REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Akf Kriiul ikka väga kehva mälu ning saime kõik targemaks, et seisukoht on hala. Hala on millegi üle kurtmine, seda esiteks. Aga eks sinu arvamus on sellest lähtudes ka yks suur halamine, sest halad kohutuskiku vaktsineerimise ümber juba pikemat aega. Ning kui natuke tagasi keriksid siis näeksid, et olen ka kirjutanud mida peaks või mis systeem peaks olema. Sealhulgas sinu vastuvaidlemine minu seisukohtadele.
Kuid kuna sinu vaade asjadele on must/valge siis polegi mõtet rohkem kirjutada.
Mis aga puutub EIK otsusesse siis eespool on toodud yks oluline koht: Seda trahvi saab teha vaid korra ja isikute õigus haridusee jms on tagatud ( ainult eelkool piiratud) See on antud kaasuses väga tähtis asjaolu-yhekordne administratiivne karistus
Eik otsus ei anna blanko võimalust igapäev trahvida ja need isikud elustnja haridusest ilma jätta.
Viimati muutis hjl85, 09 Nov, 2021 23:13, muudetud 1 kord kokku.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

an2 kirjutas:
hjl85 kirjutas:Akf Kriku: Hispaania ylemkohus kuulutas selle korralduse põhiseadusega vastuolus olevaks. https://www.bbc.com/news/world-europe-57838615.amp
P.S see on sinu loogika. Olen kohustulikud/sund vaitsineerimise vastu ning ka lockdownide vastu.


Kuulutas ja siis? Praegu on elu Hispaanias ja Portugalis suhteliselt lill. Maski kantakse igal pool aga sulgemist pole. Samas loob see pretsedendi, mis võib tekitada tahtmist seadust rikkuda ka tulevikus.

See omab tähtsust, sest tulevikus sellised lollused läbi ei lähe. Just kriisid on need kus selgub kui palju riik seadustest kinni peab ning eriti siis omandavad tagatud õiguste kaitse suure tähtsuse. Mõnede arvates muidugi võib siis kõik prygikasti visata ja teha nii nagu NEMAD ARVAVAD, et õige on
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

parkija kirjutas:Äkki keegi , kes ei soovi vaktsineerida covid i vastu seletab mulle : millist kahju või ohtu vaktsiin ehk vaktsineerimine elule , elukvaliteedile või tervisele kujutab ?
Üritan aru saada , miks ei vaktsineerita , põhjus ka - tuli uus töötaja tööle ning vaktsineerimata , lühikeseks jääb ta karjäär , ilmselt .


Ma olen üks kes ei soovi NENDE vaktsiinidega end covidi vastu vaktsineerida. Kusjuures see vaktsiin ei kujutaks mingit reaalset ohtu mu elule , elukvaliteedile või tervisele.
Vahepeal, teema 660-ndal leheküljel on autoriteetsemad inimesed ka seda selgitanud. Kalle Muuli intervjuu Erik Abneriga.

Need vaktsiinid on loodud algse, Wuhani tüve vastu. Kui ma olen selle tüvega viiruse juba läbi põdenud ei anna hilisem vaktsineerimine enam midagi juurde. Praegult levinud, Delta tüve vastu ei ole vaktsiini. Ma kasutasin varemalt väljendit "vaktsiin ei kõlba" ja tambiti pikaalt ja põhjalikult. OK, see vaktsiin on parem kui mittemidagi kuid ebaefektiivne. Niisugust mNRA-vaktsiini on lihtne modifitseerida ja nii edasi kuid viirusel on hetkel umbes aastane edumaa.
See on umbes sama kui gripihooaja alguses tuuakse eelmise aasta vaktsiinid ja kästakse sisse süstida. Võimalik, et see midagi aitab kuid gripi puhul üldiselt üritatakse ära arvata järgmise aasta trend ning vaktsiin tehakse selle järgi.

Kui vaktsiinid koroona arengust samamoodi ette jõuavad nagu see gripivaktsiinidga on siis on asjal juba mõtet. Või kui tuleb universaalvaktsiin. Hetkel loodetakse niisugust valgupõhisest vaktsiinist.


Muide Hispaania kõrgema kohtu otsus mis osa koroonameetmeid põhiseadusevastaseks tunnistas tõi kaasa ka selle et trahvid tuleb inimestele tagasi maksta. Võimalik et saa ka mingite kahjude hüvitamist nõuda. Hispaania õigussüsteemi spetsiifikat peab prognoosimiseks tundma.
Portugali elu pole ka niiväga lill sest nakatunuid tekib pidevalt juurde ja selsamal põhjusel et kasutatav vaktsiin pole päris see.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Jumal selle Hispaania kohtuga.

Meil ju PS'is nakkushaiguste piiramise erand sisse kirjutet..
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Noojahh , et otsest ohtu pole aga mingi terviserisk võib olla , mis tulevikus ilmneb ja mis on vaktsiinist põhjustatud . Täitsa vastuvõetav minu jaoks aga kas tööandjale piisav argument on ?
Kahju , kui uus töötaja selle vaktsineerimta oleku pärast suusad saab .
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

kujuteldav võimalik vaktsiinikahjustus x-aasta pärast (müstika valdkond) Vs tõestatud COVID kahjustused mis korduval põlemisel akumuleeruvad ja lühendavad eeldatavat eluiga kuni 20a ..


Ei-ei-ei.. vaktsiin on hullem, peab olema.. Facebook ja objektiiv ning Naabri Mari tuttavatuttavatuttav väidavad nii...

Jumal anna abi ja kulbiga aju.

Kui sul allergilist reaktsiooni ei teki (näha enam-vähem kohe), siis 1/100000 vastu ei juhtu sinuga munnigi halba selle süsti pärast ka aasta või kümne pärast. Tee ületamine on ohtlikum.
Viimati muutis aht0, 10 Nov, 2021 0:04, muudetud 1 kord kokku.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Huvitaks tegelikult - miks justkui nakatumine (number/%) tegi jõnksu alla üheaegselt pea kõigis maakondades 04.11 - 05.11 paiku. Koolivaheaeg? Et kui protsesse kaaluda, siis oli varem selge nihe Lõuna-Eesti versus Ida-Viru/Harju.Vaatasin - ühest küljest justkui kattuks jõnksuga ka 2021 märtsis enne piiranguid. Lihtsalt märg fantaasia. Teisest küljest ei kukkunud koolilaste osakaal nakatumistes (ikka terviseameti kodulehe andmed). Küll aga kukkus justkui koolilaste vanemate eagrupi nakatumine. Mis kuradi essu - miks?
Mul tuli ka täna sms tõhustustoosi kutse/meeldetuletusega..05.05 tiksus täis 6 kuud. Ise jõudsin ennetada ja aja juba varem aja kinni panna. Et justkui süsteem ikka jälgib... Emme sõbranna kes oli "suremas" põdes paar päeva Moderna kolmanda tõhustusdoosi järel palaviku (nagu vist mõlema esimesegagi) ja on nüüd nii krips-krõps, et läeb oma muid ihuhädaasid kellegi posija juurde tohterdama. Ei - minu emme on kontrolli alla :D iseenese tarkusest. Ütlen veelkord - kui saite mingit x tüüpi vaktsiini varem - selle põhjal võib üsna suure tõenäosusega ennustada, mis kolma doos toob.'
Tööl pole endiselt mitte ühtegi uut tuvastatud juhtumit - esmaspäeval oli järjekordne kiirtestidega skriinimine. Mis on päris huvitav, arvestades, et eelmise märtsi tipus toodi väljast sisse üle kümne juhtumi.
Lapse koolist suurt essugi tagasisidet ei saa. Vähemalt mul on mulje, et kui keegi kusagil x klassis on koroonas, siis mind sellest ei teavitata. Ei tea.
Käivad 2x nädalas kiirtestid. Test - nagu varem rääkisin on väga lihtne - mul 3k laps tegi eelmisel nädalal täiesti iseseisvalt ära enne, kui koju jõudsin. Jah - näitasin oma töölt mälestuseks kogutud testi-näitega nädalavahetusel ennem ette.
Lisaks toimub vist homme mingi süljetesti tasemel skriining, milleks küsitakse jubeda järjekindlusega luba ... no daa
Kallid lapsevanemad,

Seoses 10. novembri COVID-19 skriiningtestimisega meie koolis saadan meeldetuletuse ja mõned olulised tähelepanekud.

1. Igaks juhuks - kui veel keegi vanematest leiab, et tema last EI TOHI testida, siis palun kiiremas korras sellest märku anda mulle meilile. Aitäh neile, kes infot saatnud, oleme kõik vastavalt märkinud.

2. NB! Kui laps on perioodil 10. august kuni tänaseni põdenud läbi COVID-19 - palun andke samuti sellest mulle meilile märku. Neid lapsi me ei saada skriiningule, sest test võib näidata valepositiivse näidu. Vaktsineeritud lapsed osalevad skriiningtestimises.

3. Testimine toimub kolmapäeval 1. tunni ajal, v.a kaks klassi, keda testime 2. tunni ajal. Palun jälgida, et vähemalt 30 min enne testimist (ehk 1. tunni puhul siis alates 8.15) laps ei sööks. Tuletage seda ka kolmapäeva hommikul oma lastele meelde.

4. SYNLAB korjab testid ära meie juurest orienteeruvalt kella 12 paiku, vastused saadetakse sama päeva õhtuks. Viimsi Kooli kogemusest võime prognoosida, et viimased tulemused võivad saabuda üpris hilja, kesköö paiku. Meie paneme infot iga grupi/ klassi kohta niipea, kui see laekub meile.

5. TOHUTULT suur-suur palve: neljapäeva hommikul, ehk 11. novembril, enne seda kui laps kooli poole suundub, vaadake Stuudiumist järgi - mis uudised skriiningu kohta TEIE klassi/ grupi kohta on.

Kui on küsimusi, palun kirjutage otse e-mailile.
go futsking go. Ma kunagi kevadel vist postitasin mõne lapsevanema arvamust, et tema ei taha ja tema ei tee ja tema õigused... Ma nüüd sügisese laine ajal direle kirjutasin ka, et ma leian, et laste kiirtestimine on jõle mõnna alternatiiv distantsõppele, ainult oluline on, et valdav enamus ikka testib.... sest essu on see, et testid saadetakse koju ja on nö.omal vastutusel. Härra dire vastas, et me peame uskuma ja lootma, ja me ei saa...Ma saan aru et riigi tasmel keegi ei saa ja ei taha...näe kooli tasemel keegi ka ei saa ja ei taha....mina saan ja tahan, aga milleks mulle säherdust riiki...vot üldse ei saa aru..Sitta kah.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Koolivaheaja mõju jah. Lähevad kooli tagasi algab uue hooga.. lihtsalt viide on sees
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Aga miks ei kukkunud laste nakatumine, aga kukkus enam-vähem vanemate nakatumine? Mina ei ole suutnud anomaaliast aru saada....nooh tark foorumi mõttekeha annab kohe vastuse...
Manused
korontsik.JPG
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas davidsoniharald »

vanahalb kirjutas: Need vaktsiinid on loodud algse, Wuhani tüve vastu. Kui ma olen selle tüvega viiruse juba läbi põdenud ei anna hilisem vaktsineerimine enam midagi juurde.


Loll jutt. Põdemine koos vaktsineerimisega annab parema kaitse kui ainult põdemine.

vanahalb kirjutas:Praegult levinud, Delta tüve vastu ei ole vaktsiini.


Loll jutt. Olemasolevad vaktsiinid töötavad lihtsalt effektiivsus on madalam. Vaktsineerimine ennem läbi põdemist tõstab tõenäosust, et sa haigals voolikute all ei lõpeta, tohutult. Umbes nagu läheks kinni seotud silmadega üle tee või vaatad ise ka ikka, et auto ette ei astuks.

Aga noh kes saab keelata sul nii eriline ja oma peaga mõtleja edasi olla. Lihtsalt sinusuguste pärast kannatan mina, kui näiteks mõni mu järeltulijatest oma kapsa järjekordselt kuskil lõhki kukub või luu ära murrab. Võiks ju kohe luud õigesti kokku panna aga kuna kirurg on ametis covidiootide ravimisega, siis paneb õde selle kuidagi viisi kokku ja küll siis paari aasta pärast, kui kriis möödas ja lõpuks ravijärjekord meieni jõuab, saab ka see luu jälle lahti murtud ja õigesti kokku kasvatatud. Tühja need valud ja värdjalt kokku kasvanud luudega aastad, sul on õigus olla vaktsineerimata.

Üks lennuakadeemia õppejõud oli samasugune "mul on imuunsüsteem, ma ei vaja vaktsiini" tüüpi tuutaja. Lõpetas voolikute all haiglas. Ei teagi kas tuli sealt elusana välja. FB leht on igatahes vaikne. Oleks salaja vaktsiini teinud, võiks siiani tuututada.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Musashi
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 15 Mai, 2020 1:36
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Musashi »

Sam Beaver kirjutas:Vaktsiinikahjustuste hüvitamise fondi ei tohiks luua seni, kuni vaktsineerimine on vabatahtlik. Kui jõutaks sundvaktsineerimiseni, siis oleks teine asi - riik sunnib, riik ka hüvitab võimalikud kahjud.
(Muidu võiks ju ka näiteks alkohoolikud hakata nõudma maksakahjustuste hüvitamise fondi jne.)


Võrdlus pole adekvaatne, sest riik ei soovita inimestel alkoholi kuritarvitada.

Pole lõpuni adekvaatne ka väide, et vaktsineerimine on praegu vabatahtlik. Füüsiliselt, sunniviisiliselt kedagi kinni ei seota ja süstimisele ei viida, aga psühholoogiline surve on olemas ja osad inimesed tulevad sellega paremini toime, osad halvemini. Ka siin teemas on mõnitavad väljendid (lamemaalased, uhuud jne) teisitimõtlejate suunas läbivalt käibel, kuni teisitimõtlejate oksatõmbamisele viitamiseni välja.

Praegune olukord on selline, et: vaktsineeri, või...
See ei ole oma olemuselt vabatahtlikku otsustamist soosiv. See on midagi muud.
Ja mainin veelkord seda, millele olen varem viidanud: teatud osas ühiskonnas tekitab igasugune sund trotsi.
Veenmisest ei ole mingit kasu, kui edastatava info edastamise viis on patroniseeriv, ülbelt üleolev.


Tsiteerin Postimehes 09.11.2021. ilmunud artiklit "Miks pole Eestis nii nagu Soomes" (Autor Maarja Lõhmus)

"Valitsusjuht keeldub loomast vaktsineerimiskahjustuste fondi (fond andvat vale "signaali"), mis on Soomes oma kodanike kaitseks ammu olemas, kui loomulik eeldus vaktsineerimiseks.
Valitsuse tasandil peetakse poliitilist retoorikat "signaalist" olulisemaks, kui reaalset tegutsemist ohtude vähendamiseks ja vältimiseks. Koroonavaktsineerimise kahjustuste fondi ja kindlustuse süsteemi loomist soovivat isamaalast Helir-Valdor Seedrit sildistas peaminister 27. oktoobri riigikogu infotunnis "poliitiliseks viroloogiks".
Kahjuks selline suhtlemine ongi tüüpiline riigikogu ja praeguse valitsuse vahel. Eestis on kujunenud olukord, kus kriisi lahendamisse, otsuste tegemisse pole valitsus riigikogu kaasanud. Võib öelda, et riigikogu on otsustusprotsessist välja lülitatud.
Veelgi hullem on see, et valitsusjuht ei aruta mitte ettepanekut, mis Soomes ammu olemas, vaid naeruvääristab ettepaneku teinud riigikogulast isiklikult. Selles olukorras illustreerib Kallase päev varem lausutud mõte poliitilise teki rebimise vältimisest ja ühiskondlikust kokkuleppest, et tema on ise üks näide, mispärast Eesti poliitiline otsustuskultuur kaugeneb Põhjamaadest ja on langemas tagasi totalitaarriigi aega.
Poliitilise otsustamise haaramise suurim varjukülg on ka sisuline: otsustamine ei ole ratsionaalne ega mitmekülgseid meetmeid rakendav, vaid neid tõrjuv, halvustav ning mõtete esitajaid isiklikult ründav ja sildistav."


allikas: https://arvamus.postimees.ee/7380986/ma ... agu-soomes

Kui maksumüürist mööda ei saa, siis osa mõtteid on avaldatud varasema kuupäevaga artiklis http://www.vabaeestisona.com/index.php/ ... oomes.html
Pioneer/TT Pioneeripataljon, Tapa 2004/05
OLAVI
Liige
Postitusi: 1635
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas OLAVI »

Eilses Vikerraadio saates "Külas on peaminister" vabandas Kallas naeru pugistades, et: "Soomes on Ravimikahjufondi loonud ravimite maaletoojad, et näidata ravimite ohutust, mitte riik.
Ja kuigi Soomes on see fond juba ammu olemas, et miks siis Eesti riik peaks nüüd ka sellise fondi looma?"

Saamata aru, et praegusel hetkel esineb vaktsiini maaletooja rollis "Eesti riik", kes peaks olema huvitatud osapool kinnitamaks, et tegu on "ausa kaubaga".

(Kuna ta ei suutnud korduvalt arusaada saatejuhi küsimuste sisust vastates küsimusest mööda, siis järjekindlalt tabad interviud kuulates, ennast mõtisklemast Murphi seaduste üle.)
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

OLAVI kirjutas:Eilses Vikerraadio saates "Külas on peaminister" vabandas Kallas naeru pugistades, et: "Soomes on Ravimikahjufondi loonud ravimite maaletoojad, et näidata ravimite ohutust, mitte riik.
Ja kuigi Soomes on see fond juba ammu olemas, et miks siis Eesti riik peaks nüüd ka sellise fondi looma?"
................
(Kuna ta ei suutnud korduvalt arusaada saatejuhi küsimuste sisust vastates küsimusest mööda, siis järjekindlalt tabad interviud kuulates, ennast mõtisklemast Murphi seaduste üle.)
Sa ilmselt mõtlesid Peteri printsiipi ebakompententsuse kohta?
.......
Aga seejutt et haigestu ja vaktsineeri või siis et vaktsiin töötab hästi ka Delta tüve vastu, või siis et tõhustusdoos annab oluliselt parema kaitse on paras häma millel puudub teaduslik alus, kuna tõsiseltvõetavaks statistaks on liiga vähe aega olnud.

Seepärast ei tõtta ma ka kohe kiirelt kolmanda doosi järele, - ootab vaatab, palju mõne aja pärast neid 3 doosi kätte saanud levitajaid/haigeid on, kas äkki tullakse välja mõne asjaga mis on konkreetsemalt Delta jaoks aretatud, mingid ravimidki on välja tulnudnjavaktsiinipaastrid jne (pole jõudnud teemasse veel süveneda - tööd vaja ka teha) - ja mind absoluutselt ei huvita kui seepärast mõni akf mind lamemaalaseks peab
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas alari »

davidsoniharald kirjutas:
vanahalb kirjutas: Need vaktsiinid on loodud algse, Wuhani tüve vastu. Kui ma olen selle tüvega viiruse juba läbi põdenud ei anna hilisem vaktsineerimine enam midagi juurde.

Loll jutt. Põdemine koos vaktsineerimisega annab parema kaitse kui ainult põdemine.
See pole loll jutt, vaid teadlik valetamine. Vanahalb teab väga hästi, et labipõdemine + vaktsiin kaitseb kõige paremini praegustest variantidest.

Musashi kirjutas:Veelgi hullem on see, et valitsusjuht ei aruta mitte ettepanekut, mis Soomes ammu olemas, vaid naeruvääristab ettepaneku teinud riigikogulast isiklikult. Selles olukorras illustreerib Kallase päev varem lausutud mõte poliitilise teki rebimise vältimisest ja ühiskondlikust kokkuleppest, et tema on ise üks näide, mispärast Eesti poliitiline otsustuskultuur kaugeneb Põhjamaadest ja on langemas tagasi totalitaarriigi aega.
Poliitilise otsustamise haaramise suurim varjukülg on ka sisuline: otsustamine ei ole ratsionaalne ega mitmekülgseid meetmeid rakendav, vaid neid tõrjuv, halvustav ning mõtete esitajaid isiklikult ründav ja sildistav."
Kallas on vähese juhtimiskogemusega ja venitab otsustega. Mulle on jäänud tunne, et selle fondi tegemine või mittetegemine on vaidluskoht koalitsiooni sees - Kallas seda ei taha, aga keskerakond soovib.
Kallas võiks võtta julguse kokku ja asjad ära otsustada, teistega arvestamine kriisi ajal, kus on vaja kiireid otsuseid, ei ole tihti mõistlik tegevus, sest kiirus on tähtis. Isiklikult ei arva, et see fond midagi paremaks teeb, kuid annab vähemalt signaali, et inimesed saavad toetuse, kui midagi halvasti läheb.
Kogu riigikoguga arvestamine on keeruline, kuna viiendik riigikogulasi on vaktsiinivastased ja töötavad kriisi lahendamisele vastu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

croman40 kirjutas:Siiski on see vad teie (ja muidugi leiab veel juriste, kes samamoodi arvavad) kallutatud arvamus ja ei midagi rohkemat.
Mida te kallutatuse all silmas peate, ma ei tea - ma püüan ikka võrdselt arvestada kõiki mulle kättesaadavaid allikaid. Aga muidugi võib väita, et igaühe arvamus on mingis suunas kallutatud. Kui kellelgi on vastupidine kallutatud arvamus, palun lahkesti see argumenteerituna esitada. Niisama paljasõnaliselt ei ole mõtet.

croman40 kirjutas:Nüüd ehk akf Kriku näitab, kuidas seda otsust saab tõlgendada tema nägemuse kohaselt.
Kas te varasemad postitused sel teemal olete läbi lugenud? Kaks ringi on augustis ja millalgi varem sellele kohtuotsusele siin lõimes juba peale tehtud.

hjl85 kirjutas:saime kõik targemaks, et seisukoht on hala.
Sugugi mitte. Hala on selline seisukoht, millega kõik võimalused kriisi levendada maha tehakse, ise mitte midagi asemele pakkumata. Nagu ma juba ütlesin.

Ilma piiranguteta lakkab praeguse vaktsineerituse taseme juures meditsiinisüsteem kõigi jaoks toimimast. Nii lihtne või keeruline see kõik ongi.

hjl85 kirjutas:Mis aga puutub EIK otsusesse siis eespool on toodud yks oluline koht: Seda trahvi saab teha vaid korra ja isikute õigus haridusee jms on tagatud ( ainult eelkool piiratud) See on antud kaasuses väga tähtis asjaolu-yhekordne administratiivne karistus
Eik otsus ei anna blanko võimalust igapäev trahvida ja need isikud elustnja haridusest ilma jätta.
Mina kirjutasin EIK otsuse kõige põhimõttelisemast osast, vaktsineerimise kohustuse võimalikkusest. Mis sanktsioonidega seda tagada, on juba järgmine küsimus.

Musashi kirjutas:Selles olukorras illustreerib Kallase päev varem lausutud mõte poliitilise teki rebimise vältimisest ja ühiskondlikust kokkuleppest, et tema on ise üks näide, mispärast Eesti poliitiline otsustuskultuur kaugeneb Põhjamaadest ja on langemas tagasi totalitaarriigi aega.
Totalitaarriigi jutt muidugi on omakorda demagoogia, aga põhimõtteliselt on tal õigus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist