www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Juun, 2021 18:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12092 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 799, 800, 801, 802, 803, 804, 805 ... 807  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Mai, 2021 23:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1412
Tšehhi laskemoonalao juhtumist ja reaktsioonidest kirjutab Päevaleht:
Tsiteeri:
Mis läks valesti?
Ainult et teised liitlased ei järginud meie eeskuju. Tšehhid said NATO-lt, Euroopa Liidult ja suurematelt liitlasriikidelt küll toetusavaldusi ning Venemaale viibutati n-ö deep-concern-näppu, aga ükski lääneriik ei jõudnud diplomaatide väljasaatmiseni. Seetõttu küsis peaminister Kaja Kallas nädal tagasi Euroopa Liidu juhtide mitteametlikul kohtumisel Lissabonis nördinult, mis juhtus.

Mis siis valesti läks? Keegi ei kahtle tšehhide esitatud tõendites, et kahe hukkunuga plahvatuse korraldas just GRU. Tõendid on veenvad, kinnitasid Eesti Päevalehele mitu asjaga üksikasjalikult kursis inimest.

„Teistelt riikidelt saadud toetus ei ole tõepoolest olnud eriti tugev, aga ma kardan, et oleme ise selles süüdi,” ütles Eesti Päevalehele Tšehhi välisluureteenistuse UZSI endine asedirektor Jan Poudarek.

Näiteks teatas Tšehhi avalikult Kremli-meelne president Miloš Zeman, et plahvatusel võib olla ka muu põhjus. Seejärel ütles peaminister Andrej Babiš, et tegemist ei olnud riikliku terroriaktiga – seda väidet ta siiski tagantjärele parandas. Tšehhidel on enne sügisesi valimisi omamoodi poliitiline kriis ja vahetult enne diplomaatilise tüli lahvatamist vallandati senine välisminister.

Poudarek tõi esile, et nii mõnedki Euroopa riigid ei taha Venemaad pahandada, sest loodavad siiamaani nendega häid ärilisi suhteid. „Osa valitsusi toetavad jõuliselt ettevõtted, mis on väga huvitatud Venemaa-sõbralikust suhtumisest.” Ta tõi eraldi esile naaberriik Poola üllatavalt leiget reaktsiooni.
Tsiteeri:
„Suurim õppetund, mida meilt õppida, võiks Eestile olla: ärge jamage välispoliitikaga,” sõnas Lipavský. Kõigest kaks nädalat pärast Venemaaga diplomaatilise tüli lahvatamist osales Tšehhi suursaadik Moskvas võidupüha paraadil. „Balti riikide saadikud seal ei osalenud. Teie olete meiega solidaarsed, aga meie teiega mitte. See on äärmiselt häbiväärne.”

Me räägime sõjalistest operatsioonidest NATO territooriumil. Sellistele asjadele tuleb jõuliselt vastata.

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul sai Venemaa pärast nii ebaõnnestunud reaktsiooni NATO ja EL-i liikmesriikidelt sõnumi, et „davai, paneme edasi”. „Selline reaktsioon või õigemini reaktsiooni puudumine hämmastab mind. Tundub, et see, mis toimub Ida-Euroopas, ei ole nii oluline kui see, mis toimub vanemate liikmesriikidega,” lausus Ilves.
Tšehhid puterdasid. Britid oma juhtumi asjus, lugesin kuskilt, toimetasid fokuseeritult, kuigi neilt oli ju vaid avalikkusele ja liitlastele sõnum highly likely. Kuluaarides ja spetsametite ringis olid nad edukad. Vene diplomaate-luurajaid saadeti nii EList kui ka Nato riikidest välja. Tšehhi juhtum on tõsine tagasilöök, valus on Visegradi rühma poliitkorrektsus. Kas keegi Bulgaaria puhul üldse teemat tõstaks?
https://epl.delfi.ee/artikkel/93423067/eesti-mures-nato-uhtsuse-parast-mis-juhtuks-kui-venelased-laseksid-ohku-meie-radari


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 15:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1000
Bideni administratsioob vabastas NS2 nö katuseettevõtte igasugustest sanktsioonidest.

Lennake nüüd peale, õigustajad ja väljavabandajad.


https://edition.cnn.com/2021/05/18/poli ... TKu9BpXbH0

Peamine motiiv - mitte rikkuda suhteid Saksamaaga.

Postimehe arvamusartikli sisu: https://arvamus.postimees.ee/7251662/ka ... 1595271886 vingerdatagu ja väänelgu , kuidas tahes, aga muule maailmale paistab see NS2 vabastamise lugu eeskätt putini võiduna. Saksamaa ei huvita mitte kedagi. Viimases lauses peksab Orlova täiesti segast, võrdustades trumpistid ja putinistid , mingi eriti idiootse väitega. Bideni plaanitud kohtumine putiniga olevat trumpistide teene. (Kohtumine nimelt lepiti kokku bideni administratsiooni poolt).


Viimati muutis kana tagumik, 19 Mai, 2021 15:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 15:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2258
See küll sitt uudis


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 16:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5267
https://www.youtube.com/watch?v=yHRATceu3fk
Huvitav žüzee Venemaa naftamüügist ning rohepõõrde esimestest "viljadest" Venemaa jaoks.
Jutt hakkab Soomest ja Nestest ning tõdetakse,et numbritest lähtuvalt on Soome hakanud väga kiirelt oma ostukoguseid vähendama.Ning mitte ainult Covidi mõjul.Asi on Soome riigi pikemas strateegias,millega nüüd on ka Neste liitumas.Viimane lausa tahtvat ühte torujuhet sulgeda ebarentaabluse pärast ning plaanib muutuda taastuvenergia tootjaks.Kes viitsib võib vaadata ka numbrid üle.
Küll aga kirjutan siia numbrid kogu maailma müüdud nafta osas.
Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on Venemaa naftaeksport kukkunud 20,5%.
Mistõttu on hakatud pakkuma oma naftat odavamate hindadega,kui see URALI-indeks tegelikult hetkel on.
Huvitav on see,et tootmine ei ole sama tasemel kukkunud,kõigest 7,8 protsenti,mis tähendab,et kas toodetakse pottidesse või proovitakse tõesti müüa odavamalt,kui indeks.
Nafta toob Vene eelarvesse iga neljanda taala.
Esimene kvartal tõi ka miinuse võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga,Venemaa riigieelarvesse jäi tulemata 5,4 miljardit taala.Minu mälu järgi oli eelmise aasta esimene kvartal aga pärris korraliku miinusega,siis oli see hinnasõda saudidega.Nii,et kahe aasta kokkuvõttes võrreldes 2019 aasta esimese kvartaliga võib olla päris kopsakas.
Kokkuvõtvalt selle aasta esimene kvartal tõi 20 protsendilise languse ainuüksi nafta ja gaasi müügi sissetulekutes.
Juttu on ka planeeritavast süsinikumaksust riikidele,kes ei ole EL liikmed ja kelle süsiniku % tooteprotsessis hakkab ületama lubatud limiite.Päris korralik kirves tuleb Venemaa metalli,väetise ning naftatööstuse kaela(autokütused,plast ning ka otsene gaasi ja naftatootmine).Audiitorfirmade sõnul on Venemaa tootmine mitmekordselt suurema süsiniku jalajäljega,kui näiteks saudidel.Edasi hakkab juba ahel,kuna metalli,väetiste,jne.tootjad kasutavad energiaallikana Venemaa sisendeid.Mis omakorda tõstab süsiniku protsenti ning seega ka tulevast maksu Vene peamistele eksportartiklitele.Viimases osas esineb minu meelest Kudrin,kes ütleb,et Hiina turg sisuliselt kümmnekonna aasta pärast Vene gaasile,kivisõele ja naftale hakkab kukkuma.
Võimalik,et eksportallikatest tulenev sissetulekute vähenemine ja sellest tulenev majanduslik surve riigieelarvele on põhjuseks,miks opositsiooniga alates tänasest on hakatud arveid õendama.Teatakse,et vähenev raha hakkab esile kutsuma sotsiaalseid rahutusi ja parem oleks pead enne ära lõigata.Nimelt täna tehakse Navalnõi organisatsioonile haaranguid.
Väidetavalt olevat vendadele Rotenbergidele antud Kremlist korraldus sondeerida pinda EL juhtriikides,selleks,et teada saada kuidas võib mõjuda "sula" Venemaa poliitikas ning millised on sanktsioonide likvideerimise tingimused nende poolt.
Just selle tõttu ei olevat nn.vaenlaste nimekirja pandud näiteks Poolat ja Baltikumi,sest esimene on muutunud juba nii mõjukaks,et suudab oluliselt mõjutada EL sisepoliitikat ning meid,kuna meie olevat lakmuspaberiks Skandinaaviale ja Saksamaale.Britid aga jäeti välja selletõttu,et lihtlabaselt kardetakse oligarhide varade külmutamist,kui veel brittidele siga keeratakse.
Rotenbergidel on teatavasti Soome kodakontsus,sissesõidukeeld on neil ainult USA-s.
Üks vendadest olevat külastanud hetkel opositsioonijuhi kohale konkureerivat Hodorkovskit.Londonis.
Feigin Live saate sõnul edastatud EL välispoliitika juhi poolt järgmised tingimused.
1.Ukraina sõja lõpetamine ning oma jõudude väljaviimine Donbassist.Loobumine sekkumiseks Ukraina siseasjadesse.
Küll aga pakutud siin ka präänikut,nimelt Krimm staatus tuleb lahendada Ukraina-Vene läbirääkimiste alusel.
2.Endiste Kesk-Euroopa sotsmaade siseasjadesse mittesekkumine ehk teisisõnu EL-is olevate Kesk-Euroopa maadest näppude eemalehoid ning igasugune agressiivne tegevus Baltikumi suunal tuleb koheselt lõpetada.
3.Valgevene rahva õigus valida endale ise vabalt juhtkond,ilma,et Venemaa sekkuks.
4.Kohene Venemaa opositsiooniliidrite vabastamine ning nende tagakiusamise lõpetamine,tagades neile aus osavõtt valimistel.
5.Venemaa ajakirjandusvabadus ning selle taastamine.
Selle saate info taustal näib Hodorkovski esinemine Europarlamendi ees hoopis uues valguses.Hodorkovski esines võimaliku opositsiooniliidrina ning hiljem kohtus kuluaarides ka EL juhtkonnaga.Võimalik,et seal arutati Rotenbergide tulevast külaskäiku ning temapoolseid nõudmisi Venemaa sisepoliitika osas.
Sisuliselt nõutud Venemaalt sanktsioonide peatamise tingimuseks Venemaa Russki Miri poliitika lõpetamist ning Euroopa Nõukogu tegevliikme käitumist vastavalt ühinemistingimustele.
nn.Sõjapartei olevat peale selle uudise jõudmist Kremlisse väga vihaseks saanud ning lubanud neid,kes selliseid samme veelkord ette võtavad(oligarhe,kes kuuluvad Putleri siseringi) koheselt karmilt karistada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 16:38 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5267
Ega toru valmimine ei tähenda seda,et müügimahud kuidagi kasvavad.Kui nad isegi hetkel ei müü läbi selle Nord Stream 1 täismahuga,siis kahe toru puhul jagatakse asi pooleks ja maht jääb täpselt samaks mis praegu.Ainukesed kasusaajad on ehitusega seotud vene oligarhid,kessaavad oma ehitusraha kätte aga Gazpromil tuleb edasisest eksplutatsioonist tulenev kahjum hiljem kuidagi katta.
Hetkel aga toru ehitus seisab,kuna Taani rohelised andsid asja kohtusse.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 16:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 2473
Akf kaugeltuuriv: kui need punktid tõele vastavad siis nõuti Venemaalt sisuliselt oma välispoliitika ja prioriteetide nullist ülesehitamist ning fookuse uueks seadmist.
Kuid makse EL-i välistele riikidele seoses CO2-ga siis selles kahtlen sügavalt, sest sellisel juhul lendaksid lakke kõikide metallide hinnad mida kasutatakse el autode tootmiseks, päikesepaneelide jne jne jne. Sisuliselt meeletu hinnatõus kogu EL-i majanduses. Ning lisaks USA poolsed tariifid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 17:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 16:40
Postitusi: 5603
kaugeltuuriv kirjutas:
...
Huvitav on see,et tootmine ei ole sama tasemel kukkunud,kõigest 7,8 protsenti,mis tähendab,et kas toodetakse pottidesse või proovitakse tõesti müüa odavamalt,kui indeks.
...


Minu teada (võin eksida) on naftaga nii, et kui see pumpamine on juba käima pandud, siis ega seal eriti mahu reguleerimise võimalust ei ole. On suhteliselt binaarne värk - naftat kas pumbatakse või läheb kogu kaev plommi alla ja selle hilisem dekonserveerimine on kulukas. Seetõttu on odavam tihti pumbata lattu ja isegi uusi ladusid rajada, kui kaeve kinni panna.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 17:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5267
Ma ei oska kommenteerida,nii olevat vendadele Rotenbergidele õeldud.Kui palju Feigin Lives esinenud Soloveid saab muidugi uskuda.
Aga see maksuasi peaks olema ka EL juhtorgani kodulehel üleval,kui palju ta hakkab mõjutama kaubandust ei oskagi arvata.Nagu ma aru saan,siis planeeritud maks tahetakse sisse viia aastaks 2030.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 17:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5267
Kilo Tango kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:
...
Huvitav on see,et tootmine ei ole sama tasemel kukkunud,kõigest 7,8 protsenti,mis tähendab,et kas toodetakse pottidesse või proovitakse tõesti müüa odavamalt,kui indeks.
...


Minu teada (võin eksida) on naftaga nii, et kui see pumpamine on juba käima pandud, siis ega seal eriti mahu reguleerimise võimalust ei ole. On suhteliselt binaarne värk - naftat kas pumbatakse või läheb kogu kaev plommi alla ja selle hilisem dekonserveerimine on kulukas. Seetõttu on odavam tihti pumbata lattu ja isegi uusi ladusid rajada, kui kaeve kinni panna.


Eks nad siis pane mahutitesse.loogiliselt võttes peaks tootmine kukkuma enam vähem sama suurusega,kui mahuline eksport,vaevalt,et venelased ise on rohkem bensiini hakanud kulutama.
Huvitav kas see naftasaaduste reostus selle torujuhtmega on samast tsenaariumist hiljuti?Kui torujuhtmest läks toodang jõkke,paagid said täis järsku?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 17:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 16:40
Postitusi: 5603
kaugeltuuriv kirjutas:
Ma ei oska kommenteerida,nii olevat vendadele Rotenbergidele õeldud.Kui palju Feigin Lives esinenud Soloveid saab muidugi uskuda.
Aga see maksuasi peaks olema ka EL juhtorgani kodulehel üleval,kui palju ta hakkab mõjutama kaubandust ei oskagi arvata.Nagu ma aru saan,siis planeeritud maks tahetakse sisse viia aastaks 2030.


Teistele riikidele ei saa makse kehtestada (kes see läheks Venemaale neid makse koguma). Saab kehtestada kaubavahetusele. Sellisel juhul oleks tegemist tollimaksuga. Selle kohta on ilmselt muidugi WTO-l midagi öelda, aga ma ei tea neid regulatsioone peast ja ei oska praegu arvata, kas keskkonnakaitset saab legitiimseks põhjuseks pidada tollimaksude kehtestamisel


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 17:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5267
hjl85 kirjutas:
Akf kaugeltuuriv: kui need punktid tõele vastavad siis nõuti Venemaalt sisuliselt oma välispoliitika ja prioriteetide nullist ülesehitamist ning fookuse uueks seadmist.
Kuid makse EL-i välistele riikidele seoses CO2-ga siis selles kahtlen sügavalt, sest sellisel juhul lendaksid lakke kõikide metallide hinnad mida kasutatakse el autode tootmiseks, päikesepaneelide jne jne jne. Sisuliselt meeletu hinnatõus kogu EL-i majanduses. Ning lisaks USA poolsed tariifid.

Loogikat appi võttes,siis juhul,kui Kremli saadikud tulid esimestena maad kuulama,siis mina näteks esitaks ka rohkem tingimusi.Nii õelda neil ju varvas pitsitab,mitte minul.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 17:11 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5267
Kilo Tango kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:
Ma ei oska kommenteerida,nii olevat vendadele Rotenbergidele õeldud.Kui palju Feigin Lives esinenud Soloveid saab muidugi uskuda.
Aga see maksuasi peaks olema ka EL juhtorgani kodulehel üleval,kui palju ta hakkab mõjutama kaubandust ei oskagi arvata.Nagu ma aru saan,siis planeeritud maks tahetakse sisse viia aastaks 2030.


Teistele riikidele ei saa makse kehtestada (kes see läheks Venemaale neid makse koguma). Saab kehtestada kaubavahetusele. Sellisel juhul oleks tegemist tollimaksuga. Selle kohta on ilmselt muidugi WTO-l midagi öelda, aga ma ei tea neid regulatsioone peast ja ei oska praegu arvata, kas keskkonnakaitset saab legitiimseks põhjuseks pidada tollimaksude kehtestamisel


Nagu ma aru saan,siis plaanitakse vist kõrgendatud tollimaksu,ma olen nagu sellest enne ka kuulnud kuskilt.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 22:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1412
Viimases Kuku Välismäärajas (alates nii 4. minutist) kommenteeris EK energiavolinik Kadri Simson võimalikku maksu kolmandate riikidele (nt. Venemaa), kui Venemaa ei rakenda emisioonikaubanduse nõudeid nagu EL, siis rakendatakse kaubavahetusele (nt. elekter) "piiriülest mehhanismi", mis võrdsustab reegleid, tingimusi.
Tegelikult on huvitav jälgida selliste riikide kui Venemaa ja Hiina reaktsioone Euroopa tegevustele kliimapoliitika vallas. Kirjutasid ju mõlemad riigid kenasti Pariisi paberile alla. Kui asi läheb konkreetsemaks, siis hakkab vigin pihta. Ses mõttes istus mulle Trumpi lähenemine rohkem - ei kavatse mingi kliimajamaga tegeleda ja paberile alla ei kirjuta - aus värk. Biden muutis USA positsiooni. Venelased ja hiinlased tegid pühalikku nägu, kirjutasid alla ja võtavad asja loominguliselt - paber kannatab kõike.
---
Soome Panga instituudi uurimuse järgi on koroona Vene reaalpalkadele korraliku litaka pannud - 5% langust, mis on viinud riigi tagasi 2009, 2010 aasta tasemele. Kipub viluks kätte minema.
Manus:
Vene reaalpalk.png
Vene reaalpalk.png [ 98.23 KB | Vaadatud 983 korda ]
https://www.bofit.fi/en/monitoring/weekly/2021/vw202119_1/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 19 Mai, 2021 23:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 2473
Akf Runkel: Kui energiakandjatele, mis Venemaalt tulevad tahetaks panna lisa tollimaks siis Saksamaa jt saadaksid esimestena selle mõtte seenele, sest nende majandus oleneb sealt tulevast gaasist jms. Rääkimata nende riikide sisemistest jamadest ( tõuseb ju toasooja jne hind). Ehk kokkuvõttes-mõtteks see jääbki ning kui usa-le hakkatakse sellised lisa tollimakse kehtestama siis tabab see koheselt ka EL-i kaupu. Kokkuvõttes tähendaks see ülemaailmset kaubandussõda

Just oli sellest saade( hiina vs usa ja el). Ning seal toodi välja, et sisuliselt ainus alus on riiklike sunsiidiumite korral nagu oli riikide toetus airbussile jne.
Mingi võrdsustamise tingimus( meie näed maksustame aga teie mitte) oleks umbes sama nagu Eesti kaubale paneks Mõni WTO liige lisa maksu otsa kuna meil ei ole ettevõtete tulumaksu ja seetõttu tootmine odavam või meie tulumaks liiga väike jne.
Venemaa ja Hiina loomulikult suhtuvad loominguliselt sellesse ning Hiina mõjuvõim on EL-u osades riikides sedavõrd suur, et see maksupakett ei leia iial kõikide riikide toetust.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 20 Mai, 2021 7:24 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 24765
Asukoht: Viljandimaa
Terve graafik ka (veidi teine näitaja, aga vahet pole):

Pilt
https://www.ceicdata.com/en/indicator/r ... per-capita

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12092 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 799, 800, 801, 802, 803, 804, 805 ... 807  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt