Julged kodanikud

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kohalesaabunud politseipatrull selgitas välja, et toidupoe kassapidaja keeldus vastavalt eeskirjadele alkoholi müümast 61-aastasele meesterahvale, kuna viimane oli alkoholijoobes. Meesterahvas vihastas ning võttis seejärel taskust noa ja ründas kassapidajat. Appi ruttas endine kaitseväelane Erki Poomann, kelle sõnul sõitsid nad elukaaslasega eskalaatoriga alla, kui kuulsid hirmsat kisa ja nägid rahvast laiali jooksmas.

«Tõmbasin kindad kätte ja tormasin sündmuspaika. Tundus, et ründajale oli gaasi näkku lastud. Sain noa temalt kätte ja viskasin selle eemale,» kirjeldab ta asjade käiku Elu24le.

«Olin sunnitud agressiivsel mehel kõrist haarama ja uimaseks lööma. Elukaaslane hõikas samal ajal turvameestele, kes eemal seisid, et toogu käerauad,» selgitas Poomann. Seejärel keeras ta ründaja kõhuli ja väänas käed selja taha. «Ma tapan su ära,» lubas vene keelt rääkiv ründaja.
..eks ta ole :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Mudakoon »

Vähemalt teab pätt nüüd teda :dont_know: kinnipidanud mehe nime .
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Kriku »

On Jumala ükskõik, mida selline 60-aastane lumpen teab.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas AndresTy »

Järjekordsed julged kodanikud said esile tõstetud

https://www.postimees.ee/6845508/julge- ... e-politsei
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Kriku »

Lapse elu päästnud turvamees võitleb nüüd ise haiglas kopsupõletikuga.
Aet Rebane, ajakirjanik
Reedel veidi enne kella 15 said päästjad väljakutse Tartus Sõbra tänava lõppu, kus 12-aastane tüdruk oli kukkunud jäisesse Emajõkke. Enne neid oli aga kohale jooksnud Jõe keskuse Prisma turvamees ning politseinike abiga tüdruku veest välja aidanud. Paraku tuli elupäästjal endal esmaspäeva õhtul kiirabiga haiglasse sõita, sest abi osutades oli ta rängalt külmetunud ning kopsupõletikku haigestunud.

Turvafirmas Skarabeus seitsmendat aastat leiba teeniv Aivar Volas (57) oli reedel tööl, kui Prisma infoleti juurde tuli üks naine ja teatas, et sealsamas lähedal kukkus laps jõkke. Volas ruttas seepeale kohe õnnetuspaika. Teisipäeval kinnitas Volase elukaaslane Marju Ilves, et mees oli esmaspäeval kokku kukkunud. «Olen väga õnnetu, sest Aivar on väga hea inimene, tahab alati kõiki aidata ja nüüd on ta ise kopsupõletikuga tilgutite all haiglas,» rääkis Ilves. Arstid olevat talle öelnud, et ilmselt võtab mehe paranemine kaua aega.

«Aivar ütles, et pole elu sees nii kiiresti jooksnud, nagu õnnetuse päeval. Ja ta läks ju oma õhukeste riietega,» jätkas Ilves. «Ta rääkis veel, et seal üks naine jalutas koeraga, aga kui lapse appihüüet kuulis, siis jooksis lihtsalt minema. Aivar on nii hingeline, eriti kui asi puudutab lapsi,» lisas ta.

Tüdruk kukkus vette Jõe keskuse lähedal paadisillalt. Kui Volas kohale jõudis, üritas tüdruk elu eest betoonkaldast kinni hoida. Turvamees haaras tüdrukust ja püüdis teda veest välja tõmmata, kuid järsaku, libeduse ja märgade riiete raskuse tõttu ei jaksanud seda kohe teha. Volas on ka ise isa ning mõistab enda sõnul seda kõikehaaravat hirmu, kui lapsega peaks midagi juhtuma. «Mul vasardas peas mõte, et kui nüüd kohe abi ei tule, siis hüppan ise vette ja üritan ta välja tõsta.» Lapse ja Volase õnneks jõudsid peag sündmuskohale ka politseinikud, kes tüdrukule ja turvamehele appi tõttasid. Ühisel jõul suudeti kriitiline olukord lahendada. Tüdruk oli aga selle aja peale muutunud juba jõuetuks ning Volas pidi kõvasti vaeva nägema, et teda pinnal hoida.

Võib arvata, et samal ajal väljas valitsenud külma ja tuule mõjul haigestus elupäästja ise. «Tegin talle muudkui viinasokke ja andsin paratsetamooli, aga eile tuli juba kiirabi kutsuda,» lausus Ilves.

Et rangete koroonapiirangute tõttu ei lubata praegu Tartu ülikooli kliinikumis patsiente külastada, suhtleb naine elukaaslasega telefonitsi. «Südamest loodan, et ta saab varsti terveks, sest ta on lihtsalt nii hea inimene,» lisas ta.
Kiiret paranemist!
seal üks naine jalutas koeraga, aga kui lapse appihüüet kuulis, siis jooksis lihtsalt minema
:wall:
Kasutaja avatar
ragnar neljas
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 07 Mär, 2016 18:40
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas ragnar neljas »

Nüüd peaks Prisma ja/või Skarabeus mehele kopsaka preemia välja käima - saaksid tasuta positiivset reklaami ja see oleks ka üleüldse õige tegu.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas parkija »

Mind huvitab kuidas on päästetu tervis .
Kangelane väärib riigi poolset tunnustust kindlasti , kuidas turvaettevõte ja turvateenuse tellija / Prisma / seda turvatöötaja postilt lahkumist näevad , eks seda näitab tulevik .
Trtmppa
Liige
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Mär, 2016 18:01
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Trtmppa »

parkija kirjutas:Mind huvitab kuidas on päästetu tervis .
Kangelane väärib riigi poolset tunnustust kindlasti , kuidas turvaettevõte ja turvateenuse tellija / Prisma / seda turvatöötaja postilt lahkumist näevad , eks seda näitab tulevik .
Arvestades, et ohus oli inimese elu siis on see minu silmis kindlasti õigustatud põhjus antud hetkel objektilt lahkuda. Ei usu, et Skarabeus või Prisma seetõttu mingeid trahve rakendavad, oleks suht näotu.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas parkija »

Ma ei mõelnud trahve või mingit karistust , ma ikka seda , kuidas nimetatud ettevõtted seda õilsat tegu ekspluateerima hakkavad .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Kriku »

Lapse elu päästnud mees võitles haiglas elu eest.
Maarius Suviste, reporter
Jääkülmast Emajõest lapse päästnud otepäälane Aivar Volas jäi seejärel ise nii tõbiseks, et pidi 17 päeva haiglaravil olema. Peale kopsupõletiku avastati tal kurja teinud bakter. Nüüd on mees kodusel ravil.

«Juhtus endaga see, mis juhtus, ja sellest saab üle ning unustame varsti ära, aga peaasi on, et laps sai päästetud,» ütles ta üleeile, kui tema kodu juures talvepealinnas juttu ajasime. Pärast seda võttis ta taas ette tee arsti juurde: vaja veel kontrollis käia. Volas tuletas meelde «Kevade» filmi: «Arno jooksis Teelele appi, kui too tiiki kukkus. Teelega ei juhtunud midagi, aga Arno jäi palavikku – nii nagu minagi.»

Hiljutine vahejuhtum Emajõe ääres oli aga kõike muud kui mängufilm – see oli päriselu, kus iga hetk elutähtis. Mullu 4. detsembril Tartus Jõe keskuse lähedal aset leidnud sündmused hakkasid hargnema kella 14.30 paiku. Turvafirmas Skarabeus töötav ning praegu Jõe keskuses asuvas Prismas turvatöötajana leiba teeniv Aivar Volas (57) oli parajasti tööpostil, kui korraga sööstis üks naine poodi infoleti juurde. «Seejärel tuli teenindaja mu juurde ja ütles: üks tüdruk kukkus vette! Kas sa saad appi minna? Ütlesin, et saan muidugi! Ja kohe läksin ka,» meenutas ta. Turvamehe vormiriietus seljas, ei jopet ega midagi, tormas ta jõe äärde. «Jooksin kohe sinna, nii kiiresti kui sain. Tegin elu kiireimad sammud – jooksin elu eest.»

Võitlus elu eest külmas vees

Tol päeval puhus kõle tuul. Külm oli ka. «Kui kohale jõudsin, oli tüdruk üleni vees ja hoidis paadisilla äärest kinni. Haarasin tal kohe kätest. Ta oli üsna suurt kasvu, tal oli paks talvejope seljas, mis oli juba vett täis. Päris raske oli. Hakkasin teda välja tõstma, aga paadisillal oli libe ja ta libises vette tagasi,» rääkis Volas. «Siis sain tüdrukul jala peaaegu juba ääre peale – ja jälle kukkus tagasi.»

Samal ajal märkas ta ka üht möödujat. «Üks naine oli koeraga jalutamas, aga ta pani kohe eemale minema,» märkis ta.

Minutid möödusid. «See kõik oli nii ootamatu,» sõnas Aivar Volas, kes märkas ka, et kaldal seisis hirmunult tüdrukust väiksem sõbranna. «Nii kaua, kui laps vees oli, hoidsin teda kinni ja üleval, et ära ei lähe... Samal ajal püüdsin teda kogu aeg välja sikutada. Ta ütles mulle, et kaotas tasakaalu. Võib-olla läks sinna liiga äärde, kaotas tasakaalu ja kukkuski vette. Ja libe oli ka, ega sellisel juhul olegi ju palju vaja.»

Mees vette ei kukkunud, küll aga sai ta üleni märjaks. Peas vasardasid tal mõtted: «Tuleks juba abi, tuleks juba. Mida kiiremini, seda parem. See ei olnud enam minutite, vaid sekundite küsimus. Olukord oli kriitiline. Lõpuks mõtlesin, et kui nüüd lisaabi ei tule, siis hüppan vette ja üritan ta tõsta välja. Aga seda ei oleks kunagi ette teadnud, mis siis oleks saanud ja millega see oleks võinud lõppeda... Vähemalt nii palju suutsin, et hoidsid teda kinni ja üleval, kuni abijõud saabusid.»

Samal ajal olid abijõud juba teel – kaupluse infoletist oli helistatud häirekeskusesse. Aivar Volas lausus, et esimesena jõudis sündmuskohale politseipatrull. «Hüüdsin, et tulge ruttu appi, ma ei jõua enam hoida! Olin ise ka juba läbimärg ja läbikülmunud,» lausus mees. «Kui politsei saabus, tõmbasime kahekesi politseinikuga tüdruku lõpuks välja.»

Seejärel saabusid kiirabi ja päästjad. «Kiirabitöötajad panid lapsele sooja teki ümber,» ütles ta. Lõuna päästekeskuse andmetel oli tegu 12-aastase tüdrukuga ning lapse tervist kontrollisid kiirabitöötajad, kes märjaks saanu ka koju toimetasid. «Ei tea, kuidas see kõik oleks võinud lõppeda, kui poleks õigel ajal... Väsid lõpuks ära, ja ongi kõik.»

Kõrge palavik ja äge nakkushaigus

Turvamees Aivar Volas läks pärast seda Prismasse tööle tagasi. Juba töö juures hakkas tal külm, lõdises. Poole üheksa paiku õhtul jõudis ta koju Otepää aedlinna. «Siis oli veel külmem,» tunnistas ta. Olemise tegi veel halvemaks kõrge palavik. «Kraadiklaas näitas 39 ja siis juba 40. Väga halb oli.»

Päästeoperatsioon leidis aset reedel. Nädalavahetusel käis kiirabi kaks korda Aivar Volase juures kodus. Soovitati võtta paratsetamooli ja kui ei aita, teha viinasokke. Mõõdeti ka veresuhkrut ja vererõhku. Ta võttis soovitatud ravimit, viinasokid said jalga tehtud. Aga palavik püsis kõrge.

Esmaspäeval kutsus ta uuesti kiirabi. «Siis tuli Otepää kiirabi ja nad ütlesid kohe, et mul on kopsupõletik ja viisid Tartusse haiglasse ära,» rääkis ta. Seal sai kinnitust, et oligi kopsupõletik. Palavikku aga alla ei saadud ega saadud. Lõpuks avastati, et tal on veel legionelloos – ägeda kulu ja bakteriaalse päritoluga nakkushaigus, mille põhihaigusvorm on kopsupõletik.

Legionelloosi tekitaja on bakter Legionella pneumophila. Legionella on väliskeskkonnas ulatuslikult levinud jõe- ja järvevees. Legionella võib pikemat aega säilitada eluvõime külmas ning seisvas vees, on kirjas terviseameti kodulehel. Haigusnähud on kõrge palavik, kuiv köha, pea- ja lihasvalu, hingeldus, valu rinnus ning harvem esineb kõhulahtisus. Terviseameti kinnitusel levib Legionella eeskätt aerosoolina piisknakkuse teel. Inimeselt inimesele haigus ei levi. Eestis esineb legionelloosi üksikjuhtudena.

«Ju siis Emajõe ääres veega kokkupuutes ma selle külge saingi ning see palavikku kõrgel hoidis. Kui see bakter inimese sisse saab, hakkab sees möllama ja teeb, mis tahab,» seletas Aivar Volas. Ta oli haiglaravil 17 päeva, enne jõule sai koju lähedaste juurde. «Ma ei ole kunagi varem nii kaua järjest haiglas olnud. Nii palju vähemalt kasu on olnud, et pärast haiglasse sattumist ei ole enam ühtegi suitsu teinud.»

Mis päästetud lapsest edasi sai, kuidas tema tervis pärast elu eest võitlemist on, elupäästja ei tea. «Tahaksin teada küll ja muidugi tahaksin näha, kuidas tal läinud on. Taaskohtumine oleks kindlasti tore hetk. Seni ei ole aga lapse pere ühendust võtnud ega üles otsinud,» märkis pikaaegne turvamees Aivar Volas, kes on praegu töölt eemal kodusel ravil.

Tahaks juba tööle

Kas mees kibeleb tööle tagasi? «Absoluutselt loomulikult,» ütles ta oma kodus, kus elutoa laual on vaasides sületäis lilli ning kolm raamitud tänukirja – Prismalt, turvafirmalt Skarabeus ja Tartu linnavalitsuselt. Samas näitas ta linnavalitsuse kingitud käekella, millele on graveeritud tema nimi.

«Pisarad võttis silma, kui tänukõnesid peeti,» tunnistas elupäästja Aivar Volas, kelle kohta öeldakse nüüd kodukohas: aedlinna kangelane. Seda kuuldes tõdes ta: «Jah, see on minu elu sündmus küll. Loomulikult on tunne südames väga hea. Kõige tähtsam ongi see, et lõpp hea, kõik hea – mida sa hing veel tahad.»
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Kriku »

AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas AndresTy »

Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas runno »

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/120010900/inimesed-mis-kurat-teil-viga-on-vooras-vagivallatseja-lukkas-vaikelapsega-ema-rongiteele-ja-peksis-teda-keegi-ei-reageerinud

Maksumüüri taga.

Liina oli oma kolmeaastase tütrega päeval ringi käinud ning plaanisid kell 16.41 Rahumäe peatusest rongi peale minna, et koju tagasi sõita. Lapsel oli hea tuju ja emal ka, kui äkki kogu olukord peapeale löödi.

„Olime perroonil seisnud mõni minut, kui nägime kaugelt tulemas väga ebaadekvaatses seisus olevat naist. Ta oli silmnähtavalt midagi tarbinud,“ kirjeldab Liina. Võõras purjakil naine rääkis noore emaga vene keeles, mida Liina ei mõistnud. „Vastasin viisakalt, et vabandust, ma tõesti ei saa aru,“ kirjeldab ta. Seejärel jõudis ta aga vaid korraks selja keerata, kui vihane naine ta perroonilt alla lükkas – jõuga rongiteele. „Jäin püsti ja rongi veel õnneks ei tulnud. Õnneks, mõelge, kui oleks tulnud. Ja uskuge mind, see viha selle inimese silmis ja see raev... ta oleks mu sinna liikuva rongi ette ka lükanud,“ räägib Liina ikka veel ärevusega hinges. "Ma ei suuda mõeldagi, mis oleks siis, kui minu asemel oleks olnud mõni koolilaps või rase naine..."

Loomulikult ehmus sündmuste käigust ära ka Liina tütar, kuid see vägivallatsejat ei peatanud. „Ta hakkas veel kõvemini karjuma ja vehkis mu 3aastase lapse ees. Ma pole elusees enne kuulnud, et mu laps sellist häält teha suudab!“ meenutab Liina.

Vapper ema suutis end selle kõige keskel siiski perrooni ääreni upitada ning haaras oma lapse sülle, et psühhopaat tüdrukule midagi ei teeks. Hirmu täis Liina plaanis lapsega kiirelt üle rongitee joosta teisele perroonile, kuid ikka veel ei saanud sündmused läbi – võõras hüppas neile järele ning lõi Liinat – laps oli samal ajal ema haardes. „Lõpuks saime vastasperoonile, kus OLID INIMESED!!! Seal olid inimesed, kes nägid kõike pealt, aga ei teinud midagi,“ on Liina nördinud. „Inimesed, mis kurat teil viga on? Miks meie ümber elavad inimesed ei oska näha abivajajat ja appi minna? Ma loodan, et kõik, kes täna antud olukorda pealt nägid, lähevad õhtul koju ja häbenevad omal silmad peast välja,“ ei suuda Liina uskuda, kuidas ta nii abitusse seisu üksinda võõra naise eest eluhinnaga võitlema jäeti.

Õnneks kohe uuele perroonile jõudnud, astus vägivallatseja rongile ning sõitis minema. Liina aga jäi, juhtunust täielikus šokis, lapsega oma kodurongi ootama. Mõistagi ei jõudnud ta kohapeal politseisse helistada, vaid nägi vaeva oma lapse ja enda elus hoidmisega. Avalduse tegemine on emal alles käsil ning loodab nüüd, et politseil on turvasalvestised, mis olukorra fikseerisid, ja et vägivallatseja saab teenitud karistuse.


Krt, sellest sibulaeidest oleks mõnel pealtvaatajal ikka ehk jõud üle käinud :evil:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Julged kodanikud

Postitus Postitas Kriku »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist