Sergei Skripali jt. mürgitamine

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tux »

https://www.youtube.com/watch?v=t2tQhWL3c_M
Navalnõi valis ikka päris hea päeva Vovakese alandamiseks... täna pidi olema Dzerzinski poolt loodud Riikliku Julgeolekuteenistuse loomise 100 aastapäev!!! Prosit! Põhjani!
Mõningatel andmetel oli ka shamaan Gabõshev täna kuulutanud välja uue Moskva peale minemise...
FSB oli ka just äsja ametliku pressiteate teinud, kus udutati võõrriikide julgeolukuteenistuste karvasest käest.
Asi läheb täiega huvitavaks!
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 774
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas krijgsvolk »

Laugeni Delfi- EPL-i artikli all käib kõva trollimine! Eks ole jalule aetud. Artikkel ise aga üsna abitult kokku kirjutatud, nagu muuseas, mis on arusaadav kuna tegemist pole valitsuse materdamisega. :D
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Juhtum on lahendatud. Ma tean kõiki, kes tahtsid mind tappa


Jah, ma tean, kes tahtsid mind tappa. Ma tean, kus nad elavad. Ma tean, kus nad töötavad. Ma tean nende tegelikke nimesid. Ma tean nende võltsnimesid. Mul on olemas neist fotod. Siin nad on:
Nimeta.png
Nimeta.png (717.94 KiB) Vaadatud 2522 korda
Palun lugege see postitus lõpuni läbi. Ma vajan selle levitamisel tõesti teie abi, sest siin on lugu FSB mõrtsukate salajasest rühmitusest, kuhu kuuluvad teadlased, arstid ja keemikud. Siin on lugu sellest, kuidas nad üritasid mind mitu korda tappa ja peaaegu tapsid mu abikaasa.

Kindlasti ei räägi nad sellest teleris. Eriti kui arvestada, et seda grupi käsutab otseselt Venemaa president Vladimir Putin. Ja muidugi seletan teile ka seda, miks ta üldse otsustas mind tappa.
Esiteks tahan öelda, et see pole meie uurimine. Põhitöö tegi Bellingcati uurimisrühm koos Insideri väljaandega ning täpsemalt nende peamine, väga hea uurija, bulgaarlane Kristo Grozev.

Minu esimene suur tänu Bellingcatile ja teiseks pälvib tänu ​​... Irina Jarovaja ja "Ühtse Venemaa" partei. Sest just tänu nn "Jarovaja paketile" kauplevad korrumpeerunud korrakaitsjad üsna igapäevaselt meie mobiiltelefonide andmetega. Ja muide, kauplevad ka me lennureiside andmetega.

Mõni aeg tagasi võttis Kristo Grozev minuga ühendust ja ütles: "Tead, tundub, et leidsime üles need inimesed, kes üritasid sind tappa." Oleksin arvanud, et ta on hull, aga fakt on, et tegelikult lahendasid Salisbury kuulsa mõrva just Bellingcati inimesed. Mäletate ju seda, kui teleris näidati kahte naljakat matkaselli- Petrovi ja Baširovit, kes rääkisid turismireisist Salisbury, kus neid niiväga huvitas kohalik kirikutorn.
https://www.youtube.com/watch?v=_V5oz8t1CDI

Seetõttu võtsin Kristo Grozevi juttu tõsiselt. Kuu aega uuris ja puuris meie oma uurimisosakond kõigepealt hoolikalt kogu Bellingcati tööd ja seejärel liitusime juba ise edasise uurimisega. On olemas ka ajakirja Spiegel materjalid, Insideri väljaanne ja telekanali CNN aruanne. Need meediumid jälgisid samuti tähelepanelikult uurimise edenemist ja kontrollisid kõike veelkord uuesti üle.
Seetõttu ei taga mitte ainult meie Korruptsiooniga Võitlemise Fond (KVF), vaid ka ülejäänud kolm sõltumatut meediaväljaannet, et selles uurimises esitatud faktid on tõepoolest kõik õiged.

Ma tahan, et te oleks selge, kuidas seda uurimist korraldati. Seetõttu rekonstrueerin siinkohal üksikasjalikult kõik, mis sai tehtud. See kõik võib välja näha, nagu Hollywoodi põnevik. Ja nii tegelikult ongi. Ainult, et päriselus.

Niisiis, kujutagem ette, et oleme detektiivid:
Tahame mõista salapärast mõrvakatset, kuid paraku ei saa me kuriteopaika minna. Lisaks ei saa kedagi üle kuulata ja meil pole ka tõenditele mingit juurdepääsu. Kõik, mis meil on, on sülearvuti, internett, mõtlemis- ja analüüsimisvõime ning mis veelgi tähtsam, meil on õnneks korrumpeerunud Putini politseinikud, kes kauplevad kodanike andmetega.

Alustagem!

On kaks vaieldamatut fakti:

1. Keegi mees kaotas lennukis teadvuse, kui lendas Tomskist Moskvasse.
2. Kolme riigi laborid ja Rahvusvaheline Keemiarelvade Keelustamise Organisatsioon kinnitasid, et seda meest mürgitati Novitšoki rühma keemiarelvaga.

Kuidas see kõik täpselt juhtus? Mida ta sõi või jõi? Kus ta saastus? Ehk oli midagi ta riiete peal? Seda me takkajärgi enam ei tea.

Mistõttu hakkame pihta kõige põhilisemast versioonist. Mind, Aleksander Navalnõid, mürgitati Tomskis mingil moel "Novitšokiga". Seega tulid tõenäoliselt mõned inimesed Siberisse, panid toime kuriteo ja lahkusid.

Antud versiooni testimiseks koostame minu tollase marsruudi. Aastal 2020 14. augustil lendan Moskvast Novosibirskisse. Mu neli kolleegi on seal juba kohal, nemad lendasid kohale päev varem. Novosibirskis oli kaks ja pool päeva võtteid ning 17. augustil sõitsime autoga Tomskisse. Sealt pidin 20. augustil tagasi Moskvasse lendama.
1.png
1.png (92.98 KiB) Vaadatud 2522 korda
Tõenäosus, et mõni muu inimene juhuslikult TÄPSELT samadel päevadel TÄPSELT sama marsruudil liikus, on võimalik, aga siiski üsna kaduvväike. Siinkohal pöördumegi esmakordselt isikuandmete musta turu poole, et saada vajalikku teavet. Tõtt-öelda polnudki tegemist mingi eriti suure riigisaladusega. Need on ju lihtsalt reisijate nimekirjad. Armukadedad mehed-naised üritavad sageli kontrollida, kellega nende abikaasad lennukis kõrvuti istmetel lendavad, nii et selle teabega kaubeldakse tegelikult üsna tihti.

Mitme 13. – 14. Augustil Moskva – Novosibirsk toimuva lennu reisijate seast otsime neid, kes kavatsesid naasta Moskvasse 20. või 21.08 kuid juba 250 km kaugulselt Tomskist. Selliseid reisijaid on mitu. Mina näiteks. Veel 6 KVF töötajat, kes olid minuga sellel reisil. Ja siis veel kolm reisijat, keda mina üldse ei tunne.
2.png
2.png (72.41 KiB) Vaadatud 2522 korda
Kes nad on? Meie võttegrupi salajased liikmed, kellest ma midagi ei tea? Esimene on keegi Vladimir Aleksandrovitš Panjajev. See nimi ei ütle meile midagi. Niisiis, peame kontrollima.

Jätkub.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Leiame üles Hr Panajevi telefoni ja sisestame selle tuntud telegrammibotti, et näha, kuidas see teiste inimeste märkmikesse on salvestatud.
Teeme katset. Vastus tuleb hetkega- jaaa hoppaa!
3.png
3.png (214.15 KiB) Vaadatud 2518 korda
“Vladimir Aleksandrovitš Panjajev- FSB”. Laseme selle nime läbi netis kättesaadavate vande andmebaaside ning paneme paika mõned tema eluloo tükid: ta töötas oma väeosas velskrina, st meditsiinitöötajana. Praegu omab sissekirjutust aadressil Lubjanka 1. Milline huvitav aadress, eksole!

Vaatame ta eelmist elukohta ja siis ei suuda me oma silmi üldse uskuda.
Ta elas varem aadressil 109652 Venemaa, Moskva, Lublinskaja tänav 175!
4.png
4.png (87.03 KiB) Vaadatud 2518 korda
Kas oskate arvata, kes veel elab selles majas, sellel aadressil?
Ei oska?
Pakkuge!
Soovite mõtlemisaega?
Ei oska ikka midagi pakkuda?
Sellel aadressil elan mina, Aleksander Navalnõi!
5.png
5.png (542.52 KiB) Vaadatud 2518 korda
See tähendab, et minu kõrvalparaadnas elanud, FSB-s töötav Vladimir, reisis millegipärast minuga täpselt samal marsruudil ja täpselt samadel kuupäevadel Moskvast Siberisse. Lihtsalt kokkusattumus?

Olukord meie kahe teise reisikaaslasega on kehvem. Üks kannab nime Aleksei Andreevitš Frolov ja teine ​​on Ivan Vassiljevitš Spiridonov. Vat nende kohta pole meile kättesaadavates andmebaasides midagi, Vaatasime läbi kõik: vanad ja uued - mitte midagi. Neil pole sissekirjutust, autosid, juhilube ega kinnisvara. Sellest hoolimata lendavad just need kolm (Panjajev, Frolov ja Spiridonov) minuga samal lennul Novosibirskisse ja broneerivad 21. augustil sama tagasilennu Moskvasse, kuid Tomskist. Ja kõik kolm keelduvad sellest broneeringust, tühistades oma piletid. Tundub, et Tomskis läks nendega midagi valesti.

jätkub...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

See tähendab, et minu kõrvalparaadnas elanud, FSB-s töötav Vladimir, reisis millegipärast minuga täpselt samal marsruudil ja täpselt samadel kuupäevadel Moskvast Siberisse. Lihtsalt kokkusattumus?

Olukord meie kahe teise reisikaaslasega on kehvem. Üks kannab nime Aleksei Andreevitš Frolov ja teine ​​on Ivan Vassiljevitš Spiridonov. Vat nende kohta pole meile kättesaadavates andmebaasides midagi, Vaatasime läbi kõik: vanad ja uued - mitte midagi. Neil pole sissekirjutust, autosid, juhilube ega kinnisvara. Sellest hoolimata lendavad just need kolm (Panjajev, Frolov ja Spiridonov) minuga samal lennul Novosibirskisse ja broneerivad 21. augustil sama tagasilennu Moskvasse, kuid Tomskist. Ja kõik kolm keelduvad sellest broneeringust, tühistades oma piletid. Tundub, et Tomskis läks nendega midagi valesti.

Püüdes nende salapäraste inimeste kohta vähemalt midagigi teada saada, uurime lihtsalt andmeid nende muude liikumiste kohta - ka see on internetis väga kättesaadav teenus - ehk on nad hiljuti lennanud kuhugi mujale?
Saame teada järgnevat: Panjanjev lahkus Moskvast 2020. aastal ainult kaks korda. Lennates "koos meiega" Siberisse, aga enne seda
2. juulil - Kaliningradi.
6.png
Koos temaga lendas sama lennuga Kaliningradi ka Frolov. Ja taas: milline imeline kokkusattumus: 3. juulil lendasin ka mina koos oma abikaasa Juliaga Moskvast Kaliningradi. Mis toimub? Tundub, et need inimesed pole mitte lihtsalt meie võttegrupi salajased liikmed, vaid nad on lausa minu pere salajased liikmed! Salasugulased?

Niisiis on meil kolm salapärast rändurit, kes lendavad minuga samasse kohta, kusjuures üks neist on kirjade järgi FSB arst või velsker.

Kuid nad ei tee jälitustoimingud. Nad ei jälita mind. Ei käi kannul. Nad lihtsalt sõidavad samadesse kohtadesse, kuhu lähen mina. Intrigeeriv algus, kas pole?

Ja siinkohal pean rääkima kahest kummalisest juhtumist, millest ma varem olen vaikinud, et mind hulluks ei peetaks:
Paar aastat tagasi- ei mäleta ma täpselt, millal- istusin Moskvas lennukisse ja lendasin ühele regionaalreisile. Tund aega pärast õhkutõusmist kattis mind külm higi ja korraga tundsin end väga-väga halvasti. Oli tunne, et ma suren nüüdsamakohe ära.
Olin üleni higine ja jõudsin vaevu tualetti, kus loputasin end külma veega. Istusin seal 15 minutit ja kõik möödus. Läksin tagasi oma kohale ja rääkisin sellest ainult oma pressisekretär Kirale, kes istus minu kõrval. Hiljem rääkisin ka abikaasale.
See kõlab ju üsna pööraselt: "Ma tundsin hetkeks, et kohe suren, aga valus kusagilt polnud ja 15 minuti pärast oli kõik möödas?"
Inimeste loomulik reaktsioon sellele oleks: " Mine ja otsi professionaalset abi, sa oled ju ilmselgelt hull!"

See kõik meenus mulle, mistõttu läksin juba hiljem, Tomskist lennanud lennukis end halvasti tundes kohe tualetti, ennast külma veega pesema. Ja alles hiljem, rääkides keemikutega, kes seletasid Novitšoki toimimise põhimõtteid, sain teada, et jah, see võib tõesti nii olla, et mind mürgitati juba ka korra varem. Selle mürgi puhul on annustamine kriitilise tähtsusega. Kui "Novitšoki" annus on liiga suur, surete silmapilkselt. Kui annus on liiga väike, ei pruugi te üldse midagi tunda või kogete vaid lühiajalist halba enesetunnet. Täpselt, nagu see, mis juhtus tookord minuga.

6. juulil olime abikaasaga Kaliningradi lähedal Jantarnõi külas. Hommikul käisime jalutamas. Kõndisime kaua. Käisime korraks oma toas ja läksime seejärel rannas asuvasse kohvikusse õhtustama. Korraga hakkas Julial halb. Tema enesetunne muutus kiiresti aina halvemaks ja kui jõudsime kohvikusse ning tellisime toitu, sain aru, et tal on isegi istuda raske. Küsisin: „Kust sul valutab? Südames? Kõhus? Ütle, kas kutsun kiirabi? "
Julia ise ei osanud asja kuidagi seletada. Ütles vaid: "Kusagilt pole valus." Läksime tagasi hotelli. Tund aega hiljem tundis ta end juba palju paremini ja jäi magama. Järgmisel hommikul tundus nagu polekski eelmisel päeval midagi juhtunud.

Nüüd, olles ise selle sama asja põhjalikult läbi elanud mõistan, kui halb võib olla ta enesetunne ja kui keeruline oli tookord toimuvat kuidagigi ratsionaalselt seletada. Mäletan, et mina mõtlesin veel: "Äh-noh, tühiasi. Paljugi, mis..."
Otsustasime juhtumitest mitte kellelegi midagi rääkida. Leppisime kokku, et kasutame seda teavet kogu asja põhjalikumaks uurimiseks. Mida hakkasimegi vaikselt tegema. Noh ja hiljem rääkisime sellest mudiugi ka Bellingcatile.

Aga ärme torma sündmuste arengust ette.
Oletame, et uurimise praeguses etapis ei tea me varasematest mõrvakatsetest veel midagi. (Sest neid hüpoteetilisi mõrvakatseid tõestada pole ju tagantjärele võimalik.)
Niisiis, meil on kummaline kolmest inimesest koosnev grupp, kes mind mingil põhjusel jälitab. See pole ilmselgelt juhus, aga samas me ei saa ka midagi tõestada. Oleme oma uurimisega tupikus.

Seetõttu jätame praegu rahule selle "püha kolmainsuse" ning hakkame juhtumit harutama hoopis teiselt poolt "Novitšokist".
Nagu keemikud kirjutavad, on see tõenäoliselt kõige mürgisem inimkonna poolt leiutatud aine. Ilma tõsiste, kõrgetasemeliste valitsuslaborite osaluseta pole seda ise koduköögis teha lihtsalt reaalne. Seetõttu peame hoopis kaaluma, et kes saab neid keemiarelvi Venemaal hankida või arendada? Ja kas on ehk nende inimeste ja meie FSB velsker Vladimiri vahel mingeid seoseid?

Keemiarelvad on kogu maailmas teadupärast keelatud. Olles Novitšoki mürgituse üle elanud, mõistan suurepäraselt, miks. See on täiesti kohutav viis inimeste tapmiseks ja tegelikult ei saagi sellel olla ühtegi kasulikku rakendust. Aastal 1997. aastal ühines Venemaa rahvusvahelise keemiarelvade väljatöötamise, tootmise, ladustamise ja kasutamise keelustamise ning nende hävitamise konventsiooniga.
Rõhutan veel üle: Mingist ainult uute keemiarelvade väljatöötamisest ei saa olla juttugi - see on täiesti mõeldamatu, vaid ka kõik olemasolev tuleb hävitada.
Hävitati 4 etapis. Selleks ehitati 7 tehast. Kõik see tehti algul puhtalt USA rahaga. Peamine keemiarelvade likvideerimise eest vastutav isik Venemaal oli Sergei Kirijenko, kes oli keemilise desarmeerimise riikliku komisjoni esimees. On üsna- irooniline, et just tema sattus hiljuti- seoses minu mürgitamisega- Euroopa Liidu sanktsioonide alla.

2017. aasta septembris teataski Venemaa oma keemiarelvade täielikust likvideerimisest.
See on väga tähtis fakt. Pole võimalik varastada "vana Nõuka-aegset "Novitšokki" kusagilt suvalisest laost või laborist. Ametlike andmete kohaselt hävitati see täielikult ja ainet pole alles milligrammigi.
Teoreetiliselt saab teha seda lihtsalt uuesti. Mis on teoreetiliselt samuti keelatud. Aga tegelikult, kui väga tahta, saab kindlasti teha küll. Eriti veel kui, riigi president seda soovib.
Keemiarelvade tootmine Venemaal mitte ainult ei jätkunud, vaid tasapisi neid ka arendati, täiustati ja leiutati uusi.
Bellingcat ja mitmed teised partnerid avaldasid hiljuti mahuka ja olulise uurimise. Saadi aru, kuidas keemiarelvadega tegelevad “kaotatud” teadusinstituudid tegelikult edasi töötasid. Ma ei hakka kõike üksikasjalikult ümber jutustama, saate seda ise uurida, kuid põhiolemus on järgmine:
Nõukogude ajal töötas peamine teadusinstituut Saratovi oblastis Šihanõ linnas, kus loodi keemiarelvi, sealhulgas ka fosfororgaanilisi sõjamürke. Seal töötati välja esimene "Novitšokk". "Novitšoki" loojad Vladimir Uglev ja Vil Mirzojanov on sellest meedias mitu korda üsna üksikasjalikult rääkinud.

Pärast Venemaa liitumist keemiarelvade konventsiooniga kaotas Šihanõ instituut järk-järgult oma tähtsust. Lõpuks jäi isegi ilma iseseisva institutsiooni staatusest, jäädes lihtsalt Moskva Orgaanilise Keemiainstituudi filiaaliks.
Šihanovi teadlased pole aga kuhugi kadunud. Nad kolisid lihtsalt teistesse töökohtadesse. Bellingcat leidis, kuhu. Umbes kaheksa sattus Moskvasde, teaduskeskusesse "Signaal". "Signaalis" töötavad koliinesteraasi inhibiitorite spetsialistid, kuhu kuulub ka "Novitšokk". Kaksteist endist šihhanoviiti leiti Moskva kaitseministeeriumi 27. teadusinstituudist. Veel umbes kümme - Peterburist, GRU Tõjameditsiini testimisinstituudist. Selle Sõjameditsiini Testimisinstituudi direktori Sergei Tšepura kaudu harutasidki ajakirjanikud lahti kogu suurejoonelise, põrandaaluse skeemi.

Novitšokk ilmus esmakordselt avalikuse ette Sergei Skripali mürgitamise tõttu. Tänu Tšepuri telefonivestluste jälgimistele ja seeläbi tema geograafilise asukoha teadsaamiselele teame nüüd, et ta osales aktiivselt selle erioperatsiooni ettevalmistamisel. Mitu kuud enne atentaati helistas ta pidevalt "Signali" direktorile Žirovile ja teistele juhtivtöötajatele. Paralleelselt sellega suhtles ta GRU ohvitseridega, muuhulgas isiklikult ka luuserimürgitaja Aleksander Miškiniga aka"Salisbury kirikutorni asjatundja Petroviga". Tšepur reisis mõni päev enne mõrvakatset isegi Moskvasse kohtumiseks GRU peakorteris, kus kohtuski GRU pealike ja ka Miškiniga. Samal päeval helistas ta veel teadlastele "Signaalist".
Nii et meil on fakt. Kui GRU selle mõrvakatse sooritas, osales ka "Signaal" erioperatsiooni ettevalmistamise kõigis etappides. See on peamine koht, kus fosfororgaaniliste ainete spetsialistid töötavad. Nad arendavad "Novitšokki", parandavad seda ja ka teavad sellest kõike. Nad andsid GRU-le nõu, kuidas mürki kasutada, sest see on väga keeruline ja ohtlik. Tuletan meelde, et mõrvatud Skripalid jäid ellu, kuid süütu naine suri ja koguni 47 inimest said mitmesuguseid erineval tasemel mürgitusi. Seetõttu on loogiline eeldada, et kui keegi otsustab minu tapmiseks kasutada "Novitšokki", suhtleb ta kindlasti "Signaali" inimestega.

Ja siin jõuame Bellingcati uurimise põhiosani. Nad võtsid "Signaali" direktori Žirovi telefoniarved ja vaatasid, kellega ta rääkis enne minu mürgitamist. Nad avastasid ootamatult suurepäraselt toimiva riigimõrvarite maailma - seekord FSB-st.
Inimeste nimekirjas, kellega Zhirov 2020. aasta suvel rääkis, oli nii mõnigi FSB ohvitseridele kuuluv number. Keegi on nad lihtsalt telefoniraamatusse salvestatud nimega "FSB", mõni teine ohvitser oli registreeritud FSB väeosade aadressidel, mõni pargib Lubjankal oma autot.
Kuid praegu on FSB ju hiiglaslik organisatsioon, kus töötab sadades erinevates osakondades tuhandeid inimesi. Kuidas leida üles neid, kes meid huvitavad?
Žirovi puhul osutus see lihtsaks. Enamik FSB ohvitsere, kes talle helistavad, töötavad samas kohas - FSB spetsiaalse tehnika keskuse kohtuekspertiisi instituudis. Ühel päeval helistas Žirovile selle instituudi direktor kindral Vasiljev ja erivarustuskeskuse direktor kindral Bogdanov. Lisaks veel mitu FSB kohtuekspertiisi instituudi töötajat, sealhulgas keegi Stanislav Makšakov, keda on võimalik väga lihtsalt guugeldada. See on teadlane. Siin on üks tema patentidest
https://patents.google.com/patent/RU2003133415A/en
See avaldus esitati tema tööandjalt, väeosalt 61469. See asus sealsamas Sihanõs.
Üsna huvitav. Teine šihhanoviit leiti FSB kriminalistika instituudist. Uurisime seda instituuti lähemalt ja tundsime peaaegu meeleheidet: tundub, et see oli täiesti vale rada. Tupik!
Millega nad siis ka tegelevad?
7.png
7.png (386.09 KiB) Vaadatud 2506 korda
Üks esimesi viiteid - selle instituudi töötajad analüüsivad üliõpilase Jegor Žukovi YouTube'i videoid äärmuslusest.
https://novayagazeta.ru/articles/2019/0 ... i-v-rossii
Ja loomulikult leiavad nad vaese tudengi postitatud juutuubi videost vajalikud ekstremismiilmingud ka üles. Samuti leidsid nad Kremlile ebamugava ajakirjaniku Ivan Golunovi juustest mefedrooni, fenüülpentaani ja kokaiini. Mis tähendab seaduslikku alust ta narkootikumide omamise eest vangi panekuks.
Mis te`s arvasite? Nad on ju ikkagi professionaalid. Oma ala asjatundjad!

Üldiselt on instituut, mida nõukogude ajal nimetati lihtsalt NSV Liidu KGB uurimisinstituudiks, peamine koht FSB vajaminevate, kõikvõimalike uuringute läbiviimiseks. Ballistika, sõrmejälgede võtmine, lõhkeained, käekiri, lingvistika - seda kõike tehakse siin. Nad on osalenud viimase aja kõigi tähelepanuväärsete juhtumite uurimisel, mida vähegi meenutada suudate, alates Moskva kortermajade plahvatustest, kuniallveelaeva "Kursk" meremeeste surma uurimiseni. Ja kui nad ei uuri parasjagu mingeid terrorirünnakuid, on FSB kriminalistika instituudi omad hõivatud teiste vähemalt sama oluliste asjadega - näiteks uurivad Jeesus Kristuse mõrva. Kasutades tõenina tema kuulsat surilina. Ausõna, ma ei tee nalja!
8.png
8.png (117.8 KiB) Vaadatud 2506 korda
Kõrvalepõikena on üsna tähelepanuväärne, et nad ei esitanud Jeesusele takkajärgi ekstremismisüüdistust. Lõppude lõpuks oli kõik, mida me Õnnistegija tegi, lihtsalt klassikaline katse olemasolevat süsteemi kukutada.

Mis te arvate, kas nii võimsaid eksperte võiks kaasata minu mõrvakatsesse Novitšoki abil? Muidugi. Ja kuidas veel!

jätkub...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Šihanõ teadlane Makšakov tundus loo kõige lootustandvam tegelane. Bellingcati reporterid said enda kasutusse tema telefonikontaktid. Prooviime alustuseks aru saada skeemist, et kes kellega suhtleb:
Žirovi peamised kontaktid FSB "Signaalist" on erivarustuskeskuse direktor ja samaaegselt FSB teaduse ja tehnika talituse juhataja asetäitja Bogdanov. Järgmine on FSB kriminalistika instituudi juht kindral Vasiliev. Ja eelpoolnimetatud Makšakov Šihanõst.
9.png
9.png (129.96 KiB) Vaadatud 2496 korda
Kes omakorda suhtleb kõige enam umbes 10-liikmelise grupiga, keda siinkohal pisut lähemalt tutvustan::

Aleksei Aleksandrovitš Aleksandrov - töötas kiirabis, seejärel FSB-s

Ivan Vladimirovitš Osipov - ilmub märkmikesse kui "Ivan Arst"

Aleksei Leonidovitš Krivoštšekov - varem töötanud kaitseministeeriumis, pargib oma autot aadressile Lubjanka 1

Oleg Borisovitš Tajakin- teenis FSB väeosas, sai seejärel kirurgiks

Konstantin Borisovitš Kudrjavtsev- keemik Šihanõ väeosast

Mihhail Mihhailovitš Švets- registreeritud tööle Balašihas, FSB eriotstarbelise keskuse aadressil

Vladimir Aleksandrovitš Panjajev- samuti sõjaväeosast, tuntud, kui "velsker"
10.png
Oodoot. Kesse? Mis selle "velskri" nimi oligi? Panjajev? Panjajev!

Ring sulgus ja meie pusle saigi paika viimase tükikese. See "velsker" on ju seesama Panjanjev, kes lendas koos minuga Novosibirskisse, Tomskisse ja Kaliningradi. Koos kõigi teistega, keda siinkohal olen nimetanud, on ka tema nn "salajase keemiarelvaga tapmise üksuse" töötaja. Kui täpselt öelda, siis kuulub ta konkreetselt “minu” meeskonda - see tähendab inimeste hulka, kelle töö FSB-s (riigiteenistus, tuletan meelde) oli mind tappa.
Nagu näete, osutus kett Novitšoki tootjatest nende inimesteni, kes olid mürgituse ajal minu kõrval, üsna lühikeseks.

Kui lugesite tähelepanelikult, siis mõtlete nüüd kindlasti, et: "Lubage, aga kus on siis need Frolov ja Spiridonov, kellest oli juttu ja kes samuti teiega pidevalt kaasa lendasid?"

Neid polegi tegelikult olemas. Need on meie nimekirja kuuluvate tegelike inimeste varjunimed. Mõtlesime välja selle krüptimise lihtsa põhimõtte

Aleksei Andrejevitš Frolov sündinud 16.06.1980

Ivan Vasiljevitš Spiridonov sündinud 08.21.1975

Ärme muuda eesnime. Jätame isanimest alles ainult esimese tähe. Salvestame sünnipäeva. Kuu ka. Aastat on muudetud, kuid ainult natuke - et seda oleks lihtne meelde jätta.
Perekonnanimedega pole keeruline: katteks kasutatakse tõeliste FSB ohvitseride naiste või tüdruksõprade neiupõlvenimesid. Jällegi, et seda oleks lihtne meelde jätta. Frolova on meedik Aleksandrovi sõbra neiupõlvenimi. Spiridonova on FSB ohvitseri, samuti arst Osipovi naise perekonnanimi.
Siin fotol on me tuttav Ivan Vladimirovitš Osipov, koos Anna Spiridonovaga
11.png
Ja saame, et:
Aleksei Aleksandrovitš Aleksandrov´i varjunimi on Aleksei Andrejevitš Frolov
ning
Ivan Vladimirovitš Osipov´i varjunimi on Ivan Vasiljevitš Spridonov!

Okei. Niisiis on meil FSB inimeste rühm, kellele FSB keemiateadlane Makšakov pidevalt helistab. Nad suhtlevad pidevalt omavahel ja reisivad väga sageli koos: samadel lendudel ostavad nad pileteid sama broneeringuga, küll erinevates kombinatsioonides, kuid ikkagi alati koos.
Tõendeid on juba piisavalt. Me tunneme tegelasi. Mõistame, kuidas organisatsioon töötab. Näeme, et FSB arstid, kes saavad salajase instituudi "Novitšokki", kasutavad oma "töönimedega" passe, on reisinud minuga kaasa kaks korda. Ja ka mürgitus toimus kahes kohas.
Kuid mõistus keeldub ikkagi uskumast. Noh, tõsiselt, kas keegi andis tõesti käsu mind või mu naist tappa ja kasutas selleks tervet FSB osakonda? Jah, on teada, et meie riiki valitsevad kurjategijad, aga et sellisel tasemel?
Mis siis, kui see kõik on ikkagi juhus? tõesti, üks miljonist, aga ikkagi juhus?

jätkub...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Nii ei saa. Me vajame rohkem tõendeid!

Võtame ette lennureisi baasi. Võtame ette FSB-st nimekirja kõigist inimestest, keda arvame olevat seotud mürgitajate rühmaga. Selles on 8 perekonnanime, millest 6 on tegelikud ja 2 fiktiivsete nimedega isikud.

Kätte on jõudnud tõehetk: analüüsime, kuhu nad suvalises kombinatsioonis koos lendasid.
Nimekirja tipus on see, mida oleme juba arutanud - Tomsk, Novosibirsk ja Kaliningrad, kuid on lihtne näha, et 2017. aastal on olnud neil niiiii palju ühiseid tuure. Palju. Ja nüüd kõige tähtsam. Lisame samaks ajaks minu lendude loendi. Ja võrdleme.
12.png
1) 18. september. Meile tuttav Panjajev naaseb arst Aleksandrovi seltsis Omskist Moskvasse oma õige nime all. Mina lahkusin Omskist hommikul kell 5.50, nemad tulid kohe minu järel.
13.png
2) 9. juunil lendan mina Moskvast Permi. Panjajev ja Aleksandrov (seekord kasutades varjunime "Frolov") ootavad mind juba kohapeal. Nad lendasid Permi päev varem, 8.juunil.
14.png
3) Mina lendan Penzasse. Ja minu "ustavad saatjad" samuti. "Spiridonov", kes oli meiega Tomskis (tema on tegelikult see doktor Osipov), koos teise FSB ohvitseri Krivoštšekovi seltsis on samuti Penzas. Nad lihtsalt startisid paar tundi enne mind.

4) Järgmisel päeval avan oma peakontori Uljanovskis ja ööbime seal kuni 21-ni. Nagu selgub, olime ka seal FSB mürgitajate seltsis. Nemadki olid Uljanovskis ja lendasid sealt hiljem tagasi Moskvasse.

Kui teile tunduvad sellised kokkusattumused äkki pisut üllatavad või isegi šokeerivad, siis oodake hetk, see on alles algus.

5) 3. märtsil 2017 lendasin Moskvast Samarasse. Nagu andunud fännid, sõitsid FSB ohvitserid Krivoštšekov ja Aleksandrov ("Frolov"), sinna rongiga vaid päev hiljem, 2. märtsil.
Niisiis, mina olen lennukis, nemad rongis.

6) Samal päeval sõidan mina Samara - Ufa rongiga. Ja nad astuvad lennukisse sõitmaks täpselt samal marsruudil.
Seekord on nemad lennukis, mina rongis.
Mis tähendab, et 4. märtsil oleme nii meie kui ka nemad nagu suur ja sõbralik pere üheskoos Ufas. Mina avan peakorteri, nemad ... ega ma täpselt teagi, mida nad seal tegid.

7) 5. märtsil lendan mina Ufast Kaasani ja meie FSB ohvitserid lendavad samuti koos minuga, ühe lennuga Ufast Kaasani.
Kaasanist sõidan pärast üritust rongiga Nižni Novgorodi. Selsamal päeval lendavad Krivoštšekov ja Aleksandrov "Frolov" täpselt sama marsruuti ja kohtuvad minuga Nižni Novgorodis.
Aga juba 6. märtsil läheme nii mina kui ka minu mürgitajad paaritunnise vahega rongidega tagasi Moskvasse.

4 päeva. 4 linna. Nad käisid sõna otseses mõttes verekoertena mu kannul, kartes vähimatki peatust vahele jätta. Naljatasin varem, et ilmselt ei tuuritanud nii palju ja nii intensiivselt mööda maad keegi peale minu ja kuulsa poistebändi "Laskovõi Mai". Ma eksisin rängalt. FSB tapjad reisisid minuga täpselt sama palju.

jätkub...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

017 aastal käisid FSB "mürgitusosakonnapoisid" minuga kaasas kõikjal. Novokuznetsk, Arhangelsk, Kirov, Vladivostok, Tšeljabinsk, Novosibirsk - Tõesti kõikjal. 15 linna, 30 marsruuti. Nad olid kaasas igal pool. Alati.
Kogu aja jooksul oli lausa 36 kokkusattumust!
16.png
Muidugi tekib küsimus: äkki on see kõik lihtsalt väliseire? Mehed, kes juhuslikult sattusid mõnesse FSB poliitilisse osakonda. Noh, tavalised kutid, kes lihtsalt tulid vaatama, ega ma Penzas kogemata midagi äärmuslikku korda saada.

Kindlasti pole see nii. Esiteks lihtsalt pole kõik need inimesed mingid tavalised videokaameratega kutid - neil kõigil on kas meditsiiniline või keemiline haridus ja spetsialiseerumine.
Teiseks, milline väliseire tuleb iga kord kohale päev varem ja ka lahkub päev varem kui inimene, keda nad jälgivad?
Kolmandaks, samal perioodil käisin tihti ka ühepäevastel väljasõitudel - hommikul lendasin Moskvast välja, õhtul naasin. Nii lühikesele reisile nad kaasa ei tulnud. Neid huvitasid vaid kohad, kui ma hotellis ööbisin.

Ja siin on veel üks mõistatus, mille üle tähelepanematu inimene pikalt pead murraks: 27. aprill sõidavad Panjajev ja Aleksandrov- "Frolov" Astrahani. Aga mind seal pole. See on ainus FSB-meeste ühine reis terve aasta jooksul, mis ei lange kokku minu viibimisega nende sihtkohas.
Mis toimub?
Äkki said tüüpidest nii head semud, et nad otsustasid minna koos puhkama? Kaspia merele haugi püüdma? Jätke see nende Astrahanis-olemise fakt meelde!
Ja vaadake seda videot:
https://www.youtube.com/watch?v=OjPuqP2 ... e=emb_logo
Juhtus nii, et 27. aprillil visati mulle Moskvas näkku briljantrohelist koos mingisuguse happega ja ma pidin peaaegu ilma jääma oma paremast silmast.
17.png
Küllap mäletate, et FSB mürgitajad lendavad minu sihtkohta alati päev varem? Novot ja 28. aprillil PIDIN ma lendama Astrahani, kuid selle briljantrohelise-rünnaku tõttu tuli too reis ära jätta. Ma lihtsalt EI SAANUD sel kuupäeval sinna minna ja seal olla.
Pilet oli igatahes ostetud ja olemas:
18.png
FSB mehed seda paraku ei teadnud. Nad olid juba kohal ja ootasid mind. Nagu selgus, asjatultl. Neil oli ilmselt igav ja seetõttu jälgisid minu neljapäevast striimi, mis tundus neile olevat üsna vürtsikas.

Seega on ümberlükkamatu fakt, et tegemist on valitsuse operatsiooniga. Need ei ole mingid lihtsad FSB-tatinokad, kes töötavad mõne oligarhi või ametniku käsul, keda ma oma uurimisega solvasin. Terve kõrgete ametnike juhtimisel olev FSB osakond on kaks aastat läbi viinud operatsiooni, mille käigus on üritatud mitu korda mind ja mu pereliikmeid tappa, hankides selleks keemiarelva salajasest riigilaborist.
Muidugi ei saa sellise ulatusega ja sellise kestusega operatsiooni korraldada keegi muu kui FSB juht Bortnikov ja ta poleks seda kunagi julgenud teha ilma president Putini korralduseta. See on riiklik terrorism.

Vaadake sõnastikust mõistet "riiklik terrorism". See on "oma riigi kodanike ebaseaduslik mõrv ilma kohtuprotsessi ja uurimiseta, eesmärgiga suruda maha opositsioon ja tekitada riigis hirmu ning abituse õhkkond"
Olen varemgi öelnud, et minu mõrvakatse toimus isiklikult president Putini käsul. Ja nüüd, koos kõigi faktidega, kinnitan: president Putini korraldusel korraldasid FSB ohvitserid riikliku terroriakti.
Loomulikult esitate endale nüüd küsimuse: miks? On ilmne, et Putin ei armasta mind, kuid miski on surunud ta nii radikaalsete tegudeni. Varem ütlesin oma intervjuudes, et see on nutika hääletamise strateegia. Kõik Kremli siseringi isikud ütlevad otse, et Putin kardab seda nutika hääletamise strateegiat isiklikult vägagi. Kuid nüüd on selge, et mõrvarühm hakkas mind jälitama juba pikalt enne seda, kui ma nutika hääletamise välja mõtlesin.

Olen istunud, imestanud ja nuputanud: Aga miks? Vastus osutus üsna lihtsaks. Ma reisin palju mööda maad. Ja 2016-2017 lõpus sõitsin pidevalt Kirovisse, Kirovlesi-2 kohtuprotsessile.
https://navalny.com/p/5152/
Killerite lennupiletite põhjal näeme, et algul ei käinud nad minuga kaasa ja siis ühel päeval - hoppaa! - see kõik algas. Nad olid minuga igal viimasel kui reisil.
Niisiis, "ilmanendetareisi" ja "nendegareisi" vahel pidi juhtuma midagi, mille järel Putin kõigepealt mõtles ja siis ütles:
"Kuulge, ma soovin, et te lööksite selle mehe peldikus maha!"
Läksin omaenese YouTube'i kanalile ja leidsin ainsa nende ajahetkedega seotud olulise video, mis võib kõike seletada.
https://www.youtube.com/watch?v=wkN8sSr ... e=emb_logo

Ma olin otsustanud kandideerida Venemaa presidendi ametikohale.

järgneb...
Viimati muutis Tarmo Männard, 22 Dets, 2020 5:49, muudetud 2 korda kokku.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

O

Detektiivižanri reeglite kohaselt ühendab peategelane-detektiiv mingil hetkel kõik punktid ja loob hämmastavalt täpselt kuriteo pildi. Ma teen nüüd sama.
Te teate nüüdseks, kuidas see uurimine läbi viidi ja kust andmed pärinesid. Seetõttu teadke: kui ma ütlen "läksin", "lendasin" ja "helistasin" - siis seda kinnitavad mu piletid, reisijate nimekiri ja arveldusandmed ning mobiili geograafiline asukoht.

Käes oli 2016. aasta detsembri keskpaik. Kuulutan, et osalen valimistel. Putin otsustab, et selle nimel tasub mind kindlasti tappa, ja määrab ülesande täit,ise FSB-le. Mind tuli tappa mitte mahalaskmise, aknast väljakukkumise või "juhusliku" liiklusõnnetuse abil. Relvaks pidi saama hoopis mürk. Militaarne keemiarelv. Nimi "Novitšokk" poleks kellelegi midagi öelnud. Salisbury operatsioonini oli jäänud poolteist aastat.

Esimesel reisil 2017. aastal olid mu reisidel kaasas spetsiaalsed organiseeritud mõrvarite rühmad, mis koosnesid peamiselt meditsiinilise ja keemilise kvalifikatsiooniga FSB ohvitseridest.
Alguses reisisid nad oma nime all ja juba märtsiks võeti kasutusele võltsidentiteedid. Rühm vähemalt kahest erinevates kombinatsioonides inimesest saadab mind kogu 2017. aasta. Meil oli kokku minimaalselt 30 ühisreisi. Milleks see kõik? Me ei tea kindlalt. Suure tõenäosusega valmistasid nad operatsiooni ette ja siis lihtsalt ootasid käsku. Kuid selle aja jooksul üritasid nad mind ka vähemalt korra mürgitada.
See oli lennukis - mäletate, ma rääkisin sellest juhtumist, kui tundsin end järsku halvasti. Siis oli segadus dooseerimisega. Teine konkreetne mõrvakatse toimub sel suvel Kaliningradi oblastis, mis tabab mu naist.

2. juuli 2020. Ma olen pahaaimamatult Moskvas, kuid piletid on juba ostetud ja hotell on broneeritud. FSB mürgistusosakonnas keeb kibe töö. Kõik kõned on tipptasemel. FSB kriminalistikainstituudi keemiarelvade peaspetsialist Makšakov helistab oma ülemusele, kriminalistika instituudi direktorile, kindralmajor Bogdanovile. Kohe pärast seda on vestlus kindralpolkovnik Kirill Vasiljeviga. Hiljem helistas ta kordamööda Aleksandrovile, Panjajevile ja Švetsile, kes ostavad kohe piletid Kaliningradi ja lahkuvad 2. ja 3. juulil. Meie jõuame Juliaga Kaliningradi 3. juulil kell 11-40.

5. juulil naasevad Panjajev, Švets ja Aleksandrov Moskvasse. Aga täpselt 6. juulil jääb Julia haigeks. Võimalik, et nad tahtsidki teda tappa. On ka võimalik, et ta puudutas kogemata mõnda eset või toitu, mis oli tegelikult mulle mõeldud. Samal päeval on Moskvas telefonid punased. Makšakov räägib "Signaali" juhi Žiroviga. FSB kindralid Bogdanov ja Vasiliev helistavad kordamööda Žirovile. Samal ajal helistab Makšakov mitu korda minu kolmele ebaõnnestunud saatjale Kaliningradist. Kõigist suurim boss, FSB eritehnikakeskuse direktor Bogdanov sõidab isiklikult Kaliningradi ja veedab mitu päeva kohalikus FSB kontoris. Võib vaid oletada, mis toimub: Arutletakse ja vaagitakse, miks ma ellu jäin. Uuriti "Signaalist", mis läks annusega viltu. Nad lihtsalt uurivad, arvutavad, teevad oma järeldusi ja valmistuvad kordusoperatsiooniks. Mis valesti, see uuesti!

12. august. Sel päeval kogusime esimest korda Korruptsiooniga Võitlemise Fondi kontorisse kokku täieliku koosseisu inimesi, kes lähevad varsti Siberisse filmima, ja kirjutasime mitu tundi otse minu kontoris videote skripte, arutades samas ka valjusti, kuhu ja millal läheme, kus peatume, kus filmisime jne. Kahtlemata oluline päev KVF jaoks, kuid palju olulisem FSB jaoks. Kõik on valvel. Makšakov helistab kordamööda kindralitele Vasiljevile ja Bogdanovile ning hakkab seejärel helistama Aleksandrovile ja Osipovile.
Osipov helistab Panjajevile. Kõik nad vestlevad telefonis ka kolleeg Oleg Tajakiniga , kes on kaitseministeeriumi 27. instituudi lõpetaja, erialalt keemiarelvade spetsialist.

Tajakin on minu mõrva peamine koordinaator. Järgmised päevad veedab ta öö FSB kohtuekspertiisi instituudi hoones, suhtleb pidevalt agentidega, kes sõidavad koos meiega Siberis ja otsivad hotellist midagi Novitšokiga määrimiseks. Lisaks annab asjade käigust teada Makšakovile ja kõrgemalegi. See kordub iga pidevalt. Ta on selle operatsiooni võtmeisik, tema on lüli, mis ühendab kõiki ja kõike. Samal päeval ostavad Aleksandrov, Osipov ja Panjajev piletid Novosibirskisse. Õhtul kell 21.30 võtavad ühendust Šeremetjevo lennujaamas valves olnud FSB ohvitseriga.
Minu tapmise operatsioon on ametlikult alanud.

13. august 9:05. Aleksandrov, Osipov ja Panjajev lendavad Moskvast Novosibirskisse. Makšakov on nendega telefoni teel pidevas kontaktis. Need kolm on see osa meeskonnast, kes vahetult üritasid mind tappa: nad tõid Novitšoki, valisid koha, panid mürgi paika ja tegid, mida nad seal veel teha said. Kas keegi oli nendega veel koos? Võimalik. Kuid sel juhul valenimega. Koordinaator Tajakin jääb Moskvasse. Algab meie meeskonnaliikmete intensiivne jälgimine.

On kaader ühest REN-TV programmist. See tehti sel päeval, 13. augustil:
19.png
Sellel on näha, kuidas meie uurimisosakonna juhataja Maria Pevtših seisab kohvriga oma maja ees ja ootab taksot lennujaama. Millegipärast jälgit teda juba hommikust saadik aga hiljem sattus see operatiivülesvõte propagandistide kätte.
Samal ajal lahkub koordinaator Tajakin FSB instituudi hoonest akadeemik Varga tänaval ja läheb Domodedovo lennujaama - ilmselt selleks, et isiklikult veenduda, kas Maria lennukile pääses. Kell 8.55 võtab ta ühendust lennujaama FSB valveametnikuga, ilmselt selleks, et sisse pääseda. Ja kohe pärast lennuki lahkumist lahkub ta lennujaamast ja sõidab minema.

14. august. Enne Novosibirskisse reisimist lülitasid FSB mürgitajad oma telefonid välja ja kasutasid ajutisi. Protokolli kohaselt pidid nad oma tegelikud telefonid ilmselt üldse koju jätma, et neid ei saaks jälitada, kuid seda nad uurijate õnneks ei teinud. Mõrvar-arst Aleksandrov lülitas Novosibirskis oma õige telefoni vaid ühe korra sisse. Tegelikult sellest piisas, et teha kindlaks, kus ta tol hetkel oli. Kell 15-30 kohaliku aja järgi oli tema telefon Park Inn hotellis, kuhu mina jõuan juba paari tunni pärast.
20.png
15.-17. August. Koordinaator Tajakin veedab öö FSB Teadusinstituudis. Öösel vahetab ta messengeri aktiivselt kellegagi sõnumeid. Seda võib näha telefoniarvete üksikasjadest ja telefoni geograafilisest asukohast. Igal hommikul helistab pealik Makšakovile ja see vestleb omakorda kindralitega. Mitu korda räägib Makshakov ühe Šihani fosfaatorgaaniliste ainete eksperdiga.

18.-19. August. Sõitsime Novosibirskist Tomskisse. Mürgitajad järgnesid meile. Järgmise paari päeva jooksul ei saa me täpselt aru, kus nad asuvad, kuid näeme pidevat suhtlust Tomski kohapealse meeskonna ja koordinaatori Tajakini vahel. Ja ta ülemustele aruandmist.

19. augusti õhtu. Kell 23 naasin Tomskisse pärast ujumist kuulsas Kaftantšikovo külas ja istun kolleegidega hotelli restorani. Ma ei söö midagi, tellin vaid ühe kokteili, kuid see on nii maitsetu, et võtan paar lonksu ja jätan ülejäänu lauale. Lähen keskööl magama.

Kaheksa minutit peale südaööd, saab koordinaator Tajakin kõne ühelt meeskonnaliikmelt, FSB ohvitserilt Aleksei Krivoštšekovilt. Järgmised 40 minutit saadab Tajakin kellegagi intensiivselt messengeris sõnumeid ja räägib samal ajal Makšakoviga. Kõned lõpevad kell 00.44. Suure tõenäosusega on operatsiooni aktiivne faas läbi - selleks ajaks olin mina juba mürgitatud ja nüüd jäi üle vaid tulemusi oodata.

Ilmselt teeb Aleksandrov pärast lõõgastumist Tomski aja järgi kell 00.48 sama vea, nagu Novosibirskis. Ta lülitab oma tegeliku telefoni sisse vaid sekundiksnii, et toimub vaid ühe baidi jagu andmevahetust, kuid sellest piisab tema asukoha kindlakstegemiseks, ta asub samuti Tomskis, vaevalt 5-minutilise autosõidu kaugusel hotellist Xander, kus ööbis kogu meie meeskond.
21.png
20. august. Ärkan üles. Riietun. Seejärel joon pudelist vett, lähen toast välja kell 6.00 ja kohtun oma pressisekretäri Kira ning assistendi Iljaga. Paari minuti pärast istume taksosse. Kell 6.05 helistab Krivošetšek Tajakinisse Moskvasse. Ilmselt on ta kusagil meie lähedal, näeb meid füüsiliselt ja ütleb: "Navalnõi on elus ja läheb lennujaama."

Mis edasi juhtus, on niigi üsna hästi teada. 2,5 tunni pärast tunnen end lennukis halvasti, kaotan teadvuse, langen koomasse, nad toovad mu Omskisse. Jäin elu ja surma vahele ning FSB ohvitserid jälgivad murelikult sündmuste arengut. Päev hiljem olen endiselt elus, mis tähendab, et operatsioon on ebaõnnestunud. Algab teine - jälgede kaotamise operatsioon.

jätkub...
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1229
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Tarmo Männard »

21. august. Esimene asi, mida rühm peaks tegema, on teha kõik endast olenev, et "Novitšokki" kuskilt ei leitaks. Makšakov hakkab kutsuma spetsialiste. Kõiki, kes saavad operatsiooni jälgi varjata. Tema konsultantide hulgas on näiteks teadlane Vassili Kalašnikov, ta on spetsialiseerunud toksiliste ainete metaboliitide (jääkide) tuvastamisele veres. Nad kutsusid kohale Oleg Demidovi, samuti endise orgaaniliste fosfaatidele spetsialiseerunud šihhanoviidi.
Ta helistas ka Biiski linnas asuvale Keemia- ja energiatehnoloogia probleemide instituudile. Ja kas oskate arvata, millele selle instituudi teadlased on spetsialiseerunud? Ahhaa!
Keemilise saaste jälgede eemaldamisele.

Arvkea ära, kus on meie kolm mõrvarit praegu? Aleksandrov, Osipov ja Panjajev loovutavad oma piletid Tomskist Moskvasse ja lähevad kohe Gorno-Altaiskisse. See on Altai pealinn.
Me teame seda, sest meie hea ja abivalmis sõber Aleksandrov lülitas uuesti telefoni sisse ja andis niiviisi oma asukoha välja. Aktsiooni koordinaator Tajakin kihutab samuti kiiresti pool kolm öösel lennujaama ja lendab samuti Gorno-Altaiskisse. Miks just sinna? Sest see on Biiskile lähim linn koos lennujaamaga. Ja FSB Gorno-Altai osakond sobib suurepäraselt kohtumispaigaks.

Vähemalt oli Tajakini telefon terve päeva selles raadiuses - FSB peakorteriga samas kohas.
22.png
On lihtne arvata, et koos Biski Instituudi spetsialistidega arutas see tapjate meeskond, kuidas paremini varjata oma ebaõnnestunud operatsiooni jälgi.

Rekonstrueerides tolle hetke poliitilist olukorda, pole raske mõista, miks nad niimoodi ringi sebisid:
Mina olen koomas. Kogu meedia kirjutab, et mind mürgitati. Putin ütleb Bortnikovile: "Kuidas kurat te küll kõik pekki keerasite? Nüüd tehke kähku kõik selleks, et mingit "Novitšokki" ei leitaks." Bortnikov kordab sama asja FSB eritehnikakeskuse pealikele Vasiljevile ja Bogdanovile ning nood saadavad oma tolvanitest alluvad inimeste juurde, kes tõesti teavad, kuidas "Novitšoki" jälgedest lahti saada.

Samal ajal kasutatakse selle kuritöö varjamiseks ka kõiki vanu, äraproovitud meetodeid. Hotellis Xander konfiskeeritakse turvavideote salvestised ja minu tõenäoliselt saastatud riided lihtsalt haihtuvad. Tõenäoliselt koristab need ära üks grupi liige- Kudrjavtsev kes lendas 25. augustil Omskisse. Omski arstid saavad kõrgemalt poolt kätte juhised ja hakkavad valetama, et mingit mürgitust pole olnud. Kaasatud on PR-inimesed. Õhku visati versioon, et ma jõin ilmselt eelmisel päeval samagonni ja tarbisin mingeid narkootikume ning nende koosmõju mind koomasse viiski. Mind keelatakse viia Saksamaale haiglasse ja loodetakse, et kas suren või mu kehalt kaovad kõik mürgi jäljed.
Ilmselt teate sel ajal toimunut paremini kui mina.

"Novitšokki" avastati sellest hoolimata mu verest, algul saksa teadlaste, seejärel juba rootsi ja ka prantsuse teadlaste poolt. Lõpuks viis keemiarelvade keelustamise rahvusvaheline organisatsioon läbi oma uurimise ja avaldas ametliku aruande, mille järeldus oli: Jah, Navalnõi mürgitati tõesti Novitšoki rühma ainega.

Siinkohal on asjakohane arutada kõigis tekkivat küsimust: miks oli FSB nii hambutu? Kust nad leidsid tähtsa töö tegemiseks sihukese kamba idikaid? Nad olid mind jälginud ja jälitanud kolm ja pool aastat. Nad on mind vähemalt kolm korda mürgitada proovinud, aga ma olen ikka endiselt elus. Ja kesse loll otsustas kasutada "Novitšokki", kui seda on kasutada nii keeruline?

Aga kui järele mõelda, polnud see plaan üldse halb. Vaadake ise. Nad üritasid mind kaks korda tappa ja ma ei saanud isegi aru, mis toimus. Ja kui ma ka oleksin aru saanud, poleks keegi mind nagunii uskunud. Juba see lugu "oi-oi-oi, ma pidin peaaegu surema, aga tegelikult ikka ei surnud" kõlab totakalt.
Tähtis oli doseerimine. Seetõttu oli parem panna vähem kui rohkem. Liiga suur doos- inimene sureb jalapealt- ning kõike on kohe selge. "See toit on mürgitatud. Või see ese. Või need riided". Tõe väljaselgitamine muutub palju lihtsamaks.
Aga me ei saa üldse arugi, et meid mürgitada prooviti. Ja ei tea siiamaani, kuidas seda tehti!
Jah, ma tean, et puutusin kokku Novitšokiga ja hiljem hoidsin kinni pudelist, millele jäid jäljed ning seetõttu teame, et kõik juhtus hotellis, kuid ikkagi pole üksikasjad siiani täpselt selged. Inimese tulistamine või "liiklusavarii ülekäigukohal" on üsna traditsioonilised kuriteod, kus on selge, kuidas neid uurida. Siin on surnukeha, siin on kuulid, siin hülsid, siin on raattajäljed.
Mürgitamine seevastu annab tohutu võimaluse üldse mitte mingit uurimist läbi viia. Lihtsalt valeta.

Et:"Novitšokki" polnud, see oli diabeet.
Või siis: alguses oli diabeet ja siis piserdati teda meditsiinilennukis hiljem "Novitšokiga".
Siis teatas Putin, et ma olen ennast ise mürgitanud.
Siis teatavad nütlevad nad, et hoopis kolleegid on mind mürgitanud. Viimane versioon oli see, et mind mürgitasid sakslased.

Võite esitada mis tahes versiooni ja öelda mida iganes soovite. Ja mida saate vastuseks?

- Miks te selle mehe ära mürgitasite?
- Möh-äh? Mes "selle mehe"? Mes "mürgitasite"? Äi, me`ep põle kedagist mürgitanud. Kes teisele nõnna ütlep, see isi on!

Eks proovige niiviisi midagi tõestada!

Kuid tervikuna on see tõsi: Jah, see operatsioon oli ebaõnnestumine, mille üle ma isiklikult olen muidugi väga õnnelik. Tegelikult pole siin midagi imestada. Juba 20 aastat on Putini juhtimisel kõik olnud degradeeruv.
Kui Rogozini sugune mees vastutab kosmose eest ja Tšubais kureerib nanotehnoloogiat, siis miks arvate, et FSB-s on asjad teisiti?
Mis paneb teid arvama, et "Novitšok" töötab paremini kui kosmoserobot Fjodor?
Juhtus lihtsalt see, et Putin küsis hüpersupersalajase instituudi "suurtelt ja tarkadelt" ülemustelt: "Öelge, kui kaua Novitšok kehas lahustub?" Nood kratsisid kukalt ja ümisesid: "Noooo... lahustub kahe päevaga." Aga vat see ei lahustunud kahe päevaga!
Miks on nii? Sest ümberringi kõik laguneb aga ametnikud mõtlevad ainult sellele, kustkohast rohkem varastada.
Süsteem tervikuna on kõigil tasanditel kokku kukkumas. Ja kui meie riigi tervishoid on praegu sellises seisus, et inimesed surevad jõledates, värvimata, hallitavates haiglakoridorides, siis miks peaks salajaste operatsioonide sfääris toimuma midagi muud? Seal toimub sama jama.

Tahaksin öelda paar sõna FSB ametnikele ja õiguskaitseasutustele üldiselt:
Öelge mehed, kas teil endal pole häbi selle süsteemiga koos töötada? Näete ise, et olete muutunud lihtsalt varaste ja reeturite sulaseks. Juba 20 aasta jooksul on Putin muutnud nii FSB kui ka Siseministeeriumi järjekindlalt sellisteks struktuurideks, mille peamine ülesanne on aidata temal ja tema sõpradel varastada. SEE on tõesti ainus täiuslikult lõpule viidud riiklik projekt.
Maailma rikkaim, tohutute ressurssidega riik on jäänud vaeseks. Miljonid pensionärid nutavad, kui nad võrdlevad oma pensione ja kaupluste hindu. Kuid kõik Putini tütred on miljardärid, tema sõbrad, naabrid ja kolleegid on miljardärid. Kalleimad jahid on meie oligarhide omad. Aga teie peate seda kõike kaitsma ja tapma rahulolematuid.

Selles rahvuslikus reetmises pole vaja osaleda. Need, kes toetavad Putinit ja tema süsteemi, ei ole patrioodid, vaid reeturid. Nad reetsid Venemaa ja tema inimesed.

See mõrvakatse on lahendatud. Ja nüüd mõistate, et seda ametlikult ei avaldata. Vastasel juhul tuleks ju pool FSB juhtkonnast vangi panna. Lisaks Putin, kes neile käsu andis.

Täpselt sellepärast - näete - nad karjuvad kõikidel tasanditel.
Alates "Ühtsest Venemaast" ja Lavrovist kuni televisiooni propagandistideni välja. Nad saavad aru, et on paljastatud. Kuid see kõik oli jama võrreldes sellega, mis edasi saab. Praegu vaatab kogu jõuk seda videot, loeb artiklit ja saab aru, et nad on terroriakti toimepanemises süüdi mõistetud. Nimede ja perekonnanimedega. Pealkirjade ja ametikohtadega. Mõte, et nad on tabatud teolt, paneb nad miljon korda tugevamalt karjuma. Näete uskumatute mõõtmetega hüsteeriat. Riigikanalite telesaatejuhid lihtsalt plahvatavad eetris.
Minu vastu algatatakse kriminaalasi selle eest, et nad ei suutnud mind tappa.

Kes oli meie FSB juht, mäletate? Kelle lapsuke see FSB ikkagi on? Kes seda ikkagi omatahtsi, isiklikult haldab?

https://www.youtube.com/watch?v=6xkLdzr ... e=emb_logo

FSB on praegusel kujul Putini lapsuke ja nüüd sai lõpuks kõigile selgeks, et ta kasutas seda poliitiliste vastaste tapmiseks.
Putin trambib praegu muidugi jalgu rohkem kui keegi teine, sest see oli tema isiklik plaan ja ka isiklik läbikukkumine.
Tema pahameel minu ja KVF suhtes on väga tugev.

Ma võin loota ainult teile. Minugipoolest ärgu olgu ametlikku juurdlust, aga ma tõesti tahan, et kõik, kogu riik teaks, mida need inimesed teevad.
Kuidas nad valitsussüsteemi kasutavad. Milleks on nad muutnud turvaagentuurid. Kellelgi ei tohiks olla nende suhtes enam illusioone.

Lõppu jääb kõige tähtsam. Kui teate sellest operatsioonist, et mind Novitšokiga mürgitada, vähemalt midagi, kui tunnete need inimesed ära, kohtasite neid, töötasite, õppisite või lihtsalt kuskil nägite, kirjutage meile. Või telegrammi botis. Või kui soovite täiesti anonüümselt, siis Musta kasti juurde. See on spetsiaalne sait, mille kaudu saate meile sõnumi saata, isegi meie ise ei näe, kes selle saatis. Igasugune teave on meile kasulik ja te saate aidata seda kuritegu lõpuni lahendada.


Конец
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1685
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Au ja kiitus tõlketöö eest!
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas nimetu »

Tõesti suur tänu asja maakeelde panemise eest. Heaks viiteks tulevastele põlvkondadele. :)

Seda viimast Navalnõi videot oli aga eriti piinlik vaadata. Kui see kõik on tõene, siis FSB tase on alla igasugust arvestust.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Juhtus nii, et 27. aprillil visati mulle Moskvas näkku briljantrohelist koos mingisuguse happega ja ma pidin peaaegu ilma jääma oma paremast silmast.
See pilt seal pole päris kindlasti tehtud peale rohelise viskamist.
Selline roheline nägu tekib peale selle laiali määrimist.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Peter[L+] »

Ühinen tänudega Tarmole hea ja lõpus regionaalset identiteeti paljastava tõlke eest.

Aga ... Lühikommentaar oleks - see pole võimalik isegi venemaal.
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Runkel
Liige
Postitusi: 2809
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Sergei Skripali jt. mürgitamine

Postitus Postitas Runkel »

Aitäh Tarmole!

FSB killeri uskumatu avameelsus ülemust mängivale Navalnõile nii uskumatu ka pole, kui mõelda, kuidas vene tüngakõnede (pranksters) tegijad on maailmavägevate reputatsiooni kahjustanud. Viimati lollitati Dudat, kui etendati ÜRO peasekretäri helistamist ja kui Trudeaule helistas "Greta Thunberg". Tavaline luure praktika?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist