Olukord Valgevenes

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas huvitun »

Valgevene ärimees ja opositsionäär Valeri Tsepkalo on lubanud maksta 11 miljonit eurot julgeolekuametnikele või kodanikuaktivistidele, kellel õnnestub president Aleksandr Lukašenko vahistada. Mnjaa. On oodata teejoomist ilmselt või enesetappu.
Batkal pole suurem asi maine ja tõepoolest siseringist võib mõni tahta õilsa teo eest ka ropprikkaks.

https://www.znak.com/2021-05-27/belorus ... lukashenko
Kalakala
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 25 Aug, 2014 7:33
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Kalakala »

See on Ukrainaste padupropaganda kanal ja räägitut tuleb läbi filtri lasta, kuid siin nad tsiteerivad Venemaa riiklikku propagandat ja seda ei kannata jälle minu seedimine otse vaadata.
https://www.youtube.com/watch?v=uwdP6ZwlviY
Vene propagandistid on üles võtnud jutu, et Lukashenko on ettearvamatu ja võimeline kõigiga nii tegema nagu opsitsinäärist ajakirjanikuga. On aeg kuus Vene kubermangu emamaa rüppe tagasi võtta, mis ajutiselt on olnud Valgevene koosseisus ja kus vene inimesed on Lukashenko sulasteks. Need kohe kangesti tahtvat uuesti Venemaal elada ja seda koos oma kubermangudega.
Kalakala
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 25 Aug, 2014 7:33
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Kalakala »

John Boltoni intervjuu telekanalile Dozhd
https://www.youtube.com/watch?v=1Klcc3kVZsk
Jutt Bideni ja Putini eelseisvast kohtumisest, kuid VV teemal järgmist. Lukashenko tahab, et oleks iseseisev Valgevene riik, kuid ainult siis kui tema seda kontrollib. Kui ta tunneb, et ta hakkab reaalselt võimu kaotama on ta nõus sellega, et Valgevene ja Vene Föderatsioon ühinevad ning Vene väed marsivad sisse. Mis me siis teeme kui Vene väed on Poola ja Leedu piiril? Lennuki kaaperdamine annab Putinile võimaluse Valgevene alla neelata.
trs
Liige
Postitusi: 957
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas trs »

Kui ta näeb välja nagu part, tal on pardi jalad ja prääksub ka nagu part, siis ta ongi täenäoliselt part. Olenemata sellest, mida ta ise väidab. Kogu VV ja tiblastani retoorika ongi üles ehitatud sellele, et anda alati teistele mugav taganemistee. Lisaks kasutada ära omavahelist näilist võimuvõitlust, et igal halval juhul tuua mängu võimalik veelgi halvem võimalus. Tegelikult on tegemist putini käpikuga nagu Kadõrovigi puhul ning praktikas ei ole suurt vahet, kas tiblastaanlased marsivad Minski peale või mitte. Hullemaks olukord sellest tõenäoliselt ei lähe.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Kriku »

Kadõrov on vähem käpik. Lukašenka manööverdab praegu juba selle nimel, et lõpuks mitte kohtu alla minna.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7208
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Vaatasin ühe Valgevene opositsioonilise politoloogi kommentaari tänasele Kartuli Gadaffi esinemisele.Politoloog ise resideerub poliitpõgenikuna Poolas.
Sellel riiklikul esiterroristil on vist kupar päris segi sõitmas,lausa lubas naabrite juurde minna antiterrorismi operatsoone läbi viima.Mainides Ukrainat,Poolat ja Leedut. :wall:
Politoloogi kommentaar oli,et mehe psühholoogiline olukord on vist nii ära keeranud,et ei tea mis suust välja ajab.
Putler aga hõõrub rõõmust käsi,las veel natuke siputab ja siis tuleb suur ja hoolitsev Venemaa valgevenelasi hullust päästma.Just enne parlamendi valimisi ja hoobilt oleks siis Krõm nash vol.2 olemas,hurrapatrioodid saavad teist kurjategijat ülistada vähemalt kümmekond aastat ning Putleril ei ole eriti vaja muretseda uute parlamendi ja presidendivalimiste tulemuste üle.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas toomasv »

Peeter kirjutas:Iseenesest on see workshop "mida teha, kui lennukid siia hakkavad ikkagi lendama" päris loogiline, aga peaks ikka realistiks jääma. Antud olukorras jääks ikka piiriületuskatsel hävitajatega eskortimine, kas tagasi piirile, või maanduma suunamine. Tuleb kahjuks tunnistada, et ka pardarelvadest täristamine on juba oluliselt samm hullem, kui see mida need tõprad tegid. Trasseeriva valangu laskminegi on ju juba oluliselt hullem inimeste ohtu seadmine, kui ainult tiibade kõlgutamine. Me võime küll teha lärmi, et see pommiähvardus oli lavastus, nemad aga vastu, et "hea jah, et pommi ei leitud, aga see on tagantjärele targutus, meie käitusime vastavalt kehtestatud reglemendile ja pole kedagi ähvardanud. See, et lennuki kontrollimisel leiti VV-s tagaotsitav isik, see on juba teine teema, ärge siduge neid kokku jne!" jne teame küll seda retoorikat. P.S. Ma ei mäleta, et meile oleks näidatud kasvõi ühte inimest sellelt reisilt, kes oleks öelnud selge sõnaga, et seoses sõjalennukiga "Ta tundis otsest ohtu oma elule lennu ajal ja kartis allatulistamist". Või on keegi näinud? Meil ei ole isegi infot, mis intsident toimus lennuki pardal "reisijate" poolt. Seal oli kari inimesi, ja üheltki pole saadud intervjud, et mis siis pardal ikka tegelikult juhtus? See kõik pidi ju olema ka küljeakendest näha? Keset päeva? Täielik vaikus? Tegelikult jama ju? Muidu on inimestel "sada videot" kõigest, aga nüüd ei ühtegi? Ma ütlen, et ma väga ootan, et meie läänepool avaldaks ka mõne konkreetsema materiali. Haagi peab ju minema konkreetse süüdistusega. Või on see süüdistus hoopis kidnapping, mitte lennukimaandamine?
Kui nad on koju tagasi, või maapeale suunatud, siis tuleb edasi vaadata, mida teha, kas kes mida on rikkunud ja siis olukord lahendada vastavalt seadustele. Kõik muu on juba "mõtteteks hea, aga mitte kasutamiseks".

Suudad sa nüüd maakeeli ka kirjutada, mida sa selle hüpleva tekstiga öelda tahtsid??
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas toomasv »

Mõtlesin pikalt, kas kirjutada… Ilmselgelt on mõnedele ksf “Kevad südames” või on praegu lihtsalt imelik kuufaas. Tahes tahtmata pean fraseerima Sandor Clegane`t “Troonide mängust”, kus ta pöördus ühe 20 aastase kaasvõitleja poole laused: “Kuidas küll sinusugusel rumala on õnnestunud nii vanaks elada”. Parim tegelaskuju kogu selle jandis.
Kuid mida tahtsin kirjutada. Jah, muidugi võib vinguda, et kõik see mida praegu teeb Euroopa VV, et see on liiast, kas ikka peaks nii reageerima jne. Kaasa tunda Lukale, leida mingeid pisikesi õigustusi jne. Nii palju kui mina tean, on lennundus üks enimreguleeritud valdkondi üldse, kõik on väga täpselt paigas, eriti just kõik see, mis puudutab tsiviillennundust. Kogu see asi ei saaks lihtsalt toimida, kui seal toimuks mingi isetegevus, tekiks kaos, mis päädiks kohe õnnetustega ja inimohvritega. Seda, et ei tekkiks kaos, seda praegu Euroopa riigid püüavadki ühiselt teha. Seda et ei ole mingeid materiale jne, siis neid tegelikult ei saagi olla, sest käib uurimine. Mõnele tundub see üllatava, aga uurimisel on omad protseduurid ja reeglid, mida järgitakse. Kohe kui lennuk Vilniuses maandus, uurimine juba ju käis, telefonid jne asjad on uurimisega ju seotud. Need meetmed, mida Euroopa ju teeb, need on ennatlikud meetmed, et sellist asja edaspidi ei juhtuks, ennetavad, et mingisugustel lollpeadel veel sellist motet ei tekiks. Vähemalt nii mina näen seda, kellelgi ei ole vaja, et praegu, kus riigid hakkavad kriisidest välja tulema, oleks juures uus murelaps riigist lennukikaaperdaja näol. Seda, et seda kõike ühise meelel tehakse, näitab ju, et nad juba teavad, mis juhtus, kõik väga täpselt juba fikseeritud. Muidugi võib ju töstatada igasuguseid lolle küsimusi, et kui hakkavad üle piiride luba küsimata lendama, kas siis lastakse alla. Võib juhtuda, et toimub ka nii, kui kaitseministril on “mune”. Lihtsaim variant on et ta eskorditakse kuhugi, inimesed lastakse minema ja lennuk lihtsalt konfiskeeritakse kuni uurimise lõpuni, mis võib kesta aastaid. Kõik. Muidugi rääkimata kindlustusfirmadest, kes mingil hetkel ei kindlusta neid enam kuni sinna maani, et lennukid lihtsalt füüsiliselt lõppevad.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Hydrazine »

toomasv kirjutas:Mõtlesin pikalt, kas kirjutada… Tahes tahtmata pean fraseerima Sandor Clegane`t “Troonide mängust”, kus ta pöördus ühe 20 aastase kaasvõitleja poole laused: “Kuidas küll sinusugusel rumala on õnnestunud nii vanaks elada”. Parim tegelaskuju kogu selle jandis.


Ahah, et nüüd oleme jõudnud tõe allikani, "Troonide mänguni"... nojah, uurimine käib nö.
Peeter
Liige
Postitusi: 2597
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Peeter »

toomasv: Suudad sa nüüd maakeeli ka kirjutada, mida sa selle hüpleva tekstiga öelda tahtsid??
Vaatan ise ka nüüd õhtul ja üllatusega pean tõdema, et üks lõik on mul justkui poolikuks jäänud ja suisa valesse kohta kolinud? Palun vabandust, kontrollin teinekord ikka kasvõi kaks korda üle.


Ja tahtsin ma öelda seda, et välja tuleb tulla väga konkreetse jutuga, aga mitte mingi "diipli konsööned inimeste ohtupanemisest" teemaga. Kuigi ka siin arvati, et asi on kiirkorras rabistamisega tehtud, siis mina pakun, et asi on hoopis hoolikalt ettekavatsetud ja vastaspool on paljud asjad juba ette läbi mänginud ja sellega arvestanud. Nõustun eelpool kirjutatuga, et faktiloome initsiatiiv on selgelt vastaspoolel.

Ma saaks samamoodi öelda, et ma ei saa su mõttekäikudest aru, tundub, et sa pole justkui lugenudki siit materiale?
toomasv: Nii palju kui mina tean, on lennundus üks enimreguleeritud valdkondi üldse, kõik on väga täpselt paigas, eriti just kõik see, mis puudutab tsiviillennundust. Siis sa peaksid ju praegu kukalt sügama, sest vägisi paistab, et VV õhuturbelennuk(hävitaja) on täitnud sellel tuvastuslennul neid "kõik on väga täpselt paigas" regulatsioone ja reegleid". Tegi regulatsioonides kirjeldatud ja kinnitatud tuvastuslennu manöövreid. Probleemiks on hoopis see, et kas põhjus milleks hävitaja "regulatsioone täitma" saadeti, oli põhjendatud, või alusetu. Selle ümber käib tants. Ja edasi selle ümber, et sealt maandunud lennukilt korjati üks inimene ära. Lennukid on ennegi hävitajate saatel mujale maandunud asjaolude selgitamiseks ja kontrollimiseks, ja see poleks ka erilist kõneainet tekitanud, ammugi siis pikaks ajaks. Siiani pole lihtsalt sealt selle maaletoomise käigus selle sama riigi võimuvastaseid kodanikke avalikult ära korjatud. Siit ka siis võimalik kidnappingu-süüdistus.
P.S. Siiani pole veel selle intsidendi käigus ühtegi inimest sihitud ega tulistatud, isegi mitte tsiviilkäsirelvastki. Ja siis hakkad sina arutama, et kui oleks kuskil "munadega kaitseminister", siis lastaks Valgevene lennuk alla. Kas sa ise ka aru saad mis juttu sa heietad? Sõda tahad või? Ma juba varem kirjutasin, et tuuakse maha ja siis hakatakse seaduste järgi asja arutama. Keda karistatakse ja mille eest, see sõltub sellest, kes millist seadust on rikkunud.
toomasv
Liige
Postitusi: 488
Liitunud: 07 Aug, 2014 17:52
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas toomasv »

Ilmselgelt ma tegin vea, et siia jätkuvalt kirjutan, see on täiesti omaette universum... Väljavõte loogikaõpikust.. Kujutame endale ette, et eksisteerib universum, kus asub selline foorum, kui militaarnet.ee... Olgu, aga ikkagi lühidalt, paar selgitust Peetrile, viimast. Seda mida tegi, hävituslennuk, milliseid manöövreid jne., seda saame teada peale uurimise lõppu. Praegu on kõik see jutt, et ta täitis mingeid reegleid jne., puhas mulli puhumine. On ainult mingi VV poole jutt ja kõik. Probleem ei ole selles, kas olid tal põhjendused või ei. Probleem on ju selle, milliseid manöövreid või mida ta näitas tsiviillennukile. Siduda kas erivevat asja, hävituslennuki manöövrid tsiviillennuki suhtes ja torni jutuajamine lennukiga, on meelevaldne. Igaüks ju võib lugeda esialgset VV versiooni sellest. Mina loen sealt välja, et torn jälgis täpselt oma õigusi, lõpliku otsuse võttis vastu ju lennuki komandõr ja torn oli sellega nõus, et lend jätkub Vilniuse suunas. Ja 2 minuti pärast saatis välja hädakutsungi.... Muidu on ka see kõik meelevaldne, lihtsalt arutlus, sest midagi kindlat ei ole ju teada, mina isiklult ootan uurimise lõppu. Muidugi, on lennukeid ka enne alla tood, kasvõi Moralese lennuk, või see, mida Ukraina tegi. Kuid ma ei tea tõpselt, aga arvan, et nendel juhtudel on konkreetne nimi või organisatsioon, kelle korraldus see oli. Kaitseministri oma näiteks. Muidu ma ootan, et sa tooks ühe täpselt samasuguse näite selle juhtumiga, et tsiviillend on maanduma sunnitud, täpselt samasuguse.

Mida aga mina tahan.... seda et kui ma sügisel lennukisse istun ja Kreetasse omaarvates lendan, ma ei taha mingil hetkel avastada, et ma olen hoopis Minskis, teadmata miks jne. Lihtsalt sellepärast et mingi krdi diktatoor arvab, et tema arvates on tal õigus mingi reisija sealt lennukist vangi vedada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Lemet »

Puhtalt faktiline märkus- Moralesi lennukit ei toodud alla, sel olid kõik võimalused kasutada kas Skandinaavia õhuruumi või lennata tagasi Moskvasse.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas ermot »

Valgevene üha hullumeelsem režiim teatas 28. mail, et alustab Riia linnapea Mārtiņš Staķise ja välisminister Edgars Rinkēvičši suhtes kriminaaluurimist 1995. aasta järgse Valgevene riigilipu asendamise vastu 1995. aasta eelse riigilipuga.
...
"Pärast meedias ja Internetis tehtud avalduste ülevaatamist Valgevene vastu suunatud tõsise kuriteo kohta on peaprokurör Andrey Shved algatanud kriminaalasja Riia linnapea Mārtiņš Staķise ja Läti välisministri Edgars Rinkēvičsi vastu nende tahtliku tegevuse eest, mille eesmärk on rahvusele põhineva rahvusliku vaenu õhutamine, vastavalt Valgevene kriminaalkoodeksi artikli 130 lõikele 3, ”öeldi Valgevene peaprokuratuuri avalduses. Valgevene kriminaalseadustik näeb sellise kuriteo eest ette viie kuni 12 aasta pikkuse vangistuse, teatas LSM läti keeleteenistus, nii et paaril oleks soovitav lähitulevikus Grodnos puhkust vältida.

"Selline riiklike sümbolite rüvetamine alandas valgevenelaste rahvuslikku väärikust," öeldakse avalduses Lukašenko režiimi haruldases koosluses väärikuse mõistega.

Rinkēvičs kirjeldas seda sammu tõendina "Lukašenko režiimi meeleheitest ja hullumeelsusest".
https://eng.lsm.lv/article/politics/dip ... y.a406643/
No one said survival was fun.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2089
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas krizz »

Einoh kõik on ju kena, aga... Venemaa lasi Ukrainas reisilennuki alla ja mis sellest sai? Kas Putin on Haagis? On mingid tõsised sanktsioonid jne? Ei ole ju! Seega ei ole mõtet ka Valgevene intsidenti liig hüsteeriliselt suhtuda. Paraku EL seda teebki. Kahepalgelised nagu nad on.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Peeter
Liige
Postitusi: 2597
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Olukord Valgevenes

Postitus Postitas Peeter »

toomasv kirjutas: Probleem on ju selle, milliseid manöövreid või mida ta näitas tsiviillennukile. Siduda kas erivevat asja, hävituslennuki manöövrid tsiviillennuki suhtes ja torni jutuajamine lennukiga, on meelevaldne. Igaüks ju võib lugeda esialgset VV versiooni sellest. Mina loen sealt välja, et torn jälgis täpselt oma õigusi, lõpliku otsuse võttis vastu ju lennuki komandõr ja torn oli sellega nõus, et lend jätkub Vilniuse suunas. Ja 2 minuti pärast saatis välja hädakutsungi.... Muidu on ka see kõik meelevaldne, lihtsalt arutlus, sest midagi kindlat ei ole ju teada, mina isiklult ootan uurimise lõppu.


Mida aga mina tahan.... seda et kui ma sügisel lennukisse istun ja Kreetasse omaarvates lendan, ma ei taha mingil hetkel avastada, et ma olen hoopis Minskis, teadmata miks jne. Lihtsalt sellepärast et mingi krdi diktatoor arvab, et tema arvates on tal õigus mingi reisija sealt lennukist vangi vedada.

Eks me kõik soovime ju näha ainult seda, mis meile sobib. See on inimlik. Sa vist ei saa siiani aru ja ei suuda mõista, see, mida hävitaja tegi on vastavuses SERA.11015. Tsiviilõhusõiduki lendu sekkumine tunnistamise eesmärgil paragrahvi tabelis näidatuga. Selline lennuki kõlgutamine on kokkulepitud signaal. Sa vist ei jaga siiamaani seda riukalikku trikki, et jälgides protseduure tõi VV lennuki maha, et sealt opositsionäär kätte saada. St kui sa tahad neid protseduurireeglite eiramisse süüdistada ("näitas relvi, ähvardas ja hirmutas"), siis saad kohtus lüüa. Nad on seda juba ette arvestanud ja täitsid reglementi. Ja on täieti alust oletada, et tõenäoliselt on need Vene või VV agendid ka selle lennuki pardal olles fikseerinud (või vähemalt üritanud fikseerida). Ära alahinda Vene SVR-i! Süüdistus peab kohtus ka vett pidav olema, ja loodame, et peab.
P.S. See mida sina või mina tahame, see on enda isiklik seisukoht. Ja "suurte poiste" eriteenistuste mängudes ei koti üksikisiku seisukoht neid üldse. Kahjuks nii on. Ka siin Eestiski võib erioperatioonide keskmesse vastupidi ise enda soovidele sattuda ja selle käigus ka hammasrataste vahele jääda, elu selline juba on. Ja kui sa aus ja õige mees oled ja lollusi ei tee, siis ei juhtu sinuga midagi, või klatitakse pärast ära.
Antud juhul oli operatsiooniks mitte lennukikaaperdamine, vaid üle piiri põgenenud poliitilise vastase koju tagasi kinnimajja saamine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 42 külalist