Mida Ukrainast õppida?

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Lemet »

Vanasti oli politseinikuks saamise eelduseks läbitud ajateenistus, see on võibolla ära muudetud.
See pidi siis küll ikka väga vanasti olema...

https://www.riigiteataja.ee/akt/1042822
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15560
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Fucs »

alban kirjutas: Murrame lahtisest uksest sisse? Politseinikud ja päästjad on sõja ajal bronni all s.t neid rindele ei saadeta, sest neid on tagalas rohkem vaja. Vanasti oli politseinikuks saamise eelduseks läbitud ajateenistus, see on võibolla ära muudetud.
Politsei harjutab koos KL-ga erinevate stsenaariumite puhuks juba täna ja on seda eelnevaltki tehtud.
"Võimuladvik" osaleb päris aktiivselt riigikaitselistes küsimustes, käiakse VROK-idel, kõrgematel riigikaitsekursustel jne. See kas peaminister teab Galili TTA-d ei tee teda paremaks peaministriks. Tal on nõunikeks spetsialistid kes annavad riigikaitselistes küsimustes nõu.
Las nad olla "bronni" all.
Rinnet kui sellist ei pruugi tekkida.
See on tore ja bueno, et nad harjutavad koos KL-ga "erinevate stsenaariumite puhuks juba täna".
Ma pean silmas piirivalveteenistuse ja politsei võimekust vajadusel autonoomselt ilma KL või KV abita (eelneva tegevuseta) sekkuda "roheliste mehikeste" plaanidesse reaalselt kohe, kui selleks põhjust ja vajadust on ja sealsamas, kus on nende vastutusala ja reaalne tegelik tegevuspiirkond.

See on ka muidugi tore, et peaministril on sõjalised nõunikud ja puha.
Sellele vaatamata on valdav osa KOV-ide, Maavalitsuste ja Riigikogu tegelastest meie kaitseväge ja kaitseliitu näinud ainult paraadidel. Ja mõned sedagi ainult telerist.
Eakamatel asjapulkadel viimane kokkupuude militaariaga jääb sõjalise algõpetuse viimasesse tundi, või Nõukogude Armee politzanjatie loengusse.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas setu »

5st leheküljest 4,5 on teema hajutamine ja lahustamine - need on esimesed kaks punkti vene uuest meediasõja agendast. Järelikult huvi sellise kontrolli hoidmisest Eestis on endiselt ja jätkuvalt väga kõrge.

Kõigepealt tuleks lihtsustada ja teostada väga palju elementaarseid asju.

- moodulõpe, mille iga mooduli lõpus eksam. Igasugune dubleerimine kaotada. Moodulõpet peab saama läbi viia iseseisva töö mahus 1/2 ulatuses. Moodulõppe kõik osad on võimalik sooritada aastaringselt Eesti suurimates keskustes vms. Sh eelmainitud Riigikaitse õppeainena oleks sisuliselt selge moodulitepõhine osa suuremast kvalitatiivsest tervikust. Erinevad organisatsioonid saaksid kaasa aidata moodulpõhise õppe läbiviimises;

- naiste ajateenistusse kaasamine 1/10 ulatuses aastakäigu ajateenijate mahust (antud vajadusele põhinedes rajada puuduolev taristu vms) - psühholoogiline otsus;

- Riigitelevisiooni- ja raadio sõjaaja formaadi loomine (me oleme siiski väikeriik, ja lihtsaid, elementaarseid oskusi ja teavet vaja edastada), sh trükimeedia, mis saaks 1/2 osas top-priority varem valminud digitaalse materjali näol trükki (hiljem toimub kompenseerimine vms). Ei mingit ilustavat propagandat. vaid minimaalse graafilise pildi kõrval tekstina hoiatused, tegevused, tavaliseks eluks küsimused, selgitused ja kohustused, koos plaanide vms kaasnevaga - igaühel on selge, kuhu minna ja mida teha;

- Siseriikliku tsiviilkorraldusliku evakuatsiooniplaani väljatöötamine etapiliselt ja selle optimeeritud juhtimise kajastamine ERRis juba reaalajas;

- Nüüd logistiline pool: Kogu riigis oleva liikuva tehnika juhtimine tsoonide kaupa (mitu mõju: a) tsentraliseeritud ja detsentraliseeritud juhtimine; ühtaegu takistab liiklust ja annab võimaluse luua tehnika abil soovitud kohas tõkkeid vms peamagistraalid hoiab selge juhtimise all. Teiseks psühholoogiline pool.

- Kaitseväele ja KLi le antud situatsioonis püstitatud tehnika nõudmiste täitmine: traktorid, pannvaagenid, ATVd, kõik, mis jõulisemaks liikumiseks mõeldud. Antud osas tuleb erasektorile teostada tähtsuselt üsna minimaalseid koormisi, et see kokku harjutada.

- ülejäänud relvastuse jne hangete temaatika ei muuda suurt pilti.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
JTatikas
Liige
Postitusi: 144
Liitunud: 10 Jaan, 2014 15:15
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas JTatikas »

Kui uskuda internetti, on Ukrainas kinni peetud sadu Venemaa kodanikke, kel on kavas olnud terroriaktid või juba ongi Ukraina-vastase tegevusega vahele jäänud. Kahjuks ei oska ise ukraina/vene keelt ja ei oska leida infot, mis on selliste tegelastega edasi saanud, kas neid hoitakse kuskil D-terminalis kinni, ootab neid pikk vanglakaristus või saadetakse nad hoobilt Ukrainast välja.
Minu ettepanek oleks anda kõikidele sellistele tegelastele järgmiseks kümneks aastaks Eestisse sissesõidukeeld. Või kui see võimalik pole, küsida Ukraina julgeolekuametilt nimekiri sellistest tegelastest, et meie Kapo saaks sissesõidul fikseerida ja neid Eestis olles jälgida.
kuido20
Liige
Postitusi: 3331
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas kuido20 »

JTatikas kirjutas:Kui uskuda internetti, on Ukrainas kinni peetud sadu Venemaa kodanikke, kel on kavas olnud terroriaktid või juba ongi Ukraina-vastase tegevusega vahele jäänud. Kahjuks ei oska ise ukraina/vene keelt ja ei oska leida infot, mis on selliste tegelastega edasi saanud, kas neid hoitakse kuskil D-terminalis kinni, ootab neid pikk vanglakaristus või saadetakse nad hoobilt Ukrainast välja.
Minu ettepanek oleks anda kõikidele sellistele tegelastele järgmiseks kümneks aastaks Eestisse sissesõidukeeld. Või kui see võimalik pole, küsida Ukraina julgeolekuametilt nimekiri sellistest tegelastest, et meie Kapo saaks sissesõidul fikseerida ja neid Eestis olles jälgida.
Terroristi koht on võllas mitte KAPO nimekirjas
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40155
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ühes teemas oli jutuks, et kas "amatöörid" või "reservistid" saavad vastu "proffidele".
Ukrainas asjade käik näitab, et üllatavalt hästi saavad.
Ukraina armee põhiline tuumik on ju palgaline.
Nende progress bojevike vastu on üllatavalt aeglane ja kaotused päris suured.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:Ühes teemas oli jutuks, et kas "amatöörid" või "reservistid" saavad vastu "proffidele".
Ukrainas asjade käik näitab, et üllatavalt hästi saavad.
Ukraina armee põhiline tuumik on ju palgaline.
Nende progress bojevike vastu on üllatavalt aeglane ja kaotused päris suured.
Ka vastupidi. Rahvuskaart teeb Vene palgaliste bojevikkude vastu mehetegusid.

Selge on see, et kui palgaline sõjaväelane töötab nii nagu iga teine palgaline - i.e. lihvib oma oskusi igapäevaselt ja omandab uusi teadmisis - siis on palgaline selgelt parem kui reservist. Vene ja Ukraina viljastavates tingimustes ei pruugi see sugugi nii olla.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Mida Ukrainast õppida? Vol 2

Postitus Postitas oleeg »

Lugupeetud kaasfoorumlased!

Järgneva materjali autoriks olete Teie!
Mina parandasin vaid ohtrad kirjavead.
Loodan sügavalt, et keegi ei võta midagi... isiklikult!

terv
o
Erinevates teemades on igasuguseid tähelepanekuid ja ettepanekuid … Ukraina sündmustest silma jäänud … mida Eestil oleks õppida.

Panen ka ise paar asja kirja.

Konflikti alguses, mida keegi ei märganudki ega mäletagi enam, paistis silma et polnud juriidilist selgust, mida ja keda kasutada. Sisuliselt: kui on terrorismivastane operatsioon, siis saab sõjaväelasi kasutada. Aga initsiatiiv oli juba käest antud.
Kuidas on aga Eestis need asjad seadustes lahendatud? Mis on politsei, kaitseliidu, kaitseväe pädevused…, et kes siis Eestis reageerib?

Või teine küsimus. Nüüd räägitakse, et pole .... On meil nende asjadega kõik korras? Jätkub piisavalt?

Mulle on silma jäänud …
Meil alles hiljuti räägiti siin, et korralik jalaväe väljaõpe, mis meil tehakse, on üks Jumalale meelepärane tegu.

Kolmandaks, strateegilistest asjadest: kiirus. Tuleks meilgi hakata liigutama selles suunas. Vene pool hoidis ikka konflikti esimene kuu aega täielikult initsiatiivi.

Selleks, et mitte lolli näoga vahtima jääda, võiks läbi mõelda ja harjutada tegevuskava

Viimane aeg hakata tsiviilisikutele selgeks tegema, et oht on reaalne ja n.ö kodaniku kursusi militaaralal läbi viima.

Sellest rahvale käigu pealt pole võimalik selgeks teha, et mängu ei lähe sinu peenramaa, vaid sinu elunatukene kah. Kõik on harjunud selle mugavustsooniga, et minu p.rset ikka keegi ei torgi, see on riigi mure, mitte minu oma.

Hea teema.

Valmis vahendid ja komplektid kontrollpostide ja statsionaarsete punktide ehitamiseks, pluss kõik kl üksused kes veel pole (kui neid on???) õppige neid ehitama/mehitama/kaitsma.

Juhtimine - peataolekut ei tohi tekkida.

Ja muidugi kõige tähtsam - otsustuskindlus kõigil, eriti poliitilisel tasandil.

Minu arvamus!

Tähelepanu tuleb pöörata meediale. Kuidas saaks blokeerida ja peatada riigi kohta valet ja propagandat edastavate ajakirjanike tööd?

Küsimus - mille eest me sõdime ?
Lõhe ühiskonnas on olemas ja … raske saab olema eestlasi endid ühe mütsi alla saada.
Tuletage meelde ka Vabadussõda - kes olid lahinguväljal põhimass ?

Mille eest me sõdime???
Näiteks kodu eest.
Kui sul on maad ja majad siis on valida kas võitled surmani või kaotad kõik mis elu jooksul tehtud.
Mõlema variandiga kaotad kõik, siis võitled lõpuni.
Mille eest meie esiisad vabadussõtta surema läksid?
Koidula luuletuste pärast või?
Maa pärast.

Sõjaaja seadus.
Kui jooksed minema siis tagasi ära tule, sinu vara konfiskeeritakse ja hiljem jagatakse nende vahel kes sõdisid. Siis ei saa keegi siia tagasi kriiskama tulla kuidas tema oli kõige kõvem eestlane sest hoidis eesti lippu Rootsis keldris seni kuni teised siin sibulaid tükeldasid.

See et Sina ja mina olen nõus kodu eest sõdima, ei pruugi tähendada seda, et kõik nii mõtlevad. Enne kui lahinguväljale surema minnakse tuleb see küsimus vähegi intelligentsemal inimesel enda jaoks selgeks mõelda. Soovitavalt rahuajal.

Sõdima lähen ikka oma laste pärast, et nad saaksid Eesti keeles ja meeles elada. Minu jaoks on olulised Eesti riik, keel, lipp jne.
Õnneks saavad paljud kellele Eestis raske alati minna paremat elu ostima ning alati ka tagasi tulla, juba selle võimaluse pärast võiks vaene mees sõdida.
Oleks Eesti president Savisaar ja peaminister Toobal ikka kaitseksin Eestit! Me ei saa hakata hetke ministrite järgi valima kas kaitsen Eestit või mitte.

Sõdimast keeldujate varade konfiskeerimisega on lugu nii, et kui võtta rikastelt, siis neil on mõnes Šveitsi pangas raha piisaavalt, et soojal maal uut elu alustada.
Kui võtta vaestelt nende onnid ja korteripugerikud - mida pärast selle ~100000 kodutuga peale hakata?
Ka välismaal peab keegi olema, et siis, kui kodumaal jama käes, tänavatel lippe ja loosungeid lehvitada ja n.ö. pidevalt pildil olla.

Millele ma tahaks näha taolises kriisiolukorras lahendust on üksuste rotatsioon.
Mitte otseselt sõjalise tegevuse puhul peab ühiskond suutma ka oma igapäevaseid toimetusi jätkata. Sellele tuleks leida lahendus.

21.sajandil tuleb alati arvestada sõjapidamisega tihedalt asustatud aladel ning sellega, et kui ei tapa sina tapetakse sind ja lõpuks hakkab tule alla sattunud, ilma efektiivse tuletoetuseta, jalaväelane isetegevusega end "kaitsma". Lõpetab võitlemise, või hakkab kasutama ebaproportsionaalselt vägivaldset "tehnikat".

Iga asi, mis maapinnalt vaenulikule lennumasinale vastu lendab, on efektiivsem tühjast kõminast...kurb vaid, et ametkondadele sellest arusaamiseni jõudmiseks on sedavõrd pöördelisi sündmuseid vaja.

Heidutusena nõus. Kui vastane teab, et meil neid sadu käes on, hakkab rohkem pingutama ja igat autot maanteel jahtima ei kipu, aga et neist ka reaalselt tapvalt kasu oleks... Kahtlen.

Keegi ei vaidle vastu, et nad võiksid olemas olla. Pole mõtet neid vahendeid müstifitseerida.

Kas meie KaMin koosnebki täielikest idiootidest? Muidugi ei koosne. Sellepärast alumiste tasandite juhid peaksid vist arvestama võimalusega et me ei erine oluliselt Ukrainast ja Simme on kõrgemal tasandil kardetavasti kahekohaline arv…

Ukrainlased on loonud veebilehe, kuhu kodanikud saavad postitada "taktikalist luureinfot" jmt. Taoline "avatud koodiga naabrivalve" on üks viis kuidas vastase kohta teavet koguda.

Esimene asi, on vajadus algul politsei, päästeamet ja sõjaväepolitsei varustada väikeste kaameratega (GoPro või analoog, millega saab anda signaali laivis üle neti).
Räägitakse palju, kuid tõendeid teise osapoole sõjakuritegudest napib (pea olematud).
Teiseks on samasuguseid salvestusi vaja ka üksustele.

Rahvusvaheline meedia sümpaatia või mittesümpaatia on ilmselgelt teisejärguline, kui sa kaotad järkjärguliselt kontrolli mingi osa territooriumi üle. Lisaks kaotad palju omainimesi, kuid need kaotused ei ole enamasti seotud kaotatu tagasivõtmisega vaid hoopis võimetusega kontrollida olukorda.
Mitte kaamerad ei tee võimalikuks midagi kontrollida või adekvaatselt vastata vaid soov ja tahe. Kui need puuduvad, siis võid sa omada tanke ja lennukeid ja ometigi pole need enamasti muud kui statistiline inventar, mis ei mõjuta sündmsute käiku (algses faasis).

Kui inimene teab, et teda ei süüdistata kuriteos ( oma ülesannete täitmisel), siis on ta palju julgem sobivat jõudu rakendama. Lisaks aitab olukorrast reaalajas ülevaate saamine adekvaatselt reageerida ja järgmise sammuna parandada kriisireageerijate ettevalmistust. Samas on see teatud heidutus kurikaeladele, sest nende tegevus saaks ilusti linti - Süüria häkitud videod ei aita, kui peetakse rahvusvahelisi läbirääkimisi kinniste uste taga.
Asju tuleb vaadata laiemas kontekstis kui ainult üks sõdur vs. üks dressides bandiit.

Tuleb õppida pidama pädevat ja tulemuslikku infosõda (nii Eestis kui väljapool Eestit).
Tuleb luua propaganda ja antipropaganda võimekus.
Tuleb töötada (juba üleeile oleks pidanud) riigivastases (riigile kahjulikus) inforuumis rahulikult mõnulevate kodanikega igal tasandil pidevalt 365/24/7

+ ma läheks selliste ekstreemsusteni välja, et võimuladvikule ja poliitilistel ametipostidel olevatele isikutele teeks kohustuslikuks KL kuuluvuse või vähemalt teatud spetsiaalsete (riigikaitse)kursuste läbimise (valimistel saaks kandideerida ainult need, kes vastavad teatud minimaalsetele nõuetele ja on omandanud vähemalt algteadmised kaitseväest, kaitseliidust ja riigikaitsest) - sellised kursused ja seal läbivõetav tuleks poliitladviku spetsiifilisust arvestades eraldi välja töötada).
Vaja oleks …
Vaja oleks …

Riigikaitseõpetus koolides kohustuslikuks kõikidele!

Tsiviilkaitse korralik väljaarendamine.

Seadusandluse karmistamine riigivastase tegevuse eest. Ja seda juba eriti riigivastaste tegevusilmingute esimeste signaalide puhul.

Lisaksin kehaline kasvatuse tund koolides igale päevale- tänapäeva liikumisharjumuste juures ei aita kahest tunnist nädalas millest paljud veel ka kõrvale hiilivad, tänu sellele oleks meil tervem ja tugevam rahvas ning väheneksid ravikulud.

Riik peab olema suuteline ilma kaameratsirkuseta tagama ja kaitsma oma sisevägede ja kaitsevägede tegevusega kaasnevat. Sealhulgas võtma vastutuse vajadusel kõige kõrgemal tasemel.

See on ka muidugi tore, et peaministril on sõjalised nõunikud ja puha. Sellele vaatamata on valdav osa KOV-ide, Maavalitsuste ja Riigikogu tegelastest meie kaitseväge ja kaitseliitu näinud ainult paraadidel. Ja mõned sedagi ainult telerist.


5st leheküljest 4,5 on teema hajutamine ja lahustamine - need on esimesed kaks punkti vene uuest meediasõja agendast. Järelikult huvi sellise kontrolli hoidmisest Eestis on endiselt ja jätkuvalt väga kõrge.

Kõigepealt tuleks teostada väga palju elementaarseid asju.

- moodulõpe, mille iga mooduli lõpus eksam. Igasugune dubleerimine kaotada.
- naiste ajateenistusse kaasamine 1/10 ulatuses aastakäigu ajateenijate mahust - psühholoogiline otsus;

- Riigitelevisiooni- ja raadio sõjaaja formaadi loomine. Ei mingit ilustavat propagandat - igaühel on selge, kuhu minna ja mida teha;

- Siseriikliku tsiviilkorraldusliku evakuatsiooniplaani väljatöötamine etapiliselt ja selle optimeeritud juhtimise kajastamine ERRis juba reaalajas;

- Nüüd logistiline pool: Kogu riigis oleva liikuva tehnika juhtimine tsoonide kaupa.

- Kaitseväele ja KLi le antud situatsioonis püstitatud tehnika nõudmiste täitmine: traktorid, pannvaagenid, ATVd, kõik, mis jõulisemaks liikumiseks mõeldud.

- ülejäänud relvastuse jne hangete temaatika ei muuda suurt pilti.

Selge on see, et… :scratch:
Mõtlen et... jäämegi jahuma teemadel oleks, võiks, peaks jne. ...
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6221
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida? Vol 2

Postitus Postitas kaur3 »

oleeg, miks nii pessimistlik? Ajateenistus töötab, KL olemas, sõjaline õpe olemas, laulupeol nägime motivatsiooni hiidlainet jne jne jne. Üldkonstruktsioon on ju täitsa paigas.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida? Vol 2

Postitus Postitas oleeg »

Pessimistlik?
:scratch:

Ei, mitte pessimistlik vaid üdini eestlaslik!
Ime, et keegi pole seni soovitanud laulupidu 2 X sagedamini korraldada põhjendusega - see tõstab kaitsevõime 2 x kõrgemale tasemele...

Vaid ühes postituses jõudis autor argliku tõdemuseni, et ME PEAKSIME ROHKEM ISEENDASSE USKUMA.
Kurb, kuid tal on tegelikult õigus!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6221
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida? Vol 2

Postitus Postitas kaur3 »

Usk on tähtis, kuid ega selle vähesus või piisavus ei ole ainult meie probleem. Näiteks kirjutasid Soome sõjakooli ohvitserid 1969. aastal kogumiku, milles anti kurb hinnang Soome kaitsevõimele. Seda kogumikku nimetati pessimismi pühaks raamatuks. Hinnang anti vahetult peale Varssavi Lepingu Organisatsiooni rünnakut NSVL juhtimise all Tšehhoslovakkia vastu. Kas ei teki paralleeli tänase päevaga ja selle teemaga? Kuidas välja hakati rabelema, selle kohta võib soome keeles natuke lugeda alates lk 376.

http://www.doria.fi/bitstream/handle/10 ... sequence=2
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida? Vol 2

Postitus Postitas pagan »

Ilgelt jama on, et tehes 2 paralleelset samanimelist teemat ei tea enam kumba vastata. Oleeg oleks võinud oma sisukokkuvõtte (pointide jamast välja nõrutamise) vanas teemas teha.

Ma siiski lisaks kah õppetunni.:
http://gordonua.com/news/separatism/Nac ... 31908.html

Keskpank andis oma kuulikindlad inkassaatorite veoautod (21tk.) Ukraina kaitsejõudude teenistusse, et haavatuid lahinguväljalt lahingu ajal evakueerida.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6221
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida? Vol 2

Postitus Postitas kaur3 »

Siit intervjuust võib võib-olla leida midagi kõrva taha panemiseks.

http://gordonua.com/publications/Petrul ... 29825.html
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas jackpuuk »

Kamraad oleeg, tekib küsimus (Sinu kokkuvõtte valguses), miks on vaja neid elementaarseid teemasid vaja mil.netis arutada? Vist tundub rahvale ikka miskit mäda olema meie armsal Eestimaal? Loodan, et ka suured juhid-õpetajad, kes seda foorumit loevad, midagi oma peades vastavalt läbi seedivad (pole just suur saladus, et meite foorum on väga laias huviorbiidis).
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Mida Ukrainast õppida?

Postitus Postitas oleeg »

jackpuuk kirjutas:Kamraad oleeg, tekib küsimus (Sinu kokkuvõtte valguses), miks on vaja neid elementaarseid teemasid vaja mil.netis arutada?
:scratch:
Erinevalt ülalolevast emotikonist või smailist sügasin mitu minutit oma halli habet ja ega ma vist head vastust ei leidnudki.
Tjah, miks on vaja?
Kellel on vaja ja kas ikka on vaja? Keegi ju seda meilt ei nõua ega maksa ka... Jätame mammona siinkohal siiski kõrvale ning tuleme tagasi küsimuse säsi juurde. Vaja...( intonatsioon kultusfilmist "Operatsioon Õ ja..." sõnumiga: Nada Fedja, nada !)

No miks me siis neid elementaarseid teemasid arutame või kas ikka arutame? Aga no kätt kuhugile kõhule asetades (kus pole ei südant ega ka tunnistust) võin kõhutunde põhjal väita alljärgnevat:
- mitte keegi ei oota meie postitusi.
Ülalolev väide lähtub lihtsast loogikast: kui ma homme ei kirjuta, siis ei tule keegi mu koduuksele nõudlikult koputama. Oletan, et nii on see ka kõigi teistega (no vähemalt enamusega kindlasti 8) ).
Äärmisel, tõepoolest vaid äärmisel juhul võib ehk mõni öövalves olev ja veel lugemisvõimeline öövalvur loota, et ehk keegi postitab mõne lootustandva sõnumi... Oluline pole seejuures mitte sõnumi sisu vaid lootuse sisendamine!
- vaatlusalused teemad ei ole teps mitte elementaarsed.
Ülalolev väide lähtub lihtsast loogikast: kui need teemad oleksid elementaarsed, siis lõppeksid nad enamasti hiljemalt teisel lehel, sest rohkem ei oleks võimalik kirjutada kõigile arusaadavatel ja tuttavatel teemadel. Fakt (ja mitte ainult üks!), et paljud teemad ulatuvad mitmesaja leheni, viitab mitte tarkuse ja teadmistega hiilgamisele... Teatavasti pidada lollus/rumalus olema ammendumatu maavara. Mitte ainult Eestis.
- mil.netis tohib arutada.
Vahel ma eksin siia ära. No ja et mitte niisama aega raisata, siis ma harva küll, kuid siiski ka kirjutan midagist. Omastarust põnevalt ja huvipärssivalt. Enamasti siiski selleks, et arutelu kuidagi mõjutada või edasi arendada. Sellepärast teengi seda siin, sest siin tohib, võib ja saab. Mujal ei saa, tohi ega lasta. Tõttöeldes ei taha ka, sest siin on kuidagi kodusem.

Vist tundub rahvale ikka miskit mäda olema meie armsal Eestimaal?

Mina ei tea rahvast midagi. Ausõna!
Tean küll, et koduõuel laiutav roheline kast on täis mädanevat rohtu... Aga et Eestimaal midagi mädaneks? :shock: See on mulle uudis! Kuigi mitte suur.

Niisiis olen taaskord mahasaamas unustamisväärilise postitusega, mis nagu ülalpool märgitud sai: et arutelu kuidagi mõjutada või edasi arendada.

Loodan, et austet kamraad ja ka kõik teised mittevähem austet kamraadid leiavad sellest mõttetusest mingisuguse iva.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist