Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Terrorirünnakud Euroopa vastu

Postitus Postitas Kriku »

Veelkord tõestus sellele, et Eestile - nagu ka teistele Euroopa riikidele - on põhiliseks ohuks juba olemasolev immigrantse taustaga rahvastik, mitte viimaste aastate jooksul lisandunud.

Lähme, mu vaprake, ma näitan sulle siin Tallinnas džihaadi!
Laura Mallene, laura.mallene@epl.ee
Eesti Päevaleht
Riigiprokuratuur on algatanud kriminaalasja karistusseadustiku terrorismi toetamist käsitleva paragrahvi alusel. Tallinnas sündinud aseri päritolu Amira Akperova on sotsiaalmeedias rääkinud džihaadist. Amira abikaasa sõnul süüdistatakse neid katses müüa üks Tallinna neiu ISIS-e pruudiks.

Selle aasta talv. Koplis asuvasse korterisse siseneb kaitsepolitsei. Korter otsitakse läbi, arvutid ja mobiilid viiakse ära.

Korteri omaniku väimehe Anthony sõnul on põhjuseks ISIS: kapo usub, et tema naine Amira Akperova müüb Eesti kodanikust islamiusulist naist ISIS-ele.

Paar ise on selleks ajaks Suurbritanniasse lahkunud. Seal ei puutu neid Eesti kaitsepolitsei, tegemist tuleb teha hoopis Briti luureteenistusega. Suurbritannia kohus otsustab paarilt lapsed ära võtta.

Tänavu veebruaris algatas riigiprokurör Laura Vaik kriminaalasja karistusseadustiku terrorismi toetamist käsitleva paragrahvi alusel. Miks?

Naine

Loo üks peategelane on Eesti kodanik Amira Akperova. Tema vanemad on rahvuselt aserid, kes on suurema osa elust elanud Eestis. Ka Amira kasvas siin. Tuttavate arvates on Amira päikeseline ja sõbralik.

2007. aastal leidis Amira esimese püsiva töökoha. Temast sai kõnekeskuse Arvato Services OÜ klienditeenindaja. Ta töötas hästi. Pärast tööd algas aga teine, pidusid täis elu. Fotodel kannab ta avarat dekolteed ja poseerib järjekordse kaaslasega. Ta lasi end ka alasti pildistada.

Tööl edutati Amira teiste juhendajaks. Ta otsustas oma haridusteed jätkata ja läks sisekaitseakadeemia eelkursusele. Tahtis saada vanglaametnikuks. Eelkursusest kaugemale Amira ei jõudnud.

Pilt

2011. aastal sai Amiral Eestist kõrini. Koos sõbrannaga sõitis ta Londonisse paremat elu otsima, kuid leidis hoopis armastuse, Jamaica päritolu noormehe. Oli ainult üks aga: ta oli muslim, kristlikust perest pärit konvertiit.

Mees soovis Amiraga abielluda, kuid tingimusel, et ta vahetab usku. Amira nõustus. See otsus pööras tema maailma pahupidi. Temast sai kirglik muslim: ta luges iga päev koraani, kandis niqab’i, tunnistas ainult šariaadiseadust.

Anthony/Abdur

Amira abikaasa kodanikunimi on Anthony, kuid ta kasutab muslimi nime Abdur Rahiem Shaheed Mujahidin. Ka sotsiaalmeedias.

Oma avalikus profiilis rõhutab ta, et ei järgi „inimese tehtud” seadusi, ja nimetab nende täitmist haiguseks. Tema jaoks kehtib üksnes šariaadiseadus.

Pilt

2014. aastal saabusid Amira ja Anthony Eestisse. Nad elasid Amira ema juures Kopli puumajas. Amira kandis ka Eestis hijab’i. Mehe sissetulek tuli Londonist (seal on tal sõbraga kahasse firma Picacco Children of Adam). Amira sai lastetoetust, veidi aitas ka Amira ema.

Oma praeguseks suletud Facebooki kontol kirjutas Amira, et Eesti pole elamisväärne: pole majandust, väike rahvastik, kuupalk 500 eurot.

Amira kirjutas vene keeles: „Eesti on sitaauk.” Neile ei istunud siinsed tingimused, neid kummitas rahapuudus.

Kõige hirmutavam teade tema Facebooki kontol kõlas nii: „Hästi luuletad siin, kallike. Lähme kohtume, mu vaprake, ma näitan sulle džihaadi.” („Х​орошо трепишся тут милая. Давай встретимся смелая моя… Я покажу тебе джихад детка…”, 4. oktoober 2014.)

Saadan Anthonyle/Abdurile Facebooki sõnumi.

Ta ütleb, et see lõik on kontekstist välja rebitud ja et nad ei kuulu ISIS-esse. „98% minu perekonnast on kristlased. Miks peaksin tahtma süütuid inimesi tappa?” küsib ta.

Ta väidab, et Suurbritannia politsei on temasse suhtunud palju korrektsemalt ja vabastanud ta kõigist süüdistustest.

Anthony/Abdur lisab, et ta ei usaldavat Eesti politseid sendi eestki.

Konfliktid

Eesti Päevalehe allikate andmeil on Anthony liikunud peamiselt vene keelt kõnelevate inimeste ringkonnas, kes tegelesid narkokaubandusega.

Amiral oli konflikte ka mošees, kuid tal olid ka oma järgijad, kellele ta väga meeldis ja kes hoidsid tema ligi. Islami kultuurikeskuses teatas paar, et pole sellist asja nagu „pehme”. On ainult see islam, mida nemad järgivad.

Anthony/Abdur lahkus Eestist. Hiljem lahkus ka Amira koos lastega. Järgnes kapo läbiotsimine Amira vanemate korteris.

Vähemalt üks neiu – tallinlanna, rahvuselt aser – lendab veel Londoni poole. Tema on selle loo võtmetegelane.

Farrah

Nimetagem teda Farrah’ks. Tema elu pole olnud meelakkumine: isa oli kimpus alkoholiga ja istus vangis. Ema suri vähki.

Farrah’ õde abiellus Indiast pärit noormehega, kes oli Eestis ülikoolis käinud. Mehe elamisloa kehtivus lõppes ja ta sõitis tagasi Indiasse. Ta abiellus Farrah’ õega ja lubati taas Eestisse elama.

Ajal, kui seda lugu uurin, võtab minuga sotsiaalmeedia kaudu ühendust naine, kes tutvustab end: tema ongi Farrah.

„Ma tean, miks kapo Amirat ja Abduri uurib,” teatab Farrah. „Mu rumal pere on otsustanud kapole minu kohta valetada, öelda, et mu elu on ohus ja et Amira röövis mu – selleks et kapo alustaks uurimist ja tooks mu tagasi Eestisse. See on ainus viis, kuidas politsei seda teeks. Ma olen ju 20, neil pole õigust mind tagasi tuua (sunniviisiliselt – L. M).”

Farrah väidab, et tema õe perekond rääkivat kapole, et Amira ja tema ema tegelevad inimkaubandusega. „Et Amira on terrorist ja tahab mind Süüriasse viia,” täpsustab Farrah.

„Mu pere on mulle tunnistanud, et nad valetavad – nad teevad seda ainult selleks, et mind tagasi tuua. Nad ei hooli Amirast ega ta lastest. Nad on koletised, aga veel rohkem viib mind endast välja meie õigussüsteem.”

Farrah ütleb, et alustuseks olevat isa, õde ja õemees tahtnud ta panna sunniviisiliselt paari mehega, kes oleks neile kasu toonud. Tema isa tahtnud, et ta abielluks Aserbaidžaanis nõoga. Õel ja õemehel olnud viis kandidaati, kõik välismaalt.

Ta kirjeldab oma elu koos õe ja õemehega: õde peksnud teda, sundinud koraani lugema ja pikka hijab’i kandma. Isa peksis ema, kuni too suri.

„Kolmandaks on mu õemees kapo informaator. Sellepärast võttiski kapo seda juttu tõsiselt,” ütleb Farrah. Ta räägib, et 2009. aastal kahtlustati ta õemeest terrorismis ja viidi seetõttu Indiasse. Et ta otsustas kapolt küsida, kas ta võib nende heaks Eestis töötada.

„Suurbritannia politsei alustas uurimist kapo palvel. Aga ma olen terve ja õnnelik. Ja ma arvan, et kapo peaks alustama uurimist – minu pere ja nende valede uurimist,” sõnab Farrah.

„Rääkisin just kapoga. Nad ütlesid, et nad tahavad, et ma tagasi tuleksin, muidu peab Amira edasi kannatama. Nad šantažeerivad mind. Ja mu isa on mulle öelnud, et ta tuleb ja toob mu tagasi, elusalt või surnult. Mis tõendeid neil on? Ainult minu perekonna väited?” küsib ta.

Enda jutu järgi õpib ta Londonis õmblemist. Ta töötavat lapsehoidjana ja otsivat täiskohaga tööd.

Anthony/Abdur põhjendab: „Ma ei tahtnud end sellesse segada, aga nägin, et ta oli hädas.”

Eesti võimudesse suhtub ta umbusklikult. „Nad ütlesid, et ma olen narkodiiler. Kuidas ma saaksin olla narkodiiler? Ma ei oska ei eesti ega vene keelt,” kinnitab ta.

Kohut peeti tema sõnul Eesti politseilt saadud info põhjal.

„Meid mõisteti õigeks,” ütleb ta.

Kohtudokumente pole ta nõus jagama. Väidab, et müüs oma loo Suurbritannia ajakirjanikule, kes teeb sellest dokumentaalfilmi. Lapsed olevat ta saanud tagasi umbes nädal pärast nende äravõtmist.

Eesti Päevalehele teadaolevalt polnud see kohtuasi Eesti prokuratuuri uurimisega seotud.

Lasketiir

2013. aasta sügis. Tondi taktikalise laskmise keskusse ilmub seltskond: kaks meest ja kaks naist. Need on Amira, tema abikaasa, abikaasa sõber ja tema naine. Naised kannavad musta hijab’i.

Nad harjutavad laskmist ja filmivad seda oma nutiseadmega. Mehed riputavad pildid sotsiaalmeediasse. Piltidel poseerivad nad, relv käes. Üks meestest kirjutab: „Treener ütles, et ma olen tapja.” Ühe video alla kirjutab ta inglise keeles, et ei treeninud džihaadi jaoks, vaid see oli lõbu.

Kui küsin Tondi lasketiirus toimunu kohta, vastab lasketiiru juhendaja järsult, et ta ei räägi mitte millestki.

Selle, kas Amira ja Abdur on tõepoolest süüdi, peab välja selgitama uurimine.

Amiraga ei õnnestunud Eesti Päevalehel ühendust saada.

Prokuratuur: algatatud on kriminaalasi

Laura Vaik: "Vastab tõele, et veebruaris on algatatud kriminaalasi karistusseadustiku terrorismi toetamist käsitleva paragrahvi alusel.

Nimetatud isikud on kontakteerunud kaitsepolitseiga ja andnud selgitusi. Kuna aga nemad ja veel mitu kriminaalmenetlusega seotud inimest ei viibi Eestis ning olid uurimise alustamise ajaks Eestist lahkunud, pole neid üle kuulatud.

Kahtlustust ei ole kellelegi esitatud. Samuti pole kedagi kuulutatud tagaotsitavaks ega ole olnud ka vajadust rakendada vabadust piiravaid sunnimeetmeid."

Kaitsepolitsei: radikalismi ilmingud pole terrorismi ohutaset tõstnud

Harrys Puusepp: "Terrorismioht on praeguseni püsinud Eestis väike.

Eesti muslimi kogukond on üldiselt rahumeelne, kuid radikaalsuse ilminguid siiski on. Samuti on üksikud Eesti muslimid olnud huvitatud kriisikolletesse reisimisest. Selle tahtmisega rohkem kokku puutunud riikide praktika näitab, et inimese õigele teele tagasi juhtimises on keskne roll perel ja lähedastel, seejärel sotsiaaltöötajate, õpetajate jt toetusel. Meie partnerriikides on olnud juhtumeid, kus vanemad teavitavad õiguskaitseasutusi oma Süüria poole suundunud alaealistest lastest liiga hilja. Oluline on õiguskaitseasutusi teavitada kohe, kui tuttavate, lähedaste või pereliikmete hulgas ilmneb ohu märke."
Kasutaja avatar
Cosmos
Liige
Postitusi: 107
Liitunud: 08 Veebr, 2014 18:06
Asukoht: Tõrva
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Cosmos »

Ei ole kunagi mõistnud, miks soovijail minna ei lasta.
Ülioluline on neid, kes jihadis ellu jäid, mitte Euroopasse (ja teistesse tsiviliseeritud riikidesse) mitte tagasi lasta. Ja seda eelnevalt üheselt mõistetavalt kuulutada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Kriku »

Eks Süüria tsiviiliskutest ole kahju.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veel üks islamist Eestist Süüriasse läinud SAZANAKOVi "sõpruskonnast" saab kinga..
Mikk Salu
„Mind saadetakse Eestist välja, sest ma ei tahtnud hakata kapo agendiks“

Tallinna ringkonnakohus teeb novembris otsuse Adam Musievi (35) väljasaatmise osas. Põhjus: oht riiklikule julgeolekule. Musiev ise ütleb, et tegelikult ei tahtnud ta hakata Kaitsepolitsei agendiks, kes nuhiks kohalike moslemite järele.
Adam Musiev on rahvuselt ingušš, aga võib öelda ka tšetšeen. „Ega suurt vahet pole, põhimõtteliselt üks rahvus,“ nendib ta ise.
Alates 2010. aastast on Musiev vahelduva eduga elanud Eestis. Viimased seitse kuud on ta istunud Harku kinnipidamiskeskuses ja ooda¬nud väljasaatmist Venemaale. Tumedate juuste ja habeme ning jõulise kulmukaarega mees räägib Ekspressile rahulikul vaiksel häälel, kuid kohati veidi kibedalt, mis temaga Eestis juhtunud on.
„Mind saadetakse välja, sest ma ei tahtnud hakata kapo agendiks, kes kannaks neile ette, mis Eesti islamikeskuses toimub,“ teatab ta.
Musiev saabus Eestisse 2010. aastal koos naise ja väikese lapsega. Kõik oli legaalne. Tal oli Eesti viisa, ta peatus hotellis. Pikaks ajaks ta siia ei jäänud, sest sõitis koos perega edasi Soome – see oligi tema eesmärk – ja palus varjupaika. Soomes sündis perre veel üks laps. Soomlased Musievit ei tahtnud – oli ta ju tulnud Eesti kaudu, tal oli Eesti viisa ja vastavalt Euroopa Liidu ¬reeglitele peab ¬varjupaigataotlejaga tegelema riik, kustkaudu too ELi sisenes. Pärast mõnda kuud elu Soome varjupaigas – lapsel lasti ära sündida – saadetigi Musiev koos naise ja nüüd juba kahe lapsega Eestisse tagasi. Seekord taotles mees varjupaika ja elamisluba Eestis. Ning saigi.
Põgenike elu ei olnud lihtne. Keelt nad ei osanud. Kohalike kombeid ei tundnud. Raha ka õieti polnud. Elasid siin ja seal. Musiev tegi juhutöid, sõitis näiteks taksot. Mees räägib, et taotles mitmel juhul sotsiaaltoetusi ja elamispaika, aga alati vastati, et Eesti on vaene ja aidata me teid ei saa.
„Ütlesin, et andke kas või Kohtla-Järvele, seal saab tasuta, tuleb ainult kommunaalarved tasuda.“
Tallinnas sündis perre kolmas laps. Lõpuks sai Musiev ka üürikorteri. Aastal 2014 pikendati tema elamisluba. Tundus, et asjad hakkavad lõpuks paremuse poole liikuma.
„Siis kutsuti mind Toompuiesteele, kapo peakontorisse. Ma ütleks, et see oli n-ö tutvumisvisiit,“ meenutab Musiev „Räägiti, küsiti: kuidas läheb? mida teed? Üks noorem ohvitser võttis vastu.“
Möödus kuu-poolteist ja Musiev kutsuti teist korda kaposse. Seekord võõrustas teda üks vanem kaitsepolitsei töötaja ja jutt oli konkreetsem. Põhimõtteliselt, räägib Musiev, tehti talle ettepanek asuda kapo heaks tööle ja hakata neile ette kandma, mis toimub Eesti islamikeskuses. Jutt käib Tallinnas lennuvälja lähedal asuvast mošeest ja islami kultuurikeskusest.
„Koraanis on see keelatud, täiesti lubamatu. Vastasin, et ma ei saa seda teha,“ meenutab Musiev Eks¬pressile oma vastust. „Kaitsepolitseinik ütles, et kui te ei taha Eestit aidata, siis vaatame, mis edasi saab.“
Mõni nädal hiljem saabus Musievile kiri kodakondsus- ja migratsioonibüroost, kutsuti vestlusele. Musiev läks ja vestluse ajal pandi lauale paber, mis rääkis sellest, et kapo oli teinud ¬järelepärimise Läti kol¬leegidele. -Lätla¬sed olid ¬leidnud, et Adam Musiev on ületanud korra ¬Läti-Valgevene piiri ja kaks korda käinud ka Venemaal.
Tegu on ränga rikkumisega. Kui su elu on ohus ja kui sa kusagilt varjupaiga taotlemiseks põgened, siis ei lähe sa sinna vabatahtlikult tagasi. (Eks¬pressile on viidatud, et samal ajal käis Venemaal ka Musievi naine koos lastega, aga nemad liikusid Eesti kaudu.) Teiseks, kui Musiev taotles elamisloa pikendamist, ei informeerinud ta loomulikult riigiametnikke oma Venemaa-käikudest. Ka see on oluline rikkumine.
„Mu isa oli saanud insuldi ja ema oli haige, seepärast käisin. Olin maksimaalselt nädala või kaks,“ põhjendab Musiev ise.
Möödub veel mõni kuu. Vaikus. Musiev usub, et karikas on mööda läinud. Väljasaatmisohtu pole. Venemaa-sõidud on unustatud.
Migratsiooniamet aga kutsub mehe taas välja ja seekord on jutt lühike: kaitsepolitsei arvates olete oht Eesti julgeolekule. Miks kapo seda arvab, on riigisaladus, kuid teid peame deporteerima.
Selle aasta 30. märtsil kutsuti Musiev, seekord koos naisega, jälle migratsiooniametisse. Neile teatati, et elamisluba on annulleeritud. Dokumendid võeti ära ja Musiev viidi Harku kinnipidamiskeskusse. Musievi naine jääb vabadusse, aga haarab lapsed ja pageb taas Soome ning palub seal uuesti varjupaika. Soomes sünnib Musievitele ka neljas laps.
Sügis 2016. Musiev istub Harkus ja vaidleb kohtus oma väljasaatmise vastu. Paar nädalat tagasi saatsid soomlased uuesti ka tema naise ja lapsed Eestisse tagasi: nemad on praegu Vao varjupaigas.
Musievi sõbrad ja tuttavad toetavad teda. Imran Ahhajev, kes esindab Eestis tšetšeene (nagu viidatud, pole inguššidel ja tšetšeenidel eriti vahet), on otsinud toetust isegi poliitikute seast. „Tunnen vanast ajast Andres Herkelit ja võtsin temaga ühendust, et Musievit aidata,“ räägib Ahhajev.
Herkel möönab, et Ahhajev tõesti kontakteerus temaga, aga sel teemal pole tal võimalik aidata
Väga palju ei oska kaasa rääkida ka Musievi advokaat Mari ¬Männiko Lextali büroost. „Kohtus on üks dokument kaitsepolitseist, mis ütleb, et Musiev on ohuks Eesti riiklikule julgeolekule. Mina seda dokumenti lugenud pole, sest mul pole riigisaladuse luba,“ nendib Männiko. Kuid lisab: „Aga olen küsinud kohtunikult, kes on seda dokumenti lugenud, ja tema ütles, et pole kahtlust: Musiev on ohuks Eesti riiklikule julgeolekule.“
Iseenesest oleks piisavaks väljasaatmispõhjuseks juba Musievi kunagised sõidud Venemaale ja nende varjamine või valetamine Eesti riigivõimudele. Asjaosalised ise usuvad, et päris põhjused on mujal. Musievi meelest keeldumine koostööst kaitsepolitseiga. Kohtu, vähemalt esimese astme arvates on tõepoolest tegu riikliku julgeolekuohuga.
Tegelikult on võimalik ka avalike allikate abil liikuda suunas, mis aitaks aru saada mõiste „oht riiklikule julgeolekule“ sisust. Ekspress tegigi seda.
Kuigi Musievi nimi on Eestis tundmatu ja temast pole meedia rääkinud, leidub teda kujutavaid fotosid ilmselt igal Eesti ajalehel. Nimelt, kui toimusid paljukajastatud protsessid terrorikuritegudes süüdistatud Ramil Khalilovi ja Roman Manko üle, võis kohtusaalis tihti näha üht sinises kampsunis, mõnikord ka pintsakus ja sinises pluusis, tumedate juuste ja habemega kaukaaslase välimusega meest. Vahel istus ta üksi, vahel imaam ¬Ildar ¬Muhamedšini kõrval. See ongi Adam Musiev. Ta oli kohtus alati kohal.
Tõenäoliselt siit võib hakata otsima ohtu julgeolekule. See on varjujäänud pool Musievi elust Eestis, millest tema ega ta tuttavad omal algatusel eriti ei räägi. Lõpuks tunnistavad aga nemadki, et Musiev on Manko ja Khaliloviga hea ning lähedane sõber. Üks teine allikas väidab, et veelgi lähedasemad suhted olid Musievil -hoopiski Ivan ¬Sazanakoviga. Musiev olevat Sazanakovi usaldusisik, mõnda aega jagati isegi elupaika. Sazanakov on aga see tegelane, kes sõitis 2013. aasta suvel Süüriasse ISISe ridades võitlema. Hiljem küll vahetas ISISe Al-Qaeda vastu. Eesti vaatenurgast muidugi vahet pole, mõlemad on terroriorganisatsioonid. Ehk selline näeb välja Musievi lähikond.
Ivan Sazanakov (uue nimega Abdurrahman Sazanakov või Abdurrahman Azan) läks 2013. aasta suvel Türgi kaudu Süüriasse ja ühines ISISega. Paar kuud hiljem, ISISes pettununa astus Sazanakov al-Qaida Süüria haru teenistusse.
Tema sõbrad Ramil Khalilov (24, pildil vasakul) ja ¬Roman Manko (30, paremal) oli teadlikud, et Sazanakov ühines terroristliku ühendusega ja aitasid teda. Khalilov ostis Sazanakovile lennukipiletid Türgi siselendudele Süüria piiri lähedusse ja õpetas teda, kuidas Türgi lennujaamas liikuda. Koguti ka raha. Summad polnud küll suured – 500, 200 ja 400 eurot. Khalilov vahendas Mankole ka palve, et viimane läheks Lätti ja koguks seal „püha sõja“ toetuseks raha. Samuti oli Khalilov Sazanakovi abikaasa Lolita saatjaks, kui too koos kahe lapsega tahtis mehele järele sõita.
Kaitsepolitsei pidas 2015. aastal Manko ja Khalilovi kinni ning tänavu jaanuaris mõistis esimese astme kohtus mõlemad süüdi terrorismile kaasaaitamises. Khalilov sai seitse ja Manko viis aastat vangistust. Otsus pole jõustunud, sest teise astme kohus vähendas karistusi ja praegu on asi riigikohtus.
Kas Musiev aitas-toetas kedagi, korraldas midagi, suhtles veel kellegagi, olid tal sidemed radikaalse islamiga või lausa terroristidega? Mida ta täpselt tegi, pole teda. Ilmselt on kaitsepolitsei aga Musievit juba pikemat aega hoolega jälginud. Võimalik, et teda tõesti üritati värvata, nagu mees ise väidab. Aga sõltumata sellest on tema kohta ilmselt ka midagi muud leitud.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas sinisinine »

Luganski separatistid tahavad Eesti kodaniku välja vahetada

http://pluss.postimees.ee/4000343/lugan ... a-vahetada

Donbassi separatistide eest sõdimises süüdistatuna eile Ukrainas kohtu ette astunud Eesti kodaniku Vladimir Poljakovi juhtumis on toimumas ootamatu pööre – vangipaneku asemel võidakse ta vahetuskaubana üle anda Luganski separatistidele.
«LNR (nn Luganski rahvavabariik – toim) pani ta nimekirja. SBU (Ukraina julgeolekuteenistus – toim) käis juba tema juures ning võttis allkirja, et ta on nõus. Väga võimalik, et ta vahetatakse välja,» ütles nädala algul Postimehele 36-aastase Poljakovi advokaat Ukrainas Tetjana Montian.

Luganski separatistide käest otse ei õnnestunud Postimehel saada kinnitust Poljakovi väljavahetamisplaanide kohta, kuid palusin seda infot kontrollida Moskva tuntud ajalehe Novaja Gazeta ajakirjanikul Julia Poluhhinal, kes kirjutab palju just vangide vahetamise teemadel Donbassis. Ajakirjaniku sõnul on Luganskis vangide vahetamist juhtiv Olga Koptseva kinnitanud, et nad on lisanud Poljakovi nende inimeste nimekirja, keda nad tahavad vahetada Luganskis vangis hoitavate Ukraina sõdurite vastu.
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas sinisinine »

Sorry, pole küll just see teema aga:
üksiküritaja eestist Vladimir Poljakov, kes anti Eestis kohtu loal üle SBU-le, osaleb vangide vahetuses viitsib keegi jagada mis seal artikli lõpus kirjutatakse

http://pluss.postimees.ee/4000343/lugan ... a-vahetada

Tõesti ei olnud õige teema... Tõstsin siia.

Kriku
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

See ei ole just hea lahendus meie vaatepunktist.

Sest kuna rott on ju EV kodanik, siis võib eeldada, et peale väljavahetamist ujub raibe uuesti siin välja.....

Aga olgu - miinimumprogramm on siiski täidetud (roti väljaandmisega pretsedent loodud) :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
2korda2
Liige
Postitusi: 1580
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas 2korda2 »

Minule avaneb see PM artikkel täies mahus niisamagi :dont_know:
Kokkuvõttes:
1. separaatorid, meie ja UKR organid kinnitavad, et mees on terrorist, mees ise eitab;
2. räägitakse, et päti vahetamist UKR kodanike vastu soovib pigem UKR pool;
3. esitatakse huvitav küsimus -"mis saab pätist, kui pärast vahetust uuesti Eestisse naaseb?" (ma nabiks jälle kinni ja saadaks jälle UKR kohtusse :D);
4. kohut peetakse Troitskes, mis asub pmst pärapõrgus ja kuhu näiteks Savtšenko ei viitsinud tunnistama minna (ja seepeale ei läinud ka süüdistaja ja kaistja);
5. kaitsja-poolne ving halbade kinnipidamistingimuste üle;
6. bla-bla
Taaniel Tina
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 07 Nov, 2012 9:54
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Taaniel Tina »

Aga kas EV seadused ei keela võidelda välisriigis.
Saab ju ise süüdistuse esitada kui ta tagasi Eesti pinnale jõuab.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Drax »

Kuidas selliste Poljakovidega juriidiliselt on - kas Eestis saaks tema vastu uuesti menetlust alustada/jätkata? Kuritegu on ju õhus, süüdistus Ukrainas küll esitatud, kuid kohtuotsus langetamata ja karistus kandmata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Kriku »

Just, mina ei näe põhjust, miks teda ei saaks Eestis kohtu alla anda.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas sinisinine »

Vastavalt meie seadustele saab inimese mõista süüdi ühe süüteo eest ja ainult üks kord
kui kohtu otsusega anti ta välja Ukrainale siis sama asja eest teist korda tema vastu süüdistust tõstatada ei saa
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3810
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Jaanus2 »

Ukrainale väljaandmine ei olnud karistus, saab ikka süüdi mõista, seni kuni Ukraina seda teinud ei ole. Praegu teda veel karistatud ega õigeks mõistetud ei ole ja tee on valla.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas Drax »

Ma eeldan, et Ukraina süüdistas teda terrorismis või milleskis sarnases, Eestis tuleks jutuks välisriigis ebaseaduslikult võitlemine. Ja mis asi on juriidiliselt üldse vangide vahetus Ukraina konflikti raames? Ukraina ja välisriigi kodanikele võiks see erinevat asja tähendada. Poljakovi puhul vaevalt, et õigeksmõistmist või amnestiat.
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Eesti üksiküritajad tänastes konfliktides..

Postitus Postitas sinisinine »

süüdistatuna eile Ukrainas kohtu ette astunud

Ikkagi Eestis arreteeris Kapo terrorismi süüdistuse alusel;
Ukraina prokuratuuri palvel anti ta välja Ukrainale (riik mille territooriumil toimus süüdistatava poolt kuritegu) kohtupidamiseks;
uurimine on lõpetatud, süüdistus esitatud ja hetkel toimub kohtupidamine;
süüaluse nõusolekul mõistetakse poolte kokkuleppel süüdi, võidakse vähendada karistust ca´1/3 maha;
vastavalt poolte kokkuleppele antakse karistuse edasiseks kandmiseks välja teisele riigile;
Eesti kodanik võib Eesti vabariiki siseneda millal ise peab seda vajalikuks;
Eestis esitati süüdistus, (kohus otsustas ju väljaandmise Ukrainale)
teist korda teda sõjas osalemises süüdistada ei saa, sest Ukraina otsustas ta vabastada karistuse kandmisest.

Eesti põhiseadus:
§ 8. Kelleltki ei tohi veendumuste pärast võtta Eesti kodakondsust.
§ 11. Õigusi ja vabadusi tohib piirata ainult kooskõlas põhiseadusega. Need piirangud peavad olema demokraatlikus ühiskonnas vajalikud ega tohi moonutada piiratavate õiguste ja vabaduste olemust.
§ 23. Kedagi ei tohi teist korda kohtu alla anda ega karistada teo eest, milles teda vastavalt seadusele on mõistetud lõplikult süüdi või õigeks.
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist