www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Jaan, 2022 10:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3553 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 237  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 01 Dets, 2021 20:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5482
Kunagi endine Tallinna linnapea,Hardo Aasmäe käis välja lause selle Shröderi kohta.
Juba enne Gazpromi ja kantsleri ametit olevat tema hüüdnimi olnud Neli Rõngast,nimelt armastanud ta eriti kalleid Audisid,noori armukesi(kurjade keelte sõnul ka neid kes alla 18 aasta vanad),kalleid napse ja uhkeid maju.Kokku siis 4 omadust,mis kenasti oli kindlalt ka KGB-le teada.Usun,et noorte naiste tagaajamisel tema vahele võetigi.Edasi juba selline väljapressimine ja kuldse rõnga pakkumine.
Merkel,ei tea,sellise nohikuna ja mehele ustavana oleks vist ainuke konks tema DDR aegne komsomolitööga seotud asjad,mida saaks kasutada.Töösturite seas ei olevat Merkel just eriti populaarne olnud,nii vähemalt räägitakse.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 01 Dets, 2021 23:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Apr, 2009 10:37
Postitusi: 1326
Ei märganud seda uudist siin:

Lukašenko: Valgevene ei jää Ida-Ukraina konflikti ägenedes kõrvale
https://www.err.ee/1608420878/lukasenko ... es-korvale
Tsiteeri:
"Mul ei ole teavet Venemaa plaanide kohta rünnata Ukrainat. Kui sellised plaanid oleksid olemas, teaksid sellest ka Valgevene sõjaväelased, sealhulgas mina. Meid oleks teavitatud. Aga ma ütlen veel kord, teil on vaja esitada tõendid. Nad saavad väga hästi aru, et kui nad alustavad uuesti sõda Donbassis või kuskil Venemaa piiri ääres, siis Valgevene kõrvale ei jää ja selge on ka see, kelle poolele Valgevene jääb," rääkis Lukašenko.
Aitäh vähemalt ausa vastuse eest ...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 01 Dets, 2021 23:08 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27499
Asukoht: Viljandimaa
Jah, Porošenko ajal ta veel vähemalt etendas head naabrit ja vahendajat.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 7:39 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1445
Vladimir Juškin kirjutas postimehes artikli, miks Putin ei lase vägedel sisse tungida. Kõik see raud ja kütusetünnid ja õppused ja varustus on vaid üherks eesmärgiks - saada endale ähvarduse kaudu tulevaseks tippkohtumiseks Bideniga mingitki kauplemisruumi.

Pingeseisundi ülevalhoidmine lubab mängida vahepeal närvidel, jälgida reaktsioone ja ka seda, kes ja kus esimesena alla annab.

Samas nagu Juškin märgib, on USA enam kui teadlik sellest, mida ja kuhu Vene pool kavandab Ukraina piiri äärde ja kui avalikkuses on teada vaid paar "eriesindajate" kohtumist, siis Juškin väidab, et tegelikult on neid kohtumisi olnud Vene poolega "mitteametlikult" palju rohkem.

Lühidalt, Putin tahab teha mängulaual seisu, kus näitab ,et kaardid Ukraina ja Valgevene saatuse üle otsustamsieks on tema käes ja nende kaartidega minnakse kohtumisele Bideniga.

Tasuline muidugi.

https://arvamus.postimees.ee/7398592/vladimir-juskin-kas-venelased-tahavad-soda#_ga=2.187783008.955443985.1636893635-291894604.1636893633


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 13:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Aug, 2014 18:52
Postitusi: 432
Ma ei saa aru, jätkuvalt, kust tulevad jutud, et Merkel sahib kohta kuskil venelaste firmas??? Suudab keegi näidata, nendest kes seda kirjutavad, mingit loogilist rida, et kuna ta teeb või räägib seda, siis sellest johtuvalt sihib kohta??? Tema sõnavõtud NS2 kohta olid täpselt sellised, nagu neil oli SDP ga koalitsioonilepingus kirjas. Ja SDP ministrid võtsid ka sõna selle toru kohta ja ikka samas “vaimus”! Nüüd on muidugi SDP suurim koalitsioonipartner. Üks, kes tõukas seda teemat, oli Feigin… Kord tegi ta inteka Igor Eidmanniga, kes elab Saksamaal ja kui Feigin küsis tema käest seda, kas Saksamaal ei nähta seda ii, siis Eidmann lihtsalt naeris sellise mõtte välja. Et a`la ikka väga loll mõttekäik. Jah, muidugi, see viimane Merkeli valitsusaeg on olnud selline … nõrk. Ometi jätkas ta seda liini, mida ta on kogu aeg hoidnud, rääkida, rääkida ja suhelda erimeelsuste korral, sealt ka tema kokkusaamised Putiniga jne. Nüüd muidugi väike vahepala. Putin on tuntud oma pika viha poolest, ei andest avaliku nö solvamist, enese lolliks tegemist. Ometi on ju Merkel see, keda tabati ütlemast, et “Ta, Putin, elab teises reaalsuses!” Inimene, kes on õppinud ühes Saksa parimas ülikoolis füüsikat, ilmselt teab, mida ta räägib teise reaalsuse kohta!!!! Ja ometi isegi peale seda ta suhtles Putiniga, kohtus jne. Tema jaoks vist ei ole poliitikas emotsioonidele kohta, ta on sellest üle, kui keegi teda solvab. Näiteks sobiks siia et kui ma siin kirjtan, “ Et, krt, see on üks loll foorum, mida adminnib küündimatu Kriku, ning siin kirjutavad ainult andetud ja Krikule meeldida püüdvad foorumlased!!!”. Ilmselgelt peale sellist sõnavõttu ma peaks ära unustama selle foorumi ja mitte kunagi seda lugema, sest kõik on juba öeldud, otsus on langetatud ja hinnang antud. See oleks vist isegi inimlik… käitumine. Aga ei, Merkel suhtleb selle “teises reaalsus” oleva tondiga edasi, sest tema arvates ainult nii tehaksegi poliitikat. Üritab mõjutada, kuigi see vist Putini puhul lootusetu. See, et Merkel jäi veel üheks perioodiks, oli ju tegelikult “hädatapp”, sunnitud. Juba 4 aastat tagasi oli ta “valitsuskingad” nii suured et KDL ei tahtnud keegi neisse astuda, polnud sellist liidrit, kes tema kohale asuks. Kuigi, kui ma hästi mäletan, siis üks oli, see oli Baierimaa sõsarpartei esimees, noor, energiline, tark jne. Kuid nagu üks saksa poliitikavaatleja ütles, et ülejäänud Saksamaa ei lase kunagi kantsleriks saada Baieri parteibossil, neil niigi kõik parem: majandus, inimesed autod jne… Ka nüüd ei leitud ju korraliku liidrit enda parteist, see oli ka ju suuresti põhjus, miks lõpuks KDL need valimised kaotas SDP le. Ja see migrandikriisi aeg helistamine oli korralik käik, ta oli veel mõjuvõimas poliitik, kui kõigest kantsleri kohustäitja ja ta ei andnud Lukale mingit legitiimsust.
Mis aga puutub Ukrainasse, siis tuletaks kõigile meelde, et praegusel presidendil on Raadas oma partei enamus, seega vastutus on ainult neil. Temal ja parteril on kogu võimutäius, seega süüdistada kedagi teist antud olukorra tekkimises on küündimatu. Nad on teinud ja saavad teha kõik, mida vajalikuks peavad, või ei pea. Mina süüdistan küll praeguses halvas Ukraina olukorras- nii majanduslikus, poliitilises ja ka rahanduslikus- ainult Z ja tema meeskonda. Kuigi see on selle teema põhiline osa, aga see nii “pikk lugu”…


Mina ka ei saa aru.

Kriku


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 14:59 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Veebr, 2012 15:25
Postitusi: 743
Ukraina stsenaariume on muidugi mitmeid.
Kuid vaadates senist Putini käekirja, siis julgeb ta otsesesse konflikti minna vaid siis, kui ülekaal on mäekõrgune ning võit juba ette kindel.
See tõstab tema, kui geniaalse väejuhi toetust rahva seas ning teistpidi ei ole majanduslikult väga koormav. Juhul kui pilt nii mustvalge pole, on mugavam kasutada vatnikuid, vagnerlasi jm kasulikke/kasutuid idioote.

Minna frontaalrünnakusse/vallutama Euroopa suuruselt II riikki ei tundu sinna kuvandisse mahtuvat - alati tekib oht takerdumiseks, suurteks kaotusteks elavjõus ning kindlasti on day2 kulud seal kolossaalsed.

Pigem piisab praeguses olukorras Donbasstani varustuse valgeks võõpamisest, vatnikutele vene mundri kättejagamisest ning de facto Donbasstani endaga liitmisest. Sellega saab mängida siseriiklikult rahuvtuvi ning perse näitamist imperialistlikele NATO ja Ukraina vägedele samaaegselt.

Ukrainal muutub aga vastutule andmine vägagi komplitseerituks ning venelastel väga mugav sealt uus konflikt vajadusel initsieerida.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 15:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 3409
https://twitter.com/RT_com/status/1466350620370259970
RT teatab, et venemaa sõjaline operatsioon Ukrainas on väga tõenäoline. Putin keerab autu juurde kui RT-le on antud korraldus sellist infot levitada


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 15:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6885
Geniaalne muidugi. Tõmba väed piiri äärde ja eskaleeri olukorda, et vastane peaks midagi tegema ning siis kui vastane reageerib, süüdista neid eskaleerimises.
:roll:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 17:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Mär, 2006 9:09
Postitusi: 54
Asukoht: Põlvamaa
https://maailm.postimees.ee/7399629/fsb ... tabamisest

Ja nii ta hakkab


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 17:59 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Jaan, 2015 17:26
Postitusi: 782
Asukoht: puu otsas
NY kaksiktornide katastroof sai signaaliks Usa sõjaliseks operatsiooniks Afganistanis.
Milline rahvarohke koht võiks olla Venemaal, kus korraldada üks korralik kärakas, metroo äkki?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 18:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Mär, 2006 9:09
Postitusi: 54
Asukoht: Põlvamaa
Miki kirjutas:
NY kaksiktornide katastroof sai signaaliks Usa sõjaliseks operatsiooniks Afganistanis.
Milline rahvarohke koht võiks olla Venemaal, kus korraldada üks korralik kärakas, metroo äkki?


Tsetseenia sõja algatamiseks piisas korruselamust


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 20:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10742
Dokuchajevskis toimus hommikust saati korralik laskmine
Tsiteeri:
Very heavy fighting reported in the town of Dokuchaievsk this morning. Footage shows several projectiles in flight (BMP firing?)

https://twitter.com/KyleJGlen/status/14 ... 1522775045

LNR ja DNR räägivad 180 kraadi erinevalt
Tsiteeri:
And weird
Occupation authorities in parts of Luhansk region are now contradicting their colleagues from occupied parts of Donetsk region and authorities in Moscow, saying that they are not observing any Ukrainian build-up or preparations for offensive

https://twitter.com/Liveuamap/status/14 ... 0069342218

Luka jälle sõnakas
Tsiteeri:
Lukashenka at the meeting with head of Russian State Duma Volodin: "we have an understanding of the need to preserve that civilization that existed at our joint Fatherland", also hopes Ukraine will join this "joint Fatherland"

https://twitter.com/Liveuamap/status/14 ... 5198002183

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 02 Dets, 2021 23:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 3409
Võib olla peaks kuskil mujal teemas olema aga Venemaa tahab, et kõik Nato riigid allkirjastaksid lubaduse, et Nato enam ei laiene
https://twitter.com/lucian_kim/status/1 ... 57449?s=21


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 03 Dets, 2021 8:54 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Aug, 2014 10:49
Postitusi: 286
Põhimõtteliselt visati nüüd Läänele kont hambusse - sellepärast vägesi koondamegi - kas kirjutate leppele alla, et mitte kunagi Endised liiduvabariigid Natoga ei ühine või muidu juhtub midagi põnevat Ukrainas.
Veel võib Putler pehmet stsenaariumi arendada - DNR ja LNR alustatakse uue pealetungiga. Putler võib senist koomikut edasi mängida, et tema ei tea midagi. Sellel plaanil on vaid üks viga - kuna rinne on piisavalt kindlustatud siis esimeses laines on väga suured kaotused. Võibolla nii suured, et venemaa rahvas pole sellega nõus.
Hard variant on kiirelt Kiievi alla tankid saata ja Ukraina president allkirjastab leppe Ida-Ukraina a la Novorossija tekke kohta. Sel juhul muidugi avalik sõda. Plaani ainus miinus on oht, et kui välksõda ei õnnestu ja siis on laual veel halvemad variandid Putlerile.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa
PostitusPostitatud: 03 Dets, 2021 8:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10742
Venemaa lubab sekkuda DNR-i palve peale
Tsiteeri:
Russia will respond to the official request of the self-proclaimed DPR for help in the event of the use of force by Kyiv against the Donbas and a threat to people's lives - first deputy head of the Federation Council Committee on International Affairs

https://twitter.com/MarQs__/status/1466445124087468033

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3553 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 237  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt