www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 02 Aug, 2021 23:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12203 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 814  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2016 18:19 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25173
Asukoht: Viljandimaa
Jah, aga seda "midagit" jääb järjest vähemaks.

Kindlasti jääb VF armee ettenähtavaks tulevikuks tervikuna tugevamaks näiteks ilma liitlaste abita Eesti omast. Aga see ei ole ju küsimus. Küsimus on, millal hakkab majanduse allakäik armee lahinguvõimet sedavõrd mõjutama, et nad saavad kirja oma järgmise korraliku kaotuse I Tšetšeenia sõjast saadik? Ehk siis, millal putinistlik režiim niivõrd stagneerub, et ei suuda enam kokkukrabatut hoida?

Selles suhtes on sul muidugi õigus, et Krimm pole esimene, mis ära kukub. Krimmi tagasi vallutada on Ukrainal praktiliselt võimatu.

Kaitse-eelarve võib miljardites olla, aga näiteks USA mehhaniseeritud diviis maksab kaugelt üle miljardi.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2016 18:59 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25173
Asukoht: Viljandimaa
Kuhu panna, ei tea. Panen siia. Artikkel on hea.

Jüri Vendik: Vene ühiskonnas on midagi, mis sunnib teda vahetama vabadust ja eneseväärikust irratsionaalsuse vastu.
Tsiteeri:
Vene ühiskonnas on langemas oluline kants ehk kindlad, pühad, toimivad, kõikide huve kaitsvad riigi ja ühiskonna institutsioonid, kirjutab Postimehe Moskva kolumnist Jüri Vendik.

«Pussy Riot ja Pavlenski vaatavad Jekaterinburgi kohtunikku Ivanovat abitult ja kadedalt taamalt. See pole ju midagi muud kui happening, kunstiline akt, mis väärib kohta nüüdisaegse popkunsti entsüklopeedias.» Nii sarkastiliselt kommenteeris üks Vene tuntuimaid blogijaid Rustem Adagamov Vene kohtuniku otsust mõista surma teisitimõtlejast naise arvuti ja hiir.

See 20. veebruari uudis köitis natuke tähelepanu ka Eestis. Üksikema Jekaterina Vologženinova pani kaks aastat tagasi oma lehele Vene sotsiaalvõrgus Vkontakte üles ühe Putini karikatuuri ja ühe pildi Ukraina tüdrukuga ja kirjaga «Surm Vene okupantidele».

Jekaterinal on neli lugejat. Juurdlus kestis 11 kuud, kohus aga neli kuud. Jekaterina peab karistuseks tegema 320 tundi sundtöid, tema koduarvuti ja hiire aga mõistis kohtunik Ivanova hävitamisele.

Tõtt-öelda, terve mõistus (tänapäeva inimeste mõistus muidugi) langes siin teatud määral seadusetähe ohvriks: kuriteo vahend tuleb tõepoolest hävitada. Iseasi, mida kuriteoks tunnistatakse.

Aga uudise pealkiri kõlas isegi rutiiniks muutunud Venemaa veidruste taustal niivõrd, noh, Aafrika moodi, et uudis jäi meelde. Nagu ka Orjoli oblastis elava kooliõpetaja Aleksandr Bõvševi kriminaalasi: tema vallandati ja saadeti paranduslikule tööle Ukrainat toetavate luuletuste eest.

Probleem on aga selles, et tänapäeva lugeja kaleidoskoopiline mõistus ei haara kogu pilti. Seda aga üritavad tema eest ära teha mõned teised.

Nagu näiteks Vene netiväljaande Rus2web ajakirjanikud ja nende küsitletud advokaadid, kes arvutasid välja, et 2015. aasta jooksul algatati Venemaal umbes 200 kriminaalasja internetikasutajate suhtes, kes olid kas kirjutanud või kõigest jaganud-levitanud midagi sellist, mis Vene võimudele ei meeldi.

Seda kampaaniat soodustab 2014. jõustunud seadus, mille järgi, nagu inimõiguslased hoiatasid, võib Vene kohus teoreetiliselt nüüd trellide taha saata isegi «laikimise» eest. Ametlikult karistatakse seejuures rahvusliku, rassilise, sotsiaalse jm vihavaenu õhutamise eest.

See ei ole muidugi Venemaa mastaabis mingi laiaulatuslik kampaania. Vene opositsionäärid arutlevad, et ulatuslikku polegi vaja: piisab väheste karistamisest, et ülejäänuid hirmutada.

Aga täiesti võimalik on, et see pole üldse dirigeeritud kampaania, vaid pigem n-ö rahvaalgatus.

Praegu Venemaa inforuumis valitsevas üsna hüsteerilises õhkkonnas – me võitleme läänega, kohe läheb vaat et suureks sõjaks, «rahvusreeturid» (c) Putin) on kõik USA Riigidepartemangu palgal jne – tundis ühiskonna kõige tagurlikum, samas kõige aktiivsem, halastamatum, kas üdini ideeline või üdini küüniline – kokkusaavad äärmused – osa, et «nüüd on lõpuks meie aeg». Nüüd tohib. Nüüd teeme neile rahvusreeturitele ära.

Sellesse ühiskonna kihti kuuluvad näiteks FSB ja juurdluskomitee töötajad, kes loodavad uute seaduste agara täitmise eest ehk preemiat või ametikõrgendust saada. Aga neid toetab – ja sugugi mitte alati vaikimisi, mitte passiivselt – üsna suur osa ülejäänud rahvast.

Seda oli näha õpetaja Bõvševi kohtuprotsessil, kus kõik tema kolleegid ühtäkki avastasid tunnistajatena esinedes, et nende kõrval töötab juba aastaid reetur, heidik ja fašist, kelle hoolde ei tohi lapsi usaldada.

See, kuivõrd kiiresti ja millise valmidusega Vene ühiskond taasomandab vanu, justkui minevikku jäänud kombeid, võib isegi imestama panna – aga vaid väljastpoolt vaatajaid. Mõned imestavadki – vanad sovetoloogid, primitiivsed humanistid, kes arvasid, et uus elukorraldus ja lääne pakutud sõprus muudavad, juba on muutnud Venemaad sootuks.

Toimuv aga tõestab seda, mis oli niigi selge, ainult et üsna paljud ei tahtnud seda uskuda: see ühiskond, see kultuur taastoodab seda kõike. See kultuur oli nõukogude süsteemi allikaks ja see rahvas – suur osa sellest – pöördub rõõmsalt oma juurte juurde tagasi. Muidugi uue kvaliteedi tingimustes – vähemat poeletid on kaupu täis.

Oleks kohatu ja rumal hakata Postimehe haritud lugejale seletama, et autor ei pea vene rahvast mingiks erandlikuks värdjaks. Pole isegi tarvis hakata tooma labaseid ajaloolisi näiteid – mõelgem kasvõi selle peale, kui palju põevad ka kõige edumeelsemate ühiskondade liikmed kõige häbiväärsemat konformismi ja primitiivsemat karjainstinkti (või hoopis naudivad neid), nimetades seda korporatiivseks lojaalsuseks.

Kuid siiski on Vene ühiskonnas midagi, mis erinevalt teistest kristlikest Euroopa rahvastest sunnib teda jälle – ka tänapäeva maailmas – vahetama vabadust ja eneseväärikust irratsionaalsuse vastu.

19. veebruaril suri suur mõtleja Umberto Eco. Neil päevil tsiteeriti laialt muuhulgas tema kuulsat artiklit «Igikestev fašism», kus ta nimetas 14 fašismi tunnust. Tsiteerisid seda ka Vene opositsionäärid, osutades kahjurõõmsalt, et tänapäeva Venemaa vastab nende arvates kõigile 14 punktile täpselt.

«Juht, kes teab, et võim pole talle demokraatlikult antud, vaid on jõuga võetud, taipab sedagi, et kogu ta jõud tugineb rahvahulkade nõrkusele; rahvahulgad on nii nõrgad, et vajavad ja on ära teeninud valitseja. Et inimrühmad on korrastatud hierarhiliselt (sõjaväe eeskujul), põlgab iga alam valitseja oma alluvaid, ja neist põlgab igaüks omakorda oma alamaid. See kindlustab massielitismi tunnet.» Nii kõlas osa kümnendast punktist, kus Eco kirjutas «elitismist» kui fašistliku ideoloogia osast (tlk Udo Uibo).

Eco kirjutas seda ilmselt peaasjalikult oma kodumaa kogemusele tuginedes, ja Itaalia jaoks see ehk oligi midagi erandlikku, mingi poolkunstlikult arendatud ideoloogia osa.

Kuid Venemaa jaoks pole ülalkirjeldatu ei kunstlik ideoloogia ega fašism. See on Vene elu korraldus läbi aegade. Elukorraldus, mis tõi kunagi tugevust ja edu Vene impeeriumile ja toob tõsiseid probleeme tänapäeva Venemaale.

Selle asja vastu on üks üsna kindel, mitmel pool edukalt katsetatud ravim: kindlad, pühad, toimivad, kõikide huve kaitsvad riigi ja ühiskonna institutsioonid.

Probleem on selles, et Venemaad valitsev kamp just nimelt hävitab institutsioone, asendades neid oma tahtega, oma kasuahnusega ja oma paranoiaga. «Meie tulevik kuulub televisiooni- või internetipopulismile, milles valitud kodanike rühma emotsionaalseid reaktsioone saab esitada rahva hääle pähe,» ütles selle kohta 20 aastat tagasi Umberto Eco.

Diagnoos: Обыкновенный фашизм.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2016 20:15 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5766
Mingi aeg tagasi oli juttu Uralvagonzavodi pankrotist. Mis seis neil seal praegu on?

http://www.moscow-post.com/economics/ur ... bank20307/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2016 20:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Veebr, 2012 14:49
Postitusi: 2192
Asukoht: Harjumaa
Kuidas peatada vallandamisi ? Vene keele valdajatele lugemist.
http://news.rambler.ru/head/32937822/
Karm värk: http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... o-medieval


Manused:
P.png
P.png [ 323.59 KB | Vaadatud 7438 korda ]

_________________
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2016 7:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Jaan, 2010 19:32
Postitusi: 3758
Asukoht: Põllul
Dmitri Potapenko ja teised saates "Tochka Zrenija":

Дмитрий Потапенко, Владислав Жуковский программа точка зрения, февраль 2016
https://www.youtube.com/watch?v=1Bp-djnzEac
Tsiteeri:
Кризис есть - Плана НЕТ!
В студии «Точки зрения» экономический кризис в России и адекватность действий правительства обсуждают: предприниматель Дмитрий Потапенко,.заместитель председателя комитета Госдумы по экономической политике, инновационному развитию и предпринимательству Николай АРЕФЬЕВ (фракция КПРФ), заведующая кафедрой экономической теории Российского экономического университета им. Г.В. Плеханова Елена УСТЮЖАНИНА, академик РАЕН Георгий ЦАГОЛОВ

Käis kunagi teemast läbi, et 90. alguses oleks nagu raha odavaks ja rahvas meelega vaeseks tehtud ning valitud seltskonnaga erastati riigivara.
Saates antakse hinnang "kriisiprogrammile" ja "privatiseerimisplaanidele"
Vat nüüd, kui vara väärtus on kordades kukkunud, ja baasintress kõrgeks kruvitud, taas õige aeg tütrekesed mehele panna

_________________
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2016 12:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5299
Selle rambleri.ru artikli üle võiks ütelda,härrased,ma ei usu oma silmi.
Esiteks selle pärast,et veel aasta tagasi karjusid autorid seal rambleris kooris,et Krym nas,sanktsioonid meid ei hirmuta ja üleüldse elame nagu paradiisis ja mandunud Lääs kardab meid.
Teiseks,ei olnud siis ühtegi sügavama analüüsiga artiklit reaalsest majandusolukorrast ja eriti oludest tööstuses.
Pakuks,et nn.riigi poolt suunatavas ajakirjanduses oli murdepunktiks selle Greifi tõdemus,et Venemaa jääb arenenud maailmast kordades maha ja ,kui midagi ette ei võeta,siis mahajäämus suureneb.
Pakuks,et sellest momendist on ka kriitilised artiklid hakanud jõudma majandusrubriikidesse.
Selles rambler.ru artiklis,mille Kulbin pani on eriti põhjalikult lahti seletatud situatsioon AutoVazis.
Mullegi tuli üllatusena,et kohalikud jupid moodustavad seal juba alla 50 protsendi(45%,kui olla täpne) ehk siis tundub,et kogu elektroonika,käiguosa ja ka mõned ekspordivariantide mootorid tulevad vist läänest.Mida Renault saadetud juhtkond teeb on vahest see,et nad on sortinud ebakvaliteetsed asjad välja(ehk siis need,kes ei suuda tagada kvaliteeti ja tähtaegu) ja nendest vabanenud(ehk siis need allhankijad ka on töölisi koondanud).
Sellise suundumusega on varsti nad ühed lihtsad kokkupanijad,kus know how tuleb sealt va Läänest,metall karkassiks vast ainult Venemaalt.
Ka konstanteerib seal üks ekspert,et see majanduslangus on eelmisest(2008) palju suurem ja ohtlikum,kuna haarab endaga nii sanktsioone,toormehindade langust,mis võib olla küllalt pikaajaline.Selle eksperdi sõnul,hetkel toimiv nn.majanduse päästmise plaan ei toimi just selle toormehindade pikaajalisemalt kestva languse tõttu ja seetõttu tuleks alustada kaitsetollide kehtestamisega,et taaskäivitada siseturukaitse.Pakun,et kui nad seda teevad on Hiina esimene,kes läheb WTO-sse kaebama,järjekorras on kohe EL,USA ja muud riigid.
Ja kõik eksperdid on seal ühel meelel,et pinged siseriiklikult aina kasvavad.
Kui võtame Tsaari-Venemaa analoogi,kus riik läks sõtta aastal 1914,siis nagu me teame ajaloos,hakkasid esimesed suuremad praod tekkima aastal 1916,kui enam ei suudetud täiel mahul riiki ja armeed varustada relvade ja toiduga.Juhtusin tuubis nägema ameeriklaste relvashowd(tegemist oli reklaamishowga,kus promoti oksjonile tulevaid relvi),kus tutvustati Winchesteri püssi(vabandan,kui kirjutasin nime selle klassikalisele relvale valesti),mida olla Tsaari-Venemaa tellinud 1916 kuskil 200000 tükki.Tegu oli siis selle firma küllaltki originaalse lahendusega,mis sidus endast nii vindi,kui selle nende klassikalise püssi omadusi.Mees muideks sõnas,et palju neid relvi tarniti Läti rindele ja selle tõttu oli ka palju liikvel Baltikumis hiljem.
Uue Venemaa jõupoliitika avaliku kasutamise tärminiks võiksime nimetada aga aastat 2014-
ehksiis oleme praegu aastas 2016........ja praod on hakanud juba avalikkuse ette tekkima,mida varjata enam ei saa.
Muideks USA pikendas sanktsioone aasta.........pole eriti hea uudis Kremli seltskonnale.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2016 14:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 05 Dets, 2014 14:32
Postitusi: 160
Kui võrrelda aukude suurust pankade bilanssides, siis selles edetabelis on teinud uue rekordi Vneshprombank - 210 miljardit rbl. e ca 3 miljardit USD.

Внешпромбанк установил рекорд по размеру «дыры»
ЦБ оценил ее в 210 млрд рублей

http://kommersant.ru/doc/2928794

Kommersant imestab, et pangalitsents peatati 21.jaan.16, aga veel 01.jaan. 2016 seisuga esitas pank täiesti positiivsed näitajad.
Mina ei imesta, ka minu kunagine direktor ütles mulle - sinu käes on ju pastakas, sina pead õiged numbrid bilanssi kirjutama.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2016 22:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Nov, 2012 22:51
Postitusi: 64
Vene keeles lugejatele hea ülevaateartikkel Avtorevju-s Nr.4 2016 pealkirjaga AvtoVAZ,kahjumid,Andersson.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2016 23:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Veebr, 2012 14:49
Postitusi: 2192
Asukoht: Harjumaa
8)


Manused:
rm.jpg
rm.jpg [ 38.16 KB | Vaadatud 5793 korda ]

_________________
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2016 0:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Vene-ameerika ajaloolane Juri Felštinski: ,,Suhtumine Venemaasse on praegu rahvusvahelise üldsuse silmis negatiivne ning kuniks Venemaal on võimul FSB, siis suhtumine Venemaasse paraneda ei saa. Venemaa juhtkonnalt praegu keegi midagi «head» ei oota, kõik üritavad minimaliseerida Venemaa tekitatud kahju ning ohjeldada Putini-poolset survet. Putin ja Lavrov ei mõtle selle üle, et nende agressioonide tulemusel lõpetab Venemaa mõne aasta pärast varemetes ja nende liidrid hauas. Nende peades on hoopis teistsugused stsenaariumid ja nad tõsimeeli usuvad, et «mängivad kõik üle». Nende peamiseks vahendiks poliitilistes mängudes on bluff."
http://arvamus.postimees.ee/3605179/jur ... drid-hauda

Venemaa föderaalse narkokontrolliameti (FSKN) ülem Viktor Ivanov: ,,Uimastitega teenitud raha ei seisa enam sukasääres, vaid liigub muu hulgas ka pangandussüsteemi. Me hindame seda turgu Venemaal 18-20 miljardile dollarile aastas. See raha pestakse panganduses ja investeeritakse kuhugi. Kuivõrd raha on juba pestud ja kuhugi investeeritud, ei saa seda enam tuvastada. Aastas saadakse Venemaal kätte umbes kolm ja pool tonni Afganistani heroiini, mis on 15 protsenti selle uimasti kogukäibest riigis. 15 protsenti kõrvaldatakse ebaseaduslikust käibest, see on ülemaailmne näitaja. Kuid seejuures jõuab 85 protsenti ikkagi turule. Mullu külmutas föderaalne narkokontrolliamet kohtu kaudu pankades umbes miljard rubla uimastitulusid."
http://majandus24.postimees.ee/3605161/ ... tidollarit


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2016 10:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 533
just selliste uudiste valguses peabki soomlastega sõjalise koostöö miinimumini viima -
http://maailm.postimees.ee/3605961/soome-president-kohtub-lahiajal-moskvas-putiniga

tsitaat artiklist -
Tsiteeri:
Ajalehe allikate informatsiooni kohaselt on kohtumise eesmärgiks elavdada kahe riigi suhteid ja näidata, et Soomel ja Venemaal on kujunenud olukorrast hoolimata head sidemed.

Oma perse on traditsiooniliselt soomlastele kõige lähemal olnud... Mingi Krimm, Ida-Ukraina ja Süüria pole teemaks, kui on vaja mingeid omavahelisi eridiile teha ja kintsu kraapida. € pimestab kõik muu...

Aga kahjuks nad ei mõista, et seesama lähenemine ongi nad lõputusse stagnatsiooni ajanud ning neid ei võeta tõsiselt ei NATOs ega Venemaal.

Konflikti korral on meie põhjanaaber esimene, kes NATO lennukitele oma taeva kinni paneb ning paadipõgenikud tagasi saadab (mida on tõestanud ka ajalugu)....


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2016 10:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 26 Nov, 2015 1:17
Postitusi: 66
Kurgani BMP tootjast- paar järelmärkust

Kõigepealt Fucs, Ermot, Kuido20- tänan tunnustavate sõnade eest.

Fucs- mis teha kui kogemata sattud miski asja otsa millest aru ei saa, siis tekib ju ikka tahtmine endale mingi selgus luua. Saad kusagil küüned taha ja nii hakkabki lõngakera lahti hargema. Üks asi viib teiseni ja nii edasi. Et kõik see kaevamine oleks tohutult aega võtnud, ei julgeks ütelda. Ise olen siinsest foorumist juba üle aasta huvitavat infot saanud ja püüan siis enda poolt natuke tagasi anda.

Ermot- nõus väitega, et tootmine oli üle dimensioneeritud. Näiteks Kurgani tehases oli nõukogude ajal vist 24,000 töötajat, nüüd räägitakse 5000 või 6000 töötajast.

Samas Stalingradi traktoritehases, mis oli ka osaliselt seotud kaitsetööstusega töötas ammustel headel aegadel 30,000 inimest. Nüüd on siis selle tohutu tehase hiiglasliku territorriumi lõunapoolses nurgas alles jäänud ehk paar tuhat.

Ei ole jõudnud asjasse eriti sügavale kaevuda, aga lihtsalt tunne on selline, et kui Bolotin oma konsterni lõi, mis sisuliselt haarab enam- vähem kogu vene traktoritööstuse, siis oli tal üheks paratamatuseks vajaduseks liigsest koormast lahti saada ehk muuta tootmistegevus kulusäästvamaks. Seepärast pani ta osa tehaseid kinni, osa tsehhe ja tootmispindu jäeti maha. Praegu peaks tal vabu või mahajäetud tootmispindu olema 1,000,000 m2.
See on võrdne eesti kaubanduskeskuste kogupindalaga.

Samas ei julgeks ma Kurgani ettevõttes toiumuvat kui toredat vene bardaki näidet laiendada kogu vene kaitsetööstusele. Putini algatusel on loodud riiklikud kaitsetööstuse holdingfirmad ja tunne on selline, et tegemist on efektiivsema tootmiskorraldusega võrreldes Kurganis toimuvaga.

Meelelahutuseks väike video ikka sellest samast Kurganist: Kurgani tehase noor direktor (Kurgani ettevõte koosneb mitmest tehasest) tuleb kontorist rahva sekka, et töörahva moraali tõsta (mille käigus ta olevat küll ka ühe kinga ja kella ära kaotanud)
http://rutube.ru/video/ddd4b0be075ae6c4 ... 1becc92a9/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2016 13:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5299
Vadimi poolt pandud video sellest napsusest direktorist meenutas mulle kangesti Vene kantide tüüpi meest.Samasuguse kõnnakuga nagu oleks mingi dressinimene,tätoveeringud käel.Pole ime,et see tööline vennikese peppu saadab seal,temagi näeb mehes pigem mingit turvat-kandilist,kui direktorit.
Kui juhtkond sellisel tasemel on siis,ei imesta nende pankrottide üle.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2016 18:21 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1657
Europarlamendi saadik Marju Lauristin: ,,Neid (venelasi) huvitab ainult üks – ELi nõrgendada. Euroopa Parlamendis on väga hästi näha, kes Venemaad õigustavad – Le Pen, paremäärmuslased. Mõned vasakäärmuslased ka."
http://ekspress.delfi.ee/intervjuu/marj ... d=73812943

Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansambli esinemiseks 21. mail Tallinnas Tondiraba jäähallis esitas Eesti siseministeeriumile 29. veebruaril taotluse MTÜ Estrada. Eesti siseministeerium edastas taotluse Eesti kaitseministeeriumile. Eesti kaitseminister Hannes Hanso keeldus andmast luba Eestisse siseneda Venemaa relvajõudude Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansamblile, , sest sõjaline koostöö Venemaa ja Eesti vahel on peatatud. Otsusest teatas Kaitseministeeriumi pressiesindaja Andres Sang.
Sang: ,,Ehkki ka möödunud sügisel oli juttu ansambli võimalikust Eestisse-tulekust, ei jõutud kuid toona vastava taotluse esitamiseni. Teadaolevalt ei ole nad seda taotlust kunagi varem esitanud."
Koor esines Eestis viimati teadaolevalt 2005. aastal Ahtme spordihallis.
Sang: ,,Pole teada, millisel seaduslikul alusel see toona toimus."
http://uudised.err.ee/v/eesti/c109c5a5- ... e-lubamast
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=73864143


Viimati muutis Puurija, 04 Mär, 2016 23:52, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2016 21:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Aug, 2014 18:38
Postitusi: 653
Puurija kirjutas:
Euroopa Parlamendis on väga hästi näha, kes Venemaad õigustavad – Le Pen, paremäärmuslased. Mõned vasakäärmuslased ka."
http://ekspress.delfi.ee/intervjuu/marj ... d=73812943


Ärge hüääna "русские своих не бросают!" toomi ka unustage!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12203 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371 ... 814  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt