www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 24 Sept, 2021 3:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7247 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 484  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 8:17 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25799
Asukoht: Viljandimaa
Professor Lutsar kooliaasta algusest:
Tsiteeri:
Lähinädalatel tuleb ka Eestis langetada otsused, kuidas alustada kooliaastat. Teadusnõukoja juht Irja Lutsar tõdes, et paljud riigid on lubanud minna igal juhul kontaktõppele, sõltumata sellest, mida teevad numbrid.

Lutsar kirjeldas Vikerraadio saates "Uudis+" inglaste hiljuti avaldatud uuringut, kus ühes saja kooliga testgrupis saadeti pärast lapse nakatumist kogu klass isolatsiooni ja distantsõppele ning teises grupis käisid lapsed koolis edasi ja neile tehti iga päev kiirteste. Uuringu tulemustest selgus, et mingisugust vahet nakatumise osas ei olnud – ühes nakatus 1,2 ja teises 1,3 protsenti nendest kontaktsetest.

"Väga paljud eksperdid kalduvad praegu selle poole, et peame koolikeskkonnas looma tingimused, et nakkus ei saaks levida, aga pigem võiksid pärast ühe lapse nakatumist teised lapsed koolis edasi käia," rääkis ta. Kas nende puhul teha teste või lihtsalt jälgida, on praegu veel diskussiooni küsimus.
https://www.err.ee/1608292152/lutsar-pa ... olid-avada

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 8:26 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 25799
Asukoht: Viljandimaa
Borja kirjutas:
Värske MUSTAMÄE linnaosalehe intervjuus ütleb dr Arkadi POPOV, et isegi mitte 80%, vaid ainult 70% vaktsineerimisealisest elanikkonnast oleks täitsa OK.. usaldades teda arvangi, et "kuuldused 80-90% vajadusest" on tugevasti liialdatud :P

Tsiteeri:
Teadusnõukoja juht, Tartu Ülikooli viroloogiaprofessor Irja Lutsar ei julgenud midagi kindlat väita, kuna uuringuid selle kohta on väga vähe. Prantsuse teadlased arvutasid välja, et antikehadega peaks olema 85 protsenti elanikkonnast, sh ka haigust põdenud. Viroloog lisas, et kui Eesti saab 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast kahe doosiga vaktsineeritud, on juba saavutatud hea olukord viiruse vastu võitlemisel. Lisaks tuleb ka arvestada haigust põdenuid.

Teadusnõukoja liige, rakendusviroloog Andres Merits ütles ausalt, et ei tea, milline hõlmatuse protsent peaks olema. Ta selgitas ka, et tegelikult ei saa öelda, et meil oleks vaja karjaimmuunsust, kuna kari liigub ühtselt, ent inimestel on liikumine väga erinev. «Meie seas on inimesi, kes kohtuvad päevas saja inimesega või nädalas kokku ning on neid, kes kohtuvad saja inimesega aasta peale kokku,» põhjendas ta. Seega tuleks öelda, et riigid soovivad kollektiivset immuunsust. «See muudabki modelleerimise väga raskeks,» möönis Merits. Kas vaktsineerimisprotsessis on vaja tõsta eesmärki? «Ma arvan, et seda eesmärki on vaja kohe kindlasti tõsta,» vastas Merits. Ta põhjendas, et 70 protsendi eesmärk on tekkinud Euroopa Liidu tasandil kui liidu üldine vaktsineerimise eesmärk, ent selleks, et tekitada viiruse vastu kollektiivne immuunsus ning kui see on n-ö laiguti, kus mingid grupid on väljas (näiteks lapsed – toim), ei ole see piisav. «Aga loomulikult ka see 70 protsenti aeglustab viiruse levikut ja raskete nakatumiste juhtu,» ütles Merits, lisades, et see ei välista aga viiruse levikut.

Kollektiivne immuunsus tähendaks, et viirus ei saa üldse levida, ent Delta tüve puhul seda ei juhtu, kui vaid 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast on vaktsineeritud. «Jäädes realistlikuks, on õige 80–85 protsenti terve elanikkonna peale. Aga laias laastus on ühiskondlikult kõige parem, kui vaktsineeritud on kõik, kellele see on meditsiiniliselt näidustatud ehk kellele on olemas toimiv vaktsiin,» rääkis Merits. Kas aitaks ka see, kui Eestis oleks 80 protsenti hõlmatus osades earühmades, mitte aga terve elanikkonna peale? «See on olümpialati alt läbi jooksmine ning see toimiks ainult siis, kui mingil arusaamatul juhul viirus selles kindlas vaktsineerimata rühmas ei levi,» vastas Merits. «Kõik on näinud, et ta levib laste vahel päris hästi. Iga suurem mittevaktsineeritud grupp annab hoo viirusel sõelast läbi hüpata ning liikuda edasi teise gruppi,» lisas rakendusviroloog.

Ka epidemioloog Kuulo Kutsari sõnul ei ole täiskasvanud elanikkonna 70-protsendine vaktsineerimisega hõlmatus kindlasti piisav epideemia tõkestamiseks. «Kogu elanikkonna kollektiivse immuunsuse kujundamiseks on ilmselt vaja, et 90–95 protsenti elanikkonnast omandaks kaitsval tasemel immuunsuse,» toonitas Kutsar. See tase tagaks epideemiatõrje eesmärgiks oleva olukorra, kus SARS-CoV-2 viiruse kõikidel variantidel ei ole enam võimalik levida ja nakatada inimesi, sest peaaegu puuduvad vastuvõtlikud ehk immuunsuseta inimesed. Kutsar selgitas, et kollektiivne immuunsus koosneb järgnevatest komponentidest: haigust mittepõdenud täiskasvanud on 90–95-protsendilise hõlmatusega vaktsineeritud ja omandanud immuunsuse; haigust mittepõdenud lapsed ja noorukid on 90–95-protsendilise hõlmatusega vaktsineeritud (praegu alates 12 aasta vanusest) ja omandanud immuunsuse; Covid-19 haigust põdenud täiskasvanutel, noorukitel ja lastel on kujunenud viiruse vastased IgG-antikehad ja rakuimmuunsus.

Kutsari hinnangul ei ole Eestis tõenäoline 90–95 protsendilist kollektiivset immuunsust saavutada. «Seda eelkõige, kuna puudub läbimõeldud strateegiline vaktsineerimiskava, lisaks väga aeglase vaktsineerimise ja selle saamatu korraldamise tõttu,» loetles Kutsar. Ta lisas, et efektiivse epideemiatõrje põhimõte on vaktsineerida võimalikult kiiresti võimalikult suur hulk elanikkonnast. «Asjatundmatu epidemioloogiline analüüs ja riskitegurite hindamine. Lisaks on Eestis vaktsineerimist takistavaks teguriks suur vaktsineerimisest keeldujate ja vaktsineerimisevastaste protsent,» leidis Kutsar ja täiendas, et ka süsteemitu piirangute kehtestamise ja nende leevendamise tõttu toimub pidevalt uute viiruste import ohustatud välisriikidest. Epidemioloog toonitas, et Delta variandi vastu on kõik Euroopa Liidus kasutusloa saanud vaktsiinid efektiivsed.

Lääne-Tallinna keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popov rääkis saate «Otse Postimehest» stuudios, et võrreldes eelmise tüvega on Delta tõesti poolteist korda nakkavam. «Me räägime eelkõige täiskasvanutest. See on meie eesmärk number üks, et 70 protsenti täiskasvanutest oleksid vaktsineeritud,» rääkis Popov ja lisas, et sellele lisanduvad ka inimesed, kes on haigust juba põdenud ning kui neid on täna juba 132 000, annab see lisaks kümme protsenti. «Kokku annabki see umbes 80 protsenti täiskasvanutest. Me liigume selles suunas, aga suvi on periood, mil inimesed puhkavad ja see avaldab olulisel määral mõju sellele [vaktsineerimis-] protsessile,» nentis Popov. Tema hinnangul ei ole realistlik vaktsineerida 90 või 95 protsenti elanikkonnast. «Lihtsalt sel põhjusel, et kindlasti leidub tunduvalt rohkem kui viis protsenti neid inimesi, kes põhimõtteliselt ei taha ennast vaktsineerida või kellele on see tervislikel põhjustel vastunäidustatud. See on minu hinnangul ebarealistlik eesmärk,» selgitas Popov.
https://www.postimees.ee/7304231/delta- ... ineeritust

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 10:35 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1529
Kriku kirjutas:
https://www.err.ee/1608292404/martin-he ... uid-eirama

/.../Ise teeb sama vea, milles oponente süüdistab - kutsub üles valitsuse poolt kehtestatud piiranguid eirama, sest on valitsuse vastu. Koroona levikust on ükskõik./.../


Küllap poliittehniline käik. Vaktsiinist hoidujate mass on piisavalt suur, et nendega flirtida. Mis alul oli Grünthali jt vedada, siis nüüd tulevad erakonnad järjest julgemalt selle retoorika taha. Minister Oti küsimus ei pruugi samuti olla juhuslik. Ekre ja Kesk on justkui ühendatud anumad - ühe nivoo tõustes teise oma langeb.
Eks vaatame, kui tugeva kodanikuallumatuse mõõdu aktsioon võtab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 10:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Juun, 2020 15:29
Postitusi: 639
Nii, sain suraka Jansseni vaktsiini kätte 8)
Põhimõtteliselt oleksin võinud enda asemel mõne parmu saata, sest registreerusin eelnevalt internetis ja kohapeal dokumenti ei kontrollitud.

Ning kui peale süsti saalis istudes taastusin, hõigati kümne minuti pärast minu nime uuesti, kutsuti süsti saama. Hüüdsin saalist vastu: "Ma juba sain!" Tädi vaatas korra oma nimekirja: "Ahsoo, ma siis unustasin nime maha tõmmata."


Viimati muutis Siki, 30 Juul, 2021 12:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 11:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1146
..


Viimati muutis Turist 47, 01 Aug, 2021 12:30, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 11:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2012 13:44
Postitusi: 1081
Kriku kirjutas:
Martin Helme ajab möga:
Tsiteeri:
"Ma pole vaktsineerimisvastane, tegin endale ära, aga see, kuidas tänane valitsus "reklaamib" vaktsiine, teeb vist küll iga inimese lisaks valitsusvastaseks olemisele vaktsineerimisvastaseks. Ja see, kuidas Kallase valitsus karistab kogu ühiskonda oma saamatuse ja võimetuse eest, on tülgastav. Minge minema. Pange amet maha ja minge minema. 15 suvalist nime telefoniraamatust saab ka riigi valitsemise ja koroona ohjamisega paremini hakkama kui teie! Teie, kes te panite oma kohvisõbrast koalitsiooniläbirääkijaga koalitsioonileppesse põhiülesandeks koroonaga hakkama saamise. Te olete läbi kukkunud ka omaenda mõõdupuu järgi," kirjutab Helme sotsiaalmeedias.

"Ma kutsun üles inimesi kodanikuallumatuse korras eirama valitsuse uusi keelde. Oma võimuletuleku järgse seitsmekuise tegevusetuse ja võimetuse järel otsustati üleöö kruvid jõhkralt kinni keerata, et näidata, et ollakse kuidagigi olukorra peremehed. Ei olda. Karistatakse valimatult kõiki enda läbikukkumise eest. Me ei pea nende uute piirangutega nõustuma. Me ei pea selle läbikukkunud valitsusega nõustuma. Eelmine valitsus sai hakkama. Küllap järgmine saab ka hakkama," lisas ta.
https://www.err.ee/1608292404/martin-he ... uid-eirama

Ise teeb sama vea, milles oponente süüdistab - kutsub üles valitsuse poolt kehtestatud piiranguid eirama, sest on valitsuse vastu. Koroona levikust on ükskõik.

Saan aru et meetmeid võib kritiseerida kas kui liiga karme või liiga pehmeid vms. aga otseselt kutsuda inimesi pandeemia piiranguid eirama on ikka päris räige. Kodanikuallumatus my ass. Sisuliselt on selle üleskutse näol tegu kõige otsesema pandeemiavastase võitluse torpedeerimisega.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 11:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1207
Meetmed peavad olema mingi loogika ja mõttestatusega. Lihtsalt maski kandmiskohustus bussis seda pole . Ka koroonatõendi kohustus on pakasuhha. Helme ütleb välja, et meetmed peavad olema sellises komplektis, mis ka töötavad. Helme peabki silmas neid "uusi piiranguid".


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 11:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 2813
kana tagumik kirjutas:
Meetmed peavad olema mingi loogika ja mõttestatusega. Lihtsalt maski kandmiskohustus bussis seda pole . Ka koroonatõendi kohustus on pakasuhha. Helme ütleb välja, et meetmed peavad olema sellises komplektis, mis ka töötavad. Helme peabki silmas neid "uusi piiranguid".


Ehk siis mis on Helmete ettepanekud koroonakriisi lahendamiseks?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 11:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2012 11:02
Postitusi: 835
EESTI
kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi juhitaval hingamisel/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta/vaktsineeritud vähemalt ühe korra (vaktsineerimiskuur lõpetatud)/ vaktsineeritute % kõigist elanikest

01.06/ 4386 (+130)/ 3.0%/9/ 1258/ 122/ 164/ 473003(264579) (diagnoositud haigete arv ületas 129600 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2100)
02.06/ 6174 (+130)/ 2.1%/9/ 1259/ 114/ 154/ 478775(268806) (diagnoositud haigete arv ületas 129800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2000; piiranguid leevendatakse - lõpeb keskne maskikandmise kohustus ja asendub soovitusega kanda suletud rahvarohketes siseruumides maski, Terviseametile jääb õigus maskikohustust määrata vastavalt vajadusele, samuti jääb see õigus tööandjatele)
03.06/ 3968 (+105)/ 2.6%/7/ 1260/ 112/ 137/ 484507(274748) (diagnoositud haigete arv ületas 129900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1800)
04.06/ 4252 (+96)/ 2.3%/5/ 1260/ 106/ 128/ 490619(283373) (diagnoositud haigete arv ületas 130000 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1600; piiranguid leevendatakse - spordivõistlustel on pealtvaatajad lubatud arvestades hajutatust ja ruumi 50% täituvust, osavõtjaid võib olla siseruumides kuni 200 ja väljas kuni 250)
05.06/ 3972 (+63)/ 1.6%/6/ 1262/ 100/ 119/ 495644(290769) (aktiivseid haigusjuhte on üle 1500)
06.06/ 2814 (+51)/ 1.8%/6/ 1263/ 97/ 115/ 499104(293996) (diagnoositud haigete arv ületas 130100 piiri)
07.06/ 2599 (+37)/ 1.4%/5/ 1264/ 96/ 112/ 500724(297707) (aktiivseid haigusjuhte on üle 1400)
08.06/ 4085 (+86)/ 2.1%/6/ 1264/ 80/ 106/ 503716(301600) (diagnoositud haigete arv ületas 130200 piiri)
09.06/ 3946 (+68)/ 1.7%/6/ 1265/ 74/ 98/ 507923(307488) (diagnoositud haigete arv ületas 130300 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1200)
10.06/ 3491 (+54)/ 1.5%/6/ 1266/ 62/ 91/ 512247(317197)
11.06/ 3683 (+54)/ 1.5%/6/ 1266/ 61/ 84/ 516583(328260) (diagnoositud haigete arv ületas 130400 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1100; piiranguid leevendatakse - osavõtjaid võib olla siseruumides toimuvatel üritustel kuni 600 ja väljas kuni 1000, siseruumides peab arvestama 50% täituvust, kellaajalised piirangud kaovad, avatakse Tallinn-Stockholm-Tallinn kruiis)
12.06/ 3841 (+53)/ 1.4%/6/ 1266/ 56/ 79/ 520015(337150) (aktiivseid haigusjuhte on üle 1000)
13.06/ 2751 (+37)/ 1.3%/5/ 1266/ 64/ 77/ 522224(341807) (diagnoositud haigete arv ületas 130500 piiri)
14.06/ 2422 (+28)/ 1.2%/5/ 1266/ 70/ 75/ 523915(344793) (aktiivseid haigusjuhte on üle 900; piiranguid leevendatakse - osavõtjaid võib olla siseruumides toimuvatel üritustel kuni 3000 ja väljas kuni 9000, eeldusel et kõigi osalejate nakkusohutus on tagatud (testid tehtud, vaktsineeritud))
15.06/ 4740 (+61)/ 1.3%/3/ 1266/ 60/ 69/ 527072(349921)
16.06/ 4148 (+59)/ 1.4%/2/ 1266/ 59/ 64/ 530531(357374) (diagnoositud haigete arv ületas 130600 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 800)
17.06/ 4217 (+40)/ 0.9%/2/ 1267/ 52/ 59/ 533451(368163) (aktiivseid haigusjuhte on üle 700)
18.06/ 3832 (+55)/ 1.5%/2/ 1267/ 52/ 56/ 536363(379803) (diagnoositud haigete arv ületas 130700 piiri)
19.06/ 3921 (+30)/ 0.8%/3/ 1267/ 50/ 54/ 540837(391171)
20.06/ 2825 (+25)/ 0.9%/3/ 1268/ 50/ 52/ 542487(396035) (diagnoositud haigete arv ületas 130800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 600)
21.06/ 2167 (+12)/ 0.6%/3/ 1268/ 55/ 50/ 544309(398697) (piiranguid leevendatakse - reisimisvõimalused laienevad Euroopa Liidu rohelise nimekirja välistest riikidest, kust saab taas Eestisse tulla ka turismi, spordi, kultuuri jm eesmärgil)
22.06/ 3584 (+37)/ 1.0%/2/ 1269/ 47/ 46/ 547138(405088)
23.06/ 3009 (+24)/ 0.8%/3/ 1269/ 40/ 43/ 548964(409445) (aktiivseid haigusjuhte on üle 500)
24.06/ 1920 (+18)/ 0.9%/4/ 1269/ 42/ 40/ 548967(409571)
25.06/ 1966 (+10)/ 0.5%/3/ 1269/ 39/ 37/ 549003(409729) (diagnoositud haigete arv ületas 130900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 400)
26.06/ 3495 (+34)/ 1.0%/3/ 1269/ 33/ 35/ 551011(415741)
27.06/ 2507 (+27)/ 1.1%/4/ 1269/ 35/ 35/ 552164(419380)
28.06/ 2180 (+15)/ 0.7%/4/ 1269/ 34/ 34/ 553388(422945)
29.06/ 3777 (+47)/ 1.2%/6/ 1269/ 21/ 33/ 555283(429048) (diagnoositud haigete arv ületas 131000 piiri)
30.06/ 3117 (+36)/ 1.2%/6/ 1269/ 21/ 31/ 557478(435674)
01.07/ 2846 (+21)/ 0.7%/4/ 1269/18/ 29/ 559904(442656) (aktiivseid haigusjuhte on üle 300)
02.07/ 2980 (+38)/ 1.3%/3/ 1269/ 19/ 28/ 562294(448178) (diagnoositud haigete arv ületas 131100 piiri)
03.07/ 2950 (+39)/ 1.3%/3/ 1269/ 16/ 29/ 564634(453902)
04.07/ 2116 (+27)/ 1.3%/3/ 1269/ 20/ 29/ 565973(458159)
05.07/ 1704 (+19)/ 1.1%/2/ 1270/ 20/ 29/ 567332(463069) (diagnoositud haigete arv ületas 131200 piiri)
06.07/ 2890 (+50)/ 1.7%/2/ 1270/ 19/ 30/ 569852(465665) (aktiivseid haigusjuhte on üle 400)
07.07/ 2591 (+42)/ 1.6%/2/ 1270/ 21/ 32/ 572388(471940)
08.07/ 2594 (+58)/ 2.2%/2/ 1270/ 25/ 35/ 574902(476641) (diagnoositud haigete arv ületas 131300 piiri)
09.07/ 3369 (+39)/ 1.2%/2/ 1270/ 25/ 37/ 577566(482652)
10.07/ 4665 (+64)/ 1.4%/2/ 1270/ 20/ 39/ 580434(487108) (diagnoositud haigete arv ületas 131400 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 500))
11.07/ 2766 (+27)/ 1.0%/2/ 1270/ 23/ 39/ 581988(489297)
12.07/ 2357 (+21)/ 0.9%/3/ 1270/ 24/ 40/ 583560(492660) (diagnoositud haigete arv ületas 131500 piiri)
13.07/ 3500 (+54)/ 1.5%/2/ 1270/ 21/ 40/ 585402(495800)
14.07/ 5001 (+56)/ 1.1%/2/ 1271/ 21/ 42/ 587854(500655) (diagnoositud haigete arv ületas 131600 piiri)
15.07/ 6774 (+64)/ 0.9%/1/ 1271/ 15/ 45/ 590115(506135) (koroonaviiruse leviku risk tõusis kollasele ehk keskmisele tasemele)
16.07/ 3665 (+62)/ 1.7%/1/ 1271/ 19/ 47/ 593102(511831) (diagnoositud haigete arv ületas 131700 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 600)
17.07/ 3079 (+64)/ 2.1%/1/ 1271/ 17/ 49/ 595102(515674) (diagnoositud haigete arv ületas 131800 piiri)
18.07/ 3523 (+41)/ 1.2%/1/ 1271/ 17/ 50/ 596380(516756)
19.07/ 2084 (+34)/ 1.6%/1/ 1271/ 18/ 51/ 599428(518808) (muudetakse eneseisolatsiooni ja testimise reegleid - piiranguteta saab Eestisse tulla Euroopa riigist, mille kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on kuni 75)
20.07/ 3119 (+81)/ 2.6%/1/ 1271/ 15/ 53/ 602540(522502) (diagnoositud haigete arv ületas 131900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 700)
21.07/ 2768 (+97)/ 3.5%/1/ 1271/ 14/ 57/ 605839(528226) (diagnoositud haigete arv ületas 132000 piiri)
22.07/ 2698 (+121)/ 4.5%/2/ 1271/ 20/ 62/ 608902(532767) (diagnoositud haigete arv ületas 132100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 800)
23.07/ 2842 (+84)/ 3.0%/2/ 1271/ 18/ 65/ 612683(538011) (diagnoositud haigete arv ületas 132200 piiri)
24.07/ 3068 (+106)/ 3.5%/2/ 1271/ 21/ 69/ 616869(542218) (diagnoositud haigete arv ületas 132300 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 900)
25.07/ 2075 (+91)/ 4.4%/2/ 1271/ 25/ 73/ 619227(543882) (diagnoositud haigete arv ületas 132400 piiri)
26.07/ 1925 (+66)/ 3.4%/2/ 1271/ 33/ 77/ 621496(545580) (diagnoositud haigete arv ületas 132500 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1000)
27.07/ 3243 (+193)/ 6.0%/2/ 1271/ 37/ 87/ 624720(548830) (diagnoositud haigete arv ületas 132700 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1100)
28.07/ 3172 (+171)/ 5.4%/2/ 1271/ 35/ 96/ 627375(552952) (diagnoositud haigete arv ületas 132800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1200)
29.07/ 3119 (+222)/ 7.1%/1/ 1272/ 37/ 108/ 630435(556158) (diagnoositud haigete arv ületas 133100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1400; koroonaviiruse leviku risk tõusis oranžile ehk kõrgele tasemele))
30.07/ 8016 (+197)/ 2.5%/1/ 1272/ 39/ 118/ 633846(558563)/ 47.7% (diagnoositud haigete arv ületas 133300 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1500)
kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi juhitaval hingamisel/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta/vaktsineeritud vähemalt ühe korra (vaktsineerimiskuur lõpetatud)/ vaktsineeritute % kõigist elanikest

Viimase 14 päeva keskmine posit testide arv testide üldarvust oli 3.6% ja mediaan 3.4%. Hinnanguliselt on aktiivseid haigusjuhte 1568 ehk siis nii palju inimesi on viimase 14 päeva jooksul andnud positiivse proovi.

Nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta (29.07.21 seis): Pärnumaa 236; Tartumaa 144; Raplamaa 123; Harjumaa 113; Põlvamaa 110; Võrumaa 99; Viljandimaa 87; Jõgevamaa 81; Järvamaa 76; Läänemaa 73; Valgamaa 71; Ida-Virumaa 70; Saaremaa 48; Lääne-Virumaa 48; Hiiumaa 43.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 12:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2012 13:44
Postitusi: 1081
kana tagumik kirjutas:
Meetmed peavad olema mingi loogika ja mõttestatusega. Lihtsalt maski kandmiskohustus bussis seda pole . Ka koroonatõendi kohustus on pakasuhha. Helme ütleb välja, et meetmed peavad olema sellises komplektis, mis ka töötavad. Helme peabki silmas neid "uusi piiranguid".

Mis "töötavad"? Ega Helmel ju midagi paremat pakkuda pole peale selle et inimesi tuleks lihtsalt kuidagi "veenda" vaktsineerima, mis on täielik lollus sest rõhuv enamus keda sai lihtsalt veenda on vähemalt esimese süsti juba kätte saanud, ning nüüd tuleb tegeleda nendega kelle motiveerimiseks on vaja veidi konkreetsemaid meetmeid. Koroonatõendi rakendamisega tekib kahtlemata erinevaid praktilisi probleeme aga suund on õige ja sellega tuleb aktiivselt edasi minna.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 12:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 16 Mär, 2018 12:29
Postitusi: 2771
kana tagumik kirjutas:
Meetmed peavad olema mingi loogika ja mõttestatusega. Lihtsalt maski kandmiskohustus bussis seda pole . Ka koroonatõendi kohustus on pakasuhha. Helme ütleb välja, et meetmed peavad olema sellises komplektis, mis ka töötavad. Helme peabki silmas neid "uusi piiranguid".

Kusjuures ei ole pakasuhha-vägagi mõtestatud tegevus. Kui sa ei saa restorani vms kohta minna siis järelikult jääb isiku teekonnaks-kodu-töö-pood-kodu. Ehk sisuliselt elab piirangute ajas ning kui taha nii elada ega koguaeg 40+€ testidele raisata siis ongi motivaator vaktsineerimisele.
Ehk seletad, mis sinu arvates ei oleks pakasuhha? Ning kui nimetad midagi pokasuhhaks siis ehk argumnteeriksid seda väidet.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 13:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1146
Olümpia. Sportlased pingutavad võisteldes, korraldajad pingutavad, et mängud toimuksid, võimalikult hästi, valutult.
Koroonaga seoses, kohapeal.
Täna, otsus jõustub kohe. Jaapan laiendab viiruse erakorralist seisukorda, lisa piirangud prefektuuridele https://japantoday.com/category/nationa ... amid-games
27% elanikkonnast on täielikult vaktsineeritud, valdavalt eakad. Sellel nädalal nakatumisel uued rekordid iiga päev. Haiglate ressurss 50/50.
Juhtumites domineerivad 30-aastased või nooremad .

Koronaviirusnakkuse juhtumid on jõudnud olümpiamängude võõrustaja Tokyos igapäevaste rekorditeni https://eu.usatoday.com/story/sports/ol ... /47973317/
Peaminister Y. Suga on öelnud, et juhtumite tõus pole seotud olümpiamängudega. Suga reitingud on langenud.
Kriitikute sõnul on valitsuse sõnum segane.

Viirus on kiiresti levinud , kusjuures igapäevaste infektsioonide arv, mis oli juuli alguses alla 2000, ületas nädal tagasi 4000, esmaspäeval 5000 , teisipäeval 7000, kolmap. 9583-ni. Neljap. oli 10743. https://english.kyodonews.net/news/2021 ... ource.html

Maailmas on korraga hinnanguliselt 200 kvadriljonit (2x101⁷ ehk kakssada miljonit miljardit) koroonaviiruse osakest ja - hea uudis - need mahuksid isegi ühte tavalisse kohvitopsi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 13:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 19 Juul, 2014 19:18
Postitusi: 955
maksipoiss kirjutas:
aht0 kirjutas:
Elektroonikakomponendid näiteks - Nii kiibid/algkomponendid kui kiipide puuduse tõttu tootmata jäänud kraam (varuosad, seadmed jne). Akud...

No vot, siis mine osta neid kokku, mitte ära räägi toidust ja esmatarbekaupadest. ..


Seoste nägemise võimetus ja funktsionaalse lugemisoskuse puudus? Mis kasu SINUL nende kokkuostmisest on kui mainit asjade kättesaadavus pidurdab praegu ja võib pidurdada veel rohkem tarneahelaid endid? S.t esmatarbekaubad ei jõua üks hetk enam vajalikul määral poodi või mingi kriitiline teenus kukub (a la sügistorm viib elektri, remondibrigaadid põevad kodus). Sp olekski mõistlik ühepäevaliblika asemel korjata paari nädala-kuu paari tagavarad oma kuramuse keldrisse. Tõesti nagu kivipalluritega vaidleks, kui silma all ei ole ja käega katsuda ei saa - vat ei usu, ei saa olla..

Ja muust vajalikust mandist, tasub läbi mõelda mida muud peale toidu võib elamises vaja minna, kui lähevad jälle kinni kõik peale toidupoodide võib täiesti üllatavate asjade leidmine keeruline olla. A la jahtisime nagu lollakad lapsele veebruaris riideid sest suutis järjest oma kombed ära lõhkuda aga vastavad poed kinni ning 2nd hand fb gruppides sobivat polnud..


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 13:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Aug, 2017 20:54
Postitusi: 551
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
aht0 kirjutas:
...jahtisime nagu lollakad lapsele veebruaris riideid sest suutis järjest oma kombed ära lõhkuda aga vastavad poed kinni ning 2nd hand fb gruppides sobivat polnud..
Eee... niit ja nõel?

_________________
Ai không tiêm phòng là ngu ngốc


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 30 Juul, 2021 13:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Juul, 2014 12:56
Postitusi: 1003
Üks suhteliselt lihtsalt kirjutatud lühike artikkel teemal "kuidas vakstineerituse mõju arvudes kajastub ja milliseid tüüpvigu nende tõlgendamisel tehakse."

Selle artikli pealt tehtud maakeelne graafik*. Vaktsiinid mõjuvad.
* - ei ole autor, leidsin siit.


Viimati muutis 2korda2, 30 Juul, 2021 13:53, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7247 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 484  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt