www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Mai, 2021 2:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 15929 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022 ... 1062  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia
PostitusPostitatud: 05 Mär, 2021 21:11 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Xender kirjutas:
Siin räägitakse sellest, et grippiga ei tasu võrrelda ... tõesti ei tasu - kui mõni aasta tagasi grippi põdesin olin nädal aega voodis ja vaakusin teadvuse ja teadvusetuse vahel kõrges palavikus.

Seega Trummi kahjuks, koroona külgesaamine mind selles osas küll mingis osas ümber ei veenud.
Mul on hea meel, et sul niimoodi vedas.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2021 21:50 
Eemal
Liige

Kas selle õnnetu saatusega päästja surma põhjuste kohta on midagi teada , või alles selgitatakse ?

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2021 22:12 
Eemal
Uudistaja

Turist 47 kirjutas:
Mitte, et "luuranud" oleks, ega Tervisekeskuses, nii umbes poole tunnise visiidi ajal, jäi "kõrva" Pereõe nö. "katkematud kõned - kutsega vaktsineerima".
Korduvad väljendid Pereõe poolt telefonitsi (helistajaid oli 2 Pereõde, helistasid, kumbki enda "nurgas") : "Äkki ikka Keegi saab Teid tuua ; Millal ma Teile uuesti helistada võin ;
Ei, see ei ole ohtlik ; Ei, sellel, hiljemalt järgmine nädal ; oleks vaja ; jne. (midagi oli veel.)

Tundus vale, et õppinud meditsiini inimene teeb müügitööd, veenab võimalikke kliente vaktsineerima.
T.

KOV-ides sotsiaaltöötajaid (neid, kes elektriautodega ringi vuravad) piisavalt(?), riskirühmade veenmise
võiks tõesti pigem neile delegeerida - Pereõde(õed) põhitööle pritsid, kätte ja "sutsutama".... .
Riigi ja KOV koostöö aitaks ehk olemasolevat spetsifiilist resurssi paremini ära kasutada?!

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2021 22:20 
Eemal
Liige

huvitav, et muidu nii kõva mees nüüd ilma eriolukorrata nii mannetu on?

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/erisaade-mihhail-kolvart-sooviks-moodunud-kevadest-veel-rangemaid-piiranguid-olukord-halveneb-igal-juhul?id=92758995

Kas on mingi eriline seadus, mille alusel siiani bomšid jms kontingent bussist on maha tõstetud? Kas tõesti ei saa bussifirma kehtestada sieskorraeeskirju, mille täitmist nõuda saab? Või ongi nii, et bussis võib käia alasti, lärmata, haiseda ning kui seadusepügal puudu, ei saa teenuseosutaja otsustada millist klienti teenindab? Alati saab kui tahab. Tagajärgedega tegeleme hiljem.

Niisamuti saab linn täitsa edukal ja eriolukorrata tegeleda koolide/lasteaedade ventilatsiooni jms õpetajate-õpilaste turvatunnet tõstatavate küsimustega. Kasvõi jagades klassidesse õhukvaliteediandureid, püüda viia kool nt 2 vahetusse jne jne. Olen üllatunud, et siiani selle teemaga keegi ei tegelenud ja kui suurkoolid taasavati, siis jätkati "business as usual".

Linn saab mobiliseerida oma (vene)linnameedia propageerimaks maskikandmist, distantsihoidmist jagada infot vaktsiinide kohta jne
Linn saab korraldada läbi sotsiaaltöötajate (või ka Bolti/Woltiga koostöös) toidu kojukannet riskirühmadele.
Linn saab tihendada ühistransporti siis, kui suured töölistehordid Lasnamäel vahetusi lõpetavad ja NÕUDA maskikandmist juba bussipeatuses.
Linn saab aidata perearstitel läbi vaktsineeritavaid, korrastada nimekirju, korraldada vajadusel nende transporti jne jne

Linnapea peab võtma enda murelapseks nii Lasnamäe kui ka kaude Maardu (eks ta tegelt ju TLN eeslinn ja magala ole) nakatumisprobleemi ja leidma lahendusi juurprobleemidele. Kasvõi majade ja trepikodade ja ettevõtete kaupa.
Linn saab nõuda oma koostööpartneritelt/allhankijatelt tõhusate meetmete rakendamist ja järgimist (nt kodukontori nõuet jms)

Võin seda nimekirja tegevustest jätkatata, mida kõike SAAB teha ilma tänaval patrulliva kaitseliitlaste ja komandanditunnita. Võibolla ei ole kõik tegevused piisavalt "seksikad", et kaameraid kohale meelitada. Aga olukorra lahendus on rohujuuretegevused, mitte riiklikud piirangud.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2021 22:29 
Eemal
Uudistaja

"Hakkab looma"! :D

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

huvitaval kombel on netist omajagu infot mandlite eemaldamise järgsest kergemini haigestumisest respiratoorsetesse haigustesse... Covid-i kohta pole aga ma sellise seose uuringut leidnud

Üles

Teema pealkiri: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest koolides.
PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:09 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mul diabeet ja hüpertoonia. Viru keskuse maskieitajad peksan vasaku käega läbi ja SKP-d tõstan sadades tuhandetes aastas. Kui kuri viirus mind ei murra siis eksisteerin täisväärtuslikuna veel mitukümmend aastat. Ma tõesti ei tea miks mind maha peaks kantama paari diagnoosi pärast. Minu jaoks probleemi pole, sest ETO nimekirja kantuna olen vaktsineeritud (ei ole eesliinitöötaja). Aga paljud teisedki krooniliste haiguste põdejad võivad veel kaua-kaua kasulikud olla.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:19 
Eemal
Liige

Xender kirjutas:
Sain ka koroona külge. Üllatav, et alles nüüd meie nakatumisnäitajate juures, sest pole midagi erilist teinud, et sellest hoiduda ...

Silmad ja pea veidi valutavad ning kaks päeva oli maitsemeel ära. Äärmiselt kerge palavik ja söögisu kadu. Praeguseks juba parem ja ei saa pmt arugi, et midagi on. Köha vms pole. Istun siis 2 nädalat karantiinis ära.

Siin räägitakse sellest, et grippiga ei tasu võrrelda ... tõesti ei tasu - kui mõni aasta tagasi grippi põdesin olin nädal aega voodis ja vaakusin teadvuse ja teadvusetuse vahel kõrges palavikus.

Seega Trummi kahjuks, koroona külgesaamine mind selles osas küll mingis osas ümber ei veenud.

Äkki on sul 0 grupi veri, selle tõttu siis kerge haiguse kulg? https://tervis.elu24.ee/6936162/milline ... iruse-seos

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:28 
Eemal
Liige

Sorri.
eedit: akf Loomake sa ise vaktsineerid, kui saaks?
Ma tean sa läbi põdend. A sellest hoolimata.

meie lihtne meel ei salli libatõtt.
Nagu Missisippi vesi, ainult veidi liivaga,
seega vahel veidi võid öelda plaplapla

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sorri.
eedit: akf Loomake sa ise vaktsineerid, kui saaks?
Ma tean sa läbi põdend. A sellest hoolimata.

Jah. Ikka.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:46 
Eemal
Liige

loomake kirjutas:
Jah. Ikka.

Perearstiga oled kontakteerunud?

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:49 
Eemal
Liige

loomake kirjutas:
Jah. Ikka.

Kusjuures minu isale käib perearst juba mitmendat päeva pinda, et ära vaktsineeriks. Soovitasin tal seda mitte teha. Andke tuld.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 0:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

loomake kirjutas:
Jah. Ikka.

kuna ei kuulu ühtegi riskiguppi... Vähemalt mitte enne koroonat, siis pakkusin perearstile et kui üle peaks jääma olen 30-60 minuti kaugusel. Raiskamist ei salli :mrgreen: aga pigem pakuks oma kaasale seda võimalust.. ta mul astmaga. Vanematele täna pakuti Modernat. Saavad teisipäeval esimese süsti.

Aga endale peamiselt tahaks selleks et kuhugi kaugemale sukelduma jälle minna. Ja kui vaktsineerimis pass mind selles aitab siis ei kõhkle ka.

Viimati muutis loomake, 06 Mär, 2021 1:02, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 1:02 
Eemal
Liige

loomake kirjutas:
..kuna ei kuulu ühtegi riskiguppi...
Sa oled leebe ja altruistlik. Gaad demit. Ma siiski lähen ja vaatan, mis sutsu saan. Sul siiski on mingi immuunsus, mul pole.
loomake kirjutas:
Aga endale peamiselt tahaks selleks et kuhugi kaugemale sukelduma jälle minna. Ja kui vaktsineerimis pass mind selles aitab siis ei kõhkle ka.
Aga see pass tõenäoliselt tuleb. Ja ma ise vaikselt imestan siin sõpside üle, kes jubedalt tahaks suvel reisima minna, aga Zenekast mingile x põhjusel keeldusid. Kuigi olid õpsid. Aga jah. Zenekal on kõrvalmõjud x päeva. Kui see mingeid argumente vajab, siis mul lapsel õpsid vabandasid kõik ennast samal-järgmisel päeval, et nad ei ole vormis. Eksi -l vist mingis x koolis paariks päevaks pandi üldse kool kinni, et anda toibumisaega.

Viimati muutis Avatar, 06 Mär, 2021 1:30, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2021 1:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kotov kirjutas:
loomake kirjutas:
Jah. Ikka.

Kusjuures minu isale käib perearst juba mitmendat päeva pinda, et ära vaktsineeriks. Soovitasin tal seda mitte teha. Andke tuld.

Milleks? Või millele tuleb tuld anda? Pigem küsiksin miks soovitasid mitte vaktsineerida?

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 15929 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022 ... 1062  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: