Armeenia vs Aserbaidžaan

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nüüd sa langesid küll demagoogiasse :oops:

Selmet siin asja metafüüsiliselt keerulisemaks ajada, teeme selle küse pigem lihtsaks.
Lihtne tähendab seda, et meie maailmapildis jagunevad kõik raffad tegelt (a) moskoovia sõpradeks, (b) moskoovia vaenlasteks ja (c) juutideks..
Armeenlased on tänaseks olnud juba sajandeid moskoovia sõbrad, krimmitatarlased juba sajandeid moskoovia vaenlased - mis peaks ju panema ka paika meie võimaliku poliitilise jm toetuse (või selle puudumise) neile riikidele // raffastele 8)

Ukrainlastega on muidugi iseküsimus - nad lihtsalt pole ennast ühtse raffana veel üles leidnud. Põhja-läänes valdavalt venevaenulikud, lõunaidas venesõbralikud - no las leiavad üksteist lõpuks üles (või jagunevad kaheks erinevaks raffaks) - siis on kõigil ka lihtsam nendega asju ajada. Praegu on üks paras jama ja kirbutsirkus... :dont_know:

Sinu lemmikutest armeenlastest veel - ma olen 100% kindel, et kui näit ÜRO tasandil peaks üles kerima miski hääletus a la Eesti versus moskoovia agressioon, siis tänane Armeenia hääletab raudselt moskoovia poolt ja Eesti vastu - samas Türgi ja Azerbaidžaan aga toetaksid meid...
Siit ka minu isiklik suhe Armeeniasse // armeenlastesse - ja nii lihtne see ongi :twisted:

Nii et ütle üks krd hea põhjus, miks mulle peaksid need armeenlased korda minema :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas PaganHorde »

No me võime neile vaid kaasa tunda. Aga üldiselt on suht suva küll.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas EOD »

Borja kirjutas:Nii et ütle üks krd hea põhjus, miks mulle peaksid need armeenlased korda minema :?:
Aga miks peaks ühele armeenlasele eestlased korda minema?
Sinu lemmikutest armeenlastest veel...
Vähem kui aasta tagasi ei teadnud ma sellest rahvast suurt midagi peale selle, et nad olid samuti N.Liitu inkorporeeritud. Siis kui tekkisid tööalased suhted, hakkasin ka armeenia rahva ja selle ajaloo vastu huvi tundma. Ja tõesti tekkis lugupidamine. Vabadustarmastav rahvas.
Et peavad elama Venemaa ja islamiriikide vahel ja nende maadest on üle käinud mitmed võimud, on selle rahva saatus. Muuseas, mägilased võitlesid Vene punastega veel eelmise sajandi 20. aastate keskpaigani ja sõjaliselt neid ei alistatudki. Alatuse ja kavalusega alles, nagu moskoviitidele kohane. Muuseas oli see ka üks põhjus, miks Karabahh Aserbaidžaani koosseisu anti. Aserid oskasid Moskvale rohkem meele järgi olla.
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Jalutu »

EOD kirjutas:Vähem kui aasta tagasi ei teadnud ma sellest rahvast suurt midagi peale selle, et nad olid samuti N.Liitu inkorporeeritud. Siis kui tekkisid tööalased suhted...
:scratch:
Olen neid mägede poegi ja igasugu muid sealseid rahvaid piisavalt tundma õppinud. Anna neile vaid võimalus...
Hea, et meil vaid kahe naabriga piir on. Ausalt - neist kahest on meile ka küllalt!
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas PaganHorde »

Ma vist olen oma elu jooksul vaid ühte armeenlast tundnud. Oli küll enamvähem normaalne, aga eks see pole ka tema normaalne elukeskond. Kuna ta koguaeg korrutas et - ne-russkii, siis lõpuks kutsutigi teda niimoodi - ne-russkii :lol:

Sellega peab nõus olema, et hea on et vaid 2 naabrit maismaad pidi. Mõnel teisel juhul oleks vist elu poole "lõbusam".
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kuulasin just poole kõrvaga ETV Aktuaalset kaamerat, kus oli kõne all vene delegatsiooni õiguste piiramine Euroopa parlamentaarses assamblees seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas. Asja kommenteeris parlamentaarse assamblee raportöör Mailis REPS, kes esimese asjana mainis ära, et "loomulikult on Venemaal assambleel ka oma sõbrad, nagu Serbia, Armeenia... " - m.o.t.t
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas EOD »

Armeenlaste toetus Venemaale on samast ooperist kui Eesti toetus USA-le. Nii mõnigi asi suure liitlase juures hakkab vastu, kuid pragmaatilisus jääb peale ja sunnib silma kinni panema. Eriti kui küsimus on füüsilises ellujäämises. Ja seal on küsimus just inimeste füüsilises ellujäämises. Eestis uus Vene okupatsioon hävitaks küll tõenäoliselt eesti rahvuse, kuid inimesed jääksid enamuses ellu.
Vaata kaardil, kes on Armeenia naabrid ja mõtle, kas tugevat liitlast on vaja või saab ilma hakkama? Kas on mõni alternatiiv Venemaale välja pakkuda? Kui NATO, USA, Euroliit või Hiina tagaks Armeenia julgeoleku, oleks ka armeenlaste suhtumine Venemaa avantüüridesse ilmselt teine.
Ma õrritasin neid, et kuidas ikka NATO riigi kodanikuga koostööd teete? Vastati rahulikult, et meie oleme neutraalsed ja NATO-t vaenlaseks ei pea.
Muuseas kõõritab Venemaa juba suht avalikult Aserbaidžaani poole. Sealt on rohkem saada - nafta ja Kaspia. Žirinovski on armeenlasi läänemeelsuses süüdistanud. Seega võib Armeenial väga varsti vajadus Venemaale meele järgi olla ära kukkuda. Kui Euroopa ja NATO kiiresti ei tegutse, et armeenlased oma liitlasteks saada, on Hiina kohal. Juba praegu sõidavad Armeenias Hiina RV kingitud bussid ja toimub päris tihe koostöö.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Veel armeenlaste mentaliteedist - paar Ukraina-teemast kaaperdatud texti 8)
Ühe armeenlase sõjakäigust Vene vabatahtlikuna Ukrainasse. Huvitav lugemine.

http://www.svoboda.org/content/article/25452387.html
Tänud kaurile selle armeenlase seletuse eest,miks,kuidas ja mismoodi sõdis.
Tegemist siis ideelise palgasõduriga,kes oli nõus isegi vähese eest sõdima.
Nagu ta ise ütles lõpus:ma ei pea Venemaad võõraks maaks,mul on nõukogude mentaliteet,mu vanaisad sõdisid NSVL eest ja minagi sõdin.
ÜLE 20 AASTA ON MÕÕDAS NSVL LAGUNEMISEST AGA MEES KES PEAKS OLEMA MINUST NOOREM JA SEDA KADUNUD RIIKI JA ÜHISKONDA ERITI EI PEAKS TEADMA,ELAB IKKA NSVL AJAS.SELLISE MENTALITEEDIGA EI EHITA MITTE KUNAGI VENEMAAD EGA ARMEENIAT ÜLES.KURB ,ET SELLISED INIMESED SELLEST ARU EI SAA.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas just plain mean »

Keegi hiljaaegu tõdes, et Aserbaidžaani sõjaline eelarve on ilmselt suurem, kui Armeenia terve riigieelarve. Samas on armeenlasi aserbuutidest alati paremateks sõduriteks peetud.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Jaanus2 »

Armeenlased on küll kõvasti motiveeritumad, aga kuskil on see piir, kus kvantiteet ületab kvaliteedi. Lisaks see, et Armeenia rahvaarv pigem kahaneb väljarände tõttu, samal ajal kasvab see Aserbaidžaanis jõudsalt. Armeenia peaks olema eluliselt huvitatud suhete normaliseerimisest oma mosleminaabritega, hulga rohkem kui Iisrael palestiinlastega. Muidu ei koida neile pikas perspektiivis midagi head. Seni on nad osanud peaaegu kõigi naabritega mingit tüli kiskuda - ainult Iraan jääb vist välja.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mingi aeg sai mulle selgeks, et armeenlased ongi (vist) peale venelaste tegelt ainsad, kes NLiidu kadumist tõsiselt taga nutavad :lol:

Kindlasti on siin palju põhjusi - geopoliitilisi, etnolingvistilisi, puhtalt majanduslikkke ja krt teab milliseid veel aga kogu see põhjuste kamasuutra ei pakugi huvi - fakt on, et armeenlased tunduvad ka praegu olevat kremli AINSAD jäägitult pühendunud strateegilised liitlased (kusjuures isegi baatja-Valgevene kohta ei saa me seda öelda ja Kaukaasia janitšarid // muud paariaterritooriumid ei tule arvesse) :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Need venemeelsed armenid tunduvad lausa massiliselt Donbassis bandiitide poolel Ukraina valitsuse vastu võitlevat - see eksemplar siin all olevat äsja piiriületuse käigus kasti löödud :oops:

Ilus klassikaline "rohemehike" oli.. :cry: :cry:
Армен Давоян
Родом из Нижнего Новгорода.
Военная часть: Россия, 2012-2014 → 6795-29 отряд спецназа, г.Уфа. 29 ОСН «Булат» ВВ МВД России.

Сегодня родным и близким Армена пришла повестка:
«Армен Давоян, служащий по контракту в армии РФ, погиб во время исполнения своих обязанностей».
Manused
604x604.jpg
604x604.jpg (58.23 KiB) Vaadatud 7676 korda
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas EOD »

Ja mis sel Armeenia - Aserbaidžaani konfliktiga pistmist on kui hoopis erinevas konfliktis mõned armeenia rahvusest inimesed osalevad? Kuigi võib ka olla. Karabahhi sõjas piloteerisid Aserbaidžaani lennukeid Ukrainast värvatud piloodid. Aseritel endil piloote ei jätkunud, kuigi Bakuus oli MiG-25 remonditehas. Eriti ukrainlased ei pingutanud ja suur osa pomme loobiti huupi kuhugi tühjale kohale. Siiski tabas näiteks üks FAB-500 inimesi täis ühiselamut.
Ukrainas sõdib mõlemal poolel erinevatest rahvustest inimesi. Võimalik, et samalt poolelt leiab ka mõne eestlase. Kui on patoloogiline viha mingi rahvuse vastu, siis ei pea seda igal võimalikul juhul näitama.
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Armeenia vs Aserbaidžaan

Postitus Postitas Jalutu »

Ilus klassikaline "rohemehike" oli...
Siinkohal saan vaid pead raputada ja kukalt sügada: ei ole klassikaline või on "klassikaliste" kriteeriumid VF-s muutunud...
29 ОСН «Булат» ВВ МВД России
ja peaks nagu olema klassikaline, kuid rahvus...

Aastakümnete eest oli klassika selles valdkonnas pisut teistsugune. Selleks, et sisevägede lahing- või ründeüksusse saada pidi kandidaat vaat et pavlik marozovi sugulane olema jnejne.

Näen kahte võimalust konkreetse isendi puhul: kas on sisevägedes latt alla lastud (pisut kahtlen...) või on taust hullem kui pildilt paistab.
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: KategorieC ja 19 külalist