Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Peeter »

Lootes, et seekord tõesti õnnestub teemat käsitleda julgeolekupoliitilisest ja ka militaaraaspektist, mis siin tegelikult väga tugevalt kaasneb.

Tõepoolest püüavad põgenikeprobleemi oma poliitilises pokkeris ära kasutada mitmed avantüristid, kellest Putin kahtlemata suurim on (aga ka Erdoganil on kindlasti oma osa). Diil Ukraina-Süüria (pluss ka veel Iraan) mingil määral toimib. Näiteks ei ole Ukraina saanud kuuldavasti USAlt relvi selle tõttu, et Venemaa toetas Iraani tuumalepet.
Kuid kas Venemaa on valmis loobuma Süüriast tegevusvabaduse nimel Ukraina suhtes - ma natuke kahtlen ja siin on peapõhjuseks see, et Ukraina iseseisev kaitsevõime on nii kõrge, et ta ei ole nii kergelt ülevõetav. Samuti tähendaks Ukraina tagant Lääne abi äravõtmine ning U kokkukukkuda laskmine uusi pagulasi Ukrainast ja seda EL kahtlemata ei tahaks. Pigem kipub Ukraina projekt Putinil praegu stabiliseeruma praeguse sigaduse taseme juures just Ukraina vastupanu tõttu.

Süüria põgenikeprobleemi juures tuleb arvestada, et Euroopasse tunglevaid Süüria põgenikke ei tekita mitte nii palju ISIS, kellega võitlemisele on keskendunud USA, kui just Assad.
Putin aga panustab varjamatult Assadi toetamisse, viimastel andmetel ka otseselt sõjaliselt sekkudes.

http://www.bbc.com/news/world-europe-34131573

Lääne- Euroopa suurte riikide otsustusvõimetus on praegusel hetkel klass omaette. Näiteks Liibüa rannikut suudaks EL stabiliseerida ka oma relvajõududega, kuid seda ei tehta. Oodatakse jälle, et muidu äärmiselt pahad ja vastikud ameeriklased tuleksid ja teeksid räpase töö, nagu see oli Bosnia ja Kosovoga. Aga Obama ei ole Clinton.

Lahendus on ikkagi Putja pigistamises ja vajadusel ise relvajõul sekkumises kriisipiirkondades või nende vahetus läheduses. Loomulikult tuleks üle vaadata immigratsioonireeglid ja aidata põgenikke lähimal turvalisel territooriumil. Miks mitte ka neid relvastades.
Aga Eesti kohta - täna Vaos toimunuga said hakkama Eesti riigi vaenlased. See ei lahenda midagi, diskrediteeris meid kõiki ja kogu diskussiooni, sellel polnud mingit õigustust. Seni kuni me pole täitnud võetud kohustust ja mõnedki antud kontekstis vastu võtnud ja ära majutanud, meie väidetel, mida teha, suuremat kaalu ka ei ole.
Samas peaksime me valmis olema stsenaariumiks, kui näiteks Venemaalt püüavad üle tulla või tulevad üle sajad pagulased. Türgi ja Venemaa vahel teatavasti on üsna vaba liikumine ja see marsruut võib iga hetk avaneda.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Martin Peeter kirjutas:Kuid kas Venemaa on valmis loobuma Süüriast tegevusvabaduse nimel Ukraina suhtes - ma natuke kahtlen ja siin on peapõhjuseks see, et Ukraina iseseisev kaitsevõime on nii kõrge, et ta ei ole nii kergelt ülevõetav.
Sama käib praeguseks Süüria kohta. Assadi kukutamine oleks Iraagi sõjaga võrreldav operatsioon ja ma ei usu, et ühegi lääneriigi avalikkus selleks valmis on.
Martin Peeter kirjutas:Samas peaksime me valmis olema stsenaariumiks, kui näiteks Venemaalt püüavad üle tulla või tulevad üle sajad pagulased. Türgi ja Venemaa vahel teatavasti on üsna vaba liikumine ja see marsruut võib iga hetk avaneda.
Midagi sellist: http://pluss.postimees.ee/3304649/inter ... -vene-piir . Kahjuks alles 2018 hakatakse ehitama.

Ma tahaks veelkord rõhutada, et ka ilma Süüria sõjata jõuab sel aastal väga oluliselt (2x?) rohkem põgenikke EL-i piirile kui eelmisel aastal.
Viimati muutis Kriku, 03 Sept, 2015 15:04, muudetud 1 kord kokku.
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas trs »

Siin on selle USA sekkumisega jällegi see konks, et kuigi Nato on laias laastus jänkid+Euroopa, siis EU ja Schengen ei ole jänkide probleem ning selles vallas on USA selge konkurent. Seega ei ole USA-l kuhugi kiiret, mis puutub põgeniketulva ohjeldamisesse.
Kui vaadata EU suurte poolt toimuvat, siis tundub vägisi, et otsitaksegi probleeme juurde eelistades põgenikega EU territooriumil tegeleda. Mis see pikem plaan selles osas on, jääb minu jaoks selgusetuks. Sest raske on uskuda, et EU juhtriikidel puuduks tõesti arusaam probleemist, tagajärgedest ja võimalikest lahendustest. Odav tööjõud ja kogu selle finantsmaastikul toimuva ümber pööramine? Soov säilitada ühiskonnas mingit teravust ja vastuolusid(pole mõtet ette kujutada, et keskmine inglane, sakslane või rootslane otseselt sooviks oma ühiskonda tugevat ja kohati väga probleemset vähemust)? Probleemi kunstlik võimendamine, et õigustada sõjalist sekkumist?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Esiteks (ideoloogiline) inerts ja teiseks, raske on ka midagi konkreetset soovitada, mis kohe mõjuks ja millega valijad ka enam-vähem nõus oleks.

Iseenesest muidugi oleks asjakohane:
* mõjutada maid, kust põgenikud lähtuvad, probleemiga tegelema (väidetavalt Eritread ongi mõjutatud, aga sealne võim on tegelikult selline, et nendega tuleks ainult kuulide keeles rääkida);
* toetada põgenikelaagrite rajamist EL-ist väljaspool ja suunata sinna kõik, keda vastu võtta ei taheta ja kelle päritolumaad ei õnnestu välja selgitada;
* toetada majanduslikult esmaseid sihtriike, mis piirnevad sõjakoldega (Liibanon, Türgi jne);
* mitte vastu võtta isikuid, kes ei pärine EL-iga piirnevast sõjakoldest;
* mitte võtta vastu ilma dokumentideta isikuid;
* mitte vastu võtta või tagasi saata isikud, kes ei allu ümberõppeprogrammile;
jne.

Aga see kõik nõuab poliitilist protsessi, mis on EL-is kohutavalt aeglane ja mille käigus selliste ettepanekute tegijaid pidevalt fašistideks sõimatakse.

Ise küsimus on veel see, et kuna nad tagasi lähevad? Tõeline sõjapõgenik peaks tagasi minema, kui sõda läbi on ja seda peaks ka kuidagi juriidiliselt reguleerima. Sellest ei taha keegi suurt midagi rääkida - ka need mitte, kes on nii väga varmad süürlasi 1944. aastal Eestist põgenenutega võrdlema.
Viimati muutis Kriku, 03 Sept, 2015 15:38, muudetud 2 korda kokku.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Kuid kas Venemaa on valmis loobuma Süüriast tegevusvabaduse nimel Ukraina suhtes - ma natuke kahtlen ja siin on peapõhjuseks see, et Ukraina iseseisev kaitsevõime on nii kõrge, et ta ei ole nii kergelt ülevõetav.
Sama käib praeguseks Süüria kohta. Assadi kukutamine oleks Iraagi sõjaga võrreldav operatsioon ja ma ei usu, et ühegi lääneriigi avalikkus selleks valmis on.
Assad püsib praegu ainult Venemaal, viimastel andmetel sõdivad tema eest juba Vene sõdurid. Peaks see tugi ära kukkuma, on alaviidid väga läbirääkimisteks valmis, et ellu jääda. Keegi ei pea teda kukutama minema. Aga ISISega on teine lugu. Neid mingite mõistlike hoobadega ei mõjuta. Samuti ei ole võimalik praegu Liibüasse paadipõgenikke tagasi viia.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

OK, ütleme siis "Assadi kukutamise" asemel "Süüria stabiliseerimine".

EDIT: Venelaste uudiste link (will postitas ka Ukraina teemasse): http://www.thedailybeast.com/articles/2 ... syria.html
Viimati muutis Kriku, 03 Sept, 2015 23:41, muudetud 1 kord kokku.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kriku kirjutas: Ise küsimus on veel see, et kuna nad tagasi lähevad? Tõeline sõjapõgenik peaks tagasi minema, kui sõda läbi on ja seda peaks ka kuidagi juriidiliselt reguleerima. Sellest ei taha keegi suurt midagi rääkida - ka need mitte, kes on nii väga varmad süürlasi 1944. aastal Eestist põgenenutega võrdlema.
No kui sulle 1944. a. võrdlemine ei meeldi - võrdleme siis 1945. a.

1945. a. kui sõda Euroopas lõppes, oli Saksamaa täis DP laagreid. Mille elanikud ka ei tahtnud koju tagasi minna. Kuigi sõda oli ju lõppenud. Veel 1947. a. elas mingi 850 000 inimest sellistes laagrites. Alles pärast seda hakkas nende laagrite elanikkond kiiresti kahanema ning seda ka mitte tagasirände tõttu.

Ja põgeniku staatus on rahvusvaheliste lepetega muuseas üsna täpselt reguleeritud. Probleem on pigem selles, et Eesti siseselt toimuvas diskussioonis (kui seda üldse diskussiooniks nimetada saab) ei pööra seda sorti argumentidele keegi mingit tähelepanu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Kahjuks küll.

1944. või 1945. aastal põgenenute kodumaal jama jätkus. Loomulikult ma ei arva, et kui ISIS peaks oma revolutsioonilise sõja võitma ja riigiks saama, siis tuleks hakata sinna inimesi tagasi saatma. Selle võrdluse tõin sisse peaasjalikult seetõttu, et arvukate mälestuste alusel elasid väliseestlased aastaid kohvrite otsas, oodates olukorra normaliseerumist kodumaal.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Lemet »

Üldiseks silmaringi avardamiseks...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/p ... d=71574355
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Riho Terrase sõnavõt:
Julgeolekuolukord Eestis ja Euroopas viimase pooleteise aasta jooksul oluliselt muutunud. Lisaks Venemaa agressiivsele käitumisele on üheks murettekitavaks aspektiks ka pagulastega seonduvad pinged ühiskonnas. Üheks julgeolekuriskiks on kujunemas mõnede survegruppide pime sallimatus pagulaste suhtes. Kakssada pagulast ei ole oht Eesti riigile. Kindlasti on aga oht see, kui meie liitlased arvavad, et Eesti ei soovi jagada ühist kohustust pagulaste vastuvõtul, samal ajal lootes sõprade poolset mõistmist Venemaa imperialistliku käitumise osas. Me ei saa lubada liitlassuhete mõranemist.
Muidugi on tal õigus, et 200 pagulast ei kujuta endast Eesti julgeolekule mingit ohtu. Ka 2000 ei kujutaks. Ka siis, kui iga aasta tuleks 2000 immigranti, kes siia jääks, võiks julgeolekuoht tekkida alles järgmise põlvkonna jaoks. Stagnaajal tuli lõpuks mitte 200 või 2000, vaid 10 000 aastas. Aga. Ma ei tea, kui tõsiselt ta seda tegelikult võtab, aga selline arutlus on siiski häiriv.

Esiteks, on palju kirjutatud sel teemal, et NATO püsib usutaval heidutusel. Kui mõnele NATO liikmele tungitakse kallale, aga allianss appi ei tule, siis on sellega kutu. Keegi ei võta seda enam tõsiselt. See fakt kaalub suurelt üles Itaalia või Saksamaa solvumismängud pagulaste ümber. Teiselt poolt muidugi teeb see NATO nõrgima riigi ahvatlevaks märklauaks NATO vaenlastele. Meie eesmärk peab olema iga hinna eest vältida nõrgima või kõige kergemini rünnatava riigi staatust. Jällegi, kuna skeptilist suhtumist pagulastesse jagab hulk Ida-Euroopa riike, on väga küsitav, kas sellel on Eesti kohale NATO kergemini rünnatavate liikmete pingereas mingit mõõdetavat mõju.

Teiseks, sellisest mõttekäigust on vähe maad tõdemuseni, et sisuliselt pakutakse meile pagulaste majutamist või immigrantide vastuvõtmist relva ähvardusel.

Kokkuvõtteks, mul on vähe usku Euroopa Liidu solidaarsusse julgeolekuküsimustes. Oleks tore, kui ma eksiks ja Terrasel oleks õigus.
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas trs »

Alahindad propaganda ja avaliku arvamuse mõju. Järjekordselt peame me endale meelde tuletama oma suurust ja tähtsust. Terrase ja teiste poliitikute väljaütlemiste mõte on selles, et ärge alluge provokatsioonidele ja hoiduge äärmuslusest, et poliitikud saaksid oma tööd teha. Siin lällavad kohalikud "breivikud" ei muuda tegelikult mitte midagi peale selle, et annab pidevalt padruneid vastaste kuulipilduritele.
Terrase konkreetne sõnavõtt on selgelt sellele osale rahvast, kes võibolla omab tema vastu mingit respekti, hoolib Eesti tulevikust ning mõistab liitlaste vajalikkust. Saksamaal on tõepoolest vesi ahjus selle pagulaste teemaga. Viimati räägiti sellel aastal planeeritud kuni 800000 asüülitaotlusest. Enamvähem kõik kohale jõudnud võetakse vastu, sest on loobutud Dublini leppe alusel EU-sse sisenemismaale tagasi saatmisest(nagu vist enamik sihtkohtriike peale UK praeguseks, mis on ka mõistetav ja näide solidaarsusest, arvestades et Ungari pingutab ja kreeklased ja itaallased on kreeklased ja itaallased). Loomulikult mingi osa tiblasid ja Balkani riikide "kullakaevajaid" saadetakse pikema aja jooksul EU-st välja, aga see protsess on praeguse süsteemiga rõveaeglane ja valdav enamus ehk Aafrikast pärit migrandid kvalifitseeruvad enamvähem kõik asüüli saamiseks. Siililegi selge, et me ei saa vastu võtta 200000 pagulast ega ka mitte korraga 20000, aga kui peame võtma 2000, siis oleks tore, kui selle peale ei üritaks mingi debiilik jälle Vao neegreid põlema panna või mingi muu nilbusega meediakünnist ei ületaks. Ja selle pärast tuletataksegi meelde, et kui te muud moodi hakkama ei saa, siis võtke seda kui vastuteenet liitlastele.
Mis puudutab Saksamaad ja pagulasi ja Nato-t, siis nagu ma enne kirjutasin- Saksamaal(ja teistel) on tõesti selles osas tõsine probleem, mis ei näita mingeid kadumise märke. Mida tõsisemaks see probleem muutub, seda väiksemaks muutub meie jaoks tõenäosus, et Saksamaa on huvitatud tegelema kellegi teise probleemidega. Kui tungitakse kallale Nato riikidele ehk Balti riikidele, on selge, et hakkab toimuma tõsine kalkuleerimine ja analüüs. Selle tulemus võib hoopis näidata, et mõttekam on panna "kiirreageerimisjõud" kodus kaevikuid kaevama. Mis selle analüüsi argumentideks sellel hetkel on, me ei tea. Selles osas ei tasu omada vale ettekujutust, et Nato või EU alustalaks on mingid allkirjad kusagil paberil. Muidu on ta ka täpselt sama vastupidav vihmavari kui see paber.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas pagan »

Olen trs-iga tihtipeale nõus, nii ka seekord. Ja just sellepärast tulekski pigem arutleda, MIS TINGIMUSTEL(?) neid põgenikke vastu võtta?
Ja kuidas nende tingimuste täitmine kindlustada? Kuidas jätta Eestile õigused piirata pagulaste õigusi kui tekib vastuolu?
Selline jah/ei vaidlus ja teineteise reeturiteks tembeldamine ning vägivallaaktid ei vii kusagile.
Poliitikud peaksidki minu meelst rohkem pingutama ühisosa leidmiseks ja selle kommunikeerimiseks avalikkusele.

Eelduseks on arusaamine, et mis inimesed need on. Olen mitmes kohas öelnud, et...

Islam ei ole pelgalt usk. Islam on teokraatlik valitsemisvorm. See on külakord. See on sealsetes kogukondades seaduse eest.
See on Islami õigussüsteem, Islami pangandus, halal toit, tõekspidamised, kombestik, "õigete tee", märtrid jne jne.
Islam on süsteem, mis peidab ennast usuvabaduse taha. Aga ta ei ole meie mõistes usk, st. isiklik hingeline nokitsemine. Ta on midagi palju laiemat, ta on igapäevane elu.
See "jumalale meelepärane" igapäevane ellu sunnib neid 5 korda päevas Meka suunas pikali viskama.
Islam kehtestab end jõuliselt oma kogukonnas ja piirialadel, kui vaja siis jõuga.

Islam oma kainuse põhimõtetega ja naise allasurutud rolliga võtab läbi sündivuse kogukonna asukohas demokraatliku enamuse loetud põlvkondadega.
Sellal kui meie püüame iivet plussi saada. Samal ajal ei ole Islam sisimas demokraatlik/salliv vähemuste, naiste ja teiseusuliste suhtes.

Installeerides Eestisse Islami kogukonna, installeerime me vari-riigi koos varimajandusega. Neil on oma agenda. Nad hakkavad OMA jumalariiki ehitama. Riik-riigis.
Panevad minareti püsti ja hakkavad jumalasõna levitamisega pihta.
Meie riik, Eesti, on nende jaoks barbarite džungel kust tuleb toit kätte saada ja oma kogukonda toimetada. Meie oleme moraalselt laostunud nende jaoks, alaväärtuslikud.

Kui kristluse mentaliteet on halastus, andestus, kannatus, ohvrimeelsus jne.
Siis Islamis on "maailm on võitjate päralt". See on kangelaste usk, märtrid on au sees. Kogukonna eest võitlejad on suures au sees.
Seal sees olles sa tunned seda võitluslikkust ja mõtled umbes midagi sellist, et "F*ck yeah! Me oleme vägevaimad! Jumal on kõikvõimas! Jumal annab mulle piisavalt naisi. Uskumatutelt tulebki kõik ära võtta." Võitlev mees on au sees ja tal on sealses kogukonnas domineeriv roll.
Mošees on mustal taustal kuldsed võitluslikud kirjad, punane pehme vaip on maas, naised on kuskil tagapool võre taga (et ei segaks mehel palvetamist). jne.
Sellises ürgmehelikus/barbaarses võtmes on Islam väga imponeeriv ja kaasakiskuv. Mõningates aspektides oleks eestlastel sealt õppida.
Loodusseaduste mõttes on Islam väga elujõuline - paljuneb, on võitluslik, on ühtne (läbi palvuspraktikate), kokkuhoidev.
Kui Muhamedi asemel oleks seal keskmes rahvuslus, siis oleks see oma ekspansiivsuse pärast natsism või imperialism.

Ma olen seda näinud araabiamaades ja ma olen diagonaalis lugenud Islami raamatuid Koraani, Sunna, Sharia.
(Hea öökapikirjandus muideks, araabia nimede Ahmed, Abdul ja selles stiilis A, B, Z, H tähti täis nimede meeles pidamine ja segadus ajab kiirelt une peale)
Mul õde räägib araabia keelt.
---------------
Samal ajal on moslemile teine moslem rohkem vend kui rahvuskaaslane ja seetõttu ei ole Islam Eesti rahvuse säilitamise põhimõttega kooskõlas.
Moslem aitab kaasmoslemit aidates tal siia kogukonda tulla. Moslemi meelest on paljunemine jumalale meelepärane tegevus. Moslem abistab oma vendi Lähis-Idas, Aafrikas. Võitleb uskumatutega, vaenlasega.
Neil on oma agenda ja see ei pruugi ühtida meie eesmärkidega.
Alguses keelatakse sealiha ära, hiljem miskit muud. Kuni nad on vähemuses on nad sõbralikud, kui nad ületavad kriitilise massi ja saavad kultuurilises/kogukondlikus mõttes jala maha, siis nad kohalikke enam ei kuula.

Islam ei ole selline usk, nagu meie usku mõistame. See ei ole selline individualistlik isiklik asi.
See on kogukondlik režiim. Ja paljudele islami kogukonna elukorraldamise aspektid ei tohiks minu meelest usuvabaduse kaitse all olla sest nad on demokraatia põhimõtetega vastuolus.
Ma kohaldaks usuvabadust moslemile kui see oleks tema isiklik omaette toimetamise asi. Aga Islam on kogukonna korraldus. Korraldus mis on konflikti kursil meie kogukonna korraldusega.

Tore oleks nad laiali paigutada, aga nad koguneksid niikuinii kokku ühte linnaossa ja sa ei saa neile kätt ette panna (see oleks ebademokraatlik)
Nende sündivuse piiramine oleks genotsiid, seda ei saa teha.
Kui jääda kindlaks humanismi põhimõtetele, siis on nende osakaalu kasv meie ühiskonnas pöördumatu protsess.
Kuidas protsessi juhtida? Kuidas neid integreerida? Kuidas võtta siiatulijate Islamist sisseprogrammeeritud konfliktsus välja?
Kuidas muuta Islam tolerantsemaks?
Kuidas siis, mis tingimustel piiratud hulgal pagulasi vastu võtta? Ja kuidas nende tingimuste täitmist kontrollida, kuidas kehtestada ja kuidas eksijaid karistada?
Mina pooldaks:
a) orbude vastu võtmist
b) kristlaste vastuvõtmist (ja tõesti need kes kannatavad)
c) kohustaks nende laste Eesti kooli paigutamise
d) kurjategijate kohene väljasaatmine päritoluriiki, olgu või teise põlve pagulane.
e) keelustada minaretid ja religioosne rõivastumine (Ma muidugi ei kujuta ette kuidas see võimalik oleks inimõiguste seisukohast. Samuti kinnitaks me omale islamistide jaoks märklaua külge.)


Me peame igal juhul suutma seda protsessi juhtida. Kuigi mujal on see ebaõnnestunud. Hollandis oli 20 sajandi alguses 90 moslemit ja praegu on juba miljon.

Süürias oli 22 miljonit inimest. Nendest arvestatav hulk on sõjapõgenikud. Me räägime siin 40.000 või 100.000 ära jagamisest.
Nende vastu võtmine saadab välja sõnumi. Varsti peame me majutama palju suuremat hulka inimesi. Süüriast lahkub 700 inimest päevas.
Lähis-Ida ja Aafrika võime sünnitada on suurem kui meie võime neid majutada. Tuleb mõelda kuidas lahendada probleem lähtekohas. Tuleb need protsessi käigus hoidjad üles otsida.

Olgu, ma pean nüüd tööd ka tegema. Kena päeva.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
andu2
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 25 Aug, 2011 16:04
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas andu2 »

1% 3000=30 hästi treenitud leitnadeid+teadmata arv radikaale+kohalikud kes ootasid võimalust. Kui tulevad rohelised mehikesed ja kv ja kl on rindel on neil vaba voli. Ma ei usu, et kapo suudab seda kontrollida. Need rohelise lipuga teevad, mis tahavad. Ja mida peavad mõtlema need kes on rindel? Kaitseme neid kes tapavad meie peresid? või mis tunne on olla kaevikus kui mingi moslem on selja taga?
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Jaanus2 »

DP-laagrites Saksamaal olnuid võis tagasi saata, nemad ei käinud põgenike alla (keda ei saanud). See, et enamust neid tagasi ei saadetud, oli sõjaväelaste ja mitte poliitikute teene. Pikemalt oli sellel teemal artikkel Saaremaa ajalehes Meie Maa, ei saa sellele praegu juurde millegipärast.
Eesti ei ole praegu eriti ohus tegelikult. Kas allahikummardajate käest on keegi küsinud, kuhu nemad minna tahavad? Ei ole. Aga tuleks. Siis selguks tuttav tõsiasi, et 1. Saksamaale, 2. Inglismaale, 3. Rootsi jne.. Ainult mõni üksik fännab Eestit - täpselt nagu siiani. Peame lihtsalt ära kannatama nende menetlemise aja ja niikui nad dokumendid korda saavad ja oma sundaja Eestis ära on olnud, on nad siit kadunud eelmainitud riikidesse (kuni seal senikehtinud põhimõtteid ei muudeta, mis ongi nende sinnatahtmise põhjus). Meile jäävad küll ainult kulud, aga mis parata - peame olema solidaarsed suurte poistega.

Kuni senised põhimõtted ei muutu, et poliitpõgenik peab jääma esimesse enamvähem turvalisse riiki ja ei tohi rallida läbi poolt maailma mõnusama pelgupaiga otsingul, seni nende tulek ka ei vähene. Aga küll see arusaam ka Euroopa suurtes demokraatia-kolletes muutub aja jooksul häda sunnil. Teine võimalus on muidugi, et jagame rikkama maailmaosa rikkuse ühtlaselt ära kõigi planeedi elanike vahel ja siis jääb ka rändamine seisma. Kas teha kõik ühtlaselt õnnelikuks-õnnetuks või teha mingi valik - rohkem võimalusi ei ole.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Troll »

Kõik need jutud solidaarsusest põgenike vastuvõtmise kohta ajavad mul harja punaseks. Kirjutasin selle kohta natuke aega tagasi:
Troll kirjutas:Mina pean sellise kultuuriliselt ja usuliselt meist täielikult erineva kontingendi Eestisse lubamist rahvusliku enesetapu alguseks, sest kõlavatest lubadustest hoolimata ei piirdu nende arv 200-ga. Ei lasta meil mingil juhul nii väikese kogusega piirduda, arvestades sadu tuhandeid reaalseid ja miljoneid potentsiaalseid põgenikke. Ning meie valitsusel pole järsuks äraütlemiseks mune. Ja mingit integratsiooni ei ole nende puhul loota.
Mis puutub solidaarsusest põgenike vastuvõtmisel, siis on antud juhul tegemist täieliku bullshit-ga. Olukorda võib võrrelda kortermajaga, kus ühes korteris (Itaalia) on lõhkenud solgitoru ja solk valgub korterisse. Loomulik, et Itaalia karjub appi. Ainult kuidas? Selle asemel, et torus olev leke likvideerida (korraliku piirivalve ja mereväe abil, vajadusel teistelt riikidelt abi paludes) ja solk uuesti kanalisatsiooni juhtida ("põgenikud" tagasi saata), nõuab Itaalia, et kõik teised korterite omanikud tuleksid ja ammutaksid ämbritega tema korterist solki ja valaksid selle oma korterites laiali. Et miks nemad üksi peavad solgi sees olema ja sitahaisu kannatama, te peate solidaarsed olema ja ka ennast ülepea sitaga määrima! See ei lahenda probleemi kuidagi, sest juurdevool jätkub endiselt pidurdamatult, põgenike laialijagamine annab vaid hetkelist leevendust, umbes nagu püksi laskmine teeb korraks sooja.
Ja nii lähebki, juba on ametlikult kinnitatud nõue põgenikekvoodi suurendamisest:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=72372065
Uue Brüsseli plaani järgi peaks Eesti vastu võtma üle 3200 pagulase:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=72365919
Võtke aga solki juurde ja uhage oma korteritesse laiali, te PEATE solidaarsed olema! :evil:
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist