REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Fuchs
Liige
Postitusi: 292
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Fuchs »

Kapten Trumm kirjutas:Käisin ühes asutuses, kus koroonapassita tulijal tuleb teha kiirest.

Minu jaoks tundub uskumatuna, et selliseid kohti eestis on, kus nii põhjalik kontroll.

Sel nädalavahetusel esimest korda küsiti minu käest lisaks koroonapassile ka dokumenti (pühajärve spa pubis), müts maha nende ees.
Tartus pole seni nendes paaris kohtas, kus lõunat söömas käin, vähemalt pooltel juhtudel koroonapassigi küsitud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vaoinas »

kana tagumik kirjutas:https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94890911/vaktsineerimata-mehe-voitlus-haiglas-pumpasin-allesjaanud-kopsuosaga-nii-palju-kui-jaksasin keegi, kes võimeline vaatama, võiks kommenteerida, kas mingit sisu ka on, mitte ainult emotsioonid. Mitte, et iga lugu peaks afišeerima, aga mu jaoks selline tüüpline antivakser: MINA olen tugev ja terve mees, MINUGA sellised asjad ei...MINA ei usu, et...


See lugu seal artiklis on ikka päris kummastav. Inimene on intensiivis mitu päeva kõikunud elu ja surma vahel, sealt välja tulnud,
kopsukahjustus on 75%, aga küsimuse peale, kas poole aasta pärast teeb vaktsiini ära, vastab ikka: Ei tea...võibolla... ma pole päris kindel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Usk on tugev asi, selle nimel sõdugi peetud.... :rip:

Samast artiklist veel:

LTKH esimese nakkusosakonna juhatajal Nele Rasmannil on see mees hästi meeles: kui kiirabi oli ta haiglasse toonud ja mees lisahapnikku saanud, hakkas ta ravile vastu. „Küll ma ise tean, kuidas ravida, varsti lähen nagunii koju,“ praalis mees, kelle puhul käitus arst otsustavalt, andis rahustit ja pani näole hingamist abistava maski. Mehe seisund halvenes ja ta tuli üle viia kõrgeima etapi intensiivraviosakonda, enne sinna üleviimist sai arst mehega veel rääkida.

Ta jäi vaktsiinivastaseks isegi siis, kui tervis oli juba nii halb,“ imestab arst. Ta pakub, et tõenäoliselt mõjutab koroonahaigusest tingitud hapnikupuudus ka aju ja inimene ei pruugi ümbritsevat lõpuni mõista.

Möödunud nädala neljapäeval kuraasikas patsient siiski suri. „Ja tohutu raha läks tema ravimise peale,“ sõnab Rasmann. Tavaliselt kulub ühele ravijuhtumile umbes 10 000 eurot.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Natuke ühest nõidujast, miks ma siia panen, päris loogiline on: Nimelt sattus näppu video, kus marlin Kerro kaarte pani, esmaspäeval, 18. 10. Et piirangud tulevad millalgi novembrist kuni märtsini, märts ise juba leeebe. Surmakuud tulevad november- detsember . Ja selle kohta on talt nii palju küsitud, mis koroonast saab: paari aasta pärast pole koroona enam teema, taandub gripimoodi nähtuseks. Süstimise vastu pole, aga inimene vaadaku hoolega, mis firma toodang talle võiks sobida. Jutt kõik loogiline. Aa ja surmakuudel peamised pihtasaajad - nooremapoolsed mehed.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Võib-olla loeb foorumit :)
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 589
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Che Latino »

Ma vaatasin millalgi videot Gordoni vestlust Juri Loza`ga, kus tuntud estraaditäht väidab, et kõik haigused tulevad valest mõtlemisest. Nüüd sügisel kui kartulit võttes jäi silma et osad mugulad olid korralikud, teised kärnas, kolmandad jällegi kuivmädanikulised... Tähendab - Kartul mõtleb!
kuido20
Liige
Postitusi: 3337
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

vaoinas kirjutas:
kana tagumik kirjutas:https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94890911/vaktsineerimata-mehe-voitlus-haiglas-pumpasin-allesjaanud-kopsuosaga-nii-palju-kui-jaksasin keegi, kes võimeline vaatama, võiks kommenteerida, kas mingit sisu ka on, mitte ainult emotsioonid. Mitte, et iga lugu peaks afišeerima, aga mu jaoks selline tüüpline antivakser: MINA olen tugev ja terve mees, MINUGA sellised asjad ei...MINA ei usu, et...


See lugu seal artiklis on ikka päris kummastav. Inimene on intensiivis mitu päeva kõikunud elu ja surma vahel, sealt välja tulnud,
kopsukahjustus on 75%, aga küsimuse peale, kas poole aasta pärast teeb vaktsiini ära, vastab ikka: Ei tea...võibolla... ma pole päris kindel.


Tegemist on Afghanistanis teeninud kaitseväelase Raivo Männikuga. Tulevik võib väga must olla.
"On suur võimalus jäädagi hingeldama," annab arst ühe võimaliku prognoosi
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

Külajutte ka:

70+ naine kelle poja pere on vaktsineerimata ja olevat "koroonavastased". Tõid vanaemale haige lasteaialapse hoida (rühmas oli 8 last covidisse jäänud). Vanaema ise tööl käiva meedikuna vaktsineeritud aasta alguses. Jäi covidisse. 2 nädalat voodis, suur nõrkus, lihasevalud jms olevat olnud. Aga nüüd jälle tööl tagasi. Laps jõudis enne aga veel nakatada ka oma vanemad. Lapse isa jäi nii raskelt haigeks, et sattus haiglasse. Olevat isegi intensiivravis ära käinud. Laps ise põdes neist kõigist kõige kergemalt (nohu, kurguvalu, väike köha). Ei ole kahjuks infot, et kuidas "koroonavastane" perekond nüüd suhtub teemasse.
sorts
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 21 Sept, 2021 13:23

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas sorts »

Lugedes ajakirjandust,joonistub välja põhiprobleem---pole piisaval hulgal õdesid-sanitare-hooldajaid.
sama probleem oli ka aasta tagasi ja aastaid tagasi ilma pandeemiateta.

Siit küsimus--kas oleks vaja välja vahetada kogu haiglate, terviseameti,haigekassa ja sots.mini juhtkond, et lõpuks hakataks investeerima inimestesse, mitte betooni?
praegune kisa haiglajuhtide poolt, et pole võimalik jätkata plaanilise raviga kuna koroova on kõik inimressursid ära kulutanud ,on ju ehe näide nende (juhtide) suutmatusest?

Kas keegi teab öelda, mis on saanud endisest nn Meremeeste haiglast , mis oli mu teada nõuka ajal spetsialiseerunud x+ nakkuste raviks?

Koondaks KÕIK koroova-tõbised ühte haiglasse ja poleks enam haiglasiseseid nakkuskoldeid. pisuke logistikat ja palju tahtmist (raha on niikuinii lademetes) ning probleem haiglate plaanilise raviga oleks lahendatud.

küll aga tundub, et seda teed ei minda kuna iga surnud ja koroova-põhjuse külge saanud patsient toob haiglale sisse 10K + eurikut...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

sorts kirjutas:Siit küsimus--kas oleks vaja välja vahetada kogu haiglate, terviseameti,haigekassa ja sots.mini juhtkond, et lõpuks hakataks investeerima inimestesse, mitte betooni?
Valdav osa neist ei tegele riikliku koolitustellimusega kõrgkoolidele.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:
sorts kirjutas:Siit küsimus--kas oleks vaja välja vahetada kogu haiglate, terviseameti,haigekassa ja sots.mini juhtkond, et lõpuks hakataks investeerima inimestesse, mitte betooni?
Valdav osa neist ei tegele riikliku koolitustellimusega kõrgkoolidele.
Pole ka näha olnud et nad avaldaksid jõulist survet neile KES tegelevad riikliku koolitustellimusega... Peagi on sama asi ka ehitusinseneride valdkonnas ja üleüldse vanakooli inseneerias... IT-d saab ju Indiast tellida aga eramu projekti mitte...

(tegelikult, mulle mõnes mõttes see olukord isegi meeldib, loodan enne kui ise loojakarja lähen, näha kuidas lumehelbekesed masside kaupa sedasama teevad)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Probleem on selles, et Tallinna "Monster" haiglaid saab ehitada ja seadmestada EL abirahadega, makstes ise ehk 15% selle maksumusest.
Ülalpidamiskulud (sh personali palgad) aga tuleb toetuse saajal ise maksta, nende allikad ei kattu kuigivõrd.
See seletabki fenomeni, miks meil ehitatakse monsterhaiglaid, aga samas ei jätku personali (õigemini palgaraha).

Teine asi on, et Eesti on siiani olnud Soome tervishoiu kilplasest doonor, koolitades siin oma kulul madalama astme personali Soome jaoks. Sellele jamale pole keegi julgenud kätt ette panna. Tegelt oleks ammu aeg viia sisse õppemaks nendele Soome-konjunktuuriga aladele koos võimalusega, et õppemaksu võlga kustutatakse Eesti haiglate poolt siin töötades. Ja kui soovite Soome suusatada, siis las Soome haigla maksab. Arvan, et ei maksaks. Siis pole eestlastest personali enam rentaabel võtta.

Kus on kõige suurem konkurss - just - arvasite õigesti, Tallinna meditsiini kõrgkoolis hoolduse ja õenduse aladele. Eesti pisikeste palkadega? Eksite, selle diplomiga saab suusatada edukalt Soome kõrgete palkade peale. Ja lollpeast Eesti maksumaksja vaatab seda juba 20 viimast aastat alandlikult vaikides pealt.

Pole ka näha olnud et nad avaldaksid jõulist survet neile KES tegelevad riikliku koolitustellimusega... Peagi on sama asi ka ehitusinseneride valdkonnas ja üleüldse vanakooli inseneerias... IT-d saab ju Indiast tellida aga eramu projekti mitte...


Mida see surve muudaks? Haigla ei suuda kuidagi peatada seda lolllakat meditsiinipersonali tootmist Soomele, samuti ei suuda ülikoolid muuta turujõudu erialade osas - kui sotsiaalpehmo erialal saab samapalju palka, mis vaevata end joonestamise ja tehnilise füüsikaga? Kuna ülikoolide rektoritest on meil tehtud ärijuhid, kes peavad teenina "lisa" oma asutusele, siis ei saa seda neile pahaks panna.
Viimati muutis Kapten Trumm, 20 Okt, 2021 17:07, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vaoinas »

sorts kirjutas:Lugedes ajakirjandust,joonistub välja põhiprobleem---pole piisaval hulgal õdesid-sanitare-hooldajaid.
sama probleem oli ka aasta tagasi ja aastaid tagasi ilma pandeemiateta.

Siit küsimus--kas oleks vaja välja vahetada kogu haiglate, terviseameti,haigekassa ja sots.mini juhtkond, et lõpuks hakataks investeerima inimestesse, mitte betooni?
praegune kisa haiglajuhtide poolt, et pole võimalik jätkata plaanilise raviga kuna koroova on kõik inimressursid ära kulutanud ,on ju ehe näide nende (juhtide) suutmatusest?
-----
küll aga tundub, et seda teed ei minda kuna iga surnud ja koroova-põhjuse külge saanud patsient toob haiglale sisse 10K + eurikut...



Enne, kui haiglate, terviseameti, haigekassa ja ministeeriumi juhtkonnale sulg sappa panna, võiks ikkagi pisut mõelda, kaua
meditsiinipersonali koolitamine aega võtab. Elu ei ole arvutimäng, et vajutad nuppu ja kohe on olemas - pärast kui vaja ei ole, saab jälle deliitida.

Ja saladuskatte all võin öelda, et ei ravi need haiglad koroonapatsiente suure rõõmuga, kuna per patsient 10000+ euri eelarvesse tilgub.

Selleks, et haiglate koormust vähendada, võiks sorts ja tema mõttekaaslased ikkagi esmajoones sammud
lähima vaktsineerimispunkti poole seada ja elementaarse endastoleneva ära teha.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1023
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas davidsoniharald »

sorts kirjutas:Lugedes ajakirjandust,joonistub välja põhiprobleem---pole piisaval hulgal õdesid-sanitare-hooldajaid.
sama probleem oli ka aasta tagasi ja aastaid tagasi ilma pandeemiateta.

Siit küsimus--kas oleks vaja välja vahetada kogu haiglate, terviseameti,haigekassa ja sots.mini juhtkond, et lõpuks hakataks investeerima inimestesse, mitte betooni?
praegune kisa haiglajuhtide poolt, et pole võimalik jätkata plaanilise raviga kuna koroova on kõik inimressursid ära kulutanud ,on ju ehe näide nende (juhtide) suutmatusest?

Kas keegi teab öelda, mis on saanud endisest nn Meremeeste haiglast , mis oli mu teada nõuka ajal spetsialiseerunud x+ nakkuste raviks?

Koondaks KÕIK koroova-tõbised ühte haiglasse ja poleks enam haiglasiseseid nakkuskoldeid. pisuke logistikat ja palju tahtmist (raha on niikuinii lademetes) ning probleem haiglate plaanilise raviga oleks lahendatud.

küll aga tundub, et seda teed ei minda kuna iga surnud ja koroova-põhjuse külge saanud patsient toob haiglale sisse 10K + eurikut...


Kas sul endal ei ole häbi nii rumalat juttu ajada? Ilmselgelt puudub sul igasugune teadmine haigla toimimisest. Järjekordne diivaniekspert.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas keegi teab öelda, mis on saanud endisest nn Meremeeste haiglast , mis oli mu teada nõuka ajal spetsialiseerunud x+ nakkuste raviks?

Koondaks KÕIK koroova-tõbised ühte haiglasse ja poleks enam haiglasiseseid nakkuskoldeid. pisuke logistikat ja palju tahtmist (raha on niikuinii lademetes) ning probleem haiglate plaanilise raviga oleks lahendatud.


Koroona-ravi pole mitte niivõrd nakkusravi kui intensiin/hapniku/kopsuravi, vastavad võimekused aga on koondunud kahte regionaalsesse suurhaiglasse (PERH ja TÜK), Merimetsa 14 isolatsioonipalatit siin eriti abi ei pakuks. See pole leetrid või rõuged, kus peamine on haiget luku taga hoida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist