REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas manjabes »

smr kirjutas:
Turist 47 kirjutas:...EL on mitmetelt tootjatelt tellinud rohkem kui neli vaktsiini doosi elaniku kohta, kuigi selleks on vaja ainult kahte. Kanada on tellinud rohkem kui kaheksa (+ kokkulepe USAga, Janseni v. tarnimiseks . )...
Milleks on vaja ainult kahte? Praeguste teadmiste järgi on ju vaktsineerimine pidev protsess, nagu gripi vms vastu. Iga 6-12 kuu tagant uus kuur
Krt kui KUI KAUA VÕIB ÜHTE LOLLUST KORRUTADA?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ruger »

Indias levimas uus versioon, mis on tekkinud kahe erineva viiruseharu ühinemisega.
A new variant, B.1.617 accounts for a sudden increase of cases in Maharashtra, India. It spreads faster and contains an L452R mutation “capable of immune escape, dodging antibodies (and T cells) generated by a prior infection or a dose of vaccine”
Genomic sequences had previously found these two mutations in separate variants, but this is the first time the two have merged together. As per experts, the characteristics of the two individuals strains have been known, but how they would impact the population together is still to be deciphered.

Genomic analysis has revealed that both E484Q and L452R mutations can be a concern of increased infectivity. The double mutation depicts two separate spike protein substitutions on this coronavirus strain. The spike protein is basically a part of the virus’s outer layer, through which it attaches to the human cells, and invades into the body. With the continuous mutation, the structure of the spike proteins changes, which is also a threat for the vaccines.

The individual strain E484Q is found to be similar to the E484K mutation circulating in Brazil and South Africa. On the other hand, the L452R mutation has been detected in a large number of cases in Maharashtra and some outbreaks in California.

Both these variants can alter the structure of the spike protein, thereby making it more efficient in attaching with the human host cells and multiplying faster. The statement from the ministry highlights that such mutations can result in immune escape and increased infectivity.

The mutation can also create a neutralising impact on the antibodies generated from vaccines or the first infection.

So far, India has reported cases of the UK variant, the South African, and the Brazilian (P.1) lineage. States like Maharashtra, Punjab, Kerala, Delhi, and Karnataka have reported an increase in the cases originating from different variants.

The authorities have been working continuously to scale up genome sequencing testing methods in order to quickly identify new variants and curb the infection spread.

On the other hand, the cases have been spiking at a faster rate. In just the last 24 hours, India reported more than one lakh cases, and that too for the fourth time in the past five days. In terms of vaccination, the country has successfully crossed the 9 crore mark.
https://weather.com/en-IN/india/coronav ... amed-b1617
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mongol »

Kriku kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:Andmebaasimootorid ei ole eile leiutatud ja valdav osa "erilahendustest" on tegelikult frontend mingile andmebaasimootorile.
Teen ettepaneku, et igaüks räägib sellest, millest midagi teab ka.
Ära pulli, sa võtad Madiselt nii sõnavõtmise õiguse ära ju.
professional retard
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas tympsa »

India on nii suur ja mahajäänud tervishoiuga maa, et kui seal see vinge kombineeritud mutatsioonidega variant vabalt märatsema pääseb, siis ujutab kiiresti kogu maailma üle . Ja tulebki teadlastel uue vaktsiini kallal nuputada kui vanad enam ei tööta .
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Sain tuttavalt Austraist tema diagnoosi. Biriti ja Lav tüve segu
Manused
D1B0CA90-98B4-4907-8016-A2DC2FE41B78.png
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Ja mida sellisest "kokteilist" oodata , kas ülinakkav , vaktsiinid jäävad hätta ja juba avanemislootust andev elukorraldus lükkub teadmata ajaks edasi ?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19208
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ruger »

Ühe meditsiinitöötaja igapäevatöö kirjeldus FB-st.
Ärkan 6.50, söön kiirelt ja sõidan tööle. Tööpäev hakkab 8.00 hommikul ja lõpeb 24 tundi hiljem. Riietun ja lähen palatitesse. Täna on mul neli patsienti, kõik hingamisaparaadiga. Olen jõudnud vaevalt 2 tundi tööl olla kui ühe minu patsiendi saturatsioon kukub, kuna tal on kaasuvalt rasked haigused, on meditsiin ennast seekord ammendanud ja saame talle pakkuda vaid võimalikult valuvaba suremist. Vaatamata morfiinile sureb patsient aeglaselt ja piinarikkalt, hingamine läheb järjest raskemaks kuni ta lõpuks lämbub. Mina pean seda lihtsalt pealt vaatama, sest midagi ei ole rohkem teha.
Nüüd kui üks patsient on vähem saan mahti ka enda teiste patsientide juurde minna. Vaevalt olen jõudnud hommikused ravimid ära jagada kui kuulen, et kõrval palatis toimus elustamine, kuid kahjuks patsient suri. Saan teada, et see oli sama patsient kellega me veel eelmine päev juttu rääkisime ja nalja tegime ja lootsime koos, et varsti ta saab siit ära. Saigi, aga seekord kirstuga.
Vahepeal on kell saanud 2 päeval ja ma avastan, et ei ole kordagi lonksugi vett joonud ja kurk kuivab. Õnneks kui vett ei joo, siis ei ole tualetti vajagi. Saan korra välja minna, ruttu lõuna ära süüa ja pean tagasi sisse minema. Vahepeal on tulnud uus patsient. Tal on raske maksapuudulikkus ja koroona tõttu on ka ta kopsud lõpetanud töötamise. Ta on juba pandud hingamisaparaadi alla ja talle tehakse vereülekandeid ja ravimeid. Vereanalüüsid ja uuringud näitavad aga, et lootust on vähe. Loodame lihtsalt, et ta veel meie valve jooksul ära ei sure.
On õhtu ja üks minu patsientidest on hakanud segast juttu ajama. Saturatsioon kukub ja tal on raske hingata. Talle on juba rakendatud kogu ravi, mis võimalik. Ta vaatab mulle otsa ja küsiks justkui enda pilguga, kas ta hakkab surema. Ma noogutan ja ta hakkab nutma. Ma tahaks ka nutta, aga enam ei ole ühtegi pisarat ega emotsiooni. Hoian veidi aega ta kätt, aga kaua ei ole aega, sest teised veel elavad patsiendid tahavad samuti mu tähelepanu.
Lõpuks tuleb minu oodatud 2h pikutamist. Oleme teiste õdedega ära jaganud, et koik saaksid natukenegi puhata. Viskan ennast puhketoas diivanile pikali ja nii kui silmad kinni panen heliseb uuesti äratuskell ja juba on minu kord ärgata.
Vahepeal on päeval toodud uus patsient ära surnud. Surnuvedaja tuleb talle järele ja ütleb "Peatse kohtumiseni".
Õnneks ülejäänud varahommik kulgeb rahulikult. Kell 8 tuleb uus valve ja mina saan lõpuks koju minna. Jõuan enda hotelli tuppa, tõmban kardinad ette ja magan pärastlõunani. Õhtul vaatan uudistest kuidas inimesed vabaduse väljakul maskita üksteist kallistavad ja tean, et vähemalt osasid näen ma kahe nädala pärast meil osakonnas hingamisaparaadi all. Enam ma ei ole vihane, ei ole isegi kurb. Kui sa näed nelja surma päevas, siis lõpuks on ükskõik. Loed päevi kuu lõpuni ja loodad, et varsti tuleb öö kus sa saad lihtsalt kodus magada. Öeldakse, et oled ise selle valiku teinud meditsiinis töötada, olengi ja tundub, et see oli vale valik.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

Võtaks natuke kommenteerida akf Rugeri postitatud meditsiinitöötaja argipäeva.

No kui inimene just komandeeringus pole siis tavagraafikus olles ta ju saabki pärast 24 tunnist vahetust kolm päeva kodus magada ?
Selline graafik on erandkorras lubatud päästjatel, meditsiinis ja veel mônes kohas kus eeldatakse pigem valmisolekut tööd teha , mitte 24 tunnist rabelemist. Näiteks tehasetööline mingil seadmel kus on pidevat tähelepanu vaja ei tohi nii pikka vahetust teha sest vead hakkavad tekkima.

Koroonaosakondades võiks haigla juhtkond küll südame kõvaks teha ja maksimum 12 tunnised vahetused kehtestada. Südame kõvaks sellepärast et 24 tunnise graafiku puhul hinnatakse just sellega kaasnevat vaba aega millest paljud loobuda ei taha.
Praegult teevad meditsiinitöötajad muidugi ka ületunde ja uudistest on silma jäänud et ca 250 tundi tuleb kuus kokku. Ma ise teen ka minimaalselt nii palju ja see on normaalsete 12 tunnise vahetustega täiesti saavutatav ja jääb vabu päevigi. Sama asi 24 tunnise tööpäevadega tähendab et varsti oleks zombi valmis ja mitte midagi ei saa tehtud sest esiteks uimerdatakse pool vahetust maha ja siis veel järgmine päev sinna otsa.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mongol »

Lp vanahalb, see lühike jutuke meditsiinitöötaja argipäeva ei vaja töö- ja puhkeaja või ületundide osas kommentaare. Mõte on sel teine..
professional retard
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Biriti ja Lav tüve segu
See on jah kuidagi võimalik, kui ühel inimesel on mõlemad korraga ja siis kahe viirusega nakatunud rakus pakendatakse suvaliselt segamini. Arvatavasti mõni akf teab paremini.
parkija kirjutas:Ja mida sellisest "kokteilist" oodata , kas ülinakkav , vaktsiinid jäävad hätta ja juba avanemislootust andev elukorraldus lükkub teadmata ajaks edasi ?
Mitte tingimata, aga muidugi kiirendab viiruse lai levik evolutsiooni. Mida laiem levik, seda suuremad riskid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Toompea ninamees: värbame erru läinud kaitseväelasi, et uus riik luua.
Sander Punamäe, reporter
Toompea-esiste meeleavalduste peakorraldajat taga otsides jõuame vandenõuteoreetikust William Kovali soovitusel Keskerakonnast välja heidetud Tanel Gabtšenkoni – 32-aastase põhiharidusega meheni, kes arvab ennast teadvat, kuidas asjad maailmas tegelikult käivad.

Hommikuks ta kohvi ei joo, ainult teed. «Haigused tulevad sellepärast, et inimesel pole piisavalt vett organismis.» Hamba alla valmistab ta enesele ühe võileiva – rohkem pole mõtet, sest süüa saab ka Toompeal. «Keegi ei tea, kust need söögid tulevad siia,» ütleb ta.

Haridustee jäi Gabtšenkol lühikeseks, üheksa klassi. Küll aga on tal see-eest enda sõnul «väga tugev elukooliharidus»: ta on töötanud poodides, baarmenina, laotöötajana ja teinud muid lihtsaid otsi.

Veel aasta tagasi kartis ta koroonaviirust kui tuld. Nüüd on asjalood muutunud: ta luges internetist, et koroonaviirus olevat miljardäride «Bill Gatesi, George Sorosi ja mõne hiinlase» kuri plaan. Ja nüüd olevat nad ära ostnud nii Eesti riigijuhid, teadlased kui ka ajakirjanikud. «Apteekrid ütlesid ka mulle, et mingit Covidit pole. See kõik tundub loogiline, et nüüd meie peame ühiskonnana kannatama,» põhjendab mees. Ta peab ennast niivõrd valgustatuks, et tahaks terve elu viroloogiaga tegelenud Irja Lutsari teadusnõukoja esimehe kohalt välja vahetada. Vähe sellest, Toompea meeleavaldajate ninamees tahab hakata Eesti uueks peaministriks. «Me värbame erru läinud kaitseväelasi, et uus riik luua,» kuulutab ta Toompeal ja haarab ruupori. Kui Lossi platsile ilmub Monika Helme, hõikab ta ligi tuhandele inimesele: «Kallistame nüüd kõik Monika Helmet! Monika Helme on siin. Teeme kõik kalli!»

Sellises toonis on ta Lossi platsil rahvast üles kütnud juba 12 päeva. Kuigi meeleavaldajad ise ütlevad, et ettevõtmisel puudub korraldaja, siis kuidagi ja kusagilt ilmuvad iga päev nende kätte spetsiaalselt selle tarbeks valmistatud plakatid.

Ja kuigi Gabtšenko sõnul võideldakse Toompea ees ühe seaduseelnõu vastu, peitub psühholoog Andero Uusbergi ja kunagise riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõuniku Ilmar Raagi hinnangul grupi ühisnimetaja hoopis üldises usaldamatuses. Riigikantselei uuringutest selgub, et Eestis on pidevalt umbes kümme protsenti inimesi, kelle hinnangul pole koroonaviirusega olukord kunagi kriitiline olnud ning riik on üle reageerinud. Ehk nende inimeste hinnangul – hoolimata ligi kolmest miljonist viirusega seotud surmast maailmas, teadlaste sõnavõttudest ja riigipeade pöördumistest – pole koroonaviirus üldse ohtlik. «Selliste meeleavalduste taga on tihtipeale inimesed, kellel on jõuetuse tunne; kes tunnevad, et ei kontrolli oma saatust. Nad justkui ebaratsionaalselt kannavad ühe ängistuse teisele teemale üle. Antud juhul on see kantud koroonateema peale,» arutles Ilmar Raag.

Vajadus kontrollida

Kuid miks haaravad inimesed vandenõuteooriate järele? Uusbergi sõnul on selles oma roll ühiskondlikul tõrjutusel või teisisõnu jõuetusel oma elukorralduse mõttes. Vandenõuteooriad annavad teatava kontrolli enda üle. «Mõne uuringu järgi on nii, et kontrollitunde laengut otsib inimene, kellel on elus võib-olla vähem oma sotsiaal-majandusliku klassi tõttu kontrolli võimalusi,» lisab Andero Uusberg. Selle inimpsühholoogiast tuleneva vajaduse peal sõidavad praegusel ajal üle maailma ka erinevad poliitilised jõud, sageli just populistlikud parteid. «Inimesed, kellel on tunne, et nad on suure arengu rongist maha jäänud ja kellel pole kontrolli elu ja saatuse üle, on andnud oma hääle ja toetuse tihtipeale populistlikele jõududele,» ütleb Raag. «Üks asi, mis vandenõuteooriate juures paelub, on see, et see annab võimaluse võtta kontrolli alla selle info, mida ma usun. See on loomulikult illusoorne ja viib sageli eksiteele. Aga skepsise aktis endas on sees kontrollitunne: ma ise olen oma otsuste peremees, ma ei usalda pimesi ja kahtlen rohkem kui keskmine inimene. Ja see annab kontrollitunde,» arutles Uusberg.

Ehk võib just siit leida viiteid põhjustele, miks on vandenõuteoreetikud haaranud oma sõnavarasse väljendid nagu «mõtle oma peaga», «ava oma silmad», «vaata suurt pilti» või «ära usu kõike, mida sulle räägitakse».

Vajadus aru saada

Vandenõuteooriad toidavad Uusbergi sõnul veel üht psühholoogilist põhivajadust: aru saada, mis maailmas toimub, ja selle on pandeemia seadnud löögi alla. «Praegu pakuvad ​vandenõuteooriad rahuldavama, terviklikuma seletuse, sest sisaldavad sageli tegelasi: keegi on kuskil, näiteks Hiinas üks labor... kas kogemata või tahtlikult... Selline lugu toidab meie maailmast arusaamise aparaati natuke paremini kui nii-öelda teaduslik lugu, mis on hoopis keerulisem.»

Aga ikkagi. Kust võtab üks Mustamäe kahetoalises korteris elav põhiharidusega lihtne mees põhjendamatu enesekindluse kuulutada, et tema teab, kuidas asjad globaalse pandeemiaga tegelikult on? Uusbergi sõnul pole selles midagi imestada, sest ka tavapärane inimene, kes pole vandenõuteooriate kütkes, tunneb, et just tema teab tõde. «Põhjus, miks ta ütleb, et teab, on see, et ta toetub mingisugusele eksperdile. «Ma tean seda, sest see teadlane ütles.» Aga psüühikas olev enesekindlus on tegelikult sama mis vandenõuteoreetikul,» selgitas Uusberg.

Vajadus kuuluda

Infomüras orienteerumise teeb keeruliseks veel asjaolu, et vandenõuteoreetiline mõtlemine tugineb allikatele, mis kasutavad sageli samu usaldusväärsuse markereid. Näiteks levib sotsiaalmeedias koroonaviirust eitav deklaratsioon, millele on alla kirjutanud hulk ennast teadlaseks nimetanud inimesi. «Viidatakse samale autoriteedile – teadlastele –, aga ei mõisteta, et see kaduvväike osa teadlasi seal nimekirjas on välja valitud suurema autoriteetse süsteemi, teadlaskonna seest,» ütleb Uusberg. Ka meeleavaldaja Gabtšenko põhjendas oma usku sellega, et on olemas «teised teadlased». «Ma olen väga tänulik Vene teadlastele, kes ütlevad, et see kõik on jama,» üritas Tanel Gabtšenko mind veenda.

Kui ei teaks, mis asju meeleavaldajad Toompea lossi ees ajavad, võiks pidada seda täitsa toredaks rahvakogunemiseks: lastakse isamaalisi laule, pakutakse kooki ja vestetakse juttu. Siit tuleneb vandenõuteooriaid toitva kokteili kolmas ja Uusbergi hinnangul ehk kõige olulisem komponent: vajadus kuuluda. «Koostegutsemine ühise eesmärgi nimel ja ühise vaenlase vastu on kogukonda liitev jõud. Mis sest, et sel tegemisel on küsitavusi. Koostegemise rõõm on täitsa siiras,» ütleb Uusberg. Asjale teiselt poolt vaadates: põhjus, miks inimene usub teaduspõhist infot, ei tulene niivõrd adekvaatsemast info tõlgendamise võimekusest, kuivõrd sellest, et ta elab kogukonnas, kus selline uskumuste ruum on sotsiaalne norm.

Meeleavaldajate seas ringi liikudes kuulen mitmel korral murenooti, et olgugi et üks seltskonna eestvedajaid usub siiralt, et maakera on lapik, ei taha nad, et neid kõiki lamemaalasteks kutsutaks. Üritades nende maailmapildi kohta täpsemalt küsida, hakatakse hoopis mind süüdistustega pommitama. Uusbergi hinnangul näitab see teatavat polariseerumist. «Üks verstapost polariseerumise määramiseks on see, kui ühel hetkel hakkab mingi küsimus seostuma identiteediga: sellega, millisesse tiimi sa kuulud. Tekib seis, kus ma ei usu enam midagi, sest eeldan, et üritad manipuleerida,» ütleb Uusberg.

Tulevikustsenaarium

Meeleavaldajate üks ninameestest Tanel Gabtšenko on juba kuulutanud, et tahab luua uut riiki. Kas see meeleavaldus võib kujuneda sama teravaks, nagu oli aasta alguses toimunu Ameerika Ühendriikide Kapitooliumis? «Selleks et see liikumine nii palju tuult saaks tiibadesse, peaks juhtuma veel midagi. Peaks juhtuma mingid intsidendid, mis võimu diskrediteeriksid ja kütaks võimuvastasust. Politsei peab olema ettevaatlik. Et ei tekiks lisakonflikti koldeid,» ütles Raag. Samas on Raagi hinnangul Toompeal meelt avaldavate inimeste ja Kapitiooliumi rünnanud ameeriklaste vahel ühiseid jooni. «Aga meie protestijad pole laiemas plaanis nii radikaalselt meelestatud. Kapitooliumi ründajate seas oli väga selgelt organiseerunud paramilitaarseid tegelasi, kes kalkuleerisid, mida nad teevad. Eestis annavad seni tooni pigem lillelapse tüüpi protestijad,» hindas Raag.

Kuigi seltskonna seas on mõni valjuhäälsem inimene, puudub tugeva poliitilise kapitaliga juht. Raagi hinnangul on sellisel puhul kaks võimalikku stsenaariumit: «Ilma juhita liikumised hääbuvad, aga kui tulevad juhid, siis sõltub sellest, milline on juhi programm. Kuidas ta tekkinud energiat ära kasutab.»

Kuidas pingestatud olukorda lahendada? «Kui ma peaksin nõu andma, siis ütleksin, et tegelikult tuleb vaadata kahte asja: dünaamikat, millised on trendid ja kuhu edasi läheb; teistpidi seda, kui suur on nende inimeste osakaal ühiskonnas,» ütles ta.

Uusberg on pigem seda meelt, et ülemäära laia toetust sellele meeleavaldusele ühiskonnas pole. «Ma ei usu, et see on justkui jäämäe veepeale osa, vaid pigem selles grupis lahti rulluvate protsesside najal on mõni inimene jõudnud punkti, et nüüd tuleme tänavale,» ütleb ta.
Meeleavaldus nädalavahetusel: politsei viis korrarikkujaid minema
Loora-Elisabet Lomp
Kui avalikel koosolekutel kehtivaid reegleid püsivalt eiratakse, võib politsei anda korralduse koosolek lõpetada. Samuti võib politsei anda korralduse lõpetada reeglite rikkumine või käskida mõnel inimesel lahkuda, selgitas Põhja prefektuuri kriisistaabi juht Valdo Põder.

Eilseks olid meeleavaldajad juba üheteistkümnendat päeva järjest kogunenud Toompeale, et avaldada meelt ­seadusemuudatuse vastu, mis annaks politseile õiguse trahvida epideemia ajal kehtestatud piirangute rikkujaid. Kehtiva seaduse alusel saab praegu rikkujate suhtes menetlust alustada vaid terviseamet. Terviseamet teatas juba reedel, et Toompeal protestijad eiravad hajutatuse nõuet ja teisi koroonareegleid ning seetõttu on varasemast suurem nakkusoht. Seepärast lisati Toompeale ­tõkked. Reedel oli Tallinnas väga tugev tuul, kohati sadas ka vihma ning sel päeval polnud protestijaid palju. Ometi algas laupäeval kõik taas. Inimesed kogunesid kella 12ks Toompeale, laulsid Tõnis Mäe «Koitu», hoidsid kätest kinni ja õõtsusid muusika saatel. Mõni tund hiljem oli protestima kogunenud juba sadakond inimest. Ei hoolitud vahemaast ega maskikandmisest. Politsei käis reegleid meelde tuletamas ja üritas suunata inimesi hajutatud gruppidesse. Protesteerijad sellest ei hoolinud.

Laupäeva õhtul olukord muutus. Põhja prefektuuri kriisistaabi juhi Valdo Põdra sõnul pidasid meeleavaldajad päeval hajutatuse nõudest kinni, kuid õhtupoole enam mitte. Seetõttu valis politsei pühapäevaks teise taktika. Pühapäeval üllatas meeleavaldajaid, et kivimüür, millel nad eelmisel päeval seisid ja Tõnis Mäe «Koidu» saatel kõõlusid, oli tõkkeid täis topitud. Kuna rahvast aina kogunes, siis otsustati leida endale veidi laiem plats – Vabaduse väljak. Kella 14ks oli Vabaduse väljakule kogunenud paarsada inimest. Skandeeriti meeleavaldajatele tuttavat sõnumit: «Vabadus, vabadus!»

Vabaduse väljakule tulid kohale Varro Vooglaid, Veiko Huuse ja William Koval. Kohal oli ka meeleavalduste ninamees Tanel Gabtšenko (uue nimega Daniel Rüütmann), kes ütles pühapäeval lehele, et meelt avaldatakse täpselt nii kaua, kui on vaja. Samuti oli ta veendunud, et mingit ohtlikku viirust ei ole. Pärast intervjuud Postimehele viidi Gabtšenko politseibussi, kuid bussil oli raskusi väljakult minema saamisega: nimelt piirasid meeleavaldajad bussi ümber. Veel viisid politseinikud meeleavalduselt minema ühe mustade päikeseprillidega naise. Ta oli filminud meeleavaldust ja teisi inimesi. Tema kõrval seisev inimene filmis aga omakorda teda. Naisele see ei meeldinud ning ta läks kaamerat ära võtma. Ta selgitas politseile, et polnud andnud luba end pildistada.

Ehkki Vabaduse väljakul on inimestel lihtsam üksteisega vahet hoida kui Toompeal, märkis politsei, et ka seal ei peeta hajutatuse nõudest kinni. «Hajutatus on vajalik, sest kui koos on palju inimesi ja pole korraldajat, kes inimestega suhtleks ja üritust koordineeriks, ei pruugi inimeste keskel seistes olla ka ohutu. Näiteks olukorras, kus keegi vajab kiirabi, tekib mingi reaalne oht või ka põhjuseta paanika,» selgitasid korrakaitsjad. «Sellel üritusel võiks olla korraldaja, kes hoiab asjal silma peal, ja ka vastutavad isikud, kes tagavad korra ja hajutatuse,» leidis PPA juhtivuurija Inna Toater.

Ta kinnitas, et praegu on politseil olukord kontrolli all: «Ei ole märke sellest, et keegi vägivaldseks läheks.» Ka suhtleb politsei meeleavalduse mitteametlike eestvedajatega. «Suhtleme nendega pidevalt,» sõnas Toater.
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas manjabes »

Veel viisid politseinikud meeleavalduselt minema ühe mustade päikeseprillidega naise. Ta oli filminud meeleavaldust ja teisi inimesi. Tema kõrval seisev inimene filmis aga omakorda teda. Naisele see ei meeldinud ning ta läks kaamerat ära võtma. Ta selgitas politseile, et polnud andnud luba end pildistada.
:lol:
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas vanahalb »

mongol kirjutas:Lp vanahalb, see lühike jutuke meditsiinitöötaja argipäeva ei vaja töö- ja puhkeaja või ületundide osas kommentaare. Mõte on sel teine..
Ma saan jutu üldisest mõttest aru küll - et koormus on väga suur ja süüdimatud tüübid tekitavad seda lisaks ja käed langevad jõuetult rüppe.

Aga- kui see on tõesti jutt reaalsetest sündmustest siis on töö ülisandisti organiseeritud ja korralik kivi juhtkonna kapsaaeda. Koroona kestab juba üle aasta kuid endiselt lastakse "rahuaja " graafikute järgi ja mõni surm võib juba ravivigade kraesse minna.
Kui see on lihtsalt ilukirjanduslik jutuke siis olgu pealegi.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas davidsoniharald »

Ära palun võta kommenteerida asju, millest sa mitte midagi ei taipa.
vanahalb kirjutas:Võtaks natuke kommenteerida akf Rugeri postitatud meditsiinitöötaja argipäeva.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

Tsitaat: "..... kuid endiselt lastakse "rahuaja " graafikute järgi ...."
Milline siis see sõjaaja graafik veel on? 24*7*365? Ööbimisega tööjuures/tööpostil? Kui ei maga siis ei töötab, kui magab, siis ei tööta....?
(Nagu ma eespool kirjeldasin olukorda Vene strat energiamajanduses- "kordusõppustele" mobiliseerituna.)

PS. Siia üks anekdoot sitast ajast: Omanik tuleb töömeeste juurde, ja ütleb: "Ajad on nii sandid, et nüüd ei tööta me sama palga eest enam ainult kella 7st-18-ni, vaid nüüd paneme kella 23-ni." Ja nii lähebki. Ja siis mõne nädala pärast panevad teised tähele, et üks mees hakkab õhtul kella 6-st juba mitu päeva järjest minema sättima. "Ooot-oot? Kuhu läheb?" Vastus: "Aga tema on puhkusel!"
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist