Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sõidan igapäevaselt Tallinna ja Paldiski vahet ja liikluspolitseist on selle ajaga oma arvamus tekkinud.
Tallinna ringteel, vähemalt Paldiski-Saue vahel ei tekita liiklusohtu mitte 90 asemel 110-ga kaarutavad sõiduautod, vaid tegelased, kes täiesti suvalt takistavad liiklust. Või venib mingi ekskavaator 40-ga.

Täna hommikul oli mingi Poola rekkade kolonn, mis venis 70-80 vahel, taga kilomeetrine sõiduautode saba. Kui mina autokoolis käisin, siis õpetati, et "liiklust mitte takistada" tähendab sel juhul, et kui sinu taga on rohkem kui 2 autot, kelle kiiremat liikumist sa segad, siis pead sa nad mööda laskma.

Just sellistest jamadest möödumisel tekivad ohtlikud olukorrad, kiiruseületamised ja kraavisõidud. Hakkad sellest kolonnid mööduma, eespool keerab kõrvalteelt sulle auto vastu ja oled karmi valiku ees, kas üritad trügida rekkade vahele (mida need üksteise sabas sõitvad poola rekkad ei pruugi lasta) või üritad mööda jõuda (teades, et lõpus võib su kiirus nt 200 olla - koos tagajärgedega, kui tekib üllatus).

Mis ma siin ikka targutan oma autokooli 170 sõidutunni, 27-a sõidustaazi ja kaheaastase III liigi väljaõppega. Küll need tänased 40-tunnise koolitusega veoautode juhid tea minust paremini ja veel paremini teavad seda aasta tagasi Paikuselt tulnud 20-aastased patrullpolitseinikud, kes kiirusemõõte "varitsustega" tegelevad. :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Sõidan igapäevaselt Tallinna ja Paldiski vahet ja liikluspolitseist on selle ajaga oma arvamus tekkinud.
Tallinna ringteel, vähemalt Paldiski-Saue vahel ei tekita liiklusohtu mitte 90 asemel 110-ga kaarutavad sõiduautod, vaid tegelased, kes täiesti suvalt takistavad liiklust. Või venib mingi ekskavaator 40-ga.

Täna hommikul oli mingi Poola rekkade kolonn, mis venis 70-80 vahel, taga kilomeetrine sõiduautode saba. Kui mina autokoolis käisin, siis õpetati, et "liiklust mitte takistada" tähendab sel juhul, et kui sinu taga on rohkem kui 2 autot, kelle kiiremat liikumist sa segad, siis pead sa nad mööda laskma.

Just sellistest jamadest möödumisel tekivad ohtlikud olukorrad, kiiruseületamised ja kraavisõidud. Hakkad sellest kolonnid mööduma, eespool keerab kõrvalteelt sulle auto vastu ja oled karmi valiku ees, kas üritad trügida rekkade vahele (mida need üksteise sabas sõitvad poola rekkad ei pruugi lasta) või üritad mööda jõuda (teades, et lõpus võib su kiirus nt 200 olla - koos tagajärgedega, kui tekib üllatus).

Mis ma siin ikka targutan oma autokooli 170 sõidutunni, 27-a sõidustaazi ja kaheaastase III liigi väljaõppega. Küll need tänased 40-tunnise koolitusega veoautode juhid tea minust paremini ja veel paremini teavad seda aasta tagasi Paikuselt tulnud 20-aastased patrullpolitseinikud, kes kiirusemõõte "varitsustega" tegelevad. :wall:
Sinuga täiesti nõus. Nii ongi. Olen saanud ise trahvi piirikiiruse ületamise eest kuna möödusin kahest sellisest veokast (nend ekiirus 70-80 km7h) ja oikivahe 10m. Patrull kostis sellepeale-meie ülesanne on mõõta kiirust!! Jutust suuremast ohutuse tagamisest ei viitsinud nad kuuldagi. Õnneks või lootust on, et selline mõtlemine hakkab muutuma
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Valges ilmas pidi politsei ülesanne olema hoolitseda sujuva liikluse eest.
Olen Soomes suht koormatud kiirteel näinud vaatepilti, kuidas põhimass paneb lubatu+20 kmh, politsei auto pani samas tempos muu massi hulgas.
Aga nagu eespool hakkas üks vist läti numbriga auto järjestikku ümber reastuma nii, et häiris liiklust, hakkasid vilkurid sähvima, esimesed 2 korda vaatas politsei lihtsalt pealt, mis toimub ja kolmas kord võeti rajalt maha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1015
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas davidsoniharald »

Issand jumal, te kaotasite elust 7,81 minutit, sõites Tallinnast Paldiskisse 90kmh asemel 70kmh. :crying: Mida te küll selle ajaga oleksite ette võinud võtta? Leida vähiravimi või teha mil netti üks järjekordne süvaanalüüsist koosnev postitus. Milline ülekohus ikka ma ütlen.

Rohkem kiiruskaameraid ja ohutut liiklemist kõigile!
hjl85 kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Sõidan igapäevaselt Tallinna ja Paldiski vahet ja liikluspolitseist on selle ajaga oma arvamus tekkinud.
Tallinna ringteel, vähemalt Paldiski-Saue vahel ei tekita liiklusohtu mitte 90 asemel 110-ga kaarutavad sõiduautod, vaid tegelased, kes täiesti suvalt takistavad liiklust. Või venib mingi ekskavaator 40-ga.

Täna hommikul oli mingi Poola rekkade kolonn, mis venis 70-80 vahel, taga kilomeetrine sõiduautode saba. Kui mina autokoolis käisin, siis õpetati, et "liiklust mitte takistada" tähendab sel juhul, et kui sinu taga on rohkem kui 2 autot, kelle kiiremat liikumist sa segad, siis pead sa nad mööda laskma.

Just sellistest jamadest möödumisel tekivad ohtlikud olukorrad, kiiruseületamised ja kraavisõidud. Hakkad sellest kolonnid mööduma, eespool keerab kõrvalteelt sulle auto vastu ja oled karmi valiku ees, kas üritad trügida rekkade vahele (mida need üksteise sabas sõitvad poola rekkad ei pruugi lasta) või üritad mööda jõuda (teades, et lõpus võib su kiirus nt 200 olla - koos tagajärgedega, kui tekib üllatus).

Mis ma siin ikka targutan oma autokooli 170 sõidutunni, 27-a sõidustaazi ja kaheaastase III liigi väljaõppega. Küll need tänased 40-tunnise koolitusega veoautode juhid tea minust paremini ja veel paremini teavad seda aasta tagasi Paikuselt tulnud 20-aastased patrullpolitseinikud, kes kiirusemõõte "varitsustega" tegelevad. :wall:
Sinuga täiesti nõus. Nii ongi. Olen saanud ise trahvi piirikiiruse ületamise eest kuna möödusin kahest sellisest veokast (nend ekiirus 70-80 km7h) ja oikivahe 10m. Patrull kostis sellepeale-meie ülesanne on mõõta kiirust!! Jutust suuremast ohutuse tagamisest ei viitsinud nad kuuldagi. Õnneks või lootust on, et selline mõtlemine hakkab muutuma
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miks siis 70, miks mitte näiteks 20 kmh.
Aja kaotus elu pikkusega võrreldes jällegi pisike.
Või veelparem, võiks Paldiskist käia Tallinna jala, 4 kmh, tervis paraneks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas hjl85 »

Akf D. Kõige lollim argument mida yldse saab tuua. Akf Trumm vastas sulle juba-miks mitte laus 50 või äkki 20 km/h? Kuhu sul kiiret. Puudu on veel-hakka varem liikuma jms ajuvabad "argumendid". Kui tahad sõida 70 km/h aga tee teistele endast möödumine ohutuks ja vajadusel jää kasvõi seisma.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1015
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas davidsoniharald »

hjl85 kirjutas:Akf D. Kõige lollim argument mida yldse saab tuua. Akf Trumm vastas sulle juba-miks mitte laus 50 või äkki 20 km/h? Kuhu sul kiiret. Puudu on veel-hakka varem liikuma jms ajuvabad "argumendid". Kui tahad sõida 70 km/h aga tee teistele endast möödumine ohutuks ja vajadusel jää kasvõi seisma.
Mul ei olegi kiiret. Sellegi poolest jõuan kohale tavaliselt ennem plaanitud aega. Elu- ja autojuhi kogemus on õpetanud, et sihtpunkti jõudmiseks peab varuma piisavalt aega. Piisav ajavaru kindlustab selle, et kui teel satun mõne rumala autojuhi otsa, kes sõidabki 70kmh ja tiheda liikluse tõttu on möödasõit võimatu, siis jõuan ikka õigeks ajaks kohale.

Otse loomulikult võib hambad ristis ja "kahe sotiga" möödasõite teha, sest mul on ju niiiii õigus selleks kõigeks. Või rongiga sõita, või jala käija.

Ühesõnaga akf-d, teil on tavalise rullnoka probleemid. Mis teha, mõned ei kasva kunagi suureks.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40136
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Üldiselt peaks asjad ühiskonnas käima enamuse järgi - kui enamik sõida 90-100 kmh, siis peab ka vähemus seda täitma.
Kes ei suuda või taha sõita kiiremini kui 70, see peab laskma mööda ja kes arvab heaks sõita 120-ga peab sõitma aeglasemate tempos.
Aksf davidson pole sellist õpet lastetoas vist saanud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas M.R. »

Õnneks on ka politsei vahest üllatusi täis: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91647553
OLAVI
Liige
Postitusi: 1661
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas OLAVI »

Suusarajal on elementaarne viisakus taganttulija mööda lasta, olenemata tema kiirusest.

Aga autoroolis lööb ego välja, et see on MINU tee ja MINA sõidan siin ja pole kellegi asi et kuidas sõidan, mööda ei luba kedagi.

Vanasti oli lihtne GAZ, ZIL, MAZ sõitsid 70km/h ja sõiduautod kiiremini ning see autojuht kes (varuosade defitsiidi tingimustes) suutis pikalt üle 100km/h sõita oli ikka "kõva sõidumees".
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas taara »

hjl85 kirjutas: Sinuga täiesti nõus. Nii ongi. Olen saanud ise trahvi piirikiiruse ületamise eest kuna möödusin kahest sellisest veokast (nend ekiirus 70-80 km7h) ja oikivahe 10m. Patrull kostis sellepeale-meie ülesanne on mõõta kiirust!! Jutust suuremast ohutuse tagamisest ei viitsinud nad kuuldagi. Õnneks või lootust on, et selline mõtlemine hakkab muutuma
Huvitav palju Su kiirus oli.
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

hjl85 kirjutas:https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=91647553
Vot, mis tähendab kui patrull liikleb ja liiklusohutust tagab! Sellist tegevust olengi koguaeg silmas pidanud ja tahtnud politsei poolt rohkem.
Igati super käitumine patrulli poolt, et tagada ohutu ja sujuv liiklus.
Ma ütleks küll, et mõttetu käitumine politsei poolt.
Esiteks ei näinud ma mingit ummikut ja teiseks kui vaadata politsei kiirusnäidikut, siis selle Sierra kiirus oli 84 kmh. Kas 84 on juba Eestis NII madal kiirus, et politsei peab sekkuma?
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Valges ilmas pidi politsei ülesanne olema hoolitseda sujuva liikluse eest.
Olen Soomes suht koormatud kiirteel näinud vaatepilti, kuidas põhimass paneb lubatu+20 kmh, politsei auto pani samas tempos muu massi hulgas.
Kiirteel sõidavad jah +20 üle, see eest aga tavateedel sõidavad täpselt 80 kmh.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas Some »

Amva, politsei liikus 86km/h, kolonni kiirus kõikus 55-60km/h. Vaata punaseid numbreid.
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

Postitus Postitas AMvA »

Some kirjutas:Amva, politsei liikus 86km/h, kolonni kiirus kõikus 55-60km/h. Vaata punaseid numbreid.
OK, vaatasin tõesti valesid numbreid vist.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist