www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Jaan, 2022 4:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1340 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 90  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 1:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 4616
Asukoht: Tartu
Kaitseminister Pabriks: Valgevene paigutab väeüksusi Läti piirile
Huvitav, mis batkal nüüd plaanis on? Kõvatab niisama või kavatseb mõne suurema sigaduse korraldada? Jänkid üsnagi häbistatult Afganistanist põgenevad, oleks justkui päris hea ajastus korraldada midagi sellist, mis loodetavasti küll täiemahulist sõda kaasa ei too, aga tervele NATO-le siiski parajaks häbiplekiks oleks.

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 9:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Mai, 2017 1:32
Postitusi: 168
Selle uudise valguses pakub huvi akf-te arvamus, milline võiks olla reaalselt Valgevene armee võimekus, mingi suurem NATO proovilepanek korraldada, nt Leedule kallale minna ja Suwalki koridor hõivata? Või siis Läti kagunurka tungida mingitel ettekäänetel. Loogiline, et sellel oleks Venemaa kaudne tugi ning heakskiit, kuid asi tehtaks siiski Valgevene kätega ning sarnaselt Donbassi sündmustele ütleks Putin, et meid seal ei ole, kuid palume lahkesti laua taha konfliktseid osapooli. Vajadusel vahetaks Putin ka batka välja ja mängiks suurt rahutuvi, kuid eesmärk oma käsi otseselt määrimata tõestada, et NATO osutus mannetuks. Muidugi pole Valgevenel piisavalt võimekust, et tervet Lätit/Leedut vallutada ja kontrollida, kuid seda enam oleks neil lootust, et NATO poolt ei tule ka mingit väga tugevat vastust, mis võiks "batka sõpra, suurt karu ärritada".


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 9:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 3204
Tsiteeri:
Muidugi pole Valgevenel piisavalt võimekust, et tervet Lätit/Leedut vallutada ja kontrollida, kuid seda enam oleks neil lootust, et NATO poolt ei tule ka mingit väga tugevat vastust, mis võiks "batka sõpra, suurt karu ärritada".
Hoidke nüüd hobuseid, nii loll pole ka Batka, et mingit mini Ukrainat Lätis üritada, eks tegu jälle psühholoogilise survestamise ja sisemaiseks propagandaks mõeldud käiguga, küllap ta varsti oma TV-s pasundab, kuidas ta peatab "Läti inimsmugeldajaid", lisaks sellele on Valgevenel kana ikka Leeduga kitkuda ning seoses Afgaani fiasko lõpule jõudmisega ameeriklastel hoopis vabaneb korralikult ressursse, mida nad muidu sinna korruptsiooni sügavasse liiva matsid. Ehk võibolla ei peaks iga naaberriikide propatriki taga nägema kohe kõige mustemat stsenaariumi. Asi oleks halvamaigulisem siis, kui lisanduks Vene soomus ja õhuväe üksused ala mingi õppuse raames.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 10:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2451
Naxer kirjutas:
Selle uudise valguses pakub huvi akf-te arvamus, milline võiks olla reaalselt Valgevene armee võimekus, mingi suurem NATO proovilepanek korraldada, nt Leedule kallale minna ja Suwalki koridor hõivata? Või siis Läti kagunurka tungida mingitel ettekäänetel.


Suwalki vallutamiseks neil küll jõudu ei peaks olema, kui just vene üksusi ei rakendata lisaks nn "Valgevene armeena". Lisaks oleks selle hõivamise NATO luure poolt maha magamine täiesti allpoolt latti läbijooks (sest see on pikalt olnud jutuks ohukohana ja läbivus seal metsade vahel nii hea ka ei ole). Igatahes nii piiriääres mingi muu hõivamise/sigaduse võivad aga vabalt teha.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 10:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 4616
Asukoht: Tartu
Naxer kirjutas:
Selle uudise valguses pakub huvi akf-te arvamus, milline võiks olla reaalselt Valgevene armee võimekus, mingi suurem NATO proovilepanek korraldada, nt Leedule kallale minna ja Suwalki koridor hõivata?

Suuremat proovilepanekut tõenäoliselt ei kavandatagi (kuigi, kurat teab, viimaks võtavadki kätte ja otsustavad n.ö. täispanga peale mängida). Pigem mingi väike, aga vastik sigadus, mis Läti (ja koos sellega NATO) lolli olukorda jätaks. Kas on kellelgi aimu, kui palju "turiste" Iraanist, Iraagist ja Aafrikast hetkel VV-s viibib? Ühel ilusal ööl kupatatakse lihtsalt mitutuhat migranti üle Läti piiri (selleks olekski täiendavaid jõude vaja), tullakse ise ka eraldusmärkideta pardilaskmisülikondades nii kilomeeter Läti territooriumile, astutakse Läti PV-ga kah natuke tulevahetusse ja enne kui suuremad jõud jõuavad reageerida, tõmmatakse üle piiri tagasi. Olekski kena sõnum nii itta kui läände - mida see NATO küll teeb, kui igasugu tondid hulkade viisi vabalt üle piiri käivad ja paugutavad kah, kui heaks arvavad.

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 10:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10742
Minu arvamus ja oletus: juhul, kui selline sissetung või katse tehakse.

Suwalki puhul osutub suuremaks probleemiks sealsete suhteliselt halbade teede kulgemine kirdest loodesse. Vajadusel sobivad ka need. Otse maanteid läänest itta Kaliningradi ja Valgevene vahel eriti pole. Mõne küla üle võtmine näiteks pagulaste taga ajamisel-üle piiri minemisega, võib täiesti võimalikuks osutuda. Zapad 2021 on tulemas ja see, mida seal läbi tahetakse harjutada ja läbi viia, pole päris selge. Võimalus ka, et mõni üksus sõidab soomukitega Valgevenest Kaliningradi. Praegu hea õelda, et aetakse ISIS-K terroriste taga. See, et otse piiri taha rasketehnikat veetakse, on ohu märk. Kuigi selliseid kõvatamisi on Venemaa ka enne teinud. See näitamine oleks hea näide NATO ühtsusele. Üle piiri läinud Vene või Valgevene üksus on selgelt sissetungija. Selleks paisatakse enne Zapadit üle piiri suurem hulk sisseveetud pagulasi. Zapadi ajal Vene vägede pihta pauku teha, on selge pilt, et võib tulla mõlemalt poolt rünnak-Valgevenest ja Kaliningradist. Selle paugu võivad ära teha ka pagulaste ridades olevad tegelased, keda utsitavad Valgevene KGB ja Vene GRU ja SVR oma spetsialistidega.

Korralikumad teed kulgevad, kas Poola territooriumil või Leedus. Poola kallale minemine oleks magava karu torkimine. Selleks peavad venelased ikka valmis olema täiemahuliseks konfliktiks. Suwalki jaoks on vaja vähemalt diviisi ekvivalenti vägesid. Üks võimalus on ka, et Valgevene uue Astravetsi tuumajaama juures tehakse pagulaste poolne rünnak sellele ja radioaktiivse aine leke, mis võimaldaks selle käigus teha lüke aitama minemisest. Leedu kindlasti selliseks arenguks on mõelnud, kuid see eeldab tegelemiseks piisavalt võimekaid vägesid. Sellise temaatikaga suudavad tegeleda ainult ABK üksused, mida on Venemaal ja Valgevenes.

Kõige selle juures peaks toimuma enne mingi sündmus, et põhjendada olukorra teravaks ajamist, ning teise riigi territooriumile tungimist: a) kas ISIS-K rünnak Kabuli Vene saatkonna vastu, mis muudaks Valgevenesse tulnud pagulased koheselt ISIS-e jaoks töötavateks isikuteks. Nende taga ajamine piiritsoonis võib viia tulevahetusteni, mille käigus saab viga või surma mitu Leedu-Poola ja Valgevene piirivalvurit-sõdurit-või ka rahuliku tsiviilelaniku, kes seenele on viidud sinna. , b) rünnak Valgevenes või Venemaal endal, kus ka Putinil on enne valimisi vaja näidata kõva kätt ja tegelemist asjaga. Lisaks saab NATO nõrkust näidata. Sissetung võib kesta ka mõned päevad aga sellest piisab neile sellest. Huvitavaks muutub asi siis kui Venemaa paiskab oma esipropagandistid Valgevenesse või Kaliningradi. Siis võib sigadusi näha. c)võimalik terrorirünnak või sarnane sündmus Saksamaal või Ida-Euroopas, mõne pagulaste või COVID teemalise protesti käigus.
https://maailm.postimees.ee/7326589/lee ... leavaldusi

NATO puhul soovitaks sealsete eFP(Poola ja Leedu) lahingugruppide õppust Suwalki piirkonnas, valmisolekuga reaalseks olukorraks.
Ukraina suunda ei tohi ka unustada. Sealgi on Venemaal midagi võita. See kõik võib omakorda kasvada suuremaks konfliktiks.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Viimati muutis ruger, 01 Sept, 2021 22:51, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 10:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 25 Mär, 2016 22:16
Postitusi: 6885
Väidetavalt on Valgevene vägesid aja jooksul märkimisväärselt kokku tõmmatud. Varustust on neil palju, kuid mehhaniseeritud brigaade ainult neli või viis tükki ning ainult kaks neist on rahuajal täiskoosseisus. Toetuselement on muidugi rohkem. NATO vastu tervikuna ei suudaks nad suurt midagi, kuid Leedul teeksid nina veriseks kui vaja. Mitte et ma usuks, et VV režiim veel nii segane oleks, et julgeks seda proovida.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 10:59 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1710
Seni on Läti suutnud illegaalide pingpongis Valgevenele vindiga vastulööke teha. 83 illegaali, kes redutasid mõni aeg piiril neutraalses tsoonis, liikusid Vv poolele tagasi. Kui Lukal kipuvad kauged rännumehed kätte jääma, ja nad seal põldudel ja metsades ringi trambivad, siis tulebki piirikaitset või kaitseväe üksusi tõsta. Eks Lukal, kavalal mehel ole ka muid häid plaane, kuidas välisohu valguses oma asendamatust tõestada ja populaarsust suurendada.
https://nashaniva.com/?c=ar&i=277096&lang=ru


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 11:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10742
Valgevenes piirile toimetatud vägede relvastust ja tegevusest piiril
Tsiteeri:
”The choice of armaments on the part of Belarus also raises more and more unanswered questions. In recent days, not only Kalashnikov- type assault rifles, but also Dragunov-type (SVD) sniper rifles, as well as Kalashnikov system light machine guns (RPK) have been seen…”

Pilt
Pilt
https://twitter.com/VeikoSpolitis/statu ... 4501818371

Paar pilti ka. Tegu selgelt KGB või mõne teise eriüksusega. Ükski paramilitaar ei saa selliselt piiri lähedalegi.
PiltPilt
https://twitter.com/Fbeyeee/status/1431176953533448193

Viidatud artiklist lõik, mis näitab, et vägede koondumine piiritsooni, on viinud telklinnakute loomiseni
Tsiteeri:
Recently, Latvian border guards and land guards in Belarus have also observed the construction of tent towns. This means that a much larger number of militarized units could soon be deployed in the immediate vicinity of the two countries' borders.

https://www.sargs.lv/lv/latvija/2021-08 ... rantus-bet

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Viimati muutis ruger, 27 Aug, 2021 21:03, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 13:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Apr, 2014 10:48
Postitusi: 761
Poolakad ehitavad tara. Ega nende piir oli ka siiani suht roheline, niipalju, kui googlemapsist vaadatud sai.

Neljapäeva lõunaks oli planeeritud 180 kilomeetrist okastraataiaga ehitatud umbes kolm kilomeetrit, vahendab Reuters. Kaitseminister Marius Blaščak märkis, et piirivalvet toetavad praegu 1800 Poola relvajõudude sõdurit.

Poola teatas tara ehitamise otsusest esmaspäeval, selgitades Blaščakile, et see tuleb 2,5 meetrit kõrge ja sarnaneb taraga, mille naaber Ungari on juba Serbia piirile ehitanud.
https://www.delfi.lv/news/arzemes/foto-poli-180-kilometrus-baltkrievijas-robezas-apjoz-dzelonstieplem.d?id=53527539

Isiklik pakkumine. Jamaks läheb sept. keskel. Kremli soov on õõnestada NATO ühtsust ja saada luka käte läbi käpp peale Suwalki koridorile. Peale seda võib L ka pensile saata.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 14:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 03 Aug, 2014 10:49
Postitusi: 286
See Batka kõvatamine tuli siiski sobival ajal - EL on tõsiselt mures kuna täna väidetavalt 3,7 milli afgaani põgenikke võtsid suuna EL piiridele. Isegi Türgi hakkas Iraani piiri kindlustama, sest kui Kreeka piir peab, jääb 3,7 milli sultani toidule ja see on viimasele vastuvõtmatu. Üksjagu üritab kindlasti Venemaa kaudu EL jõuda ja selle tee üks haru kulgeks ka läbi Eesti.
Erinevalt iraaklastest - paraku ei saa afgaanidele asüüli andmata jätta...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 17:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Apr, 2014 10:48
Postitusi: 761
Saab ikka küll, kuna afgaanid teel meieni läbivad turvalisi riike.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Olukord Valgevenes
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 19:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 4616
Asukoht: Tartu
laikar kirjutas:
Saab ikka küll, kuna afgaanid teel meieni läbivad turvalisi riike.

Ja lisaks, kui vastupidiselt peavoolumeedia poolt üles köetud ootusele ei hakkagi taliibid üleriigilisi tapatalguid korraldama, siis võib ka Afganistani ohutuks riigiks pidada. Mäletate ju küll seda paanikat meedias, kui USA-s Trump või meil siin EKRE võimu juurde pääses :lol:. No ja mis tegelikult juhtuma hakkas?

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 29 Aug, 2021 21:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Apr, 2006 14:49
Postitusi: 440
Asukoht: Eesti
Poola piirivalve ei ole hädas ainult sissetrügijatega,vaid ka oma vasakpoolsete ullikestega.Googli tõlge poola lehest,vt veel viimased uudised 18:44 ,üks hollandi kodanik ja tosin poola kodanikku lõhuvad okastraati https://translate.google.ee/translate?h ... ch&pto=aue

_________________
Parem peenike peos, kui punalipp katusel!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Põgeniketulv Euroopasse..
PostitusPostitatud: 30 Aug, 2021 14:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1445
https://maailm.postimees.ee/7326343/poo ... 1595271886

Postimehes ka. Nii nagu meil, nii on ka poolas igasugused fondid, kes siis härdaid üleskutseid teevad, et need "turistid" päästetaks. Vähemalt PM versioonis on loobutud väitest ,et "kõik on afganistanist". Aga need härdad üleskutsed lähevad kurtidele kõrvadele, teine selline laager olla läti-valgevene piiril, sellest viimasest varem pole juttu olnud. Ja Pm versioonis seletatakse ka ära, mis kala sellesse poola-valgaevene piirilaagriga on - laagrisse pääsemiseks tuleb ületada valgevene piir ja siis laagris endas on võimalik juba poolasse tagasi minna :D selleks aga muidugi poolakatel mingit luba pole antud. Miks poola riik ebainimlikku karmust näitab ja kuidagi üldhumaanset palet ei taha näidata, see ongi igasuguste eraorganisatsioonide ja riigi vahe - riik peab suutma kaks sammu ettepoole vaadata ja pikemalt. Eraorganisatsioonil pole vaja kaugemale vaadata oma tulubaasist. Ja mida siis poola riik kaugemale vaatab: kui riik need telkijad vastu võtaks, poleks batkal väga keeruline neid laagreid uuesti vorpima asuda. Neil organisatsioonidel oleks minna mõtekam ja seletada telkijatele, et siia te ei pääse, minge koju niikaua kuni ilmad veel kannatavad, st kui need organisatsioonid tõesti hooliks inimestest, mitte ei vaataks neid telkijaid kui potentsiaalseid pearahasid oma organisatsioonile.

[glavlit tsenseeritud]
E.T.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1340 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 90  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt