www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 05 Aug, 2021 5:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 596 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 9:36 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25177
Asukoht: Viljandimaa
Musashi kirjutas:
Nüüd üleval ka uudis, et pärast lahkamist on juhtum tunnistatud tapmiseks.

BBC: George Floyd death homicide, official post-mortem declares
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-52886593


Sama eesti keeles:
Tsiteeri:
Esmaspäeval avaldatud ametliku lahangu kohaselt suri George Floyd, kelle politsei põhjustatud surm vallandas üleriiklikud meeleavaldused, tapmise läbi kaelale avaldatud surve tagajärjel.

Floyd (46) suri südame seiskumise tõttu, mille korrakaitsja tekitas kinnipidamisel kaelale avaldatud surve tagajärjel ning surma viis oli tapmine, seisis Minneapolises asuva Hennepini maakonna kohtuarsti avalduses.

Floydi muud olulised terviseriskid olid "arteriaalne hüpertensioon, fentanüülijoove ja hiljutine metamfetamiini kasutamine".
Lisaks POTUS:
Tsiteeri:
Just nüüdsama saadan ma tuhandeid ja tuhandeid hambuni relvastatud sõdureid, sõjaväepersonali ja korrakaitseametnikke peatama mässu, rüüstamist, vandalismi, rünnakuid ja tahtlikku eraomandi hävitamist.
Tsiteeri:
Üleriiklikud rahutused on seni kõige laiaulatuslikumad pärast 1968. aastat, mil kõikjal riigis vallandus protestilaine kodanikuõiguste eestkõneleja Martin Luther King noorema tapmise üle.
https://www.err.ee/1097156/trump-lubas- ... le-sodurid

Keegi siin ülal fantaseeris, et pole välistatud märatsejate mahitamine demokraatide poolt... Trump igatahes teeb kõik endast oleneva, et vastasseius võimalikult terav tuleks.

Pentagon mures:
Tsiteeri:
Trump teatas Valge Maja roosiaias, et kui osariikide või linnade juhid keelduvad astuma samme, mis on vajalikud elanike elude ja vara kaitsmiseks, rakendab ta ülestõususeadust (Insurrection Act) aastast 1807, mis lubab presidendil tsiviilrahutuste mahasurumiseks USA sõjaväge kasutada.

CNN-i teatel on see mõnedele Pentagoni ametnikele süvalt vastumeelne ning nad on püüdnud reageerida, väites, et olukord ei nõua tegevsõjaväelaste kasutamist enne, kui osariikide kubernerid selgelt põhjendavad, et selliseid jõude on vaja. Ühe riigikaitseametniku sõnul soovitakse väga, et vastutavad oleksid kohalikud korrakaitsejõud. Ta viitas seadustele, mis keelavad sõjaväel tegelda korrakaitsega USA-siseselt.

Avaliku korra tagamise missioonidesse suhtuvad ebamugavustundega ka mõned rahvuskaartlased, märgib CNN. Neid on praegu USA-s mobiliseeritud rohkem kui kunagi varem ajaloos.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=90043925

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 10:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 2645
Arvestada tuleb ka politseinike väljaõppe kestvust. Sisuliselt saad politseinikuks kolmest kuust kuni 6 kuuni.
West Virginia basic is 600 hours (about 15 weeks)
Mississippi basic is 480 hours (about 12 weeks)
Alabama basic is 520 hours (about 13 weeks)
According to the US Department of Justice, Bureau of Justice Statistics the average basic academy in the US is 840 hours (21 weeks)

https://edition.cnn.com/2016/09/28/us/j ... index.html
Siin ka võrdlus-politseinikuks saab vähema õppega kui näiteks litsenseeritud juuksuriks, kosmetoloogiks, disaineriks vms.

https://www.statista.com/statistics/585 ... e-by-race/
USA politseinike käeläbi saab surma rohkem valgeid kui mustanahalisi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 10:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32776
Tsiteeri:
Neegreid on USA rahvastikust ca 18%, kuid kuritegedudest sooritavad nad üle 50%. Neegrite mõrvade taga on 90% juhtudest teine neeger.
Ei pea vist lisama, et ohvrid on enamasti valged ehk mitte mustad. Ka politseinikud.


Umbes samasugune seis on ka Eestis venelastega, kui vaatad nt vangide arvu. Muid rahvusi on paragrahvi all märksa rohkem kui neid rahvastikus.
Lihtsalt kui vene kogukond leiab mingi mustri, et meie politsei tarvitab vägivalda venelaste kallal, läheb mäsuks ka siin - ja ilma idanaabri spetsialistide abita.

Trumpi taoline populist muidugi ei jäta võimalust kasutamata, et riigisisene konflikt võimalik käre tuleks - ja saaks end esitleda kui põlisrahvuse kaitsjat.
Tegelt tuleb vähem lonti põristada ja kõik on korras. USA ühiskonna taoline lõhki ajamine on muidugi vaid Kremli (ta muude taoliste) huvides.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 12:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 05 Nov, 2005 13:59
Postitusi: 1061
teades et minu kommentaar naguniigi kustutakse aga siiski ma kirjutan selle https://uueduudised.ee/arvamus/maratsejad-ja-roovijad-usa-linnades-mis-toimub-ameerikas-tegelikult/?fbclid=IwAR0cfJE5NYaIPI86JR2_T7bL8oDE7Jk3GtKgebSzKbVNsv0uqaNSuyFy0W4

Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu võtab kokku Ameerika rassirahutuste tausta, mis on tegelikkuses palju keerukam kui lihtsalt mustade ja valgete vastastikune vaen.

Kuritegelik politsei.
USAs on toimunud ennekuulmatult laialdased rahutused, mis said alguse, kui kinnipidamise käigus suri 46-aastane mustanahaline George Floyd, kes oli politsei poolt vahistatud ja käeraudadesse pandud.

Politsei vahistas ta, kui mees üritas poes valeraha kasutada. Floyd hakkas politseile vastu. Neli politseinikku said ta käed raudu panna, aga nad ei suutnud teda politseiautosse paigutada. Kui nad seda üritasid, viskas Floyd enda tänavale pikali. Siis pani üks politseinik talle põlve kaelale, mis oli kindlasti politsei reeglite rikkumine. Floyd kaebas, et ta ei saa hingata. Sellest võttis keegi kõrvaltvaataja video, mida näidati korduvalt kõikides telesaadetes. Videos nähtus, et politsei kägistas ta surnuks.

Lahkamisel küll selgus, et Floyd ei surnud kägistamise tagajärjel, vaid et surma põhjuseks oli kinnipidamise, südame ja muude haiguste ning manustatud uimastite koostoime, aga seda telesaadetes ei näidatud, ja mustanahalised polnud sellest ka huvitatud. Floydi perekond ei olnud nõus ametliku lahkamise tagajärgi aktsepteerima, nad tellisid uue lahkamise nende poolt määratud lahkajalt.
Protestidest märatsemisteks

Esialgu tulid inimesed, enamasti mustad, aga ka suur hulk valgeid, Minneapolise tänavatele protesteerima, aga väga kiiresti hakkasid toimunut kasutama oma tegevuse õigustamiseks anarhistid, vasakäärmuslased ja paljud, kellele meeldib lihtsalt märatseda ja selle käigus poode röövida. Rahutused levisid kiiresti paljudesse linnadesse. Põletati politsei autosid, rüüstati poode, süüdati maju. Minneapolises vallutasid märatsejad ühe suurema politseijaama. Washingtoni linnas süüdati ajalooline kirik, kus paljud USA presidendid olid jumalateenistusel osalenud.

Mustanahaliste kaebused

Mustanahalised kaebavad, et USA on rassistlik ja seetõttu neid diskrimineeritakse. Nad väidavad et nad olid orjastatud, mis on õige, aga ka, et politsei kiusab neid, et neil pole võimalik head haridust saada ja neil on raske tasuvat tööd leida. Paljud nendest väidavad, et seetõttu on mitte ainult tänaval demonstreerimine, vaid ka märatsemine ja röövimine õigustatud.
Demonstreerimine ja selleks kogunemine on USA põhiseadusega selgelt lubatud, aga märatsemine, poodide ja pankade akende lõhkumine, röövimine ja kuritegelik süütamine pole kindlasti õigustatud, ka neile, kes arvavad, et neid diskrimineeritakse.

Mustade orjusest vabastamiseks toimus Ameerikas verine kodusõda. President Abraham Lincoln avaldas orjade vabastamise deklaratsiooni aastal 1862, aga ametlikult lõppes orjus põhiseaduse muudatusega aastal 1865, neli aastat pärast seda, kui tsaar Alexander II lõpetas orjuse Venemaal, mis lõpetas ka eestlaste 700-aastase orjapõlve.

Mustanahaliste haridustase ja kriminaalsus

Tänapäeval omavad 25 protsenti USA mustanahalistest kõrgharidust, valgetel on see 35 protsenti ja aasia ameeriklastel 57 protsenti. On õige ka arvata, et mustanahalised saavad oma hariduse koolidest, mis enamasti ei kuulu kõige prestiižikamate ja paremate hulka.

Mustanahalised on mingil põhjusel kuritegelikumad kui teiste rasside esindajad. Nad sooritavad 54 protsenti kõikidest mõrvadest ja umbes sama protsent röövimistest, kuigi nad moodustavad ainult umbes 14 protsenti
USA elanikkonnast.

Eestis valitseb analoogne olukord Stalini ja ta järglaste poolt Eestisse asustatud venelastega. Kuigi nende osakaal elanikkonnas on umbes 46 protsenti, on enamik vangla elanikest venelased. Kui statistikaameti andmeid uskuda, et nad moodustavad kolmandiku elanikkonnast, oleks olukord veelgi halvem, aga statistikaameti rahvastiku koosseisu andmeid ei tohiks ükski kirjaoskaja tõsiselt võtta, sest rahvastikuregistris võib iga elanik endale mistahes rahvuse määratleda.

Probleemide põhjused

Mustanahalised väidavad, et nende probleemid nagu madal haridustase, vaesus ja kuritegevus, tulenevad peamiselt sellest, et nad olid kunagi orjad ja sellest, et valged neid ikka veel halvasti kohtlevad.

Teaduslikkude uuringute alusel on põhjust arvata, et mustanahaliste probleemidel on hoopis muu põhjus. Selliste uuringute tulemuste avaldamine pole kahjuks tänapäeval poliitiliselt korrektne ja neid, kes uuringute tulemustest räägivad, ja isegi teadlasi, kes neid teevad, tembeldatakse kohe rassistideks. Paraku näitavad kõik tõsiselt võetavad teaduslikud uuringud, et mustanahaliste intellektuaalne tase on tunduvalt madalam kui valgetel ja, muide, valgete tase on mõnevõrra madalam kui Vaikse Ookeani äärsete aasialaste.
Teaduslikud uuringud

Tüüpiline on aastal 1980 tehtud laiaulatuslik USA kaitseministeeriumi Ameerika noorte profiili (Profile of American Youth) uuring USA noorte intellektuaalsest tasemest, mille alusel normeeriti kaitsejõudude kvalifikatsiooni test (Armed Forces Qualification Test). Seda kasutatakse noorte kaitsejõududesse värbamiseks, andekamatele kaitseväkke astumise eest rahalise tasu pakkumiseks ning noorsõduritele sobiva treeningu ja ameti määramiseks.

Alljärgnev tabel näitab valgete, mustanahaliste ja USA ladinaameeriklaste, nn latiinode, testimiste keskmist tulemust kolmes vanusegrupis. 50 punkti AFQT testil on vastav intelligentsuskvoodi, IQ keskväärtusele, mis on 100.
Kaitseministeeriumi uuringu tagajärgi kinnitavad paljude teiste uuringute tulemused. Mustanahaliste IQ on ühe standardhälve võrra madalam valgete omast, st umbes 15-16 IQ punkti, olenevalt testist. Seega on poolte mustanahaliste IQ 85 või madalam. Inimestel nii madala IQ-ga on raske tänapäeva tehnoloogilises maailmas toime tulla, nendel on raske haridust saada või hästi tasuvate töökohtade jaoks kvalifitseerida.

Viimaste aastakümnete jooksul on mustanahaliste ja valgete vahe kahanenud, tõenäoliselt põhjusel, et rassidevaheliste abielude arv on tõusnud. Neid, kel on mustanahaliste rassilisi tunnuseid, peetakse millegipärast mustanahalisteks ka siis, kui suurem osa nende geenidest pärinevad valgetelt. President Barack Obama ema oli valge, sestap oleks ju täpselt sama õige teda pidada valgeks kui mustanahaliseks.

Diskrimineerimise heastamise katsed

Fakt on see, et pea kõikide USA linnade politseiametid näevad kurja vaeva, et värvata mustanahalisi politseinikke, paljud lubavad mustanahalistel politseinikeks saada madalamate värbamistestide tagajärgedega kui on vajalik valgetel.

Palju aastaid kehtis USAs nn pooldav või jaatav poliitika (affirmative action), diskrimineerimist heastada püüdev poliitika, mis heastades mustanahaliste varasemat diskrimineerimist diskrimineeris valgeid. Näiteks pidid kaitsevägede ohvitseride atestatsioonid kinnitama, et ohvitser toetab „pooldavat poliitikat“, et neile ülendust soovitada.

Ülemkohus otsustas valgete poolt esitatud kaebuste põhjal, et „pooldav poliitika“ on ebaseaduslik, kuid ikka veel üritatakse ülikoolide sisseastumisel ja paljudes riigiametites sätestada reegleid, mis võimaldavad värvata mustanahalisi madalamate kvalifikatsioonidega, kui on vajalik valgetel. Ülikoole, kaitsejõude ja paljud muid asutusi hinnatakse üldiselt selle alusel, kui hästi nende töötajate rassiline kuuluvus sarnaneb kogu riigi rassilise koostisega.

Rassistlikud valged ja rassistlikumad mustad

Mustadel on kahtlemata õigus, kui nad väidavad, et USA on rassistlik. Fakt on aga see, et sellekohased küsitlused näitavad, et mustanahalised on palju rassistlikumad kui valged. Seda kinnitab ka fakt, et paljud valged ilmselt hääletasid presidendivalimistel Barack Obama poolt, muidu ta poleks valituks osutunud. Seevastu mustanahalised hääletavad haruharva mistahes valimistel valge kandidaadi poolt, kui tolle vastane on nende rassikaaslane, isegi kui too on tuntud suli ja korruptandina.

Lahenduste otsingud

Näib, et mingit lühiajalist lahendust probleemidele, mis põhjustavad mustanahaliste madala haridustaseme, vaesuse ja kuritegevuse, ei ole võimalik leida.

Aastal 1965 kehtestas USA kongress laiaulatusliku ja väga kalli nn edumaa (Head Start) programmi. Selle eesmärk on madala sissetulekuga perekondade laste, sünnist kuni viienda eluaastani, ettevalmistamine lasteaeda astumiseks. Arvati, et kui need lapsed saavad viibida olukorras, mis on tavaline jõukamate ja andekamate vanemate kodudes, siis on nad lasteaeda minnes samal intellektuaalsel tasemel kui jõukate lapsed.

Selle kohta tegi USA Tervise ja Inimteeninduse Ministeerium kongressi nõudel neli aastat kestnud uuringu, mis avaldati aastal 2010. Uuring leidis, et see riiklik 48 aastat kestnud eksperiment on nurjunud. See ei aidanud lapsi kõige vähematki ja läks maksumaksjatele maksma 189 miljardit dollarit. Progammil on siiski palju pooldajaid, sest see annab tööd ja teenistust paljudele laste eest hooldajatele, kes pole võimelised õpetaja kutset omandama, ja muidugi ka tasuta lapsehoidja teenust paljudele lapsevanematele.

Pikaajaline lahendus rassismi probleemile oleks muidugi rasside täielik segunemine, st üksikute rasside elimineerimine. Selline lahendus näib aga olevat loomuvastane. Kõik liigid eelistavad seltsida oma liigikaaslastega – kured ei lenda koos varestega, elevandid eelistavad üksteise seltskonda, kuigi Aafrikas on ka palju toredaid ninasarvikuid,.

Inimestel meeldib kindlasti viibida nendega kelle genofond sarnaneb nende genofondiga – mida sarnasem, seda meeldivam. Sellest tulenebki ema- ja vennaarmastus, perekondade ja suguvõsade kokkukuuluvuse tunne ja ka rahvaste tahe olla iseseisvad, ja kui vaja, võidelda oma rahva püsimise nimel.

Kaldun arvama, et ka mitmerassilised ühiskonnad on võimelised edukalt toimima ja kõikidele ühiskonna liikmetele tööd, leiba ja leivakõrvast tagama, nagu suutis USA suurepäraselt enne Wuhani pandeemiat ja märatsemisi, aga ainult siis, kui ühiskond suudab kahjutuks teha need, kes mingil põhjusel tahavad ühiskonda hävitada.

Märatsejad, röövijad, põletajad, rüüstajad, lõhkujad ja hävitajad kuuluvad trellide taha.”

Jüri Toomepuu


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 12:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Mär, 2005 0:15
Postitusi: 932
Ma olen tööalaselt USAs elanud mõned aastad. USA probleem on ikka see, et ühiskond on lõhestunud nahavärvi järgi, poliitiliste veendumuste jne. Ma võin siinjuures näiteks öelda, et Eestis olevad venelased ja eestlased käivad rohkem omavahel läbi, kui USAs keskmiselt mustad ja valged.

Lisaks on poliitiline vastasseis oluliselt suurem, sealsed konservatiivid ja liberaalid tõsiselt vihkavad üksteist. Kui Eestis on see rohkem poliitikute omavaheline arveteklaarimine rohkem, siis seal on see rahva. Selles osas, näiteks paljude liberaalide meelest pole USA mahapõletamine liiga suur hind, et lahti saada "oranzist mehest".

Ausalt öeldes jäi seal olles mõnikord arusaamatuks, kuidas see ühiskond koos püsib. Liim "ameerika unelma" näol on lahustumas, suur vaenlane Nõukogude Liit on kadunud (Trump üritab Hiinat sellesse rolli panna, kuid see ei õnnestu tal) ja midagi muud pole ka asemele tulnud.

Eks hetkel mängib rolli ka koroonakriisis töö kaotanud miljonid ja üldine segadus ning äng.

Mis puutub USA politseivägivalda, siis 2019 aastal tappis USA politsei 1004 inimest. Väike statistika näitab, et see teeb veidi enam kui 3 inimest miljoni kohta. Mõnel aastal on ka Eestis minu mälu järgi umbes sinnakanti see arv täis tulnud. Seega statistiliselt mingist lokkavast politseivägivallast rääkida on veidi ... liialdatud.

Lisaks ühiskond on oluliselt vägivaldsem ... pole tänaval nii palju vägivalda rahuajal näinudki varem elus (ja ma olen asju ikka näinud).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 13:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3049
Tsiteeri:
Politsei vahistas ta, kui mees üritas poes valeraha kasutada. Floyd hakkas politseile vastu. Neli politseinikku said ta käed raudu panna, aga nad ei suutnud teda politseiautosse paigutada. Kui nad seda üritasid, viskas Floyd enda tänavale pikali. Siis pani üks politseinik talle põlve kaelale, mis oli kindlasti politsei reeglite rikkumine. Floyd kaebas, et ta ei saa hingata. Sellest võttis keegi kõrvaltvaataja video, mida näidati korduvalt kõikides telesaadetes. Videos nähtus, et politsei kägistas ta surnuks.

Nagu tänaseks selgub, siis suremine "kaasuvatesse haigustesse" oli politseipoolne mätsimine.


Tsiteeri:
3 inimest miljoni kohta. Mõnel aastal on ka Eestis minu mälu järgi umbes sinnakanti see arv täis tulnud.

Mälu järgi vale, meie kuulsaim viimase aja mahalaskmine on nugadega hulluke Vabadusristi all, sealt tagasi ja edasi on tühi maa, seda kolme miljoni kohta ei tule ikka kuidagi isegi mitme aastaga täis.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 14:01 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25177
Asukoht: Viljandimaa
Seersandi poolt vahendatud Toomepuu juttu IQ-st ei tasu väga tõsiselt võtta, sest selliste mõõtmistega on hulk probleeme. Vist väiksem probleem on siin kultuurineutraalsus (kas test töötab üht moodi eri kultuuridest ning eri emakeelega inimeste puhul?), sest laias laastus on kõik USA testitavad siiski sama süsteemi produktid. Küll aga on väga segane, mis osa IQ-st on geneetiliste ja mis osa keskkonnategurite (jõukus, kasvatus jne) poolt määratud. Wikipedia ütleb meile järgmist:
Tsiteeri:
Twin studies of adult individuals have found a heritability of IQ between 57% and 73% with the most recent studies showing heritability for IQ as high as 80% and 86%.
IQ tulemuste keskmised erinevad suurusjärgus 15-25%.

Väide, et IQ testide tulemuste erinevusi ei uurita või lausa ei tohi uurida, on jama. "Test score gap" otsingumootorisse ja lugemist jätkub nädalateks.

Mitte et see kõik kuidagi teemasse puutuks.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 14:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 2869
Kriku kirjutas:
Seersandi poolt vahendatud Toomepuu juttu IQ-st ei tasu väga tõsiselt võtta, sest selliste mõõtmistega on hulk probleeme...
Mitte et see kõik kuidagi teemasse puutuks.
Minu täditütar, kes on doktori kraadiga psühholoog ja hetkel töötav professor, ütles nii: IQ-testi tulemus sõltub väga palju kahest tegurist - üldisest testide tegemise oskusest ja eelnevalt samalaadsete testide soorituste arvust.
Nõus, et IQ number ei ole antud rahutuste oluline märksõna. Peamiselt näen siin osade viha politsei tegevuse vastu ja paljude inimeste soovi kasutada võimalust enda kasuks (poliitiline agenda, majanduslik kasu rüüstamistest, lihtsalt noortel "pulli" tegemine, jne.).

_________________
Paljude raamatute lugemine teeb inimese paljulugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 14:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Mär, 2006 22:40
Postitusi: 680
Pigem on rahutuste põhjus selles, et kriitiline osa usa politseinikke on ebakompetentsed võimuahned jõhkardid, kes ei suuda taluda nende autoriteedi kahtluse alla seadmist. Probleem on laialt levinud, youtubes on küllalt videosid, kus politseinikud käituvad väga jõhkralt ka valgete inimestega, tühiste eksimuste pärast, või kui ohver on välja toonud, et politseiniku korraldused on ilmselgelt ebaseaduslikud.
Kasvõi esimene ettejuhtuv näide
https://youtu.be/yA65tArWSp4
Kas selline hüsteeriliselt lõugav tegelane sobib politseinukuks?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 15:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Sept, 2015 20:58
Postitusi: 305
Omajagu on ka ajakirjanikud pihta saanud:
https://www.youtube.com/watch?v=8WJIlUrx5a4
https://www.bellingcat.com/news/america ... -protests/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 15:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Aug, 2015 19:48
Postitusi: 499
Kui USA mustade probleem oleks IQ või intellektsuse poodulikkuses, siis peaks selline vahe avalduma ka vaesusest välja roninud mustade seas. Küll aga näitab statistika, et vaesusest välja roninud mustadel läheb sama hästi kui samast klassist valgetel ja teistel rahvustel-rassidel. Kui tegemist oleks sihipärase süsteemse või institutionaliseeritud rassismiga, siis oleks mustadel samade kriteeriumite täitmisel näha statistiliselt halvem olukord kui valgetel või teistel. Pigem mulle tundub, et on võetud statistika, kus on näha rassiline või etniline erinevus, ning järeldatud, et see peab olema rassismi tulemus. Samal ajal võivad põhjused olla sotsiaalmajanduslikud ning sarnased, näiteks, eestile.

Tsiteeri:
According to the Brookings Institute, in order for someone to avoid permanent poverty in the United States, there are three simple rules to follow: graduate high school, get any full-time job, and don’t have kids out of wedlock. Regardless of race, only 2% of people who follow these three rules are in poverty, while 75% have joined the middle class.
Tsiteeri:
Even more surprising is how the poverty rate for two-parent black households is only 7.5%, which is under the American average of 10.6%.
Kui nende näitajate täitmisel-olemasolul ei avaldu rassismi, ei institutsionaalset ega darwinistlikku, siis järelikult peaks rassistlik süsteem just nende kolme koha pealt oma tegevust ellu viima, mis peaks olema ju kontrollitav, väljatoodav ning parandatav.

Igal juhul mulle ei mahu pähe, et terve USA on süsteemselt rassistlik. Täpselt sama vastumeelne kui see, et mustad on kuidagi olemuslikult vähem võimekad.

_________________
My fair lady.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 15:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32776
Tsiteeri:
Nagu tänaseks selgub, siis suremine "kaasuvatesse haigustesse" oli politseipoolne mätsimine.


Politseil on rabelevate tegelaste vastu terve rida vahendeid, kumminui, taser, gaas, mahaväänamine ja käerauad.
Miks oli vajalik kellelegi jalga kõrile panna, jääb segaseks. Minu jaoks kisub samasse žanrisse mis nt vangide piinamised salavanglates. Lollivõitu ameerikla poiss on liiga palju arvutimänge mänginud ja vägivaldseid filme vaadanud.

Tänapäeval on selliseid kaasuvaid haigusi pooltel inimestel - diabeet, südame rütmihäired jne. Pole vaja lihtsalt kinnipeetu kallal vägivallatseda ja kogu lugu.

Kohalik must kogukond sellel motiivil mässabki, et "nagunii valged mätsivad kinni". Sellistel teemadel on USA-s vägivaldne ajalugu ja lausa traditsioonid, kui nii öelda sobib.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 15:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 32776
Tsiteeri:
Mis puutub USA politseivägivalda, siis 2019 aastal tappis USA politsei 1004 inimest. Väike statistika näitab, et see teeb veidi enam kui 3 inimest miljoni kohta. Mõnel aastal on ka Eestis minu mälu järgi umbes sinnakanti see arv täis tulnud. Seega statistiliselt mingist lokkavast politseivägivallast rääkida on veidi ... liialdatud.


Täielik jama!
Eesti Vabariigi ajal on politsei tulirelvast maha lasknud* kokku 6 inimest (tabamusele tulistamisi inimese pihta on kokku kümmekond).
Pea 30 aastaga 6 inimest, 1,4 miljonit elanikku, 0,14 inimest aastas miljoni elaniku kohta
USA-ga võrreldes siis 21 korda vähem

*-Andmed võetud: https://www.postimees.ee/4295193/ulevaa ... ud-inimest
Lisatud on siia artiklis mitte sisalduv Vabadusristi juhtum.

Mina küll ei arvaks midagi politseinikust, kes räuskab ja kukub kohe relvaga vehkima.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 16:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6248
Isegi sellele vaimuprobleemidega mehe laskmisele järgnes meil pikk debatt. Ei kujutaks ettegi, kuidas mõnele päris "tööõnnetusele" oleks reageeritud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord USA-s
PostitusPostitatud: 02 Juun, 2020 16:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Juun, 2014 16:25
Postitusi: 2155
Möödunud öö jooksul:

One US Marshall killed in Las Vegas

-Four officers shot in St. Louis

-At least two officers run over in Buffalo, NY

-One NYPD officer run over in the Bronx

-Another run over in Greenwich Village


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 596 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt