REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Health »

tympsa kirjutas:see kriitika Medicumi suhtes vastaks tõele kui 65+ kõikide inimeste ja 60 + riskigruppide inimesed oleks nooremate broneeringule lubamise tõttu millestki ilma jäänud . Kuid ei jäänud ju ! Vabu aegu on praegugi veel küllalt , väga palju nii tänaseks kui homseks.
Probleem, nagu ma ütlesin on selles, et nad kellegagi oma mõttelendu eelnevalt ei kooskõlastanud. Isegi ju "tunnistasid", et see oli lihtsalt huvi kaardistamine ning mitte reaalne plaan. Oleks siis mehed ja tunnistaksid, "jah tegime, kuna pidasime vajalikuks", aga ei on vaja hakkata vett sogama ning rääkima, et meie ei tea kes tegi jne.

Küll neid talge tuleb küll, eriti kui neid doose nüüd üle jäi nagu neid jäi. Küll siis kaasatakse need nooremad.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Miks mitte kohe? Mida kiiremini inimesi vaktsineeritakse seda parem. Ja kas siis peaks sinu arvates ootama kuni kõik või 75% 65+ vanuses inimest on suudetud vaktsineerimisele meelitada? Ning milline investeering Medicumil siis seoses vaktsineerimisega raisku läheks?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3344
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Sain just sutsu kätte, tunnen suurt kiindumust Sorose ja Gatesi vastu. Hail the Great Brother !

Aga tõsisemalt, ootasin oma järjekorras ja kuulsin kuidas perearsti abiline aina helistas .. "kas sooviksite tulla täna vaktsineerima". 60+ kontingent pidi väga palju alt ära hüppama, haridus on viletsavõitu neil. Pärast käisin kõrval Selveris, 60+ mammid lasevad ilma maskita ringi ja ilmselt ootavad sputnikku.

Niiet.. vaktsiini pole vaktsiini jääb üle.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Health kirjutas:
Probleem, nagu ma ütlesin on selles, et nad kellegagi oma mõttelendu eelnevalt ei kooskõlastanud. Isegi ju "tunnistasid", et see oli lihtsalt huvi kaardistamine ning mitte reaalne plaan. Oleks siis mehed ja tunnistaksid, "jah tegime, kuna pidasime vajalikuks", aga ei on vaja hakkata vett sogama ning rääkima, et meie ei tea kes tegi jne.

Küll neid talge tuleb küll, eriti kui neid doose nüüd üle jäi nagu neid jäi. Küll siis kaasatakse need nooremad.
Vaktsineerimisel on vaid üks edukuse kriteerium - mida kiiremini ja mida suuem elanikkonna protsent saab vaktsineeritud, vaatamata nende vanusele, riskirühma kuulumisele või "eesliinitöötaja" olemisele.

Kui ma hakkame vaktsineerima nii, et rühma B ei hakka vaktsineerime, enne kui kõik rühma A liikmed on vaktsineeritud ja siis vastavalt C ja D ja nii edasi, siis me oleme läbi kukkunud.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Health »

hjl85 kirjutas: Ning milline investeering Medicumil siis seoses vaktsineerimisega raisku läheks?
Eks ikka nende keskuste ülespanemiseks kulutatud summad, ega need siis õhust ja armastusest tekkinud. Riik tõenäoliselt katab mingi osa, aga võin mürki võtta, et see osa tuleneb süstitud inimeste arvust. Eks arstid ja õed tahavad ka mingit raha selle eest saada.
hjl85 kirjutas:Miks mitte kohe? Mida kiiremini inimesi vaktsineeritakse seda parem. Ja kas siis peaks sinu arvates ootama kuni kõik või 75% 65+ vanuses inimest on suudetud vaktsineerimisele meelitada? Ning milline investeering Medicumil siis seoses vaktsineerimisega raisku läheks?
AMvA kirjutas:Kui ma hakkame vaktsineerima nii, et rühma B ei hakka vaktsineerime, enne kui kõik rühma A liikmed on vaktsineeritud ja siis vastavalt C ja D ja nii edasi, siis me oleme läbi kukkunud.
Üldiselt seltsimehed kommunistid tuleks meil vähem kakelda tuuleveskite ning õlgmehikestega. Lugege palun mu kirjutatu uuesti läbi ning palun ärpelge siin oma funktsionaalse lugemisoskuse puudumisega, see selleks.

Nagu ma mainisin on kurjajuur selles, et kedagi teist selles ahelas ei teavitatud oma skeemist. Visati uksed lahti ning tekitati kaos, saadi vastu hambaid nii linnalt kui haigekassalt ning prooviti minema hiilida. Kui on tehtud lepingud vaktsineerimiseks, siis ei ole mingite jupijumalate asi hakkata seda oma suva järgi ümber tegema teisi teavitamata.

Minugi poolest võiks kohe ja kõigile, ise olen piisavalt noor et heal juhul ilmselt näen süsti suve lõpus, kui perearstil vaktsineeritavatest ikka väga puudu ei jää, aga vaktsiini ei ole piisavalt et kõigile ja kohe. Kui on ühiskondlik kokkulepe, et esmalt vanurid ning haiged siis las saavad need vanurid ja haiged oma süstid kätte. Teised saavad siis kui vaktsiini on jalaga segada või kui too eelmainitud kokkulepe laieneb ka neile. Saan aru, et mõningatele on see raske, et kohe ei saa aga alati ei saagi kohe. Sellega tuleb leppida.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

https://pelgulinna.geenius.ee/rubriik/u ... ale-minna/
Kes kohale läheb ja küsib-see ka vaktsiini saab. Olenemata tema vanusest.
Medicum ei kanna mingeid kulusid. Kõik makstakse kinni. Need kulud on juba lepingu sõlmimisel sisse arvestatud. Rahalises mõttes on medicumile täiesti ükstaskõik kas kohale tuleb 1 või 10000 inimest. Oma raha saavad nad nagunii

Mida sa jahud oma "kokkuleppest". Kaua neid vanureid peab siis taga ajama?!?!? Kuu, kaks, pool aastat? Vaktsiinid on olemS. Kui ei tule kohale siis saab süsti see, kes tuleb.
Mul ei ole midagi raske. Vaktsiin tehtud ja vanus 46 ning riskigruppi ei kuulu. Samamoodi minu tuttavad. Täna käis vend ka süsti saamas. Jalutas naisega samamoodi sinna kohale, küsis ja süst tehti, sest vabuaegu oli hulgim ning nagu uudisest näha siis ei olnud ta ainuke.
Kui pakutakse ja ei võta siis võtavad teised. Nii lihtne see ongi.
Viimati muutis hjl85, 03 Apr, 2021 16:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Veel aktsioonist:
Tallinna Sõle spordikeskuse juurde oli kella 16 ajal kogunenud nii palju inimesi, et järjekord vaktsiinihuvilistest ulatus kõrvaltänavani. Kohaletulnute seas oli hulgaliselt noori ja keskealisi. Inimesi püüti algul sealt ära ajada, ent kui see tulemusi ei andnud, otsustati järjekorras eelis anda neile, kellel on kehtiv broneering, kirjeldas üks kohapeal olev Delfi lugeja.

Vaktsineerimist teostava Confido meditsiinikeskuse juht Kadi Lambot tunnistas Delfile, et olukord ei ole kiita. "Sotsiaalmeedias levivad igasugused üleskutsed," rääkis ta. "Inimesed tulevad 10 kaupa, et kui on vabu vaktsiine, soovime saada - me peame sellega jooksvalt tegelema. Pigem on see takistus."

"Arsti ja keskuse juhina on mul väga raske öelda, et minge koju tagasi. Inimene nuttis ja ütles, et ta naaber suri Covidisse," kirjeldas Lambot. "Me ei suuda neid ukse taga ära hallata."

Tondiraba jäähallis vaktsineerimist läbi viiva Medicumi juht Tõnis Allik ütles Delfile, et ka nende personal on täna tõepoolest vaktsineerinud nooremaid inimesi, kes on ise huvi üles näidanud.

"Me oleme ka teinud [noorematele] inimestele, kes on kohale tulnud. Me vaktsineerime n-ö lisadooside arvelt, mis meil tekkivad. Igast vaktsiini viaalist tekib võimalus lisadoosid saada ja selles mahus me oleme vaktsineerimisi täiendavalt teinud," selgitas ta.

Huvi vanemaealiste seas on aga Alliku sõnul endiselt leige.

"Kui rääkida homsest broneerimisest, siis hommikul oli meil broneeritud 200 aega, pärastlõunaks pelgalt 150 rohkem ehk kokku 350 aega. Huvi ei ole kasvanud," tõdes ta.
https://www.delfi.ee/artikkel/93034775/ ... onal-hadas
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Health »

hjl85 kirjutas:Medicum ei kanna mingeid kulusid. Kõik makstakse kinni. Need kulud on juba lepingu sõlmimisel sisse arvestatud. Rahalises mõttes on medicumile täiesti ükstaskõik kas kohale tuleb 1 või 10000 inimest. Oma raha saavad nad nagunii

Mida sa jahud oma "kokkuleppest". Kaua neid vanureid peab siis taga ajama?!?!? Kuu, kaks, pool aastat? Vaktsiinid on olemS. Kui ei tule kohale siis saab süsti see, kes tuleb.
Mul ei ole midagi raske. Vaktsiin tehtud ja vanus 46 ning riskigruppi ei kuulu. Samamoodi minu tuttavad. Täna käis vend ka süsti saamas. Jalutas naisega samamoodi sinna kohale, küsis ja süst tehti, sest vabuaegu oli hulgim ning nagu uudisest näha siis ei olnud ta ainuke.
Kui pakutakse ja ei võta siis võtavad teised. Nii lihtne see ongi.
Mina selle lepinguga nii tuttav ei ole, aga kui nii väidad siis mina ei hakka teise tarkust tagasi lükkama. Kui sa tead nii täpselt, et neil on kõik kaetud siis on kõik kaetud.

Rahu, ainult rahu. Ma ei saa aru mis vajadus sul nende tuuleveskite ning õlemeestega kakelda on. Vanainimesi aetakse taga nii kaua, kuni otsustatakse et pole enam vaja ajada - ehk siis kas vaktsiini on nii palju, et saab ka teistele lebolt jagada või kui jõutakse järeldusele et teised peaksid ka saama. Tore siis et saanud oled ega ma muud öelda ei oska.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Arvestades TA otsustamatust siis veniks vaktsineerimine järgmise aastani. Nad ei suuda teha otsuseid. On mingi 7lk jaburdus ja enamuse ametnike mõistus tõrgub ise otsustamast. Mida rohkem vaktsineerituid seda väiksem võimalus nakatuda ka riskigrupis olevatel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Küsimus on on siin eelkõige selles, kas riskigruppidesse kuulujaid õnnestub vaktsineerima kutsuda samas tempos kui vaktsiine tarnitakse või aeglasemalt. Seda annaks kindlasti modelleerida ka avalikult kättesaadavate andmete põhjal.
Nädalavahetuse vaktsiinitalguteks planeeritud umbes 4000 AstraZeneca vaktsiinidoosi võivad kasutusse minna järgmisel nädalal, sest huvi vaktsineerimise vastu on seni olnud oodatust leigem. "On halb üllatus, et huvi vaktsineerimise vastu on olnud seni arvatust leigem," ütles ERR-ile terviseameti pressiesindaja Imre Kaas. Kaas märkis, et vaktsiinitalgute jaoks planeeriti algselt 24 700 vaktsiinidoosi. Nüüd on aga tõenäoline arvestada, et ära jõutakse teha umbes 20 000 vaktsiinisüsti.
https://www.err.ee/1608164662/osa-nadal ... el-nadalal

---
Riigikogu Isamaa fraktsiooni liige Urmas Reinsalu rõhutas, et piirangutest väljumisel on haiglakoormuse asemel olulisem indikaator nakatumiskordaja tase.
https://www.err.ee/1608164617/reinsalu- ... iskordajat

Ma ei ole kindel, et ta aru saab, millest räägib :?
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

See, et osa broneeritust saamata jäi, ei õigusta väiksemat broneerimist. Tõenäoliselt jagati tulemata jääv osa ka proportsionaalselt broneeringute suurusega?
See oletus on puhtalt akf Kriku fantaasia, mida päriselu kuidagi ei kinnita. Seda esiteks.

Teiseks, kui rahandusmin oleks olnud mõnest teisest parteist, siis Kriku nii ei fantaseeriks, ma olen 100 prossa kindel, koos päevalehe, delfi ja ekspressiga. Antud juhul on helme ette võetud puht parteilise kuuluvuse pärast, oleks rahandusmin olnud teistest parteist, aga samadel seisukohtadel, siis me seda Kriku demagoogilisi väänamisi siit ei loeks.
Oleks rahandusmin sots või ref, küllap siis Poom ja Paris ja co "saaksid rahadusministrist aru" . Ja Kriku "ei peaks teemat mainimisväärseks".

Kolmandaks. Rahandusmini töö ongi raha lugeda. Sotsminni töö on seda juurde kerjata. Välisminni töö ongi fantaseerida, et jäägid anname Ukrainale.
an2
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

an2 kirjutas:Vaatan ühe talgutel osaleva kliiniku veebiregistratuuri ja ainult kahel neljast süstivast õest on pühapäevaks enam vähem pool aegadest broneeritud. Kahel õel pole kahe tunni kohta 10:00-12:00 ühtegi broneeringut. Kokku 70 vaba aega. Süstimise intervall on planeeritud kolm minutit. Peaks proovima, kas alla 60-nestele ka aegu pakutakse. Laupäeva õhtuks võiks ajad vabaks lasta.
Nii oligi. 30 minutit enne sulgemist helistasin ja sain aja. Pärast tuli välja, et veel jäi doose üle. Ma ei jaga seisukohta, et parem doos üle, kui inimene vaktsineeritud. Pigem on varsti jälle üks potensiaalne nakatunu vähem. Kaudselt eesliini töötajale läks see süst.
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

Siin oli loll arvutus, ärge pange tähele - saunajärgse õllese peaga kirjutatud :D
Ghostship
Liige
Postitusi: 367
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Ghostship »

Madis Reivik kirjutas:Niiet.. vaktsiini pole vaktsiini jääb üle.
Schrödingeri vaktsiin... :shock:

Piinlik on seda sahmimist vaadata.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kana tagumik: vaktsiinide korral ei loeta raha. Riigi sulgemine, haiglates ravi jne maksab kordades rohkem. Kokkuvõte-minister ei oska ega suuda arvutada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist