REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Ma kahtlustan, et ainuke põhjus miks Kiik on siiani minister, on see, et keegi teine ei soovi selle jama eest vastutust võtta. Las siis läheb laev koos tüürimehega - kapten on kajutis peidus.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Siki »

Kuressaare Haigla ravijuhi Edward Laane sõnul on täiesti võimalik, et Saaremaal levib viiruse eraldi tüvi, Saaremaa tüvi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Millalgi siin küsiti, et milliseid riigi kulusid mina kriisi ajal ära jätaks. Üks ilmselge kandidaat peale erakorralise pensionitõusu ja muu varem nimetatu on veel tasuta ühistransport:
2017. aastal toetati riigieelarvest maakondlikku bussitransporti 22 miljoniga. 2018. aasta keskpaigas kaotati bussipiletilt hind ning juba 2019. aastaks olid kogukulud tõusnud 43 miljonini. Sellest summast enam kui pool ehk ca 23 miljonit kulus otseselt tasuta bussisõidu pakkumiseks. Maanteeameti prognoosid näitavad aga et 2022. aastal läheb maakondliku bussitranspordi korraldamine riigile maksma juba 55,6 miljonit eurot, millest jällegi omakorda poole neelab tasuta bussisõit.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/92790 ... riigi-raha

Rahapuudusega ei saanud lukkupaneku edasilükkamist mitte kuidagi põhjendada, kõik oli ikka prioriteetides kinni. Ja nagu ennustatud, tuli lõpuks ikkagi lukku ka panna. Fiasko.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Paar nopet eilsetest uudistest:

1. olukorras, kus haiglad pingutavad end pooleks ja homsest ei saa tädi Maali oma tulbisibulaid poest enam osta, on "päikesereisid" palmi alla VABALT avatud.
Oi kui tore, tassime siia igasugu huvitavaid tüvesid sisse.
2. lennukiga tulijale POLE kohustuslikku testimist, selle võib asendada "eneseisolatsiooniga", mida ei kontrolli keegi.

3. Eriti huvitav oli selle pardaki "põhjendus" valitsuse poolt - AGA see nõuab eriolukorda. Issand, anna padruneid (soov. 7,62). :shock: :shock:
Kajakene ei julge ise otsustada (eriolukorra juht on peaminister, kes võib tegelikult ainuisikuliselt otsustada), seepärast ei taheta eriolukorda.
Eriolukorda ei soovita kindlalt ka RE kommunikatsioonitibid, sest see devalveerib Eesti edulugu.
Ja nii käibki sõelaga vee kandmine, ühest küljest tõmbame enda kõri kinni, teisalt lahkuvad ja saabuvad Tallinnast "päikesereisid".

Mul tekkis tahtmine asuda õiguskantslerile kirjutama, et kas see on ikka võrdne kohtlemine, ma ei saa laupäeval autopoest osta paari vidinat, mis mul vaja läheb, üksi poes olles ja üksi auto all olles ei nakata ma kedagi - ja mingid fufaldad saavad vabalt tõmmata siin Egiptuse ja Kanaaride vahet :roll: :roll:

Samasugune debiilsus oli ka kevadel. Tegelikult peaks lennukile saama ainult tööreisiks ja näitad lennujaamas oma tõendi ette, et kes kutsus ja miks.

:rip:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Paar nopet eilsetest uudistest:

1. olukorras, kus haiglad pingutavad end pooleks ja homsest ei saa tädi Maali oma tulbisibulaid poest enam osta, on "päikesereisid" palmi alla VABALT avatud.
Oi kui tore, tassime siia igasugu huvitavaid tüvesid sisse.

Mul tekkis tahtmine asuda õiguskantslerile kirjutama, et kas see on ikka võrdne kohtlemine, ma ei saa laupäeval autopoest osta paari vidinat, mis mul vaja läheb, üksi poes olles ja üksi auto all olles ei nakata ma kedagi - ja mingid fufaldad saavad vabalt tõmmata siin Egiptuse ja Kanaaride vahet :roll: :roll:
Kuule, lõpeta ükskord see kadetsemine. Absoluutselt igalt poolt on kordades väiksem võimalus saada see koroonaviirus, kui Eestist. Sa ikka saad sellest aru, et meil on 14 päeva nakkusjuhtumite arv 100k elaniku kohta KORDADES suure, kui mujal riikides. Ja selles mingit reisimist süüdistada on tobedus.
https://who.maps.arcgis.com/apps/opsdas ... 8d52ab9c61
Lisaks on enamus siis väljast toodud nakkusest pärit lähiriikidest - Soome, Venemaa jne., mitte puhkusereisidelt. Pigem on ime, et eestlasi üldse veel kuskile lastakse, me oleme nagu kõndivad pommid.
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas kuido20 »

AMvA kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Paar nopet eilsetest uudistest:

1. olukorras, kus haiglad pingutavad end pooleks ja homsest ei saa tädi Maali oma tulbisibulaid poest enam osta, on "päikesereisid" palmi alla VABALT avatud.
Oi kui tore, tassime siia igasugu huvitavaid tüvesid sisse.

Mul tekkis tahtmine asuda õiguskantslerile kirjutama, et kas see on ikka võrdne kohtlemine, ma ei saa laupäeval autopoest osta paari vidinat, mis mul vaja läheb, üksi poes olles ja üksi auto all olles ei nakata ma kedagi - ja mingid fufaldad saavad vabalt tõmmata siin Egiptuse ja Kanaaride vahet :roll: :roll:
Kuule, lõpeta ükskord see kadetsemine. Absoluutselt igalt poolt on kordades väiksem võimalus saada see koroonaviirus, kui Eestist. Sa ikka saad sellest aru, et meil on 14 päeva nakkusjuhtumite arv 100k elaniku kohta KORDADES suure, kui mujal riikides. Ja selles mingit reisimist süüdistada on tobedus.
https://who.maps.arcgis.com/apps/opsdas ... 8d52ab9c61
Lisaks on enamus siis väljast toodud nakkusest pärit lähiriikidest - Soome, Venemaa jne., mitte puhkusereisidelt. Pigem on ime, et eestlasi üldse veel kuskile lastakse, me oleme nagu kõndivad pommid.
Pandeemiast poollõtvade piirangutega jagu ei saa. Oskab keegi Soomes elajatest kommenteerida, kuidas ja kas on muutunud soomlaste suhtumine Eestisse. Välisturistidest ca 90% on soomlased ja kas nende suhtumine on Eestisse on muutunud a'la , "et mida sinna katkupessa enam minna nende lollakate juurde"
Mis garanteerib turismi- ja majutusektorile nälja veel kauemaks ajaks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kuule, lõpeta ükskord see kadetsemine. Absoluutselt igalt poolt on kordades väiksem võimalus saada see koroonaviirus, kui Eestist. Sa ikka saad sellest aru, et meil on 14 päeva nakkusjuhtumite arv 100k elaniku kohta KORDADES suure, kui mujal riikides. Ja selles mingit reisimist süüdistada on tobedus.
https://who.maps.arcgis.com/apps/opsdas ... 8d52ab9c61
Lisaks on enamus siis väljast toodud nakkusest pärit lähiriikidest - Soome, Venemaa jne., mitte puhkusereisidelt. Pigem on ime, et eestlasi üldse veel kuskile lastakse, me oleme nagu kõndivad pommid.
Viirus kevadel ja uued tüved praegu tassiti sisse just taolise piirangulõtvuse tõttu.
Kevadel oli juba teada, et meil levib tüvi, mis levib ka Põhja-Itaalias ja Prantsusmaa lõunaosas.
Seega see sai tulla just suusakuurortidest. Samade "päikesereisidega".
Ehk siis eriti lollidele ja ignorantsetele - ise tassime endale seda sisse.
Miks Soome selle briti tüve ilmudes kiirelt Eestist tuleku sulges?

Sellise lolluse õigustamine näitab moraalse kompassi puudumist. Või see, et ma astusin kommete osas kellegi varbale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Uue valitsuse puhul paneb imestama, et reformierakond ei süvenenud piisavalt tõsiselt olukorda koroonarindel, kuigi Tanel Kiik ju jäi edasi valitsusse. Olukord oli siis väga halb, aga uus valitsus otsustas piiranguid lõdvendada. Uue valitsuse juhil kulus omajagu aega kõiksugu intervjuude andmisel välismaa meediaväljaannetele olukorras, kus piltlikult öeldes maja juba põles. Jah, segadus vakstineerimisega on suures osas eelmise valitsuse tegemata töö, aga mitte ainult, kindlasti oleks saanud ka uus valitsus siin efektiivsemalt tööd teha. Kui värske peaminister räägib vajadusest keset suurimat kriisi olla nädalavahetusel kodus, et akusid laadida, siis see ei ole tõsine jutt, kriisis ei ole tippjuhil isiklikku elu, sest ta vastutab inimeste eest. Ja kriis on alati ka tippjuhi lakmuspaberiks - tulemuslik tegutsemine kriisides on läbi ajaloo olnud juhtide suureks võimaluseks või siis ka võimaluseks läbi kukkuda ja kaotada oma tõsiseltvõetavus.
..see mulle tundmatu TÜ professor (text eelmisel leheküljel) paneb ju nagu kindralstaablerist analüütik :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Tellid auto jupi kulleriga või pakiautomaati. Reisile saab VR prillid peas minna seina värvid kohupiimaga. Eks igale oma. Endal tekkis ka juba mõte kuhugi ära põgeneda siit Eestist. Uurisin kuidas kõrberottidel läheb. Ütles, et kui uudiseid ei kuuleks siis ei teaks koroonast midagi. Vaevalt midagi paremat desot olemas on kui kuiv kõrb ja see temp mille päike otse liiva pinnale keevitab.

Egipti maale minekuks on vaja värske serdiga test vaja ette näidata. Ise maksad. Aga tagasi tulles on võimalik esimene test lennujaamas teha. Teise saab teha pärast x päeva pärast.
Keegi lennukist maha astudes annab pos. testi siis oled kohe lähikontakt. Pm. On lihtsam hallata ka seda.
Viimati muutis loomake, 10 Mär, 2021 10:09, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

Mulle on vastuvõtmatu ka selline suhtumine,et oh, Eesti on niikuinii kõige naktunum, järelikult me võime seda kõikjale mujale laiali tassida ja las nad ise piiravad eestlaste sissesõitu kui neile Eesti viirus ei meeldi.

Mingi vastutustunne võiks ka olla teiste riikide ja rahvaste ees , samuti nende inimeste ees, kes reisivad (töö)vajaduse tõttu lennujaamades ja satuvad seetõttu ohtu .

See sarnaneb kangesti taolise suhtumisega, et ma jäin haigeks, kuid kodus ei viitsi püsida,sest enesetunne pole ju väga hull, testi teha kah ei taha, parem kolan ringi linnas, poes ja turul, köhin ja aevastan ja tatistan bussis,sest minuga midagi halvemat ei juhtu, ma ei ole riskigrupp, kuid teised vaadaku ise kuidas saavad ja kuidas suudavad minu nakkuse eest peitu pugeda .

Väga jõhker, vastutustundetu ja minu eetikanormidele vastuvõtmatu . Kui mina jääks haigeks,siis covid ajastul ma kannaks maski ka oma kodus neis ruumides , mis on ühised teiste pereliikmetega, et neid hoida . Ja loomulikult ma ei läheks kuskile teisi inimesi nakatama, olgu see avaturg, lennujaam, Itaalia, Tansaania või Hispaania.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

https://www.err.ee/1608136921/eesti-pea ... kasutamise
Sarnaselt Austriaga on Eesti peatanud ühe AstraZeneca koroonavaktsiinipartii kasutamise, kuni Austrias uuritakse ühe vaktsineeritud inimese surmajuhtumit ja teist inimest tabanud tervisriket. Eelmisel nädalal surnud 31-aastane päästja polnud vaktsineeritud selle partii vaktsiiniga.
=====
Paistab, et kui mu abikaasa läheb AZ-d kunagi saama siis lasen tal pärast paratsetamooli asemel aspiriini võtta. Igaks juhuks.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4378
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Turist 47 »

AMvA kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Paar nopet eilsetest uudistest:1. olukorras, kus haiglad pingutavad end pooleks ja homsest ei saa tädi Maali oma tulbisibulaid poest enam osta, on "päikesereisid" palmi alla VABALT avatud....
Kuule, lõpeta ükskord see kadetsemine. Absoluutselt igalt poolt on kordades väiksem võimalus saada see koroonaviirus, kui Eestist. Sa ikka saad sellest aru...
Kadetsemine, vale väljend. Sihtkohas samuti poliitikud, kes leiavad, et see Eesti turist elavdab, päästab majandust.
Nii me jäämegi viirust eksportima Teistele, samas teisalt tuuakse meile - homme suurem levik seal, siis jälle siin.
Ja nii Viirus ongi meie ja ka nende teiste, homne igapäevane reaalsus.
Kadedusest lisan, et Tln. lennujaamast lahkub puhkama, sihtriigi majandust elavdama, iga nädalaselt ca. 2000 reisiselli.
T.

Lisa. Eile, TVs, ühe väiksema haigla esindaja väitis, et neil koroona haigete "täituvus" ca.68% - samas "aparaate, voodeid" kokku 14 patsiendi jaoks..... 68%, st. vaba jääk 4,48 vaba kohta.
Viimati muutis Turist 47, 10 Mär, 2021 10:13, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ise arvasin, et neid puhkajaid on ehk 500. Aga et 2000, see räägib ignorantsuse levikust oma keelt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Luminori peaökonomisti Tõnu Palmi sõnul on lühiajaline piirangute karmistamine majanduse tervisele hea, sest olukorras, kus osad riigid hakkavad majandusi avama, ei mõju pidev vindumine meie ettevõtete kindlustundele hästi. Majanduskasv tuleb hästi sihitud piirangute puhul parem, kui ilma nendeta.
https://majandus24.postimees.ee/7197807 ... anduskasvu
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Selline ketserlik mõte oli mul muidugi siis kui neid pagana piiranguid kuidagi peale ei saanud ja ei saanud.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist