REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Madis Reivik kirjutas:Mõistlik oleks lollid teooriad koju jätta ja lihtsalt maski korrektselt kanda, pärast kodus võib targutada. See on selline ühiskondlik kokkulepe, pole vaja kangutada või kuidas ?
No see pole päris kindlasti ühiskondlik kokkulepe. Naiivne usk sellesse et maskikandmine stiilis, nagu see on meile kohustuseks pandud, hoiab ära nakatumise ja viiruse laialdase leviku on ühiskondlik lollus mitte kokkulepe.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Akf: Mis ajast on näitekshotelli adminnina töötanud isik tõusik, kes elab kellegagi koos üürikorteris? No küll sa oled mul tubli-lausa töötasid min palgaga. Minagi olen töötanud ja mis siis? Ning siis ära virise kui inimesed ringi hulguvad ning riik peabki erakorralises olukorras aitama!!
Niikaua kuni sa nimetad töö kaotanud isikuid ja neid kelle kodu ähvardab kaotus tõusikuteks jne ma sinule rohkem ei vasta. Naudi oma filosoofiat edasi ja sõida rattaga ning ära virise, et inimesed reegleid rikuvad
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Mida krt sa kogud mediaanpalgaga (892€)?!?
Väga edukalt kogub.
Ka 400 euroga on võimalik kenasti ära elada. Isiklikult järgi proovitud. Lastega on loomulikult keerulisem, kuid põhimõte on sama.

Loomulikult võiks riik hetkel otsetoetusi inimestele rohkem eraldada, tugevdada töötuabiraha reserve jne. Ma ei usu, et kõik ettevõtted selle jama üle elavad ja seetõttu pole ka mõtet neid kunstlikult ülal pidada. Kriis on juba rohkem kui aasta kestnud ja kindlat lõppu pole veel näha.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga endiselt leian et maskist oluliselt turvalisem on distants ja rahvarohkete piirkondade vältimine, mina valisin kellaaja mis ei olnud ei lõunane ega õhtune tipptund.
Aerosooliga reostunud ruumides distants ei maksa midagi. Küsimusele õige vastuse saamiseks tuleks kanda taskus CO2 mõõtjat - kui CO2 tase on kõrge, on aerosooli (ja seal leiduva viiruse) tase samuti.

Suurtes kõrge laega marketites, kus vent olemas, see vast pole nii suur probleem, aga väikestes madalates ruumides küll. Kui järgmine kord kõrtsis istud, siis arvuta, mitme tunniga hingab ruumis viibiv inimeste arv selle oma aerosooli täis.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Dr.Sci kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:Mõistlik oleks lollid teooriad koju jätta ja lihtsalt maski korrektselt kanda, pärast kodus võib targutada. See on selline ühiskondlik kokkulepe, pole vaja kangutada või kuidas ?
No see pole päris kindlasti ühiskondlik kokkulepe. Naiivne usk sellesse et maskikandmine stiilis, nagu see on meile kohustuseks pandud, hoiab ära nakatumise ja viiruse laialdase leviku on ühiskondlik lollus mitte kokkulepe.
Kui sulle on ürituse kutsele kirjutatud "tume ülikond", siis viisakas inimene ei lähe täpilistes bokserites ja veninud T-särgis kohale?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

akf nimetu: Riigi toetus on Aafrikaga riikidega samal tasemel. See näitab lihtsalt ignorantsust. Ja kui riik ei hakka leidma lahendusi siis leiavad inimesed neid ise. Mis maakeel tähendab kuritegevuse ja kõige muu kasvu-sealhulgas patriotismi jms. Jah midagi ehk isegi kogub aga mingit pikajalist varu mitte. Kuigi ei kujuta ette, et mida saab 892 säästa kui tallinnas elad. Ning paljud saavad sellest ka vähem. 892-st saab 50% vähem ja 50% rohkem palka.
Täpselt nagu te Venemaa teemas kirjutate-külmkapp saab TV-st võitu. Miks te arvate, et Eestis on teistmoodi?
Viimati muutis hjl85, 01 Mär, 2021 17:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

hjl85 kirjutas:Akf: Mis ajast on näitekshotelli adminnina töötanud isik tõusik, kes elab kellegagi koos üürikorteris? No küll sa oled mul tubli-lausa töötasid min palgaga. Minagi olen töötanud ja mis siis? Ning siis ära virise kui inimesed ringi hulguvad ning riik peabki erakorralises olukorras aitama!!
Niikaua kuni sa nimetad töö kaotanud isikuid ja neid kelle kodu ähvardab kaotus tõusikuteks jne ma sinule rohkem ei vasta. Naudi oma filosoofiat edasi ja sõida rattaga ning ära virise, et inimesed reegleid rikuvad
OK, ei saanud viisakast vihjest aru, proovime siis rämedamalt.
Kui vana sa oled? On su sünniaasta 1985? Kui jah, siis see vabandab osalt.
EI OLE nii, et sina täida reegleid aga meie laseme üle.
Siis pole sa ühiskonna toimimisest küll aru saanud. Minule õpetati seda koolis.
Ühiskond käib nii, et kõik teevad. Ja kui keegi arvab, et ei tee, siis selleks on sunnimeetmed.
Mis ajast on näitekshotelli adminnina töötanud isik tõusik, kes elab kellegagi koos üürikorteris?
Tõusiklik on röökida - makske mulle VÕI ma rikun reegleid!
Viimati muutis Kapten Trumm, 01 Mär, 2021 17:56, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Täpselt nagu te Venemaa teemas kirjutate-külmkapp saab TV-st võitu. Miks te arvate, et Eestis on teistmoodi?
Nagu ma ütlesin - ma olen nõus sellega, et otsetoetust võiks rohkem olla.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Viimane vastus sulle: ühiskond toimib nii, et kõiki aidatakse võimaluste piireis-mitte,e t käsu korras kõik hüppavad. Meil seda tehtud ei ole. Sünniaasta 1975 aga eks sulle õpetati parteikoolis teisiti, e tkõik peavad ühtemoodi elama, tegema ja pimesi käske täitma. Ühiskond peab ka nn nõrgemate eest seisma. Sina muidugi saadaksid nad koju surema, sest käsk on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minumeelest on probleem praegu selles, et mitte Rosimannus ei taha, vaid Ratase geniaalsel juhtimisel algas kriis riigi rahaasjades juba aastaid enne koroonat, mille peitmiseks lükati igasugu kokkuhoidusid tulevikku (mida teha ei saa). Ja kaua see jama kestab, pole ju päriselt selge, mina prognoosin, et järgmine sügis ei tule targem. Ja majanduse õige kukkumine pole veel alanudki. Selles kontekstis väga palju raha külvata pole kuigi arukas tegu. Eesti majandus langes eelmise aastal vaid 2,9%, millest matusemeeleolud?
Viimane vastus sulle: ühiskond toimib nii, et kõiki aidatakse võimaluste piireis-mitte,e t käsu korras kõik hüppavad. Meil seda tehtud ei ole. Sünniaasta 1975 aga eks sulle õpetati parteikoolis teisiti, e tkõik peavad ühtemoodi elama, tegema ja pimesi käske täitma. Ühiskond peab ka nn nõrgemate eest seisma. Sina muidugi saadaksid nad koju surema, sest käsk on.
Sitas koolis oled järelikult käinud. Minuarust toona tehti küll piisavalt hästi selgeks taolised asjad - mul ei teki küll erilisi kahtlusi valitsuse motiivides, tuleb lihtsalt kadunud distsipliin leida ja elu saab paranema. Mis neid nõrgemaid puudutab, siis nagu ma ütlesin, senikaua, kui Töötukassas on saada tuhanded töökohad, tuleb jalad tagumikust võtta ja asi ants.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kui toetusi jagada siis ma ei usu et miski muu oleks õiglane kui et anda kõigile kodanikele ja hallipassimeestele mingi kindel summa.
Näiteks 500,-
Või 300,-

Sest ettevõtete toetamine toetab toetusavalduste oskust - Tallink sai päris karmi klotsi aga kuidas tal töökohtade säilitamisega läks ? ;)

Ja jagada kõigile, tartutagune joodik saab sama summa mis Enn Pant (toodud lihtsalt näitena kõrgepalgalisest isikust). See on odavam kui hakata avaldusi "menetlema". Kui keegi tunneb et tal pole vaja, siis annetab oma äranägemise järgi.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Mudakoon »

Kapten Trumm kirjutas:mul ei teki küll erilisi kahtlusi valitsuse motiivides, tuleb lihtsalt kadunud distsipliin leida ja elu saab paranema.
"Sõjaaja peaminister" leida?
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

hjl85 kirjutas:akf nimetu: Riigi toetus on Aafrikaga riikidega samal tasemel. See näitab lihtsalt ignorantsust.
Ei ole mõtet Aafrika võrdlusega ka liiale minna. 1. laines läks riik lukku ja maksti kah, pool Töötukassareservist (ainus headel aegadel kogunenud reserv, teised lasti allavett) läks palgatoetuseks (suurusjärk: miljardist jäi järgi pool). Kiideti ja kiidan ka mina. 2. laine haldamine läks rohkem Tegnelli võtmes - suhteliselt väheste piirangutega. Seega pole ka toetusi vaja laialt külvata. Nüüd, võimupöörde järgselt oli uue juhi valik kuu aega tagasi, kui näitajad kerisid endiselt vaikselt aga ikkagi halvemuse poole, lõdvendada piiranguid (tegelikult ühtlustada, mis nt vist Tartus tähendas, et toidukohad võisid olla lahti kl 22.00 asemel kella 21.00(?), pole täpselt kursis). Edasi, täna on pilt kehva - haiglad täituvad. Tuleb kahjuks lajatada piirangutega üldiselt kui ka maskita ostuhuvilisele poeuksel. Lukku panek tähendab toetusi, ma loodan (ja reservide vähenemist ja/või riigilaenu suurenemist).
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Aga koronšik ei küsi.
Kliinikumi kriisijuht: haiglad on kriitilise piiri lähedal, ootamisruumi karmide piirangutega pole.
"Olukord on kriitiline. Hullem kui kunagi varem," rääkis Starkopf Delfi Erisaate podcastis. "Me näeme nakatumist ühiskonnas inimeste hulgas. See järk-järgult, päev päeva järel tõstab haiglaravi vajadust. Haiglaravi vajadus ei kerki plahvatuslikult ühe või kahe päevaga. Me näeme, et see oli 500, oli 520, nüüd on see 560 inimest haiglas. Võib ennustada, et nädala lõpuks on see 600. Ja niimoodi see järk-järgult läheb ja läheb ja läheb. See tähendab haiglate elu totaalset ümber korraldamist, igasuguse plaanilise arstiabi katkemist. Ja õige pea jõuame ka olukorda, kus erakorraliste haigete abi võib osutuda suboptimaalseks. See tähendab, et meil ei pruugi olla võimalust saata kõiki haigeid, keda vaja hospitaliseerida, kohe ja kiiresti nendesse osakondadesse, kus nad ravi vajavad. See tähendab plaaniliste operatsioonide edasilükkamist, haigete edasiviimist mitte kodule kõige lähemal olevatesse haiglatesse."
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id ... E+Eesti%29
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 588
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Che Latino »

"Plaaniline arstiabi" jätkub ilma "L" täheta...
Viimati muutis Che Latino, 01 Mär, 2021 20:28, muudetud 1 kord kokku.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist