Mis Ukrainas toimub? vol.4

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas soul »

Lifenews täna Logvinovos, mis on sisuliselt maatasa tehtud, näha on nii puruks lastud tehnikat, kui laipu.
https://www.youtube.com/watch?v=ZxAAwHDFXO0#t=283
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Otto K »

Pigem tõsi kui ajakirjanduslik liialdus....
http://www.nelli.ee/news.php?nsID=d0aa5 ... 9&lang=est
Vene uudistekanalite ukrainavastane propaganda on saavutanud sellised mõõtmed, et nii mõnigi siinne ukraina juurtega eestimaalane peab paremaks oma tausta varjata.
Nelli Teatajale andis intervjuu 30-aastane Pjotr, logistik, kes peab paremaks oma juuri varjata.
"Ma ei uskunud, et propagandal selline võim on," räägib noormees, kes elab praegu Ukrainas toimuvat vägagi üle." Ajupesu-uudiste mõju siinsele vene kogukonnale on Pjotri sõnul silmnähtav ka tema töökollektiivis. "Ukrop ja fašist on meie office'is igapäevased sõimusõnad. Ukrainlasi mõnitavad meie kollektiivis nii mehed kui naised. Mõnest poleks seda eales uskunud."
Kuna raha on vaja teenida ning hetkel töökohavahetuse võimalust silmapiiri pole, peab Pjotr paremaks vaikida. "Töö juures ei julge iitsatadagi, et mul ukraina juured on. Teen seda oma vaimse tervise huvides. Ma lihtsalt tean, mis tagajärjed sellel on - mõnitama hakkavad." Senimaani on mehel õnnestunud neid ukrainateemalisi vestlusi vältida. Ta on jätnud endast sellise mulje, et poliitika teda üldse ei huvita.
"Aga eks hinge teeb haigeks küll, kui ikka iga päev neid vihapurskeid kuulama pead. Ma olen ise mõelnud, et kuigi paljud meie kollektiivis on kõrgharidusega, siis kuidas on võimalik, et neil puudub igasugune kriitiline mõtlemisvõime? Nad usuvad kõike, mida Rossija24 ja teised neile pähe määrivad: Malaisia lennuki lasi alla NATO, lennukis olnud inimesed olid juba lennuki õhku tõustes surnud, Mariupolit pommitasid banderalased jne, jne. Lisaks on neil eriline sümpaatia meediastaaridest terroristide nagu Motorola ja Givi vastu. Olen näinud paari videolõiku, need mehed on ju kõige pesuehtsam "bõdlo".
Pjotr lisab, et vene telekanaleid ei suuda ta juba tükk aega vaadata. Küsimusele, mida ta teeks siis, kui rohelised mehikesed Eestisse imbuma peaks, vastab ta, et on ajateenistuse läbi teinud ja teab täpselt, mida siis teha. "Lähen kindlaksmääratud kogunemispunkti."
Huumorit kah
Kallid lugejad. Ühtne Venemaa maksis Vasara toimetusele 10 000 000 eurot, et me hakkaks avaldama positiivseid uudiseid Kremli müüride tagant. Sajandi pakkumine, kas pole!? Ja siit need uudised siis tulevad!

"Eesti kubermangu keskfraktsiooni staarpolitrukk Yana Toom pole kunagi varem nii kaunis välja näinud," kirjutab Kremli moeajakiri Obezjana. "Oma treenitud ja trimmis figuuriga teeb ta silmad ette isegi Filipp Kirkorovile, kellega vene meedia Yanat juba korduvalt segamini ajanud on. Hiljuti aga postitas see jumal teab mitme lapse ema oma Instagrami kontole selfie, kus tal pole grammigi meiki peal. "Vaatepilt oli veelgi suurepärasem. Näiteks küsis Dmitir Kisseljov tõsimeeli, et kas Lavrov on nii palju alla võtnud. Kisseljovi poeg arvas aga, et see pole Lavrov, vaid keegi tuntud lääne popstaar nimega Baba-GAGA!"
Viimati muutis Otto K, 15 Veebr, 2015 23:41, muudetud 1 kord kokku.
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas kuido20 »

Otto K kirjutas:Väga lihtne on diivanilt joonistada U võimalike rünnakuid ja kritiseerida mitteründamise / kaitses istumise pärast.
Kui U vastas oleksid lihtsalt gängarid siis oleks kriitika õigustatud. Aga ärgem unustageme, et faktiliselt sõdib Ukraina täna maailma TOP 5 hulka kuuluva sõjaväega, kelle reservid on võrreldes Ukrainaga põhjatud ja reaalsed kogemused erinevates oludes lahinguid pidada on maailma TOP 2 hulgas.
Venemaa saadab täna üle piiri just täpselt sellises koguses kahjureid ja tehnikat, et U-d vaikselt lämmatada, pluss mobiliseerib ohjeldamatult kohaliku kahuriliha. Igale U käigule on neil natuke rohkem vastu panna. Ja vajadusel saadab üle piiri ka sellise reservi, et Harkovi ja Mariupoli vallutamine pole probleem.
Või arvab keegi ikka veel, et U sõdib kohalike kaevuritega ja relvastuse (s.h. tankid, soomukid, erinevad raketisüsteemid jne) leiavad need kaevurid metsa vahel maad kaevates. Vahel tundub, et mõni yksik siiski nii arvab.
Kahtlemata on õige väide, et Venemaal on võimalusi rohkem, kuid massiivne jaanuaripealtung UKR armeed purustada ei suutnud, nii et võimalusi ukrainlastel on. Hakaku alustuseks ometigi Donbastani infrastruktuuri pekki keerama: maanteed, sillad, transformaatorjaamad.
Tehku Venemaale sõja pidamine kallimaks. Kolonnid vuravad hetkel suht vabalt Donbastani sisse.
Blackhawk
Liige
Postitusi: 262
Liitunud: 24 Okt, 2014 19:14
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Blackhawk »

https://www.youtube.com/watch?v=XNdfXhmhneE
Бій АЗОВА у Широкіно 14.02.2015
Taustal on kuulda päris tihedat tulevahetust
Kasutaja avatar
Otto K
Liige
Postitusi: 2364
Liitunud: 07 Juul, 2014 19:43
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Otto K »

kuido20 kirjutas:Kahtlemata on õige väide, et Venemaal on võimalusi rohkem, kuid massiivne jaanuaripealtung UKR armeed purustada ei suutnud, nii et võimalusi ukrainlastel on. Hakaku alustuseks ometigi Donbastani infrastruktuuri pekki keerama: maanteed, sillad, transformaatorjaamad.
Tehku Venemaale sõja pidamine kallimaks. Kolonnid vuravad hetkel suht vabalt Donbastani sisse.
See on siiski Ukraina mida Sa soovitad pommitada.
Minu mõistuses eristab kultuurset inimest vatnikust just see, et infrat ei pommitata, sihilikult. Mis meist saab kui me hakkame käituma ja mõtlema nagu vatnikud? Ma eelistan siiski jääda valgeks inimeseks.
Q
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 26 Jaan, 2006 20:48
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Q »

Olen täiesti päri, et raskerelvade toetuseta läheb ukrainlastel väga, väga raskeks. Poliitiliselt oleks muidugi korrektne loota Minski lepetele, kuid kui vastaspoolele see pole siduv võiks selle jama ise ära lõpetada, enne kui hilja. Debeltsevole tähendab varustustee läbilõikamine kiiret hävingut. Aeg on ju näidanud, et ikkagi kasutatakse mõlemal poolel vägede varustamiseks suuremaid trasse isegi siis kui need on tule all. Kindlasti mängib siin oma osa külmumata pinnas ja stepipiirkonnale omased erosioonitõkkevööndid teede ääres, mis natukenegi maskeerib liikumist.
Putin ju ennast mingil määral toimuvaga endiselt sidunud pole. Minskis andis ta terroristidele tegutsemisvabaduse ja sidus ukrainlased mingi euroopa lillelaste lepinguga. Putin ei ole haige nagu siin on väidetud. Lisaks Putini heale analüüsivõimele töötab tema heaks terve tehas analüütikuid, kellele on ammu teada Euroopa sõjaline võimekus, majanduslikud huvid ida suunas ja patoloogiline hirm sõja ees. Nende kaartidega manipuleerides mängib ta naiivsevõitu Euroopa riigijuhtidega, ässitades neid üksteise vastu ja õõnestades demokraatliku korra alustugesid uusnatside finantseerimisega. Sellepärast ongi vene propaganda poolt maalitud ette universaalse vaenlase - Ameerika Ühendriikide kuju, mis on kõigi hädade põhjus. See toimib peaaegu geneetilisena venelaste jaoks, kuid ka Lääne- Euroopas. Eks mingil määral on õige, et ka USA on teinud välispoliitikas suuri vigu, mis ongi kriitikat väärt. Ukraina puhul on USA abi seni marginaalne, vähemalt minu arvates. Mitte ühtegi lääne riiki ei saa süüdistada kummide ja lauajuppide saatmises Maidanile. See oli ikkagi Ukraina rahva suur tegu, mille eest nad kallist hinda maksavad ja eks neid taevaseid sotniaid tuleb veel ja veel. Oma väikese toetuse ma igatahes Vaba Ukraina arvele taas tegin. Jaksu neile!
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Svejk »

vss kirjutas:...Või siis roosa udu teemal et "Venemaa kohe kukub" või mis iganes soovmõtlemine.
Olen selline ratsaväerünnaku stiilis "kiirelt midagi" mees, aga sümpatiseerib ka põhjalikkus ja punktuaalne lähenemine nagu näit. à la Kriku
Sinu postituses, vss, oli hoomata erinevate stiilide ja aadete segu. Tõin välja selle lõigu, sest minu arvates venemaa ei ole kohe kukkumas ja sellist väidet siin foorumil ei ole ka kellegi teise poolt kohanud.
Loomulikult on mõiste "kohe" igakordselt individuaalselt tõlgendatav ja võib tähendada nii "käesolevat hetke" ehk "nüüd ja praegu" - kui ka näiteks "homme", "nädala pärast", selles kvartalis ja "sellel aastal" jne.
Loomulikult on väide "venemaa kohe kukub" roosa udu või mis iganes soovmõtlemine - kuid minu meelest ei ole keegi midagi sellist siin foorumil väitnud.
Jah, on läbi käinud, et "venemaa jõuab järgmisesse lagunemisvooru, et ükskord see juhtub niikuinii (näiteks ma ise olen pakkunud tähtaegu alates ülejärgmisest aastast jne), et "venemaa on strateegilises tupikus" - aga venemaa "kohesest kukkumisest" ei ole minu meelest juttu olnud.
Mulle tundub Sinupoolne selline "kohe kukkumise" jutt lahmimisena . Kui Sinu meelest on ikkagi nii konkreetselt väidetud, siis palun viita.
Või defineeri palun sõna "kohe" konkreetsemalt.


P.S.
Wots`il olid siin just päris kenasti punktidena välja toodud mõtted - strateegiliselt on "rusnja" juba ette kaotanud

P.S.S.
Vaatan, et isand Siga on vahepeal allapoole mind miskit kribanud .... 8) Minu lugupidamine! :)
Poleks ise osanud paremini ütelda !
Viimati muutis Svejk, 16 Veebr, 2015 0:38, muudetud 3 korda kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Siga »

Sotsiaalmeedias jõuliselt levitatavatel sõnumitel on alati tagajärjed. Postitusi tehes peab sellega arvestama ja küllap enamalt jaolt ka arvestatakse, sama kehtib lugemise kohta. See pole kohustus, vaid õigus lugeda postitusi tähelepanelikult ja teha neist järeldusi. Utreeritult levitatav pessimism ei ole kriitiline lähenemine ja täpselt niimoodi tuleb seda ka mõista, sellisel kriitikal on kaugemad eesmärgid ning negatiivne mõju kasvõi neile lugejatele, kes on otsustamas läbi mõne organisatsiooni Ukrainat materiaalselt toetada või mis iganes muul moel oma toetust väljendada.
Kui me siin portaalis nii pisikeste apsakate kui ka suuremate möödalaskmiste korral järjepidevalt korrutame, et Ukraina valitsus on korrumpeerunud, väejuhatus otsustusvõimetu, väeüksused demoraliseerunud, euroopa abi naeruväärne, rahupüüdlused lapsikud ja üleüldse lööb suur ja võimas vene armee nad kõik kohe mättasse, siis on sellel oma mõju.
Jah, ja tal on ju ka igavene jurakas aatompomm, eksole? Selle unustasin...
On üks kõigile teada aadress. Ebasündsa tähendusega. Vot sinna mingegi oma utreeringutega ja ärge segage mul suhtuda Ukraina iseseisvumisvõitlusse positiivselt isegi siis, kui neil kõik kohe ei õnnestu. Isegi jumal tegi vigu, võta või lutikad, jah? Rülbed elukad, aga ma ei karju siin, et jumal on demoraliseerunud....


Tõesti hästi öeldud :P
Omaltpoolt võin lisada, et moderaatori õigustes (ja kohustes!) kotin neid "utreeritud pessimiste" siin vahest peris mõnuga.. :twisted:
(by Borja)
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas aest »

Nelli teatajas ilmuva suhtes rohkem allikakriitilist meelt. Kolm neljandikku seal ilmuvatest lugudest on pehmelt öeldes....aga sitta kah.... ei hakka reljeefseid väljendeid kasutama. Näiteks mõni aeg tagasi ilmus seal lugulaul CA õudustest kusjuures artiklis oli mainitud sedagi et seitsmekümnendate lõpus ja kaheksakümnendate alul lasti vaeseid vene sõjaväes teenivaid soldateid sidepidamiseks kodustega internetti vaid kord nädalas.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Yks »

Minu järjekindlus seisneb vaid ühes. Olles küll diivanikindral, näen ma siiski elementaarsete ja sõjaajaloos juba mitmeid kordi end tõestanud faktorite eiramist, mis minu arust võib viia selleni, mida ma siis ühel või teisel korral olen väitnud. Tõenäoliselt viibki. Kui ei suudeta enda käitumist muuta.

Kui sa pole märganud, siis asjad ongi pehmeltöelda "koguaeg pahasti". V.a. sügisene edenemine, mis peagi lõppes ...ikkagi krahhiga. Tõsi, selle tollase vähem halva tulemusena suudeti siiki korralik osa ennem kontrolli alt väljas olevast territooriumist tagasi saada. Seal kus paljud teist näevad võitu, näen mina vaid episoode. Võit saab olla ainult üks. Kui seda eesmärki ei saavutata, siis pole mõtet hapusid viinamarjasid endale magusaks luuletada! Sa kas sõdid täiega ja teed seda parimal moel või nah.. sa elusid raiskad!

Kui sa juhuslikult pole märganud, siis ühel poolel on piisavalt aega, et teha olematuks väited stiilis, "et kuradi hästi kaitsevad need ukrainlased end seal või seal". Pikemas perspektiivs on pidev staatilises kaitses istumine lõppenud sellega, et sepakad adapteeruvad ja modifitseerivad oma lähenemist. Mis nad järgmiseks teevad on raske ennustada, kuid kui see on tehtud, siis oleks tobe silmi kinni panna ja nende nutikust mitte märgata. Lennujaamas otsustasid nad asjad suure pauguga lõpetada (see et seal kandis ikka veel lahinguid peetakse, ei tee olematuks et eelis mida lennujaam UA'le mingil hetkel andis on muutunud ajas ja ruumis vähem "eeliseks").
Debaltsevo puhul tunudub, et kas juhuslikult või meelega kiirustati Valgevenesse Minsk2 sõlmima. No, tule taevas appi, milline tohman unustas - venelasi silmaspidades - kirjutada kõige ägedamate lahingute koha lepingusse sisse? Leping kirjutati alla, vaherahu peaks kehtima - "aga Debaltsevo ei käi lepingu alla". Geniaalne. Kui see poleks nii traagiline. Mina võin seda apsakat endale lubada, et ma sellist asja ei eeldanud. Ukraina? Eip.

Kordan veelkord, et ühel poolele on s..ks aega, sest midagi muud nad seal hetkel eriti teha ju ei taha kui sõdida, juhtida värdriike. Mingi automoika töömees läheb teil niisama tagasi automoikasse? Korrutage need luuserid, kes korraga on saanud "kangelasteks" kümnete ja sadadega. Nad ei lähe sealt kuhugi muudmoodi kui jalad ees! Neil on aega. Passida, vahepeal rünnata. Siis jälle passida. Ukrainal seda luksust pole. Mingite välismaistele wunderwaffenitele loota, või et armee muutub sedasi nokkides tegusamaks, see on jama. Selliselt staatiliselt, sageli mõtetult ohvreid kandes, ei muutu see armee tegusamaks vaid hoopis paranoiliseks. Juba ongi. Paranoia käib ringi nagu tont. Küll on ühed, siis teised, lõpuks kolmandad reeturid või argpüksid või mis iganes.
Individuaalne ettevalmistus on UA's keskmiselt väga korralik. Oli aasta tagasi selline ja on siiani. Kui seda potensiaali aga ei kasutata õigesti, siis pole sellest teadmisest mingit kasu.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Yks »

Mismoodi see teadmine, mis allpool, nagu võitu lähemale toob? Onu Sam hääletab (mingil ajal) ja pakub kõige moodsamaid relvi? Pakivad, transpordivad, õpetavad välja. Samal ajal...
Andriy Tsaplienko
1 ч. ·
Прекращение огня.
*****
Мой товарищ, артразведчик, выходил сегодня из Дебальцево коридором на Луганское вместе с бойцами 128-й бригады. Ехали на семи машинах. Вырвались оттуда около трех часов дня. Сепары по ним вели огонь из всех видов оружия. Наши отстреливались из автоматов. Стреляли не прекращая все время, пока ехали до Луганского. Потеряли две машины. Одна заблудилась в тумане, и судьба людей, выбиравшихся на ней, неизвестна. Во вторую, "Урал", выстрелили из "Фагота", и ее разворотило просто на глазах моего товарища. Сейчас он в госпитале, в Артемовске. Жив. Цел. Невредим. Другой мой товарищ, из этой же группы разведки, остался в Дебальцево, и судьба его неизвестна.
*****
40-й батальон теробороны. У ребят заканчивается БК, провиант, медицина. Но ребята держат свои позиции. Понимают, что они в полном окружении. И сообщают, что сепары предлагают им сдаться на милость орков.
*****
Полку сепаров прибыло на Вергулевке. Правда, очень странных сепаров. Все, как один, азиатской внешности, что, несомненно, совершенно типично для Донецкой и Луганской областей. Подошли к селу ротно-тактической группой, танки с артиллерией в наличии. Видимо, собираются следить за режимом прекращения огня.
*****
В районе блок-поста Балу минометный обстрел. В районе Чернухино скоротечный бой с применением артиллерии.
*****
Вокруг Дебальцево все меняется. Я не уверен, что коридор, через который пробилась группа днем, вечером не закрылся.
*****
Из всего этого следует вопрос: как оттуда доставать наших людей?
https://www.facebook.com/andriy.tsaplienko?fref=ts
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Svejk »

Yks kirjutas:Kui sa pole märganud, siis asjad ongi pehmeltöelda "koguaeg pahasti". V.a. sügisene edenemine, mis peagi lõppes ...ikkagi krahhiga. Tõsi, selle tollase vähem halva tulemusena suudeti siiki korralik osa ennem kontrolli alt väljas olevast territooriumist tagasi saada. Seal kus paljud teist näevad võitu, näen mina vaid episoode. Võit saab olla ainult üks. Kui seda eesmärki ei saavutata, siis pole mõtet hapusid viinamarjasid endale magusaks luuletada! Sa kas sõdid täiega ja teed seda parimal moel või nah.. sa elusid raiskad!
Ma rikun oma reeglit, mis kinnitab erandit 8)

Isiklikult mina, kuigi sa just minu käest ei küsi - ei ole jah märganud, et asjad on "koguaegpahasti"
Milline v.a. sügisene edenemine? :mrgreen:
Jah, sa ei näe võitu.
Jah sa näed vaid episoode :mrgreen:

Võit saab olla ainult yks? :D
Oled sa yks kuulnud tõrjevõidust? :mrgreen:
Sa soovitad siis elusid mitte raisata ja alla anda? Noh, nii igaks juhuks, et äkki rusnja kukub veel ennemm kokku või juhtub veel midagi, voova saab infardi näiteks :mrgreen: aga saime alla antud ja kokkuhoitud...

(ja kas sinu meelest oleks ka soomlased pidanud Moskvasse marssima või muidu poleks üldse mingit mõtet sõdida olnud - elude raiskamine ainult - pohh see iseseisvus?)
Viimati muutis Svejk, 16 Veebr, 2015 1:03, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ärme nüüd siis lase seda Debaltseve olukorda halvemana välja paista, kui ta on.
Nagu ksf Otto K väga tabavalt välja tõi, on vastas Venemaa. Sellises hübriidsõjas sõdimine on U poolt paras nööri mööda kõndimine, sest ei ole sugugi õige see, et sõjalisi küsimusi võiks lahendada, lahenduste poliitilist mõju arvestamata. Vastaspoole poliitilised vastukäigud võivad kergelt põhjustada ka seda, et ühel hetkel seisab U vastamisi veel tugevama sõjalise jõuga ja nii ongi poliitilisest küsimusest saanud väga praktiline sõjaline küsimus.
Aga mida me paari viimase nädala jooksul näinud oleme, ei ole ju üldse mitte väga lootusetu. Venelased on tunginud peale nii, et ninast veri väljas, aga Debaltsevet pole nad kätte saanud. Ja nende jaoks ei ole mitte rõõmus samal kombel jätkata. Ning tegemist on olulise tõrjevõiduga ning U relvajõudude võitlustahte demonstratsiooniga kogu maailmale. Kuna see, et Debaltseve võidakse mingil hetkel ära lõigata, oli nii prognoositav, et me seda siin foorumiski välja tõime juba augusti lõpus või septembris, siis ju on selle võimalusega arvestanud ka U. Varud on seal tõenäoliselt suured ja sees on ka omajagu raskerelvi.
Asja hind aga on jälle poliitiline: Debaltseve tõttu demonstreerib Venemaa taas, kuidas ta Euroopa rahuinglitele pähe s... Sellele aga võib järgneda väga konkreetne sõjalist mõju omav poliitiline otsus - relvaabi. Suurematest riikidest võib isegi Kanada olla esimene, kes otsa lahti teeb, sest lisaks suurele ukrainlaste kogukonnale, on seal ka päris tugevad poolakad ja baltlased, kes selles küsimuses omavad juba koos üsna olulist mõju valimistel.
Dona nobis pacem!
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas soul »

soul kirjutas:Lifenews täna Logvinovos, mis on sisuliselt maatasa tehtud, näha on nii puruks lastud tehnikat, kui laipu.
https://www.youtube.com/watch?v=ZxAAwHDFXO0#t=283
Sama siin, ainult pikemalt, 18+
https://www.youtube.com/watch?v=A7J3GN0 ... e=youtu.be
ruger kirjutas:...Õhtuseks meelelahutajaks oli enne Solovjovi saade, kus ka Dmitri Linter osales. Aeti igasugust jura. Jagati Euroopat-tulevasteks juhtriikideks on Venemaa, Prantsusmaa ja Saksamaa. Muuhulgas mainiti reedest Maidani aastapäeva, kus väidetavalt proovivad vabatahtlikud kukutada Poroshenkot. Üsna haige jutt oli. Kisseljovi saade on paras huumorinurk jälle. Aga selles maailmas need venelased elavadki.
Solovjov on viimase nelja päevaga üle 8 tunni ajupesu eetrisse paisanud. Sellist mahtu pole varem olnud, selle ära seedimiseks peab geenius olema :wall:
albatros
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 04 Jaan, 2012 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas albatros »

Hr. Graham Phillips vist ei tunne VF soomustehnikat (muidu mõtleks paar korda ennem kui sellist asja avaldama)- Debaltsevos rühm vene T-72B3 ootepositisoonidel (VF relvastuses alates 2013 aastast). Termosihik "Sosna-U" on ilusti pildil. Viimati ma nägin pilte selliste tankidega eelmise aasta augustis. Nii nagu oli tol ajal jälle venelased paiskasid lahingusse oma kaadriüksusi...
https://www.youtube.com/watch?v=rkbVnpEbVwY
Vene merejalavägi
Pilt
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 54 külalist