REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

kana tagumik kirjutas:Ma´p saa sest vanurite põtkimisest aru.
Meditsiiniõiguse vallas on aeg kõvasti edasi läinud. Lihtsatest asjadest: kui need vanurid noored olid siis ei andnud arstid haiguslugu patsiendile lugemiseks. Ma läksin ükskord peale sõjaväge ca 1989 med komisjoni ja registratuuris anti toimik millegipärast minu kätte. Ma hakkasin seda arsti ukse taga järjekorras oodates lugema ja esimene möõdaminev arst kutsus konsiiliumi kokku - teemal et kas toimikut tohib patsiendile anda Vaidlus lõppes sellega et lubati lugeda (olgugi et ma sinna veetud kraakadest suurt aru ei saanud :) ).
Tänapäeval on minuarust elementaarne et igaüks oma digiloos tuhnib?

Vaktsiiniga seoses peetakse keha igaühe enda omandiks ja sundvaktsineerida ei saa. Umbes samad argumendid on abordipooldajatel. Naise keha on ta enda omand ja aborti keelata ei saa.
Et riigi kui terviku huvides midagi sellist teha tuleb vaktsineerimise mõttekust kas selgitada (kes aru saada ei taha see ei saa nagunii), tekkida võivat kahju rahaliselt kompenseerida ( nagu mõned riigid teevad ) või mingite hüvedega meelitada ( kasvõi mandariinide ja viinapudeliga) . Hüvesid meenutades, no veredoonoritele antakse ka ju midagi kuigi raha eest verd osta on taaskord õigusvastane.

Selle kõige jaoks on tegelikult ministeeriumis hästi makstud tüübid palgal, nimetatakse "nõunikeks". Nad pole sinna kohvilarpimiseks ega säärejooksu demonstreerimiseks palgatud (kui mõni neist veel aru pole saanud )
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Irja Lutsar seisukohast AZ vaktsiini suhtes:
Teadusnõukoja juht Irja Lutsar tuletas meelde, et immunoprofülaktika ekspertkomisjon on andnud soovituse AstraZeneca vaktsiini alla 60-aastastele mitte süstida HIT-laadse sündroomi ehk trombiohu tekkimise tõttu.

“Paraku tundub, et see soovitus on läinud kurtidele kõrvadele,” sõnas Lutsar.

Kommenteerides eile vaktsineerimiskeskuste juurde tekkinud nooremate inimeste järjekordi, ütles ta, et nooremad inimesed ihalevad vaktsiini ja vanemad kardavad seda, kui olukord peaks olema vastupidine

Lutsar nentis, et sündroom on küll väga harvaesinev - 1/100 000 vaktsineeritu kohta, kuid siiski tõsine haigus. “See ei ole nagu Downi sündroom, mis on inimesel diagnoositud, vaid see võib tekkida vaktsineerimise tagajärjel,” selgitas ta. “Inimene ei tea, et tal see sündroom tekib.” Lutsari sõnul tekib see sündroom valdavalt alla 55-aastastel ning esineb rohkem naistel.

Niisiis, vähemalt praegustest andmetest lähtudes, ei soovita Lutsar AstraZenecat süstida noorematele inimestele ka siis, kui vaktsineerimise fookuses olevad 60-aastased ja vanemad on kaitsepoogitud.
https://www.delfi.ee/artikkel/93036847/ ... le-sustida

---
vanahalb kirjutas:esimene möõdaminev arst kutsus konsiiliumi kokku - teemal et kas toimikut tohib patsiendile anda
Mure võis olla tingitud ka sellest, et kogu info oli ühes paberist kaustas ("kaardil").
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Pagan, ma ei saa jälle Lutsarist aru, sest kui meil üle 60-sed on enam-vähem vaktsineeritud ja meil eriti muud vaktsiini peale AZ on vähe, siis on jälle vaktsineerimisele hoop antud.

Kui vaktsineeritute seas on trombijuhtumeid vähem, kui samas vanuserühmas keskmiselt, siis liigitub Lutsari jutt jälle mullikeste ajamiseks.
Viimati muutis AMvA, 04 Apr, 2021 10:02, muudetud 1 kord kokku.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas:
vanahalb kirjutas:esimene möõdaminev arst kutsus konsiiliumi kokku - teemal et kas toimikut tohib patsiendile anda
Mure võis olla tingitud ka sellest, et kogu info oli ühes paberist kaustas ("kaardil").
Seesuur et kui selline oht et patsient toimikuga metsa jookseb ja info jäädavalt kaduma läheb siis võib-olla ka.
Tookord oli vaidlus küll konkreetselt patsiendi õiguste teemal ja et kas ma ise tohin lugeda. Ma argumenteerisin et ma pean teadma mis jama te mu kohta sinna kirjutanud olete. Võib-olla tuleb need lilled ja kommikarp hoopis kellelegi teisele viia.

PS : vanurite vastuseisu käsitlevast eelnevast teoreetilisest poolest jäigi välja AZ vaktsiini kui sellise kõrvaltoimed. Mõned riigid on selle üldse ootele pannud ja internet on tänapäeval igas metsakülas.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maksipoiss »

Vanematel huvi pole https://www.delfi.ee/artikkel/93036981/ ... el-ohtralt, aga nooremaid üritatakse nüüd hirmutamisega sealt eemale ehmatada https://www.delfi.ee/artikkel/93036847/ ... le-sustida :scratch:
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Alles oli, et 60+ jaoks AZ ei ole soovitatav. Nüüd ,TA teatab, et hoopis nooremate jaoks ei ole AZ kasutamine õige :dont_know:
Paras segadus.
T.
LupusII
Liige
Postitusi: 529
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas LupusII »

Päris palju nooremaid on saanud ühe doosi Astrat. Teise sutsaka saavad nüüd mida?
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tympsa »

AMvA kirjutas:Pagan, ma ei saa jälle Lutsarist aru, sest kui meil üle 60-sed on enam-vähem vaktsineeritud ja meil eriti muud vaktsiini peale AZ on vähe, siis on jälle vaktsineerimisele hoop antud.

Kui vaktsineeritute seas on trombijuhtumeid vähem, kui samas vanuserühmas keskmiselt, siis liigitub Lutsari jutt jälle mullikeste ajamiseks.
Meil ei ole üle 60.a. enam-vähem vaktsineeritud . Meil ei ole isegi üle 80.a. enam-vähem vaktsineeritud.

https://www.terviseamet.ee/et/koroonavi ... -andmestik

Vaktsineerimine 60+ eagrupis ja riskigruppides käib viletsasti .

Just selles eagrupis levivad väga hästi "naised saunas rääkisid" hirmujutud ja ega AZ vaktsiini ümber käiv üle-Euroopaline kaklus ja trall, küll süstimise peatamine ja siis jälle avamine ja siis jälle peatamine samuti pole just kaasa aidanud . Juba niigi olemuselt kahtlustavad inimesed kahtlustavad seetõttu nüüd veelgi rohkem mingit alatut trikki, mida nendega tahetakse teha.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tympsa »

LupusII kirjutas:Päris palju nooremaid on saanud ühe doosi Astrat. Teise sutsaka saavad nüüd mida?
ikka sedasama AZ . Kui nad soovivad . Terviseametil pole keeldu seda noorematele süstida, see on kõigest soovitus .
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

maksipoiss kirjutas:Vanematel huvi pole ..
Ja, nii ongi - mina siin registreerin, Kedagi, Googeldan vaksin. koha aadressi, jne. (hala)
Tulemus on, et "ei sõida kuhugi, ei tee midagi"-nö., viisakalt teatatakse, et "võtame aja maha", otsustame tulevikus kui otsustame :evil: Krt.
T.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

tympsa kirjutas:
AMvA kirjutas:Pagan, ma ei saa jälle Lutsarist aru, sest kui meil üle 60-sed on enam-vähem vaktsineeritud ja meil eriti muud vaktsiini peale AZ on vähe, siis on jälle vaktsineerimisele hoop antud.

Kui vaktsineeritute seas on trombijuhtumeid vähem, kui samas vanuserühmas keskmiselt, siis liigitub Lutsari jutt jälle mullikeste ajamiseks.
Meil ei ole üle 60.a. enam-vähem vaktsineeritud . Meil ei ole isegi üle 80.a. enam-vähem vaktsineeritud.

https://www.terviseamet.ee/et/koroonavi ... -andmestik

Vaktsineerimine 60+ eagrupis ja riskigruppides käib viletsasti .

Just selles eagrupis levivad väga hästi "naised saunas rääkisid" hirmujutud ja ega AZ vaktsiini ümber käiv üle-Euroopaline kaklus ja trall, küll süstimise peatamine ja siis jälle avamine ja siis jälle peatamine samuti pole just kaasa aidanud . Juba niigi olemuselt kahtlustavad inimesed kahtlustavad seetõttu nüüd veelgi rohkem mingit alatut trikki, mida nendega tahetakse teha.
Enam-vähem selles mõttes, et kes soovivad vaktsineerida, ega me neid tänavalt ka hakka kainestusmaja autodega kinni püüdma
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

AMvA kirjutas:
tympsa kirjutas:
AMvA kirjutas:Pagan, ma ei saa jälle Lutsarist aru, sest kui meil üle 60-sed on enam-vähem vaktsineeritud ja meil eriti muud vaktsiini peale AZ on vähe, siis on jälle vaktsineerimisele hoop antud.

Kui vaktsineeritute seas on trombijuhtumeid vähem, kui samas vanuserühmas keskmiselt, siis liigitub Lutsari jutt jälle mullikeste ajamiseks.
Meil ei ole üle 60.a. enam-vähem vaktsineeritud . Meil ei ole isegi üle 80.a. enam-vähem vaktsineeritud.

https://www.terviseamet.ee/et/koroonavi ... -andmestik

Vaktsineerimine 60+ eagrupis ja riskigruppides käib viletsasti .

Just selles eagrupis levivad väga hästi "naised saunas rääkisid" hirmujutud ja ega AZ vaktsiini ümber käiv üle-Euroopaline kaklus ja trall, küll süstimise peatamine ja siis jälle avamine ja siis jälle peatamine samuti pole just kaasa aidanud . Juba niigi olemuselt kahtlustavad inimesed kahtlustavad seetõttu nüüd veelgi rohkem mingit alatut trikki, mida nendega tahetakse teha.
Enam-vähem selles mõttes, et kes soovivad vaktsineerida, ega me neid tänavalt ka hakka kainestusmaja autodega kinni püüdma
No arvestades et keegi selles vanusegrupis ei tõtta eriti enam vaktsineerima siis ongi enam-vähem... ja pole põhjust vaktsiini noorematele mitte pakkuda. Ja mul abikaasa sai selle Medicum reedese kampaania registreeringu kaudu täna oma sutsaka kätte, näeb siis, millised kõrvalmõjud siis talle satuvad...
Kasutaja avatar
ermot
Liige
Postitusi: 1020
Liitunud: 25 Dets, 2011 15:33
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ermot »

kana tagumik kirjutas:Ma´p saa sest vanurite põtkimisest aru. Vaktsineeritud on neid ka palju varem ja rohkem, teine maailmasõda pärandas epideemiakolded ja ussitõved. Jagu saadi neist vaktsiinidega (rõuged, lastehalvatus, tüüfus) ja hügieenidistsipliini kehtestamisega.
Olen ise ka kõik need kohustuslikud vaktsiinid omal ajal kätte saanud ja elus. Samas, kui ma olen püüdnud vaktsineerimise vastaste ja pooldajate väiteid kuidagi valideerida (ärge nüüd ära tapke, mul selline veidrus küljes käibetõdesid üle testida), siis ei leia veenvat materjali ühelt ega teiselt poole kasuks. Mis on mind üldiselt teinud ettevaatlikuks igasuguste vaktsiinidega seotud teemade käsitlemisel.

Üks põhjus on kahtlemata see, et mul ei ole vajaliku ettevalmistusega selliseid uurimisi tegema. Pole arst, pole vajalikke teadmisi ja väga keeruline on sellises olukorras mingeid pädevaid hinnanguid anda. Samas olukorras on aga ka kõik teised, kes pole arstile ette nähtud haridusteed läbinud, kuid peavad oma piiratud teadmiste põhjal oma elu otseselt mõjutavaid otsuseid tegema.

Ja siin ongi see konks- asi taandub usule. Usule, et me usaldame arstide ettevalmistust ja nende teadmised on piisavad näiteks minu tervise kohta. Ilmneb selline usu laadne lähenemine kõige selgemalt just vaktsineerimise teemal. Väide vaktsiini vastaste poolt tekitab raevukaid, kuid väga tihti põhjendamatuid emotsioone vaktsiiniusuliste (vabandust selle väljendi pärast) poolt ja vastupidi. Jällegi vabandan utreerimise pärast, aga see kõik meenutab mulle ususõda. Jeesuse pooldajad tapavad Muhamedi pooldajaid ja vastupidi ning ilma igasuguse objektiivse aluseta. Piisab usust.

Mida ma olen püüdnud teha, on valideerida meetodeid, millega teaduskirjanduses üht või teist lähenemist hallatakse. Pean tunnistama, senise kogemuse põhjal on pilt ebaveenev ja seda eriti vaktsiini kasulikkust tõestavate uuringute puhul. Valimid on väikesed, hinnangud kallutatud ja see, mis näiteks sotsioloogias on lubamatu lihtsustus, on arstiteaduses järsku kindel fakt. Muuseas, tihti ka majanduses, aga see selleks. Ja olles ise selliseid analüüse teinud- mistahes uuringuga seotud numbriparve vahtimine ja sealt mingi mõistliku seisukoha tuletamine on väga loominguline tegevus. Jah, on hästi kontrollitavaid ja rakendatavaid meetodeid, kuid seda on vaid piiratud hulk ja need ei pruugi alati olla rakenduvad.

Näiteks minu jaoks on inimese tervis must kast, millesse läheb nii palju lõpptulemust mõjutavaid sisendeid, et puudub veenev ja nähtav seos väljundis aset leidnud muutuste osas- aga see on ilmselt minu enda piiratus. Olles IT süsteemide arendaja, on mul raske pöördprojekteerida isetekkelist ja üüratult pika aja jooksul arenenud inimorganismi. Suudan ehk tuvastada tekkivaid mustreid sisendite ja väljundite vahel, aga need on väga unikaalsed ja üldistuste tegemine tundub mulle sellest vaatenurgast täiesti lubamatu lihtsustusena. Andmete tasemel on iga inimene täiesti eriline.

Ravimi/vaktsiini annustamine on sellest vaatenurgast natuke nagu ahvil banaaniga- kui vajutad nuppu, saad banaani. Vajutad valet nuppu, saad külma dushshi. Muuseas, sellega seoses meenub üks kuulus katse. Võeti 10 ahvi ja anti võimalus saada banaani. Selleks tuli ainult redelist üles ronida. Nipp oli aga selles, et iga ahv, kes seda püüdis teha, vallandas külma vee joa ja kõik ahvid said märjaks. Mõne aja pärast õppisid kõik ahvid ära, et redeli otsa ronimine on halb mõte, sest... Siis võeti üks ahv valmist välja ja asendati teisega. Uus ahv tahtis banaani saada, hakkas redeli otsa ronima, aga sai kohe teiste ahvide käest peksa. Keegi ei tahtnud märjaks saada, arusaadav. Siis vahetati järgmine ja kõik kordus uuesti. Mis aga loo juures huvitav on, on see, et lõpuks olid kõik 10 algset ahvi välja vahetatud, aga ikka sai iga uus ahv peksa katse eest banaanile järgi ronida. Keegi ei teadnud enam, miks, aga peksa anti ikka.

Majanduslikust poolest. Saan aru, ravimiuuringud on kallid, aga seda on ka ravim ning pahatihti kontrollivad ravimifirmad iseennast. Ja kui vaadata summasid, mis ravimitööstuses liiguvad, siis need on üüratud. Mõni olematu Lääne Euroopa ravimit arendav firma võib liigutada rohkem rahasid, kui Eesti riik. Arvutage näiteks, kui palju maksab kõikide inimeste vaktsineerimiseks vajalik vaktsiinipartii? Ja meie puhul on tegemist väga väikese riigiga.

Veel üks vaade. Kui ma olen püüdnud vestluste käigus veidi hinnata arstide endi teadmisi ja arusaamasid nendest uuringutest, siis ka meditsiinilises operatiivtöös kasutatakse palju lihtsustusi. Nii näiteks on COVID-19 haiguse kulg suht ennustamatum, alustades asümptomaatilistest ja lõpetades surmaga lõppevatest juhtumitest. Haigus ise võib välja lüüa paari päeva kuni 20 päeva (oli vist selline ülempiir) jooksul. Ometi on käibel tõdemus, et haigus lööb välja kahe nädala jooksul. Kui ma nüüd jään haigeks ja arvutan tagasi 14 päeva ning käin läbi kõik sellel päeval kohatud inimesed, siis kedagi kohtus süüdistada oma nakatumises ma küll ei saa. Statistiliselt on tõenäosus saada haigus korda tõenäosus nakatuda sümptomaatiliselt korda tõenäosus sellesse surra praktiliselt olematu ja käesoleva olukorra teeb ohtlikuks vaid fakt, et see on väga nakkav ja haiglasüsteem ähvardab kokku kukkuda.

Tulles aga tagasi arstide juurde, siis nemad peavad tegema otsuseid konkreetsest isikust ja juhtumist lähtuvalt. Lutsar saab lubada statistilisi üldistusi, arst mitte. Arst on andnud vande kaitsta igat elu ja see kallutab ilmselt kasutama töötavaid rusikareegleid stiilis jah-ei, must ja valge. Kas lõputa õud või õudne lõpp. Ei oska pahaks panna, aga igasuguste tõenäosustega opereerimine ei ole arstide jaoks atraktiivne. Mis vaktsiini käsitlevatel teemadel toob esile arstide ettevalmistuse nõrkuse, sest sellistest töödes ei anta on/ei ole stiilis vastuseid. Mõnel juhul on, mõnel juhul ei ole- mida paganat selle teadmisega peale hakatakse?

Mis teeb vaktsiiniteema paljuski usu teemaks ka kõrgelt haritud arstide hulgas. Nii on, sest mitmete teadusuuringute järeldused toetavad seda ja kolleegid/õppejõud/juhtivad arstid väidavad nii. Kui siis eksisteerivad teistsugused, harjumuspärastest usuradadest väljaspool paiknevad uuringud, siis on seda lihtsam ignoreerida kui hakata sealt tuletama lihtsaid ja selgeid kasutusreegleid hägustavaid erandeid. Seega, erandid on olemas ja kõik tunnistavad seda, aga valmidust ja võimekust erandite välja selgitamiseks üksikjuhtumi korral ei ole. Minul aga on see üks ja ainukene elunatukene, kuidagi ei tahaks olla see statistiline viga üldiselt kõiki rahuldavas matemaatilises võrrandis.

Lõpptulemina moodustub arstide hulgas teatav tsunftilaadne moodustis, kus omasid kaitstakse ka siis, kui nad eksivad. Eks riskid on kõrged, see on üks moodus neid maandada ja omane ka näiteks jõustruktuuridele vms. Samas, sellega kahaneb seltskonna võime õppida ja kui ajalukku vaadata, siis on sellele nähtusele tuginedes kasutatud tagantjärele vaadates väga küsitavaid meetodeid inimeste raviks. Mis välistab, et me täna ei kasuta selliseid, tagantjärele äärmiselt kohatuid meetodeid ja kas vaktsiin on ikka sellest grupist absoluutse kindlusega väljas? Kui nüüd jälle utreerida ja seda pahatahtlikult, siis inimkond ohverdab vaktsiiniusu nimel nõrgemad liikmed selleks, et tugevamad saaksid edasi elada.

Selles mõttes on praegune aeg äärmiselt tänuväärne, see võimaldab teha väga ulatuslikke ja statistiliselt pädevaid arvutusi. On meil julgust seda teha või on lihtsam jätta asi nii nagu on ja peksta kõiki kahtlejaid nende usuleiguse eest?

Kokkuvõtvalt: äärmiselt läbipaistmatu ja samas väga lukratiivne on see vaktsiini- ja ravimite temaatika. Jällegi taandub kõik usule, et kogu selles tarneahelas käituvad kõik osalised eetiliselt ja ainult inimeste aitamise nimel. Kas me täna julgeme täie kindlusega öelda, et see on nii? Ja kas arstid täna suudavad oma otsuseid patsiendile arusaadavalt põhjendada või on lihtsam ülempreestrite kombel ladinakeelset piiblit lugeda ja kurvastada, et kuidas temale ikka nii rumalad patsiendid sattunud on- mitte midagi nad asjast ei taipa, aga vaidlevad ikka!
Viimati muutis ermot, 04 Apr, 2021 11:15, muudetud 1 kord kokku.
No one said survival was fun.
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tympsa »

Tuleb arvestada ka seda,et seda vanemat põlvkonda häirib lockdown kõige vähem. Sissetulek on pensionist,see kuhugi ära ei kao, seni kuni riik kestab veel . Kuhugi Bahamale palmi alla reisima nad ka hordidena ei kipu. Kõrtsis trallida ja kontserdil näppu visata kah eriti ei viitsi enam. Enamikul on välja kujunenud rutiin,. mida lockdown väga ei segagi . Hommikul üles, juua kohvi ja siis turule ja poodi. Seal saab ka tuttavatega juttu puhuda , viimaseid jubedaid uudiseid kuulda ja avaturul ei pea isegi maski kandma.

Siis kodus, kel oma majake,saab aias askeldada ja näpud mulda panna . Külviaeg avamaal pole enam kaugel ja ka kasvuhoones vaja tomati-ja kurgitaimed peagi istutada . Alati on oksa- ja leherisu veel sügisest, mis vaiksemate ilmadega vaja aias ära põletada Siis sportlikumad vanamemmed lähevad kepikõnnile, see on täiesti lubatud . Ma iga lõuna ajal näen kuidas nii 70.a. naabrinaine koos sõbrannaga lähevad keppidega kõndima ja nii tunni aja pärast tagasi. Ise küll ei viitsiks niiviisi vehkida .

Pisikesi ebamugavusi muidugi on . Lapselapsed ei saa külas käia ja ka tuttavate tuttavaid on mõned, kes covidiga on hauda läinud, see natike hirmutab . Kuid väga palju see vanurite rutiin ei erinegi sellest, mis oli varem .
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Poti soldat »

maksipoiss kirjutas:nooremaid üritatakse nüüd hirmutamisega sealt eemale ehmatada https://www.delfi.ee/artikkel/93036847/ ... le-sustida :scratch:
Sellised sõnavõtud saavad vaktsineerimise innukusele ainult halvasti mõjuda. Väga ei üllataks kui varsti hakkaks meil soovi puuduse tõttu AstraZenecat lattu seisma kogunema ja siis pole nendega enam muud teha kui lätlastele pakkuda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist