REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Turist 47 »

Madis Reivik kirjutas:...... või siis ma ei peagi teadma seda ....
M.O.T.T.
T.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas maksipoiss »

manjabes kirjutas:? Koosneb kogu õppus ainult ükshaaval laskeväljal plõksutamisest seni kuni ülejäänud sotsiaalselt distantseeritult perimeetrit valvavad?
Praegu oleks õppustel hea lähtuda olukorrast, nagu M-karabahhis oli, kus taevas droone täis oli ja olla hajutatult mitte kogunedes suurtesse gruppidesse :idea: :)
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas maksipoiss »

Madis Reivik kirjutas: Ning statistika on kas teadlikult või kogemata (kahtlustan pigem seda) poolpidune ja moonutatud. Vähemalt minul paremat infot pole, või siis ma ei peagi teadma seda ning opendata on lihtsalt kohatäiteks.
.
See statistika ei anna tegelikust olukorrast täit pilti juba sellepärast, et kajastab esmaste testide tulemusi. Palju kordustestidest positiivseid järgi jääb ju ei tea. Kevadel näiteks ühe med asutuse 10 esialgsest jäi kohe järgi tehtud kordustest positiivseks 4-l, kellest reaalselt haige oli 1.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

PERH-i ülemarst pooldab karme piiranguid: soovitustega me kaugele ei jõua
need, kes haigusega võitlevad, on praegu väga murelikud. "Väga korralikult tuleb mõelda meetmetele. Head varianti ei ole. Riigi teatud sulgemine peab ühel hetkel toimuma, ja ma olen teadlik, et inimesed saavad kannatada ja tegevusi piiratakse, aga ma arvan, et meil ei ole teist teed," lausus Talving.

Talving märkis, et tema hinnangul ei saagi pandeemia piiramine olla päris demokraatlik protsess, vaid pigem veidike militaarne. "Me teeme niimoodi; me otsustasime, et võtame selle meetme ja tuleb ära teha. Siin on palju otsuseid, mis on karmid, aga soovitustega, ma arvan, me väga kaugele ei jõua. Inimesed lihtsalt ei võta seda tõsiselt," lausus ta.
https://www.err.ee/1160130/perh-i-ulema ... le-ei-joua

Rääkivaid pead hakkavad ka laulu vahetama. "Nii laiaulatusliku leviku puhul ei aita ka piirangud enam. " :wall: :wall: see veel eriti mugav mõgin.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja veel - pidevalt on jutud kuidas TA ei anna koolidele juhtnööre ning teavitab lähikontaktseid nädal hiljem
On kahjuks tõsi. Minu lapse pinginaaber sai positiivse tulemuse. TA saatis selle lähikontaktse karantiini teate SMS-ga mitu päeva hiljem, kui me seda ise teadsime (inimene ütles meile õnneks seda ise - meil oli tegelikult ka omal algatusel esimene test tehtud, õnneks perearst pidurit ei pannud (sümptomeid polnud). Meil läks õnneks (ka korduv test oli neg), muidu halbade asjaolude tõttu (kui nakatunu oleks oma teada hoidnud ja laps oleks tõesti nakatunud) oleks täna meil terve pere "statistikas" sees. :wall:

Sellise "kena" isikliku kogemuse järel ei maksa minu silmis need TA pressiesindajate eduraportid sentigi.

Õnneks nad on olnud ise ausad ja tunnistasid eelmisel nädalal ka ise, et on juba ära uppunud nende juhtumite alla.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

2korda2 kirjutas:Värske sõeluuringu esimese etapi tulemused tehti täna teatavaks - pealt 2000 testi ja 9 positiivset, 0,42%. Pole ülearu hea aga pole ka nii hull kui positiivsete testide igapäevane statistika võiks viidata (eelmise sõeluuringu ajal leiti igapäevaselt 50-80positiivset, nüüd 2-4 korda enam). Järeldus: endiselt suudetakse suur osa positiivseid üles leida. Hea töö, TA!
See on kaunis eduraportöörlik hinnang.
Sõeluuringutes osalemine on vabatahtlik ja seal osalevad (nõusoleku annavad) üldiselt sellised seadusekuulekamad isendid, kellel on midagi karta, need muretsevad oma töökoha pärast ning keelduvad. Seadusekuulekamal isendil on ka täna nakatumise võimalus üsna väike - nad peavad ise kinni 2+2 reeglist, kannavad maski ja kõrtsides ei käi. Kuna nende hulgas on naktunute osakaal väga väike, kandub see edasi uuringu tulemustesse. Selline ülimalt lihtne selgitus.

Täna, eriti arvestades viiruse suurt asümptomaatilist osakaalu nakatunute hulgas, enamik inimesi hoiab selle nakatumise enda teada, et mitte selle eest omast taskust maksta (istuda mingi kuu aega kodus maksab 30% sinu sissetulekust). Enamik inimesi eelistab 10 inimese nakatumise vältimisele siiski oma 30% palka - eriti kui vastutus puudub.

Seda uuringut võiks pidada representatiivseks siis, kui nabida juhuvaliku alusel linna pealt kinni 1000 inimest ja võtta neilt vägisi analüüs, arvamust küsimata. Sellisel juhul ei saaks peoloomad ja muud kahtlased kõrvale hiilida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

EESTI
kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi juhitaval hingamisel/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta

11.11/ 4851 (+130)/ 2.7 %/ 6/ 76/ 63/ 144 (diagnoositud haigete arv ületas 6500 piiri; hakkas kehtima tervishoiualane hädaolukord)
12.11/ 5277 (+376)/ 7.1 %/ 6/ 76/ 68/ 166 (diagnoositud haigete arv ületas 6800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2200)
13.11/ 4820 (+258)/ 5.4 %/ 5/ 80/ 72/ 178 (diagnoositud haigete arv ületas 7100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2300)
14.11/ 5805 (+264)/ 4.5 %/ 5/ 80/ 75/ 188 (diagnoositud haigete arv ületas 7400 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2500)
15.11/ 5238 (+225)/ 4.3 %/ 5/ 81/ 84/ 199 (diagnoositud haigete arv ületas 7600 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2600)
16.11/ 3508 (+210)/ 6.0 %/ 7/ 81/ 84/ 211 (diagnoositud haigete arv ületas 7800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2700; valitsus kehtestab liikumisvabaduse ja lahtiolekuaja piirangud, maski kandmine soovituslik)
17.11/ 5287 (+184)/ 3.5 %/ 6/ 84/ 85/ 218 (diagnoositud haigete arv ületas 8000 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2900)
18.11/ 5539 (+274)/ 4.9 %/ 6/ 85/ 99/ 223 (diagnoositud haigete arv ületas 8300 piiri)

Lisan punasega ka kriitilised piirid: posit testide arv päevas üle 50; positiivsete testide % testide üldarvust päevas üle 2 %; nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta üle 60.

Viimase 14 päeva keskmine posit testide arv testide üldarvust oli 5.9 % ja mediaan 5.5 %. Hinnanguliselt on aktiivseid haigusjuhte 2967 ehk siis nii palju inimesi on viimase 14 päeva jooksul andnud positiivse proovi. 3 testitulemuse tühistamist.

Nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta (17.11.20 seis): Ida-Virumaa 465; Hiiumaa 408; Harjumaa 281; Raplamaa 195; Läänemaa 98; Pärnumaa 92; Tartumaa 90; Lääne-Virumaa 78; Järvamaa 76; Viljandimaa 74; Valgamaa 71; Põlvamaa 65; Jõgevamaa 46; Saaremaa 36; Võrumaa 31.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Turist 47 »

Meditsiini inimesed suht avalikult muretsevad "homse" pärast.
Riik võiks "täna" üldsust hakata informeerima, et mis saama hakkab, kui... .Ja konkreetselt võiks, et plaan A; B ja C on sellised ja nii on.
Ei ole loogikat selles, et Suvel võimalikke stsenaariumeid läbi ei töötatud ja tegevuskavasid paika ei pandud. See, et Delfi teatab, et miski otsus "homme" hakkab kehtima ei lähe kohe mitte. Ei tea, aga tundub, et oleks nagu mingi Saladusega tegemist, mida ei tohi kohe mitte avaldada Rahvale või nii.
T.
Kasutaja avatar
dorpat
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 26 Aug, 2020 22:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas dorpat »

nädal ja üks päev sümptomite avaldumisest. palavikku enam pole, samas higistan tavapärasest rohkem, tatt lahmab ja harv köha on kolinud sügavikust ülespoole. köhasiirup, vitamiinid ning ninaloputus teeb olemise üsna heaks. suudan juba rohkem kui tund järjest ekraani vahtida. tahaks tööle, kopp ees kodus istumisest. kolleegid igatsevad ka ja saadavad "saa ruttu terveks" teateid. väga armas.

ämma esmaspäeval antud test oli negatiivne. selleks hetkeks oli nii ämm kui ka naine nakkava minuga lähikontaktne olnud üle nädala. sümptomeid ämmal nagu ei olegi - veidi köhib ja löristab tatti, palavikku pole. naine pole perearstilt rohkem testimist küsinud ja ei pea ka vajalikuks, sest tunneb end hästi. laps nagu laps ikka. et kas toimis minu kiire kodune isoleerimine või harjumus elamine puhas hoida, tihedalt käsi pesta või lihtsalt õnn või kombinatsioon kõigest? või siis on ämm ja naine geneetiliselt kuidagi huvitavad isendid? põnev.

ämma esmaspäeva õhtul tehtud testi tulemus saabus alles täna öösel ehk üle 24h hiljem. ju siis on neil mõningane pidur seal tekkinud.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas metssiga »

manjabes kirjutas: Terve euroopa kannab maske ja terves euroopas ronivad nakatumise numbrid lakke! See, kui KL õppustel igaühele tolmulapp näkku jagatakse ei päästa ju, või päästab?

Ja teiseks nähtub siit ikka see üldinimlik "pange KÕIK kinni, välja arvatud minu hobid!" suhtumine.
Kaitseliit on hobi :shock:
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas 2korda2 »

Ma olen seda siin vist juba maininud aga andmeanalüüsiga teenin ma leiba. Sestap tunnen ma ennast võrdlemisi kindlalt allolevat kirja pannes:
Madis Reivik kirjutas:Sa pole oma väiteid kunagi numbritega põhjendanud aga minu jaoks lööklausetest ei piisa.
Ma olen üpris kindel, et ma olen siia lõime üks enim konkreetseid näitajaid ja uuringuid lisanud kasutaja. Absoluutsetest väidetest ("kunagi") ma võimalusel hoidun - neid esitavad võhikud.
Madis Reivik kirjutas:0.42% = 4200 nakatunut, mis tähendab et keskmiselt POOLED nakatunutest jääb leidmata.
Protsentarvutus pidi olema üks keerulisemaid (igapäevaselt vaja olevatest) ja siin näeme selle suurepärast esitust. Et mind ülal just konkreetsuse puudumises süüdistati, siis teeme hästi näitlikult.
Eesti rahvaarv on ~1,3miljonit. Kes teisiti ei oska, siis ristkorrutis aitab:
1 300 000 = 100%
X = 0,42%
X=1300000*0,42/100=5460
Ehk sõeluuringu järgi võiks meil olla 5460 aktiivset haigusjuhtu. Tõsi, siin on vea piirid võrdlemisi kõrged, sest leiti vaid 9 positiivset. Kuivõrd hetkel on plaanis 4 satsi teste, siis saame lõpuks täpsema tulemuse (tingimusel, et testide tegemise perioodil nakatumine väga oluliselt ei muutu).
Koroonakaart.ee väidab hinnanguliseks haigusjuhtude arvuks 2905. Selgelt üle poole sõeluuringu hinnangust (täpse protsendi leiad ülaloleva juhendi järgi ehk juba ise).
Madis Reivik kirjutas:Ja lisaks, kuna sõeluuring on vabatahtlik, siis need kes testimist väldivad moonutavad mõlemat statistikat, nii sõela kui ka sümptomitepõhist.
Täiesti õige aga mis selle üteluse mõte on? Et ei peaks uurima ja statistikat tegema?
Madis Reivik kirjutas:Ja veel - pidevalt on jutud kuidas TA ei anna koolidele juhtnööre ning teavitab lähikontaktseid nädal hiljem
"Pidevalt" on sinu hinnang. Ma pole kõiki uudiseid lugenud aga meelde tuleb viimasel nädalavahetusel üles kerkinud probleem kus koolidele mõeldud TA kontakttelefonil nädalavahetusel ei olnud valvet. Probleem lahendati töökorralduse täpsustamisega esmaspäeval.
Lähikontaktsete teavitamise kiiruse kohta puudub mul usaldusväärne statistika ja saan vaid anda NSR agentuuri infot - minu lähemas tutvusringkonnas on lähikontaktsed ERANDITULT olnud teavitatud hiljemalt järgmisel päeval. Samamoodi ERANDITULT on olnud saatekirjad käes hiljemalt järgmisel päeval peale info saamist ja test tehtud ERANDITULT hiljemalt järgmisel päeval peale saatekirja ning tulemused ERANDITULT hiljemalt järgmisel päeval peale testi tegemist. Valim on tühine nii koguse kui asukohtade poolest (3 linna), mistap selle pealt midagi väitma ei hakka. Kui sul on esindusliku valimiga statistikat - jaga palun.
Madis Reivik kirjutas:Ning põhiline küsimus minu jaoks - kevadel oli kergem aga Saaremaale pandi taba ette ja läti piirile ratsapatrull. Nüüd korrutatakse et "järgmised xx nädalat on otsustavad" ja ongi kogu teadus.
Kus siin see küsimus on? Et miks ei tehta samu asju? Ehk oleme vahepeal targemaks saanud? Ehk ei ole Harjumaa või Ida-Viru olukord endiselt võrreldav kevadise Saaremaaga (statistika sellist väidet toetab - haiglas on endiselt vähem patsiente ja seda piirkonnas, kus on oluliselt suurem võimekus) ja ehk ei ole nende lukku panemine analoogselt lihtsalt mõistlik/võimalik?
Muide, kas oled näinud ratsapatrullide efektiivsuse analüüsi? Mina ei ole aga väga kahtlen, et sellel positiivne tulem oli (positiivne nakkuse tõkestamise mõõdupuu järgi, positiivset PR-i tehti küll). Analoogselt võib küsida "miks meil hiinlaste eeskujul tänavaid ei pesta"? Vastus on lihtne - selle meetodi efektiivsus on pehmelt öeldes tagasihoidlik. Esiteks seetõttu, et vabas õhus pindadel viirus väga kaua vastu ei pea ja teiseks seetõttu, et loetud minutit peale pesu lõppu võib nakatunu terve tänava jälle täis köhida.
Madis Reivik kirjutas:Ning statistika on kas teadlikult või kogemata (kahtlustan pigem seda) poolpidune ja moonutatud. Vähemalt minul paremat infot pole, või siis ma ei peagi teadma seda ning opendata on lihtsalt kohatäiteks.
Kuidas sa ütlesidki - "lööklausest ei piisa"? Nüüd tahaks mina natuke konkreetsemaid näiteid - mis seal statistikas nii halvasti on? Mõningaid vigu on olnud (näiteks vaid esmatestide arvu esitlemine "lihtinimesele" ettevalmistatud uudistes) aga et midagi läbivalt mööda oleks? Selle väite esitaja pmst teeb maha ka kogu TÜ meeskonna töö, sest sealt tuleb suuresti sisend mida ja kuidas mõõta statistiliste mudelite rakendamiseks. Mina pole kuulnud, et nad oleks andmete vildakust kurtnud.

Mina ei väida, et TA on kõike hästi teinud või "paremini ei saagi". Vigu on tehtud ja neist ka õpitud. Mõõdikud räägivad, et meil on läinud naabritest paremini (Soome välja arvata). Kuivõrd peamine kriisi ohjaja on olnud TA, siis on mul raske seda pärga kellegi teise kaela asetada.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Leedus jälle rekordarv surmasid - 24 inimest.
:rip:

Arvu poolest on gripisurmad juba kaugelt ületatud. Eelmisel aastal suri Leedus grippi 54 inimest. Kui asi samas tempos jätkub (10+ surma päevas) siis jõutakse ületada ka eelmise aasta kopsupõletikku surnute arv (540 inimest) ja kroonilistesse kopsutõvedesse surnud inimeste arv (503 inimest).
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Chupacabra »

https://parnu.kaitseliit.ee/et/oppus-or ... a-luhemana

koroonapaniköörid said oma tahtmise.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ehk sõeluuringu järgi võiks meil olla 5460 aktiivset haigusjuhtu. Tõsi, siin on vea piirid võrdlemisi kõrged, sest leiti vaid 9 positiivset. Kuivõrd hetkel on plaanis 4 satsi teste, siis saame lõpuks täpsema tulemuse (tingimusel, et testide tegemise perioodil nakatumine väga oluliselt ei muutu).
Koroonakaart.ee väidab hinnanguliseks haigusjuhtude arvuks 2905. Selgelt üle poole sõeluuringu hinnangust (täpse protsendi leiad ülaloleva juhendi järgi ehk juba ise).
Miks selle sõeluuringu tulemustesse tuleb skeptiliselt suhtuda, seda on siin teemas vähemalt 2 korda juba seletatud. Ignoreerid lihtsalt ebasobivat?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3344
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Madis Reivik »

// Ma olen üpris kindel, et ma olen siia lõime üks enim konkreetseid näitajaid ja uuringuid lisanud kasutaja. Absoluutsetest väidetest ("kunagi") ma võimalusel hoidun - neid esitavad võhikud.

Minu viimastele küsimustele statistika ja opendata osas ei ole sa vastanud, v.a. kahtlused minu ajuehituse osas.

// Protsentarvutus pidi olema üks keerulisemaid (igapäevaselt vaja olevatest) ja siin näeme selle suurepärast esitust. Et mind ülal just konkreetsuse puudumises süüdistati, siis teeme hästi näitlikult.

Ja jälle kahtled minu ajumahus
Kusjuures protsentarvutus on sul sama. Kui ma väidan pooled ja sina ütled "selgelt üle poole" siis selle nimi on bitchimine, sest isegi sinu ülipüha arvutus näitab 53%. Milles seisneb sinu erimeelsus ?

// Täiesti õige aga mis selle üteluse mõte on? Et ei peaks uurima ja statistikat tegema?

Ma konstanteerin fakti ja kui sa sellega nõus oled, siis ka sinu eelmine "vastuväide" kaotab rammu.

// Kuidas sa ütlesidki - "lööklausest ei piisa"? Nüüd tahaks mina natuke konkreetsemaid näiteid - mis seal statistikas nii halvasti on? Mõningaid vigu on olnud (näiteks vaid esmatestide arvu esitlemine "lihtinimesele" ettevalmistatud uudistes) aga et midagi läbivalt mööda oleks? Selle väite esitaja pmst teeb maha ka kogu TÜ meeskonna töö, sest sealt tuleb suuresti sisend mida ja kuidas mõõta statistiliste mudelite rakendamiseks. Mina pole kuulnud, et nad oleks andmete vildakust kurtnud.

Opendata on puudulik. TÜ käsutuses olevaid andmeid ma ei tea. Kas sa nõustud sellega et opendata on puudulik või esitad vastuargumente (mitte seisusest või isikust lähtuvaid)

// Mina ei väida, et TA on kõike hästi teinud või "paremini ei saagi". Vigu on tehtud ja neist ka õpitud. Mõõdikud räägivad, et meil on läinud naabritest paremini (Soome välja arvata). Kuivõrd peamine kriisi ohjaja on olnud TA, siis on mul raske seda pärga kellegi teise kaela asetada.[/quote]

Mina ka ei väida et paremini ei saa. Aga ma väidan et ametkonnad veeretavad kuuma kartulid.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist