www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 24 Jaan, 2022 14:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12955 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 864  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 23 Apr, 2021 22:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1666
Hiina Sinopharmi ja Sinovaci vaktsiinid jõuavad WHO heakskiitmise protsessi viimasesse etappi.
https://www.scmp.com/news/china/science ... al-process (23.04)
III mai peaks WHO andma vaktsiinide levitamiseks õnnistuse - plaan kohe kaasata Covax Facility ülemaailmsesse programmi (https://www.who.int/initiatives/act-accelerator/covax)
T.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 1:49 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1445
Peeter Ernits on asja niikaugele saanud, et a TA juhilt Lannolt lubaduse kättesaadavaks teha ( mis tasemel, iseasi) TA ohuhinnagu raport selle meelavalduse suhtes.

Samuti märkis Ernits, et esialgne koerte tänavale saatmsie kuupäev viibis KK palvel, kuna viimane tahtis seda tänaseks juba valitsuse enda jaoks kehtetut valget raamatut esitleda ja ei soovinud segavaid asjaolusid.
Lisaks veel Ernitsalt, et siseminisiter väitis, et tema otsustas TA ohuraporti põhjal, Vaher aga väidab, et PPA poolne tegutsemine tuli KAPO raporti põhjal.
No loota on, et vähemalt TA raportist saame midagi teada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 8:45 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27498
Asukoht: Viljandimaa
hjl85 kirjutas:
Err: teadusnõukogu lubanuks lapsed kooli kohe peale vaheaja lõppu ehk 26.04. Samuti sporditegevust gruppides õues.
https://www.err.ee/1608188848/teadusnou ... t-vaheaega
Huvitav, kas neil on mingeid muid andmeid koolide & poodide nakkusohu kohta kui siit läbi käinu? Neilt küsida ei viitsi (ja neil on murelike kodaniketagi küllalt tegemist), aga kui mõni akf teab, mis sel teemal veel kirjutatud on, siis jagagu oma teadmist.

USA lubab JJ vaktsiini jälle kasutada: https://www.err.ee/1608189817/usa-andis ... anustamist

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 8:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 3243
Ernitsa jutt sama usaldusväärne kui mõnel teisel tähelepanu otsijal. Midagi on alati õiget, mille ümber panna sobivat pudru ... Kas tal olid ka konkreetsed dokumendid või oletas seda koerte lugu? Keegi-kuski- midagi-kellelegi-rääkis... ilmselt.

kana tagumik kirjutas:
... Lisaks veel Ernitsalt, et siseminisiter väitis, et tema otsustas TA ohuraporti põhjal, Vaher aga väidab, et PPA poolne tegutsemine tuli KAPO raporti põhjal...
Siin ei ole mingit vastuolu, sest TA ja KAPO saavad anda ühele ja samale üritusele oma seisukohast hinnangu ning need ei saagi kattuda, nende töö eesmärgid on erinevad. Siseminister otsustab TA hinnangu põhjal kaasata PPA ja viimane otsustab kasutades lisaks KAPO ohuhinnangut, milliste vahenditega.
Muidu oleks meil Tervise- ja Kaitsepolitsei.
(nii nagu on erinevad arvamused mingist uuest rajatavast maanteest Transpordiametil ja Keskkonnaametil)

_________________
Paljude raamatute lugemine teeb inimese paljulugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 9:02 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27498
Asukoht: Viljandimaa
Lätis toimunud uuringu tulemustest:
Tsiteeri:
RSÜ radioloogia teaduslabori juhataja, Läti ülikooli dotsent professor Maija Radzina rääkis maksa struktuurimuutuste uuringutest 2020. aasta oktoobris-detsembris COVID-19 läbipõdenute seas, kellest suur osa oli hospitaliseeritud. Neid võrreldi tervete inimeste kontrolligrupiga.

COVID-19 patsientidel täheldati kõrgenenud näitajaid fibrooside (armide moodustumise), steatoosi (rasva akumuleeriumine maksarakkudes) ja viskoossuse osas. Maksatiheduse suurenemist, fibroosi, täheldati kõige sagedamini liigse kehamassiindeksiga covid-patsientide puhul. Neil esineb sagedamini maksa rasvumisega seotud probleeme ja haigestumise kulg on raskem. Maksakahjustuste olemasolu täheldati 80% puhul COVID-19 tagajärjel surnud patsientidest. Teadlane soovitas neil, kes on põdenud läbi koroonaviiruse raskekujulise vormi, teha teatud aja möödudes maksa erinevaid tegureid kajastav uuring, seda eriti juhul, kui analüüside tulemused viitavad kõrvalekalletele maksa ensüümides.

“Praegusel hetkel ei ole teada, kui palju on vaja aega, et maksa normaalne tegevus taastuks, ja kas see on üldse võimalik. Kopsude taastumisvõimalus näib aga olevat hea,” täpsustas Radzina.

Ka RSÜ dotsent Oksana Kolesova märkis, et maks toodab kõiki vere hüübimiseks vajalikke proteiine, see aga tähendab, et maksa kahjustumise korral tuleb arvestada veelgi suuremate vere hüübimisprobleemidega. Seda kinnitas ka läbiviidud uuring: hospitaliseeritud patsientidel oli juba haiglasse saabudes vere hüübimisprobleemid. Ludmila Viksna juhtis tähelepanu sellele, et uuringuid Covidi mõju kohta maksale on maailmas viidud läbi vähe ja just selles valdkonnas on Lätil võimalus teha avastusi ning jõuda rahvusvahelisel tasandil teadusliku tuntuseni.
Tsiteeri:
Viksna grupi liikmetel õnnestus välja selgitada analüüside näitajad ja geenimarkerid, mille alusel saab hinnata haiguse raske kulgemise tõenäosust ning sellest paranemise võimalusi ühe või teise patsiendi puhul.

RSÜ dotsent Oksana Kolesova selgitas välja haiguse raskemat kulgemist tingiva geneetilise soodumuse olemasolu. Muuhulgas on leitud inimese geeni alleel (HLA-DRB1*11), mis on otseselt seotud hingamisteede puudulikkuse tekkimise ja arenemisega COVID-19 korral. Teadlane valis välja kokku 6 alleeli (geeniteisendit), mis kannavad endas suurenenud riski, et haigus võib kulgeda halva stsenaariumi kohaselt, ja 5 alleeli, mis lubavad suurema tõenäosusega eeldada, et organism saab haigusega hakkama.


Manused:
läti_covid3.jpg
läti_covid3.jpg [ 44.2 KB | Vaadatud 1389 korda ]
läti_covid2.jpg
läti_covid2.jpg [ 56.27 KB | Vaadatud 1389 korda ]
läti_covid_1.jpg
läti_covid_1.jpg [ 69.29 KB | Vaadatud 1389 korda ]

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.
Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 9:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Sept, 2006 22:59
Postitusi: 867
Lisan veel mõned tsitaadid eelnevale postitusele.

Tsiteeri:
Paljud patsientide kroonilised haigused on COVID-19 mõjul süvenenud. Kusjuures mõned haigused süvenesid sedavõrd, et nende letaalset kulgu ei õnnestunud enam vältida. Ieva Vanaga arvutas välja, kui suurel määral on kasvanud riskid, et haigus lõpeb surmaga:

* Krooniliste südamehaiguste korral (koronaarne, krooniline südamepuudulikkus, rütmihäired) kasvab haiguse surmaga lõppemise risk 2,88 korda.

* Krooniliste kopsuhaiguste korral (bronhiaalastma, HOPS, pneumofibroos) kasvab haiguse surmaga lõppemise risk 5,58 korda.

* Krooniliste neeruhaiguste korral kasvab haiguse surmaga lõppemise risk 13,89 korda.

Teadlasi üllatas asjaolu, et juhtudel, kui koroonaviirusega nakatus mõnda onkoloogilist haigust, immuunpuudulikkust (HIV) või suhkrutõbe põdev patsient, ei mõjutanud COVID-19 nende patsientide suremust põhihaigusesse. Vähe sellest, paljude onkoloogilisi haigusi põdevate patsientide puhul ei ilmnenud COVID-19 viirusega nakatumisel üldse mingisuguseid sümptome.


Tsiteeri:
Immuunsus peab olema mitte tugev, vaid õige

Meditsiiniteaduste doktor Elena Eglite rääkis uue koroonaviiruse ebatavalisest käitumisest. Tavaliselt hakkab immuunsussüsteem võitlema haigust tekitavate mikroorganismidega ja hakkab tootma tsütokiin-molekule, mis vallandavad immuunvastuse jaoks vajalike signaalide kaskaadi. Reeglina on nii, et mida tugevam on see reaktsioon, seda suurem on nakkusest jagusaamise võimalus.

COVID-19 puhul mängib aga tugev immuunsus aeg-ajalt õela vingerpussi, vallandades ülemäärase reaktsiooni ehk pikaajalise “tsütokiini tormi”, mis kutsub esile siseorganite kahjustusi ning võib lõppeda surmaga, sest tsütokiinide tase kutsub esile rünnaku organismi omaenese rakkude ja kudede vastu.

“Nüüd võib kinnitada, et COVID-19 juhul on oluline mitte niivõrd tugev immuunsus, vaid hoopis õige immuunsus ehk õigeaegne ja proportsionaalne immuunvastus,” räägib Eglite.

Riia Stradõnja Ülikooli Mikrobioloogia ja Viroloogia Instituudi teadusassistent Liba Sokolowska uuris üksikasjalikult auto-immuunvastuse moodustumise teemat ehk olukorda, kus organism hakkab vastusena COVID-19-le ründama omaenda rakke ning kudesid.

Teadlase versiooni kohaselt on paljud inimese ja viiruse rakkudes olemasolevad peptiidid (aminohapete ahelad) väga sarnased ning omavahel kattuvad, mis aitab viirusel „omasid“ järele aimata ja tungida sel viisil organismi. Muuseas, viirusega sarnased aminohappeahelad on olemas ka haistmisretseptorites ning sellega seostab teadlane ka lõhnatundlikkuse kadumise põhjust.

Tema jaoks näib see olevat loogilisem, kui varem nimetatud põhjused nagu näiteks epiteeli või närvilõpmete kahjustus.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 9:33 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Aug, 2014 16:32
Postitusi: 1642
Maailma mastaabis löövad päevased nakatumised jälle rekordeid. :( https://www.worldometers.info/coronavirus/

_________________
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 9:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1666
Belgia TA teatas 23.04, et riigi intensiivravi osakonnad on hädas ja palus Saksamaalt abi patsiendikoormuse leevendamiseks.
"Saksamaa on juba valmis patsiente üle võtma," ütles Belgia tervishoiuametnik Marcel Van der Auwera.
Belgia kavatseb lähiajal piiranguid leevendada.(sakslastele, see hästi ei meeldi)
https://www.dw.com/en/coronavirus-diges ... a-57320147

Euroopa. Vatikan ainsana on Riik, kus viimased 2 (4?) nädalat nakatumisi ei ole registreeritud.
Viimased 7 nädalat, iga nädalane nakatumise tõus maailmas, koos sellega kaasnevaga, ca. 10-12%.
Halb näide, India pandeemia näitajad võivad olla (vähimalt) 50% halvemad, ametl. statistikast. (saksa uudistest)
T.

Lisa.WHO liigitab India variandi "huvipakkuvaks variandiks". See tähendab, et varianti jälgitakse, kuid see ei tekita esialgu erilist muret.
https://www.dw.com/en/the-covid-variant ... 3664(23.04)


Viimati muutis Turist 47, 24 Apr, 2021 9:54, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 9:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 10170
Asukoht: Siilis
kana tagumik kirjutas:
Samuti märkis Ernits, et esialgne koerte tänavale saatmsie kuupäev viibis KK palvel, kuna viimane tahtis seda tänaseks juba valitsuse enda jaoks kehtetut valget raamatut esitleda ja ei soovinud segavaid asjaolusid.
Lisaks veel Ernitsalt, et siseminisiter väitis, et tema otsustas TA ohuraporti põhjal, Vaher aga väidab, et PPA poolne tegutsemine tuli KAPO raporti põhjal.
No loota on, et vähemalt TA raportist saame midagi teada.

Minu viis kopikat sellesse:

-- ma ei pea neist "lapikmaa lillelastest" demonstrantidest mitte krd essugi..

-- samas on ERNITSa uuristamine teema kallal juba suht selgesti välla toonud, et PPA vassib..

-- lisaks ei meeldi mulle absoluutselt tolle kesikutega mehkeldava siseministri silmavaade - no otse krd klassikaline valetaja silmavaade..

-- ning rehvidega mehkeldav politseifüürer elmarvaher pole mulle ka kunagi meeldinud..

Sellised on minust tavakodaniku (üdini subjektiivsed) tähelepanekud :twisted:

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 12:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Juun, 2020 15:29
Postitusi: 684
Piiranguteaasta on inimesed agressiivsemaks muutnud:

https://www.err.ee/1608188620/insight-i ... s-muutunud

:twisted:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 12:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 14 Mär, 2013 15:00
Postitusi: 1374
Mulle meeldis see covid-sümptoom : tobedad mõtted peas

ma nüüd kahtlustan, et mul on sünnist saadik covid olnud


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 13:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 28 Sept, 2006 22:59
Postitusi: 867
Mõned mõtted. Saksamaa ja Prantsusmaa pakuvad esimese doosi AstraZeneca Vaxzevria süstinutele teise doosi mRNA vaktsiini, eelistatult BioNTechi Comirnaty vaktsiin. Ma ise arvan, et kuna vaktsiinides ogavalgu disain on kõigil pisut erinev siis see segamine pakub paremat kaitset. Lugesin ükspäev ühedoosilise Jansseni (USA-s Johnson & Johnson) vaktsiinist kuidas neil prooviti adenoviiruse töötlemisel erinevaid ogavalgu disaine ja valikus oli ka AstraZenecale väga lähedane disain kuigi lõpuks otsustati teise SARS-Cov2 ogavalgu tüübi kasuks mis on täna just LAV tüvele efektiivne samas täna meil levinud tüvede puhul aga kaitse raskemate juhtude eest isegi nõrgem kui Vaxzevrial. Miks mitte ka seda kaitset pool aastat hiljem täiendada teise doosiga ja kolmanda tootja vaktsiiniga?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 13:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 3399
Kanada kavatseb kasutada kahe erineva vaktsiini segu
https://www.google.com/amp/s/www.cbc.ca/amp/1.5998847
Vaktsiinide segamise kohta saabuvad täpsemad andmed suvel aga hetke info näitab, et probleeme ei tohiks tekkida
https://www.google.com/amp/s/beta.ctvne ... 97401.html
Prantslased annavad ka AZ asemel teist vaktsiini
"Based on previous studies which combine different vaccine types, a combination of the AZ and Pfizer vaccines is likely to be safe but it's important that this is tested in the context of a clinical vaccine trial," said Helen Fletcher, professor of Immunology at the London School of Hygiene and Tropical Medicine.
https://www.google.com/amp/s/amp.france ... econd-dose


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Teateid tegelikkusest
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 21:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Veebr, 2010 23:57
Postitusi: 528
Abikaasa töötab haiglas. Neil on osakonnas rase, kel kaks väikest last kodus ja koroona tõttu on 80% kopsudest kahjustatud. Elab ainult hapniku abil.

Aga otse loomulikult juhtub imesid iga päev, ühtegi uuringut mis tõestaks, et koroona kopsud ei taastuks veel ei ole ja seepärast tuleks võimalikult ruttu kõik majandus avada, sest linnamaasturid ja aifõunid on tähtsamad kui mingid tuhanded surnud ja vigased.

PS. Sõber kutsus täna sünnipäevale, endal kaks last ja rase naine kodus. Läksin hoopis telkima.

_________________
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2021 21:53 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 27498
Asukoht: Viljandimaa
Šveitsis India variant kohal: https://www.err.ee/1608190060/sveitsis- ... variandiga

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12955 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 864  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt