REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Inimlikult kurb aga sümboolselt absurdne
https://forte.delfi.ee/artikkel/9312010 ... ga-ja-suri

Vandenõulased kindlasti arvavad et "mürgitasivad !!"
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Runkel »

Psühholoogilist survet keeratakse peale. Paistab, et protestijad pole midagi ullikesed, vastupidi. Lõik artiklist:
Politsei on justkui süüdi

Ülivalus on õhtul kuulda, millise sõimu, süüdistuste ja rünnakute osaliseks mu mees on päeval saanud. Samas need poliitikud, kelle otsuste vastu protestitakse, ei anna üldse näole, ei jaga rahvale piisavalt selgitusi ega üritagi neid rahustada. Vastupidi: politseihordide koondamisega ainult süvendatakse nende paranoiat ja siis nad muutuvadki politseinike suhtes hüsteeriliseks.

Mu mees ei ole sellist tüüpi, et ta asju liiga hinge võtaks, aga näha on, et viimaste meeleavalusepatrullide järel on ta õhtul natuke liimist lahti. Olukord on jabur, sest inimesed on „politseiriigi“ ees nii hirmul, et kipuvad politseinikke provotseerima. Nende sõnadest jääb mulje, justkui nad peaks politseid ennast kõige eest vastutavaks. Mõnikord minnakse väga isiklikuks.

Aga see ei ole ju politseinike enda otsustada, millist käsku nad täidavad. Hajutatuse tagamine on neile väga koormav ülesanne. Ja meeleavaldajate hulgas on ju teinekord isegi nende sõpru.
https://epl.delfi.ee/artikkel/93117453/ ... ti-murtuna
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Ohjah.

Ma ei teagi, mis oleks inimlikust seisukohast parem - kas see, et kirjutaja oleks teksti oma abikaasaga kooskõlastanud või mitte.

Kui on kooskõlastanud, on häiriv, et on sellise suhtumisega politseinik, kes naise ette lükkab. Kui ei ole kooskõlastanud, siis ma ei tahaks abikaasa nahas olla... Asjaosalise selja taga sellise pisaratest märja kirja kirjutamine oleks isiklikus plaanis erakordselt jõle.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Madis Reivik kirjutas:Inimlikult kurb aga sümboolselt absurdne
https://forte.delfi.ee/artikkel/9312010 ... ga-ja-suri
Vandenõulased kindlasti arvavad et "mürgitasivad !!"
Kodus suremine (siis hapnikupuuduse tõttu) viitab sellele, et mees eitas probleemi viimse hetkeni ega pöördunud "tavalise gripiga" haiglasse. Mina nii põhimõtteline küll ei oleks. Aga koroonaga seoses tundub teema olevat karmavõlg, seda tunda saanud vist ka kõik karmimad poliitilised eitajad/pisendajad nagu Trump ja Johnson. Kaja Kallas muide ka pisendamisega, peale mõttetute ja koormavate piirangute "ühtlustamist" ning seejärel olukorra käest laskmist
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Puust ja punaseks: mida võiks teada Jansseni koroonavaktsiinist. https://novaator.err.ee/1608176239/puus ... aktsiinist
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kuigi ajudega kõhutuule laskmine on ebaviisakaks peetav tegu, suudab osa tegelasi seda siiski teha.

https://www.err.ee/1608175585/paev-koro ... e-miljonit

Otse loomulikult, i-le paneb täpi viimane lõik:
Piirangud võiks kohe maha võtta

Rossari hinnangul võiks piirangud päevapealt tühistada. Ilmad lähevad soojemaks, inimesi vaktsineeritakse ja kõik näitajad lähevad tasapisi alla.

Aben nõustus, et puhtalt majanduslikust vaatepunktist võiks piirangud juba läinud olla, kuid sellest üksi ei piisa: "Eesti majanduses on välisturismi osakaal väga suur ja ilma välisturismi taastumiseta ei ole võimalik majanduse täielik taastumine, mida me ootame oma prognoosis alles järgmisel aastal." Tema sõnul on viirus see, mis dikteerib ka majanduslikust kriisist väljumise tempo.
:wall: :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas: Vait on just asjaosalised ise, eelkõige Stenbock, sotsmin ja TA.
Mis on mõistetav - lõviosa neist surmadest on andnud hambutu briti tüve käsitsemine ja osa neist olnuks välditavad.
Kui tähele panete, siis nakatumine langeb mühinal, aga surmade arv mitte.
Mis nad oleks pidanud selle numbri puhul mingi peo korraldama või. Ja surmade number on ikka väga pika viitega alates nakatumise hetkest.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas andrus »

AMvA kirjutas:Mis nad oleks pidanud selle numbri puhul mingi peo korraldama või. Ja surmade number on ikka väga pika viitega alates nakatumise hetkest.
antud kontekstis tähendab "Ametlik meedia on targu vait." vist ikka seda, et googlemagister ei saanud info leidmisega hakkama :)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

https://www.err.ee/1608176356/valga-per ... tookoormus
Paloveer ütles, et tema umbes kahetuhandelises nimistus on 660 riskirühma kuuluvat inimest ja neist on vaktsineeritud 92 inimest. "See nädal tuleb veel 72 doosi. See ei ole suur number, aga oleme teinud täpselt nii palju, kui meile vaktsiini on pakutud. Pfizeri vaktsiini, ma ei räägi AstraZenecast," rõhutas ta.

Rääkides AstraZeneca vaktsiinist, rõhutas Palover, et selle kasutamist takistab eelkõige kogus – seda tarnitakse saja doosi kaupa, mida on keeruline kiirelt ära süstida.

"Ma ei saa öelda, et inimesed siin nii väga AstraZeneca vastu oleksid. Kui mulle helistatakse ja küsitakse, siis paljud küll ütlevad, et eelistaksid Pfizerit, aga sellist asja, et sajaprotsendiliselt me ei soovi seda või see on ohtlik - sellist väga negativistlikku hoiakut minu arvates ei ole. Ka minu patsiendid on ennast näiteks Valga haiglas AstraZenecaga vaktsineerinud, sellist otsest vastuseisu ma pole näinud," ütles Palover.

Küsimusele, kas ta oleks ka AstraZeneca vaktsiini süstimisega nõus, vastas Palover, et väiksemate koguste korral küll: "Ma oleks nõus, kui see oleks väiksemates kogustes. Sada doosi üheks nädalaks on liiga palju. See eeldab, et kui ma võtan sada doosi sisse, siis ma teatud aja jooksul teen selle sada doosi ära, sest ma ei taha ka ühtegi doosi raisku lasta, kuna Eestis on ka inimesi, kes pikisilmi ootavad vaktsiini. Väiksemat partiid tellida ta ei saa ja minule on see suur [liiga] kogus," rääkis Palover.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kana tagumik »

Ma loodan, et kuskil ministeeriumite sügavustes valmistutakse ja otsitakse inimeresurssi eeskätt, mida teha siis, kui need "miljon vaktsiini" ka hakkavad kohale jõudma, mida meile maikuuks juuniks lubatakse. Säilivusaeg on lühike ja kasutada tuleb kiirelt.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Meanwhile in HORECA

Kalamaja kohvikus VÄIKE latte 4 eurot. Swisshotelli katusebaaris on odavam muuseas.

See kinnitab minu veendumust et toetusraha tuleb jagada kodanike, mitte firmade vahel.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1635
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas OLAVI »

zkaff kirjutas:
Vait on just asjaosalised ise, eelkõige Stenbock, sotsmin ja TA
aga palun, PM isiklikult laupäeva hommikul https://www.facebook.com/stenbockimaja/ ... 4519126386
Kas erafirma omanduses olev "Moloraamat" on nüüd VV ametlikuks infokanaliks kuulutatud???
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

OLAVI kirjutas:
zkaff kirjutas:
Vait on just asjaosalised ise, eelkõige Stenbock, sotsmin ja TA
aga palun, PM isiklikult laupäeva hommikul https://www.facebook.com/stenbockimaja/ ... 4519126386
Kas erafirma omanduses olev "Moloraamat" on nüüd VV ametlikuks infokanaliks kuulutatud???
Sa loed igal hommikul Riigi Teatajat hommikukohvi juurde?
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Johnson & Johnson lükkab Covid-19 vaktsiini kasutusele võtmise Euroopas edasi. (võtavad "aja maha", et uurida potentsiaalselt ohtlike verehüüvete teateid.)
USA-s on manustatud enam kui 6,8 miljonit J & J-vaktsiini annust, enamikul neist puuduvad või on kerged kõrvaltoimed. J&J ja AstraZeneca on valmistatud sama tehnoloogiaga.
https://www.france24.com/en/americas/20 ... ting-cases
T.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist