Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Smith »

tuuba kirjutas:smith

ma olen ka vanglas veetnud mõnegi aja --pool aastat nimelt. kas ma olen nüüd pätt?
.

elik---jätaks vanemad jne arutelust eemale,keskenduks ikkagi "puutumatute" tegevustele?
Jah, ärme vaju teemast väla.
Eksvangist linnavolinik on autoga rahul: mingi parsaga oleks pubekad tema arvates viga võinud
saada.

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id ... ekkgPPKKWQ
"Hea turvaline auto, nagu selgus – oleks teine auto olnud, siis neid lapsi poleks enam," ütles autoomanik

Politseinikud lahendasid taas “hea ja turvalise auto” kinnipidamise
mitte hobujõudude vaid taktikaga. Ilusti püütud, oleks võinud hoopis
kehvemini lõppeda.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Vot mina ei saa aru, kust tulevad tuuba sugused?
Räägi tuuba, kuidas sul on lood loogilise mõtlemise ja kui laialt sa maailma näed?

Ma olen siin teemas päris palju lahanud, miks peab politsei taga ajama.
Räägi nüüd tuuba, kas sa tõesti ei saa aru, miks peab taga ajama?
Toon sulle välja nimekirja, palun loe see hoolikalt läbi ja mõtle nüüd hoolega järele.

Numbrimärgi nägemisest ei piisa, sest autoomanik võib palju asju kokku rääkida, mis ta vabastavad.
Auto võib olla varastatud, nii, et omanik ise ei teagi seda.
Autos võidakse tahta varjata mõnda suuremat rikkumist või lausa kriminaalkuritegu, asi, mida hiljem enam politsei välja ei võta, kui koju läheb.
Su soovitus, et politsei läheks koju ootama ei päde, sest kust politsei teab, millal auto koju tagasi tuleb ja kas üldse tuleb?
Ja isegi, kui ta koju ilmub, siis enam otse teolt pole teda tabatud, kuriteo jäljed võidakse olla juba ära varjatud.
Ehe näide oleks kasvõi kriminaalses joobes ja ilma juhiloata sõitmine, pärast mittepeatumise eest trahvi saades, keegi teine tanki pannes on tegemist vaid väärteoga.
Lisaks, kas sa tuuba selle peale tuled, et kui politsei ei tohiks taga ajada, siis oleks ju lihtne numbrimärgid ära võtta ning minna linna peale kihutama või mida iganes tegema.
Räägi, kuidas siis politsei autoni jõuab?
Meenutan siinkohal, et vahepeal oli Eestis päris moes kütusevargus, varastatud numbrimärkidega, üks Audi varastas kütust lausa ilma numbrideta ja põgenes läbi mitme maakonna, ainult tänu tagaajamisele saadi kätte.

Kas sa mõistad, kuidas rullnokad ringi kihutaks mööda linnu ja maanteid, kui politsei ei tohiks taga ajada? Kas sa mõistad, kui palju ohtlikke olukordi tekiks siis ja liiklussurmasid?
Politsei peab taga ajama, muidu läheb olukord käest ära.
Kui nad ei tohiks taga ajada, võtaks iga teine roolijoodik autolt numbrid ära ning kihutaks politseil eest minema.


See, et sa sedasi sõimad politseid ja oled tagaajamise vastu ja lisaks veel oma jutu järgi vanglas veetnud.
See näitabki, miks sa suhtud nii nagu sa suhtud, see näitab sinu mõtlemist ja samuti seda, et sulle ei meeldi, kui politsei korralikult oma tööd teeb, kuna nii saadakse ju rikkujad ja muidu pätid kätte, aga rikkujad ja pätid ei taha ju, et neid kätte saadaks.
Ma olen väga palju märganud, et politsei poolse tagaajamise vastu on väga tihti just need inimesed, kes ise on suured kihutajad või purjus peaga ringi sõitjad.
Loomulikult on nad tagaajamise vastu, kuna nad tahavad pääseda.


Põnev on see, et sa tuuba näed ohtlikku vaid politsei tegevuses, aga sa ei näe midagi ohtlikku selles, mida teevad teised kihutajad?
See politsei läks roolijoodikut otsima, kui mõtled bussi, mis teelt välja pani, aga mida see nüüd näitama peaks?
Politseinik on ka inimene, ka neil juhtub õnnetusi seda enam, et ka nende seas on uljamaid juhte, mis sellest siis on?
Uljaid juhte on iga ametiesindaja seas, ega sellepärast ei pea veel tervet organisatsiooni maha tegema, politseil paraku on selline ohtlik töö, alarmsõit ise on ohtlik juba, aga midagi pole teha, politsei peab tegema alarmsõite, siseriiklik kord ja kaitse nõuab paraku selliseid ohverdusi.
Mina austan politseid väga ja tean, kui raske nende töö on ja ei salli sellist politsei maha materdamist. Olen muidugi näinud, et üldjuhul materdab politseid ikka see, kes ise on mingit sorti rikkuja, mitte korralik aus inimene.

Kui vaadata sinu juttu tuuba, siis ka minul ei teki sinu vastu mitte mingit austust.
Inimene, kes sedasi politseid maha teeb ja ei saa aru ühiskonnas ja liikluses korra hoidmise vajadusest.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

klemmikas
kust tulevad tuuba sugused?
sealt kust Sinagi--emaihust.

Sul on üks viga Su pikas postituses---ma ei ole väitnud, et tagaajamine kui selline tuleks ää keelata, ma väidan, et kui ei ole teateid eelnevatest kuritegudest, siis lihtsa kiiruseületamise puhul pole vaja ju kimama hakata, et teha 20 euri trahvi?
Täiesti õigustatud oli kihutamine kui püüti Leedu autovargaid (ja saadigi kätte)

Ma olen selle vastu , et igal võimalikul ja võimatul juhul antakse talda ,arvestamata sellega, et luuakse korduvalt ohtlikum olukord kui see mida üritatakse ära hoida.
Inimene, kes sedasi politseid maha teeb ja ei saa aru ühiskonnas ja liikluses korra hoidmise vajadusest.
load on mul aastast 1985, sellest ajast alates olen saanud liiklustrahve 3-4 korda, viimati eelmisel nädalal Kuressaares kus sõitsin 30-alas 35 km/h ja trahvijaks oli nn.mobiilne kiiruskaamera. ja veel,kui inime nagu mina , käib saarel kord kolme aasta jooksul,siis on raske aru saada kus on 30-ala,kus normaalne 50 lubatud.

Igas arenenud ühiskonnas on piisav hulk normaalselt mõtlevaid isikuid, kes saavad aru,miks on miskisugused seadused või piirangud kehtestatud ja järgivad neid reegleid ka ilma jõustruktuuride sekkumiseta .

küll aga tuleb mõistusega võtta neid tegevusi, mis aitaksid kaasa justkui seaduskuulekusele.

kui piletita sõidu eest oleks karistus kohapeal mahalaskmine, siis mitu kontrolöri päevas maha löödaks? ma arvan, et kõik.

sama ka politsei poolt algatatud kihutamistega--ma arvan,et pigem las pääseb pakku see üks roolijoodik või tulevane ralliäss,kui et luuakse kordades rohkem eluohtlikke olukordi .

lõpetuseks.
kahjuks on politsei teemadel kuulda peamiselt uudiseid liiklusvallast ala et tegime 8 tundi 40 politseinikuga puhumiskontrolli aga ei tuvastanud ühtegi rikkumist (eelmine aasta Haapsalus) kuid seda, et oleks tabatud mõni jalgrattavaras ei kuulegi, kuna selliste vähegi keerulisemate kuritegudega meie politsei ei suuda tegeleda, ressurssi polevat (aga 40 me...politseinikku tööpäevaks teedele saata on), siit tuleneb minu vastumeelsus selle ametkonna vastu,mitte sellest, et ma ise superpätt oleks.

PS lisaks vanglale olen ka sõjas olnud ja merel sõitnud ,nii et ilma ja inimesi nähtud küll ja rohkemgi.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Some »

Tuuba, kuidas politsei peaks teadma, kas eest ära sõitva Porsche roolis on imikud või Leedu autovargad? Loogiliselt võttes peaks politsei eeldama halvimat varianti ja vastavalt sellele käituma.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

Some
Tuuba, kuidas politsei peaks teadma, kas eest ära sõitva Porsche roolis on imikud või Leedu autovargad?


kui oleksid olnud Leedu autovargad siis tühi nendega,kindlustus oleks auto kinni maksnud ja asi tahe.

praegusel juhul aga tekitati TAHTLIKULT mitu eluohtlikku olukorda, seda nii tsiviilidele kui politseinikele.

ehk siis veel kord--kas asi oli seda väärt? ainuke tulemus, et "puutumatud" said oma adrekalaksu kätte ja kogu moos.

roolis olnud alaealisele ei saa miskit teha ( isegi kasuisa ei tohi rihma anda), auto omanikule samuti mitte, liikluskuulekus sellega vaevalt et tõusis jne.

kas asi oli seda äksioni väärt?

minu tagasihoidliku persooni võiks seekord rahule jätta. tänan :)
AMvA
Liige
Postitusi: 3549
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas AMvA »

tuuba kirjutas:Some
Tuuba, kuidas politsei peaks teadma, kas eest ära sõitva Porsche roolis on imikud või Leedu autovargad?


kui oleksid olnud Leedu autovargad siis tühi nendega,kindlustus oleks auto kinni maksnud ja asi tahe.

praegusel juhul aga tekitati TAHTLIKULT mitu eluohtlikku olukorda, seda nii tsiviilidele kui politseinikele.

ehk siis veel kord--kas asi oli seda väärt? ainuke tulemus, et "puutumatud" said oma adrekalaksu kätte ja kogu moos.

roolis olnud alaealisele ei saa miskit teha ( isegi kasuisa ei tohi rihma anda), auto omanikule samuti mitte, liikluskuulekus sellega vaevalt et tõusis jne.

kas asi oli seda äksioni väärt?

minu tagasihoidliku persooni võiks seekord rahule jätta. tänan :)
:wall: Ei ole midagi kosta sellise lolluse peale. Ja kui see vaid selle teemaga piirduks.
Viimati muutis AMvA, 04 Okt, 2020 15:57, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Some »

Sa ei saanud minu postitusest aru. Politsei ei teadnud kes roolis olid aga pidid kuidagi reageerima. Äkki olid mõrtsukad, kes tapsid Porsche omaniku?
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Tuuba, tõsiselt, mis sul viga on?
Pigem on küsimus, millisest elukeskkonnast sa tuled, et sul nii haiged arusaamad on liiklusohutusest ja üldse maailmast.
Või sa lihtsalt jonnid? Oled kinni ühes asjas, et see oli ohtlik ja ülejäänud mõtlemise selles osas oled täielikult kõrvale jätnud, oled selle ühe asja kallal lihtsalt ja jonnid ?
Sinu loogika kohaselt peaks politsei alati minema jooksma, kui mingi vägivaldne kaak kuskil laamendab, kuna see on ju ohtlik.

Mismõttes lasta autovarastel minna? Ise ka aru saad, mida sa praegu ütlesid?
Kohe näha, et sa ei mõtle eriti ja pigem tunnen ma sinust politsei vaenulikkust.
See paneks ju autovargused tohutult vohama, kuna politsei taga ei ajaks, seda enam, et kõigil pole kindlustust.

Ma seletasin sulle ju pikalt, mis juhtub, kui politsei taga ei aja, siis läheb liiklus käest ära ja meil hakkab olema ilmselt 1000 liiklussurma aastas, kuna kõik rullnokad kihutavad minema.

Mis 20 Euri trahvi? Kiiruseületamise eest tehakse ikka kõvasti rohkem.
Kas sa nagu tõesti ei suuda natukenegi mõelda praegu?
Kas sa tõesti ei taipa, et sedasi hakkaks igasugu rikkujad hullult ringi kihutama ilma numbrimärkideta ja valenumbrimärkidega?

Aga see on sul ikka väga põnev suhtumine, et las autovargad minna, huvitav mis meie ühiskonnast küll sedasi saab, kui me laseme kuritegevusel sedasi vohada.
Järgmiseks igal autol ei ole kindlustust ja kindlustused elavad ka politseil seljas, nad ei taha lihtsalt heategevuse korras neid autosid välja maksta.
Nüüd tuuba mõtle natuke veel, kui autovargad teaksid, et neid taga ei aeta, mis sa arvad, kui palju autosid varastama hakatakse?

Ma üritasin tuubale olukorda selgitada, aga tundub, et tegemist on inimesega, kes vist ei ole kõige kirkam kriit karbis ja ei saa asjadest lihtsalt aru.
Teine variant on lihtsalt see, et tuuba ongi see rikkuja, kellest ma siin rääkinud olen kellele ei meeldi, kui politsei korralikult oma tööd teeb, kuna siis ei saa rikkujad ju rikkuda, nad saadakse kätte.
Mu naabrimees arvab ka, et politsei ei peaks taga ajama, aga tema puhul on tegemist paadunud kihutaja ja roolijoodikuga, kuigi nüüd vist on tagasi tõmmanud.
Samas ei ole tal aru endiselt peas, sest ta on ikkagi sellise liiklusrikkuja suhtumisega endiselt.
Viimati muutis klemmikas, 04 Okt, 2020 16:24, muudetud 1 kord kokku.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

üks minusugune loll kulub siin ära ,et targad saaksid särada.

autovargustega ei võidelda teedel kihutades vaid tehes uurimistööd. ka see viidatud leedukate lugu juhtus tänu eelnevale uurimistööle,mitte lambist kihutamisega.

tagaajamise asemel piisaks, kui teatada järgmistele patrullidele rikkuja eeldatav liikumissuund ja panna välja sellised tõkked,millest mööda ei saa ja seda ilma igasuguse kihutamiseta teedel.
või on side puudulik? siis tuleks seda parandada.

Vaher tuleb siiski vallandada.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Kuidas ma nii ebakompetentsele jutule nüüd vastan?

Enamikke autovargusi ei ole ette teada ja isegi nende puhul nagu oled näinud on läinud tagaajamiseks.
Sest pätte ei saa ennetavalt kinni võtta, tõendusmaterjali on vaja.
Seda enam poleks autovargusi teada, kui neid tohutult vohama hakkaks.
Vaevalt sullegi meeldiks, kui keegi, kes varastas sinult midagi ja politsei ei aja varast taga, kuna see on ohtlik ja oledki oma kraamist ilma. Ma olen täiesti kindel, et siis sa jälle sõimaksid politseid, et nad taga ei ajanud.

Kas sa arvad, et nad ei teata järgmistele patrullidele? Muidugi teatavad, aga järgmine patrull on tihti kaugel ja liikumissuunast pole kasu, sest auto keerab ära kuskile.
Iga vähegi mõtlev põgeneja keerab pea alati kuskile ära, kohe, kui on patrulli maha raputanud.
Kui sa ei tea kus põgeneja on, kuhu sa need teetõkked siis üles sead? Meil ei ole 10 000 politseipatrulli, et saaks kõik teed kohe kinni panna ja abi ei ole kohe iga meetri pealt võtta, lisapatrulli.
Pealegi annab korraks eest ära saamine võimaluse auto kuskile varjulisse kohta, maha jätta ning minema joosta.

Mis sul Vaheri vastu on? Väga kahtlane.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

Vaher tuleb vallandada.

eriti ohvitseridele----liikluses on viimane asi kedagi kuhugi välja surumine /rammomine.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Manurhin »

tuuba kirjutas:Vaher tuleb vallandada.

eriti ohvitseridele----liikluses on viimane asi kedagi kuhugi välja surumine /rammomine.
Isegi üleliia neid peatumismärguandele mittereageerijaid hellitatakse meil. Pigem tuleks sellistele tina anda. Hakatuseks paar lasku rehvidesse ja kui ei aita, siis juba roolisolija pihta. See on muidugi õige, et pisirikkujaid või hoopis tahtmatult eksijaid, eriti, kui mingit kahju kellelegi-millelegi ei tekitatudki, kotitakse täie rauaga, suuremad tegijad või korduvalt seadust tõsiselt rikkunud isikud pääsevad liiga kergelt.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas alari »

tuuba kirjutas:eriti ohvitseridele----liikluses on viimane asi kedagi kuhugi välja surumine /rammomine.
https://www.youtube.com/watch?v=zeQDsajtr7U
Norra politsei tegutseb, pead sinna ka minema oma tarkust jagama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kriku »

tuuba kirjutas:Vaher tuleb vallandada.
Ei puutu teemasse.
hjl85
Liige
Postitusi: 6395
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas hjl85 »

Smith kirjutas:Selle Porsche-jõmpsika , Paide volikogu liikmest kasuisa,
kes nüüd uudistes sellega seoses figurieeris
on muiduks aastaid vanglas veetnud pätt.

Käbi ja känd :wall:
Ja siis? Mida puutub siia kasuisa kunagine karistus?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist