REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

küünik ütleks: kui välja , siis välja, voodikoht jääb ikka vabaks .

Tegelt ma üldse ei imestaks kui igast statistika püüaks olukorda näidata nii heas valguses kui võimalik. Umbes nagu N.Liidus võrreldi telefoniaparaatide ja autode toodangut 1913.a. Tsaari-Venemaaga. Selge,et siis 1970ndal aastal toodeti neid palju rohkem ja sai sellega kiidelda. Kuipalju neid toodeti elaniku kohta Lääne-Saksamaal ja millise kvaliteediga,sellest parem vaikiti .
Peeter
Liige
Postitusi: 2594
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

loomake kirjutas:
Peeter kirjutas:Einoh, kui sa tahad väita, et välja kirjutatud 62 sees on ka need 14 jalad ees lahkunut, siis on asi ju täitsa pees!!!! Ma arvan, et kui nende üle peetakse eraldi arvestust, siis need 62 väljakirjutatut läksid ikka tuksuva südamega. See küsimus vajab siiski kahetimõistetavuse välistamiseks konkreetset täpsustamist. Kes teeks?
Nõus et vajab täpsustamist. Kui surnuid välja haiglast ei kirjutata siis ei tea ka kas need 7 sinu arvutuses olid 7 surma ja 7 surma olid haigla väliselt? Ja keegi ei jäänud järel ravile.
Oot kuidas? 62 välja. 14 surid. Kokku 76 patsienti. Juurde tuli 97. Ravil viibijate arv kasvas aga ainult 14 võrra. 76+14=90. Kuhu jäi 7 patsienti. Kui ka osad surmad on haiglavälised, siis see 14 väheneb veelgi ja samuti suureneb Covid-arvestus-osakonna puudujääk. Samas on need surmad registreeritud covid-arvestuses.
Peeter
Liige
Postitusi: 2594
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Peeter »

tympsa kirjutas:küünik ütleks: kui välja , siis välja, voodikoht jääb ikka vabaks .

Tegelt ma üldse ei imestaks kui igast statistika püüaks olukorda näidata nii heas valguses kui võimalik. Umbes nagu N.Liidus võrreldi telefoniaparaatide ja autode toodangut 1913.a. Tsaari-Venemaaga. Selge,et siis 1970ndal aastal toodeti neid palju rohkem ja sai sellega kiidelda. Kuipalju neid toodeti elaniku kohta Lääne-Saksamaal ja millise kvaliteediga,sellest parem vaikiti .
See mida näidata tahetakse, see on PR (vanasti propaganda) töötajate teema, meie asi siin on vaadelda fikseeritud fakte ja leida asjale (tegelikum) põhjus.
gooligan
Liige
Postitusi: 1260
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas gooligan »

tympsa kirjutas:küünik ütleks: kui välja , siis välja, voodikoht jääb ikka vabaks .

Tegelt ma üldse ei imestaks kui igast statistika püüaks olukorda näidata nii heas valguses kui võimalik. Umbes nagu N.Liidus võrreldi telefoniaparaatide ja autode toodangut 1913.a. Tsaari-Venemaaga. Selge,et siis 1970ndal aastal toodeti neid palju rohkem ja sai sellega kiidelda. Kuipalju neid toodeti elaniku kohta Lääne-Saksamaal ja millise kvaliteediga,sellest parem vaikiti .
Üsna palju COVID patsiente on jäetud ravile hooldekodudesse - haiglad on sinna saatnud meditsiinipersonali ning esmane (haigla)ravi toimub hoopis seal.
Eriti, kui on toimunud massilised nakatumised.
Kas tegu on haiglaravil või kodusel ravil oleva patsiendiga?
Tõenäoliselt põhjustab see statistilisi ebakõlasid.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Peeter. Uuendasin eelmisel lehel olevat postitust veel. Aga jah minu "nuudlit" on antud statistika pikka aega juba vaevanud. Ma muidugi ei pretendeeri ka kõige teravama pliiatsi auhinnale.

Afk Some soovitust kuulda võttes. :wink:

Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll
Viimati muutis loomake, 05 Mär, 2021 13:23, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

OT: loomake, õnnitlen, said ümmargused 1000 postitust täis! :P
gooligan
Liige
Postitusi: 1260
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas gooligan »

Populism tuleb lõpetada ja kiiremas korras meie poliitiline eliit ning riigi tippjuhtkond ära vaktsineerida!
Meil ei ole kasu peaministritest ega muudest tippjuhtidest, kes koduses isolatsioonis istuvad selmet kriisi lahendada. Igasugu piiravad tegurid peab tänases olukorras eemaldama.

https://www.postimees.ee/7194547/kaja-k ... olatsiooni
LupusII
Liige
Postitusi: 529
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas LupusII »

Eile esimeses stuudios lubas peaminister ,et pole probleemi teeme haiglatesse voodikohti juurde!Lõdva randmega. Voodeid võib ju juurde tuua ,aga õdede ressurs on lõppemas pigem isegi lõppenud.Aga kuna peaministril on keelatud avalikult vigu ja lollusi tunnistada siis sellest parem ei räägi.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

gooligan kirjutas:Populism tuleb lõpetada ja kiiremas korras meie poliitiline eliit ning riigi tippjuhtkond ära vaktsineerida!
Meil ei ole kasu peaministritest ega muudest tippjuhtidest, kes koduses isolatsioonis istuvad selmet kriisi lahendada. Igasugu piiravad tegurid peab tänases olukorras eemaldama.

https://www.postimees.ee/7194547/kaja-k ... olatsiooni
«See teeb mind lähikontaktseks ja seega olen eneseisolatsioonis järgmise nädala neljapäevani. Minu testi tulemus eilsest oli negatiivne. Tunnen ennast hästi ning sümptomeid mul ei ole,» teatas Kallas sotsiaalmeedias.
see oleks ju küll lollisti kui eile tehtud test oleks positiivne olnud. Kõik need maskita intervjuud. :scratch:
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

LupusII kirjutas:Eile esimeses stuudios lubas peaminister ,et pole probleemi teeme haiglatesse voodikohti juurde!Lõdva randmega. Voodeid võib ju juurde tuua ,aga õdede ressurs on lõppemas pigem isegi lõppenud.Aga kuna peaministril on keelatud avalikult vigu ja lollusi tunnistada siis sellest parem ei räägi.
Ei tea kas AGA gaas hapniku ka tarnida jaksab lõpuks? Muidugi peaministri väljaütlemisi arvestades võiks ju täitsa oodata et patsiente endid hakatakse protsessi käigus välja õpetama, tulevaste patsientide tarbeks. Ta vist ikka ei meeldi mulle eriti :roll:
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Some »

Kui test liiga kiiresti tehti siis võib ka nakatatuna negatiivse tulemuse anda. Vaktsineerida valitsus ju võib aga immuunseks loetakse alles kaks nädalat peale teist doosi. Ehk siis täna vaktsineerides võib kolme kuu pärast eneseisolatsiooninõuet eirata.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

loomake kirjutas:
LupusII kirjutas:Eile esimeses stuudios lubas peaminister ,et pole probleemi teeme haiglatesse voodikohti juurde!Lõdva randmega. Voodeid võib ju juurde tuua ,aga õdede ressurs on lõppemas pigem isegi lõppenud.Aga kuna peaministril on keelatud avalikult vigu ja lollusi tunnistada siis sellest parem ei räägi.
Ei tea kas AGA gaas hapniku ka tarnida jaksab lõpuks? Muidugi peaministri väljaütlemisi arvestades võiks ju täitsa oodata et patsiente endid hakatakse protsessi käigus välja õpetama, tulevaste patsientide tarbeks. Ta vist ikka ei meeldi mulle eriti :roll:
Ega ta mulle ka väga ei meeldi aga kui vaja siis lisa voodikoha leiaks ja tule saab ära kustutada.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Madis Reivik »

Tuttavat vanainimest hooldama saadetud pereõde (rahvust võite ise arvata) rääkis vanainimestele et
- mingil juhul ei tohi vaktsineerida - ja vanainimesed loobusidki
- Zeneca olla ühes hooldekodus ühe päevaga 4 vanainimest ära tapnud
- tuleb oodata Sputnikut

Ma oleks pidanud noorest peast hokitrenni minema, siis oleks praegu seda jama lihtsam lahendada. Aga krt näed kultuurne kasvatus ja seetõttu ei oskagi midagi peale hakata... Masendav.

Ja rääkides veel sellest et igal lollil oma kõlakoda siis

Vooglaid: massiivne vaktsineerimise propaganda on ületanud mõistlikkuse piiri

Äkki oleks lollidele mingit oma linna vaja, tara ümber ja las siis elavad ja surevad traditsionaalselt ?
mart2
Liige
Postitusi: 5198
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

Madis Reivik kirjutas:Tuttavat vanainimest hooldama saadetud pereõde (rahvust võite ise arvata) rääkis vanainimestele et
- mingil juhul ei tohi vaktsineerida - ja vanainimesed loobusidki
- Zeneca olla ühes hooldekodus ühe päevaga 4 vanainimest ära tapnud
- tuleb oodata Sputnikut ...
Selline asi tuleks ikka suure kella külge panna, kuna sisaldab nii valet ning on tervishoiusüsteemi vastane.
Endaga võib "õde" teha mida tahab, kuid sellist möga teistele soovitada on kuritegelik!
Kui on täpsem info, siis anna Eesti Perearstide Liitu ja Eesti Õdede Liitu teada!

PS. Mõni kaasfoorumlane võib seda nimetada koputamiseks, kuid mina pean seda õigeks teoks.


Õige!

Kriku
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Politsei saab maskivastaseid ilmselt alates maist trahvida
Praegu on kooskõlastusringil nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise seadus. Juriidikast lohisevast eelnõust nähtub eelkõige see, et terviseamet saab nakkushaiguse epideemilise leviku korral võtta appi politsei- ja piirivalveameti, häirekeskuse, päästeameti või mõne muu korrakaitseorgani.

Lisaks on appi kutsutud organisatsioonil avaliku võimu volitused selles ulatuses, mis ülesande täitmisesse asutus appi võeti. Lisaks oleks politseil õigus ise trahvida neid, kes rikuvad nakkushaiguste tõrje nõudeid.
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=92756289

Põhimõtteliselt. Kui inimesed on nii lollid et sellega tegelemiseks läheb täiesti uut seadust vaja.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist