REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Puhtalt andmeanalüütikasse suundunud mitmekõnet kärbitud. Palun teema juurde tagasi.

Reutersi pealt selline ülevaade töös olevatest vaktsiinidest. Originaalis interaktiivne.
Manused
vktsn.JPG
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas 2korda2 »

Madis Reivik kirjutas:"Valdavalt 1 päev" probleem on selles et meil pole MINGIT infot kui pikk see aeg tegelikult on. 1 päev või 5 päeva.
Minule teadaolevalt avaldatakse kuude kaupa igapäevaselt eelmise päeva testide tulemusi ja kogu selle perioodi vältel on olnud mõni üksik kord kui on öeldud, et vastava päeva statistikas on tegelikult osaliselt ka varasemate päevade testid (selle tipupäeva kohta jooksis vist läbi "20 üle-eilset ja 60 eilset"). Või pean ma sellest väitest aru saama nii, et kui TA avaldab pressiteates eelmise päeva tulemusi, siis see on vähem usaldusväärne võrreldes sama asutuse poolt avaldatud failis olevate andmetega?
Madis Reivik kirjutas:Opendata kogu mõte ongi selles et nii oluline info, mille baasil tehakse sulgemisi jms, peaks olema avalik. Ja seejuures ilma puudusteta. Mingi "tähtsa ülikooli" poole suu ammuli vahtimine ei ole demokraatlikule ühiskonnale omane, ka eraisik peab saama soovi korral infot kontrollida.
Siin ma pean tunnistama, et meil on õnneks vaba maa ja nii nagu igaühel on õigus anda hinnangut "bullshit" on igaühel õigus leiutada üldkasutatavatele mõistetele uusi tähendusi (OD ei tähenda seda, mida sa siin kirja panid). Küll tuleb sellisel juhul arvestada võimalusega, et sellist "tõlgendajat" ei võta keegi eriti tõsiselt. Ma olen siin korduvalt soovitanud võtta kätte ja küsida ennast huvitavaid andmeid. Mitu korda ja milliste andmete osas oled sa TA poole pöördunud?

Ahjaa - "minu positsioon selles diskussioonis": ma olen inimene, kelle kolleegide (ja sõprade) tööd seavad kahtluse alla inimesed kelle pädevus antud teemas on kaheldav, et mitte öelda olematu. Mul ei ole mingit kohustust siin neid kaitsta ja loomulikult võiks selle lõime jätta mõne üksiku veendunud oletaja kajakambriks aga ma näen siin ka inimesi, kes päriselt tahavad teada, mis toimub.
Vaba maa ja sestap võtan endale nüüd õiguse just sinu edasisi küsimusi eirata - teoloogias ei ole mina tugev aga väited ja küsimused lähevad aina enam selles suunas.


PS. Muheledes küsin vaktsiini-skoori kaardi kohta "aga Sputnik?!"
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Siki »

Eestis uus koroonarekord – viimase ööpäevaga lisandus 414 nakatunut.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Siki kirjutas:Eestis uus koroonarekord – viimase ööpäevaga lisandus 414 nakatunut.
% testitutest omab tähtsust kuigi ka see tõusis. Teste tehti üle 7000
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hommikul oli raadiost kuulda eduraportit koroonaäpi HOIA suurest eduloost - "tervelt 200 tuhat inimest on selle alla laadinud".
Paraku, end seal nakatunuks registreerunute arv on pehmelt öelda tagasihoidlik ja sellest üritatakse mitte rääkida.
Ehk siis, kui tuhandetest positiivse tulemuse saanutest regab end haigeks sadakond, võib selle projekti lugeda mahavisatud rahaks.

Selle raha eest, mis sellele kulutati (osad firmad tegid ka annetuse korras tasuta tööd) võinuks pigem palgata TA-sse inimesi juurde, kes neid positiivseid läbi helistama. Kui oled saanud diagnoosi ja su elu pöördus just peapeale, on veits nõme kõnerobotiga suhelda.

Ühesõnaga, sellistele vabatahtlikusele tuginevate arenduste peale pole suurt mõtet raha raisata, kui selle taga ei käi jõustamine seaduse jõuga nagu näiteks Kagu-Aasia riikides (kus see ka tõesti toimib).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Hommikul oli raadiost kuulda eduraportit koroonaäpi HOIA suurest eduloost - "tervelt 200 tuhat inimest on selle alla laadinud".
Paraku, end seal nakatunuks registreerunute arv on pehmelt öelda tagasihoidlik ja sellest üritatakse mitte rääkida.
Ehk siis, kui tuhandetest positiivse tulemuse saanutest regab end haigeks sadakond, võib selle projekti lugeda mahavisatud rahaks.

Selle raha eest, mis sellele kulutati (osad firmad tegid ka annetuse korras tasuta tööd) võinuks pigem palgata TA-sse inimesi juurde, kes neid positiivseid läbi helistama. Kui oled saanud diagnoosi ja su elu pöördus just peapeale, on veits nõme kõnerobotiga suhelda.

Ühesõnaga, sellistele vabatahtlikusele tuginevate arenduste peale pole suurt mõtet raha raisata, kui selle taga ei käi jõustamine seaduse jõuga nagu näiteks Kagu-Aasia riikides (kus see ka tõesti toimib).
Kagu-Aasia riikide elukorraldus, seadusandlus ja üldse kõik on teistmoodi. Nende mudeleid on väga raske kui pea, et võimatu meie ühiskonda üle kanda.
Mis aga puudutab raha rakendustesse uputamisse siis siis siin olen nõus. Selle rahaga oleks ka palju targemat teha
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Noh, jalavõru on meil teatud juhul seaduslik.
Selle nutirakenduse puhul on tegelikult küsimus isikustamise võimatuse korraldamises.
Aga selle praegune korraldus on e-riigile sümptomaatiline - üritatakse tellida mingi tarkvaralahendus, lootes, et see probleemid kõik lahendab.
Mõtlemata rakendusele ja inimestele, kelle tarbeks see töötab. Antud juhul on jäetud tegemata asja juriidiline pool ja tulemus annab juba tunda - kuna kohustust ja järelvalvet pole, siis on kasutajaid vähevõitu ja need, kes peaks viimseni kirjas olema (ehk positiivsed) sinna kirja sama hea kui ei satu.

Taolises stiilis tarkvaraarendust on Eesti riigiaparaat täis, nutiseadme vaimustuses noored ametnikud arvavad, et mingi tehniline lahendus lahendab probleemid. Tegelikult ununeb, et inimene on see võti.

Ise ma olen skeptiline nende "tungivate soovituste" teemal. Ei tööta.
Nende mudeleid on väga raske kui pea, et võimatu meie ühiskonda üle kanda.
Aasias on mõtteviis tõesti erinev, seal peab indiviid kobisemata alluma ühiskonna vajandustele nagu sipelgapesas.
Aga ka seal pole ainult tarkvaralahendus ja inimene ei allu mingi moraalse kompassi ajel, vaid see on seadustatud ja seadusega kohustuslikuks tehtud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Võib-olla loll küsimus aga kui nüüd need ennustatavad 500+ päevased pos. tulemused reaalsuseks muutuvad, siis millisel moel loodetakse meditsiini ülekoormust ära hoida?
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Ääremärkus Trummi postitusele. Selle äpindusega on üks ebakõla- nimelt peaksid haiged viibima isolatsioonis ja mitte töllerdama ringi. Et siis "järsku" hakkab äpp lõugama kui kaubanduskeskusesse lähen süüa ostma? Ja kas siis võib asjaolude väljaselgitamiseks talle kohe erivarustusega kontrollüksuse telefoniga kohale kutsuda? Ikkagi isolatsiooninõute eiramine. Kas põhjendatud või mitte , selgitavad organid. Ja kes need on, kes peaksid hakkama kontrollima ja kõrvaldama ühiskonnast nakatunud isikuid? Eripolitsei? TA relvastatud üksus (nagu maksuametil)? Või kes? Wuhani videotes hiinlased demonstreerisid oma sellist üksust :evil: . Jaburaid küsimusi tuleb kohe robinal.
Kogu selle äpinduse mõte peaks olema ju tegelikult hoopis see, et vältida haigestunud isikuga levitusperioodil kokku puutunud isikute kaudu edasist haiguse levimist. St talletatakse telefoni sinihamba kontaktid koos kontakti pikkuse ja kuupäevaga. Ja nüüd siis kellelegi positiivse nakkusdiagnoosi kinnitamisel vastavalt sisestatud parameetritele selekteeritakse välja potensiaalsed uued nakatunud või uued (super)levitajad ja suunatakse kontrolli ja/või isolatsiooni. Ja kogu see süsteem toimib KÕIKVÕIMALIKE nakkushaiguste või mida iganes korral. Kaasa arvatud ka suguhaigused või mis iganes muud veel teadmata eriolukorrad. Programmi märgitakse selekteerimiseks tagasiulatuv periood (nt covidi puhul 14 päeva, ja nüüd juba pakutakse 7-10) ja kontakti pikkus (nt 15 min) ja anna minna! Keegi märgitakse haigeks ja kari valimisse sobivaid isikuid saab teate oma HOIA-äppi.
Asiaadid just sellest vaatenurgast oma süsteemi esitlesidki. Aga see on põhimõtteline vaatenurga muutus ja jälgimisühiskonna käivitamine. Kas me seda tahame (hmm ikkagi mitte meie aga otsustajad) on hoopis ise asi.
Kui isegi haigetel pole kohustust ennast seal ära märkida ja seejärel BT-ga telefoni endaga kaasas kanda, siis mida on tervel inimesel sinna asja? Näitamaks, et tema on änksa ja popp ja noortepärane äpimeelne inimene? Epideemiatõrje seisukohast oluline pole ju mitte see, et seal terved oleksid, vaid ikkagi see, et haiged oleksid kaardistatud ja terved oleksid hoiatatud viirusekandjaga kokkupuutumise eest. Aga see eeldab haigete seal ära märkimist.

Vahepeale jõudis Trumm oma postituse sättida siia juba :)
Viimati muutis Peeter, 19 Nov, 2020 11:03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Chupacabra »

Kui Eesti haiglasüsteem saab üle koormatud ekstra 100 inimesega, mis siis sõja ajal saab?
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Chupacabra kirjutas:Kui Eesti haiglasüsteem saab üle koormatud ekstra 100 inimesega, mis siis sõja ajal saab?
No vaatame ikka näkku endile: meil pole ju veel mitte midagi alanudki! Ei kevadel, ei praegu. Isegi epideemiat pole veel, alles pidime liikuma sinnapoole. Elu veel täitsa tavaline, ainult "vatimarlisidet" "võiks(!) teiste inimeste keskel kanda, ja sellele kah pole veel isegi sertifikaati vaja. Et kui võrrelda nõukogude ajaga, siis olukord samalaadne: kui juua ja prassida tahad, siis kohti (restosid) pole ja "šveitserile" tuleb maksta, et privaatpeoks ristitud olengule sisse lastaks. Ja kapitalistlike imperialistide nuhke turistide näol kah pole niipalju ringi laskmas ja kõiksugu-sõjasaladusi välja nuhkimas.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Nii. Meil avatud kontor ja yks töötaja sai täna pos tulemuse. Ta kodus juba teisip alates, sest kurk oli valus. Nyyd saan täpselt teada kui kiirelt ta tegutseb. Ise nende kõne ootejärjekorras juba 30 min.
Peeter
Liige
Postitusi: 2579
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

hjl85 kirjutas:
Siki kirjutas:Eestis uus koroonarekord – viimase ööpäevaga lisandus 414 nakatunut.
% testitutest omab tähtsust kuigi ka see tõusis. Teste tehti üle 7000
Mul on kahju, et eile kirjutatud sõnad ei täitunud. Kahjuks tuli ikkagi uus tasemerekord. Olukord on lihtsalt selline, et siis eilse päeva jooksul (tinglikult) leiti, et meil on 7000 juba nii ohtralt köhivat/nohutavat/tatistavat või muidu kahtlast inimest, kes vajaksid igaks juhuks covidi-testi. Ja neist testidest lisandus 414 UUT nakatunut. Need 7000 olid need, kes läksid testima. Aga see ei tähenda, et ainult 7000 köhivad. Neid on tõenäoliselt hulga rohkem aga kõik ei pöördu arsti poolegi. Paljud neist koroonat põevad, seda ei tea ammugi, ainult oletame igatsugu uuringute kaudu. Kahjuks järjest rohkem ilmneb, et ei suudeta leida kus haiged on nakatunud. Ja see on halb. ...sest võib selguda, et ka uuringuid tehti just selle sama sihtgrupi sees, kuhu kuuluvad oma mõttemaailmalt ka need 7000, kellede analüüsid eile uuritud said.
Viimati muutis Peeter, 19 Nov, 2020 11:35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
dorpat
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 26 Aug, 2020 22:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas dorpat »

hjl85 kirjutas:Ise nende kõne ootejärjekorras juba 30 min.
TAsse helistad? milleks? perearst annab ka saatekirju. või sain millestki valesti aru.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3344
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Madis Reivik »

Nojah, lihtsate küsimuste peale emotsionaalsed karjed ja jälle pädevuse jutt. Mis sa ikka ära teed kui vastuseid pole aga tahaks iseenda algatatud vaidluses peale jääda.
Eks näis mis tulevik toob, ma kardan et üks vähe erksam advokaat võib hakata koledaid hagisid riigi vastu koostama - aluseks just ülelaskmine ja ignorantsus ning statistika moonutamine.

Meditsiini ülekoormust hoitakse ära nagu ametnikele kohane - viimase hetke drakooniliste otsustega. Ma võin eksida aga keegi asjapulk ajas kevadel suisa "triaasi" juttu, õnneks enamus inimesi ei tea mida see tähendab. Ma väga loodan et minu pragmaatiline kartus et kõigepealt drakooniline karantiin ja seejärel Rootsi tee koos kõige negatiivsega, ei saa tõeks, tunnistan meelsasti et eksisin.

Meanwhile riigisektoris:
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/r ... d=91714879

Valitsus töötab pingsalt ! (mingite pedeasjadega, koroona on pööblimure)
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist