REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Nojah... oleks läinud vaatama, aga pole minu linn... Iseasi on see et empiiriline statistika näitab et lihtsalt maskide kandmine ei vähenda nakatumist, pigem ilma täiendavate meetmeteta nakatumine kasvab. Kui tuua võrdluseks Eesti kevadine maskivaba statistika, siis pigem aitavad muud vahendid, mask loob petliku kindlustunde vaid ja kuigi kaitseb ehk selle eest et nagatanu röga paiskub keskkonda vähem, siis (IMHO) selle valesti kandmine suurendab nakatumisohtu.

PS.
Kas AKF-ide hulgas on olnud neid kes on viibinud Hiinas viimastel kuudel (või kasutades populaarset sõna - nende lähikontaktseid) et saaks aru mis seal tegelikult toimub, millised on meetmed et viirust ei levi... positiivseid eile Hiina eile +5, elanikke miljard+X; Eestis ligi 400 ja elanikke napilt üle miljoni...
dm7
Liige
Postitusi: 322
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas dm7 »

Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Manurhin »

Ei oska need maskivastased isegi riigikeeles kõnet pidada. Lollakad :lol:. Käisin just Rimis. Huvitaval kombel mitte ÜHTKI ilma maskita inimest ei näinud. Isegi mõned silmajäänud lapsed, vanuselt selgelt alla 10 aasta, kandsid maske.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1222
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Hukatus »

Keila Selveris ka üheksal inimesel kümnest maskid ees.
mart2
Liige
Postitusi: 5181
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

Maski kandmise vastased ja koroonaeitajad ...
Tuleb meelde vanade inimeste mõtisklus - Mingisse haigusesse suremiseks ei ole selle kartmine oluline eeltingimus! :wall:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
dm7
Liige
Postitusi: 322
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas dm7 »

Tundus ikka korralik esoteerika ja uhhuude paraad. MMS-i promo jõuti ka ikka ära teha.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Huvitav, et see hädapätakast jurist Vesterinen, kes vahepeal tegeles shlangide abistamisel võitluses EKV vastu, on kah asja taga.
https://epl.delfi.ee/valeinfo/jokk-skee ... d=91799759
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas smr »

Dr.Sci kirjutas: ... Kui tuua võrdluseks Eesti kevadine maskivaba statistika...
Kuidas see kevad maskivaba oli?
Mu külastatavas supermarketis oli kevadel tubli 25% külastajaid maskides...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

smr kirjutas:
Dr.Sci kirjutas: ... Kui tuua võrdluseks Eesti kevadine maskivaba statistika...
Kuidas see kevad maskivaba oli?
Mu külastatavas supermarketis oli kevadel tubli 25% külastajaid maskides...
Jah.. 1 4-st... nendest ka paljud kandsid valesti, ja oli üldse suur paanika mis mask ja kuidas... Enamus püsis kodus ja ei kandnud maske... Ja kui keegi liikuski ringi siis olid kohad, kuhu maskita ei pääsenud - haiglad, hooldekogud, samas, kauplustes oli vaid desovahend ja ühistranspordis ei vaadatud üldse suurt midagi...

Tavainimesed paraku kujutavad ette et mask tagab turvalisuse... no ei taga, tagab täpselt samapalju kui sokk rasestusvastase vahendina... tõmbad soki peale ja juba hoiabki partner eemale... Mina lähtun ikkagi kevadisest, töötanud strateegiast - hoian teistest eemale, kui võimalik suhtlen läbi zoomi skype jms-se, liigun värskes õhus ja toitun tervislikult. Aga ilma maskita.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Martin Herem »

No mulle piisab sellest, et mask vähendab selle kandja poolt hingamisel/rääkimisel õhku lennutatavaid osakesi. Vähem "osakesi" vähem võimalust nakatada (teistel nakatuda).
Või on see ka vaieldav?
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tuna »

Kui nüüd sõnasabast kinni võtta, siis võib arendada veel mitmesuguseid kampaaniaid. Näiteks:
Mina lähtun ikkagi kevadisest, töötanud strateegiast - hoian teistest eemale, kui võimalik suhtlen läbi zoomi skype jms-se, liigun värskes õhus ja toitun tervislikult. Aga ilma kondoomita.
Sellepärast, et:
If you use condoms perfectly every single time you have sex, they’re 98% effective at preventing pregnancy. But people aren’t perfect, so in real life condoms are about 85% effective — that means about 15 out of 100 people who use condoms as their only birth control method will get pregnant each year.
Allikas: https://www.plannedparenthood.org/learn ... re-condoms
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Martin Herem kirjutas:No mulle piisab sellest, et mask vähendab selle kandja poolt hingamisel/rääkimisel õhku lennutatavaid osakesi. Vähem "osakesi" vähem võimalust nakatada (teistel nakatuda).
Või on see ka vaieldav?
Mõni meie aja kangelane ütleb, et ma nüüd "poen", aga ei saa muud kui pean 100% nõus olema.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4365
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Turist 47 »

.... liigun värskes õhus ja toitun tervislikult. Aga ilma maskita.
Suhtlen, kohtun paar korda nädalas eakamate sugulastega, tuttavatega. Kannan maski, tõsi, ei ole mugav, kohe pidev jama sellega, vist veel midagi negatiivset. Arvan, et kui ise nakatun, siis nakatun - elan üle. Aga ei taha kohe mitte, et minu pärast nakatub keegi teine.

Ja kui see krd.i kalts näo ees vähendab või 1% n.-tu(a)mist, siis Kannan. Mõttes vigisen, hädaldan, aga krt. Kannan.
T.

Lisa. Ja need Võimalikud Riskirühma Eakamad on, pagan küll, hirmus tegusad - möllavad ringi, nii et vähe pole ja Mask on Taskus või hoopis Kodus. Ja mina krt. kandku Maski, et Ta ei nakatuks.
Mõttes vigisen, aga Kannan ja Kannan kuni on vaja Kanda seda Kaltsu või nii. See tundub õige ja krt. Kannan.
Viimati muutis Turist 47, 27 Nov, 2020 20:10, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1605
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Smith »

AMvA kirjutas:
Martin Herem kirjutas:No mulle piisab sellest, et mask vähendab selle kandja poolt hingamisel/rääkimisel õhku lennutatavaid osakesi. Vähem "osakesi" vähem võimalust nakatada (teistel nakatuda).
Või on see ka vaieldav?
Mõni meie aja kangelane ütleb, et ma nüüd "poen", aga ei saa muud kui pean 100% nõus olema.
Alustuseks ütlen ära , et pole ei pooldaja ega vastane - teen nii nagu targemad pead on käskind teha , kasutan/kasutasin. Kusjuures FFP3 mitte neid siniseid ega kangast.
Olen siin mitu korda öelnud aga ise sain Covid-19 diagnoosi millele eelnes 3 nädalane periood kus
tööl kandsid kõik maske hommikust õhtuni, poes ega mujal Ma ei käinud - vältisin kõiki kontakte.
Nakkuse sain nii , et nii minul kui ka nakatajal oli mask , suht 99% kindel kuna rohkem kontakte pole olnud.

Teine aspekt mida peab arvesse võtma on see , et mida hommikust õhtuni maski kandmine päris suure
hulga inimeste näonahaga teeb, eriti naistel. Loomulikult see on ainult esteetiline probleem ja võrreldes viirusega
köki-möki. Aga selline probleem inimesel on alati alles hädade algus, jõuab välja reaalsete haigusteni.
Alates vaimsetest muredest , lõpetades maohaavandite , unetuse jms mis vaimne stress kaasa toob.
Läänemaailmas lausa remind käibel , "Maskne". Kas see näiteks on meditsiiniline näidustus ?
https://www.washingtonpost.com/lifestyl ... rc404=true

Kolmas asi mida arvesse võiks võtta on see mis toimub looduses nende ühekordsete maskidega.
Reaalselt peaks inimesi suunama rohkem kasutama neid mitmekordseid maske vms , aga probleem on reaalne.
Ise liiklen palju paadiga jõel , ja sügisest alates on üleujutusega kõik
metsaalused neid meditsiiilisi maske täis. Taaskasutada ka neid jutu järgi ei saa,
keegi võiks selle probleemiga ka tegeleda.

Ise märkasin samuti , et inimesed on kuidagi julgemad külje alla pugema nende maskidega.
Ilmselt peaks inimestele eriti rõhutama , et kuigi teil on mask tuleb kõiki teisi nõudeid endiselt järgida
sest need võivad tõenäoliselt teid rohkem kaitsa kui see näokaitse ise.

Mingil juhul ei laida maskide kandmist maha aga see pole nii must ja valge teema.
Sellised mõtted siis siin kodus konutades :D
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Turist 47 kirjutas:
.... liigun värskes õhus ja toitun tervislikult. Aga ilma maskita.
Suhtlen, kohtun paar korda nädalas eakamate sugulastega, tuttavatega. Kannan maski, tõsi, ei ole mugav, kohe pidev jama sellega, vist veel midagi negatiivset. Arvan, et kui ise nakatun, siis nakatun - elan üle. Aga ei taha kohe mitte, et minu pärast nakatub keegi teine.

Ja kui see krd. kalts näo ees vähendab või 1% n.-tu(a)mist, siis Kannan. Mõttes vigisen, hädaldan, aga krt. Kannan.
T.
Maksimum punktid minu poolt
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist