www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 16 Okt, 2021 0:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8152 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439 ... 544  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 13:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
Koroonaviiruse võimalikud arengud
Tsiteeri:
Evolutsiooniteooria selgitab suurt osa juba pandeemia ajal juhtunust, aitab prognoosida tulevikus toimuvat ja millised strateegiad on tõenäoliselt kõige tõhusamad, kirjutab dr Hamish McCallum, Griffithi ülikooli tervise ja toiduga kindlustatuse keskuse direktor väljaandes The Conversationis.

Näiteks selgitab evolutsioon, miks Delta variant levib kiiremini kui algne Wuhani tüvi. See selgitab, mida võime näha tulevaste tüvede puhul.

Kuidas viirused arenevad?

Evolutsioon on juhuslike mutatsioonide (või vigade) tulemus viiruse genoomis. Mõned neist juhuslikest mutatsioonidest on viirusele kasulikud, andes teatud eelise. Nende kasulike geenide koopiad kanduvad loodusliku valiku protsessi kaudu tõenäolisemalt järgmisse põlvkonda.

Uued viirustüved võivad areneda ka rekombinatsiooni teel, kui viirused omandavad geene teistelt viirustelt või isegi nende peremeestelt.

Üldiselt võib eeldada, et evolutsioon soodustab viirustüvesid, mille tulemuseks on järsem epideemiakõver, tekitades kiiremini rohkem juhtumeid – see toob kaasa kaks prognoosi.

Esiteks peaks viirus muutuma paremini ülekantavaks. Üks nakatunud inimene nakatab tõenäoliselt rohkem inimesi.

Teiseks võime eeldada, et evolutsioon lühendab aega, mis kulub kellegi nakatumise ja teiste nakatamise vahel.

Mõlemad prognoosid on viirusele, kuid mitte selle peremehele, head uudised.

See teooria selgitab, miks Delta on nüüd maailmas peamiseks tüveks saanud ja algset Wuhani tüve asendab.

Keegi, kes on nakatunud Deltaga, nakatab tõenäoliselt vähemalt kaks korda rohkem inimesi kui esialgse Wuhani tüve kandja.

Samuti on tõendeid, et Delta puhul muutuvad inimesed rutem nakkusohtlikuks.

See võib olla seotud Deltaga nakatunud inimese suurema viiruskoormusega (rohkem viiruse koopiaid) võrreldes varasemate tüvedega. See võib võimaldada Deltal pärast nakatamist kiiremini levida.

Suurem viiruskoormus võib hõlbustada ka Delta levikut vabas õhus ja pärast «põgusat kontakti».

Teame, et algse Wuhani tüve vastu kaitset pakkuma loodud vaktsiinid on vähem tõhusad Deltaga nakatumise vastu. Evolutsiooniteooria prognoosib seda; et viirusevariantidel, mis võivad vaktsiinidest kõrvale hiilida, on evolutsiooniline eelis.

Seega võib oodata, et vaktsiiniarendajad üritavad kohanduda viiruse arenguga. Seetõttu võivad tõenäoliselt vajalikud olla regulaarsed revaktsineerimissüstid, mis on mõeldud uute variantide seljatamiseks, nagu näeme gripivastaste vaktsiinide puhul.

Kas viirus läheneb juba «tippvormile»?

Covid-19 vaktsiinid vähendava võimalust viirust teistele edastada, kuid ei blokeeri täielikult selle levikut. Ja evolutsiooniteooria annab hoiatava noodi.

Enamiku haigusi põhjustavate mikroorganismide nakatamisvõime puhul ilmneb kompromiss sellega, kui haigeks inimene jääb (virulentsus). Selle põhjuseks on asjaolu, et edasikandumiseks on vaja teatud viirusekoormust.

Võib oodata kompromissi nihkumist suurema virulentsuse suunas. Teisisõnu, viirus muutub vaktsineerimata inimestele ohtlikumaks selle suurema hulga tõttu.

Lühiajaliselt on väga tõenäoline, et evolutsioon jätkab viiruse «peenhäälestamist», et viirus suudaks nakatada rohkem inimesi ja et viirus kanduks nakatunutelt kiiremini edasi. Kuid on teadmata, kui kaugele muudatused võivad minna ja kui kiiresti see võib juhtuda.

Mõned teadlased arvavad, et viirus võib juba läheneda «tippvormile».

Ühendkuningriigi valitsuse hädaolukordade teaduslik nõuanderühm (SAGE) on hiljuti uurinud viiruse pikaajalise arengu stsenaariume.

Selles öeldakse, et on peaaegu kindel, et esineb «antigeenne triiv», väikeste mutatsioonide kogunemine, mille tõttu praegused vaktsiinid muutuvad vähem tõhusaks, seega on modifitseeritud vaktsiinidega võimendussüstid vajalikud.

Kas viirus muutub surmavamaks? Üldiselt välistatakse viiruse versioonid, mis muudavad nende peremehe väga haigeks ehk on väga virulentsed. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui inimesed surevad, väheneb viiruse teistele edasi andmise võimalus.

SAGE edastab, et see protsess tõenäoliselt ei põhjusta lähiajal viiruse väiksemat virulentsust, kuid on pikas perspektiivis realistlik võimalus. SAGE nendib, et on realistlik võimalus, et rekombinatsiooni kaudu võivad aga tekkida virulentsemad tüved.

Nii et vastus kriitilisele küsimusele on see, et pole teada, kas viirus muutub aja jooksul surmavamaks. Kuid ei saa eeldada, et viirus muutub võluväel kahjutuks.

Lõpuks on evolutsiooniteoorial hoiatus tulevaste pandeemiate kohta.

Välja valitakse geenimutatsioon, mis võimaldab varjatud ja suhteliselt haruldaste liikide, näiteks nahkhiirte kaudu viiruste pääsemise teiste liikideni, nii nagu on juhtunud minevikus.

https://tervis.postimees.ee/7322838/tea ... 1629231425

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 13:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
USA-s on osades kohtades surnuid nii palju, et varsti peab Floridas ja Texases hakkama neid tänavatel põletama, kuna morgidesse ei mahu surnud ära.
Tsiteeri:
Round pushpinIn Florida, crematories are so overwhelmed with the deceased that bodies are “stacked to the ceiling”. There’s an influx of bodies like never seen before—worse than last year. Crematoriums in Orange County are begging for Florida to “supply some refrigeration”. @WFLA #COVID19

https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 5583405057

Tsiteeri:
In Florida, crematories are so overwhelmed with the deceased that bodies are “stacked to the ceiling”. There’s an influx of bodies like never seen before—worse than last year. Crematoriums in Orange County are begging for Florida to “supply some refrigeration”.

https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 5583405057

El Paso vanglas pandi kaasvangid surnuid välja vedama mobiilsetesse surnukuuridesse
Tsiteeri:
Chilling video of El Paso jail inmates hired to move bodies of #COVID19 deceased patients into mobile overflow morgues. Inmates wear full PPEs & paid $2/hour. They’ve been doing this tough work since Monday, before El Paso increased to 10 mobile morgues. I cry for El Paso.

https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 6424042498

Lisaks on El Pasos tegutsemas rahvuskaardi üksused
Tsiteeri:
Texas Army National Guard has just arrived in El Paso—they have been assigned the grim work of dealing with the overflow of deceased bodies now piled up in 10 refrigerated mobile morgues. It is hard work—previously county jail inmates. #COVID19

https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 8093066241

Indias pidas politsei kinni ühe 3 inimesega rolleri.
Tsiteeri:
A mother in her 50s dies of #COVID19 after she had low oxygen. But there’s no ambulance, so her dead body is carried by motorbike—by her son & son-in-law, her corpse wedged in-between her sons, ferrying her home. Heart-breaking for India

https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 9102107651

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 14:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Juun, 2020 15:29
Postitusi: 677
richard kirjutas:
Siki kirjutas:
Väidetavalt ei peeta selle üle arvestust, mitu täisvaktsineeritud inimest on koroonasse surnud.
Aga vähemalt ühe süstiga vaktsineeritud koroonaohvreid olevat 23.08 seisuga 53. Info pärineb sotsiaalmeediast (screenshot Terviseameti e-mailist) ja ma heausklikult loodan, et see ei ole võltsitud.


See number võib õige küll olla. Märkimisväärselt läks märtsis neid kes olid alles 1 süsti saanud.
Kes tahab teada palju neist täisvaktsineerituid olid siis seda saab ilmselt teha ravimiameti kodulehel vaktsiinide kõrvaltoimete teadaannetest kokku arvutades. Seal peavad need juhtumid kirjas olema kuna tegu on vaktsiini ebaefektiivsusega. Terviseameti poolt ju normaalset statistikat ei suudeta teha, õnneks tilgub neid andmeid, et vajadusel saab kokku lüüa küll kellel kange isu on sellega tegeleda. Tänu sellistele puudujääkidele statistikas saavad vandenõuteoreetikud aga oma luulusid ja ebaarvutusi sotsiaalmeedias esitleda ning üha rohkem jüngreid koguda.


Terviseamet teatas täna, et ei, see number on hoopis 1. Ainult üks vaktsineeritud inimene olevat surnud meil tänavu koroonaviirusesse. Aga eile nägin oma silmaga sotsiaalmeedias, et kui Krista Fischerile osutati numbrit 53 ja screenshotti Terviseameti e-mailist , siis ta vastas: "Minu teada peaks see number muidu olema hoopis 79".

https://www.delfi.ee/artikkel/94408769/ ... n-covid-19


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 15:09 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Mai, 2009 20:12
Postitusi: 1276
Postimehes tehti ülekannet geenifoorumilt, seal erialalised arutasid ja siit ka vastus (antivakseritele) -miks teadlaste jutt iga päev muutub:
Tsiteeri:
Adrian Hayday möönab, et koroonaviirusega on siiski selline lugu, et paljud asjad on ebaselged ja kaugel õpikuteadmistest. Hayday ütleb, et tegemist on omalaadse immunuoloogilise kaosega, kus immuunreaktsioonid on tavatud.


Seda enam peaks antivakserid ümber hindama "allikad", kus alati kindlalt väidetakse ja teatakse mingit "vaktiinivastast asja" ja seda juba raudpolt - mõelge selelle, et isegi erialateadlastel on asjad ebaselged, aga mingitel on juba "kõik teada", mis siis ,et see kõiketeadja pole elus sees elektronmikroskoopi näinud isegi mitte pildi peal. (kolm põrsakest olid hunti vähemalt näinud pildi peal).


Tsiteeri:
No igatahes näib, et viiruse saanu genoomil on oluline roll selles, kui tõsiselt seda haigust põetakse.
Nii, nüüd ta räägib siis sest kolmanda kromosoomi genoomisignaalist, mis haigalsse viib, ehk tekitab siis tõsist haigust.
Aafrikas selliseid inimesi pole. Euroopas on vähe. Ameerikates veel vähem. Jaapanis pole. On Okeaanias, Indias, Pakistanis.


Ilmselt tüve järgmine mutatsiooni möll toimub seal indias-pakistanis jällegi, samas foorumil tõdetakse, et ka mutatsioonivõimalustel, sellistel, mis ka "midagi tõsist teevad" on oma piirid.

https://teadus.postimees.ee/7323484/tar ... 1595271886 linki ka, maksuline


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 16:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1216
ruger kirjutas:
Indias pidas politsei kinni ühe 3 inimesega rolleri.
Tsiteeri:
A mother in her 50s dies of #COVID19 after she had low oxygen. But there’s no ambulance, so her dead body is carried by motorbike—by her son & son-in-law, her corpse wedged in-between her sons, ferrying her home. Heart-breaking for India

https://twitter.com/DrEricDing/status/1 ... 9102107651

Päris karm. Siis poeg ja väimees saadavad ema.

Lisa.
Kanada valitsus teatas, et nõuab peagi kõikide provintside vaheliste rongide reisijate vaktsineerimist.


Viimati muutis Turist 47, 26 Aug, 2021 20:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 18:45 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Juul, 2009 16:30
Postitusi: 785
Pole viitsind kõiki päevi läbi arvutada, aga siis kui TA avaldas veel igapäevaselt andmeid: vaktsineerimata, täielikult vaktsineeritud, osaliselt vaktsineeritud siis täielikult vaktsineerituid nakatunuid oli ca 5-6 korda rohkem kui osaliselt vaktsineerituid nakatunuid mis tundub ka täiesti loogiline kuna täielikult vaktsineerituid ongi rohkem ja nii peabki olema , samas oli vaktsineerituse suhe täielikult ja osaliselt vaktsineeritue vahel pea samasugune ca 5-6 korda. Sealt ei jäänud küll veenvat muljet , et teine süst annaks kaitsele märgatavalt juurde.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 19:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 2984
mart69x kirjutas:
Pole viitsind kõiki päevi läbi arvutada, aga ...
Kuni ei ole arvutanud ja tõestanud, jääbki sinu sisetundeks ja pole mõtet imestada, kui teised OMA SISETUNDEST ei usu ...

_________________
Paljude raamatute lugemine teeb inimese paljulugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 20:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Apr, 2009 10:37
Postitusi: 1271
Madis Reivik kirjutas:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94400731/hooldekodudesse-toovad-viiruse-vaktsineerimata-tootajad-kiik-kohustuslikku-vaktsineerimisse-ei-usu

Jne jne. Kiik "ei usu". Vastutustundetute pärdikute lõputu tsirkus.

Peaasi et koalitsioon püsiks, kasvõi tabureti võib ministriks panna. Võib ka üldse mitte panna, meil vist hetkel pole rahandusministritki...
Põhjus võib olla selles, et hooldekodudes on töötajate puudus: kohustades vaktsineerima, võivad osad sealt lahkuda - ning need pole kohad, kuhu tööjõudu kergesti leiab. Ei taheta, et hooldekodud käpuli kukuvad ja nii need suurema riskiga inimesed seal töötavad. Mitte, et ma õigeks peaks, et selgelt suure hulga riskigrupiga pikalt ja pidevalt kokku puutuvad inimesed vaktsineerimata on. Sellistel töötajatel võiks endil mingi südametunnistus olla, et mitte võtta nende vanakeste surma potentsiaalselt oma hingele. Aga nojah ... on meil osad inimesed sellised, nagu nad on.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 21:16 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Juun, 2020 15:29
Postitusi: 677
Obinitsa inimestelt nõuti täna surnuaia külastamisel koroonatõendit:

https://www.ohtuleht.ee/1041968/obinits ... -kalmudele

Nagu üks kohalik selgitas: "Paasapäev KALMISTUL, SURNUAIA VÄRAVATEST SEESPOOL ei ole avalik üritus ega kellegi poolt organiseeritud rahvakogunemine. Nagu ka eelnevatel aastatel läksime perega minu isa hauale küünlaid ja lilli viima. Autot parkides vaatasin juba imelikult - miks on surnuaed piiratud lintidega ja kollavestid seisavad igas surnuaiaväravas. See selleks, lilled ja küünlad autost kaasa haaratud sammusime surnuaia väravate poole kui järsku kollavest küsis minult - VABANDAGE, KOROONAPASSI VÕI NEGATIIVSE TESTI TULEMUST PALUKS. Küsisin vastu - MIDA?- mõeldes, et kuulsin valesti. Ütlesin, et mina lähen isa hauale ja selleks ma kellegile vakstineerimispassi näitama ei pea ja testi ma ka ei tee. Küsisin -kas olete homme või nädala pärast ka siin,kas edaspidi on surnuaeda minekuks vaja testi? Seejärel läksime surnuaiaväravatest sisse."


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 22:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1216
Koroonatõendi vajalikkus, Eestis, kalmistu külastamiseks, kõlab napakalt, igatahes.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 23:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 10058
USA CDC hoiatab ivermerktini kasutamise või katsetamise eest koroonaraviks.
Tsiteeri:
CDC warns against the off-label use of Ivermectin to prevent or treat COVID-19 amid reports of severe illnesses

Pilt
https://twitter.com/BNODesk/status/1430969610845753348

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Viimati muutis ruger, 27 Aug, 2021 11:25, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 26 Aug, 2021 23:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Dets, 2019 14:30
Postitusi: 1179
ambur123 kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/94400731/hooldekodudesse-toovad-viiruse-vaktsineerimata-tootajad-kiik-kohustuslikku-vaktsineerimisse-ei-usu

Jne jne. Kiik "ei usu". Vastutustundetute pärdikute lõputu tsirkus.

Peaasi et koalitsioon püsiks, kasvõi tabureti võib ministriks panna. Võib ka üldse mitte panna, meil vist hetkel pole rahandusministritki...
Põhjus võib olla selles, et hooldekodudes on töötajate puudus: kohustades vaktsineerima, võivad osad sealt lahkuda - ning need pole kohad, kuhu tööjõudu kergesti leiab. Ei taheta, et hooldekodud käpuli kukuvad ja nii need suurema riskiga inimesed seal töötavad. Mitte, et ma õigeks peaks, et selgelt suure hulga riskigrupiga pikalt ja pidevalt kokku puutuvad inimesed vaktsineerimata on. Sellistel töötajatel võiks endil mingi südametunnistus olla, et mitte võtta nende vanakeste surma potentsiaalselt oma hingele. Aga nojah ... on meil osad inimesed sellised, nagu nad on.


Kui 1 tola lahti lasta siis 10 tola võtavad aru pähe. Kiirabis juba katsetati ära. Hooldekodutöötajad ei ole nõutud IT personal.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 0:26 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Veebr, 2015 21:14
Postitusi: 320
Uhh , hooldekodu töötajad on mitte vähem vajalikud kui it spetsialistid , kahjuks kordades kehvemini tasustatud .
"Kinostuudios filmi tagasi keerates" ehk siis selle covid nakkuse tippajal oli haiglates puudus õdedest ja põetajatest / hooldajatest , it spetsialistide puudust haiglate juhid ei kurtnud .


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 9:09 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2012 11:02
Postitusi: 844
EESTI
kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi juhitaval hingamisel/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta/vaktsineeritud vähemalt ühe korra (vaktsineerimiskuur lõpetatud)/ vaktsineeritute % kõigist elanikest

01.07/ 2846 (+21)/ 0.7%/4/ 1269/18/ 29/ 559904(442656) (aktiivseid haigusjuhte on üle 300)
02.07/ 2980 (+38)/ 1.3%/3/ 1269/ 19/ 28/ 562294(448178) (diagnoositud haigete arv ületas 131100 piiri)
03.07/ 2950 (+39)/ 1.3%/3/ 1269/ 16/ 29/ 564634(453902)
04.07/ 2116 (+27)/ 1.3%/3/ 1269/ 20/ 29/ 565973(458159)
05.07/ 1704 (+19)/ 1.1%/2/ 1270/ 20/ 29/ 567332(463069) (diagnoositud haigete arv ületas 131200 piiri)
06.07/ 2890 (+50)/ 1.7%/2/ 1270/ 19/ 30/ 569852(465665) (aktiivseid haigusjuhte on üle 400)
07.07/ 2591 (+42)/ 1.6%/2/ 1270/ 21/ 32/ 572388(471940)
08.07/ 2594 (+58)/ 2.2%/2/ 1270/ 25/ 35/ 574902(476641) (diagnoositud haigete arv ületas 131300 piiri)
09.07/ 3369 (+39)/ 1.2%/2/ 1270/ 25/ 37/ 577566(482652)
10.07/ 4665 (+64)/ 1.4%/2/ 1270/ 20/ 39/ 580434(487108) (diagnoositud haigete arv ületas 131400 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 500))
11.07/ 2766 (+27)/ 1.0%/2/ 1270/ 23/ 39/ 581988(489297)
12.07/ 2357 (+21)/ 0.9%/3/ 1270/ 24/ 40/ 583560(492660) (diagnoositud haigete arv ületas 131500 piiri)
13.07/ 3500 (+54)/ 1.5%/2/ 1270/ 21/ 40/ 585402(495800)
14.07/ 5001 (+56)/ 1.1%/2/ 1271/ 21/ 42/ 587854(500655) (diagnoositud haigete arv ületas 131600 piiri)
15.07/ 6774 (+64)/ 0.9%/1/ 1271/ 15/ 45/ 590115(506135) (koroonaviiruse leviku risk tõusis kollasele ehk keskmisele tasemele)
16.07/ 3665 (+62)/ 1.7%/1/ 1271/ 19/ 47/ 593102(511831) (diagnoositud haigete arv ületas 131700 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 600)
17.07/ 3079 (+64)/ 2.1%/1/ 1271/ 17/ 49/ 595102(515674) (diagnoositud haigete arv ületas 131800 piiri)
18.07/ 3523 (+41)/ 1.2%/1/ 1271/ 17/ 50/ 596380(516756)
19.07/ 2084 (+34)/ 1.6%/1/ 1271/ 18/ 51/ 599428(518808) (muudetakse eneseisolatsiooni ja testimise reegleid - piiranguteta saab Eestisse tulla Euroopa riigist, mille kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on kuni 75)
20.07/ 3119 (+81)/ 2.6%/1/ 1271/ 15/ 53/ 602540(522502) (diagnoositud haigete arv ületas 131900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 700)
21.07/ 2768 (+97)/ 3.5%/1/ 1271/ 14/ 57/ 605839(528226) (diagnoositud haigete arv ületas 132000 piiri)
22.07/ 2698 (+121)/ 4.5%/2/ 1271/ 20/ 62/ 608902(532767) (diagnoositud haigete arv ületas 132100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 800)
23.07/ 2842 (+84)/ 3.0%/2/ 1271/ 18/ 65/ 612683(538011) (diagnoositud haigete arv ületas 132200 piiri)
24.07/ 3068 (+106)/ 3.5%/2/ 1271/ 21/ 69/ 616869(542218) (diagnoositud haigete arv ületas 132300 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 900)
25.07/ 2075 (+91)/ 4.4%/2/ 1271/ 25/ 73/ 619227(543882) (diagnoositud haigete arv ületas 132400 piiri)
26.07/ 1925 (+66)/ 3.4%/2/ 1271/ 33/ 77/ 621496(545580) (diagnoositud haigete arv ületas 132500 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1000)
27.07/ 3243 (+193)/ 6.0%/2/ 1271/ 37/ 87/ 624720(548830) (diagnoositud haigete arv ületas 132700 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1100)
28.07/ 3172 (+171)/ 5.4%/2/ 1271/ 35/ 96/ 627375(552952) (diagnoositud haigete arv ületas 132800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1200)
29.07/ 3119 (+222)/ 7.1%/1/ 1272/ 37/ 108/ 630435(556158) (diagnoositud haigete arv ületas 133100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1400; koroonaviiruse leviku risk tõusis oranžile ehk kõrgele tasemele))
30.07/ 8016 (+180)/ 2.2%/1/ 1272/ 39/ 118/ 633846(558563)/ 47.7% (diagnoositud haigete arv ületas 133300 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1500)
31.07/ 3550 (+247)/ 7.0%/1/ 1272/ 40/ 132/ 637061(561104)/ 47.9% (diagnoositud haigete arv ületas 133500 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1700)
1.08/ 2247 (+127)/ 5.7%/1/ 1272/ 46/ 138/ 639120(562605)/ 48.1% (diagnoositud haigete arv ületas 133600 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 1800)
2.08/ 1943 (+86)/ 4.4%/1/ 1272/ 49/ 142/ 641109(563973)/ 48.2% (diagnoositud haigete arv ületas 133700 piiri; uued piirangud: ühistranspordis peab kandma maski ja siseruumides toimuvatel üritustel ja tegevustes, kus nakkusohutuse kontrolli ei toimu võib osaleda kuni 500 ja väljas kuni 1500 inimest)
3.08/ 5788 (+221)/ 3.8%/1/ 1273/ 47/ 152/ 644957(566692)/ 48.5% (diagnoositud haigete arv ületas 133900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2000)
4.08/ 6365 (+233)/ 3.7%/1/ 1273/ 44/ 163/ 649250(569508)/ 48.9% (diagnoositud haigete arv ületas 134200 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2100)
5.08/ 3462 (+257)/ 7.4%/1/ 1276/ 46/ 173/ 653956(572299)/ 49.2% (diagnoositud haigete arv ületas 134400 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2300)
6.08/ 3851 (+239)/ 6.2%/1/ 1277/ 48/ 185/ 657902(574814)/ 49.5% (diagnoositud haigete arv ületas 134700 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2400)
7.08/ 8796 (+246)/ 2.8%/1/ 1277/ 53/ 194/ 662864(577782)/ 49.9% (diagnoositud haigete arv ületas 134900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2500)
8.08/ 2881 (+126)/ 4.4%/1/ 1277/ 52/ 197/ 665497(579386/ 50.1% (diagnoositud haigete arv ületas 135000 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2600)
9.08/ 2801 (+146)/ 5.2%/2/ 1277/ 60/ 203/ 667215(580140)/ 50.2% (diagnoositud haigete arv ületas 135200 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2700; uued piirangud: sisetingimustes toimuvatel kontrollita üritustel ja tegevustes lubatud kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat, erandid jumalateenistustele, siseriiklikele parvlaevadele ja alla 18 a.)
10.08/ 7761 (+286)/ 3.7%/2/ 1277/ 63/ 210/ 671113(582886)/ 50.5% (diagnoositud haigete arv ületas 135500 piiri)
11.08/ 6729 (+343)/ 5.1%/3/ 1279/ 63/ 223/ 675335(585918)/ 50.8% (diagnoositud haigete arv ületas 135800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 2900)
12.08/ 6005 (+374)/ 6.2%/4/ 1279/ 64/ 235/ 679283(588573)/ 51.1% (diagnoositud haigete arv ületas 136200 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3100)
13.08/ 7888 (+283)/ 3.6%/4/ 1279/ 67/ 242/ 683042(591229)/ 51.4% (diagnoositud haigete arv ületas 136500 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3200)
14.08/ 4214 (+290)/ 6.9%/4/ 1279/ 71/ 245/ 687002(594102)/ 51.7% (diagnoositud haigete arv ületas 136700 piiri)
15.08/ 4447 (+203)/ 4.6%/6/ 1279/ 79/ 251/ 689863(596548)/ 51.9% (diagnoositud haigete arv ületas 136900 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3300)
16.08/ 2684 (+163)/ 6.1%/8/ 1279/ 91/ 256/ 691443(597665)/ 52.0% (diagnoositud haigete arv ületas 137100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3400)
17.08/ 4971 (+357)/ 7.2%/9/ 1281/ 83/ 267/ 694642(600513)/ 52.3% (diagnoositud haigete arv ületas 137500 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3500)
18.08/ 4246 (+287)/ 6.8%/11/ 1281/ 89/ 271/ 697527(603044)/ 52.5% (diagnoositud haigete arv ületas 137800 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3600)
19.08/ 4631 (+356)/ 7.7%/11/ 1281/ 92/ 278/ 700777(605586)/ 52.7% (diagnoositud haigete arv ületas 138100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3700)
20.08/ 4444 (+329)/ 7.4%/11/ 1281/ 88/ 285/ 704038(608751)/ 53.0% (diagnoositud haigete arv ületas 138400 piiri)
21.08/ 3115 (+221)/ 7.1%/11/ 1281/ 98/ 283/ 704886(609495)/ 53.0% (diagnoositud haigete arv ületas 138700 piiri)
22.08/ 2373 (+101)/ 4.3%/11/ 1283/ 95/ 281/ 706729(610695)/ 53.2% (diagnoositud haigete arv ületas 138800 piiri)
23.08/ 3675 (+318)/ 8.7%/11/ 1285/ 98/ 294/ 707914(611122)/ 53.3% (diagnoositud haigete arv ületas 139100 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 3900)
24.08/ 4923 (+375)/ 7.6%/10/ 1285/ 99/ 301/ 710288(613222)/ 53.5% (diagnoositud haigete arv ületas 139500 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 4000)
25.08/ 5218 (+436)/ 8.4%/10/ 1285/ 103/ 308/ 712586(615446)/ 53.6% (diagnoositud haigete arv ületas 139900 piiri)
26.08/ 4961 (+405)/ 8.2%/8/ 1286/ 105/ 310/ 715143(617913)/ 53.8% (diagnoositud haigete arv ületas 140300 piiri; aktiivseid haigusjuhte on üle 4100; uued piirangud: peab kandma maski siseruumides toimuvatel üritustel, kus nakkusohutuse kontrolli ei toimu, avalikes ruumides, kus COVID tõendit nõutakse, peavad seda hakkama esitama kõik kliendid või osavõtjad)

kuupäev/testide arv (posit testide arv)/positiivsete testide % testide üldarvust/ inimesi juhitaval hingamisel/ surmad/ haiglaravil/nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta/vaktsineeritud vähemalt ühe korra (vaktsineerimiskuur lõpetatud)/ vaktsineeritute % kõigist elanikest

Viimase 14 päeva keskmine posit testide arv testide üldarvust oli 6.7% ja mediaan 7.1%. Hinnanguliselt on aktiivseid haigusjuhte 4124 ehk siis nii palju inimesi on viimase 14 päeva jooksul andnud positiivse proovi. Üks varasema positiivse analüüsitulemuse tühistamine.

Nakatunuid viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta (25.08.21 seis): Võrumaa 870; Põlvamaa 706; Valgamaa 677; Saaremaa 517; Jõgevamaa 418; Järvamaa 414; Tartumaa 405; Viljandimaa 362; Pärnumaa 313; Raplamaa 292; Harjumaa 246; Läänemaa 201; Lääne-Virumaa 158; Hiiumaa 150; Ida-Virumaa 107.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria
PostitusPostitatud: 27 Aug, 2021 9:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Nov, 2014 19:30
Postitusi: 1216
Ligi pooltel 1200 -st paranenud Covid-19 Wuhani patsiendil esinesid sümptomid ka aasta pärast haigestumist https://www.scmp.com/news/china/science ... d-patients
Tavalisemaid sümptomeid oli väsimus, lihaste nõrkus, selgus neljapäeval ajakirjas The Lancet avaldatud eelretsenseeritud uuringust .


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8152 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 433, 434, 435, 436, 437, 438, 439 ... 544  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt