www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Okt, 2021 20:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 15929 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696 ... 1062  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 14:18 
Eemal
Liige

Madis Reivik kirjutas:
2korda2, kas sa minu etteheiteid ei tahaks tema juurest "läbi lasta" ?

Jällegi - mina ei hakka oletama mida sa silmas pead. Kui minu vastused pole rahuldanud, palun koonda oma küsimused/ettepanekud ühte posti. Seejuures:
1. Tähista küsimused selgelt (numereeri).
2. Veendu, et küsimus oleks konkreetne, asjakohane ja küsimuse vormis ning selle sõnastus ei jätaks mitmeti tõlgendamise ruumi.
3. Veendu, et küsimusele juba ei oleks vastust kas TA kodulehel (näiteks avaandmete kohta siin), TÜ statistika lehel või ka vabatahtlike veetaval https://koroonakaart.ee/et .
4. Kui soovid avaandmetesse lisada uusi mõõdikuid, siis põhjenda vajadust (jällegi eelnevalt veendudes, et olemasolevad andmed juba ei vasta küsimusele ja samas lisatav oleks piisav, et küsimusele oleks võimalik üheselt vastata).
Kui KÕIK need tingimused on täidetud, siis võin küsimused/ettepanekud edastada. NB! Tegemist on TÜ töötajaga, mitte TA töötajaga. Tal ei ole absoluutset võimu ja temast ei sõltu kõik. Saab anda hinnangu, tulemust ei pruugi olla. "Rohkemate andmetega saab rohkem teha" on üldtuntud põhimõte aga see ei tähenda, et rohkem andmeid oleks mõistlik (või ka võimalik) avaldada.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 14:45 
Foorumil
Liige

Madis Reivik kirjutas:
https://www.err.ee/1161357/lutsar-noorte-nakatumise-kasv-tuleb-muuhulgas-laiemast-testimisest

Kui nakatunuid on vähe siis see ei tule vähesest testide arvust. Aga kui neid on palju siis see tuleb suurest testide arvust.

Mis sa nüüd selle postiga täpsemalt öelda tahtsid? Palun selgita täpsemalt.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 14:58 
Eemal
Liige

2korda2, proovin siis võimalikult konkreetselt
Palun lahendada alljärgnevad puudused opendatas:

1) Puudub unikaalne ID mis viiks kokku inimese ja testi. Vajalik selleks et näha kordusteste ja kordusnakatumisi
2) Puudub proovivõtukuupäev. Võtu ja analüüsi vahel võib olla pikem aeg kui 1p, seda vahepeal mingi asjapulk err-is ka mainis, et tekkis "ummik".

Davidsoniharald - TA teated on alati sellised et "läheb tasapisi paremaks" ja külma statistikat tõlgendatakse pidevalt optimistlikus võtmes. Aga servast käib mingi triaazhijutt (mis on õudus kuubis). TA avaldused peaksid olema pigem karmimad ja pessimistlikumad, mitte tekitama "olukord on kontrolli all" tunnet.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 15:16 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
HOIA äpist. Ma olin alguses pessimistlik ja olen endiselt pessimistlik. Just seetõttu, et tulemuslik saab see äpp olla vaid juhul kui nakatunu on bipolaarne - ühelt poolt on vastutustundlik ja märgib äpis oma positiivsuse ära ja samal ajal ei ole vastutustundlik ja ei rakenda eneseisolatsiooni. Kõik muu mudru seal ümber on aur.

Ma olen sama pessimistlik - mul näiteks nuppudega telefon. Ilmselt nii paljudel teistelgi kus pole mingite äppidega midagi teha. See Hoia on näide sellest, kus püütakse asju ära teha nö. ''esimese eesti'' tasemel (et muu maailm ikka näeks kui eesrindlik IT-riik me oleme...) seejuures arvestamata sellega, et paljud elavad peost suhu/palgapäevast palgapäevani ning ei oma üldse mingit kaasaskantava telefoni ja koduse interneti võimekusi.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 15:28 
Foorumil
Liige

Walter2 kirjutas:
Tsiteeri:
HOIA äpist. Ma olin alguses pessimistlik ja olen endiselt pessimistlik. Just seetõttu, et tulemuslik saab see äpp olla vaid juhul kui nakatunu on bipolaarne - ühelt poolt on vastutustundlik ja märgib äpis oma positiivsuse ära ja samal ajal ei ole vastutustundlik ja ei rakenda eneseisolatsiooni. Kõik muu mudru seal ümber on aur.

Ma olen sama pessimistlik - mul näiteks nuppudega telefon. Ilmselt nii paljudel teistelgi kus pole mingite äppidega midagi teha. See Hoia on näide sellest, kus püütakse asju ära teha nö. ''esimese eesti'' tasemel (et muu maailm ikka näeks kui eesrindlik IT-riik me oleme...) seejuures arvestamata sellega, et paljud elavad peost suhu/palgapäevast palgapäevani ning ei oma üldse mingit kaasaskantava telefoni ja koduse interneti võimekusi.

HOIA äpp on lihtsalt üks paljudest abivahenditest ja nagu kõik abivahendid ei ole ükski neist 100% toimiv. Nendel, kes seda kasutavad on ta abiks ja nendele, kes ei kasuta üksõik mis põhjusel ei tee ta asja kuidagi hullemaks. Ei tasu siit otsida mingit inimeste jagamist esimesteks, teisteks ja kolmandateks.

Kui ennast haigeks märgid, siis ei hakka kellegi telefon poes haigest mööda jalutades karjuma vaid need kes on olnud piisavas lähikontaktis nakatunuga saavad teate, et nüüd oleks aeg end isoleerida ja otsida sümptomeid. Nakkusohtlik on inimene juba ennem positiivse testi saamist.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 17:53 
Eemal
Liige

Madis Reivik kirjutas:
2korda2, proovin siis võimalikult konkreetselt
Palun lahendada alljärgnevad puudused opendatas:

1) Puudub unikaalne ID mis viiks kokku inimese ja testi. Vajalik selleks et näha kordusteste ja kordusnakatumisi
2) Puudub proovivõtukuupäev. Võtu ja analüüsi vahel võib olla pikem aeg kui 1p, seda vahepeal mingi asjapulk err-is ka mainis, et tekkis "ummik".

Esiteks: see, et sa midagi puuduseks pead, ei ole seda.
Teiseks: tema saab anda hinnanguid. Mingeid "puudusi" ta ei kõrvalda.

Nüüd konkreetselt punktide kohta:
1) Sinu väide "saab teha X-i" ei tähenda, et X-l oleks väärtus. Mida kasulikku sa selle teadmisega peale hakkad? Ehk on arusaadavam näide: kui testi juures oleks ka testi tegija (so meditsiinitöötaja) sugu, saaks öelda palju on testi tegijate hulgas mehi ja palju naisi. "Kui oleks tunnus X saaks teha Y-t". Mida kasulikku selle teadmisega peale hakata, ma küll ei mõista.
2) ma juba selgitasin sulle - valdav osa teste jõuab võtmisest tulemuse fikseerimiseni sama kuupäeva sees (täpsem reeglistik on TA lehel olemas). On olnud ÜKSIKUD korrad kus mingi (suhteliselt väike) osa testide tulemustest on viibinud 1-2 päeva ja seda on siis eraldi rõhutatud. Ma juba selgitasin ka, et sellisel ühepäevasel kõikumisel pole olulist mõju. Täpselt sama mõju oleks olukorras, kus suure kollektiivi nakatunud liige otsutab kohese perearstile pöördumise asemel 1-2 päeva alustuseks lihtsalt nohu ravida - kogu kollektiivi testimine viibib samuti 1-2 päeva. Põhjuseid nii testi tegemise kui testi tulemuse viibimiseks võib olla palju. Hetkel teadaoleva põhjal on sinu poolt taga aetav üpris kindlasti üks tühisemaid.

Kui sa ei taha aru saada, siis nii ütlegi, ma ei vaevuks rohkem. Lõpeks on sul iga kell võimalik oma arvamus ka otse TA-le saata, kodulehel on kontaktandmed olemas. Mina oma nime alt sellist jama vahendama ei hakka.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 18:00 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Esmaspäevast on maskid avalikes siseruumides & ühistranspordis kohustuslikud: https://www.err.ee/1161556/uuel-nadalal ... stuslikuks

Tsiteeri:
Valitsus teeb esmaspäeval otsuse, millega muutuvad kõikjal avalikes siseruumides ja ühistranspordis maskid kohustuslikuks.

Seda kinnitas ERR-ile kultuuriminister Tõnis Lukas. "Esmaspäeval valitsus võtab vastu ametlikult detailse korralduse, milles me täna põhimõtteliselt kokku leppisime. Ja pärast seda hakkab siis juriidiliselt kohustus kehtima," lausus Lukas.

"Maskikohustus on samm edasi, sest epidemioloogiline olukord on halvenenud," ütles Lukas.

Ta rõhutas, et madalama sissetulekuga inimestele hakatakse maske jagama tasuta.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 18:04 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sama uudis Delfis: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91734595
Kommentaarium erineb mõnevõrra milneti omast :P

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 18:05 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
USA valitud president Joe Biden ütles neljapäeval, et ta ei anna korraldust kogu riigi lukkupanekuks võitlemaks COVID-19 pandeemiaga, seda hoolimata nakatumiste arvu tõusust. California osariik kehtestas samas öise liikumiskeelu.

"Ma ei näe ühtegi olukorda, mis nõuaks totaalset riiklikku sulgemist. Ma arvan, et see oleks vastupidise mõjuga," ütles Biden.
https://www.err.ee/1161345/bideni-sonul ... u-panekuks

Ma ei tea, kas või kui palju seda föderaaltasandil üldse otsustada saab :?

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 18:09 
Eemal
Liige

2korda2 kas sa oma varasemaid postitusi ka vahel loed või lähtud lihtsalt igast uuest postist kui rünnakust sinu isiku pihta ?
Täiesti mõttetu demagoogia !

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 18:38 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Teadlaste koroonamudelid kuulutavad kurja.
Carl-Robert Puhm, reporter. Aarne Seppel, toimetaja

Tsiteeri:
Koroonaviiruse levik Eestis jõudis eile taas uue tähiseni. Ööpäevaga tuvastati 414 nakatunut, mis on kogu pandeemia rekord. Kiirelt kasvab ka haiglaravi vajavate inimeste arv, mis küündib juba 112ni. See on aga alles algus: teadlaste modelleeringud näitavad, et lähiajal muutub olukord veel tõsisemaks.

Selleks et kasv pidurduks, peaks nakatamiskordaja R langema alla ühe. Eelmise nädala kolmapäeval hinnati see umbes 1,4 peale, eile oli see matemaatilise statistika professori Krista Fischeri sõnul tõenäoliselt 1,2 juures. Inimkeeli tähendab see, et kui praegu on Covid-19ga haiglas napilt üle 100 inimese, siis kuu aja pärast võib seal olla 500 ning aasta lõpuks 700 patsienti. Musta stsenaariumi puhul räägime isegi rohkem kui tuhandest hõivatud haiglakohast ja kollapsist.

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuhi Arkadi Popovi sõnul arvestavad nad, et umbes kümne päeva pärast vajab Eestis haiglaravi juba vähemalt 200 inimest. «Aga need numbrid võivad olla ka kõrgemad,» tõdeb Popov. Fischeri sõnul sõltub edasine sellest, kui kiiresti jätkub kasvutrend. «Üsna julgelt võib välja öelda, et haiglapatsientide arv jõuab kindlasti 200ni. Kas ka suuremaks, sõltub sellest, millised näitajad tulevad järgmistel päevadel ja järgmisel nädalal. Kui 400ga algavad arvud muutuvad regulaarseks, on olukord muret tekitav.»

Plaanilist ravi tuleb kärpida

Popovi sõnul on praegu Covid-19 patsientide raviks üldpalatites 185 ja intensiivravis 30 kohta. On selge, et praeguse kasvutempo juures saavad kohad peagi otsa. Seetõttu on haiglad üle minemas plaanile A3, mis tähendab koroonapatsientidele rohkemate kohtade loomist. Kümne päeva pärast on tavakohtade arv tõstetud 237-le ja intensiivravis kuni 37-le. See kõik aga tuleb millegi arvelt. «See toob kaasa teatud ravimahtude vähendamise. Eelkõige puudutab see plaanilist ravi,» rääkis Popov, lisades, et konkreetsed valikud jäävad haiglate teha.

Ulatuslikult kriisist saab Popovi sõnul rääkida siis, kui Eestis vajab haiglaravi juba enam kui 300–400 Covid-19 patsienti. Prognoosimudelite järgi on see üsnagi reaalne tulevik. «See tooks kaasa juba väga tõsise personali- ja ressursivajaduse. Ja sellega kaasnevad infektsiooniriskid ka personalile,» tõdes Popov.

Eriolukord tõi muutuse

Kriisi võimalikke mudeleid modelleeriv keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur Mario Kadastik ütleb, et nakatamiskordajat mõjutab enim kontaktide arv, mis on seotud inimeste liikuvusega. «Selles osas oli näha, et eriolukorra väljakuulutamine kevadel omas selget mõju ning meetmed, nagu 2+2, keskuste sulgemine ja meelelahutuse peatamine, töötasid,» selgitas Kadastik. Praegu on neist meetmetest kasutusel vaid 2+2 ja osaline meelelahutuskohtade tegevuse piiramine.»

Viroloogiaprofessor Irja Lutsar samas ei usu, et ulatuslikumad riiklikud piirangud suure murrangu tooksid. Tema sõnul algab kõik ikkagi inimeste suhtumisest. «Ei ole ühtegi üksikut piirangut, mis eraldi töötaks.Toimida saab kogu komplekt, mis sisaldab nii maski kandmist, pidude vältimist kui ka kodus töötamist.» See aga nõuab inimeste enda tahet, sest näiteks kodus töötamist ei saa riik kellelegi peale sundida.​ Samas leiab ka Lutsar, et piiranguid oleks juurde vaja. «Tuleb vaadata, kus nakkus kõige rohkem levib, praegu on selleks Ida-Virumaa ning Tallinn ja Harjumaa. Võib-olla aitaks veel lokaalsetest piirangutest. Aga ega meil väga enam pehmeid piiranguid polegi arsenali jäänud,» tõdes ta.

Sotsiaalminister Tanel Kiige (Keskerakond) sõnul tulevad lokaalsed piirangud arutlusele. «Juriidiliselt on võimalik maakondlikke piiranguid kehtestada. Sõltuvalt meetmest saab seda teha nii omavalitsus, vabariigi valitsus kui ka terviseamet.» Sotsiaalminister nendib, et regionaalsed piirangud tuleb aga hoolikalt läbi kaaluda, sest teatud juhtudel võib nendega kaasneda hoopis negatiivne mõju. «Näiteks kaubanduskeskust ei ole mõistlik ühes piirkonnas sulgeda, sest inimesed hakkaksid reisima teistesse piirkondadesse. See võiks muuta olukorra hullemaks. Seetõttu pole hetkel plaani kaubandusasutusi ja nende lahtiolekuaegu piirama hakata.»

Huviharidus löögi all

Küll aga on aktuaalne huvihariduse piiramine, mida soovitab noorte suure nakatumise tõttu valitsusele ka terviseamet. Kiik vihjab, et see võibki olla üks meede, mida piirkondlikult kehtestama asutakse. «Põhjendatud võib olla erinevatele meelelahutusasutustele ja huviharidusele piirkondlike reeglite kehtestamine. Võime eeldada, et näiteks Põhja-Eesti lapsed ei lähe huviharidust kuskile kaugele omandama.» Üleriigilist lauskeeldu aga minister ei poolda.

«Peamine mure on, kuidas tagada huvihariduse ja hariduse jätkumine viiruse leviku tingimustes. Me ei taha lastelt ära võtta trennide ja ringide võimalust, aga me ei saa ka lasta praegusel trendil jätkata. Siin tuleb leida paindlikke lahendusi.» Kiik näitlikustab: «Kui eri piirkondadest tuleb kokku palju noori, kes lähevad pärast eri linnaosadesse laiali, siis on see suur risk. Kui koguneb kümnest ühe kooli õpilasest koosnev treeningrühm, kes hajutatult tegutseb, on riskid oluliselt väiksemad.» Tema sõnul on võimalik kasutada piirkondlikku lähenemist ka maskide puhul. «Mitmed riigid on seda kasutanud. On ka näiteid, kus maskikandmise kohustus kehtib linnaosa järgi. Eestis pole ilmselt mõtet nii täpseks minna, pigem tuleks see kehtestada maakonna kaupa või siis üle riigi.»

Eriolukord on variant

Lätis kehtib alates 9. novembrist eriolukord, Eestis on valitsus otsustanud aga seni minna teist teed. Kiige sõnul on halvemate stsenaariumite korral eriolukord võimalik ka Eestis. «Seda ei saa välistada. Võimalik, et Eesti jõuabki punkti, kus viiruse laialdase leviku tõttu tuleb see kehtestada. Meie eesmärk on seda aga kindlasti vältida. Kõik võimalikud sulgemised toovad negatiivset mõju nii majandusele kui ka inimeste füüsilisele ja vaimsele tervisele,» rõhutab minister.

Ta toob esile, et juhul kui eriolukord kehtestada, jääks see püsima pikaks ajaks. «Vahe kevadega on tõesti see, et nüüd peame arvestama suurusjärgus pooleaastase perioodiga. Kevadel saime teha lahendusi lühiajalisena, sest me teadsime, et eriolukorra lõppedes tuleb suvine periood peale ja kõigi eelduste kohaselt viirus taandub.»

Minister ei jaga hinnangut, et valitsus on piirangute kehtestamisega hiljaks jäänud. «Eestis kehtib juba täna palju meetmeid: avalike ürituste piirarv, mida tuleks tõesti veel langetada, isolatsioonikohustused, alkoholimüügi piirangud, meelelahutusasutuste tegevuspiirangud. Neid meetmeid on juba omajagu rakendatud. Ma ei ole seda meelt, et ainuke lahendus on karmid piirangud ja eriolukord. Tuleks leida ühiskondlik kompromiss,» rõhutas Kiik, kes kutsus inimesi veel kord üles vastutustundlikule käitumisele.

Muutub haiguspäevade hüvitamine

See, et koroonaviirusega tuleb võidelda vähemalt kevadeni, on valitsusel selge. Sellest annab tunnistust ka tõsiasi, et eile kabinetinõupidamisel kokku lepitud haiguspäevade hüvitamise muudatus hakkab ajutiselt kehtima 1. jaanuarist kuni 30. aprillini. Uus süsteem näeb ette, et esimest kodus oldud haiguspäeva ei hüvitata, teise kuni viienda päeva eest tasub tööandja ning sealt edasi kompenseerib töötasu 70 protsendi ulatuses haigekassa.

Ka Postimehega vestelnud eksperdid rõhutavad, et enne kevadet olulist leevendust oodata ei maksa. Põhjus, miks koroonaviirust kiiremini seljatada ei saa, peitub peaasjalikult ilmas. «Viiruse levikut võiks pidurdada 20 külmakraadi. Külm, päiksepaisteline ja kõrge õhurõhuga ilm on viirust pärssiv. Kui tuleb eelmise aasta sarnane talv ning püsib soe ja niisk ilm, siis see ainult soodustab viiruse levikut,» tõdeb professor Lutsar lõpetuseks.

Tsiteeri:
Mis on nakatamiskordaja R? R näitab, kui palju teisi inimesi suudab nakatada üks nakatunud inimene. Kui kordaja on rohkem kui 1, siis on kasv eksponentsiaalne. Mida kõrgem kordaja on, seda kiirem on kasv. Kui R on vähem kui 1, siis see tähendab, et üks nakatunu suudab nakatata vähem kui ühe inimese. See tähendab, et viirus sureb tasapisi välja, uusi nakatunuid tuleb iga päev juurde vähem, kuni epideemia kaob. R-i mõjutavad kolm tegurit: viiruse agressiivsus, doos ja kontaktide arv nakkusohtlikul perioodil.

Manus:
R.jpg
R.jpg [ 49.42 KB | Vaadatud 938 korda ]

---

Tsiteeri:
Minister ei jaga hinnangut, et valitsus on piirangute kehtestamisega hiljaks jäänud. «Eestis kehtib juba täna palju meetmeid: avalike ürituste piirarv, mida tuleks tõesti veel langetada, isolatsioonikohustused, alkoholimüügi piirangud, meelelahutusasutuste tegevuspiirangud. Neid meetmeid on juba omajagu rakendatud. Ma ei ole seda meelt, et ainuke lahendus on karmid piirangud ja eriolukord. Tuleks leida ühiskondlik kompromiss,» rõhutas Kiik, kes kutsus inimesi veel kord üles vastutustundlikule käitumisele.
Mõnus ila :evil: Lahendused kas töötavad ei või ei tööta. Seda kas töötab või ei tööta, näitab haiglapatsientide dünaamika. Õigeaegne ja piisav lahendus hoiab ära haiglapatsientide arvu järsu või teatavaid piire ületava kasvu. Kõik muu on demagoogia.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 18:51 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Montenegros suri metropoliit koroonasse ja tuhanded hakkasid teda musitama: https://maailm.postimees.ee/7100181/tuh ... vaimulikku :dont_know:
Matustel nakkuse saanud Serbia patriarhi Irinej kutsus ka Issand enese juurde: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91729775

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 19:08 
Foorumil
Liige

Ei tea, aga võib olla inimestele ongi vaja ühte korralikku Pandeemiat, et nii mõnedki väärtushinnangud ja ka tegelikult olulised asjad paika loksuks või nii.
T.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 19:15 
Eemal
Liige

Kõige õudsem olukord minu meelest on, kui juht loobub otsustamisest. Kui ta ei julge otsuseid vastu võtta. Juhid on oma positsioonidel rahva teenimiseks, mitte hüvede tarbimiseks.

Pange Eesti lukku. Eriolukord, maskid kohustuslikuks. Suurüritused, huviringid, kaubanduskeskused kinni. Lapsed koolist koju, täiskasvanud võimalusel kaugtööle. Siis on viiruse selgroog 4-6 nädalaga murtud ja ehk hakkavad jaanuarist ka esimesed koroonavaktsiinid tarbijateni jõudma. Rootsi näitas kevadel ära, kuhu viib julgusetus otsustada.

Mida teha, kui puudub julgus? Mis lootust meil on sel juhul?

Üles

PostitusPostitatud: 20 Nov, 2020 19:22 
Eemal
Liige

Vaadates seda graafikut, siis tundub, et järgmise nädala lõpuks peaks igal juhul kusagil kakssada haiglaravi vajavat patsienti ära tulema. See oleks juba sisuliselt meie limiidi saavutamine ja edasi võime haiglaravi kokkukukkumist oodata. Nojah, selge pilt. Järgnevate kuude jooksul ei tasu siis tõsiselt haigeks jääda, sest edaspidi on igaüks enda eest. :roll:

Raskete otsuste mitte-langetamisest nii palju, et võib-olla selles ongi asi, et kevadel ei saadud seda päris tõelist kriisi maitsta.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 15929 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 690, 691, 692, 693, 694, 695, 696 ... 1062  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: