Roolijoodikud ja liiklushuligaanid

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

Pigem tuleks sellistele tina anda.
mitme inimese pihta Sa ise oled lasknud?
ja kui näed Su arust kähkusõitjat avad kohe tule?
rakendaks rakette ja haubitsaid ja tuumarelva?

minu postituste mõte oli/on ,et pole vaja ülereageerimist ja liigset jõudu.


Teemaväline kärbitud. Ei tee siia perefoorumit.

Kriku
Lobo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 12 Juun, 2020 7:48
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Lobo »

tuuba kirjutas:
Sul on üks viga Su pikas postituses---ma ei ole väitnud, et tagaajamine kui selline tuleks ää keelata, ma väidan, et kui ei ole teateid eelnevatest kuritegudest, siis lihtsa kiiruseületamise puhul pole vaja ju kimama hakata, et teha 20 euri trahvi?
Kuidas sa seda ettekujutad? Kas politseinikud peaks olema selgeltnägijad, et vaatavad autot ja saavad aru, et kas ta lihtsalt ületab kiirust või on tal muud põhjused, näiteks põgenemine, kiiruse ületamiseks?
Eelmine nädal Rakveres, politsei nägi ühte kutti roolis moblaga tegelemas. Otsustati et loevad veidi moraali. Kuid siis teloga rääkija vajutas gaasi põhja ja hakkas eest ära sõitma linna tänavatel. Nii mõnigi kaasliikleja üritas oma autoga blokeerida põgeniku teekonda. Lõpuks kutt jättis auto maha ja põgenes jala läbi surnuaia ja lukustas ennast sõbra korterisse. Kutt saadi kätte siis, kui korteri omanik koju tuli. Nii kaua piirati maja ja seisti korteri ukse taga. Siis selgus, et 19 aastasel kutil, lihtsalt ei olnud lube.

https://virumaateataja.postimees.ee/707 ... d-autojuhi
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

polnud ju vaja tuumarakette või siile või kuulipildujaid?
Peeeter
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Peeeter »

Jah, lepime lihtsalt kokku, et:
*politseil pole tuumarelvi (või lõhkepäid ja kamikaze-politseinikke kandvaid rakette, kui nüüd postitus teemakohaseks sõidukiparkluseks suruda) vaja;
*autoga liiklemine tähendab automaatselt atšurri, autos istujatele seadused ei kehti ning liikluspolitsei tuleb seetõttu laiali saata;
*pool aastat vanglas istumist ei tähenda, et inimene on pätt, vaid selline kogemus käib iga korraliku eesti mehe elu hulka (saab FBsse kirjutada, et on eluülikoolis käinud);
*raha ei tule majandusse mitte seina seest, vaid kindlustusettevõtetest.
"Et kui oleks niisugune võimalus, et teil võiks iga päev võim vahetuda, siis te kaebaksite nii kaua üksteise peale, kuni jääks järele üks ainuke - kõige julmem, kõige ahnem ja kõige salakavalam."
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas tuuba »

peeeter
*pool aastat vanglas istumist ei tähenda, et inimene on pätt, vaid selline kogemus käib iga korraliku eesti mehe elu hulka (saab FBsse kirjutada, et on eluülikoolis käinud);
mu kogemuse kohaselt olid vähemalt pooled mu tsoonikaslastest sellised, kellest oleks vabaduses rohkem kasu olnud /joodikud,pisivargad, nn naisepeksjad jmt./
autoga liiklemine tähendab automaatselt atšurri, autos istujatele seadused ei kehti ning liikluspolitsei tuleb seetõttu laiali saata;
kui Sa viitsiksid mu eelmised kommentaarid läbi lugeda, siis saaksid aru ,et ma olen liigse jõu kasutamise vastu,mitte liiklusjärelevalve vastu.
Peeeter
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Peeeter »

Suur osa politsei tööst on ennetavat laadi, kus rakendub oleksoloogia, mis tundub suurimas osas töötavat. Kui kodanik ei kuuletu ennetavat järelvalvet teostavale politseile, kasutab politsei kuuletuma panevat jõudu

Also, pätt vs kurjategija
"Et kui oleks niisugune võimalus, et teil võiks iga päev võim vahetuda, siis te kaebaksite nii kaua üksteise peale, kuni jääks järele üks ainuke - kõige julmem, kõige ahnem ja kõige salakavalam."
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Illike »

Politsei teeb oma tööd vastavalt meil kehtivatele seadustele. Kas ta teeb seda nii või teistpidi ei oma tähtsust. Tähtis on tulemus.
Ma ei saa aru, miks mõne rikkumise koha pealt võib teha erandeid ja teise rikkumise kohapealt ei või teha?
mu kogemuse kohaselt olid vähemalt pooled mu tsoonikaslastest sellised, kellest oleks vabaduses rohkem kasu olnud /joodikud,pisivargad, nn naisepeksjad jmt./
Tsoonis võisid nad olla korralikud, kuid eelnevalt olid nad rikkunud kehtestatud reegleid. Kas me anname neile andeks? Miks on naistepeksja õigus suurem kui peksa saanud naisel, kes ei ole korda rikkunud?
Kas selle kodaniku õigus on suurem , kes omastab minu poolt kulutatud ressurssi, või on minul õigus omada enda poolt kulutatud ressursse?
hjl85
Liige
Postitusi: 6398
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas hjl85 »

Illike kirjutas:Politsei teeb oma tööd vastavalt meil kehtivatele seadustele. Kas ta teeb seda nii või teistpidi ei oma tähtsust. Tähtis on tulemus.
Ma ei saa aru, miks mõne rikkumise koha pealt võib teha erandeid ja teise rikkumise kohapealt ei või teha?
mu kogemuse kohaselt olid vähemalt pooled mu tsoonikaslastest sellised, kellest oleks vabaduses rohkem kasu olnud /joodikud,pisivargad, nn naisepeksjad jmt./
Tsoonis võisid nad olla korralikud, kuid eelnevalt olid nad rikkunud kehtestatud reegleid. Kas me anname neile andeks? Miks on naistepeksja õigus suurem kui peksa saanud naisel, kes ei ole korda rikkunud?
Kas selle kodaniku õigus on suurem , kes omastab minu poolt kulutatud ressurssi, või on minul õigus omada enda poolt kulutatud ressursse?
Kuidas politsei oma tööd OMAB väga suurt tähtsust!!! Ainult tulemustele orienteeritud politsei on äärmiselt halb nähtus-maakeeli tähendab see, et ainuke mõõdik on määratud karistused.
See on see, mis loob politseist avalikkuse silmis mulje kas abistavast/korralekutsuvast organisatsioonist või ainult karistavast. Oma tööd saab teha seadusest lähtudes ka sedasi, et ühiskonnaga tülli ei pööra ega endale vastavaid hüüdnimesid ei teeni ning jäigalt näpuga järge ei aeta vaid suudetakse natuke ka ajudega mõelda.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Lugedes tuuba juttu tuleb mul ahastus peale, kui kitsa silmaringiga võib üks inimene olla, lisaks paistab tal loogiline mõtlemine ka kaunis kitsuke olema.

Õnneks juhivad meil riiki tuubast tunduvalt targemad inimesed ja erinevaid riigiasutusi.
Kes ostavad politseile korralikud autod, lubavad neil nendega taga ajada ja rammida ning muidu vajadusel jõudu kasutada.
Tuuba on ehe näide inimesest, kelle puhul selgitusöö ei kanna mitte mingisugust vilja, kuna ta ei saa lihtsalt aru ja on oma arvamuses ning kitsas mõtlemises kinni.
Sellisele inimesele ei tee mitte kuidagi selgeks, et ta teeb midagi valesti ja see on näide, miks peab politsei jõuliselt sekkuma, kui olukord seda nõuab ja miks meil oleks vaja karmistada nii kriminaal- kui väärteokaristusi.

Tuuba on ehe näide inimesest, kes tahab meie politseist pehmo teha, kes rikkujatele ja pättidele midagi teha ei tohiks, mille tulemus oleks totaalne vohav kuritegevus ja väga käest läinud liikluskultuur.
Õnneks, juhivad meie riiki temast targemad inimesed, kes ei pehmosta meie politseid, ega osta neile väikese mootoriga Skoda Fabiaid, millega saaks kätte, peamiselt ausaid peatujaid.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36626
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Ainult tulemustele orienteeritud politsei on äärmiselt halb nähtus-maakeeli tähendab see, et ainuke mõõdik on määratud karistused.
Ei ole nõus. Liikluspolitsei töö tulemuse ainuke mõõdik, mis midagi tähendab, on raskete õnnetuste arv. Tegevus peaks olema orienreeritud selle alla viimisele.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Ainult tulemustele orienteeritud politsei on äärmiselt halb nähtus-maakeeli tähendab see, et ainuke mõõdik on määratud karistused.
Ei ole nõus. Liikluspolitsei töö tulemuse ainuke mõõdik, mis midagi tähendab, on raskete õnnetuste arv. Tegevus peaks olema orienreeritud selle alla viimisele.

Täiesti nõus ja samuti näitab liikluspolitsei head tööd, tabatud rikkujate arv.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
hjl85
Liige
Postitusi: 6398
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas hjl85 »

Tabatud rikkujate arv näitab põõsas passimist ja ei ole kuidagi seotud õnnetuste vähendamisega ega ennetamisega. Raskeid õnnetusi vähendatakse tänaval nähtaval olles aga mitte põõsas istudes. Pakun puusalt, et 70% rikkumisi on kiiruse ületamised. Millal keegi nägi politsei maanteel pikivahet kontrollimas või teab kedagi, kes selle eest märkuse/ trahvi saanud? Niikaua kuni partisanidel on kaks või kolm asja-kiirus, joove siis ei saada midagi alla. Võivad teha aastas kasvõi miljon trahvi aga sellega ei enneta midagi, sest põõsas istudes tegeliku pilti ei näe. Istuvad ja pyyavad neid, kes +20 möödumisel yletavad aga samas on täiesti savi kui 10 autot sõidavad 5 m pikivahedega või kui 3 veokat sama teevad. Selle asemel, et veokad maha võtta ja ohtu vähendada -selleks ajusid ei ole või õigemini ylemustel ei ole.
Öelge üks riik kus karistamisega on midagi muutunud? Maksimaalne on ajutine efekt ja siis ka kõik.
Ehk niikaua kuni ainuke prioriteet on kiirus ei vähene ka rasked õnnetused. Liiklus on palju muud.
Viimati muutis hjl85, 07 Okt, 2020 23:30, muudetud 1 kord kokku.
hjl85
Liige
Postitusi: 6398
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas hjl85 »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Ainult tulemustele orienteeritud politsei on äärmiselt halb nähtus-maakeeli tähendab see, et ainuke mõõdik on määratud karistused.
Ei ole nõus. Liikluspolitsei töö tulemuse ainuke mõõdik, mis midagi tähendab, on raskete õnnetuste arv. Tegevus peaks olema orienreeritud selle alla viimisele.
Jah peakski. Aga põõsas passimine või Pärnu mnt silla all või Paldiski mnt šašlõkki putka taga kiirust mõõtes, raskete õnnetuste vähendamisele kaasa ei aidata
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Crispy »

Kasvõi näide lähiminevikust: ISA777 juht(juhid) kihutasid pikalt mööda linna ringi ja kusesid seadustele laia kaarega aga politsei vahtis pealt. Äkki kui kohe oleks karmilt reageeritud, oleks laibad olemata?
Oleks on muidugi paha poiss...
2korda2
Liige
Postitusi: 1603
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas 2korda2 »

Crispy kirjutas:Kasvõi näide lähiminevikust: ISA777 juht(juhid) kihutasid pikalt mööda linna ringi ja kusesid seadustele laia kaarega aga politsei vahtis pealt.
Palun viidet sellele väitele.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist