REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

Vaktsineerimisega on miski kamm, kohe kuidagi ei taha numbrid kasvada. Ma saan aru, et Pfizeri vaktsiin neelatakse perearstide poolt hetkega aga AZ-d ei suudeta kohe kuidagi ära süstida, isegi neid väikseid koguseid. Ehk siis hetkel haiglate vaktsineerijad kohapeal haiglas logelevad, kuigi on võimelised iga päev tuhandeid sutse tegema. Mööda koole sõidavad miskid liikuvbrigaadid, kes raiskavad terve päeva miskit 60 õpetajat vaktsineerides. Samasugused liikuvbrigaadid on Qvalitasel ja kahtlen, et nad suudavad oluliselt rohkem eesrindelasi vaktsineerida. Miks ei võiks eesliini omad lihtsalt lähimasse haiglasse pöörduda?
Õpetajate vaktsineerine selles osas ka kahtlane värk, et kuidas see aitab lahendada koolide avanemise probleemi? Koolid on ju kinni mitte sellepärast, et õpetajad on riskigrupis vaid, et õpilased tassivad usinasti viirust laiali. Võime ju õpetajad ära vaktsineerida aga koolid jäävad ikka suletuks.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Walter2 »

Some kirjutas:Õpetajate vaktsineerine selles osas ka kahtlane värk, et kuidas see aitab lahendada koolide avanemise probleemi? Koolid on ju kinni mitte sellepärast, et õpetajad on riskigrupis vaid, et õpilased tassivad usinasti viirust laiali. Võime ju õpetajad ära vaktsineerida aga koolid jäävad ikka suletuks.
Ega ei aitagi koole avada aga terveid õpetajaid on vaja ka kaugõppetöö jaoks. Lisaks algkooli õpilased käivad veel koolis kes samuti õpetajaid vajavad.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

mart2 kirjutas:Vaktsineerimisest.
Helistasin perearstile ja küsisin enda võimaluste kohta. Vastus oli ühene - mitu kaasnevat haigust ei kaalu üles vanust.
Nii on nõutud, et nad algul teevad vanusegrupid ja selle sees vaatavad kaasnevaid haiguseid.
Minu kaastunne 50+ suhkruhaigetele (ja teistele haigetele TA eelis-nimekirjas), kes peavad ootama, kuni 60+ terve inimene oma laksud kätte saab... :(
Praegu tehakse alles 70+.

PS. Lubas panna mind nimekirja, kust võetakse ootamatu ülejäägi puhul varuvaktsineeritavaid.
Ma olen 48, ja ka suhkruhaigus ja juba 8 päeva vaktsineeritud, AZ, kõrvalnähud ammu möödunud ja akf Mutionule soovin sedasama!
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 852 inimesel. 621uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Peeter kirjutas:Mitte ainult opositsioon nõuab, vaid ka rahvas nõuab juba. Vt nt eilset Postimehe gallupit: ca40% ütleb, et mida venitada, vaja kehtestada need öeldud oleksid, enam-vähem samapalju ütleb, et vaja juba veel karmimaid ja mitte "oleks"eid vaid otsuseid. Kokku siis ca 80%. Ja siis alla 10% on kumbagi neid, kellede arvates on needki kas siis piisavad või hoopiski liiast. Okei see ei pruugi päris täpne olla, aga mingeid turu-uuringuid kus justkui kõik leiavad et meetmeteks pole põhjust, ei maksa nüüd küll tõe pähe võtta. Aga valitsus otsib konsensust.....
Mis segast sa nüüd peksad???!!!??? ja kui selliseid andmeid paned siis too ka link. Mingi küsitlus kus saab 10+ korda hääletada on usaldusväärsuselt samal tasemel nagu TV3 uudiste küsitlused. Et siis küsitlused kuskil päitses kus saab kümneid kordi hääletada on usaldusväärsemad kui uuringufirmaqde omad?! :wall:
https://www.postimees.ee/7186404/uuring ... piiranguid
MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel tehtud küsitlusest selgus, et 53 protsendi vastajate arvates tuleks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulgeda Eesti ühiskond eelmise aasta kevadega sarnasel määral ning 43 protsenti ei pea seda vajalikuks. Vastajatelt küsiti, kas nende arvates tuleks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks sulgeda Eesti ühiskond eelmise aasta kevadega sarnasel määral? 53 protsenti vastas «jah» või «pigem jah», 43 protsenti «pigem ei» või «ei» ning viis protsenti ei osanud vastata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36562
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Eelmises postituses võrreldakse võrreldamatuid küsimusi (piirangute karmistamine vs. 2020. kevade eriolukorra piirangud).
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Eelmises postituses võrreldakse võrreldamatuid küsimusi (piirangute karmistamine vs. 2020. kevade eriolukorra piirangud).
Vaadates nakatumise taset siis peaksid meetmed olema rangemadki kui olid kevadel.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Huvitav küsitlus. Kui ma arvan et tuleks karmimad piirangud kehtestada Kui kevadel siis kuulun ma kuhu? Sellised nagu Saaremaal kevadel, oleks minu arvamus.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

loomake kirjutas:Huvitav küsitlus. Kui ma arvan et tuleks karmimad piirangud kehtestada Kui kevadel siis kuulun ma kuhu? Sellised nagu Saaremaal kevadel, oleks minu arvamus.
Ei tea :) Aga... arvestades viiruse levikut vähemalt Harjumaal siis suure tõenäosusega on valdav osa elankkonnast lähikontaktsed ja peaks nii või teisiti nagunii 2 nädalat kodus istuma.

EDIT: Soomest tuttav lohutas et mida siin ikka põdeda, teil varsti ongi karjaimmuunsus.
Vaktsineerimise tempot arvestades lähevad esimesed juba kordusringile ammu enne seda kui viimased esmase vaktsiini kätte saavad...
Viimati muutis Dr.Sci, 26 Veebr, 2021 12:43, muudetud 1 kord kokku.
Peeter
Liige
Postitusi: 2565
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

hjl: Postimehe küsitlusel on see omadus, et vähemalt sellelt Ip-lt millelt on juba hääletatud, enam uuesti hääletada, ega häält muuta enam ei saa (et justkui moevooluga kaasa minna). Näed tulemusi, aga muuta ei saa. Punkt. Vb kui hakata võimlema ja kemiseerima, siis kindlasti kuidagi midagi saab, aga tundub, et iga hääletanud IP on fikseeritud. Hetkel on selles küsitluses osalenud juba 16 979 IP-aadressi. tulemused siis 44%, 39%, 8% ja 9%. Selgituseks võta minu eelnev loetelu kes kui palju.
Ma ei tikuks seda kohe fuflooks tembeldama, pigem kahtleks mingi 500 umbisikulise küsitletu juures. Olen kuulnud enam kui kord "Heatujuseltside" uuringutest, kus peale esimese küsimuse vastust öeldakse lihtsalt, et "Teie arvamus rohkem meid ei huvita."
Sina vahi oma MTÜ poolt tehtud 500 inimese subjektiivset küsitlust, ja vahi TV3 kus raha jahitakse ja muidu jaburusi tehakse ise kui vajalikuks pead. Ja kui need 500 küsitlust veel kõrtsi ukse taga teha, siis saad 99,99% kah omale. Anna minna!

NB! Ja täna ei pea enam üle seletama, et tulemus sõltub paljuski sellest, kuidas küsimus sõnastada. NB! Referendumi küsimused! Postimehel on konkreetsed variandid, aga see MTÜ siin juba hakkab pihta oma "pigem jah" ja "pigem ei". jne stiiliga.
Muideks, ka PM küsitlust saaks ju loominguliselt tõlgendada, et valitsuse tegevusega on "pigem rahul" üle 50 % inimestest ja 9% tahaksi leebemat ja 35% tahaksid suuremat piiramist. Samas on näha, et 80% vastanutest loeb piiranguid vajalikeks.....
Viimati muutis Peeter, 26 Veebr, 2021 12:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

Ma ei saa aru, miks EL AZ-kat tümitab kui juba praeguseid partiisid ära süstida ei suuda?
https://www.msn.com/en-gb/news/world/re ... r-BB1e17Sr
Using data extracted from the European Centre for Disease Prevention Control (ECDC) and other official sources, it is estimated that 4,849,752 of the 6,134,707 doses distributed among the 27 member states have not yet been administered.
=========
Siit idee - laenaks näiteks Prantsusmaalt 500 tuhat doosi ja tagastaks hiljem, kui neil puudus peaks tekkima. Arvatavasti ei tekigi, sest vaktsiine on tellitud neljakordse ülekattega.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Osa hoitakse ilmselt varuks, et inimesed saaksid ka teise doosi.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Some kirjutas:Ma ei saa aru, miks EL AZ-kat tümitab kui juba praeguseid partiisid ära süstida ei suuda?
https://www.msn.com/en-gb/news/world/re ... r-BB1e17Sr
Using data extracted from the European Centre for Disease Prevention Control (ECDC) and other official sources, it is estimated that 4,849,752 of the 6,134,707 doses distributed among the 27 member states have not yet been administered.
=========
Siit idee - laenaks näiteks Prantsusmaalt 500 tuhat doosi ja tagastaks hiljem, kui neil puudus peaks tekkima. Arvatavasti ei tekigi, sest vaktsiine on tellitud neljakordse ülekattega.
See on küll lollisti. Ma 40+ kui keegi praegu ütleks et AZ kui koheselt saad tulla, siis tõmbaks rubilniku tööl välja ja läheks. Ma niikuinii sellise meelega, et kui päevaks pikali võtab siis ongi õigem asi :mrgreen: ilmselgelt saab immuunsus "parki"

Pe**e. Võtaks valge kure kaasa ja kutsuks ajalehe pildistama ka. Ütleks kohe ära et raiskamist ei salli ja kui see süst uuesti maailma minu jaoks lahti teeb siis ma olen valmis küll seda saama.
Viimati muutis loomake, 26 Veebr, 2021 13:21, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Peeter kirjutas:hjl: Postimehe küsitlusel on see omadus, et vähemalt sellelt Ip-lt millelt on juba hääletatud, enam uuesti hääletada, ega häält muuta enam ei saa (et justkui moevooluga kaasa minna). Näed tulemusi, aga muuta ei saa. Punkt. Vb kui hakata võimlema ja kemiseerima, siis kindlasti kuidagi midagi saab, aga tundub, et iga hääletanud IP on fikseeritud. Hetkel on selles küsitluses osalenud juba 16 979 IP-aadressi. tulemused siis 44%, 39%, 8% ja 9%. Selgituseks võta minu eelnev loetelu kes kui palju.
Ma ei tikuks seda kohe fuflooks tembeldama, pigem kahtleks mingi 500 umbisikulise küsitletu juures. Olen kuulnud enam kui kord "Heatujuseltside" uuringutest, kus peale esimese küsimuse vastust öeldakse lihtsalt, et "Teie arvamus rohkem meid ei huvita."
Sina vahi oma MTÜ poolt tehtud 500 inimese subjektiivset küsitlust, ja vahi TV3 kus raha jahitakse ja muidu jaburusi tehakse ise kui vajalikuks pead. Ja kui need 500 küsitlust veel kõrtsi ukse taga teha, siis saad 99,99% kah omale. Anna minna!

NB! Ja täna ei pea enam üle seletama, et tulemus sõltub paljuski sellest, kuidas küsimus sõnastada. NB! Referendumi küsimused! Postimehel on konkreetsed variandid, aga see MTÜ siin juba hakkab pihta oma "pigem jah" ja "pigem ei". jne stiiliga.
Muideks, ka PM küsitlust saaks ju loominguliselt tõlgendada, et valitsuse tegevusega on "pigem rahul" üle 50 % inimestest ja 9% tahaksi leebemat ja 35% tahaksid suuremat piiramist. Samas on näha, et 80% vastanutest loeb piiranguid vajalikeks.....
Hääletasin telefoniga, chrome, bing browseriga jne. Clear browsind data-ning saad jälle hääletada ja nii lõputult. Ning mina ei vahi TV3 küsitlusi. Seda vahid pigem sina ning siis imestad, et reaalne elu on hoopis teine. Peab ikka põrunud olema kui üritada väita, et küsitlus kus saab kordi ja kordi hääletada, puudub valim jne on usaldusväärne. See ongi täpselt kõrtsi ukse tagune küsitlus. Postimehe analoogse küsitluse järgi oleks pidanud EKRE ülekaalukalt saama Riigikogus enamus kohti :D
mart2
Liige
Postitusi: 5171
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

Dr.Sci kirjutas:
mart2 kirjutas:... Minu kaastunne 50+ suhkruhaigetele (ja teistele haigetele TA eelis-nimekirjas), kes peavad ootama, kuni 60+ terve inimene oma laksud kätte saab... :(
Praegu tehakse alles 70+. ...
Ma olen 48, ja ka suhkruhaigus ja juba 8 päeva vaktsineeritud, AZ, kõrvalnähud ammu möödunud ...
AKF Dr.Sci "unustab", et ta on haridusasutuses eesliini töötaja ja tavainimene sinna ei kuulu.
Reastan ümber - eesliinitöötaja, vanus, haigused ... ja ega rohkem ei jäägi ... :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Teadusnõukoja pakutub piirangud https://www.postimees.ee/7189149/teadus ... ejate-arvu
Meetmed, mida teadusnõukoda soovitas valitsusel kaaluda:

1. Piirata nii avalikel kui eraviisilistel kokkusaamistel osalejate arvu kuue inimesega (v.a perekonnad).
2. Jätta ära kõik sise- ja väliruumides toimuvad avalikud üritused.
3. Sulgeda meelelahutus- ja kultuuriasutused (ööklubid, kasiinod, kinod teatrid, kontserdipaigad).
4. Sulgeda kaubanduskeskused, v.a toidupoed, apteegid, arstiabi, pangad, bensiinijaamad ja muud hädavajalikud teenused.
5. Sulgeda spordiklubid.
6. Piirata toitlustusasutuste lahtioleku aega 18.00ni.
7. Oodata kaugtööd kõigilt, kellel see on võimalik.
8. Viia põhi-, kesk-, kutse- ja kõrgharidus kaheks nädalaks pärast kevadvaheaega kaugõppele.
9. Samal perioodil viia kaugõppele ka laste ja täiskasvanute huviharidus ning täiskasvanute õpe.
10. Nõuda kõigilt riiki saabujatelt SARS-CoV-2 RNA testi, et tuvastada kiirelt uued murettekitavad viiruse tüved.
11. Parandada kehtivaid piiranguid, soovitusi ja nende eesmärke puudutavat kommunikatsiooni.
12. Tõhustada kontrolli kehtivate reeglite täitmise üle, kaasates ka erasektorit.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist