www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

Terrorirünnakud Euroopa vastu
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=66&t=36003
1. leht 142-st

Autor:  Kapten Trumm [ 14 Veebr, 2008 9:58 ]
Teema pealkiri:  Islamist ja terrorismist

Eilses Pealtnägijas oli juttu sellest videost

http://uk.youtube.com/watch?v=xVQ-59MmsJA

Intervjueeritav kohalik moslemi kogukonna esindaja tegi igatahes hirmus solvunud nägu juskui oleks tegemist järjekordse islami ja koraani teotusega (seda ma küll videost ei leidnud).

Kas tundub, et tegemist on taas mõne end ülimaks pidava seltskonnaga, kui terrorismi pilav video kvalifitseerub kohe islami rüvetamiseks? Või arvavad vennikesed, et automaatiga vehkimine ja pommide panek on neile Allahi antud püha õigus???

Minu arvamus seltskonnast langes küll päris mitu pügalat peale seda saadet.

Autor:  Juhan K [ 14 Veebr, 2008 12:15 ]
Teema pealkiri: 

Mingis teemas juba mainisin, et meile käis "esinemas" üks eestlanna, moslem. Seda siis usundite õpetuse tunni raames. Tegemist on väga haritud naisega, kes on maailmas üsna palju ringi rännanud, räägib mitut keelt (seal hulgas ka heebrea, araabia, prantsuse, saksa jne.) ning on islamit põhjalikumalt uurinud. See naisterahvas oli oma jutus ja ka küsimustele vastamistes väga aus ning rääkis meile veidi ka nendest samustest terroristidest.
Tõsiasi, mis tuli tema jutust välja, on, et ~80% islamiusulistest on kirjaoskamatud. Nad tõlgendavad koraani puhtalt sellisel kujul, nagu neile seda ette loetakse või jutustatakse. Need jutustajad või lugejad, aga, ei ole pahatihti süvenenud islamisse, ega ole ka koraani sügavamalt uurinud. Nii on ette tulnud juhuseid, kus nad lihtsalt loevad kogemata valesti ette või siis moonutavad tahtlikult koraani teksti seda ümber jutustades, kasutamaks seda propagandistlikul eesmärgil.
Terrorismi tuum seisneb ju siiski põhiliselt dzihaadis, Pühas Sõjas. Enamik moslemeid, aga, kes koraani suudavad lugeda, võtavad sõna "sõda" üks-ühele. Nad tõlgendavad seda kui Allahi üleskutset, võtmaks kätte relva ja tapmaks uskmatuid. Tegelikult on aga selle püha sõjaga mõeldud võitlust iseendaga. Dzihaadi tulemus peaks olema see, et inimene on lahti saanud kiusatustest ning on korralik islami reegleid järgiv moslem. Side jumalaga on midagi ainult moslemi ja Allahi vahelist, millesse teised sekkuda ei tohiks. Moslem peab sisimas tundma, et ta on ustav Allahile. Ent nagu öeldud, ei ole radikaalsemad tegelinskid suutnud endale koraani lahti seletada ning võtavad seda sõna-sõnalt.
Üks tähelepanuvääriv seik veel: Küsisime selle eestlanna käest, et kuidas see islami usku astumine käib. Kui keerukad rituaalid ja "puhastused" ja muu selline värk tuleb selleks läbida?
Vastus oli lihtne: Tema moslemiks hakkamine nägi välja nii, et kõige pealt õppis ära araabia keele, tegi endale koraani selgeks ning tutvus ka islami kultuuriga Araabias. Ta oli ka enne seda mingit tõmmet islami poole tundnud ja kui ta oli islami endale selgeks teinud, siis ta tundis, et see on midagi tema jaoks ja ta on nõus koraani järgima. Ja oligi kõik!
Ei mingeid rituaale, pühitsemisi ega midagi - kõik toimus inimeses endas :wink:

Pika jutu lühike kokkuvõte:
Terrorism on tekkinud harimatuse tulemusena.

Autor:  Kapten Trumm [ 14 Veebr, 2008 12:25 ]
Teema pealkiri: 

Nojah, siis on palju tegemist igasuguste ajatollade ja mullade jutu järgi jooksva harimata massiga, kes ei saagi aru, et neid labaselt oma poliitilistel ja isiklikel eesmärkidel ära kasutatakse.

Aga selline teema, et mingi youtube video peale veab mingi kohalik moslem moka vingu, et nüüd rüvetasite islamit, on ka ausalt öeldes väga lapsik.

Mul ei õnnestunud sellele eestikeelsele koraanile poes enam pihta saada (kuulu järgi müüdi kiiresti ära, huvi tundmatu asja vastu oli suur), kuid eelnevalt targemate jutust olen aru saanud, et mingit püha sõda pidada kogu valge ilma vastu pole siiski mingi koraanis esinev nõudmine, vaid ajatollade poolne ullikeste ümber sõrme keeramine.

Autor:  onu juulius [ 14 Veebr, 2008 13:25 ]
Teema pealkiri: 

Seal videos hoiab tüüp oma kalassi paremas ja koraani vasakus käes - tõsiusklikule piisab juba sellest, et süüdistustega lagedale tulla.
Õige moslem nimelt pühib oma p***et vasaku käega ja tohib koraani puutuda ainult parema käega.

Autor:  kaur3 [ 14 Veebr, 2008 14:58 ]
Teema pealkiri: 

Juhan K kirjutas:

Tsiteeri:
Pika jutu lühike kokkuvõte:
Terrorism on tekkinud harimatuse tulemusena.


Terrorism on viis oma tahte vastaspoolele pealesurumiseks. Terrorismi kasutamine on teadlik valik. Kas teadlik valik oli ka tark valik selgub alles peale tüli lõppu. Näiteks said juudid terrorismi võtetega nii brittidest kui ka Ühinenud Rahvaste kantseldajatest 1940. aastatetel lahti. Venna/õed, kes ennast paradiisi saamise nimel õhku lasevad on osake suurmast masinavärgist, kes inimesi oma eesmärkide saavutamiseks ära kasutavad. Kas Vene terroristid, kes 19. sajangi lõpus atentaatidega tsaari üritasid kukutada olid harimatud? Oma aja kohta olid nad parima haridusega.

Koalitsioon peaks Lähis-Ida Jumalast hüljatud paikades läbi viima reformatsiooni, mille tulemusel iga inimene hakkaks ise koraani tõlgenda. Sellise mõtteseisundidni jõudmine on aga väga pikaajaline protsess. Jänkid uputavad Pakistanis asuvatess madrassadesse (kust kasvas välja Talebani liikumine ja kust värvatakse tänaseni võitlejaid, keda saadetakse Afganistani) igal aastal sadu miljnoneid dollareid. Seni ei ole harimine kahjuks vilja kandnud.

Autor:  Juhan K [ 14 Veebr, 2008 15:40 ]
Teema pealkiri: 

Kui kõik moslemid oleksid kirjaoskajad, saaksid nad ise koraani lugeda ning seda omamoodi tõlgendada. Samuti, oleks neil normaalne kooliharidus ning nad suudaksid rohkem ise mõelda, ei oleks võimalik nii palju inimesi ära rääkida ennast õhku laskma. Teadjamad inimesed ei saa propagandast nii kaasa haaratud, kui harimatud.

Autor:  Troll [ 14 Veebr, 2008 16:40 ]
Teema pealkiri: 

Tead, seda juttu 80 % kirjaoskamatute kohta ma ei usu! Usun, et neil pole korralikku üldharidust, aga et et üldse kirja ei tunne - see on jamajutt. Vähemalt ei ole see protsent nii suur.

Autor:  Kapten Trumm [ 14 Veebr, 2008 16:46 ]
Teema pealkiri: 

Kirjaoskamatuse % ajab üles juba see, et sealkandis naised koolis ei käi. Kui rahvastikust on naised ca 60%, siis pole see 80% ka väga ulmeline number.

Tegelikult üks asi viskab aeg-ajalt üle - Taanis avaldatakse mingeid pildid ja mingid Iraani vennad hakkavad ähvardama. Vaat kus lugu, kui taanlased tuleks neid pilte Iraani avaldama, siis ähvardagu - aga kui taanlased teevad ise omal maal mida õigeks peavad - hoidku ajatollad oma suu supi jaoks.

Tegelikult otsib mingi poolearuline seltskond lihtsalt võimalust märatseda, pomme panna, lippe põletada ja relvadega vehkida. Põhjendades seda Allahi tahte, koraani, islami solvamise ja tont teab millega.

Umbes sama teema käib juba mitmendat aastakümmet Palestiina ja Gaza aladel.

Autor:  Juhan K [ 14 Veebr, 2008 16:57 ]
Teema pealkiri: 

Troll kirjutas:
Tead, seda juttu 80 % kirjaoskamatute kohta ma ei usu! Usun, et neil pole korralikku üldharidust, aga et et üldse kirja ei tunne - see on jamajutt. Vähemalt ei ole see protsent nii suur.


Ka Aafrikamaades on palju islamiusulisi ja seal mail on lood haridusega ikka täitsa kehvasti. Teisalt vaata ka näiteks Afganistaani suvalisi farmereif/kitsekarjuseid: vaevalt need poisid koraani loevad.

Autor:  Larry [ 14 Veebr, 2008 17:18 ]
Teema pealkiri: 

Nägin "Pealtnägijas" seda klippi, väga lahe idee ja teostus :lol: . Minu arust oli küll täpselt kümnesse. Kes siit Islami mõnitamist välja luges on pigem pilatavate sümpatiseerijad. Eestikeelset Koraani pidavat veel müüki tulema, sest kaaned olevat valmistatud osaliselt käsitööna ja seetõttu on valmistamisjõudlus piiratud. Niiet kes tahab osta passigu peale! Kirjaoskamatuse protsent 80 tundub küll pisut suur, aga tõepoolest kui naised enamasti ei saagi mingit haridust ja paljudes kohtades ka mehed mitte, siis võib see siiski üsna kõrge olla. Mäletan mingit dokfilmi Afganistani teemal, kus üks külavanem halas, et külas pole ühtegi kirjaoskajat.

Autor:  A4 [ 14 Veebr, 2008 21:43 ]
Teema pealkiri: 

Suur osa islamimaailmast on lääneriikidest oma ühiskondliku arengu poolest lihtsalt paarsada aastat tagapool. Ka õhtumaades oli veel 19. sajandi lõpus igasugused naljad ristiusu, piibli, Kristuse jne teemadel täielik tabu ning sellise naljade tegijat tabas vähemalt karm ühiskondlik hukkamõist (sellist asja kohtab veel ka mõnedes USA tagurlikumates osariikides ning osades Euroopa katoliiklikes maades). Islamimaailmas on mõnes mõttes praegu samal arengutasemel, kui meie kakssada aastat tagasi. Ehk arenevad edasi.

Autor:  mangust [ 14 Veebr, 2008 22:41 ]
Teema pealkiri: 

Kirjaoskamatude % võib-olla isegi nii suur,ise selles kahtlen.Aga kes korraldas 11.septembri,Londoni metroo,Madriidis raudtee jne.rünnakud?Kas need olid Afganistani kirjaoskamatud lambakarjased?

Autor:  Kapten Trumm [ 15 Veebr, 2008 10:31 ]
Teema pealkiri: 

Algeliste torupommide tegemiseks ja AK-47ga huupi tulistamiseks pole mingit kirjaoskust vaja.

Autor:  BackInAction [ 15 Veebr, 2008 16:35 ]
Teema pealkiri: 

IED-sid saab väga lihtsatest materjalidest teha, on vaja nati taipu ja loogikat ja tulistada oskab igaüks, aga vot lasta oskavad need, kes on õppinud profesionaalid.

Autor:  Kapten Trumm [ 16 Veebr, 2008 11:42 ]
Teema pealkiri: 

Eile oli asi teemaks Rannamäe saates "Vabariigi kodanikud" ja seal oli täpselt sama teema - islam ei ole ikka terrorismiga seotud ja Taani ajalehe pildid on ikka kole solvavad. Tegu ikkagi seltskonnaga, kes üritavad võõras kultuuriruumis ennast peale suruma hakata.

1. leht 142-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/