Topeltkodakondsus...?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tänases RK infotunnis tilkus läbi midagi, mille kõrval see f_cking rändeformaat(-milline sõnavärdjas, ahh :mrgreen: ) kahvatub täiesti olematuks..

Vana võitleja Jüri ADAMS küsis ametist lahkuvalt riigivaenlase perenimega siseministrilt, et kas vastab tõele, et too olla kuskile saatnud miski ametliku kirja, kus promob piiranguteta topeltkodakondsust ka kohalikele venelastele // meie tänastele vene kodakondsetele :shock:
Ametis lahkuv haige mees ilkus avalikult vastuseks, et kui Jüri ADAMS veel järgmises RK koosseisu on, siis võib ta võidelda seal oma nägemuse eest topeltkodakondsuse osas - tema aga arvab, et ei tohi süvendada mingit niigiolevat "lõhet" ja selline küsitud topeltkodakondsus venega on täiesti Ok ühesõnaga..

Et kas ma sain millestki väga valesti aru - või ongi nii, et rahvusriiki vaenavate sotside bande on vaabse igasuguse punase joone ületanud :?: :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Jüri Adams
Aitäh! Härra minister! Ma paar päeva tagasi lugesin meilist, teie olite andnud allkirja oma alluvate koostatud valitsuse seisukohale, mis käsitles Reformierakonna liikmete algatatud kodakondsuse seadust. Selle põhiidee on kehtestada samasugune topeltkodakondsuse variant nagu on Lätis umbes viimased kümme aastat kehtinud. Nüüd, lugedes seda teksti hakkas mul täiesti õudne, sellepärast et, üldistatult üteldes, teie ametnikud olid kirjutanud teksti, et Eesti rahvas 1992. aasta referendumitel võttis vastu valed kodakondsuse alused ja need tuleks nagu revideerida, et ei oleks olulist erinevust sünnipäraste kodanike ja esimese põlve naturaliseerunud kodanike vahel. Mis toimub?

Siseminister Andres Anvelt
Härra Adams, seda peaksite teie teadma palju rohkem kui mina. Te olete siin varem olnud ja nagu näha, jääte ka kauaks peale mind, kui ma siit lahkun. Seda nimetatakse poliitikaks. Kõik kirjad, mida siseminister allkirjastab, ei saa sobida kõikidele inimestele, kes siin saalis on, ja tehaksegi poliitilisi valikuid. Ja mina ütlen teile väga selgelt, Läti n-ö valikus tehakse topeltkodakondsusesse erinevusi sõltuvalt sellest, mis riigi topeltkodanik on. Minule ja minu mõttekaaslastele ei ole sobinud, väga lihtsal põhjusel, sest sellega me tekitame siseriiklikult veel täiendavat vaenamist ja vaenu, sest ühed, nagu öeldakse, on valgemad teistest. Sina oled, sina ei ole. Ja ma arvan, et see ei ole 21. sajandi Eesti õigusriiklusele üldsegi kasulik. Aga kõik teed on teile valla ja ma loodan väga, et ka Vabaerakond, mis siis ükskõik mis rollis jätkab järgmises Riigikogus, kas mõne teise erakonna filiaalina või väikse sellise jätkuhingena, viib ellu siis selle teie poolt pakutud kodakondsuspoliitika. Aitäh teile! Täpselt nii.
http://stenogrammid.riigikogu.ee/et/201811211300

Minu rõhutus.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..selge siis - ma ei eksinud (no nagu ikka).
Et sisserändaja poja bande eesmärk ongi tänase EV muutmine "tallinskii oblastiks"..
On tõesti viimane aeg haige mehe kadumiseks sealt ametist...

Last but not least - no ei ole ju juhuslik(-ei saa olla kokkusattumus), et hulka kunagise Eesti Vabariigi vaenlaste perenimesid on sinna "lipu alla" koondunud" :lol: :twisted: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Huvitav, kas PPA kontrollib kuidagi Eesti kodakondsuse taotlejate tausta? Kas on Vene passiga piiri ületanud vms...?
vanahalb
Liige
Postitusi: 2598
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas vanahalb »

Minu mäletamist mööda kaebas keski PPA-st kunagi, et Venemaa ei jaga infot oma kodanike kohta. See tähendab, et järelpärimisele - kas kodanik Z on Venemaa kodanik, tuleb vastuseks pikk vaikus. Minu nägemuses - iga hallipassimees võib olla ühtlasi olla ka Venemaa kodanik. Ega ta ei pea seda Eestis ütlema ega piiri Vene passiga ületama.
Ka Eesti kodanikul võib olla samaaegselt Venemaa kodakondsus. Venemaal pole topeltkodakondsus keelatud ja Putini kriitikud, intelligentinimesed jms kaader saabki Venemaal suht vabalt lõugu laiutada ainult sellepärast, et samaaegselt on neil ka mõne soliidsema riigi kodakondsus (ning võimalus asjade tuliseks muutudes jalga lasta)

Kas on või ei ole topeltkodakondsust sõltub konkreetsetest riikidest. Mõni riik nõuab, et tema kodakondsuse saamisel tuleb teistest loobuda, mõni ei tee sellest numbrit. Eestis on topeltkodakondsus formaalselt keelatud kuid mitu passi on paljudel. Alates kunagistest presidendist. Eesti Põhiseaduses on lisaks norm, et kelleltki ei saa ära võtta sünniga omandatud (Eesti) kodakondsust. Kui mõni teine riik lahkelt omagi passe jagab, siis ongi järjekordne topeltkodakondne valmis.
allohvitser
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Okt, 2018 23:18
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas allohvitser »

Ma ei mõista miks see topeltkodakondsuse lubamine nii halb on? Tänapäeva maailmas suhteliselt loomulik nähtus. Igale ametikohale tehakse niikuinii taust ja sobivuse kontroll eraldi.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

allohvitser kirjutas:Ma ei mõista miks see topeltkodakondsuse lubamine nii halb on?
Ega ei olegi - kui putinoidid sellest protsessist eksklüüdida :mrgreen:

Mis meil siis täna on:
-- suurusjärgus kuni 100k putinoidset vene kodanikku
-- suurusjärgus kuni 100k enamvähem samasugust putinoidset hallipassimeest

Kui nüüd viia ellu sotsinovskite unelm // kuulutada välla kodakondsuse hullvariant ühes piiranguteta topeltkodakondsusega:
-- järgmisel päeval on meil kuni 200k vene-eesti topeltkodakondsusega putinoidi
-- jaossaraisk kus siis alles hakkab pulli saama :shock: :shock:

Hakkas pärale jõudma, allohvitser :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas mart2 »

allohvitser kirjutas:Ma ei mõista miks see topeltkodakondsuse lubamine nii halb on? Tänapäeva maailmas suhteliselt loomulik nähtus. Igale ametikohale tehakse niikuinii taust ja sobivuse kontroll eraldi.
Meie jaoks on vahe selles, et kodakondsusega isik (misiganes vormis) on õigustatud kandideerima Riigikokku ja osalema selle valimistel. Või isegi saama Presidendiks. Suurtes, kümnete miljonitega riikides pole see võib-olla probleemiks? Kui anname kodakondsuse nüüd tagantjärele neile, kes millegi pärast selle ennem ära põlgasid / ei soovinud, siis nüüd võime saada juurde määramata hulga (mõjutatud?) Riigikogu saadikuid.
PS. Minu rõhutus!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ilma mingi pro või kontra andmiseta topeltkodakondsuse ideele iseenesest - kaks faktitäpsustust.

1. Topeltkodakondsuse kehtestamine ei tähenda kõigile eesti elanikele kodakondsuse andmist. Nii hallipassi kui venepassi mehed peavad ikka tegema vastavad eksamid ja taotlused.

2. Presidendi valimisel nõutakse teatavasti ikka sünnijärgset kodakondsust. Vähemasti Ilvese esimese valimise ajal üritati just tema kodakondsuse sünnijärgsust vaidlustada.
allohvitser
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Okt, 2018 23:18
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas allohvitser »

Borja kirjutas:
allohvitser kirjutas:Ma ei mõista miks see topeltkodakondsuse lubamine nii halb on?
Ega ei olegi - kui putinoidid sellest protsessist eksklüüdida :mrgreen:

Mis meil siis täna on:
-- suurusjärgus kuni 100k putinoidset vene kodanikku
-- suurusjärgus kuni 100k enamvähem samasugust putinoidset hallipassimeest

Kui nüüd viia ellu sotsinovskite unelm // kuulutada välla kodakondsuse hullvariant ühes piiranguteta topeltkodakondsusega:
-- järgmisel päeval on meil kuni 200k vene-eesti topeltkodakondsusega putinoidi
-- jaossaraisk kus siis alles hakkab pulli saama :shock: :shock:

Hakkas pärale jõudma, allohvitser :roll:
Jajah. Ega siis topeltkodakondsuse lubamine ei tähenda, et kodakondsust hakatakse "tasuta" jagama. Keeleeksamid ja muud nõuded tuleb ikka ära teha/täita. Võta veidi hoogu maha, jätad rumala mulje endast lihtsalt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas Kriku »

Kui PPA ei suuda kontrollida, kas Eesti kodakondsuse taotlejal on juba mõne muu riigi kodakondsus, ei ole absoluutselt mitte mingit vahet, kas topeltkodakondsus on lubatud või keelatud. Ma kahtlustan, et just nii see praegu ongi.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas Avatar »

Huvitav mis riigi aega need topeltkodanikest noormehed teenima lähevad? Ja kui teenitud saavad, siis kelle mopi alla käivad? Ning üleüldse, kuidas nende kodanikekohuste jagamisega riikide vahel hakkab olema - südametunnistuse järgi?
Või lubame ennem ära, ja siis hakkame tibusid lugema...
Üldiselt kodanikkond on üks riikluse alus ja selle laiali määrimine õõnestab ka riiklust.
Ja mul justkui mulje, et viimased aastakümned on Riik püüdnud kodanikkonda rahvusest olulisemaks tõsta. Mis nüüd siis - järgmine level?
allohvitser
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 31 Okt, 2018 23:18
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas allohvitser »

Avatar kirjutas:Huvitav mis riigi aega need topeltkodanikest noormehed teenima lähevad? Ja kui teenitud saavad, siis kelle mopi alla käivad? Ning üleüldse, kuidas nende kodanikekohuste jagamisega riikide vahel hakkab olema - südametunnistuse järgi?
Või lubame ennem ära, ja siis hakkame tibusid lugema...
Üldiselt kodanikkond on üks riikluse alus ja selle laiali määrimine õõnestab ka riiklust.
Ja mul justkui mulje, et viimased aastakümned on Riik püüdnud kodanikkonda rahvusest olulisemaks tõsta. Mis nüüd siis - järgmine level?
Sünnijärgsed Eesti kodanikul on juba praegu võimalik saada teine (ja enamgi) kodakondsus juurde. See puudutab väga väheseid inimesi aga see on juba praegu praktika ning mingit jalgratast leiutama ei pea. See lihtsalt "legaliseeriks" nende situatsiooni.

Olukord muutub nendega, kes hetkel on mõne teise riigi kodanikud ja soovivad Eesti kodanikuks saada. Neid tõenäoliselt ei ole samuti palju ja keegi ei oota neilt ka mopi kohustust meie juures.

Imestan kuidas nii mõttetu asi keerutab nii suurt paanikat üles.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas Avatar »

Mina jälle imestan kuis selline äärmiselt tarka muljet jättev akf na lihtsalt paanikat näeb kusagil...
Akf ilmselt saab suurepäraselt aru, et kogu selles küsimuses on vahest isegi otsustava tähtsusega, kas inimene on sünnijärgne Eesti kodanik, või on ta saanud Eesti kodakondsuse naturalisatsiooni korras, või on ta hetkel hoopis VF kodanik. Seetõttu ma kahjuks ei mõista, kust see veendumus, et sünnijärgsete Eesti kodanikega toiminud praktikat võib nii lõdva randmega kogu kirjule muulaskonnale kantida.
Ma ei oska prognoosida, kui palju neist hallipassimeestest või VF kodanikest võiks soovida Eesti kodakondsust. Aga kindlasti on päris arvestatav protsent venelastest Eesti kodanike, kes mugava võimaluse olemasolul võtaksid kõrvale ka VF kodakondsuse (reisimine, sugulased jne). Niisiis kasvataks see topltkodakondsuse võimaldamine VF kodanike hulka Eestis. On see positiivne, või pole vahet?
Austet tark kaasfoorumlane andestab mulle minu piiratuse, aga minu meelest on Eesti kodakondsuspoliitika äärmiselt oluline teema ja igasuguste muutuste tegemine selles poliitkas tuleb äärmiselt tähelepanelikult läbi mõelda. Ja kui lubate, siis minu meelest on Eesti kodakondsusseaduse praeguse sisu muutmine ise mõtetu ja põhjendamatu tegevus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Topeltkodakondsus...?

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:Aga kindlasti on päris arvestatav protsent venelastest Eesti kodanike, kes mugava võimaluse olemasolul võtaksid kõrvale ka VF kodakondsuse (reisimine, sugulased jne).
Kinnitan. Üks Petseri poiss mulle kunagi rääkis, kuidas tal on mõlema riigi sünnijärgne kodakondsus ja kui mugav see on.

Aga minu küsimus on, et kust sa tead, et nad seda juba ei tee? Kas neil praegu ei ole juba selleks mugavat võimalust?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist