www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Okt, 2021 23:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8254 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 551  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2021 12:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2020 22:42
Postitusi: 366
Palju häid mõtteid, aga reaalses elus need ei tööta või ei ole aktsepteeritavad.
Läbipääsmatu piiritara ehitamine ei ole Leedus kahjuks võimalik, võib võrrelda Ceuta ja Melilla taradega
Praktikas saab varjupaika taotleda igaüks, kes on jõudnud Leedu territooriumile ja kogu menetluse läbiviimine käib: https://ec.europa.eu/home-affairs/sites ... ook_et.pdf.
Leedu võib kõik joonelt otsustada tagasi saata, aga lisaks vabatahtlikule lahkumisele (mis ilmselt ei saa olla levinud) on 3 võimalust:
- tagasisaatmine koduriiki (juhul kui on tegemist nn turvalise riigiga)
- tagasisaatmine EL välisesse transiitriiki (kui on selliste lepingutega nõustunud)
- saatmine 3-dasse riiki, kui see nõustub vastu võtma, koos migrandi nõusolekuga
Nüüd kui ilma dokumentideta tumedama nahaga isik kinnitab, et tuli Somaaliast või heledama nahavärviga Afganistanist ja ei tee koostööd isiku tuvastamisel, siis max kinnipidamise aja 18 kuu möödumisel tuleb ta vabastada ja ongi EL saavutatud. Toetuste peale jõudmine võtab veel muidugi aega.
Migrandil, kellel lugemine või arusaamine veel puudulik, tulevad õiguse selgitamisel appi https://humanrights.ee/materjalid/inimo ... e-oigused/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2021 13:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6572
Tsiteeri:
Toredad majandusmigrandid küll, kel 15 tuhhi kohe vajadusel taskust võtta. Lihtne leedukas, lätlane või eestlane võib siinsete palkade juures ennast vigaseks töötada ja sellist summat säästa ikkagi ei õnnestu.

Ei ole neil tegelikult selliseid summasid. Tõenäoliselt võetakse see enamasti võlgu, lootuses, et välismaal suudetakse see tagasi teenida. Tegu on ju ikkagi inimkaubandusega, mille üks osa ongi selline orjatööjõu vahendamine. Seetõttu märkimisväärne osa neist migrantidest lõpetabki näiteks narkodiilerina, prostituudina või muu sarnase "ametiga".


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2021 15:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1572
Võrdlus eestlaste pagemisega II MSi ajal ja järel läheb kaugeks, mu meelest. Lähedasem oleks NLi lõpu aeg, laulva revolutsiooni ajal migreerusid teiste seas nt muusikud Steinfeld ja Mägi. Sõda polnud, aga liit oli olemas, verine mahasurumine oli valikuna olemas. Tänaseks on mainitud muusikud kirglikud pagulasvastased. Oma kogemus loeb ka teisiti.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2021 15:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1965
Selline summa neil tõenäoliselt ikka on, muidu ei lasta paati ega lennuki peale. Küll aga mitte ise teenitud vaid terve suguharu poolt kokku klapitud. Mingi hulk on ka neid keda rikkad vanemad lähetavad Euroopasse samal põhimõttel nagu Eestist saadetakse laps pärast kooli lõpetamist Usa ūlikooli. Kui läbi lööb on hea ja kui mitte eks siis on projekt hukka läinud.

Kui suguharu saadik tõesti Euroopasse jõuab ja mingil määral läbi lööb on samamoodi võlg kaelas nagu keskmisel Eesti korteriostjal. Sarnaselt tulevad Euroopasse Tai või Filipiinide tsikid. Nad peavad enda lähetamiseks kokku aetud raha ajapikku tagasi maksma ja teevad igasuguseid imelikku töid.

Ilge kisa just nende põgenike pärast tuleb sellest et Itaalia või Hispaania orjakauplejad jagavad raha inimõiguslastega aga ahne Batka jätab kõik endale. See pole viisakas. Kui Batkal jätkuks oidu teha üks annetus Saksa merepäästjatele, muutuvad needki ärakaranud neegrid vägagi parketikõlbulikeks.

Kõigi nende pagulaste jälgede ajamine on jube töö- ja ressursimahukas. Mitte just väga jõukalt elaval Leedul pole muarust vaja asja keeruliseks ajada. Kui Batka oma maismaapiiri pingsalt valvab siis lähetagu edasi Venemaale. Üks derzaava kõik. Klaipedast laeva peale ja Kaliningradi territoriaalvete ääres võib kummipaadid juba merre lükata. Suund Baltiiski poole ja et see on hästi valvatud mereväebaas korjavad venelased nad nagunii üles. Kui midagi on siis ei tea, ju nad paatidega Aafrikast sõudsid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 11 Juul, 2021 21:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10091
Leedu saatis siis sõjaväelased piirivalvele appi.
Tsiteeri:
Lithuanian soldiers joined border guards in patrolling Lithuanian border with #Belarus. The coming weeks will be crucial in closing the illegal migration route organised by Lukashenko's authorities

https://twitter.com/a_anusauskas/status ... 6929902593

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 12 Juul, 2021 0:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1330
Päävalehe jutu maksualuse osa teatel huvitavad "põgenikke" valdavalt saksamaale pääsemise võimalused. Seega ollakse informeeritud, kus koor rammusam on. Leedu-Poola piirle toppama jääänud korjatakse leedukate poolt lõpuks üles. Nii et plaanid on tehtud ja teekonnad valmis vaadatud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 12 Juul, 2021 17:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Mär, 2019 14:27
Postitusi: 556
blueant kirjutas:
Ma ei saa sellest verejanust aru, et kuidagi ikka tahaks relvastamata inimestele haiget teha. Praegune poliitika lähtub suuresti teise maailmasõja õppetunnist, kus riigid ei viitsinud tõkkepuud üles tõsta ja inimesed said ilmaasjata hukka.

Ka ei saa ma aru, et Leedu kuidagi kohutavalt keerulises olukorras oleks. Panevad telgid püsti, supikatla tulele ja hakkavad otsast menetlema. Mina võtaks pigem vastu, aga kui poliitiline soov on rändurid tagasi saata, siis on EL-il niipalju pehmet jõudu küll, et Iraak tagasisaatmislende vastu võtma panna.

Just - nii lihtne see ongi! Täiesti siiralt.

Muidu aga Luka poolt igati kavalalt korraldatud Ida-Euroopa kasulikke idioote ärakasutav üritus. Tekitame olukorra, mis kohalikel talupojatarkusega varustatud ksenofoobidel rihma maha viskab, sedasi, et need ise hakkavad Batka Suurt Asja edasi aitama. Kasulikud idioodid hakkavad oma ignorantsuses lõhkuma Euroopa ühtsust, seadma kahtluse alla euroopalikke väärtusi, inimõigusi jne. Sealhulgas mõtlevad välja, et kuidas ikka inimesi piinata saaks.... Mis võiks olla veel parem - Batka keerab selle peale Kremlis ainult heastmeelest vuntsi!

_________________
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Et ma panin siia ka viited ja faili aga tundub et kui ikka pea ei jaga siis tuleb ban ja ära mölise päkapikk.
Paistab, Milleks Teile fakte :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 1:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1965
Akf AndresTy meenutab mulle üht tegelaskuju "Kellavärgiga apelsinist" . Ūldse mitte pahatahtlikult ei maini siinjuures. Tegelase nimi ei tule hetkel meelde - see kellel oli maja ukse või aiavärava peal silt "Kodu" ja kes pärast natuke oma tõekspidamisi muutis.

Inimesed ongi erinevad ja tolereerimist väärivad ka need kes pagulasi raudlatid käes vastu võtaksid. Kokkuvõttes sõltub kõik konkreetsest sisserändajast endast. Mõni saavutab kiiresti lugupidamise, mõni tõdeb omal nahal et kes tuult külvab see tormi lõikab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 8:47 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 26281
Asukoht: Viljandimaa
Leedu piiri on ületanud juba üle 1600 Iraagi kurdi.

Tsiteeri:
Politsei on üritanud jõu näitamisega sisendada kohalikele turvatunnet ja heidutada migrante – migrandilaagrite lähedale on paigutatud terrorismivastase eriüksuse ARAS liikmed, kes peavad näitama, et kui mingid pahandused peaksid tekkima, siis läheb olukord tõsiseks.

Ja nagu pinged ei oleks veel piisavalt teravad, on 150-liikmeline grupp Perekonnaliiduna tuntud aktiviste tekitanud kümne kilomeetri kaugusele piirist oma laagri. «Politsei ja piirivalve aitamiseks,» seisab vihagrupi ametlikus põhjenduses. Hiljuti korraldasid nad just suure LGBT- ja läänevastase meeleavalduse. See ühendus üritas radikaalsete paremäärmuslike parteide toel moodustada ka inimketti migrantide vastu. Kuid valitsusele ei avaldanud suurt muljet nende loosungid seada sisse rahva kontrollpunktid, jahtida migrante paljaste kätega või puua üles ja saata Siberisse asja eest «vastutavaid» ministreid. «See on šašlõki-piirimüür,» pilkas kaitseminister Arvydas Anušauskas telkivaid meeleavaldajaid, kelle rühmitus on saatnud ähvardusi nii parlamendiliikmetele kui ministritele. Kahtlus, et Aljaksandr Lukašenka režiim mitte ainult ei saada migrante piirile, vaid käitub ka Leedu paremäärmuslaste jaoks innustava eeskujuna, on viimasel ajal kasvanud.
Tsiteeri:
Karmi liini hoidev Leedu seimi julgeoleku ja riigikaitse komisjoni esimees Laurynas Kasčiūnas on juba pakkunud välja, et selliseid samme Leedu vastu tuleks ametlikult hakata nimetama hübriidagressiooniks. Kuigi mõned õiguseksperdid hoiatavad, et see võib olla ohtlik tee, mis võib tuua kaasa ettenägematuid tagajärgi ja eskalatsiooni, usub Kasčiūnas, et see ühes migratsiooniseaduse muutmisega peaks Leedut aitama.

Selliste uute meetmete kohaselt muutuksid kõik peale alaealiste, puuetega inimeste ja rasedate naiste hübriidsõja vahenditeks, mitte põgenikeks, seega võiks nad ümber paigutada ilma teatud õigusteta, mis neile seni on kehtinud. Näiteks võimaluseta territooriumilt lahkuda. Väljasaatmisprotseduuri lühendataks uute meetmete korral drastiliselt – mitmelt kuult vaid kümnele päevale. Kuidas see aeglase tegevuse poolest tuntud Leedu migratsiooniameti puhul praktikas töötaks, saaks näha. Riigikaitse nõukogu tunnistab, et neil ei ole pikaajalist plaani mõnede migrantide asustamiseks ja integreerimiseks.

Kõik see võib viia Leedu sõnasõtta inimõigusühenduste ja viimaks ka ELiga, nagu näeme Ungari puhul, ainult selle erinevusega, et sel korral ei ole migratsioonikriis loomuliku tekkega, vaid Valgevene režiimi põhjustatud.
https://maailm.postimees.ee/7291565/lee ... uks-piiril

Tsiteeri:
sel korral ei ole migratsioonikriis loomuliku tekkega, vaid Valgevene režiimi põhjustatud
See on muidugi jaburus.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 12:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 575
tegelikult on Leedu-Valgevene piir ikka masendavas seisus. Ka täna ollakse võimelised suurel kiirusel ja hulgikaupa piiri ületama ilma viisil, kus leedukad saavad sellest alles hiljem teada.
Tegu on NATO välispiiriga, mis piirneb meie kõige suurema vaenlase sateĺiitriigiga. Selle kaudu on ju eriti mugav igasugu provokatsioone korradada (nagu ka praegu) ilma enda käsi otseselt määrimata.

Mõelda vaid, kui palju sellist piiri takistamatult ületanud väheke professionaalsem ja mitte nii silma hakkava nahavärviga seltskond...

Eesti peab Pevkuri plaanid sahtlist välja otsima ja uue innuga "tehnilist" piiritara ehitama hakkama. Tekiks vähemalt teadmine, et kes/kus/millal jne piiril käinud on.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 12:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 05 Nov, 2005 22:47
Postitusi: 852
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Arvan, et nii mõnegi meelest Kreeka piirivalvurid rikuvad mingeid seadusi.
Aga kreeklased on tublid.
Kreeka peaminister migrandiskandaalist: meie piirivalve ei ole pagulaste vastuvõtuteenus

_________________
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2021 23:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9947
Asukoht: Siilis
AndresTy kirjutas:
Ka ei saa ma aru, et Leedu kuidagi kohutavalt keerulises olukorras oleks.
..
Muidu aga Luka poolt igati kavalalt korraldatud Ida-Euroopa kasulikke idioote ärakasutav üritus. ..
..

..tuletan siis (jätkuvalt) meelde, et AndresTy nimetab selles postituses meie leedu liitlasi otsesõnu "idaeuroopa kasulikeks idiootideks" :?

Roodina-mattj dolzhnaa znattj svoihh geroojev :lol: :twisted:Postitus ise on ülalpool täismahus loetav aga kui meeldetuletus nii vajalik on, saab ka ilma kunstiliste liialdusteta.
E.T.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 14 Juul, 2021 19:09 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Mär, 2019 14:27
Postitusi: 556
See on nüüd küll kummaline järeldus...hoolega punnitatud, et näha minu kirjutatus seda, mida seal pole.

_________________
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Et ma panin siia ka viited ja faili aga tundub et kui ikka pea ei jaga siis tuleb ban ja ära mölise päkapikk.
Paistab, Milleks Teile fakte :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 17 Juul, 2021 9:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1572
Leedu rahvusringhäälingu ajakirjanikud tegid migrantide smugeldamisest läbi Valgevene uurimistööd.
Iraaklastele lihtsustati viisakorda 3-4 kuud tagasi, lühiajaline Vv viisa taotlemine on suhteliselt automaatne. Juhul, kui "turist" ei naase tagasi Iraaki, siis kasseerib Valgevene isiku pealt 3 - 4 tuhat dollarit "maksu". Too arveldus käivat Bagdadi Valgevene konsulaarosakonna kaudu. Migrantide tulv annab aga hetkel pisut järele - põhjuseks ilmselt info rändajatelt tagasi oma kodumaale, et tingimused Leedus pole lihtsad ja muu nöörimine.
Tsiteeri:
– Удалось ли вам найти подтверждение того, что Беларусь на государственном уровне вовлечена в схему по переправке мигрантов в Литву?
– На этот вопрос ответить и трудно, и легко. С одной стороны, мы понимаем, что в Беларуси ничего подобного не может происходить без осведомленности властей. Если мигранты встречают белорусских пограничников, те просто говорят им – "не мешайтесь под ногами". Литовские власти говорят, что белорусские пограничники помогают им, но я не могу говорить об этом со 100-процентной уверенностью. От самих мигрантов мы знаем только, что они не мешают. Но мы обнаружили другое интересное обстоятельство: белорусская государственная туристическая компания, являющаяся оператором этих туристических поездок из Ирака в Беларусь, имеет договор с Ираком – о том, что каждый покупатель путевки обязан оставить в Ираке залог в размере 3–4 тысяч долларов на случай невозвращения из Беларуси. Если человек не возвращается, то этот залог перечисляется в виде штрафа белорусскому государству через белорусское консульство в Багдаде. Мы подсчитали, что раз в Литве уже почти 900 нелегальных мигрантов из Ирака, то белорусский режим получил от этой схемы как минимум 2 миллиона евро.
Leedu poliitrühmad on aktiviseerunud. Tuttav pilt.
Tsiteeri:
– Кого в Литве винят в сложившейся ситуации? Александра Лукашенко, собственные власти, власти тех стран, откуда бегут эти люди?

– Если по внутриполитическим вопросам наше правительство, президент и парламент часто могут быть несогласны друг с другом, то по вопросу отношений с Беларусью давно есть консенсус. Никто из представителей властей не говорит о том, что с Лукашенко надо было вести переговоры и закрывать глаза на то, что происходит в Беларуси. Мы инициировали санкции ЕС против Минска, у нас живет Тихановская, многие белорусские журналисты. Вместе с этим у нас сейчас усиливаются радикальные силы, которые начинали протестовать, как маленькая группа в 2018 году, против ювенальной политики, потом они мобилизовали много сторонников во время первого и второго карантина, протестуя против них. Сейчас эти люди агитируют против мигрантов и выступают против литовской политики по отношению к Лукашенко. В середине мая в Литве прошел большой "Марш в защиту традиционной семьи", один из организаторов которого, Мариус Габрилявичус, писал после посадки самолета с Протесевичем: "Наконец-то Лукашенко поймал фашиста Протасевича, который организовал цветную революцию в Беларуси". Он считает, что единственными нормальными странами в мире остались Россия и Китай и что с ними надо объединяться в борьбе против "левых" и "выкормышей Сороса". Среди организаторов этих акций есть и другие люди, которые публикуют на своих сайтах всякие конспирологические теории. Проблема в том, что их становится все больше, и если раньше в их протестах участвовали сотни людей, то последние их акции собирали до 10 тысяч человек. Это уже становится фактором внутренней политики, и это совсем не смешно.
https://www.svoboda.org/a/zhivoe-myaso-gibridnoy-voyny-rassledovanie-o-potoke-migrantov-v-litvu/31361740.html


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 21 Juul, 2021 20:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Apr, 2009 10:37
Postitusi: 1282
Vaid 50 inimest ja juba sellised probleemid. Nõudlik-agressiivne suhtumine riiki, kust varjupaika palutakse (või nõutakse?) on ka tase. Ilmekas näide, miks paljud neid "põgenikke" näha ei taha. Üks esimesi kommentaare oli tabav: "põgenikelaagris ei esitata nõudmisi, vaid allutakse korrale...kui ei sobi siis ruttu-ruttu koju tagasi".

Leedu Ignalina rajooni juhi sõnul on migrandilaagris tekkinud konfliktid ja esitatakse nõudmisi
Tsiteeri:
Leedu Ignalina rajooni juht Justas Rasikas rääkis täna telekanalis LNK esimestest konfliktidest ebaseaduslike migrantide laagris. Tal tuli täita migrantide mõningaid nõudmisi.

Ignalina rajooni on majutatud 50 migranti, vahendab Leedu Delfi.

„Täna (teisipäeval) oli meil esimene „kuum” päev. Algasid konfliktid. Esimene algas siis, kui laagrisse toodi tagasi Covid-19 läbi põdenud tüdruk. Ta keeldus naasmast talle määratud ruumi ja puhkes konflikt. Selle lahendamiseks kulus palju aega,” rääkis Rasikas.

Rasikase sõnul jõudu rakendada siiski vaja ei olnud.

Rasikas teatas ka, et kohale toodi täiendavaid tõkkeid ja migrandid esitavad üha uusi nõudmisi.

„Meie migrandid keeldusid toidust. Nõudsid, et neile tagastataks mobiiltelefonid. Kasvab rahulolematus, ütleme nii. Tekib üha rohkem nõudmisi, mis tekitab meis rahutust. Täna toodi kohale täiendavad tarad, et eraldada neile rohkem territooriumi jalutamiseks, me täidame nende nõudmisi. Aga see tekitab meis rahutust. Ühiskondliku julgeoleku teenistus andis neli turvameest. Aga kas neli saab 50 vastu?” küsis Rasikas.

„Nagu mina aru saan, anti mõnele telefon tagasi. Teistele lubati anda lähemal ajal. Me andsime neile rohkem võimalusi väljas käia – tõime kohale tõkked. Need tingimused me rahuldasime. Lõunat nad kuidagimoodi nõustusid sööma, aga hommikusöögist keeldusid. On konflikte erinevate rahvuste ja religioonide vahel, me näeme ka seda ja näeb politsei. Nõudmised on sellised: näiteks mosleminaised ei taha magada ühes ruumis meestega, see tekitab rahutust,” rääkis Rasikas.

Rasikase sõnul ei suuda neli turvameest midagi teha, kui laagris rahutused puhkevad.

„Kui meil oli 28 migranti, tuvastasime tüdruku deltatüvega, kes viidi ravile. Kui ta tagasi toodi, algasid rahutused. Kolleegide sõnul kuulas ta saatusekaaslaste soovitusi. Täna toodi uusi migrante, nende arv kasvas 51-ni. Enne seda ei olnud meil mingeid probleeme, aga pärast seda, kui esmaspäeval naasis see tüdruk, algasid teisipäeval konfliktid ja otsustati ta ära viia. Ma arvan, et see on õige otsus, ta viidi kuhugi piirile, eraldati inimestest, kellega ta rahutusi korraldas. Ülejäänud kuni tema tulekuni ei mässanud, mingeid probleeme nendega ei olnud. Aga pinge on olemas. See on nagu tikk ja bensiin,” märkis Rasikas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8254 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 551  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt