Tsiviilkaitse elik kodanikukaitse tänases Eestis

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hehh, see rohkem ilustamise mõttes :lol:

Tegelikult praktikat maailmas pole, sest kõik sellise suurusega plahvatused on olnud aiburst -so õhuplahvatus.

Maapinnal plahvatusi on tehtud väikese laengutega.

Novaja Zemlja katsetus 50Mt oli ka airburst (4 km kõrgusel).

Kindlustatud objektide nagu raketibaas vastu kasutatakse suuri groundburste (maapealne plahvatus), kus lõhkepead tungivad teatud juhul isegi maapinda.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

denissi jutul iva sees, tänapäeva pommivarjendid peavad tunduvalt tugevamad olema, kui II maailmasõja ajal.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

uskuge või mitte aga kui ma aspirandist rühmavanemale väitsin,et nõukaajal ehitati eestis varjendeid ja tehti õppusi tuumasõja puhuks,hakkas ta üleolevalt naerma ja ütles,et ma olen loll.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Olen kusagilt lugenud et ameeriklaste ja venelaste vahelise ründerelvastuse piiramise lepingus oli sees ka punkt, et kumbki pool võib ehitada ainult kaks kaitsevööndit. Venelased ehitasid esimese ümber Moskava ja teise Eestisse. Meie olime välja valitud ilmselt sellepärast, et kui raketid üle põhjapooluse tulema oleks hakanud, siis oleksid nad siitkandist üle pidanud minema. Murmanskis Leningradis ja Kaliningradis olid aga juba niigi suured baasid enne olemas ja seepärast ilmselt pandi meid sinna lepingusse sisse, et ka siin saaks ilma lepingut rikkumata baase ehitada.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kapten Trumm,
Eesti NSV tsiviilkaitsest on kirjutanud oma memuaarides selle viimane ulem kindral Vello Vare, kelle raamatu pealkiri hetkel ei meenu, kuid leiad autori nime jargi ELNET otsingust. Muidugi pole seal oper. paane jms, kuid mingi pildi annab. PS! ENSV Tsiviilkaitse Staabi dokuendid on alles ja Eestis, kuid vist Politseiameti keldrites, mitte Riigiarhiivis ja seega paraku pole neid voimalik lugeda ega uurida.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

metssiga kirjutas:PS! ENSV Tsiviilkaitse Staabi dokuendid on alles ja Eestis, kuid vist Politseiameti keldrites, mitte Riigiarhiivis ja seega paraku pole neid voimalik lugeda ega uurida.
Kas tõesti? ais.ra.ee päringust (ERA.R-1802) paistab, et enamus neist on hoopis Riigiarhiivi töötajate poolt hävitatud:
Eesti Päästeameti töötajate sõnul anti ENSV Tsiviilkaitse Staabi dokumendid peale asutuse likvideerimist üle Eesti Päästeametile üleandmis-vastuvõtmisakti koostamata. Korrastamise ajaks olid säilinud dokumendid aastatest 1963-1991. Antud perioodi toimikute nomenklatuure ja loetelusid säilinud ei olnud. Nimistusse kanti Riigiarhiivi poolt arhiiviväärtuslikeks tunnistatud sarjad (kokku 169 säilikut aastatest 1984-1991). Koostati arhivaalide hävitamise akt, kuhu kanti 461 toimikut aastatest 1963-1991.
Rõõm teada, et nad vähemalt akti koostasid... :twisted:
Juba nõukogude ajast teada asi, et arhiivide põhitegevus on dokumentide hävitamine...
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

sadist kirjutas:uskuge või mitte aga kui ma aspirandist rühmavanemale väitsin,et nõukaajal ehitati eestis varjendeid ja tehti õppusi tuumasõja puhuks,hakkas ta üleolevalt naerma ja ütles,et ma olen loll.
Tore teada. Aga siis saad ju seda inimest oma suva järgi ümber harida - väida nt. et Tõnisson oli joodik ja et Pätsul käis pidevalt palju külalisi. Tõestuseks kasuta Ivan Orava raamatut. Too inimene ilmselt usub kõike. Samas kui tegu on jupijumala "kõigist targema inimese" sündroomiga, siis pole ka mõtet. Teenid ainult lisatoimkonna või 50 pumpa + edaspidise silmaspidamise.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kapral Karu,
arhiivid havitavadki kogu aeg arhivaale, see on nende too )vabandan et pole tappidega tahti) Mis puutub aga ENSV Tsiviilkaitse staapi, siis Riigiarhiivis on seal tootanud inimeste paberid, kuna neile on vaja pensionipabereid, kuid operatiivdokumente hoiavad millegi parast Politseiamet enda kaes.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Ei saa seda aspiranti harida enam;olen reservis.ma veel näitasin talle väeosa õuel varjendeid,aga ei uskunud ikka.koomik.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

metssiga kirjutas:Kapral Karu,
arhiivid hävitavadki kogu aeg arhivaale, see on nende töö
461 säilikut on üsna suur kogus ja ma olen üsna kindel, et näiteks mina oleksin sealt oma uurimisteema kohta väga palju materjali leidnud, sellist, millest osa võib küll olla olemas kusagil Venemaa arhiivides, aga mida Eestist mujalt ei leia. Paljud dokumendi"sarjad" (nagu nüüd öeldakse) aga ei satugi riiklikesse arhiividesse, sest neil puudub vastav säilitustähtaeg. Sellepärast on selliste dokumentide hävitamisest teadasaamine minu jaoks paras šokk. Kurat, kui ise ei söö, jagage siis vähemalt teistele! Või kasvõi näidake neid enne hävitamist ka mõnele asjatundjale.
metssiga kirjutas:operatiivdokumente hoiavad millegi parast Politseiamet enda kaes.
Võib-olla loodavad, et saavad sealt teatud olukorras mingit malli võtta. Aga Riigiarhiivil peaks ju sellegipoolest olema ülevaade, mis seal olemas on ja mis seisukorras? Kas on tagatud, et politsei sealt oma suva järgi midagi ära ei hävita? See peaks ju olema vist RA ülesanne?
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kapral Karu,
paraku on asi nii, et enamiku dokumentidest peab Riigiarhiiv havitama. Oled sa kunagi tootanud asjaajamisega mones firmas, tehases voi asutuses, tead palju seal pabereid tehakse. Kui need koik arhiivi votta, ei leia keegi enam vajalikku. Muidugi on kusimus, kas havitatakse mittevajalik ja hoitakse alles vajalik. Seda teevad inimesed ja nagu ikka, voivad eksida. Minu teada on Riigiarhiivis kull paris head spetsialistid selle too peal. Aga alati voib oiendada. igal EV kodanikul on see oigus. Parem oiendada otse riigikantseleisse, kellele arhiivid alluvad.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Tsiviilkaitsest teise pilgu läbi

Postitus Postitas setu »

Tsiviilkaitse maksu tulek Eestis

Hea lugeja, käesolev teema koondaks enda alla sisuka kokkuvõtte sellest, mida tsiviilkaitse maksu tulek Eestis enda alla koondaks. Mida me Eestis antud maksude näol saavutame ja mis võimekusi me sellega saavutame ja saavutada sooviksime. Kindlat ja sisukat süvenemist ja lahti mõtestamist soovides,

tervit,
Viimati muutis setu, 13 Jaan, 2010 15:57, muudetud 1 kord kokku.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Postitus Postitas mart69x »

12 000 uut läkiläkit alustuseks
Kasutaja avatar
wanapagan
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 27 Mär, 2007 22:20
Kontakt:

Postitus Postitas wanapagan »

mis see on mingine varajane aprillinali või???? :scratch:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kroon suitsupakile juurde? Kõik patriootlikult meelestatud kodanikud suitsetama! :mrgreen:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: diesel ja 8 külalist