REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
kuido20
Liige
Postitusi: 3331
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

Poti soldat kirjutas:https://www.err.ee/1608371973/merits-uute-piirangute-asemel-tuleks-tagada-praegustest-kinnipidamine
"Minu seisukoht, mis ei pruugi langeda kokku valitsuse ega isegi teiste teadusnõukogu liikmete omaga, on see, et juba kehtivad meetmed tuleb saada toimima," rääkis Merits usutluses Postimehele. "Kehtestada uusi meetmeid, kui eelmisi ei täideta - ei tööta koroonapassid nii, nagu nad peaks, ei tööta maski kandmine nii, nagu peaks -, tähendab täiendavate ebameeldivuste tekitamist inimestele, kes juba olemasolevaid meetmeid täidavad, samal ajal kui suurem osa, kes neid ei täida ega kavatsegi täita, tõenäoliselt ei täida ka midagi täiendavat," leidis ta.

Sellega 100% nõus. Meie praegune seis kus piirangud nagu on aga igaüks järgib või ignoreerib neid oma suva järgi on täiesti ajuvaba.

Nii ja naa, Kallase ettepanek lükata mittevaktsineeritud ravijärjekorra lõppu lahendaks mõned probleemid ära.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Põhimõtteliselt küll. Haiglad lihtsalt jätavad a la 20 voodikohta covid haigetele ja jätkavad rahulikult oma plaanilist vastuvõttu. Tuleb hingamisraskustega vaktsineerimata tegelane EMO-sse, siis öeldakse - sry, kõik on täis, minge koju ja neelake partsetamooli. Siis võiks tõesti kõigist piiranguist loobuda. Suremus kargab küll aastaks üles aga see juba looduslik valik.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

See on palju räigem ettepanek kui kohustuslik vaktsineerimine.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Samas aus. Inimene saab ise otsustada, kumb tema jaoks suurem risk on - kas vaktsiin või viirus.
Suure tõenäosusega saavad nad kuskil erahaiglas ka ravi vajadusel, omal kulul.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Inimene ei oska ratsionaalselt otsustada, eriti need kel vilets mõtlemisvõime ja hügieenivastased seisukohad.
Muidu ei oleks haiglad ja surnukuurid sopajoodikutest umbes.

Minu arvates tuleks

1) teha lockout idiootidele. Mitte kutsuda "debateerima" mingeid mitte-homosid ja tselliste või populistlike tolasid. See vähendab siiski idiootsuse leviala
2) täiesti tuimalt luua paar ametikohta kes kolavad feisbuugi gruppides ja paluvad Face peakontoril hügieenivastased ja kloorilakkujad kõrvaldada. See töötab.
3) no ja loomulikult kehtestatud normidest tuleks kinni pidada.

Aga siin on üks aga. Normidest kinnipidamist EI SAA delegeerida kohvikutädidele vaid see oleks PERSONAALNE vastutus. Mitte nii et roheline vest astub kohvikusse ja küsib külastajatelt kas see letitagune tädi kontrollis teid (wtf see on haige..) vaid palub igal külastajal oma paberi ette näidata. Kel pole, saab trahvi.
Praegu on olukord kus kohvikutädi peab varro suguste idiootidega võitlust pidama, see pole normaalne.
parkija
Liige
Postitusi: 1068
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Oot , kas mittehomod on ebanormaalsed ? Sõna eest tuleb vastutada !
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas OLAVI »

loomake kirjutas:See on ikka väga õõvastav kui praegu ei saa piirata valimiste pärast ja siis äkki järgmine nädal läheb miiting pekki kui liiga kõvasti surume. Tugev moraalne kompass.... Ei oska muud midagi öelda. Arvake mis minu tegevusplaan valimistega seoses on.... 0... pole kedagi kellele sellise käitumise eest hääl anda. Krt. Kui sul ikka on valida kassi, koera, lamba või lehma s*ta söömise vahel siis äkki ei pea suunurki asja eest teist taga üldse pruuniks tegema

Kassi essuhunnik on väiksem kui lehma oma ja kui teada on et süüa nagunii tuleb, siis teevad valiku teised mida sööd. :roll:

Kui valimine tundub raske, siis väike mõttetera:
Kui juht on rumal, siis on lootus et õppides ja kasvõi targemate nõunike abil ta suudab langetada õigeid (eesmärki täitvaid) otsuseid aga kui juht on otsustusvõimetu, siis ei suuda ta ei õigeid- ega valesid otsuseid rakendada.
Otsustusvõimetus on meid viinud sinna kus oleme ja ka valiku mittetegemine on otsustusvõime puudumine.

Ehk kui "häid" valikuid pole, siis tasuks valida "võimaliku väiksema kahju tekitaja" poolt ja paljud leiavad et saagu või viletsam aga nii edasi kesta ei saa.
Viimati muutis OLAVI, 16 Okt, 2021 16:10, muudetud 1 kord kokku.
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Üle poole aasta viskasin pilgu peale vaktsiinivastaste gruppidele. Maskide, QR koodide, immuunpasside ja kiipide vaba ning eluterve Eesti grupp on endiselt alles vaatamata Kapten Trummi raportile (ma ise ka mitu korda raportinud). Ja kui politseil tekib huvi trahve teha siis piisab FB-s otsida gruppe "passivaba" ja saab regioonide kaupa tuhandetes söögikohti ja firmasid, kus koroonapasse ei nõuta.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Some kirjutas:Samas aus. Inimene saab ise otsustada, kumb tema jaoks suurem risk on - kas vaktsiin või viirus.
Kohustuslik vaktsineerimine oleks ka eesmärgipärasem (säästaks rohkem elusid).
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas nimetu »

Oot , kas mittehomod on ebanormaalsed ?

Need mittehomod, kellest jutt käib ongi tiba ebanormaalsed.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Tuli meelde see KoleIlus sarja sketš homodest, samad näitlejad võiks selle nüüd vaktsiinide teemal teha.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kui keegi defineerib ennast sellena keda ta pole - siis on tegemist ohmakaga.

A la "vähemalt ma pole Hitler"
Või "ma ei ole homo ma ei ole homo hoidke eemale homod mina pole homo". Ja nii iga hommik peegli ja kaamera ees.
Või "ma pole arst aga kuna ma pole arst siis ma tean paremini. Ivermektiin ! Blaah ! Kloor !"

Saate irooniast aru küll.
maik
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 02 Aug, 2014 21:22
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maik »

Madis Reivik kirjutas:...Minu arvates tuleks
1) teha lockout idiootidele. Mitte kutsuda "debateerima" mingeid mitte-homosid ja tselliste või populistlike tolasid. See vähendab siiski idiootsuse leviala...

Saan ma õieti aru, et keegi astus kapist välja?
Iroonia peaks olema arusaadav.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4370
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Venemaal juba üle 30 tuhande nakatunu päevas. Surmasid üle 2000 inimese. Kõik on harjunud, uudiste künnist siiski veel ületab.
Mingite meditsiiniinimeste ja ahastavate tädikeste "karjatused" regioonides, ei huvita nagu kedagi. Metropolid toimetavad, piiravad midagi aeg ajalt ja ongi kõik.
Suurendavad haiglates voodikohtade arvu ja tehtud, tervenenuid pidi päris palju olema.
Vaatasin, mingit TASS koroonateemalist intervjuud inimestega tänavalt : Kellel ei olevat aega viiruse peale mõelda ; kes arvab, et pandeemia on ikkagi välismaa vandenõu ; surevad ja haigestuvad peamiselt väetimad, kes niikuinii peatselt... jne
Olulisem teema oli, mida arutati, et mingis linnas suri äsja, alkoholiga seoses, eile või täna, 18 (?) inimest ja sadakond olla haiglas ja teisalt 2000+ koroona surma päevas, oleks nagu normaalne :dont_know:

Lisatud. DW ütleb, et suri üle tuhande inimese. (venkud ise mainisid, et üle 2000, ei tea) 30+% vaksineerimise kõlbulikest vaksineeritud. https://www.dw.com/en/coronavirus-diges ... a-59528551
Viimati muutis Turist 47, 16 Okt, 2021 23:26, muudetud 2 korda kokku.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

See intekas saab võib ja peab saama avaldatud täismahus ka siin, akf Kriku vast teeb ära. Meritsalt on ajakirjanikul olnud olidu küsida ka neid "antivakserite" küsimusi ,miks ei ole ravimit, kuidas on kõrvaltoimetega ja kudas selle vaktsiini kätte suremisega ikka on. Ja Merits vastab nii nagu oskab. Kes klikivad, muidugi tasuline muidu.

https://leht.postimees.ee/7362727/andre ... 1595271886

Toon välja ainult ühe lõigu, siinse foorumi kontekstis - sellal, kui me siin paugutame antivakserite efbeepuntidega ja sõimame vooglaidu ja grüntalit, siis Merits rõhutab mitu korda:
Meie peamine kaelakivi, mitte halvustavalt, on ikkagi pensionärid, kellele praegused koroona kontrollmeetmed on täiesti ükskõik. Nad suudavad neid vabalt järgida, neid ei häiri need kopika eestki, ja kui neil on tekkinud võltsturvatunne, et nendest meetmetest piisab, siis asi ei liigu.

Vaja on mõjukaid inimesi, kes suudavad kõnetada just pensionäre. Ja teiseks, keegi on öelnud, et kahurid on kuningate viimane argument. Tänapäeva valitsejate viimane argument on alati raha.


Ise kommenteeriks: need 65+ pensionärid, peamine mureseltskond, on sotsiaalselt suht nähtamatu ja füüsiliselt passiivne. Grüntal-vooglaiud on nähtavad, nendega on muidugi lihtsam möliseda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist