www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Nov, 2021 8:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12371 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 787, 788, 789, 790, 791, 792, 793 ... 825  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 2:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 3017
https://twitter.com/rshaveddinov/status ... 63010?s=21
Otseselt sanktsioonidega seotud ei ole kyll aga majandusega.
Läbiotsimine yhe kubernaatori kodus. Suured sularah ja kulla hunnikud


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 11:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6712
Tsiteeri:
Paberil on kindlast olemas igasugused plaanid, aga tegelikusses ei jõuta mitte kuhugi ja senised vallutused mujal on sumbunud ebamääärasusse ja omistatud alad on pmst tulevikuta.

Seda hullem meile ju tegelikult. Kes sooviks mingit perse läinud Narva rahvavabariigi katsetust?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 12:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2012 13:44
Postitusi: 1111
Kvaasiriikide all võib iseenesest silmas pidada ka liiduvabariike. Aga eks sellised kõned ongi meelega mitmeti tõlgendatavad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 12:21 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Dets, 2016 11:18
Postitusi: 194
hjl85 kirjutas:
https://twitter.com/rshaveddinov/status/1373707327870763010?s=21
Otseselt sanktsioonidega seotud ei ole kyll aga majandusega.
Läbiotsimine yhe kubernaatori kodus. Suured sularah ja kulla hunnikud


Täienduseks :
Läbiotsimise käigus 21.03 Pensa kubernaatori kodust leiti ca 500 milli sulas ( rublad ja dollarid).

Tüüp ise võttis alt käemaksu 31 milli rubla väärtuses , mis koosnes
"Мерседес" V250D, 20 млн. рублей ( Sulas) и наручных часов "Брегет" за 5,7 млн. Total 31 млн. rubla
Võrdluseks - lennukikandja Kusja remondi käigus omastas üks tehase direktor 45 milli rublades.
Võimalik vaid Venemaal.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 13:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 10024
Asukoht: Siilis
Tsiteeri:
Ivar Tallo: Venemaa on kurjuse impeerium

USA president Joe Biden nõustus hiljutises teleintervjuus, et Vladimir Putin on tapja.


Ivar Tallo
politoloog


Ronald Reagan, USA president 1981.–1989. aastal, nimetas ühes oma kuulsas kõnes Nõukogude Liitu kurjuse impeeriumiks. Selle metafoori sügavam mõte oli tõdemus, et Ameerika Ühendriigid ja Nõukogude Liit polnud lihtsalt kaks erinevat suurriiki ja et maailma üldiseks hüvanguks oleks nende vahel vaja leida lepitust. Reagan ütles väga selgelt, et Ameerika esindab inimkonna positiivset tulevikku ja Nõukogude Liit kurjust, mis tuleb hävitada.

Kümmekond aastat hiljem pani tollele mõttele kõlava punkti Francis Fukuyama raamat ajaloo lõpust ja liberaalsete väärtuste võidust, peegeldades Berliini müüri lammutamist ja Nõukogude impeeriumi kokkukukkumist.

Need kaasmaalased, kes Eestist enne Nõukogude Liidu langemist välja ei saanud või kelle vanavanemad ei jaganud oma mälestusi sõjaeelsest Eesti vabariigist, ilmselt ei tundnud kunagi teravat erinevust kurjuse impeeriumi ja vaba maailma vahel. Seda ei ole tunnetanud ka Euroopa poliitikud, kes ikka ja jälle Putini Venemaale sõbrakätt sirutavad. Totalitaarsus oli ja on paljude jaoks nagu kurjuse impeeriumi kujundki sõnakõlks, mida kasutada avaliku arvamuse sõjas.

Jõustruktuuride nägu

Tegelikult hakkasid tundlike poliittundlatega Venemaa ajakirjanikud juba teise Tšetšeeni sõja ajal oma väljendusviisi kontrollima. Praeguse totaalse meediakontrollini oli pikk maa ja moderniseeruva Venemaa illusioon püsis veel kaua, kuid alus Venemaa allakäigule pandi just julgeolekuohvitseri tipp-poliitikuks määramisega. Kindlasti oli Venemaal palju võimalusi oma kurssi muuta, kuid kuna uue eliidi kujunemine ja võimu konsolideerumine toimus suuresti jõustruktuuride juhtkondade baasil, siis on see režiim saanud väga oma loojate nägu.

Oma kodanikke represseeriv süsteem annab meile selge õiguse pidada Putini Venemaad uueks kurjuse impeeriumiks.

Üks selle tunnusjooni on olnud põlgus läänelike väärtuste vastu, mida on peetud lääneriikide eliidi silmakirjalikkuse väljenduseks. See põlgus väljendub Vene ohvitseri halvas ajalootundmises. Ajaloo kulgu iseloomustati ja õpiti nõukogude ajal kui midagi, kus veelahe varasema ja hilisema vahel läks läbi 20. sajandi alguse revolutsiooniliste sündmuste ja uut maailmakorda hakati ehitama vanast järsult erinevalt. Putini võimule tulles võeti maailma uueks alguspunktiks teise maailmasõja lõpp ja parasjagu kehtivad väärtused ning tolleaegsed geograafilised piirid seati kanoonilisse staatusesse. Väärtuste järjepidevust ja eelnenu eest vastutuse võtmist ei saanud endale lubada, sest see oleks maailma teinud liiga kirjuks ja keeruliseks.

Tegelikult on kanoonilises staatuses nii võim kui ka raha, samal ajal kui üldinimlikud väärtused on head ainult niikaua, kui nad esimesi teenivad. Nõukogude ohvitsere õpetati maailma nägema läbi mustvalge prisma, kus vastaspool esindab kõike ebasoovitavat, mida tuleb hävitada ja mida võib kasutada ainult niivõrd, kuivõrd see võidule – rahale ja võimule – kaasa aitab.

Praeguse Venemaa näo on määranud kaks sündmust ja neile järgnenud Venemaa-sisesed reaktsioonid. Esiteks Krimmi okupeerimine olukorras, kus Venemaa föderatsioon oli koos USA ja Suurbritanniaga garanteerinud Ukraina piiride puutumatuse vastutasuks tuumarelvadest loobumise eest, ja ajal, kui Ukraina elas naaberriigi suure sõpruse lepingu kaitsva tiiva all. Teiseks, Aleksei Navalnõi tapmiskatse. Esimene neist sündmustest näitas, et Venemaa föderatsioon ei sobi usaldusväärseks rahvusvaheliseks partneriks, ja teine seda, et Venemaa föderatsiooni ei saa pidada moodsa aja riigiks.

Esimesest on palju kirjutatud ja midagi uut on raske öelda, kuid teise sündmuse kohta on siiani liiga palju koroonakriisist varjutet ükskõiksust. Praeguseks on üheselt selge, et Vene föderatsiooni julgeolekujõududes on vähemalt üks osakond, mille töötajate ametiülesanne on kahjustada omaenda kodanike tervist viisil, mis eeldab nende surma või vähemalt pikemaks ajaks rivist välja viimist. Me ei tea, kas sellel osakonnal on ametijuhend ja mis selles juhendis kirjutatakse. Küll aga teame, et selle osakonna töötajad jälitasid aastaid Venemaa föderatsiooni kodanikke ja mõningal juhul mürgitasid neid, kasutades selleks massihävitusrelvadeks peetavaid keemilisi ühendeid.

Praegu pahandatakse Venemaa föderatsiooni võimudega sellepärast, et opositsiooni juht on sahkermahkeriga vangimajja saadetud. Aga millegipärast unustatakse ära sellele eelnenu, kui teda – Venemaa kodanikku – mürgitasid tema oma riigis tema oma riigi ametnikud.

Me ei ole millegipärast mõtestanud, mida need teod tähendavad. Venemaa föderatsioonis kehtiva põhiseaduse järgi on inimestel õigus elule ja vabadusele, mida võib piirata väga konkreetsetel juhtudel. Põhiseadus ja seadused ei anna mitte kellelegi õigust oma kodanikke tappa. Isegi stalinlik Nõukogude Liit kasutas inimelude lõpetamiseks vähemalt formaalselt õigussüsteemi osa – troikat. Putinlik Venemaa ei pea isegi sellist moe pärast filtrit vajalikuks.

Mõrvarite juht

Just see oma kodanikke kodumaal represseeriv süsteem ja oma kodaniku tapmise katse igasuguse formaalse uurimise puudumine annab meile väga selge õiguse pidada Venemaa presidenti Vladimir Putinit mõrvarite juhiks ja tema juhitud Venemaa föderatsiooni uueks kurjuse impeeriumiks. Putini loodud süsteem on muutunud nii tugevaks, et Venemaa kodanikud seda ilma välise abita enam lammutada ei saa.

Kümmekond aastat tagasi võis Venemaa föderatsiooni kodanikesse ja nende pahameelesse selle pärast, milliseks meie peame nende ehitatava režiimi olemust, suhtuda mitut moodi. Praegu on olukord täiesti selge: tegu on kuritegeliku režiimiga ja selle palgal olevad inimesed Lavrovidest Petrovideni on samuti kurjategijad. Ka väljastpoolt selle režiimi tegutsemisele kaasa aitamine on kuritegelik käitumine ja sellele ei saa olla muid põhjendusi kui kasuahnus ja rumalus. Gorbatšovi 1987. aastal alustatud katse Venemaad avatuse kaudu tsiviliseerida on kahjuks läbi kukkunud.

Vladimir Putin on pidanud Nõukogude Liidu kokkukukkumist 20. sajandi katastroofiks ja enamiku oma valitsemisaega püüdnud seda taastada. Tuleb tunnistada, et see on tal osaliselt õnnestunud ja seetõttu tuleb meil teha konkreetseid muudatusi oma naaberriigiga suhtlemises. Venemaa föderatsioon ei ole enam normaalne riik Euroopa mõistes. Ta ei hooli naabritest ja lepingutest ega alusmõttelisest kokkuleppest omaenda kodanikega. Tänane Venemaa ei kõlba tsiviliseeritud riikide perre ja pole mõtet teeselda, et ta on meiega sarnane riik vabade kodanikega nagu meil. Meil ei ole vaja arutada Venemaa sobivuse üle Euroopa Nõukogusse, ta ei sobi sinna.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 18:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5407
https://www.youtube.com/watch?v=I3agqljTBuA
Potapenko arvamus arreteerimisest.Lühidalt,kuberner hakkas elama mitte oma kastile kohaselt,nimelt selliste altkäemaksudega Vene keskastme ametnik ei tohi tegeleda.Altkäemaksudest võib elada aga igal ametnikeringil on Kremli vaatevinklist olemas teatud ülempiir,mida kuberner ületas.Ühesõnaga teistele antakse signaal,koer peab teadma oma kohta ja selle ületamisel järgneb karistus.
Veel huvitavat.Vaadake video algust,politseikindralil,kes esineb(kindralmajor) on seljas täpselt Stalini aegne vorm,mille Jossif omakorda võttis üle Tsaari-Venemaalt.Tõsi ilma askelbantide ja muu tilina-vilinaga,mida näeb tsaariaegsetel piltidel.
Tundub,et Putleri idee on minna riietuses sama rada,kas mu silmad näevad valesti aga kas mitte Tsaari-Venemaal ei olnud mitte sandarmeerial seljas sinakas-rohelised mundrid ning sealt on maha viksitud mundri värv.pagunid aga kopeeritud Stalini aegselt armeevormilt?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2021 23:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10298
Venemaa riigiduuma saadik kaalumas ideed, Venemaa lahtiühendamiseks SWIFT-ist(ülemaailmsest maksekorralduste süsteemist). Sealt väljaarvamist on nimetatud võimalikuks karistuseks, kui Venemaa peaks tahtma Ukraina suunal edasi tungida.
Tsiteeri:
Russia considering disconnecting themselves from SWIFT

"It will be over, it will be an unpleasant thing. We have created our own analogue of SWIFT, there will be no problems in settlements within Russia at all," Deputy Aksakov

https://twitter.com/OlgaNYC1211/status/ ... 5109997571

Sarnase teemaga on välisminister Lavrov Hiina visiidil.
Tsiteeri:
Lavrov began his visit to China with a call to reduce his dependence on the dollar
The Russian Foreign Minister also called on Moscow and Beijing to abandon the use of international payment systems controlled by the West.

https://twitter.com/AlanAbdo13/status/1 ... 1448871938

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 12:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mär, 2005 0:15
Postitusi: 1004
Arvatavasti kaalutakse Venemaa SWIFTist lahtiühendamist ka põhjusel, et sellega annaks kõvasti vähendada raha väljavoolamist välismaale (mitte küll oligarhide puhul aga keskklassi puhul küll). Raha väljavoolamisega on aga Venemaal võideldud juba vist sama kaua kui aastaaegade ning rahvusvahelise imperialismiga.

Venemaal elavate tuttavatega rääkides kõlab läbi, et majanduslik seis on aasta jooksul kõvasti halvenenud - sissetulekud kukkuvad - hinnad kasvavad. Süüd läänele on selles aga võimudel järjest raskem veeretada

"Пока ни американские, ни международные ограничения, действующие в отношении России, никакого сколько-нибудь значимого ущерба ни российской экономике, ни подавляющему большинству российских граждан не наносят. Чего не скажешь о российских контрсанкциях, которые уже весьма плачевно сказались на уровне жизни россиян."

Nagu tõdetakse ka Vabaduse loos

Eks kõige olulisem on Venemaa jaoks, mida nafta hinnad teevad veidi pikemas plaanis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 13:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 3112
ruger kirjutas:
Venemaa riigiduuma saadik kaalumas ideed, Venemaa lahtiühendamiseks SWIFT-ist(ülemaailmsest maksekorralduste süsteemist)...
... Sarnase teemaga on välisminister Lavrov Hiina visiidil.
Tsiteeri:
Lavrov began his visit to China with a call to reduce his dependence on the dollar
The Russian Foreign Minister also called on Moscow and Beijing to abandon the use of international payment systems controlled by the West.

https://twitter.com/AlanAbdo13/status/1 ... 1448871938
Lavrovil saab raske, et mitte öelda võimatu, veenda Hiinat sellega kaasa minema. Erinevalt väikesest Venemaast, on ülejäänud Hiina turud ssurusjärkudes olulisemad ja need arveldavad ikka edasi rohelise rahaga.
Vene rubla langus on suur, et Hiina sellega kaasa minnes pigem kaotab palju, kui võidab natuke.

Uitmõte mis sobiks ka naljanurka - Tesla ostab patareide tootmiseks Hiinast rublade eest liitiumi...

_________________
Paljude raamatute lugemine teeb inimese paljulugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 16:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1616
Jah, miks Hiina sooviks omale karme lääne sanktsioone ise kehtestada. Lavrov püüab, mulle näib, sanktsioonipoliitikas initsiatiivi haarata, näitamaks retooriliselt - me oleme teie järgmisteks sammudeks valmis. Võib olla tühi möla, aga tingimata ei pruugi olla. Kahtlemata tuleb Hiinamaal öeldut tähelepanuga võtta. Mõlemad riigid on laienemissoovidega ja mõlemad riigid saavad teineteise agressiooni ÜRO JNis kaitsta, vetostades riikide meetmeid. Lääne vastusammudest see muidugi ei päästa. Karvane tunne, aga kas Venemaa ei plaani uut agressiivset käiku naabrite suhtes?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 17:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5407
Noh,kui nad ainult läbi Hiina tahavad rahavoogusid suunata,siis müüvad nad ennast koos saba ja karvadega Hiinale maha.Hiina saab siis endale sellise hoova Venemaalt igasugu toorainet ja maid odavalt kätte saada,mida senini neil ei olnud.Piisab,kui keegi Venemaal natukenegi tõstab häält hiinlaste vastu peale ühesuunalist ülekandeplatformi kehtestamist,kui sisuliselt võetakse venelastel kohe kõrist kinni.
Ega siis Hiina SWIFT-ist loobuma hakka,ikka venelased otsivad abi.
Üks kahest,kas Putler-Lavrov bluffib ja hirmutab eelkõige Euroopa suuriike a la Saksamaa ja Prantsusmaa,et meie oleme valmis kogu teie pangandusele trääsa näitama,mis teile toob rahalisi kahjusid.Eesmärgiga lõhestada Lääne omavahelisi suhteid,eelkõige EL ja USA vahel.
Või siis otsitakse Hiina toetust ja seljatagust juhuks,kui minnakse Ukraina või mine sa tea ka meie kallale ning kogu kupatus selle SWIFT-iga eesotsas keeratakse Venemaa jaoks kinni.
Ma millegi pärast usun,et bluffitakse.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 17:37 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26796
Asukoht: Viljandimaa
kaugeltuuriv kirjutas:
Noh,kui nad ainult läbi Hiina tahavad rahavoogusid suunata,siis müüvad nad ennast koos saba ja karvadega Hiinale maha.
Nad on ju täiesti avalikult just seda lubanudki teha.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 18:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1616
Ka mõlema maa - Hiina ja Venemaa - siseriiklik olukord vajab tugevaid käike, Hiina “ravib” uiguure laagrites, Putler püüab režiimivastaseid maha murda. Need toovad samuti sanktsioonid kaela. Hongkongiga tundub asi selge olema, Taivan ootab soodsat hetke. Venelastel on Ukraina küsimus lahendamata. Kaude saavutatakse kah mõndagi: Gruusia on tagasi kukkumas, Armeenia on lõksus, aseritega proovitakse teisiti, präänikuga, Moldova püüab tolle närukaela Dodoni taagast vabaneda jne.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 18:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Okt, 2020 18:59
Postitusi: 83
Suhtlen endise sõjaväe kaaslasega,peale
kroonut läks praporiks ,sai Tšetseenias
haavata.Tema autobatis pidi kord veel hullem olema kui nõuka ajal ,pealt on kõik ilus aga virutamine pidi ikka väga hull olrma
eriti isakesed komandörid.Rahvas pidi ikka
väga vihane olema eriti noored ja pesionäärid,neil on mida võrrelda ,elu praegu
või nõuka ajal.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2021 18:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mär, 2005 0:15
Postitusi: 1004
Runkel kirjutas:
Ka mõlema maa - Hiina ja Venemaa - siseriiklik olukord vajab tugevaid käike, Hiina “ravib” uiguure laagrites, Putler püüab režiimivastaseid maha murda. Need toovad samuti sanktsioonid kaela. Hongkongiga tundub asi selge olema, Taivan ootab soodsat hetke. Venelastel on Ukraina küsimus lahendamata. Kaude saavutatakse kah mõndagi: Gruusia on tagasi kukkumas, Armeenia on lõksus, aseritega proovitakse teisiti, präänikuga, Moldova püüab tolle närukaela Dodoni taagast vabaneda jne.


Soovitan lugeda "12 tooli" (muidugi Kremlis ei anna kaugeltki keegi välja suure kombinaatori Ostap Benderi mõõtu), siis raamatus on selline huvitav idee nagu "Mängu ilu"

Kui vaadata- kuulata erinevat infot mis Kremli müüride vahelt välja imbub, siis tunne on, et enamikul sealt tuleval tegevusel polegi mingit sügavamat mõtet kui "mängu ilu" tagaajamine.

Venemaal saab varastamine asenduda ainult veelgi suurema varastamisega. See vana rahvatarkus


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12371 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 787, 788, 789, 790, 791, 792, 793 ... 825  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: kalvis ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt