REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40168
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No kumb seltskond vingub ja protestib rohkem, kas need kes on 40-60 või need, kes on 20-30? Minuarust viimased. Seda ilmselt ka põhjusel, et see põlvkond pole õieti raskusi näinudki ja elu on olnud lill (ka osalt vanema põlvkonna pingutuste tulemusena järeltulijatele muretu elu kindlsutada). Kui nüüd keegi tuleb seda piirama, siis oh hädakisa.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9130
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kapten Trumm kirjutas:Oleme üles kasvatanud uue põlvkonna, kes on hästi teadlik oma õigustest, kuid mitte niiväga teadlik oma kohustusest (sh kohustustest ühiskonna ees). :oops:
Ehk suhtumine - MINUL on õigused ja TEISTEL on minu ees kohustused. Selline "elufilosoofia" välistabki tegelikult piirangureeglite järgimise - teie võite siin end piirata, MINA teen mida MINA tahan.
...
Trumm, sa oled jälle omadega metsas. Vbl. sinu üles kasvatatud põlvkond on selline, nagu sa kirjeldad, kuid minu üleskasvatatud põlvkond küll selliseid jooni ei evi. Vähe sellest - ma ütleks, et täna täisealiseks saavad noored on märksa laiema silmavaatega ja teravamad pliiatsid, kui mitmed varasemad.

Noored ongi alati rohkem protestinud ja jäävadki seda tegema. See on normaalne. Probleem, mille eest meie põlvkond vastutab on see, et Venemaa propaganda ja mõjutustegevus on ikkagi niivõrd tugevalt juurdunud, et sellistel absurdsetel liikumistel on piisavalt kõlapinda.

"‘If you’re not a liberal when you’re 25, you have no heart. If you’re not a conservative by the time you’re 35, you have no brain." ... Churchill pole seda küll öelnud, aga kõlab hästi.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Jepp. Ega vainlane ei soosi ühte poolt ta soosib lõhenemist. Lõpetaks siin kohal kellegi teise poolt kirjutatud narratiivis kaasa mängimise. Sest lava on üks.

:oops:
Viimati muutis loomake, 23 Mär, 2021 10:33, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
andrus
Liige
Postitusi: 4353
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas andrus »

Kapten Trumm kirjutas:No kumb seltskond vingub ja protestib rohkem, kas need kes on 40-60 või need, kes on 20-30?
Kui foorumi statistika põhjal järeldusi teha, siis kõige rohkem vinguvad siin need, kelle sünniaasta on 1976 :)
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ermot »

Kapten Trumm kirjutas:Oleme üles kasvatanud uue põlvkonna, kes on hästi teadlik oma õigustest, kuid mitte niiväga teadlik oma kohustusest (sh kohustustest ühiskonna ees). :oops:
Ehk suhtumine - MINUL on õigused ja TEISTEL on minu ees kohustused. Selline "elufilosoofia" välistabki tegelikult piirangureeglite järgimise - teie võite siin end piirata, MINA teen mida MINA tahan.

Juba mingi % taolise meelestatusega massi tagab suured raskused iga kohustusliku asja elluviimisele - inimesed lihtsalt ei tea, et teatud huvid on nende omast kõrgemad ja inimesel on kohustus teatud asjus mokk maas hoida ja käsku täita.
No eks see ole laiemalt fenomen, mida lumehelbestumiseks võib kutsuda. Totalitaarsel riigikorral oli palju puudusi, aga tuleb välja, et kriisiolukorras ka mõned olulised eelised. Üks nendest on üksikisiku õiguste piiramine ühiskonna üleüldistes huvides ja selle vajaduse tingimusteta (suuremal või vähemal määral) aktsepteerimine.

Üks arst kurtis, et praegu jooksmas terav piir nö vanade ja uute vahel: keegi jääb haigeks, vaja asendada- kes saab? Noorematel igasuguseid põhjuseid- küll sünnipäev, küll vaja kinno minna, küll põnev film vaja vaadata. Vanemad olijad suruvad hambad kokku ja üldjuhul võtavad sellised, kahtlemata olulist üksikisiku õiguste piiramist sisaldavaid vajaduspõhiseid väljakutseid millegipärast vastu.

Üks vene tuletõrjuja seletas seda hästi: poetomu shto est takoe slovo "nada" (sest on olemas selline väljend nagu "on vaja"). No ei taha keegi sinna põlevasse majja tormata, aga keegi peab lapsed tulesurmast päästma. Või vaatame kõik koos pealt ja räägime, kuidas tuletõrjuja amet liberaalse maailmakorra põhimõtetega vastandub? Mis neist lämbuvatest lastest, peaasi et minu põhiseaduslikud õigused oleks ikka korralikult kaitstud...

Hetkel veel saavad lumehelbekesed sellisel sissejuurdunud vastutustundel liugu lasta. Varsti peavad need lapsepõlve pikendajad hakkama oma vahel vastutust võtma või jagama. Siis saavad ehk vähe paremini aru ka, millest Kapten Trumm ja Borja siin täna jauravad.
No one said survival was fun.
Peeter
Liige
Postitusi: 2573
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

loomake kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Oleme üles kasvatanud uue põlvkonna, kes on hästi teadlik oma õigustest, kuid mitte niiväga teadlik oma kohustusest (sh kohustustest ühiskonna ees). :oops:
Ehk suhtumine - MINUL on õigused ja TEISTEL on minu ees kohustused. Selline "elufilosoofia" välistabki tegelikult piirangureeglite järgimise - teie võite siin end piirata, MINA teen mida MINA tahan.
Kõlab peaaegu nagu uuem gen. Ei väärigi oma vaadetele vastavat elu?

Kuulge see värk siin lõhnab tugevalt radikaliseerumise järele. Palun lõpetada muidu hakatakse siin veel keevitusega Mustamäel ukselt-uksele sõitma.

Sellel on loomus iseenesest kasvada. Praegu lükkame kõik reisisellid vardasse ära sest tuntub õigustatud. Aga järgmisel hetkel kui tunduks täiesti põhjendatud laupäeval mingit auto jupi ostma minna ja tuttav müügimees lubab korraks poodi... Seotakse järgmisel hetkel teid mõlemaid poe ukse külge kui rahva vaenlased ja koroona levitajad.
Vat see on nüüd minu arvates ilmselge teema üle võlli keeramine. Kui on tagatud viiruseennetuse ja viirusetõrje meetmed, hoidudes kaugele ja desodes ja mida iganes, siis see on jabur tõlgendus. Ja kui tahad tõesti kedagi uste külge siduma hakata, siis neid kohti kus 2+2 peale vilistatakse, neid on ilma mingi "tuttava müügimehetagi" küllalt. Ja selline kahe inimese pedereerimine sellises kujundlikus olukorras on täiesti reaalne alles/juba siis, kui igal pool on anarhia, nii Prismades kui Depodes kui mida iganes. Ja niimoodi radikaliseeruma hakkab asi siis, kui keegi olukorda (enam) ei kontrolli, ja ka siis kas enne anarhiat või paralleelselt "nukukeste päikesevalitsuse" käte ülestõstmisega võtab keegi kontrolli selle maalapi üle. On see siis meie oma Kaitseliit, või selle saamatuse lõpetab väline kindralkuberner. Kust poolt ta tuleb, see sõltub juba olukorrast maailmas. Kui me oleme nii saamatud, et paistmas on anarhia, siis pole meil enam ka sõnaõigust kes ja kustpoolt tuleb meile kindralkuberneriks!
Viimati muutis Peeter, 23 Mär, 2021 11:54, muudetud 1 kord kokku.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tommy »

Kui me oleme nii saamatud, et paistmas on anarhia, siis pole meil enam ka sõnaõigust kes ja kustpoolt tuleb meile kindralkuberneriks!
Ettevaatlikumalt...
Kõva käe ihalejad ei saa enamasti aru, et just nemad ongi esimesed, kes seda "kätt" tundma saavad.
Peeter
Liige
Postitusi: 2573
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

Kilo Tango kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Oleme üles kasvatanud uue põlvkonna, kes on hästi teadlik oma õigustest, kuid mitte niiväga teadlik oma kohustusest (sh kohustustest ühiskonna ees). :oops:
Ehk suhtumine - MINUL on õigused ja TEISTEL on minu ees kohustused. Selline "elufilosoofia" välistabki tegelikult piirangureeglite järgimise - teie võite siin end piirata, MINA teen mida MINA tahan.
...
Trumm, sa oled jälle omadega metsas. Vbl. sinu üles kasvatatud põlvkond on selline, nagu sa kirjeldad, kuid minu üleskasvatatud põlvkond küll selliseid jooni ei evi. Vähe sellest - ma ütleks, et täna täisealiseks saavad noored on märksa laiema silmavaatega ja teravamad pliiatsid, kui mitmed varasemad.

Noored ongi alati rohkem protestinud ja jäävadki seda tegema. See on normaalne. Probleem, mille eest meie põlvkond vastutab on see, et Venemaa propaganda ja mõjutustegevus on ikkagi niivõrd tugevalt juurdunud, et sellistel absurdsetel liikumistel on piisavalt kõlapinda.

"‘If you’re not a liberal when you’re 25, you have no heart. If you’re not a conservative by the time you’re 35, you have no brain." ... Churchill pole seda küll öelnud, aga kõlab hästi.
Kaitseväest läbi käinud mehed peaksid juba väga hästi oskama eristada minu õiguste ja ühiskonna õiguste olulisuse erinevusi koos sellega kaasnevate kohustustega. Ja nad peavad olema suutelised ka enda ümber olevad ussitavad naisisikud tegelikkusesse tuua. Ja nad peavad olema ette valmistatud ühiskonna õiguste igakülgseks kaitsmiseks nende eest, kes meie riiki ja/või meie ühiskonda vaenulikult ja/või hoolimatult suhtuvad. Selle asemel toimub aga täiesti eidelik nutt ja hala ja vastutöötamine.
Tuleb tõdeda, et isamaalises kasvatuses on demokraatia tingimustes meil ilmnenud olulisi puudujääke. Lohutab vähe, et teistel on sama sant seis demokraatia tingimustes.
Vaatad venelasi: hõigatakse ees, et "rodina matj zavjot! ja lähevad! kuhu vaja.... kasvõi Tšernobõli. Ühiskond, emad, naised, tütred, pojad jne vajavad päästmist ju.
Ma olen enam kui kord mõelnud, et kui NSVL-i asemel oleks tuumajaam lennanud keset Euroopat? Ja veel näiteks nüüd? Et kes siis oleksid läinud/ läheksid seda tuumajaama kustutama...? Jaapanlastelgi oli raskusi mehitamisega, aga seal on kultuur ikka hoopis hierarhilisem ja sõnakuulekusele suunatum.
Viimati muutis Peeter, 23 Mär, 2021 11:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40168
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Üks arst kurtis, et praegu jooksmas terav piir nö vanade ja uute vahel: keegi jääb haigeks, vaja asendada- kes saab? Noorematel igasuguseid põhjuseid- küll sünnipäev, küll vaja kinno minna, küll põnev film vaja vaadata. Vanemad olijad suruvad hambad kokku ja üldjuhul võtavad sellised, kahtlemata olulist üksikisiku õiguste piiramist sisaldavaid vajaduspõhiseid väljakutseid millegipärast vastu.

Üks vene tuletõrjuja seletas seda hästi: poetomu shto est takoe slovo "nada" (sest on olemas selline väljend nagu "on vaja"). No ei taha keegi sinna põlevasse majja tormata, aga keegi peab lapsed tulesurmast päästma. Või vaatame kõik koos pealt ja räägime, kuidas tuletõrjuja amet liberaalse maailmakorra põhimõtetega vastandub? Mis neist lämbuvatest lastest, peaasi et minu põhiseaduslikud õigused oleks ikka korralikult kaitstud...

Hetkel veel saavad lumehelbekesed sellisel sissejuurdunud vastutustundel liugu lasta. Varsti peavad need lapsepõlve pikendajad hakkama oma vahel vastutust võtma või jagama. Siis saavad ehk vähe paremini aru ka, millest Kapten Trumm ja Borja siin täna jauravad.
Seda nimetatakse sisseharjunud kohusetunne - nimelt töökohustused on tähtsamad kui isiklik mugavus. Kunagi oli see vägagi heakskiidetud suhtumine, täna kahjuks mitte eriti. Mina nt olen juba aastaid tööle inimesi võtnud sedasi, et vähemalt 40a vanust, pere, vähemalt 2 last mitte nooremad kui 10a. Sellised inimesed teavad hästi, misasi on kohustus ja vastutus. Võrreldes 25-ste lollpeadega, kellel on elu eesmärk reedel pudel ninaette saada ja järgmise tibiga sängi ronida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2573
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

tommy kirjutas:
Kui me oleme nii saamatud, et paistmas on anarhia, siis pole meil enam ka sõnaõigust kes ja kustpoolt tuleb meile kindralkuberneriks!
Ettevaatlikumalt...
Kõva käe ihalejad ei saa enamasti aru, et just nemad ongi esimesed, kes seda "kätt" tundma saavad.
Aga seda ma kirjeldasingi, et enne seda on veel väga palju samme, mis astuda tuleb enne kui olukord selliste jamadeni jõuab. Et see ei käi nii lihtsalt, et Prisma uksed on pärani, aga suletud autopoe ukse juures seotakse kahte inimest ukse külge süüdistatuna viiruse levitamises. See on jabur ülevõlli õigustus asjade liberaaldemokraatlikuks enesevooluteed laskmiseks.

Kui tsiteerid, siis tsiteeri kogu mõtet, aga mitte ainult ühte teemast välja võetud lauset.
Xender
Liige
Postitusi: 1700
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Xender »

See, et meil sureb päevas 10 vanainimest ja lootusetut haiget (millega võib kokku võtta 95% meie suremuse Koroonasse) ning inimesed saavad kopsupõletikust kopsukahjustusi (iga kopsupõletik jätab kas suurema või väiksema kahjustuse ning ka ilma koroonata diagnoositi neid meil keskmiselt 15 - 20 tuhat aastas). See kõik viib tsivilisatsiooni kokkukukkumisele ??? Tsivilisatsioonid ei kukkunud kokku ka siis kui terveid linnu pühiti maapealt ning kaotusi loeti miljonites ja kümnetes miljonites.

Mida ma ei väsi kordamast, riigile, rahvale ... tsivilisatsioonile on koroona nohu (surevad vanad ja haiged, keda meilgi liiga palju tekkinud - üle poole riigieelarvest läheb nende peale). Ainuke oht koroona puhul on mentaalne, kus paanikas mass hakkab lollusi tegema.

Näiteks hävitab oma majanduse (Euroopa) mille tagajärjeks võivad pikemas plaanis tõesti olla revolutsioonid ja sõda. Siin hakkab tõesti lahti rulluma piibelik iseenest täituv ennustus - püüd ära hoida katastroofi viib veelgi suuremale õnnetuseni ...

Vaatan, et kuu lõpust saab Ukrainasse lennata, polegi ammu sealseid sugulasi külastanud.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Kuidas palun? Ma siin juba pikemat aega üritan rõhutada et praegused numbrid tulevad töökolletest kus sittagi ei pinguta et levikut takistada. Riiki sisenejate perses sorkimine ja 14 päevaks sund isoleerimine mille nad peavad ise kinni maksma ei ole prioriteet. Prioriteet on numbrid alla saada et meditsiin käigus püsiks aga siin ei jõua keegi juba valitud sihtmärgi pealt ära keerata toru vaid ikka põrutatakse edasi. Kui kõik augud kinni toppida ja Eesti täiesti isoleerida... Ei lahenda see siselevikut kui inimesed ei saa kuradi aru et kontaktid nii minimaalseks kui saab... Tööl... Miks tööl? Sest ükski muu koht ei tohiks üldse enam ootamatuid kontakte tekitada. Ei usu et poriloigust vett läbilaskev jalanõu koroona tekitab.

Keda sa siin liberaaliks sõimad?

Ma üritan vaid selgeks teha et võiks ennast kokku võtta. Jah reisilt tuuakse igast jama kaasa kui ettevaatlik ei olda. Aga see sama seltskond kes reisil " kõiksugu mõnud" välja võtavad, teevad seda siin sama moodi. Ja see kes hoolas on, on seda niikuinii...
Viimati muutis loomake, 23 Mär, 2021 11:34, muudetud 2 korda kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Muude töökollete kohta ma ei tea, aga meil on laos ja kontoris alates augusti lõpust maskikohustus, desinfitseerimine ja sööklas piirangud. Ning kontorisse enamus inimesi ei tulegi sest ei sunnita, meid on kohal mingi < 10. Bussis ei tohi ka üksteise kõrvale istuda. Laos töötab meil mingi 500 inimest, täpselt ei tea.

Muidugi lihttööliste hulgas on palju lasnamäelasi ja need saavad oma piirkonnas selle varsti igalt poolt kätte.
hjl85
Liige
Postitusi: 6382
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Vaktsiin saadud. Eks annan teada kuidas, mis ja kas juhtub. Tehti AZ
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9130
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

Xender kirjutas:...surevad vanad ja haiged, keda meilgi liiga palju tekkinud - üle poole riigieelarvest läheb nende peale...
Soovin head vananemist ja haigestumist sullegi. Humanistina üldiselt vihkan kirglikult selliste lausete moodustajaid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist