REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Runkel »

Frater Redox kirjutas:Pisut üleval pool on pildid - meie, kõige vaksituma piirkonna/maailmajaona, oleme kahjuks jõledas seisus, seda ka surmade poolest.
Siin kindlasti mängivad teguritena ka kliima ning meie heaoluühiskond, elatakse kauem, ka kaasuvate haigustega ehk siis meil on bioloogiliselt amortiseerunud inimesi e koroonaga (aga mitte koroonasse) potentsiaalseid surijaid palju.
Ons sul käepärast võtta, kes nt Hollandis või Saksamaal puhangut veavad? Vaktsineeritute osatähtsus on olemas, aga vaktsineeritute osa haigestunute seas?
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

davidsoniharald kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Ja ma ei saa endiselt aru, kuidas kuni keskealiste tervete inimeste vaktsineerituse taseme tõus midagi muudab - meil on keskealisi vaktsineerituid juba kaua aega enam kui neid, kes tegelikult raskelt haigestuvad ja intensiivi satuvad, ka vaktsineerituna.


See, et sina ARU EI SAA on SINU probleem. Sellest aru saamiseks on meil inimesed, kes suudavad tegelikult ka oma peaga mõelda, neid nimetatakse teadlasteks. Nad on seal teadusnõukogus. Aastakümneid haridust, aastakümneid tööd omal alal. Tõenäoliselt on nad kamba peale rohkem koolipinki nühkinud, kui sinul või minul on elatud aastaid. Nemad SAAVAD ARU ja teevad selle arusaamise pealt otsuseid. Miks küll inimesed ei usalda spetsialiste vaid hakkavad oma puudulike teadmistega mingt soga ajama? :scratch:

Ma olen elukutseline lennukimehaanik. Kas sa tuleksid minuga lennuki hoolduse üle vaidlema, kui oled ära vaadanud mõned juutubi videod ja lugenud mõned facebooki postitused? Tahaksid sa lennata lennukiga, mis on hooldatud juutuubi videote põhjal? Seda sama sa üritad praegu ise teha, ajada oma mingit soga, sest "ma ei saa aru" selmet kuulata oma ala spetsialiste.


Ma usaldan spetsialiste, enamasti ka lingin ametliku statistika, mille põhjal ma oma sõnavõtud kujundan.

Ja ma usaldan ka juhtprintsiipi, et sina vorme ja otsepöördumisi oponendi poole ei ole mõistlik mängu tuua nagu ka sildistada, see näitab, e emotio on üle ratio.
Insup
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 13 Nov, 2021 23:20
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Insup »

davidsoniharald kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Ja ma ei saa endiselt aru, kuidas kuni keskealiste tervete inimeste vaktsineerituse taseme tõus midagi muudab - meil on keskealisi vaktsineerituid juba kaua aega enam kui neid, kes tegelikult raskelt haigestuvad ja intensiivi satuvad, ka vaktsineerituna.


See, et sina ARU EI SAA on SINU probleem. Sellest aru saamiseks on meil inimesed, kes suudavad tegelikult ka oma peaga mõelda, neid nimetatakse teadlasteks. Nad on seal teadusnõukogus. Aastakümneid haridust, aastakümneid tööd omal alal. Tõenäoliselt on nad kamba peale rohkem koolipinki nühkinud, kui sinul või minul on elatud aastaid. Nemad SAAVAD ARU ja teevad selle arusaamise pealt otsuseid. Miks küll inimesed ei usalda spetsialiste vaid hakkavad oma puudulike teadmistega mingt soga ajama? :scratch:

Ma olen elukutseline lennukimehaanik. Kas sa tuleksid minuga lennuki hoolduse üle vaidlema, kui oled ära vaadanud mõned juutubi videod ja lugenud mõned facebooki postitused? Tahaksid sa lennata lennukiga, mis on hooldatud juutuubi videote põhjal? Seda sama sa üritad praegu ise teha, ajada oma mingit soga, sest "ma ei saa aru" selmet kuulata oma ala spetsialiste.


Tere. Mina ei saa aru kuidas nt Rootsis aastakümmneid haridust saanud/teadust teinud ja sama tasemega Eesti teadlased lähenevad/lahendavad nendele küsimustele väga erinevalt.
Tänan
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Frater Redox kirjutas:Ja ma ei saa endiselt aru, kuidas kuni keskealiste tervete inimeste vaktsineerituse taseme tõus midagi muudab - meil on keskealisi vaktsineerituid juba kaua aega enam kui neid, kes tegelikult raskelt haigestuvad ja intensiivi satuvad, ka vaktsineerituna. Kuni keskea ülemise piirini inimeste malemänguga nurka vangeramine tekitab vaid prognoosimatuid anomaaliaid majanduses ja inimeste sotsiaalses käitumises.
Samas nö probleemset sihtgruppi see ei puuduta, neil on igakuine pensionilaekumine kindel ning 85+ inimesed ei kannata väga ka liikumispiirangute tõttu, nende liikumine, vaba aja veetmise viis on võrdlemisi kodune, eranditega.

Viirus liigub seda kandvate inimestega, sh vaksitutega, QR kood ei muuda kedagi ohutuks ega katkesta nakkusahelaid.
Viiruse laial levikul noorte ja keskealiste hulgas jõuab see paratamatult ka vanuriteni. Riskigruppide isoleerimine pole kuskil õnnestunud.

Nakkuse edasi kandumine vaktsineeritult vaktsineeritule on palju väiksema tõenäosusega. Seetõttu on küll igas eagrupis massilisel vaktsineerimisel mõtet.
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Runkel kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Pisut üleval pool on pildid - meie, kõige vaksituma piirkonna/maailmajaona, oleme kahjuks jõledas seisus, seda ka surmade poolest.
Siin kindlasti mängivad teguritena ka kliima ning meie heaoluühiskond, elatakse kauem, ka kaasuvate haigustega ehk siis meil on bioloogiliselt amortiseerunud inimesi e koroonaga (aga mitte koroonasse) potentsiaalseid surijaid palju.
Ons sul käepärast võtta, kes nt Hollandis või Saksamaal puhangut veavad? Vaktsineeritute osatähtsus on olemas, aga vaktsineeritute osa haigestunute seas?


Ei, ma ei ole otsinud.
Nagu ma ei suuda ka järeldusele jõuda, miks Austria nakatumine on täna Rumeenia omast 10+x kõrgem per 1M. Ei ole kuulda olnud, et kumbki riik oma testimiste või statistika koostamise aluseid muutnud oleks nagu mõned teised riigid (nt Rootsi loobus vahepeal vakside testist, isegi haigete omast, nüüd tõusuga, taastasid vaksitute testimise).

See haigus toob pidevalt uut infot ja muutuvat statistikat, nt selle aasta kevadisi artikleid lugedes, rääkimata 2020 omadest tekib tunne, et dekaade on vahet prevalveerival infol.
Asi ei ole must-valge ega kivisse raiutud, üsna dünaamiline on; hea, kui inimesed millessegi kinni ei jää ja suudavad lisanduvat infot arvesse võtta.
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Kriku kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Ja ma ei saa endiselt aru, kuidas kuni keskealiste tervete inimeste vaktsineerituse taseme tõus midagi muudab - meil on keskealisi vaktsineerituid juba kaua aega enam kui neid, kes tegelikult raskelt haigestuvad ja intensiivi satuvad, ka vaktsineerituna. Kuni keskea ülemise piirini inimeste malemänguga nurka vangeramine tekitab vaid prognoosimatuid anomaaliaid majanduses ja inimeste sotsiaalses käitumises.
Samas nö probleemset sihtgruppi see ei puuduta, neil on igakuine pensionilaekumine kindel ning 85+ inimesed ei kannata väga ka liikumispiirangute tõttu, nende liikumine, vaba aja veetmise viis on võrdlemisi kodune, eranditega.

Viirus liigub seda kandvate inimestega, sh vaksitutega, QR kood ei muuda kedagi ohutuks ega katkesta nakkusahelaid.
Viiruse laial levikul noorte ja keskealiste hulgas jõuab see paratamatult ka vanuriteni. Riskigruppide isoleerimine pole kuskil õnnestunud.

Nakkuse edasi kandumine vaktsineeritult vaktsineeritule on palju väiksema tõenäosusega. Seetõttu on küll igas eagrupis massilisel vaktsineerimisel mõtet.


Ei nõustu, olen varemgi öelnud - oma vanema ja/või haige sugulase juurde ei minda ninaneelu testita.
Ma ei taha kedagi tappa, olgugi, et riik ütleks, et ma tegin seda puhta südametunnistusega. Ise ju teaks, et ei teinud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Insup kirjutas:need kaks ühikut (vaktsineerituid ~65% ja kergelt põevad~80%) peaks kokku andma juba märkimisväärselt parema tulemuse kui jällegi auhinnaline esimene koht, sorri tähendab halvema koha siiski kui esimene koht. Küsimus tekib kas nr ~80%(kergelt põevad) ei ole õige või et vaktsiini toime ei ole soovitud/lubatud tasemel või need mõlemad on valed.
Kordan oma üleskutset teema varasemaid postitusi lugeda. Sellest on korduvalt jutt olnud, et meil on vaktsineerimata isikute hulgas viirusel ruumi levida vähemalt suurusjärgu rohkem, kui oleks vaja med. süsteemi umbe tõmbamiseks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Frater Redox kirjutas:Ei nõustu, olen varemgi öelnud - oma vanema ja/või haige sugulase juurde ei minda ninaneelu testita.
Aga käivad :dont_know:

Ma kirjutasin sellest, et kuskil maailmas pole õnnestunud vältida üldisele foonile vastavat haigestumise kasvu vanemaealiste hulgas. Kui sa tead mõnd vastunäidet, siis loen huviga.
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Kriku kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Ei nõustu, olen varemgi öelnud - oma vanema ja/või haige sugulase juurde ei minda ninaneelu testita.
Aga käivad :dont_know:

Ma kirjutasin sellest, et kuskil maailmas pole õnnestunud vältida üldisele foonile vastavat haigestumise kasvu vanemaealiste hulgas. Kui sa tead mõnd vastunäidet, siis loen huviga.


Eeee... need rämedad lockdownid ja iga haiguskahtlusega 3 ndl karantiini Hiinas? Üldse Aasia arenenud riikide meetmed?
Aga me keegi ju ei tea kui usaldatavad need on; me ei tea isegi EU kohta täpselt. Ainus tugipunkt on lõpeks surijate arv, kuigi ka siin mängib see, kas ja keda konkreetne riik loeb koroonasurma alla. Mõni kõik, kel see oli diagnoositud, teine ei leia, et 4-staadiumi vähk + koroona oleks koroonasurm.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Frater Redox kirjutas:
Kriku kirjutas:
Frater Redox kirjutas:Ei nõustu, olen varemgi öelnud - oma vanema ja/või haige sugulase juurde ei minda ninaneelu testita.
Aga käivad :dont_know:

Ma kirjutasin sellest, et kuskil maailmas pole õnnestunud vältida üldisele foonile vastavat haigestumise kasvu vanemaealiste hulgas. Kui sa tead mõnd vastunäidet, siis loen huviga.


Eeee... need rämedad lockdownid ja iga haiguskahtlusega 3 ndl karantiini Hiinas?
Jah, kui tuua üldine viiruse levik alla, siis muidugi toimub see ka vanemaealiste hulgas. Ainult et seda ma ei küsinud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Frater Redox lihtsalt aruka vaktsiinivastasena saeb pidevalt toolijalga. Ise taolised viitavad nagu probleemidele, tegelikult tehakse õõnestustööd.
Praegu lihtsalt pole vaktsiinist paremat laialt kasutatavat võtet. See on lihtsalt "best shot". Kindlasti tulevad peagi ka paremad vaktsiinid, mis pole enam alfa tüve arvestades tehtud. Selleks, et best shoti saaks kõigile, tuleb keeldujaid taga kiusata. Sellesama QR koodiga ja veel mitmete asjadega. Niikaua tuleb peedistada, kuni nad tüdinevad ja end ära vaktsineerivad.

Mida võrdleks vaktsiinivastaseid tagumiku-ussidega. Solkmed, naaskelsabad, paelussid jne. Parasiidid, kes elavad peremehe arvel, kuid samal ajal tasapisi kahjustavad peremeest. Jälgid elukad sellised :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Antivakserid ongi ju omamoodi tervishoiusüsteemi parasiidid. Saavad ka oma ideoloogiat puhtalt tänu sellele teistele potens. ullikestele usutavana näidata et üldine enamuse vaktsineeritus hoiab paljud haigusest laiemalt levimast. K.a nendele. Hea siis kekata et "näete, ma vaktsineerimata aga alati terve olnud"..

See et inimese organism ja sh. immuunsüsteem viimase paarisaja aastaga eriliselt arenenud olla ei saa - ning et varem pmst pooled surid enne täisikka jõudmist kõikvõimalikesse (praegu vaktsiinidega kontrollitavatesse) tõbedesse, neile ei teadvustu.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaktsiinivastasus kui religioon on saanud Eestis alguse riikliku immuniseerimiskava vaktsineerimisest keeldumisega, need vaktsiinid on haiguste vastu, mis Eestis on aastakümneid tundmatud olnud. Kui näiteks vaktsinivastased tassisid Eestisse leetrid, oli tükk tegemist saamaks aru, millega tegu, sest tänane perearstide põlvkond on seda ainult raamatust näinud.

Seda lollust on suht turvaline olnud teha, sest vähemalt seni on põhimass vaktsineeritud olnud ja ohtlikku haigust leida pole lihtne.

Meil on ikka kõvasti vedanud, et mingit difteeria, lastehalvatuse vms jama puhangut pole selline debiilsus kaasa toonud. Vanades kirikuaedades on neid hauaplatse küll pisikeste ristidega, kus keegi tõi difteerida sisse ja enamik lapsi suri ära. Veel EW ajal juhtus sedasi.

Riiklik (st TA ja sotsminni) kapsaaeda minev kivi seisneb selles, et seda õigel ajal ei adresseeritud, mõtlemata, et mõne epideemia tekkides lõikab see "vabadus" endale kõvasti näppu. Nii ongi läinud, õnneks pole leviv haigus ebola või muu taoline jälkus- vaktsiinivastases saavad kekata edasi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Kindlasti tulevad peagi ka paremad vaktsiinid, mis pole enam alfa tüve arvestades tehtud.
Alfa oli esimene Briti tüvi, aga vaktsiinid on vististi tehtud algse Wuhani tüve järgi.
Insup
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 13 Nov, 2021 23:20
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Insup »

Kriku kirjutas:
Insup kirjutas:need kaks ühikut (vaktsineerituid ~65% ja kergelt põevad~80%) peaks kokku andma juba märkimisväärselt parema tulemuse kui jällegi auhinnaline esimene koht, sorri tähendab halvema koha siiski kui esimene koht. Küsimus tekib kas nr ~80%(kergelt põevad) ei ole õige või et vaktsiini toime ei ole soovitud/lubatud tasemel või need mõlemad on valed.
Kordan oma üleskutset teema varasemaid postitusi lugeda. Sellest on korduvalt jutt olnud, et meil on vaktsineerimata isikute hulgas viirusel ruumi levida vähemalt suurusjärgu rohkem, kui oleks vaja med. süsteemi umbe tõmbamiseks.


Tere, vaktsineerimata inimesi jäi ju sügisega järjest vähemaks, aga süsteem jooksis ikka kokku. Küsimus ongi miks? Mingid arvud ei klapi. Arvutus/oletus: Eesti vaksineerituse tulem tõuseb 90% -ni ehk siis umbes 1,2 miljonist on vaktsineerimata 10%= 120000 isikut. Võtame maxi ja vaksiini saanud isikutele vaktsiin töötab 100% ehk need haiglat ei koorma alles jääb vaksimata 120000 isikut, kellelst siis 80% ehk 96000 põeb kergelt ja 24000 põeb raskelt ja hakkab haiglaid koormama, haiglate taluvus on hetkel 500 ja jookseb vist ikka kokku.
Tänan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist