REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

AMvA kirjutas:Kas riik maksab sundkarantiini korral nagu tavalisi haiguspäevi?
https://www.haigekassa.ee/toovoimetushu ... rdlustabel
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

Sel nädalal töötan Võrus. Naiivse pealinlasena arvasin, et ääremaa hotellid on väljasuremise äärel ja seadsin sammud Kubija hotelli. Kõrvad pidid peast kukkuma kui öeldi, et vabu kohti pole. Esmaspäev ja pole vabu kohti? Läksin ühte väiksemasse kohta, vedas - 2 tuba olid veel saadaval. Mis toimub?
Rootsi kohta - worldometers statistika on Rootsi osas vale. Päevaste surnute arv on hoopis midagi muud. Parem allikas on: https://c19.se/en/Sweden
Aga rootslastel nädalavhetusel inimesed ei sure, õiged numbrid tulevad alates kolmapäevast.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

Sellest on juttu olnud, sisemaine turism on üsna tubli, ka kohalike kõrtsud (igaks juhuks märgin, et pandeemia ajal pole kõrtsus käinud, aga peale seda jama on üks pikk õhtu õllelauas kindel värk) ei näe nii hulle näguripäevi. Nood 8 eurot õlle eest on valusa(ma)lt saanud. Turism laiemalt võttes on ikkagi kehvas seisus. Rajad kinni. See tähendab, et väliskülalisi käib meil vähem, teisalt ka meie kulutame võõrsil vähem, kokkuvõttes oleme kaotuses. Turism toob raha väljast sisse. Sellega laiendame võimalusi pelgalt rohkem kui sinult kurgid mulle, minult punutud korv sulle.
https://www.eestipank.ee/press/valistur ... t-10112020
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas richard »

Tartu Ülikooli viroloog Andres Merits on veendunud, et koroonaviiruse vastased meetmed ei ole piisavad.

https://tervise.geenius.ee/rubriik/uudi ... -kulutuli/
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas maksipoiss »

Runkel kirjutas:s. Turism toob raha väljast sisse. Sellega laiendame võimalusi pelgalt rohkem kui sinult kurgid mulle, minult punutud korv sulle.
Tänu sellele on korralik jama majas ka paljudel väiketalunikel , kes oma tooteid hotellidele ja restoranidele müüsid.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

richard kirjutas:Tartu Ülikooli viroloog Andres Merits on veendunud, et koroonaviiruse vastased meetmed ei ole piisavad.

https://tervise.geenius.ee/rubriik/uudi ... -kulutuli/
“Me räägime, et viirus levib, viirus levib – tuhkagi ta levib, viirust levitatakse,” lausub Merits.
M.O.T.T
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
parkija
Liige
Postitusi: 1068
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas parkija »

Tervist !

Täna hommikul foori punase tule taga seistes vaatasin Tallinna kesklinna suunas sõitva number 1 liini trollis olevaid reisijaid , umbes iga kümnes kandis maski , tubli kolmandik reisijatest olid kooliõpilased , neile vist maski kandmise kohustus ei laiene ?
Lõuna ajal Tondi Selveris - ostjad maskides , kassiirid ilma , neid kaitseb vist klaassein , või vähemasti arvatakse nii .
Hoolimatust ja otsustamatust ergutab vist lubadus vaktsiini tõhususele , aga vaktsineerimise alguseni nakkus muudkui levib ja nõuab ohvreid .
Peeter
Liige
Postitusi: 2575
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Some: täitsa nõus, Rootsi statistika pole usaldusväärne. Aga ometi on ta WM-i lehel, ja käsitlen ja jälgin siis sedagi. Ma pole üllatunud rootslaste käitumise üle (steriliseerimine ja selle eitamine, baltlaste väljandmine NSVL-ile, Swedi ja Seb jmt- st Rootsi kapitali sigatsemine siin, Estonia uurimise takistamine riiklikul tasemel, näiteid on piisavalt), aga seda poleks uskunud, et hakkavad statistikaga manipuleerimisega tegelema.
Kogu sellele eelnevale WM statistikale lisaks teen märke, et ka riigiti peaks siin meie regioonis minema piirkonniti täpsemaks, et oleks objektiivsem ülevaade. Näiteks kui Ida-Viru andmed eraldada, siis võiks öelda, et "pole siin Eestis hullu midagi, pungestame nibin-nabin-rahulikult vaktsiinini välja piiranguid muutmatagi ehk!" Aga kui võtta teise kaalukausi peale omakorda Ida-Viru andmed, siis on kohe selge, et "asi oli seal juba eile väga kusine, mis siis veel tänasest ja tulevikust rääkida!" Ja täpselt sama on tõenäoliselt ka Leedus ja Lätis. Kuskil kolletes on asi käest minemas ja vajaks kohest ja viivitamatut jõulist või siis veel jõulisemat sekkumist, ja teises kohas kehitatakse õlgu. Aga kui ikka koldes just kedagi/midagi olulist ei ela/ei asu, siis kehitab ka valitsus või muu asja eest vastutaja lihtsalt õlgu ja ütleb, et "aga te olge tublid ja optimistlikud ja mitte positiivsed!" ja ongi kogu moos.
Runkel: just jooksis läbi turismivõrdlus sügise alguse kohta, välisturismi aastatagusega võrreldes 89% vähem, see-eest siseturism pea kaks korda tõusnud. Aga loomulikult ei asenda siseturismi tõus käibes välisturismi puudumist. Kokku häving võrreldes eelmise aastaga- käivet alles mingi 30%.
Muideks turismist veel: lugesin ühte kommentaari, kus inimene kirjeldas kuidas käisid aprillis 2019 Saaremaal ja olid hädas ööbimisega- väga paljud saatsid otsejoones pikalt, et neil pole veel hooaega, et mais alustame ja nad ei kavatsegi mõne inimese pärast uksi avama ja ennast "käima panema" hakata. Aga kui nüüd see aasta märtsis lukku löödi, siis olid need samad kohad kohe käsi pikalt ees palgatoetust nurumas (nb! ettevõtete nimekiri ju avaldati). Plass lugu küll, kui niimoodi oli.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

Jaa, kui kopterilt toetust puistata, siis selle üks halb külg on see, et kõikvõimalikud aferistid seavad end kenasti puiste alla kui õiged mehed.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas OLAVI »

Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Lihtsalt:
Hr X sai negatiivse testi, tähendab mööndustega, et märtsikuine immuunsus püsib.
Hr. pliks-plaks, kes siin möödunud nädalatel koroonaläbi põdes, tuli tööle. Sai tiba vesteldud. Ei tea kust sai, aga samas laps oli ennem tõbine. Ja lapsele ei lasknud tikku ninna ajada. Nii et, ei tea tegelikult. Noh, ei mõista hukka. Sest nii tark oli, et karantiini oskab pidada. Nii inimeste riskikäitumise järgi oleks olnud väga madala nakatumisriskiga. Rääkis siin kevadel telefonide desomisest - ma vana koroonapaniköörina isegi kergitasin kulme... Tõvest tal - läks kergelt vist, algul nina tatine ja siis kurguvalu, palaviku ei tekkinudki. Haistmine ja maitsmine kadus ära millalgi hiljem. Et ei ole see alati esmaseid sümptomeid. Vanust 40 -dad ja mees. Hea tervise juures selline. Mis järjekordselt anomaalne - naisel ja teisel lapsel sümptomeid ei tekkinud. Ja kuna ei tekkinud, siis testima ka ei hakanud. Aga ütles ,et ega väga distanteeruda ei olnud võimalik. Nii et ei tea - asümptomaatilised või mis. Nii palju sellest.
Koolist. Ehk siis oli see üks sabata variant mõne nädala eest teises klassiastmes- sellest rääkisin. Aga peale seda on ühe sama klassi (minu) lapsevanem haigestunud. Taipas õnneks lapse koju jätta. Laps sai ka nakkuse. Aga edasi ei läinud lappama. Teistel tüdrukutel samas klassiastmes jäi isa haigeks. Aga justkui käisid lapsed koolis edasi - ja pidid veel mulle eelmine reede külla tulema. Tegin südame kõvaks ja keeldusin lapse nurumise peale. Aga et oleks mingit avaliku infot - ei ole. Kõik mis käib x- vanemate kaudu, või mis vist klassijuhataja 2. klassi lastele räägib. Aga nüüd kujutage ette, mis sellest transformeerub 2 klassi laste vanemateni. Ehk siis kui ma mingis padjaklubis oleks, siis kuuleks võib-olla rohkem. Aga no ma ei sobi. Või ei taha. Ei kurda diskrimineerimist - lihtsalt info ei peaks nii jooksma. Aga see tänapäeva ühiskonna foobia stigmatiseerimise vastu on üle igasuguse võlli. Natuke mune peaks olema. Potentsiaalseltel stigmatiseeritavatel isegi vast on, aga igasugu kaitseinglitel ...
Ok, eksiga täna rääkisime - ütleb, et kuulis teistelt vanematelt - et mingid õpetajad olid positiivsed. Laps ka kuulab kõrvalt, ütleb - jaa viies ja esimene klassiaste läksid karantiini. Mul silmad suured. See oli õhtul- no ei olnud 2. klassi lapse erutuskünnist ületav, et kui ma küsin varem - mis huvitavat toimus, et siis hakkab mulle rääkima. Kui juttu kuulis siis tuli küll meelde, et õpetaja rääkis. Vot sellisel tasemel teavitus koolist. Peaasi, et kedagi ei stigmatiseeri ja kui on võmalik kuidagi mitte rääkida, siis ei räägita. Augud on ühiskondlikul piduril suured ja rohujuure tasandi suund on läbipõdemisele. Hetkel. Lihtsalt nii tüütu, et see muutub vääga ruttu, kui numbrid koledamaks lähevad. Tegelikult mulle tundub, et siin oleks 15.saj katkuepideemia aegsesse miljöösse ja arusaamadesse sisse elada soovijal nii mõndagi huvitavat jälgimist ja kõrvutamist. Kriku - oled mõelnud?
Sõps, kelle emps käis valgevenes dentistil - ütles ka, et no ta ei hakanud ankeedis tööl (kas oled kokku puutunud) märkima, et emps oli haige. Noh vahet ju ei ole, aega möödas ka. Mulle nohistas kurta, sest et ta terve aasta muga samal teemal ülemeelitsenud, käis Küprosel jne. Mina olin pussu - ei läinud. Et kerge süümekas tal :). Nüüd nukrutseb, et teda hakkab koroona ära tüütama :). Vohooo. Rahakraanid kinni... :) Kahjurõõmus naer. Või mis iganes. Kevadel kui maske ja desot soovitasin osta, siis olin ma "säärane"... Hiljem olin ka. Vahet pole - puud soola söödud. Mees ise kõrge vererõhuga, aga raudse usuga oma tervisesse...Emps muidu tal 60 ligi vist, põdes nii normaalselt - palaviku ja väsimusega. Kas kopsumaht vähenes - seda pole mõõdetud. Põnev-põnev.
Eedit: Ametlik teavitus siis ikkagi tuli koolist - päev hiljem ja peale koolipäeva algust. Ma saan aru, et terviseametiga kooskõlastatakse plaani, aga see ei saa olla ju põhjus, miks mitte koheselt vanemaid olukorrast teavitada. See, kes isolatsiooni ja kui kauaks - võib ju välja hõigata hiljem täiendavalt. Ei tea...
Viimati muutis Avatar, 08 Dets, 2020 13:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole minu periood, aga katk oli ka uusajal ikkagi midagi hoopis muud... Karantiini eirajad võidi pikema jututa võlla tõmmata. Hiljutine "Tuna": http://www.ra.ee/tuna/2020-2/tuna-3-2020/
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Teema jurde tagasi:
Suurbritannias algab tänasest suur koroona vastu vaktsineerimise kampaania. Pühapäeval jõudis Belgiast pärale 800 000 vaktsiinidoosi ja esimeste seas saavad süsti hooldekodude asukad, tervishoiutöötajad ja üle 80-aastased inimesed.
https://epl.delfi.ee/valismaa/suurbrita ... d=91898031
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Iga kool vaatab ise, kuidas hakkama saab

Terviseamet, Haridusamet ja Haridusministeerium pole andnud selgeid sõnumeid koolidele, kuidas COVID-19 tingimustes turvaliselt toimetada. Iga kool vaatab ise, kuidas oskab.

Mitte eriti suure üllatusena selgub, et koolides ei tööta tegelikult epidemioloogid. Ning teise mitte eriti suure üllatusena on koolidel õppetöö korraldamisega päris palju tegemist, nii et tervise peale mõtlemine on neile selgelt üle jõu käiv lisakoormus.
https://tervise.geenius.ee/rubriik/kare ... as-tegema/

Küsisin oma lastelt kooli meetmete kohta. Ei vahetunni aegset tuulutust, ei mingit ruumide desinfitseerimisele viitavat lõhna. :scratch:

Artiklis toodud uuringu viites tuuakse välja, et 11% nakatunutest on kuni 19 aastased. Aga kui arvestada et sellest võiks maha arvata lasteaia eelikud kelle nakatunute% on kõige väiksem kõigist vanusegrppidest.

Teine uuring
As of November 28, 39,713 children under the age of 18 have tested positive for COVID-19 since March, 11% of all cases in North Carolina. That includes 3,552 children under 1 year old, 4,450 children between 2 and 4 years old, 8,605 children between 5 and 9 years old, 12,020 children between 10 and 14 years old, and 11,086 children between 15 and 17 years old.
https://abc11.com/covid-nc-children-wit ... n/8503638/
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Some kirjutas:Sel nädalal töötan Võrus. Naiivse pealinlasena arvasin, et ääremaa hotellid on väljasuremise äärel ja seadsin sammud Kubija hotelli. Kõrvad pidid peast kukkuma kui öeldi, et vabu kohti pole. Esmaspäev ja pole vabu kohti? Läksin ühte väiksemasse kohta, vedas - 2 tuba olid veel saadaval. Mis toimub?
Rootsi kohta - worldometers statistika on Rootsi osas vale. Päevaste surnute arv on hoopis midagi muud. Parem allikas on: https://c19.se/en/Sweden
Aga rootslastel nädalavhetusel inimesed ei sure, õiged numbrid tulevad alates kolmapäevast.
Toimub sisemaine turismiralli ehk haiguse laiali tassimine üle Eesti. Suur-Tallinna elanikud, kel kopp ees kodukontorist, peavad selle tingimata tassima ka äärealadele, mis on haigusest suht puutumata olnud. See on asendustegevus haiguse tassimisega välismaale ja välismaalt, mida enam teha ei saa.
Selline tegevus lõpeb (peale siseturismi hetkelist õitsengut) piirangutega samadele ettevõtetele, kui seal tekivad koroonakolded.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist