Olukord Gruusias (Abhaasias ja Lõuna-Osseetias)

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
alax
Liige
Postitusi: 1491
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Abhaasia sündmused ja tulevik?

Postitus Postitas alax »

http://e24.postimees.ee/2809960/kreml-k ... nt-pogenes

Esialgu ei oska midagi prognoosida. Kas tuleb palve ühineda Venemaaga?
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
alax
Liige
Postitusi: 1491
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Abhaasia sündmused ja tulevik?

Postitus Postitas alax »

Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1702
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Abhaasia sündmused ja tulevik?

Postitus Postitas Poti soldat »

Mulle isiklikult on jäänud mulje et pikemas perspektiivis võiks hea õnne korral saada Abhaasiast isegi enam-vähem normaalne riik kui neid enne alla ei neelata. Pääs merele on olemas, nii et pole sellist täiesti möödapääsmatut geograafilistest faktoritest tulenevat sõltuvust Venemaast või Gruusiast nagu L-Osseetial.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Abhaasia sündmused ja tulevik?

Postitus Postitas Puurija »

Abhaasid loevad oma suurimaks pühaks 30. Septembril tähistatavat võidupäeva, millega nad tähistavad sõjas Gruusiaga saavutatud võitu 1993. aastal. Sellest päevast loevad abhaasid end de facto iseseisvaks riigiks, mida aga isegi Venemaa tunnustas esimesena alles 15 aastat hiljem. Pisitillukestest kivikestest Lenini mosaiik on kunagise Nõukogude Liidu kaitseministeeriumi puhkekodu ees Suhhumis. Puhkekodu tegutseb siiani. Musta mere ääres asuv Abhaasia, eriti selle suuremad linnad Suhhum** ja Gagra, on viimase kümne aastaga kõvasti arenenud. Abhaasia näeb välja nagu tavaline Venemaa regioon. Kõik teenused ja kaubad on vabalt saadaval. Elatakse isegi paremini kui mõnes tavalises Venemaa regioonis, sest näiteks sellist luksuslikku asfaltteed, mis läbib 200 kilomeetrit Abhaasiat läänest itta, Venemaal naljalt ei leia. Veel kümme aastat tagasi kulges sama tee Suhhumist ida suunas rohkem läbi aukude kui mööda asfalti ning kõikjal oli tunda puudust elementaaretest asjadest. Pealinnas Suhhumis polnud tollal isegi korralikku võõrastemaja. Nüüd aga vali kasvõi mitme heatasemelise hotelli vahel, mida pakuvad ka rahvusvahelised hotellivahenduse internetiküljed. On kõigiti tunda, et pärast seda, kui Venemaa 2008. aasta sõja järel Gruusiaga tunnustas Eestist nii pindalalt kui rahvaarvult viis korda väiksemat Abhaasiat iseseisva riigina (lisaks on seda teinud veel vaid Venezuela, Nicaragua ja Nauru), on seal elu kiiresti ülesmäge läinud. Edenemise taga on aga üheselt Venemaa tugev toetus.
Abhaasia välisminister 38-aastane Daur Kove: „Venemaa rahaline abi on veidi suurem kui meie oma riigieelarve, mis on suurusjärgus viis miljardit rubla (72 miljonit eurot). Kuuleme aeg-ajalt sellest, et Venemaa on justkui Abhaasia okupeerinud, aga see on rumal jutt. Venemaa ja tema väed Abhaasias on meie jaoks ainus julgeoleku garantii. Venemaa ei avalda meie valitsusele kuidagi survet. Me ei ole Venemaa protektoraat, aga muidugi koordineerime oma välispoliitikat koos kolleegidega Venemaa välisministeeriumist. Iga riik valib endale sellise strateegilise partneri, kellega tal on mugav ja hea koostöö. Gruusia näiteks on teinud panuse läänele ja NATO-le. Mõned räägivad tõesti, et Abhaasias võib olla võimalik Krimmi variant, et Venemaa tuleb ja ühendab Abhaasia endaga. Mina seda varianti absoluutselt ei näe.“
Venemaa ehitab teid ja on taastanud raudtee, rajab lasteaedu ja koole, avab ja peab üleval meditsiiniasutusi ning maksab Abhaasia elanikele pensione. Üheksa viimase aasta jooksul on Venemaa Abhaasiasse investeerinud vähemalt 40 miljardit rubla (praeguse seisuga 580 miljonit eurot). Kui esimestel aastatel pärast iseseisvuse tunnustamist võeti Venemaad kui päästjat, siis nüüd, eriti Krimmi ühendamise järel Venemaaga, on eelkõige Abhaasia intelligents muretsema hakanud: kas Moskval pole ka abhaaside suhtes midagi enamat plaanis? Venemaa on küll sõber, aga sõja ja vere hinnaga võetud iseseisvus on kallim.
Abhaasia keskpanga juht Daur Bargandžija: „Me kardame, et ei saa aru, kas Venemaa järjest suurem kohalolek siin on meile pluss või miinus. Abhaasia probleem on selles, et neil pole ei välispoliitiliselt ega majanduslikult Venemaale alternatiivi. Meil puudub juurdepääs muule rahale kui Venemaa oma. Investeeringud on suur probleem. Kas Eesti saaks majanduses hakkama oma jõududega, kui poleks välisinvesteeringuid?“
Välisinvesteeringute saamiseks on suurim takistus Gruusia seadus okupeeritud territooriumite kohta, milleks Thbilisi loeb ka Abhaasiat ja Lõuna-Osseetiat. See seadus ütleb otse, et iga välisfirma ja iga välismaa kodanik, kes siseneb Abhaasia või Lõuna-Osseetia territooriumitele ilma Gruusia võimude nõusolekuta, satub Gruusias kriminaaluurimise alla.
Bargandžija: „Öelge, milline ärimees tahab tegeleda kogu selle bürokraatiaga Gruusias, et avada midagi Abhaasias? Loomulikult ei saa meie anda ühelegi investorile mingeid garantiisid, sest Gruusia võimud piiravad meid selles küsimuses oluliselt, aga Euroopa Liit üksmeelselt toetab neid selles. See diskrimineeriv seadus segab üheselt meie riigi arengut ja piirab inimeste õigusi.“
Abhaasia ajaloolane Stanislav Lakoba: „Venemaal on kindlasti jõude, kes tahaksid rohkem inkorporeerida Abhaasiat, eriti pärast Krimmi. Neile tundub, et saaks korraldada Abhaasia ühinemise Venemaaga. Aga ma arvan, et Venemaa saab aru, et see pole kasulik, sest kujutage ette, milline rahvusvaheline süüdistuste laviin neile peale langeks. Nad pole seda isegi Lõuna-Osseetiaga teinud (ühendanud – J. P.).“
Venemaa-ärevusele lisab tundlikkust asjaolu, et paljud Abhaasia elanikud elaksid suure rõõmuga Venemaa all. Inimestega suheldes tuli selgelt välja, et selle poolt on eelkõige kohalik kõige suurem rahvusvähemus armeenlased (vähemus on nad ametliku statistika järgi) ning Abhaasia venelased. Vastu olid aga peaaegu eranditult kõik abhaasid, kellelt seda küsisin. Abhaasia võimud ametlikult mingit Venemaa ohtu ei näe ega tunne. Abhaasia parlamendisaadikute enamus on samuti kindlalt Venemaaga ühinemise vastu. Venemaaga on Abhaasial mitu pingelist teemat, millest avalikult ei taheta rääkida, aga mis sellegipoolest eksisteerivad. Üks neist on Abhaasias kehtiv keeld, mille järgi ei saa välismaalased – mis aga sisuliselt tähendab Venemaa kodanikke – rentida maad ja osta elamukinnisvara. Maad ei saa Abhaasias nagunii keegi osta, see kuulub riigile. Venemaa on aastaid mitteametlikult survestanud Abhaasiat, et vastutasuks selle eest, et kõigile Abhaasia elanikele anti Venemaa kodakondsus (mis tähendab muu hulgas Venemaa toetusi ja pensione, Abhaasia pension on vaid 500 rubla ehk seitse eurot), tuleks Vene kodanikele anda Abhaasia kodanikega võrdsed õigused maa rentimisel ja kinnisvara ostmisel. Abhaasid kardavad õigustatult, et kui nad seda lubavad, siis ostavad kordades rikkamad venelased Abhaasias kinnisvara kokku ning ajavad hinnad kohalike jaoks ulmelistesse kõrgustesse. Ühe erandi venelastele on Abhaasia võimud juba teinud. Venemaaga sõlmitud sõjalise kaitse lepingu järgi on Abhaasias teeninud Vene sõjaväelastel õigus jääda soovi korral Abhaasiasse elama ning rentida ja osta maad ning kinnisvara abhaasidega samade õiguste järgi. Postimehel ei õnnestunud ühegi Suhhumi ametniku käest teada saada, kui palju endisi vene sõjaväelasi on seda õigust kasutanud. Teine kääriv tüliküsimus on konkurents Abhaasia ja Venemaa kuurortide vahel. Sotši ja Krimmi kuurortidest tunduvalt odavamas Abhaasias paistis sel suvel paljudele, et polnud juhus, et Vene meedia kajastas erakordse põhjalikkusega just kaht Vene turistide tapmisjuhtumit Abhaasias. Sääraseid kuritegusid Venemaa enda kuurortides aga praktiliselt ei kajastatud.
Suhhumi väikehotellipidaja Aslan: „See suvi läks pärast neid uudiseid sisuliselt raisku, turistide arv Venemaalt langes kohe kõvasti. Mina kahtlustan küll, et see oli organiseeritud. Eesmärk oli näidata, et Abhaasias valitseb täielik seadusetus.“
Ainsad välisinvestorid Abhaasias on mõned Türgi firmad, kes kaevandavad näiteks kivisütt ja ostavad väga odavalt kokku vanarauda. Rohkem on raha toonud Tsaari-Venemaa ajal 19. sajandi keskel sunniviisiliselt lahkuma sunnitud abhaaside järeltulijad (mahadžiirid) Türgist ja Lähis-Idast, kes on Suhhumis avanud mõne uhke hotelli. 1990ndate ja 2000ndate Abhaasia oli tuntavalt ühtekuuluv ja üksmeelne ühiskond nagu Eesti laulva revolutsiooni ajal, sest raskused ühendasid inimesi. Nüüd on tunda, et kõvasti paranenud elu ja otsese sõjalise ohu kadumine on toonud ühiskonda pingeid. Põhjus on klannistumises, mis on väga tavaline nii Põhja- kui ka Lõuna-Kaukaasias. Iga võimuvahetus toob kaasa suurpuhastuse kõigis eluvaldkondades, mis omakorda tekitab tugevat vastandumist. Kasvanud on ka korruptsioon, sest varem oli Abhaasia nii vaene, et polnud suurt midagi ümber jagada. Nüüd on Abhaasias juba arvestatav varimajandus, mille üks näitaja on ka see, et kuigi inimeste elatustase on silmanähtavalt tõusnud, pole riigieelarve tulud (siia pole arvestatud Venemaa abi) oluliselt suurenenud.
Suhhumis elav eestlanna: „Kui sa ei kuulu mõne klanni hulka või kaitse alla, siis muudmoodi pole võimalik hakkama saada. Veel kümme aastat tagasi sellist suhtumist ei olnud.“
Abhaasia on viimane koht, kus kehtib veel Nõukogude pass, kuigi impeeriumi lagunemisest on möödas juba 26 aastat. Nõukogude passi kui isikut tõendava dokumendiga saavad Abhaasia-Gruusia kontrolljoont Inguri jõel ületada kohalikud elanikud juhul, kui neil on passis 1991. aasta augusti seisuga kehtiv sissekirjutus piiriäärses Gali rajoonis. Nõukogude passi Inguri jõel tõepoolest kasutati, kuid see dokument kehtib Inguri piiripunktis veel vaid loetud nädalad. Nimelt saab tänavust 31. detsembrit tähistada kui viimsete Nõukogude passide prügikasti viskamise päeva, sest sellest päevast kaotavad need kogu Abhaasias dokumendina kehtivuse.
Peale selle, et Abhaasia on Eestile tähtis seal elavate eestlaste pärast, juhib sellest sügisest ELi poolt nende konflikti lahendamist Eesti diplomaat Toivo Klaar. EL nimetas Klaari oktoobris oma eriesindajaks Lõuna-Kaukaasias ehk oma kõrgeimaks diplomaatiliseks esindajaks regioonis. Ühtlasi sai Klaarist nn Genfi protsessi kaaseesistuja koos ÜRO ja OSCE esindajaga. Genfi protsess tähendab Gruusia, Venemaa, Abhaasia ja Lõuna-Osseetia läbirääkimisi, mille peaeesmärk on sõlmida vastastikuse jõu mitte kasutamise kokkulepe, mida pole kaheksa aastat kestnud läbirääkimiste jooksul ikka veel saavutatud. Klaari, kes on varem juhtinud ka ELi monitooringumissiooni Gruusias, üks peamisi ülesandeid on vahendada Gruusia ja Abhaasia riigijuhtide suhtlust, mis pole kerge ülesanne, sest Abhaasia juhtkond ei usalda ELi vahendajana. Eesti rahvuskaaslaste programmi ja Rahvusarhiivi toetusel septembris Abhaasias käinud Postimehe töötaja hinnangul elab seal veel vähemalt 250–300 eestlast, kellest enamik räägib ka eesti keelt.
https://maailm.postimees.ee/4310499/abh ... rmu-varjus
7312285t1ha018.jpg
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Olukord Gruusias (Abhaasias ja Lõuna-Osseetias)

Postitus Postitas ruger »

Abhaazia peaminister hukkus autoõnnetuses.
Gruusia separatistliku Abhaasia vabariigi peaminister hukkus laupäeva hilisõhtul autoõnnetuses, teatas kohalik valitsus.

70-aastane Gennadi Gagulia sai surma Psou-Suhhumi maanteel, on öeldud Abhasia valitsuse kodulehel.

Vene uudisteagentuuri TASS andmeil oli Gagulia juhitud delegatsioon tagasiteel Süüriast. Tema autojuht ja ihukaitsja õnnetuses viga ei saanud.

Gudauta rajoonis juhtunud õnnetuse põhjustas vastassuunavööndisse kaldunud auto, mida juhtis kohalike võimude andmeil noor Abhaasia elanik.
https://maailm.postimees.ee/6400709/sep ... sonnetuses
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Sõda Gruusias (08.08.08)

Postitus Postitas ruger »

Võibolla peaks uuema teema tegema???

Peale üleeile toimunud meeleavaldust, milles sai viga sadu inimesi, andis Venemaa president soovituse lahkuda Vene kodanikel Gruusiast.
Russian president Vladimir Putin calls all Russian civilians politicians and diplomats to leave the country of #Georgia, in fear of political and violent fallout of the anti-government protests in the city of #Tbilisi yesterday and tonight.
https://twitter.com/sotiridi/status/1142143830789107712

Samuti peatati ajutiselt lennud Gruusiasse Vene lennufirmadel
Putin temporarily suspends passenger air service with Georgia
https://twitter.com/tassagency_en/statu ... 2727922688
Eesti keeles ka
https://www.postimees.ee/6713521/putin- ... se-lennata
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas Kriku »

Peaks küll, aitäh. Mul ka eile juba käis peast läbi, aga kokkuvõttes läks meelest ära liigutus ära teha.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas ruger »

Eestikeelne Postimehe kokkuvõte
Gruusia turismiamet kinnitas täna, et riiki on endiselt ohutu reisida, kõik vaatamisväärsused jäävad turistidele avatuks ning transport töötab tõrgeteta.

«Sõidud Gruusiasse on ohutud, hoolimata massiteabevahendite teadetest hiljutiste meeleavalduste kohta,» märkis amet.

«Gruusia valitsus rakendab ettevaatusabinõusid, et tagada reisijate ohutus Thbilisis ja kogu riigis. Kõik turismisuunad ja vaatamisväärsused on külastajaile avatud. Lisaks töötavad tõrgeteta turismitaristu ja transport. Mingeid maanteede või väiksemate teede sulgemist ei ole,» kinnitas turismiamet oma avalduses.

«Pärast eilseid rahutusi parlamendi ees soovitatakse külastajatel järgida üldisi ettevaatusabinõusid ja vältida suuri kogunemisi Thbilisi kesklinnas, kuigi selliseid üritusi valvab tavaliselt hästi politsei,» lisas amet.

Vene president Vladimir Putin allkirjastas reedel määruse, mis keelab Vene lennufirmadel alates 8. juulist ajutiselt Gruusiasse lennata. Turismioperaatoritel soovitatakse mitte müüa tooteid, mis näevad ette Vene kodanike toimetamist Gruusiasse.

Thbilisis puhkesid rahutused seoses Vene riigiduuma saadiku esinemisega neljapäeval Gruusia parlamendis.

Õigeusu parlamentidevahelise assamblee (IAO) esimees, Vene riigiduuma usuühenduste, ühis- ja vabakonna asjade komisjoni esimees Sergei Gavrilov väitis Gruusia parlamendis esinedes, et riigis käib endise presidendi Mihheil Saakašvili mahitusel riigipöördekatse.

Gavrilovi esinemise järel kogunes parlamendi ette 10 000 meeleavaldajat.

Ajakirjanduse teatel tungis osa neist läbi märulipolitsei tõketest ja pääses parlamendihoone hoovi. Märulipolitsei surus nad tagasi, kui mitmed jätkasid üritusi parlamendihoonesse pääsemiseks.

Seejärel võttis politsei appi kummikuulid, pisargaasi ja veekahurid. Thbilisi kokkupõrgetes sai kannatada 160 meeleavaldajat ja 80 politseinikku, teatas tervishoiuministeerium. Politsei teatel pidasid nad kinni 305 meeleavaldajat.

Kreml on protestiaktsioonid hukka mõistnud ja nimetas need «russofoobseks provokatsiooniks».

Vene välisministeerium soovitas Venemaa kodanikel oma julgeoleku huvides vältida Gruusiasse reisimist.
https://www.postimees.ee/6713667/gruusi ... ad-turiste

Parlamendi spiiker astus tagasi oma kohalt
https://www.postimees.ee/6713218/gruusi ... vel-tagasi
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas Puurija »

Gruusia opositsioon on kasutanud rahva pahameelt poliitiliste nõudmiste võimendaks.
Erakonna Euroopalik Gruusia parlamendisaadik Elene Koštaria: „Meil ei ole vastutustundlikku valitsust, mis tunnistaks viga ja solvangut ning reageeriks kuidagi. Selle asemel oleme näinud inimeste tulistamist ja verd tänavatel. Inimesed nõuavad siseministrilt vastutust ja poliitilise valimissüsteemi muutust, mis oleks õiglasem ja annaks võrdsema mänguväljaku kõikidele poliitilistele parteidele.“
Opositsioon on lubanud ka täna korraldada rahumeelse meeleavalduse. Lisaks siseministri tagasiastumisele nõutakse ka erakorralisi valimisi.
Gruusia president Salome Zurabišvili: „Moskva käsi oli neljapäeval toimunud kokkupõrkes mängus.“
Moskva Šeremetjevo lennujaamas oma reisi oodanud Larisa Hotšetova: „Loomulikult peaksid inimesed ise otsustama. Aga on valus, kui sinu riiki solvatakse. Mõistan, et see on puhas poliitika, kuid president ei saanud vait olla. Loodame, et see meid ei sega ning kõik saab peagi läbi, keelud tühistatakse ja tee on jälle vaba.“
Ühel meeleavaldaja plakatil: „Venemaa ei orjasta enam kunagi minu riiki.“
Rahvas: „Astuge tagasi!“
Gruusia parlamendi hoone ees laupäeva õhtul peetud miitingul nõuti siseminister Georgi Gahharia lahkumist. Hiljem liikusid meeleavaldajad parlamendi eest valitsuserakonna Gruusia Unistus kontori juurde.
BNSi kolumnis Briti ajakirjanik Edward Lucas: „Gruusia sisepoliitika ei ole Venemaa asi. Praktiline tulem on hoop riigi õitsvale turismitööstusele, mis tõmbas eelmisel aastal ligi miljon venelasest külalist. Nende kohalolek on austusavaldus grusiinide külalislahkusele ja naudingule, mida pakuvad riigi maastik, köök, arhitektuur ja vein. Samuti on see võit pehme jõu rindel võitluses režiimiga Moskvas. Ametlik propaganda kujutab Gruusiat, nagu ka Balti riike, Ukrainat ja teisi endisi vangistatud rahvaid, tähelepanuta jäetud lääne nukuriigina, kus vohavad võõraviha ja väiklane rahvuslus. Kui venelased neid riike külastavad, leiavad nad lisaks sõbralikkusele eest ka väärikuse, vabaduse ja õigused, millest nad kodus puudust tunnevad. Lühidalt, nad mõistavad, et nende valitsejad on neile valetanud. Sellest võib saada ohtliku mõtteprotsessi alge. Uued sanktsioonid näitavad Venemaad nõrga ja kättemaksuhimulisena. Nende pikaajaline mõju võib olla positiivne. Lühiajaliselt aga teevad karistusmeetmed haiget kõigile grusiinidele sisepoliitilistest tülidest hoolimata. Seega nende jaoks, kelle eelarved ja muud kohustused lubavad, oleks puhkusereisi broneerimine Gruusias kena vastus Kremlile ja vaevalt mingi raskus, arvestades riigi õigustatud mainet Kaukaasia Itaaliana. Veinisõpradel on oma toetuse näitamiseks lai tegevusväli, aga isegi kõige tagasihoidlikum tarbija võib üles otsida Gruusia tooted, nagu teravalõhnaline Borjomi mineraalvesi või tee (1990. aastatel kokku varisenud tööstusharu, mis on nüüd Eesti-Leedu juhtimise all kosumas). Iga sent tugevdab grusiinide moraali ja näitab Kremlile, et selle tülinorimine on taas kord läbi kukkunud.“
https://www.err.ee/955132/gruusia-oposi ... svoimetuks
https://www.err.ee/955357/gruusia-peali ... eavaldused
https://arvamus.postimees.ee/6715757/ed ... e-gruusiat
passija
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 03 Mär, 2014 18:01
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas passija »

Gruusia telekanali Rustavi 2 saatejuht läks Putini aadressil väga isiklikuks. https://youtu.be/jUodOialxeI?t=4
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas ruger »

Venemaa üksused harjutavad Lõuna-Osseetias Roki ja Mamisoni tunnelites tegutsemist. Osaleb ca 1500 ühikut tehnikat ja ca 6000 meest.
Russian Defense Ministry reported that the detachments of the 58th Army headquartered in the North Caucasus have deployed 1,500 items of military equipment and 6,000 troops towards Mamisoni and Roki mountain passes, in areas of occupied Tskhinvali region/ South Ossetia.

In framework of the same operation the rangers of the 58th Army were airlifted to mountain ranges in occupied South Ossetia in “an assault operation”, the press-service of Russian Army’s Southern Military District stated.

The airlift was conducted in frames of testing the military readiness of the Southern Military District under the coordination of the Commander of District Col.-Gen. Aleksander Dvornikov, the report says.

The tasks included “capturing and holding of the strategic heights to control the mountain routes” which were undertaken in conjunction with the strike helicopters of the 4th Air Army.

Russian agencies noted that Col.-Gen. Dvornikov has commanded Russian troops in Syria in 2015-2016.
https://civil.ge/archives/313819
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Abhaasia sündmused ja tulevik?

Postitus Postitas Puurija »

Roman Aver: „Tema (Abhaasias Ülem-Linda külas põllumehena elatist teeninud vanaisa Roman Friedrich Averi) nimi võiks ju ka ikkagi (Maarjamäe kommunismiohvrite) memoriaalil olla. Kuna dokumendid väidavad, et ta oli Eesti kodanik, võiks ta koos teiste represseeritutega seal olla. See (vanaisa kodakondsus) tuli mulle täieliku üllatusena. Kõik sugulased olid hämmingus. Aga kui ta 1937. aastal ära viidi, siis ei julgenud keegi selle (Eesti kodakondsuse) kohta midagi iitsatadagi.“
Rihet Aver: „Ikka räägiti, et ta (Roman Friedrich Aver) oli eestlane ja rändas välja, aga kõike ju ei mäleta. 1972. aastal sõitsime perega autoga Kaukaasiasse ja käisime Eesti külades, kus meil on vist praegugi sugulasi. Siis olin liiga noor, et kõigest, mis räägiti, täpselt aru saada.“
Teada on vaid see, et Roman Aver oli haritud talumees, kes osales Abhaasias Eesti Asunduste Nõukogu töös. Seda tõendavad tema allkirjad eestlaste rahvuslike huvide kaitseks loodud nõukogu protokollidel. Ka osales ta Abhaasia eesti hariduskapitali moodustamise komisjoni töös. Peale Averi on Thbilisi Eesti saatkonnas kodakondsuse saanute nimekirjas veel 25 Abhaasia eestlast, kes repressioonide ajal surid. Nende hulgas oli ka näiteks Estonia küla kooliõpetaja ja hilisem Suhhumi avaliku elu tegelane, isegi mitteametlikuks Eesti konsuliks peetud Jakob Mihkelson. Kõnealused Abhaasia eestlased hukkusid 1937. ja 1938. aastal.
https://www.postimees.ee/6745593/pojapo ... moriaalile
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15540
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Abhaasia sündmused ja tulevik?

Postitus Postitas Fucs »

VF hakkab finantseerima Abhaasia relvajõudude moderniseerimist
Финансирование сепаратизма: РФ заплатит за модернизацию армии непризнанной Абхазии
https://sprotyv.info/news/finansirovani ... oj-abhazii
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas ruger »

Venemaa Lõuna-SVR-i üksused on USA ärevaks teinud oma vägede kogunemisega Lõuna-Osseetia aladel.
The United States is monitoring reports of military buildup near the administrative boundary line (ABL) of the Russian-occupied Georgian region of South Ossetia. We call on all sides to avoid escalation and work through the European Monitoring Mission hotline and the Geneva International Discussion Co-Chairs to resolve the situation. Further, we call on the Russian Federation to utilize all available channels to prevent further escalation of the situation along the ABL.
https://www.state.gov/military-buildup- ... h-ossetia/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Olukord Gruusias

Postitus Postitas ruger »

Lõuna-Osseetia sulgeb piiri Gruusiaga.
South Ossetia closing border with Georgia indefinitely due to the aggravation of situation
https://twitter.com/L0gg0l/status/1171145488076292097

Sellele eelnes sealse "parlamendi" palve Venemaale aidata kaitsta piiri Gruusiaga.
On Friday, the South Ossetia "parliament" voted to ask Russia (state duma and federation council) to help protect border with Georgia.
https://twitter.com/L0gg0l/status/1171146296863932421

Samal ajal on Kaukaasias asuvate Vene vägede suured õppused(Tsentr 2019). Ca 200 raketi ja suurtükiväeüksust harjutavad 30-l polügoonil.
Около 200 подразделений ракетных войск и артиллерии (РВиА) Южного военного округа (ЮВО) выведены для проведения лагерных сборов на 30 полигонов (ЮВО), расположенных в Астраханской, Ростовской, Волгоградской областях, Краснодарском и Ставропольском краях, республиках Северного Кавказа, Крыму, а также на территориях российских военных баз в Абхазии, Армении и Южной Осетии.
https://function.mil.ru/news_page/count ... 490@egNews
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist