www.militaar.net
https://militaar.net/phpBB2/

Hiirepissised kirjad vanglast
https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=68&t=45601
1. leht 1-st

Autor:  paadikapten [ 11 Mai, 2020 7:05 ]
Teema pealkiri:  Hiirepissised kirjad vanglast

Tartus tegutsev linnaosaleht Supilinna Tirin on avaldanud mõned huvitavad kirjad kusagilt 80-ndate ja 90-ndate kandist. Ühe maja remontimisel avastati posu kirju, mis olid ühele kunagisele elanikule saadetud vanglast. Artiklis on mainitud ka, et see elanik hiljem mõrvati.
Kerige lõppu, kus on artikkel sama pealkirjaga, nagu see teema.

http://media.voog.com/0000/0015/2958/files/Supilinna_Tirin_2020.pdf?fbclid=IwAR0rma41BZjT314uMg2NUQPhO0ui0RerA_4E_ibBaoG-EgBmu7DMcPVsQgg

On selline väljapressimine ka tänapäeval võimalik?
Jõgevamaal igatahes üks tegelane läks loetud aastad tagasi kinni ja nagu mulle jutustati, oli ta mõnikord vanglast helistanud ühele sealkandi tuttavale, kes tema silmis "totu" oli. Oma telefonikõnedes oli pätt alati raha nõudnud ja tapmisähvardusi pildunud. See võis vabalt olla põhjuseks, miks väljapressimiste ohver südamerikke sai ja siit ilmast lahkus.

Autor:  Kriku [ 12 Mai, 2020 9:21 ]
Teema pealkiri:  Re: Hiirepissised kirjad vanglast

Kõik on põhimõtteliselt võimalik, aga tuleb politseisse pöörduda. Kõige suurem viga, mis ähvardatu võib teha, on jääda uskuma ähvardaja juttu, et politsei teda nagunii ei aita. Juba see, kui palju nad sel teemal jahvatavad, näitab tegelikult vastupidist - kui politseist tõesti mingit kasu poleks, ei oleks ju mõtet sel teemal suud kulutada (nagu selles kirjavahetuses ei tehtudki).

9 mm miski asi ei tee ka muidugi kunagi kahju :)

Autor:  vanahalb [ 17 Mai, 2020 23:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Hiirepissised kirjad vanglast

Kurjamite omavaheline kirjavahetus näikse olevat. Võib-olla midagi sellist, et koos midagi tehti, üks võttis süü enda peale ja läks vanglasse, teine on seetõttu vabaduses ja teene võlgu... Politsei siis niimoodi aidata ei saagi et kõik rahule jääksid.

Päris tavalisele inimesele pole vist ühegi riigikorra ajal taolisi kirju saadetud ja kui keegi meelesegaduses saadab võib need südamerahuga minema visata. See on tugevam kelle poolel on õiglus.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/