Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas nimetu »

800 auto peale.
Siin sa paned juba jälle puusse. Superbe ei hangita 800. Üldse on esialgsest hankest (umbes 150 autot) kusagil kolmandik vastavate näitajatega patrullautod. Ülejäänud autod on lahjemate nõudmistega.
Kui auto läbisõit on tõesti 60 tuhat km aastas, siis 2 liitrit kütusekulu vahe 100 km peale teeb teise miljoni aastas. 800 auto peale.
See ongi tõenäoliselt põhjus, miks valitakse diislid. Seega sellega suutsid kaude argumenteerida just kallimate autode kasuks. :lol:
Aga seda ei tehta, vaid nutetakse rahapuudusest ja teise käega ostetakse pompöössusi. Kõik kulud tulevad ju sisejulgeoleku eelarvest (siseministeerium).
Tõesti? Kõige odavama kriteeriumitele vastava auto valimine on pompöössus? Skoda ON üks odavamaid marke, mida valida saab. Seda ma tõestasin juba eelmisel lehel.
On Superbid, kuid puudub nt piirivalve lahinguvõime. Või tsiviilkaitse korraldamine. Või veel midagi.
Mind huvitab ainult Eestimaa kaitsmise võime, selle nimel võib politseiniku ka Suberbist Fabiasse tõsta.
Ja sa ikka ei suuda konkreetsemalt välja tuua, kuidas need asjad otseselt politseiautodesse puutuvad või kuidas sinu poolt nimetatud asjad imekombel selle arvelt paraneksid? Sul lihtsalt pole konkreetseid argumente.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja sa ikka ei suuda konkreetsemalt välja tuua, kuidas need asjad otseselt politseiautodesse puutuvad
Küsin uuesti - kas sa mängid lolli või ei habla olukorda sisejulgeolekus....?
Puutuvad ju väga otseselt, kulutades (näiteks) autodele 1 miljoni vähem, on võimalik selle miljoni eest midagi muud teha.
Näiteks osta politseile jaotaseme relvastus ja anda vastav väljaõpe. Rohemehikeste ohus väga vajalik asi muide.

Kui sa ei suuda näha kaugemale patrullauto TTA-st, siis kahju küll, aga mul pole mõtet seda rohkem selgitada.
Iga jõustruktuur peab tegema teatud asju (mis jagunevad RA ja SA asjadeks).
SA asjadega politsei meil "põhimõtteliselt" ei tegele.
RA asjadega on juba hakatud tegelema valikuliselt - nt ei uurita vähemtähtsamaid kuritegusid ja enne Kohvrit lohises köis piiril ka päris kõvasti.
Soome sisejulgeolekus tegeletakse SA asjadega vägagi tõsiselt (kaugelt tõsisemalt kui siin), võib-olla seepärast polegi Soome politseil taolist varustust? Lihtsalt tehes ära rahuldavalt kõik, polegi võimalik ehitada spetsiaalseid politseimaju ja osta korralikke autosid (ma ei ütle, et paar aastat tagasi Soome politsei käsutuses olnud 1,8 bensiinimootoriga Mondeod oleks mittekorralikud). Meil jäetakse lihtsalt osa asju tuimalt (või rahapuudusele viidates) tegemata ja arvatakse, et kui ostame varustust, mille peale soomlased kadedad on, siis oleme kõvad mehed küll.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas nimetu »

Puutuvad ju väga otseselt, kulutades (näiteks) autodele 1 miljoni vähem, on võimalik selle miljoni eest midagi muud teha.
Nagu ma juba ütlesin, siis mingist miljonist pole siin juttu, sest neid Superbe ei hangita 800 tükki. Esialgu ilmselt mingi 50 tk. Me räägime heal juhul mõnekümnest tuhandest eurost aasta peale.
Näiteks osta politseile jaotaseme relvastus ja anda vastav väljaõpe. Rohemehikeste ohus väga vajalik asi muide.
Kas sa tahad pakkuda, et politseinikel varustust üldse polegi ja mingit väljaõpet ei saagi?


Ja siis sa muidugi hakkad täiesti kõrvalistel teemadel heietama.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei heieta kõrvalisel teemal. Kui sa nimetu ei suuda näha kaugemale politseiauto andmetest, on see sinu probleem.
Sisejulgeolekuvaldkonnas jäetakse täna asju tegemata, rahapuudusele viidates.
Kui asjad jäävad tegemata, tuleb kõikvõimalikest kohtadest katsuda raha kokku hoida, mitte seda kulutada, kus pole hädavajadust.

Suvatse tutvuda:
http://www.postimees.ee/3779233/politse ... -autoparki
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas nimetu »

Suvatse tutvuda:
Ma olen seda artiklit lugenud küll, lausa mitu korda. Ma võin nii palju näiteks öelda, et ei hangitud mitte 6,4 miljoni eest, vaid veidi alla 4 miljoni eest. Vaat kus tõhusus!

Ja minu väide on õige. Mingit miljonist säästu sa nende Superbide asendamise pealt ei näe.

EDIT:
Täpsustan veel, et neid "kalleid" patrullautosid hangiti 54, patrullbusse 16, ning ülejäänud on odavamad sõiduautod ja väikebussid.
Viimati muutis nimetu, 08 Veebr, 2017 11:49, muudetud 2 korda kokku.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Mõned lõigud Trummi toodud artiklist
PPA peadirektori asetäitja Tauno Tuisu sõnul on uutest sõidukitest ligi pooled mõeldud patrull- ja liiklusjärelevalve autodeks, milleks hangitakse nii eravärvides kui politseivärvides sõidukeid.

«Varasemaga võrreldes on need ka tehniliselt paremini varustatud, näiteks mahub uutesse sõidukitesse rohkem politseivarustust,» kommenteeris Tuisk
Politsei saab enda käsutusse Volkswageni väikebussid Transporter ja Caravelle. Sõiduautodest hangitakse Škoda mudelid Rapid, Superb ja Octavia.
Tauno Tuisu sõnul analüüsitakse regulaarselt sõidukite kulusid, kasutusintensiivsust ja paiknemist erinevates piirkondades. «Selleks, et sõidukipargi kulusid kokku hoida on meil koostatud kava, mille alusel alustasime sõidukite vähendamist,» ütles Tuisk.

PPA kasutuses on hetkel ligikaudu 900 sõidukit, millele lisandub veel eritehnika nagu näiteks ATV-d, UTV-d, mootorkelgud, mootorrattad ja haagised. Kokku on PPA sõidukipargis hetkel ligikaudu 1100 erinevat sõiduvahendit.

Peadirektori asetäitja selgitusel näeb plaan ette, et 2017. aasta lõpuks on PPA sõidukite üldarv tänasega võrreldes vähenenud 95 sõiduki võrra.
Unforeseen consequences
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas taara »

Kapten Trumm kirjutas:Mind tegelikult patrullpolitseiniku arvamus auto kohta niiväga ei huvita.
Ma mitte ei suutnud vait olla.

Ja Politseid ei huvita absoluutselt mida Trummi nimeline töll arvab või tahab. Nüüd mine ja tegele oma firmaga edasi. Hangi oma ehitajatele või rekkameestele kasutatud või odavaid autosid ja tööriistu. Vaba mees teeb vabal maa oma firmas mida tahes (peaaegu).

Trumm - veel kord. VÕTA JA TUTVU NENDE HANKEDOKUMENTIDEGA. Seal on ilusti kirjas, milliseid autosid, kui palju ja kuhu hangitakse. Lisaks on seal põhjalikult kirjeldatud, mida need autod sisaldavad.

64 Superbi kohe kindlasti. 8 suvalist bussi. 20 patrulli ja künoloogia bussi. 63 autot on tõenäoliselt Octaviad ja Rapidid. 4 autot, millest ma ei kujuta mitte midagi ette (mahtuniversaalid).

PS! Autod ei tööta seepärast, et politseinikutel soe oleks, vaid elektroonika toitmiseks.

Nagu ma enne ütlesin, siis Trumm ei kohku valetamast ega esitamast vääraid andmeid, et tõestada seda, mida temal vaja on.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Nagu ma enne ütlesin, siis Trumm ei kohku valetamast ega esitamast vääraid andmeid, et tõestada seda, mida temal vaja on.
Ja kui me laiendame seda mõtet tema muudele "analüüsidele" praktiliselt igas teemas? :roll:
Nüüd mine ja tegele oma firmaga edasi. Hangi oma ehitajatele või rekkameestele kasutatud või odavaid autosid ja tööriistu. Vaba mees teeb vabal maa oma firmas mida tahes (peaaegu).
Kas nüüd vallale kuuluva munitsipaalettevõtte üks juhtfiguur päris saab teha, mis ise tahab - kahtlane.
Unforeseen consequences
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Kapten trumm ei saa aru, et politseil on kiireid autosid vaja samuti mugavaid, kuna neil on pikad vahetused, pealegi, kuhugi peab ju kriminaali mahutama.
Inglismaal oli probleem, et diisel astrasse ei mahu kriminaal ära.
Muideks ka Inglise politsei on ise öelnud, et sa ei saa kätte autot, mis on parema juhitavuse ja sooritusvõimega. Just viitas sellele, et nad ei saanud diisel astraga Mitsubishi Evot linnavahel kätte.

Nüüd ma küsiksingi, politsei eest ära sõitmisi on üsna palju, kuidas nad saaksid põgenejad kätte mingi 77kw masinaga, millel pole juhitavust ja tippkiirus on ehk 170-180 km/h?
Kas Kapten Trumm ei mõista, et kui politsei tagajamise võimekus lahja auto näol viia alla, siis saaksid sellest ka rullnokad ja pätid teada ning nad hakkaksid põgenema.
Kas sa Kapten Trumm, tahaksid, et sinu lähedase mõrtsukas pääses minema, kuna ta sõitis 220-ga, politsei, aga ei saanud teda kätte, kuna nende auto ei läinud üle 180 või siis kasvõi üle 200 ?

Olen suur politsei tagaajamiste vaataja, mida saab internetist ja telekast ka nähtud ning selle põhjal võin öelda, et võimsate ja kiirete autode järele on politsei väga suur vajadus.
Vastasel korral ei võtaks enam keegi politseid tõsiselt.
Sa Kapten Trumm tahad meie politseid võimekuse ikka eriti alla kärpida, ma vaatan.
Hea, et nende autode hangete üle otsustavad tunduvalt pädevamad inimesed, kui sina.
Ma tõin enne välja ka tagaajamise videosid ja eesti kihutamise rekordeid, mis väga ilmekalt näitavad, et politseil peavad olema head masinad.
Oleks minu teha, siis ma laseksin osta veel 40 Superbi 2,0 206kw bensiinimootoriga.

Minul ei ole midagi selle vastu, et need autod on Skoda Superbid, aga miks mitte?
Sest auto on hea, hind on hea ja tehniline võimekus on ka hea ning automõõted ja nelikvedu kulub igati marjaks ära.
Asenduseks ei ole ju eriti midagi pakkuda, selles hinnaklassis ?

patrullis ei ole 800+ autot, vaid tublisti vähem, mistttõu on ka kulud tunduvalt väiksemad.
kaptentrumm tahab politseist teha jõuetu üksuse.

Kapten Trumm, teed väga suure vea, kui ei arvesta patrullpolitseiniku arvamusega
tema teab kõige paremini, mis autot on vaja.
Sa Kapten Trumm oled tööandja? Kõlad küll väga tööandja moodi, kes ei arvesta üldse töötaja vajadustega ja arvad, et töötaja, kes teeb iga päev seda tööd ,et ta ei tea, mida sinna vaja on?

Muideks, soomes on ka mersusid ja Volvo T4-sid kasutatud politseiautodena.
Samuti on seal politsei bike päris kiireid ja palju

Superb on korralik kesklassi auto, ei ole ta kuskilt otsast luksus.
Automaatkasti ma ise ei pea vajalikuks, aga kui on, miks mitte,
antud mootorit vist manuaali ei saanudki. Kuid 6 käiku on ok, võiks rohkemgi olla.

Tegelikult on superb passati sugulane, vähemalt vanasti oli, passat vist superbi alusel äkki tehtud, B6 passat

Näed Kapten Trumm, praegugi on politseinike liiga vähe nagu isegi tunnistad
ja sina tahad veel nende autod ka lahjemaks teha?
Kas sulle Kapten Trumm meeldiks, kui sinult varastatakse auto ära ja politsei
ei saa teda kätte, kuna nende autod üle 170 ei lähe ja juhitavust neil ka ei ole, kuna need oleks sinu kriteeriumite järgi ostetud lahjad odavad autod, mis vastu ka ei pea.
Aga mida värki Fabia patrullautoks või? Sinna ei mahu kriminaalegi panna ja selle mootoriga ja selle juhitavusega ei saa küll kedagi
kätte, kes vähegi võimsamat autot omab ja vähegi sõita oskab ning otsustab põgeneda.

Muideks need uued Superbid teevad minu teada igal pool tööd ja minu väikelinnas kodulinnas on neid 2 tükki juba

Kapten Trumm, ei suuda laiemalt mõelda, mida tähendab politseitöö ja miks on seal vaja kiirust

Muideks, vanad 118kw superbid on mingi 200 000 ja vähem sõitnud paljud, mis müüki jõudsid kasutatud politsei autodest
Kuid on ka üle 300 000 sõitnud masinaid, mis on vist juba diislid.
Kuidas sa Kapten Trumm saad mõelda ainult meie kaitseväele?
Meie siseturvalisus on väga tähtis ja kui politsei pole piisavalt varustatud on ikka väga jamasti.
Kui me ei suuda siseturvalisust hoida, mida meil siis üldse riigina kaitsta on?
Õnneks on meil ametis ikkagi vähegi pädevad ametnikud, kes suudavad mõelda ka siseturvalisusele.

Kui meenutada nüüd kunagisi Nissan Primeraid, siis need tõesti ei kõlvanud üldse politseiautodeks, ei olnud need töökindlad, mugavad ega ka mitte kiired.
Kuulu järgi ei olnud ka nende pidamiskulud just kõige paremad.

Kuid tõenäoliselt on jah Skoda väga jõuliselt turule teinud ja teeb hea hinnaga pakkumisi, et saada omale turuosa.
Aga miks mitte? Väga mõistlik käitumine ühe autotootja poolt, mis tagab talle hea müügi ja sealjuures veel heade autode näol.
Mul ei ole isiklikult Octavia patrullauto vastu ka midagi, aga siis peaks mootor võimsam olema, 130kw või siis peale.

Viskasin Opel Insingiadele ka pilgu peale.
Bensukatest kõlbaks ainsana 2,0 nelikvedu 184kw automaat ja manuaal.
Diislitest ei sobiks ükski, kui siis linnaautoks.

Viskasin ka Skoda Fabiatele pilgu peale ja selle võimsaim diisel 1,4 77kw tippkiirus on 196 km/h ja kiirendus 10,2 sekundit. No selliste kiirusenäitajatega pole küll midagi peale hakata ja nelikvedu ka puudub.
Suvaline rullnoka bemm astub sellel väga kenasti eest ära.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Lemet »

Olen suur politsei tagaajamiste vaataja, mida saab internetist ja telekast ka nähtud ning selle põhjal võin öelda, et võimsate ja kiirete autode järele on politsei väga suur vajadus.
Vastasel korral ei võtaks enam keegi politseid tõsiselt.
Sa Kapten Trumm tahad meie politseid võimekuse ikka eriti alla kärpida, ma vaatan.
Personaalselt minu jaoks on politsei võimekuse ja tõsiseltvõetavuse määrajaks mitte see, et kiirete autodega tagaajamisi läbi viia, vaid märksa rohkem hoopis see, et nad vähemalt pool tundi peale väljakutset kohale jõuaksid (ei eelda mitte edevat autot, vaid piisaval arvul ekipaaze), et uurijad tegeleksid ka väikeste kuritegudega(jällegi- ei vajata selleks seksikat nelivedu, vaid piisaval arvul uurijaid) ja seda, et eeskätt väiksesed rikkumised reageeringu saaksid. SELLEST algab õiguskuuleka ühiskonna kujundamine (Giuliani ja nulltolerants võiksid siinkohal mõttekohaks olla- linnapeana pani ta suurimat rõhku kuritegevuse vähendamisele ning juurutas niinimetatud nulltolerantsi seaduserikkumiste suhtes. See poliitika osutus üllatavalt edukaks: kui 1993, enne Giuliani linnapeaks saamist sooritati New Yorgis iga 100 elaniku kohta umbes 8 kuritegu ja USA keskmine oli pisut üle 5, siis 2003 sooritati iga 100 elaniku kohta New Yorgis 3 ja USA-s 4 kuritegu.), mitte telekast tagaajamiste vaatamine.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Sellega olen nõus, et patrulle oleks juurde vaja, aga ka neil rohkematel patrullidel on kiireid autosid vaja.
Kui kurikaelu kätte ei saada, pole rohketest uurijatest ja patrullidest kasu.
Aga uurijaid oleks ka juurde vaja jah, sellega olen nõus.
Muideks, et talvel paksu lumega politsei väljakutsele jõuaks on ju ka nelikvedu väga hea abimees.
Mis kasu sellest on, kui politsei oma 77kw diisel Fabiaga kohale jõuab varem, kui pätid põgenevad võimsa Audi RS6-ga ja sellele ei saada ligilähedalegi, isegi selle tagatulesid nähakse vaid korraks.
Teema alguses tõin ju videosid välja, mis juhtub, kui põgeneja auto on oluliselt kiirem ja selle roolis on veel hea juht kah.

Kui usa juba näiteks toodi, siis sealgi on olemas kiireid autosid politseil.

Siin väike näide, kuidas Rootsis tehakse Audi RS4 abiga, politsei üle nalja.
https://www.youtube.com/watch?v=vHwELLlLMu8
Ehk siis, politsei vajab kiireid autosid.
Antud põgeneja on muidugi väga ekstreemne näide, aga selle saab üle kanda ka väiksematele kiirustele, mis endiselt on suured.

Siin teeb keegi Rootsis Subaruga sama pulli
https://www.youtube.com/watch?v=crKCJiOFF-k

Ja siin teeb oma kodulehe andmeid, sama tüüp järgmise Audi RS4-ga pulli, kes tegi ka eelmise RS4-ga ja mersuga.
https://www.facebook.com/highwayfilms/v ... 706667125/
Nagu näete on tal lausa facebookis leht, kus räägib oma tegemistest ja kuidas ta filme välja annab.
Ma ise leian, et sellise püüdmiseks peaks Rootsi politsei ostma kas võimsaid bike või siis mõne Audi RS6, lausa mitu ehk.
Kuna kui videosid vaadata on too tüüp ja ka mõni teine seal rootsis politsei eest korduvalt ära sõitnud.
Viimati muutis klemmikas, 08 Veebr, 2017 19:09, muudetud 4 korda kokku.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Veiko Palm »

Ei taha midagi (otseselt) öelda politseiautode kohta, aga hoopis see Lemeti väide
Personaalselt minu jaoks on politsei võimekuse ja tõsiseltvõetavuse määrajaks mitte see, et kiirete autodega tagaajamisi läbi viia, vaid märksa rohkem hoopis see, et nad vähemalt pool tundi peale väljakutset kohale jõuaksid (ei eelda mitte edevat autot, vaid piisaval arvul ekipaaze), et uurijad tegeleksid ka väikeste kuritegudega(jällegi- ei vajata selleks seksikat nelivedu, vaid piisaval arvul uurijaid) ja seda, et eeskätt väiksesed rikkumised reageeringu saaksid. SELLEST algab õiguskuuleka ühiskonna kujundamine (Giuliani ja nulltolerants võiksid siinkohal mõttekohaks olla- linnapeana pani ta suurimat rõhku kuritegevuse vähendamisele ning juurutas niinimetatud nulltolerantsi seaduserikkumiste suhtes. See poliitika osutus üllatavalt edukaks: kui 1993, enne Giuliani linnapeaks saamist sooritati New Yorgis iga 100 elaniku kohta umbes 8 kuritegu ja USA keskmine oli pisut üle 5, siis 2003 sooritati iga 100 elaniku kohta New Yorgis 3 ja USA-s 4 kuritegu.), mitte telekast tagaajamiste vaatamine
ei tundu paika pidavat. Vähemalt on piisavalt mõjukaid ja autoriteetseid uurimusi, mis selle ümber lükkavad. Enimtuntuim loomulikult Freakonomics (tõlgitud ka eesti keelde).

Lühidalt öeldes - pisikeste kuritegude ärahoidmine ei vähenda suurte kuritegude sooritamist. Vähemalt ei ole seda võimalik (teaduslike meetoditega) näidata. Suurte kuritegude ärahoidmist saavutatakse suurte kuritegude tegijate püüdmise ja õiglase karistamisega.

Aga seda raamatut soovitan küll lugeda, kuigi raamat on peidetud statistika ja majanduse rüüsse (olemata tegelikult kumbki), siis näitab see hoopis "õigesti" mõtlemise viise.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Lemet »

Ja statistika kuritegevuse kohta New Yorgis? Soovmõtlemine või siiski reaalsus?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Jällegi näide, kuidas põgeneja saab kõvasti kiirema autoga eest minema.
https://www.youtube.com/watch?v=6yptiCYBSZo
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Veiko Palm »

Ja statistika kuritegevuse kohta New Yorgis? Soovmõtlemine või siiski reaalsus?
Statistika ei valeta :) Ma lihtsalt ütlen, et autoriteetide arvates ei ole langus tingitud "püüa väiksed pätid kinni" poliitikast. Palun loe raamatut (või samanimelist blogi).

Ning, et asi selge oleks - tegu ei ole "tavapärase Lemeti vaenamisega" :) tahtsin lihtsalt võimaldada rahumeelselt seisukohti revideerida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist