Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta

Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid (terveks saanud või põdevaid)?

Perekonnas
67
31%
Sugulasi
20
9%
Sõpru-tuttavaid
93
43%
Ei ole
37
17%
 
Hääli kokku: 217

Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Harald Hirmus »

davidsoniharald kirjutas:
Mudakoon kirjutas:
davidsoniharald kirjutas:Koroona positiivsete emade lastega on enamasti kõik hästi ja lapsed ise negatiivsed.

See on suts huvitav sest (tsiteerin wikit)

"Pikka aega usuti, et platsenta ja hemato-platsentaarse barjäär moodustab ravimitele läbilaskmatu barjääri. Tänapäevased uuringud on aga näidanud, et peaaegu kõik tulevasele emale manustatud ravimid jõuavad passiivse difusiooni teel ka loote vereringesse"
Et siis ema ei anna/kanna edasi lootele viirust?
Vabandan OT pärast , vajadusel võib kustutada... :oops:


Minul mingit sisukat uuringut korraliku statistikaga pakkuda ei ole aga need lapsed keda minu naine on hooldanud peale koroona positiivse ema sünnitust on siiani ainult negatiivseid teste andnud. Sama moodi on ka näikteks HIV positiivsete naiste lapsed HIV negatiivsed.

Siinkohal lõpetan targutamise. Tahtsin vaid Borja südamevalu veidi leevendada.


Siinkohal toetan oma kogemuse põhjal juttu. Mu oma naine põdes aasta tagasi Covidi läbi rasedana ja poiss meil triksis-traksis, kõik korras(ptui-ptui). Me naabrinaine samuti põdes Covidi just läbi, aga beebi veel sündimata(peaks lähiajal pudenema) ja hetkel kõik näidud korras.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Mudakoon »

See on positiivne(heas mõttes). Loodusel on ikka huvitavad käigud.... :dont_know:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kirs »

Jõudis siis koroona otsaga minu perre. Esimeses klassis käiv tütar andis täna koolis pos. testi. Tema sõbranna pos. test tuli juba kodus, pühapäeval. Minu omal oli siis veel negatiivne. Reedel olid ka veel peale kooli pikemalt koos selle teise tüdruku pool. Mina olen kolmekordselt, naine kahekordselt vaxitud ja kiirtestid seni negatiivsed. Tüdruk suht okei, kerge palavik ja peavalu ning jalad pidid veidi valutama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Kas tal ilma koroonata ei valuta jalad? Mul on mulje jäänud, et neil enam-vähem pidevalt valutavad...
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas aht0 »

Kriku kirjutas:Kas tal ilma koroonata ei valuta jalad? Mul on mulje jäänud, et neil enam-vähem pidevalt valutavad...


Neil "kes kasvavad" kipuvad jah valutama aga seda pigem vist vaid õhtupoole ja öösel.

Kui on probleem puusaliigeses (ntx kerge põletik), saab laps samasuguse valu jalgadesse ka muudel aegadel.. Eeldades et viirus põhjustab parajasti liigesehädasid, kõlab usutavalt..
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kirs »

Kriku kirjutas:Kas tal ilma koroonata ei valuta jalad? Mul on mulje jäänud, et neil enam-vähem pidevalt valutavad...


Kusjuures ei kurda muidu, aga täna päeval kurtis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Kriku »

Tuttav, 20-ndate teises pooles naine, on Tartus üle nädala oomikronis. Kommenteerib, et huvitav kogemus - iga päev on ise moodi kehv olla.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas loomake »

Kahel klubi liikmel KOK covidi tõttu. Kumbki ei vajanud covidiga isegi haiglaravi. Päris tõsine tervisehäda ja ilusasti sukeldumisel kriips peal. Mõlemad ikka väga kurvad. :( Lisan siia ka infot "mis see nohu ikka minuga teeb" inimestele.
KOK on aeglaselt progresseeruv kopsuhaigus, mille korral tekkib järjest süvenev õhupuudustunne, mis on tingitud bronhide ahenemisest ja kopsukoe kahjustusest. KOK-i korral kopsudes tekkivad muutused on pöördumatud. Kui Teil diagnoositi KOK, siis vajate regulaarset jälgimist ja ravi.

https://www.ravijuhend.ee/patsiendivara ... k#6c2cbc90
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
richard
Liige
Postitusi: 1088
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas richard »

Tütar oli covidis novembri lõpus. Vaktsineerimata õde pääses, sest hoidis kohe alguses haigest õest distantsi. Erinevates tubades. Meist ei jäänud siis keegi. Abikaasa oli 3 süstiga, ma siis veel kahega. Enne kui positiivse testi saime lapselt, jõudis see mulle näkku köhida. Miks ma ei kartnud oli võibolla selline kergelt pime usk kiirtestidesse. 2x kiirtestid (erinevad) olid negatiivsed ja mõtlesin, et lapsel küll covid olla ei saa. Alles PCR-iga saime positiivse kätte. Paar päeva hiljem oli tunne, et kohe kohe hakkab nohu. Nina sügeles päris korralikult. Korraldasin sellepeale endale omaalgatuslikult ka karantiini ja tarbisin 2 päeva Bioblocki. Kuigi Terviseamet ei pidanud karantiini vajalikuks.

Abikaasal nüüd tööjuures omikroni kolle. Osakonnas oli üks sümptomitega töötaja tööl, nüüdseks positiivsed juba 3 inimest ja kõik 3 süstiga. Märkimist väärib, et kõigil olevat kurguvalu, kellel rohkem, kellel vähem.
Taurus
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Veebr, 2015 11:58
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Taurus »

Jalavalust covidi põdemise ajal on mul tuttavad ka rääkinud. Mõni ütleb, et "nagu raske gripi puhul" ja mõni ütleb, et täiesti isemoodi valu.
Tänaseks vast üle 50 pereliikme ja tuttava läbi põdenud, nooremad valdavalt kergemalt (mõned a'la "raske gripi" juhtumid on), pensionieelikud ja pensionärid valdavalt raskemalt. Hingamisaparaadi alla pole keegi läinud.
Ühe töö juures oli kolle, kokku pea 20 nakatunut. Ei teagi kes sisse tõi aga ühes riietusruumis hakkas levima ja esimestena "noppis kiirelt välja" kolm vanemat meest. Üks asümptomaatiline oli ka, enne põlveopile minekut tegi kohustusliku testi ja see oli üllatuslikult positiivne.
Teise töö juures oli ka kolle, 17 nakatunut. Usaldati kiirteste ja tatisel töötajal oli kiirtest negatiivne, ronis tööle ning nakatas teisi ka. Suur ülemus tegi (peale haigusnähtude ilmnemist ning positiivse PCR testi tulemuse saamist) katseid ning testis end kiirtestiga igapäevaselt... Kolmandal päeval hakkas näitama, enne olid kiirtesti tulemused negatiivsed.
Plikal koolis oli kiirtestiga "avastatud" 4 positiivset , neist 3 valepositiivset (PCR negatiivne) ja 1-e positiivsust kinnitas ka PCR, ülejäänud positiivsed (ka vist 3 v 4 tükki) läksid haigusnähtude avaldumisel ise PCR testi tegema, kiirtestid ei näidanud koolis midagi.

Lastest noorem on läbi põdenud+ Pfizer, teine sai 2x Pfizer, meil naisega 2x Pfizer + Moderna
Töökohtade ja kooli nimed avaldan õigustatud huvi korral adminnile, avalikult ei nimeta.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ei ole siin maailmas endiselt midagi positiivsest. 6 päeva juba nohu, nüüd tegin (elu esimese) koroonatesti - negatiivne. Naisel ka mitu päeva paha olla test - negatiivne. Muud pere liikmed - negatiivsed. Tahaks koju jääda aga ei saa :(
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Walter2 »

Dr.Sci kirjutas:Ei ole siin maailmas endiselt midagi positiivsest. 6 päeva juba nohu, nüüd tegin (elu esimese) koroonatesti - negatiivne. Naisel ka mitu päeva paha olla test - negatiivne. Muud pere liikmed - negatiivsed. Tahaks koju jääda aga ei saa :(

Tee lõuna-hiina kiirtest ja saad positiivse kätte! :D
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Walter2 kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Ei ole siin maailmas endiselt midagi positiivsest. 6 päeva juba nohu, nüüd tegin (elu esimese) koroonatesti - negatiivne. Naisel ka mitu päeva paha olla test - negatiivne. Muud pere liikmed - negatiivsed. Tahaks koju jääda aga ei saa :(

Tee lõuna-hiina kiirtest ja saad positiivse kätte! :D
Tundub et ei olnud koroona - olemine juba suht ok, naine ka tööl tagasi aga häält endiselt ei ole ja kurguvalu jätkub.

Tuttaval Soomes andis (vaktsineeritud) laps eelmine reede positiivse testi, täna osutus tõhustatud tuttav ise ka positiivseks. On kodus pikali voodis ja kirjutas et väga sant olemine...
NGolf
Liige
Postitusi: 3035
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas NGolf »

Õe laiendatud peres sai just mööda pärgviiruse puhang, nakkas hästi, kõik 12 pereliiget vanuses 3-72 said kätte, esindatud olid kõik võimalikud vaktsineerimisvariandid vaktsineerimata, 1 doos ja läbipõdenud, 2 doosi ja ka värske (4 nädalat) 3 doosi.

Kulg oli kõigil enam-vähem sama, üks päev palavikus ja nõrkust (ca 37,5) ja siis edasi nädalajagu kerget köha ja nohu (kui poleks testinud, ei peaks nimetamisväärseks, õues toimetades läks natuke hullemaks). Ühel kadus lõhnataju, osadel oli päevaks tugev peavalu. Seltskonnas kõige raskemaks võib nimetada mitte ühte vaid 3-4 palavikus päeva ja need esinesid 40-50 vanuserühmas inimestel, kes olid aasta tagasi läbi põdenud ja pärast vaktsineeritud ühe doosiga. Alla 18 aastastel lastel ei pannud üldse midagi tähele. Osad tegid ka kordus PCR testi 2 nädalat pärast esimesi sümptomeid, üks oli positiivne ja teise kohta öeldi Soome testi järgselt "nõrk positiivne" ehk natuke rase.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas sinu päriselu tutvusringkonnas on koroonahaigeid?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Dr.Sci kirjutas:
Walter2 kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Ei ole siin maailmas endiselt midagi positiivsest. 6 päeva juba nohu, nüüd tegin (elu esimese) koroonatesti - negatiivne. Naisel ka mitu päeva paha olla test - negatiivne. Muud pere liikmed - negatiivsed. Tahaks koju jääda aga ei saa :(

Tee lõuna-hiina kiirtest ja saad positiivse kätte! :D
Tundub et ei olnud koroona - olemine juba suht ok, naine ka tööl tagasi aga häält endiselt ei ole ja kurguvalu jätkub.

Tuttaval Soomes andis (vaktsineeritud) laps eelmine reede positiivse testi, täna osutus tõhustatud tuttav ise ka positiivseks. On kodus pikali voodis ja kirjutas et väga sant olemine...

tuttava saaga jätkuks... tuletaks meelde et tegemist on 3x vaktsineeritud minust 1jagu noorema inimesega
...Õhtupoolikul helistas mulle koroonajälitaja. Mind pandi lausa 10ks päevaks isolatsiooni. Ja ta kaardistas mu elu ja töö ja lõpptulemuseks läbi lillede andis mõista, et ma peaks endale kirstu valmis vaatama ja matusebüroos arve ette ära tasuma. Tundub, et ma olen statistiliselt sellises rühmas, kes tavaliselt koroona tagajärjel kõrvad pea alla panevad...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist