REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

Kapten Trumm kirjutas:Selle haiglapäevade vähenemise fenomeni pole siin ikkagi ära seletatud.
Mina ütlen, et tegemist on süsteemi vigadest tingitud anomaaliaga, mis kaob alles kriisi süvenedes, kui kohtade lagi tuleb ette.
Senikaua, kui kohtade lage ees polnud, oli kasulik lihtsalt haiglapäevi koguda.
Haiglad lasevad ka osavalt liugu haigekassa peal.
Siis, imeväel hakkab kahe nädala asemel ka nädalaga haiglast koju saama.
Võib nii arvutada, et kuulad mida Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas räägib, palju nad päevas haiglatesse juurde toovad ja kuna haiglad pole kummist siis kui vähegi kannatab saadetakse haiglast koju. Koju saamine tähendab seda, et ega patsienti haiglas korralikult terveks tehtudki.

https://www.err.ee/1608146020/adlas-jul ... -moistmatu

https://tervis.postimees.ee/7204922/cov ... takse-koju
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

mart69x kirjutas:Kapteni postitustes on pidevalt mingi läbiv maski teema, et kui kõik kannaksid maski siis koroonat ei oleks olnud, ei oleks ega poleks ka tulnud. Maski kandmine on viimasel ajal igalpool põhiteema ja käte ning pindade desomine polegi enam nagu teema mis võiks endiselt tähtis olla. Poes turvamees ajab maskita inimesi taga selle asemel, et kontrollida kas ukse juures käsi ka desotakse.
Sry, see desomine on ka mõttetu koroona seisukohast, aga noh, soolenakkuste levikut vähendab. Ma isiklikult pole neid avalikke desopunkte kunagi kasutanud vaid mõnikord tõsise vajaduse tungil lihtsalt neid märg salvrätikuid... ometi... terve, vastupidiselt paljudele tuttavatele kes haiged, nüüd jälle 1 päris tõsiselt, hoolimata et kohusetundlikult mask ees ja pidev deso tarbimine tehtud.

Tuttaval Kalevitütrest Soome meedikul viskas täna üle - hoolimata sellest et on 2 kuud vaktsineeritud, tahaks tulla Eestisse vanemaid vaatama ja täna kui reegleid uuris siis - kõigepealt ikka Eestis 14 päeva karantiinis ja siis tagasi minnes ka Soomes. Samas mingid rekkavennad käivad vabalt edasi-tagasi. Ja kuigi Soomes vaktsiini napib - siis leiti et kõige tähtsam on nüüd hakata vaktsineerima pagulasi ja nendega kokku puutuvaid inimesi...
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Mulk77: ükstaskõik mis on aga ise ei saa ega tohi hakkata keegi mingeid reegleid kehtestama!! Trumm nõuab suvalises kohas maski, teine tuleb ja ähvardab kaikaga kui keemiaylikonnas ei liigu, kolmas sulgeb terve kortermaja sissekäigu ja ei luba sisse kedagi peale elanike jne.
Selle nimi on anarhia ja võib olla kantud isegi heast ideest aga viib varem või hiljem kellegagi fyysilise vastuseisuni.
Yks selline mehike läks ja nõudis lasnamäe majas relvaga oma "väidetavat" õigust ja lõppes see laibaga. Mitte, et Akf seda teeks aga nii selliste tagajärgedeni need omaalgatuslikud alusetute nõuete esitamised teistele võivad viia.
Mis järgmiseks- tulete tänaval minult maski nõudma? Ykskord satub selline nõudja kokku mõne samasugusega, kes tema elukyynla lõpetab ( hoidku jumal selle eest). Ning sellepärast ei olegi vaja omaalgatuslikult igasugu idiootsusi nõuda ja inimesi ähvardada.
MulK77
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 18 Veebr, 2020 17:23
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas MulK77 »

hjl85 kirjutas:Mulk77: ükstaskõik mis on aga ise ei saa ega tohi hakkata keegi mingeid reegleid kehtestama!! Trumm nõuab suvalises kohas maski, teine tuleb ja ähvardab kaikaga kui keemiaylikonnas ei liigu, kolmas sulgeb terve kortermaja sissekäigu ja ei luba sisse kedagi peale elanike jne.
Selle nimi on anarhia ja võib olla kantud isegi heast ideest aga viib varem või hiljem kellegagi fyysilise vastuseisuni.
Yks selline mehike läks ja nõudis lasnamäe majas relvaga oma "väidetavat" õigust ja lõppes see laibaga. Mitte, et Akf seda teeks aga nii selliste tagajärgedeni need omaalgatuslikud alusetute nõuete esitamised teistele võivad viia.
Mis järgmiseks- tulete tänaval minult maski nõudma? Ykskord satub selline nõudja kokku mõne samasugusega, kes tema elukyynla lõpetab ( hoidku jumal selle eest). Ning sellepärast ei olegi vaja omaalgatuslikult igasugu idiootsusi nõuda ja inimesi ähvardada.
Lugupeetud hlj85
Sa said vist veits valesti aru minust,ma mõtlesin riigi tasandilt väikest nuia,mitte segamini ajada omakohtuga!
Vaata statistikat eelmise aasta joobes juhtide osas,palju tõus oli?
Kas tõus jätkub?Suht kindlalt...töötus kasvab,kuritegevus hakkab tõusma ja kui riik präegu väikest nuia ei näita,siis aasta pärast kõik need reisisellid kelle kodudud on vahepeal tühjaks tehtud onju,kisavad kõige rohkem,mis toimub :dont_know: ma või sinuga pudeli "Mõrnaja"viina peale kihla vedada et nii läheb,selleks ei pea olema selgeltnägija või muud moodi soolapuhuja (1L mõrna selle pärast et mulle see viin meeldib,pohmakat ei tee,ja liiter on paras ports ja purjus peaga ei sõida)
Mida kauem "eriolukorraga" venitatakse..karantiinihotellidega(reisivandersellidele) jne. Seda hullemaks läheb,ja vot siis kribad Härra Trummile et tule ja aita, kaitsta peret ja kodu!
:)
Küsimus ju pole selles kas meile meeldib või ei meeldi,pole nägu valikut!
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tympsa »

suure kortermaja ühisruumid / kitsad koridorid pole siiski "suvaline koht" . Mille poolest see erineb siis kauplusest, postkontorist, ühistranspordist, kus inimesed on sunnitud tihedamalt koos viibima mõnda aega ja seetõttu on nakatumisoht ?

Oleks muidugi loogiline kui ühistu ise need reeglid teeks .

ma saaks kah tigedaks kui mingi noorukikamp minu kodu trepikojas hängiks, köhiks ja tatistaks. Õnneks pole seda probleemi, oma maja , oma luba ja ise käsutan,kes minu kinnistule üldse võib tulla. ( praegusel ajal ei tohi keegi peale mu enda pere ,kes siin ka elab )
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

tympsa kirjutas:ma saaks kah tigedaks kui mingi noorukikamp minu kodu trepikojas hängiks, köhiks ja tatistaks. Õnneks pole seda probleemi, oma maja , oma luba ja ise käsutan,kes minu kinnistule üldse võib tulla. ( praegusel ajal ei tohi keegi peale mu enda pere ,kes siin ka elab )
Kui keegi lähituttavatest COVID-iga pikemaks ajaks siruli või õkva kalmistule satub siis neid maskikandjaid ja reeglitest kinnipidajaid tekib isenesest järjest juurde.

https://www.err.ee/1608147091/lasnamael ... ineerimine
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Hea võimalus ennast Medicumi ootelisti lasta panna,ei üllatuks kui suur osa Pfizerit tikuks Lasnamäel üle jääma.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

Dr.Sci kirjutas: Tuttaval Kalevitütrest Soome meedikul viskas täna üle - hoolimata sellest et on 2 kuud vaktsineeritud, tahaks tulla Eestisse vanemaid vaatama ja täna kui reegleid uuris siis - kõigepealt ikka Eestis 14 päeva karantiinis ja siis tagasi minnes ka Soomes. Samas mingid rekkavennad käivad vabalt edasi-tagasi. Ja kuigi Soomes vaktsiini napib - siis leiti et kõige tähtsam on nüüd hakata vaktsineerima pagulasi ja nendega kokku puutuvaid inimesi...
Rekkavendade eelis on see et nad kuudis elavad, kausist söövad ja ratta peale käivad k.sel ehk eeldatavalt puutuvad teiste inimestega vähe kokku. See on muidugi teoorias nii ja praktikas kirjutab igaüks omale rahvusvahelise veo saatelehe, võtab mingi kaubiku ja annab talda kui on vaja korraks kiire asja pärast läbi tulla.
See et meedik peab 14 päeva karantiinis olema tuleneb ilmselt sellest et vähegi soliidsemal Soome ettevõttel on tavaliselt palju karmimad piirangud kui Soome riik ise on kehtestanud. Otsene seos on rahakotiga - kui kuskilt koroona sisse pääseb pannakse terve kontor kinni ja konkurendid teevad seeaeg puhta töö. Ilmselt on ka haiglates arusaam et pole vaja asjatuid riske võtta ja parem olgu reisilt tulija pigem karantiinis.

Pagulaste eelisjärjekorras vaktsineerimine on minuarust õige aga sel on mitu seletust :)
Kui minult kuskil aasta alguses küsiti et mis ma vaktsineerimist arvan ja kas oleksin ka huvitatud siis tegin hapu näo ja arvasin et seda kraami peaks ikka kõigepealt neegrite peal katsetama. Soomlased pööritasid silmi aga paistab et nii see läheb.

Teine asjaolu on see et pagulaslinnaosad on tõsised nakkuskolded. Teatud kontingent elab endiselt nooremas kiviajas. Sellest saab aru kui vahel on nakatumisjuhtumid linnaosade kaupa välja toodud. Ükspäev vaatasin, Turkus oli kõige rohkem nakatunuid Varissuo linnaosas. Ei imesta üldse, ehtne geto. Sealsesse kaubanduskeskusesse läheks ma ainult ülerõhuskafandris sest süljepiisad on õhus nagu uduvihm.
Mingi selgitustöö seal ei aita ja rahvatervise huvides on otstarbekam see vähene vaktsiin tumerahvale kulutada et nad nakkust igale poole laiali ei tassiks.

Valitsusel on kindlasti ka mõni PR_firmade poolt lihvitud poliitkorrektne põhjendus :)
trs
Liige
Postitusi: 955
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas trs »

Ei ole mina kuulnud, et ükski arst siin- või sealpool karantiinis peaks(või oleks pidanud) istuma. Põhimõtteliselt laevalt otse tööle nii siin kui seal. Kosmeetikute jms "meedikute" kohta ilmselt muud reeglid.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

trs kirjutas:Ei ole mina kuulnud, et ükski arst siin- või sealpool karantiinis peaks(või oleks pidanud) istuma. Põhimõtteliselt laevalt otse tööle nii siin kui seal. Kosmeetikute jms "meedikute" kohta ilmselt muud reeglid.
Neid reegleid äsja karmistati. Märtsi alguses oli jah veel niimoodi. Aga näha on et vaktsineerimisest pole suurt muud tolku kui saad sisemise enesekindluse, et väga raskelt haigeks ei jää...
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maksipoiss »

Dr.Sci kirjutas:. Aga näha on et vaktsineerimisest pole suurt muud tolku kui saad sisemise enesekindluse, et väga raskelt haigeks ei jää...
Nüüd saab Islandile ilma karantiinita, küll tulevad muud riigid ka riburada järgi. Tõend saab mustal turul kuum kaup olema, ilmselt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus tõdeb, et nende juures arvel olevate rasedate seas on järjest rohkem naisi, kes on koroonaviirusega nakatunud.

Mida peaksid teadma Covid-19 vaktsineerimise kohta, planeerides rasedust, rasedana või imetava emana?

1. Vaktsineerimine ei mõjuta viljakust. Vaktsineerimise eel ei ole vaja teha rasedustesti. Vaktsineerimise järgselt ei ole vaja oodata kindlat aega, enne kui viljastuda.

2. Rasedate Covid-19-vastase vaktsineerimise kohta on veel vähe andmeid, kuid need on pidevalt täienemas. Loomkatsed ja senised andmed ei ole näidanud kahjulikku toimet rasedusele, lootele ega sünnitusele.

3. Kui rasedal on mõni kaasuv haigus, mille tõttu võib olla suur risk Covid-19 haiguse raskeks kuluks, või on tegemist eesliinitöötajaga, kelle nakatumisrisk on suur, võiks otsustada vaktsineerimise kasuks. Eelnevalt on kindlasti vajalik raseda individuaalne nõustamine tervishoiutöötaja poolt.

4. Raseduse ajal vaktsineerimise korral saab beebi läbi platsenta ja pärast sündi ka rinnapiima kaudu haigusevastaseid antikehi, need kaitsevad ka teda.

5. Rinnaga toitmine ei ole vastunäidustuseks Covid-19 vastu vaktsineerimiseks, rinnapiima sattunud vaktsiini jääkide osad ei ole lapsele ohtlikud. Vaktsineerimise järel ema organismis tekkivad antikehad erituvad rinnapiimaga ja kaitsevad ka beebit.

Vaktsineerimise järgselt tuleb jätkata kaitsemaski kandmist, käte hügieeni ja sotsiaalse distantsi hoidmist!

ALLIKAS: Pelgulinna sünnitusmaja. Vaata ka: https://www.synnitusmaja.ee/patsiendile ... d-19-info/
https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/92 ... d-antikehi
gooligan
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

arusaamatu. Mitte-riskirühmade vaktsineerimine peaks algama al. maikuust. Täna ei ole võimalik ennast isegi järjekorda registreerida.
Aga siis on meil üks valitud grupp, kes isegi peale värskelt haiguse läbipõdemist vaktsineeritakse veel lisaks.

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/9288 ... nisusteemi
"Ma mõtlesin muidugi selle asja enda jaoks läbi, aga ma usaldan oma perearsti ja ma usaldan Eesti meditsiinisüsteemi," ütles Võigemast ja lisas, et kui tal on küsimused, millele ta vajab vastuseid, siis ta küsib seda eelkõige nende käest.

"Minu ainus kõrvaltoime oli peavalu," rääkis Evelin ja lisas, et süsti saamise päeval tundis ta väsimust. "See peavalu allus koheselt paratsetamoolile ja sellega minu kõrvaltoimed piirnesid," lisas ta.

Evelin põdes koroonaviirust eelmisel kevadel. "Minu jaoks oli maitsete kadumine hirmus," lausub Võigemast. "Mingisuguse meele nii totaalne ära kadumine mõjus kuidagi nii rängalt. Mul oli maitse täiesti kadunud nagu null..." meenutas ta Raadio 2 saates.
Samal ajal sureb meil päevas 10-15 vaktsineerimata 70+ vanurit, ja haiglas piinleb 700.

Jäägu see nende inimeste ja perearstide südametunnistusele. Võibolla oleks just see doos päästnud mõne vanainimese elu.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Sedasi vaadates jäävad antud elud ikkagi levitajate südametunnistusele. Perearstid saavad vaktsiine... kuidas jaotatakse. Kindlasti on inimesi kes sõidaks ka 100-200 km maha selleks et süst kätte saada. Aga puudub vastav võimekus operatiivselt edastada infot. Kui x perearsti juures vaktsiini jagub aga y perearst on kokku ainult 36 doosi saanud. Siis ma isegi ei kujuta ette mis selleks tegema peaks et y perearsti nimistu x perearstilt süstid saaks. :dont_know: jaotus süsteem lonkab. Mind väga häirib, et selveri reklaam leht jõuab minu nimele minu postkasti, aga perearsti nimistud on ei jõua ülemaailmse tervisekriisi ühe aastaseks saamisel ikka veel vaktsiini jaotus kavasse.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ma tookski siin välla meie tänase ülimalt sita pandeemiaolukorra kolm peamist põhjust:

(1) eelmise valitsuse "loorberitele tuttujäämine" peale esimese laine taandumist // mittemillegitegemine raffa jõuluaegse "suhtluseufooria" ohjeldamisel - mis pani(gi) aluse teise laine plahvatuslikule arenemisele

(2) tänase valitsuse absurdne pohhuism nende võimuletõusu ajal plahvatuslikult ägenenud teise laine aegkriitilisel ohjeldamisel // lollpaaniline soov kõike ja kõiki "viimse sekundini lahti hoida"

(3) ja meie problemaatiline venekeelne vähemus // tema kohati debiilne suhtumine pandeemiavastastesse üleriiklikesse meetmetesse

JUHTKIRI | Lasnamäe katastroof


Pandeemia ajal juhtub kergesti, et haiguse ohvrid taanduvad statistikaks. Kas 11 surma päevas on palju hirmsam kui 13? Eks oleneb sellest, kui lähedane sa lahkunule olid.

Eesti ühe suurema nakatumisega piirkonnas Lasnamäel on koroonaviirus end nüüd puust ja punaselt Tallinna siluetile joonistanud. Umbes 750-st Lasnamäe elumajast 600-s on vähemalt üks teadaolev nakatunu. Kolmandikus hoonetes levivad viiruskolded. Sisuliselt võib iga hoonet vaadates nentida: seisan silmitsi viirusega.

Viimane, mida viiruse rünnaku epitsentrisse sattunud lasnamäelased praegu vajavad, on taudi pärast stigmatiseerimine. Paljuski on sealne katastroofiline olukord tingitud just sellest, et paremalgi ajal on paljud poliitikud kippunud võtma Lasnamäed otsekui võõrkeha.

Eesti Päevaleht kirjutas kuu alguses (4.3), et koroonaviirus levib venekeelse elanikkonna seas just süsteemse ebavõrdsuse tõttu rohkem. Samal ajal heitsid mõned poliitikud ette, et igapäevakogemuse põhjal jääb mulje, justkui poleks keegi Lasnamäel maski kandmise vajalikkusest kuulnudki.

Lasnamäe nakkusohtlik siluett tuletab meelde, kui ebaõnnestunud on senine lõimumine. Kuid süüdlaste otsimise asemel tuleks linnaosale praegu kähku tuge pakkuda.

Mõlemal puhul räägivad linnaosa suured nakatumisnäitajad viimase 30 aasta lõimumise läbikukkumisest. Alates juba sellest, et Eesti pealinnas mitte ei leevene, vaid süveneb rahvuspõhine segregatsioon. Me ei hinga ühes rütmis. Sestap ka muukeelsete (siiani) väiksem ohutunne.


Ent Lasnamäel, mis oleks eraldi suuruselt teine Eesti omavalitsus, on teisigi spetsiifilisi jooni. Esiteks tiheasustus, mis viirusele väga meeldib. Teiseks suur hulk neid, kelle töö iseloom ei luba distantsi hoida.

Integratsiooniprobleemi kohe ei lahenda (võtkem see tõsiselt käsile pärast kriisi haripunkti). Ent erakorralisi samme Lasnamäe aitamiseks tasub kaaluda. Miks mitte pakkuda haiguspäevade hüvitamist esimesest päevast? Kasvõi lühikeseks ajaks, kuni hari möödub. Sellises katastroofis tuleb harjumuspärased kaanonid kõrvale heita.

Lasnamäe nakkusohtlik siluett paistab Tallinnas kaugele. Lasnamäe murelt pole lihtsalt võimalik silmi kõrvale pöörata.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist