REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
richard
Liige
Postitusi: 1088
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

loomake kirjutas:Insuldi ja infarkti surmad hakkavad juba praegu tõusma. 112 pikem vastuse aeg. Kiirabi auto vabanemine. EMO ees järjekorras ootamine. :rip:


Nii see on. Eks neid nähtamatuid ohvreid tekib vaikselt olukorra eskaleerumisega lisaks. Igaüks meist võib ühel hetkel kiirabit vajada. Oodata seda tund aega? Või kiirabiga seal pikas EMO ootejärjekorras olla. Keegi pole kaitstud, isegi kui on "terve inimene" ja insulti ega ühtegi haigust ei karda. Võibolla aga kukub inimene libedusega, lööb pea vastu kõnniteed ära ja tekib koljusisene verejooks. Mitte keegi meist ei tea kuna on just see hetk kuna vajame kiiresti abi. Ja iga lisaminut võib määrata haige saatuse. Need inimesed kes täna surevad sellest olukorrast tingituna võimendavad ka seda liigsuremuse statistika nähtamatut poolt. Nähtamatute surmade alla lähevad veel need Covid19 läbipõdenud, kes surevad pikaajaliste Covid19 tüsistuste tõttu.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4302
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Naxer kirjutas:
kuido20 kirjutas:
Naxer kirjutas:Lajatatakse mittevaktsineeritutele vast mõned .....

Swedbank Eesti peaökonomist Tõnu Mertsina FB postitusest
https://www.facebook.com/tonu.mertsina/ ... 4327848184
Eile Lätis otsustatud majanduse sulgemine 3 nädalaks läheb valitsusele maksma hinnanguliselt ligi 200 miljonit eurot. See on ränk löök riigirahandusele. Augusti lõpus prognoosisime Läti selle aasta riigieelarvepuudujäägiks 9% ja valitsuse võla tõusu 49%-ni SKP-st....



Riik laenab selle raha, laenukoormus ja suhe SKP-sse suureneb, olles siiski veel võrdlemisi väike enamike riikidega võrreldes ning longrun muutub sellest üsna vähe. Kriisi algul maaliti meil ka kole pilt kokkukukkuvast majandusest ja näljast. Reaalselt on hoopis boom. Osalt küll inflatsiooniline-raha odavneb, seda enam on laenu võtmine longrun väiksemate mõjudega.

Hea, akf Naxer. Need on sõnad, ilusad sõnad. Reaalsus on, et Meie kõik jääme vaesemaks, jääme tuntavalt. Inflatsiooni tõus ja "raha odavnemine", selle nimi ongi - "kole pilt", "nälg".
Suhtle ettevõtjatega, sellel teemal, et millest, kuidas tekib "raha". On abiks :)
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Peaminister Kaja Kallas ütles täna, et kuni uue aastani negatiivset testi enam COVID-tõendi asendusena ei tunnustata. Vaktsineerimata kultuuriministrile Anneli Otile tähendab see seda, et ta ei saa enam kultuuriüritusi väisata. :twisted:


https://www.delfi.ee/artikkel/94906499/ ... is-jatkata
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
parkija
Liige
Postitusi: 1058
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Selle kultuuriministri kohta : Kultuuritöötajad kaebasid et kultuuriministrit nende jaoks pole olemas , minister ei tegele kultuuritöötajate palga tõstmise ja muude oluliste küsimuste lahendamisega . See oli katke vikerraadiost kuuldud intervjuust ühe kultuuritöötajaga .
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3307
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kui majandus kasvab tänu pensioniraha ärasoomisele ja inflatsioonile (energiahinnad kasvavad järelikult käive tõuseb ;) siis võiks aru saada et see on libakasv. Otsa veel laenurahast jagatud hunnik dotatsioone ja abirahasid.
Tulemuseks ränk inflatsioon ja kaupade puudus (olete ehk märganud).

Kui veel paar lockdowni teha, siis keskmine inimene jääb veel vaesemaks kui praegu. Mingi pool miljonit inimest on praegu täiturite hambus ja on karta et enamus neist eraisiku kohustuste (laen ja liising) tõttu.

Tuleb aru saada et kui me oleme lollimad kui Norras siis me oleme ka vaesemad kui norrakad.
hjl85
Liige
Postitusi: 6358
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Igatahes see keeld mul kodust kaasat kyll vaktsineerima ei pane. Täna tyhistas kõik trenni ajad, aastavahetuse peod jne. Arvake kaks korda, mis mul siin toimub. Ainukesed argumendid: keegi kuskil rääkis, kellegi tuttav jne. Kui statistika ette panen siis-see on vale, sest paljud jätavad teatamata kõrvalmõjust. Igasuguse normaalse arutelu korral-aga see on vale, sest kellegi tuttava tuttav :wall: :wall: :wall: kuulab Vooglaidu ja kuid uhhu kanaleid. Palusin ka ametlike jms asju uurida-ah, mis ma neist ikka uurin see on ju vale (põhjus ülal). Ja selliseid ei veena miski ymber. Samas viiruse olemasolu usub, kannab maski jne.
Lähen viskit jooma.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4302
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Iisrael. Alates neljanda laine algusest on surnud ligi 1600 inimest, enamus augustis ja septembris. Enamik olid üle 60 -aastased ja vaktsineerimata. https://www.jpost.com/health-and-wellne ... hem-682482

Eesti "laine" on alanud, viimased 2 nädalat eriti nähtavalt. Juutidel läks 4,5 kuud, et läbi vaksineerimiste ja piirangute olukord kontrolli alla saada.
Eestlased on kahtlemata tublimad, aga 6 nädalat võib reaalne tõus siiski kesta. Teist sama palju, minimaalselt, sellisel juhul, läheks aega, et saavutada augusti lõpu olukord haigemajades.
Siit johtuvalt need, kes täna ja kohe otsustavad, siiski, vaktsineerimise kasuks, on tegelikult "rongist" maha jäänud, maha jäämas. Muidugi, parem Hilja kui näit, "Salme" ( :) )
Juudid, miskis eelnevas artiklis avaldasid (kriban mälu järgi), et 30-40 tuhat juuti said teistest haigustest paranemiseks kehva ravi, tänu haiglate koormatusele koroona patsientidega.
Ca. 90 000+, võimalikku, patsienti ei saanud osaleda enda jaoka vajalikel tervise uuringutel. Haiglad olid ülerahvastatud pea 6 nädalat, nende jutu järgi - 130% kattega

Kui ca. 10 miljoni inimesega Riigis olid asjad nii, siis enda tarkuse järgi, võib tulemi jagada 1,5 miljoniga, et proovida mõista, võimalikku, homset olukorda Eestis.

Lisatud.
hjl85 kirjutas: ....Lähen viskit jooma. .....
hjl85 kirjutas:... Vaikselt loodan, et ta saaks viiruse kylge ja siis oleks rahu majas

Viski aitab? Arvad, et joomine ja viski lahendab olukorra? ( :scratch: )
Viiruse kylge saamine ei ole mingi maja rahu, parem mitte loota, selle peale.
Viimati muutis Turist 47, 19 Okt, 2021 19:41, muudetud 2 korda kokku.
klemm
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 01 Veebr, 2013 9:41
Asukoht: Padise
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas klemm »

hjl85 kirjutas:Igatahes see keeld mul kodust kaasat kyll vaktsineerima ei pane. Täna tyhistas kõik trenni ajad, aastavahetuse peod jne. Arvake kaks korda, mis mul siin toimub. Ainukesed argumendid: keegi kuskil rääkis, kellegi tuttav jne. Kui statistika ette panen siis-see on vale, sest paljud jätavad teatamata kõrvalmõjust. Igasuguse normaalse arutelu korral-aga see on vale, sest kellegi tuttava tuttav :wall: :wall: :wall: kuulab Vooglaidu ja kuid uhhu kanaleid. Palusin ka ametlike jms asju uurida-ah, mis ma neist ikka uurin see on ju vale (põhjus ülal). Ja selliseid ei veena miski ymber. Samas viiruse olemasolu usub, kannab maski jne.
Lähen viskit jooma.


Tundub, et meil sama naine :D Eiteagi kust ta selliseks muutus, kunagi oli täitsa normaalne.
Kristo 53980192
hjl85
Liige
Postitusi: 6358
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Akf Klemm: loodan, et mitte sama naine aga sa tead mida ma tunnen :D
Kohe kahju hakkab. Ning kui 20% on samasuguseid siis siin ei aita midagi. Vaikselt loodan, et ta saaks viiruse kylge ja siis oleks rahu majas
hjl85
Liige
Postitusi: 6358
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kuid yks on selge-see otsus kaevatakse kohtusse ning ei ole yldse kindel, et see seal ka vett peab. See selline 50/50 olukord. Kuid eks see selgu suht varsti. Pakun, et esmaspäevaks kohtusse paberid esitatud.
moscito
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 30 Juun, 2017 10:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas moscito »

See ei ole enam naljakas, aga augusti alguses ütles minule väga lähedane inimene, et talle ütles keskmisest kõrgemal kohal olev tervishoiu töötaja, et 20. oktoobri paiku võidakse eesti lukku panna. Naersin selle peale, aga midagi sellist toimubki. Oodati ilusti valimised ära ja nüüd tuld, aga liiga hilja.
an2
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

klemm kirjutas:
hjl85 kirjutas:Igatahes see keeld mul kodust kaasat kyll vaktsineerima ei pane. Täna tyhistas kõik trenni ajad, aastavahetuse peod jne. Arvake kaks korda, mis mul siin toimub. Ainukesed argumendid: keegi kuskil rääkis, kellegi tuttav jne. Kui statistika ette panen siis-see on vale, sest paljud jätavad teatamata kõrvalmõjust. Igasuguse normaalse arutelu korral-aga see on vale, sest kellegi tuttava tuttav :wall: :wall: :wall: kuulab Vooglaidu ja kuid uhhu kanaleid. Palusin ka ametlike jms asju uurida-ah, mis ma neist ikka uurin see on ju vale (põhjus ülal). Ja selliseid ei veena miski ymber. Samas viiruse olemasolu usub, kannab maski jne.
Lähen viskit jooma.


Tundub, et meil sama naine :D Eiteagi kust ta selliseks muutus, kunagi oli täitsa normaalne.


Ma olen ise vaktsnieeritud ja kevadel sai väheke sohki tehtud ja naisele ka AZ välja aetud. Oli piiripealne juhtum ja kuna netis oli näha, et vaktsineerimiskeskuses on pool tundi enne lõppu 6 vaba aega, siis tuli neid lihtsalt veenda, et vaba materjal tuleb ära kasutada. See selleks. Olen aru saanud, et vaktsineerimise vastaseid pole võimalik ümber veenda. Toredaid laialdase silmaringiga aga veendunud vaktsineerimise vastaseid inimesi pole võimalik mitte mingite faktidega ümber veenda. Kuulavad Vooglaidu ja loevad Facebookist, millist firmat pean ma inimkonnavastase kuriteo sooritajaks, asju, mida endal lugedes tõusevad ihukavad püsti. Usutakse mingi pargivahi kirjutist selle asemel, et juhinduda tõenduspõhise meditsiini soovitustest.Mul on elu jooksul kasvanud väga paks nahk aga viimasel ajal olen hakanud enda ärritumise vältimiseks hoiduma suhtlusest teatud ilmavaatega inimestega. Mul on tõsiselt kahju aga nii on. Ehk aeg annab arutust.

Lisaks. Meil pole midagi sellist juhtunud:
https://novaator.err.ee/1608362229/port ... pertidesse
Viimati muutis an2, 19 Okt, 2021 20:57, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19039
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ruger »

Meil pole veel kriisi ollagi. Õige kriis tuleb siis, kui sitt on ventikas ja majandus seisab, ettevõtted pankrotistuvad, töötajad vallandatakse ning poodides on kauba ning müüjate puudus. Kui poodides pole müüjaid ja kaupa transportivad ettevõtted on käpuli, kui autojuhid haigestuvad. Loodetavasti on neist ikkagi enamus vaktsineeritud. Siis saame näha tarneahelate katkemist. Lisaks veel mõni teine maailma majanduse või poliitilise olukorra üle keemine ja ongi korraliku kriisi algus.

Aga eks nende akf naiste juhtum näitab, kui vähe on inimesed valmis muudatusteks, mis muudavad paikaloksunud arvamusi. Siis otsitakse oma minale leevendust ja tuge igasuguste arvamusavaldajate ja posijate poolt, kes ka paisutavad asja üle ning näevad head teenimis ning avalikuse tähelepanu all olemise võimalust. Selge, et seda on raske muuta. Lihtsam on elada ideaalides, kui reaalsusega toime tulla. Rohkem suhtlemist ja arutamist sellel teemal. Igaühel on oma arvamus sellest teemast. Ümber veenda ongi raske, kui inimesed elavad kuskil uudiste kommentaariumites ja erinevaid vandenõuteooriaid käsitlevates foorumites. Mõtekas oleks uurida, mida naine külastab ja kus oma päevad veedab(suhtlusringkond ning inforuum). See võib muidugi tekitada paraja tüli. Kuid pere loomisel on koostöö oluline ja mõlemad osapooled peavad panustama ning üksteisest aru saama. Koroonakriisiga peab lähiaastatel harjuma elama ja ka valmis olema lähedaste kaotuseks ning töökohtade kadumiseks. Selle aasta kriisi osas oleme alles alguses.

_ _ _ _ _

Venemaal on üle 1000 surma igapäevaseks muutumas.
Russia reports 33,740 new coronavirus cases, the biggest one-day increase so far, and a record 1,015 new deaths

https://twitter.com/BNODesk/status/1450442908423893005

Brittidel on ka nakatunute kasv(eilne info). Eks see riigi piirangutevabaks tegemine sai veidi ennatlik olema.
Oct 18
UK COVID update: More than 49,000 new cases, highest in 3 months

- New cases: 49,156
- Average: 44,145 (+1,276)
- In hospital: 7,662 (+576)
- In ICU: 832 (+26)
- New deaths: 45
- Average: 124 (+2)

https://twitter.com/BNODesk/status/1450148471990849538

Rumeenias 18 000 juhtumit ja üle 500 surma ööpäevas. Võrdlus Venemaaga-143 miljonit elaniku vs 19,5 miljonit elaniku.
Romania reports 18,863 new coronavirus cases, the biggest one-day increase so far, and a record 574 new deaths

https://twitter.com/BNODesk/status/1450493177975255041
Viimati muutis ruger, 19 Okt, 2021 21:27, muudetud 2 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
nimetu
Liige
Postitusi: 7571
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas nimetu »

Palusin ka ametlike jms asju uurida-ah, mis ma neist ikka uurin see on ju vale (põhjus ülal).

Ma olen vaielnud ühe inimesega samamoodi. Tema on õnneks vaktsineeritud, kuid umbusaldus kõige ametliku vastu on sama. Alustada tuleb taolisel juhul sellest, et miks selline äärmuslik umbusaldus üldse olemas on ja mis piirini see jookseb. Kui statistikat ei usalda, kas teadlasi usaldab? Kui teadlasi ei usalda, siis kas arste usaldab? Kui arste ei usalda, siis kas ta hädaga haiglasse läheks? jne jne.
Väga huvitavate ja vastuoluliste mõteteni võib nii jõuda.

Lisaks. Meil pole midagi sellist juhtunud:

Ma siiralt lootsin, et me sinnamaani ei jõua ning et see pole vajalik, kuid praegune seis ei tekita optimismi.
Lätlased saavad praegu oma vitsad väga väga valusalt kätte. Imestan, et leedukad samamoodi viimasest korrast päriselt õppust ei võtnud.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4302
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

nimetu kirjutas:Lätlased saavad praegu oma vitsad väga väga valusalt kätte. ...

Lätlased, ok.
Aga, mõõdukas mure koht on Poola, enda nakatunute lisandumisega, kiirenenud koroona tõusuga. Meie suhtlus ja äri Euroopaga käib peaasjalikult läbi Poola.
Sellel Riigil on kombeks (näit. I laine ajal), enda siseriiklike piirangutega koos, "kägistada" väiksemaid transiidist sõltuvaid ettevõtjaid.
Lätlased, vähemalt ütlevad otse, et registreeri eelnevalt ja mingi aja jooksul, peale Riiki sisenemist, pead olema lahkunud - piiri ületanud.
Poolakate ja leedukate ametnike käitumine on teistsugune - neile kohe meeldib Sind, mingis "elavas järjekorras", infot "salastades", peedistada.
Asja teeb nukramaks olukord, et leedulane, pahatihti ei taha Sinuga näit. inglise murdes suhelda ja poolakas tavaliselt ei tunnista peale Suur-Poola keele teisi keeli.
Sai hala :oops:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline