REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
moscito
Liige
Postitusi: 233
Liitunud: 30 Juun, 2017 10:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas moscito »

See maski kandmine või mitte meenutab seda ammust aega kui ei tahetud kasutada turvavööd.Oli piisavalt palju neid kes ütlesid, et vöö ei kaitse midagi. Püüan selle maski kandmise teha enda jaoks normaalsuseks, ehk ei häbeneta seda maski kandmist enese ja teiste hoidmise eesmärgil viiruslike nakkuste eest. Mina kui prillikandja olen eriti kehvas olukorras, ei taha mask ja prillid kuidagi omavahel läbi saada. Samas on praegu poes hea käia, keegi ei liigu tatise nina ja köha saatel mööda kauplust.
ArdiS
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 07 Veebr, 2015 11:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas ArdiS »

Kilo Tango kirjutas:
alax kirjutas:
Krõbista usinasti D-vitamiini ka peale (ikka mitmekordne päevakogus). Tahaks otse allikast kuulda, kas kuuldused selle kohta, et see võtab olemise käppelt paremaks ikka vastavad tõele.
Ja usk sellesse peab ka olema
Platseebo ei ole oluline - selle kohta oli teadusartiklit.
Organismi immuunsüsteemi buustimine B kompleks+C+E vitamiinidega, kui ollakse haigeks jäämas.
Kuku raadio patsiendiminutid https://ode03.euddn.net/c710c059e0e9f35 ... 201009.mp3
Ukraina sõjväelased helistavad Zelenskile: Härra president, teie käsk on täidetud. Kreml on vabastatud.
Zelenski: Krimm, ma ütlesin, et Krimm on vaja vabastada.
puudulik
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 07 Veebr, 2017 9:53
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas puudulik »

dorpat kirjutas:arvati, et peaksin oma covidelamust laiemalt jagama. olgu siis.

sümptomid avaldusid möödunud teisipäeval, täpselt peale lõunasööki kontori peldikus. alguses arvasin, et punnitasin lihtsalt liiga kõvasti ja see lõi hetkeks olemise nõrgaks ja pildi kergelt tasku. järgmine moment külm higi. kuidagi läbi häda sain tagumiku puhtaks ja olemise viisakaks. kogusin end veidi ja sain aru, et midagi pahasti. käega katsudes tundus, et palavik. pakkisin asjad ja läksin koju.

kodus kraadisin, 37 ja veidi peale. okei, polegi nii hull. enesetunne parem, värske õhk aitas vist. maitse ja lõhnataju sisuliselt olematu. juba lõunasöögil tundus, et kuidagi mage värk, littisin soola juurde. korraks köhatasin ka. ok, selge, äkki korontšik. e-kiri perearstile ja tõmbasin kodus olemist koomale (eraldi tuppa, mask, deso jmt). juhtumisi ka ämm kaugemalt külas, kes ka oma perearstilt testi nõudis. lapsel köha juba eelmisest nädalast, naine udune nagu alati, seega ei saa temast aru kas haige või terve. laps ei lasknud end sellest kõigest häirida ning käis ja huias tavapäraselt mööda elamist ringi. naine oli negatiivse tulemuse saanud nädal varem.

ämm sai testi aja järgmisele päevale, st kolmapäevale. minu perearst veidi munes, kuid kolmapäeva hommikul ärkas ja klikkis kus vaja. viisin ämma testi tegema ja lootsin end ka vahele suruda. järjekorras oodates tuli mulle SMS, et rega aeg. õnnetu veebirakendus minu iTelol väga hästi ei toiminud, aga paistis vist, et samaks ja järgmiseks päevaks vabu aegu ei ole. kui kord meie ekipaažini jõudis, siis selgitasin testijale olukorda ja võeti viisakalt vahele. st oluline oli, et perearst on oma klikid ära teinud ehk et saatekiri olemas. siit ka minu soovitus: kui tahate kiiremini testile, siis saatekiri ja sättige end kellegagi kaasa. järjekorras oli veidi alla 20 ekipaaži, mõned jala või jalgrattaga.

neljapäeva keskpäeval sain positiivse tulemuse ja vähem kui 30 minutit hiljem helistas juba koroonadetektiiv. ilma korraliku identifitseerimiseta (kõne algas nagu mingi petukas) ja politsei ähvardusel nõuti välja kõikide lähikontaktsete nimed ja telefoninumbrid ning sellega oli üksjagu tegelemist. minu nakatumise tulemusena jäi eneseisolatsiooni umbes 20 inimest. ning ämma test oli negatiivne.

peamiselt huvitus TA käikudest 2 päeva enne sümpomite avaldumist ning arvati, et sain nakkuse ilmselt nädal varem. mul on vaid üks teooria nakkuse saamisest, sest kõrvalekaldeid kodu-kontor-kodu teelt on üliharva või peaaegu mitte üldse. ja liigun jalgrattaga, suuremad kaubakogused toob Prisma kuller ja ise käin poes pigem hõredamatel aegadel, kui üldse. seega veidi müstika.

haiguse kulg on olnud sinusoidne. esimesed 2 ööpäeva oli kõrgem palavik. 38,5 kandis tonn paratsetamooli sisse ja valmis. rets higistamine, aga enesetunne parem. köha minimaalne. nohu polnud. kolmanda päeva hommikul kell viis võtsin viimast korda parakat ja sealt edasi pole palavikku kas üldse või selline õrn 37 kandis ja vajub ise ruttu ära.

peale palavikutamist saabus suurem köha, nina tatine. eile oli rets peavalu, tonn ibukat ja varsti hakkas mõnna. nohu täna hullemaks läinud, pea kumiseb, väga vatine olek, vaikselt hiilib peavalu. tunne nagu oleks palavik, aga tegelt pole. köha hootine. homme saab nädal aega põdemist täis ja täna õhtul pean perearstile raporteerima.

haigus ise oleks savi, kui seda isolatsiooni nõuet poleks. on hullemat põdetud. see vangla hakkab ajudele raisk. laps tambib ukse taga ja nõuab issit jmt ajukepp. kassidele tahaks ka pai teha. vetsus käin mask ees, käed eelnevalt desotud. söök lükatakse ukse vahelt sisse. käin paar korda päevas aias jalutamas, samal ajal tuulutan tuba. olen vanglaelust ühtteist lugenud, kuidagi maru tuttav tundub...

loodetavasti saab see sitt nädala jooksul läbi ning lastakse vabadusse. kui just ämmal ja naisel midagi ei avaldu. ämm sai kordustesti juba, läheb õhtul kell 17 tegema. homne saab põnev olema.
Praegu on mingi kahtlane tõbi liikvel lisaks koroonale, tuli sugulane Tartu vanglast, kurtis, et juba nädalaid sööb tablakaid, tegime saunaõlled, ma sekundiga haige, esialgu oli 38+ palavik, siis kaks päeva rohelise lebraga nohu, kõha ei ole, aga konn on kurgus, nii on olnud kolm nädalat. Koroonatest negatiivne, ükski lihtlabane "gripiravim" (aspiriin, C ja D vitamiin, jääger, viinasokid) ei aita, tunne on täpselt selline, et oledki vati sees, kehatemperatuur on mul tavaliselt 36.6, nüüd on 36.9, jõudu pole. Hetkel on kõik hästi, sama probleem oli mul ca 3a tagasi, kus haigus vindus peaaegu kuu aega.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See on tõenäoliselt mingi paragripi teema, neid on liikvel palju rohkem kui "päris" grippi ja kulgevad nad ka kergelt.
Paragripp - gripilaadne asi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Hoolimata mõne akf kartusest, et peale nv-st ja 5000+ testi tegemist kerkib number üle 300, ei osutunud see tõeks. tehti 5287 testi ja 186 oli positiivsed. Loodetavasti see trend jätkub
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

Loodame jah, minu suureks rõõmuks ei suurenenud ka haiglaravil olijate arv. Hoiame pöialt.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Terviseamet ei käsitle koroonaviiruse levikut enam kollete põhisena ja käsitleb seda taaskordse epideemiana.
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=91690403

Terviseamet: ööpäevaga lisandus 186 positiivset koroonatesti, haiglaravil viibib 85 haigestunut. https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=91690817

Terviseamet jättis Harjumaa koolijuhid nädalavahetusel hätta https://www.err.ee/1159739/terviseamet- ... usel-hatta
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

EESTI
kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi juhitaval hingamisel/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta

11.11/ 4851 (+130)/ 2.7 %/ 6/ 76/ 63/ 144 (diagnoositud haigete arv ületas 6500 piiri; hakkas kehtima tervishoiualane hädaolukord)
12.11/ 5277 (+376)/ 7.1 %/ 6/ 76/ 68/ 166 (diagnoositud haigete arv ületas 6800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2200)
13.11/ 4820 (+258)/ 5.4 %/ 5/ 80/ 72/ 178 (diagnoositud haigete arv ületas 7100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2300)
14.11/ 5805 (+264)/ 4.5 %/ 5/ 80/ 75/ 188 (diagnoositud haigete arv ületas 7400 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2500)
15.11/ 5238 (+225)/ 4.3 %/ 5/ 81/ 84/ 199 (diagnoositud haigete arv ületas 7600 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2600)
16.11/ 3508 (+211)/ 6.0 %/ 7/ 81/ 84/ 211 (diagnoositud haigete arv ületas 7800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2700; valitsus kehtestab liikumisvabaduse ja lahtiolekuaja piirangud, maski kandmine soovituslik)
17.11/ 5287 (+186)/ 3.5 %/ 6/ 84/ 85/ 218 (diagnoositud haigete arv ületas 8000 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2900)

Lisan punasega ka kriitilised piirid: posit testide arv päevas üle 50; positiivsete testide % testide üldarvust päevas üle 2 %; nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta üle 60.

Viimase 14 päeva keskmine posit testide arv testide üldarvust oli 6.1 % ja mediaan 5.8 %. Hinnanguliselt on aktiivseid haigusjuhte 2904 ehk siis nii palju inimesi on viimase 14 päeva jooksul andnud positiivse proovi. Üks testitulemuse tühistamine.

Nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta (16.11.20 seis): Ida-Virumaa 457; Hiiumaa 440; Harjumaa 274; Raplamaa 201; Pärnumaa 95; Tartumaa 84; Järvamaa 80; Lääne-Virumaa 78; Läänemaa 73; Viljandimaa 67; Valgamaa 64; Põlvamaa 57; Jõgevamaa 42; Võrumaa 34; Saaremaa 27.
Viimati muutis Sektor gazovoi ataki, 17 Nov, 2020 17:01, muudetud 4 korda kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

See koroonaviirus on ikka väga imeliku käitumisega.
Nüüd siis nakatus ka üks inimene minu tutvusringkonnast koroonasse, noor mees, enensetunne väga kehv kõrge palavik, hingamine raskendatud, kole köha. Samas tema vanematel, kes oluliselt vanemad inimesed seega riskirühmas, ka positiivsed, praktiliselt sümptomeid ei olegi.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

AMvA kirjutas:See koroonaviirus on ikka väga imeliku käitumisega.
Nüüd siis nakatus ka üks inimene minu tutvusringkonnast koroonasse, noor mees, enensetunne väga kehv kõrge palavik, hingamine raskendatud, kole köha. Samas tema vanematel, kes oluliselt vanemad inimesed seega riskirühmas, ka positiivsed, praktiliselt sümptomeid ei olegi.
Ega ongi. Kõik oleneb kui kaua ja suur oli kokkupuude viirusega, milline on tema tervislik seisund jne jne jne. Ega teadlasedki täpselt tea
Peeter
Liige
Postitusi: 2594
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

Samad sõnad lisaks AMvA postitusele. Arvasin ja olen korduvalt ka öelnud, et mina isiklikult vast ühtegi haiget sõpra-tuttavat ei saa omama, aga benji-hüppeid piirangute tõttu saan küll mõnuga tunda, aga.... tänaseks teisiti. Kohe kaks korraga. Nagu mina 50sed, täiesti tavalised (hmm terved) inimesed. Praeguseks mees nädala põdenud ja juba haiglasse viidud, teine kodus. Ja nad ei oska öelda ega aimata kust nad võisid selle külge endile korjata. Vat nii!
Ma pakun, et vast ehk on ka languse (osaliseks) põhjuseks see lärm viiruse ümber ja arukas mõtleja lihtsalt võimalusel hoidub liigsetest kontaktidest. Aga ma poleks veel rõõmsalt optimistlik. Mul on lihtsalt hea meel, et uusi rekordeid pole. Oleks väga hea meel öelda, et mitte ainult uute haigestujate arv on meil langema keeranud, vaid tõepoolest pöördus(b) alla ka nakatunute arv (st ka asümptomaatiliste arv). Ühiskonda ei päästa mitte ajutine haigestunute arvu langus, vaid leviku peatamine ühiskonnas. Tänaseks on haigus fikseeritud positiivse testiga ainult 0,6% Eesti elanikkonnast, nii, et karjaimmuunsusest oleme veel väga kaugel... :(
Aga kui võrrelda graafikuid naabritega, siis... pole üllatav, et trend lõunanaabritel on alla pöördunud. Soomes on pigem platoolaadne vb ehk ka alles kasvav, Lätis tundub aga konkreetsemalt alla. Ka Leedus tundub suund alla olevat, aga nende praegune "alla" on ikka kolm korda rohkem kui meie praegune.
Kõige olulisemaks "trendimurdjaks" on ikka sotsiaalne distanseerumine ehk siis "kontaktid maha!". Ja siis alles lisaks, no kui just kuidagi teisiti ei saa, see "maskiball".
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Suri 3 inimest noorim 46a. Naine
Ööpäeva jooksul lisandus kolm surmajuhtumit – 89-aastane naine, 67-aastane mees ning 46-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 84 koroonaviirusesse nakatunud inimest.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
nimetu
Liige
Postitusi: 7584
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Suri 3 inimest noorim 46a. Naine
Huvitav kas sellel naisel olid ka mingi eelnev raske haigus?

Üldiselt tõesti ei maksa sellesse haigusesse üleolevalt suhtuda, sest keegi ei tea mis probleemid tal võivad tekkida. Ka noortel võib haigus tõsiste tüsistustega tulla. Ja kui veel uuesti peaks nakkama... :dont_know:

See graafik teeb küll murelikuks:
haiglaravil.png
Haiglaravi vajavate inimeste arvu kasv on päris karm.
Peeter
Liige
Postitusi: 2594
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

nimetu kirjutas:
Suri 3 inimest noorim 46a. Naine
Huvitav kas sellel naisel olid ka mingi eelnev raske haigus?

Üldiselt tõesti ei maksa sellesse haigusesse üleolevalt suhtuda, sest keegi ei tea mis probleemid tal võivad tekkida. Ka noortel võib haigus tõsiste tüsistustega tulla. Ja kui veel uuesti peaks nakkama... :dont_know:
Artiklist selgub kahjuks, et vähemalt üks haigus siiski oli- koroonaeitamisehaigus. Oli see nüüd mingist muust haigusest või asjaolust tingitud (nt usk), aga keeldus korduvalt koroonatestist ja jõudis haiglasse väga raskes seisus.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9151
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kilo Tango »

nimetu kirjutas:...
Huvitav kas sellel naisel olid ka mingi eelnev raske haigus?

Üldiselt tõesti ei maksa sellesse haigusesse üleolevalt suhtuda, sest keegi ei tea mis probleemid tal võivad tekkida. Ka noortel võib haigus tõsiste tüsistustega tulla. ...
Soovitan soojalt selliste avalduste tooni täpselt jälgida. Muidu võib jääda mulje, et akf ei muretseks üldse, kui ainult vanurid kärvaksid.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist